By 17 Eylül 2012 Devamı →

KALORİ YAKAN YOGA HAREKETLERİYoganın sadece rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğunu düşünüyorsan, New York’daki Strala Yoga’nın sahibi Tara Stiles’in egzersizlerini denemelisin. Bu hareketler vücudunu inceltirken, aynı zamanda onu tam bir yağ yakma makinesine dönüştürecek.Programı haftada dört defa uygula: Hareketleri tarif edildiği şekilde ilk olarak sağ tarafta yap, ardından sola geç. Her pozda beş, 10 nefes boyunca kal. Ardından tüm seriyi tekrarla, bu defa her pozda bir nefes boyunca kal. Toplamda altı set tekrarla. Son olarak, üç sette bir taraf değiştirerek uzun pozlara (beş, 10 nefes) geri dön.

DOWN DOG SPLIT
DOWN DOG SPLIT

Şınav pozisyonuyla başla. Kalçanı kaldır, bacaklarını düz tutarak ve topuklarına baskı yaparak baş aşağı köpek pozuna geç (a). Sağ bacağını düz olarak arkaya doğru yukarı kaldır, sağ ayağını tam olarak flex yap (b). Ayağını arkandaki bir duvara dayıyormuş gibi düşün.

 HALF CROW LIFT
HALF CROW LIFT

 

Baş aşağı köpek pozundan sağ baca-ğını yerden kaldır ve dizini göğsünedoğru çekerek sağ kolunun yanına ka-dar getir. Aynı anda göğ-sünü kaldır ve ağırlığını ileri doğru ver. Bu hareketi yavaş ve kontrollü yap. Zorlaştırmak için: Omuzlarını bileklerinin önüne kadar çek, dirseklerini bük ve sol ayağını yerden kaldırmayı dene.

KNEE TO FOREHEAD

KNEE TO FOREHEAD

Baş aşağı köpek pozundan yavaşça sağ ayağını yerden kaldır ve aynı anda karnını ve kalçanı kaldırıp sırtını yuvarla. Parmak ucunu point yapıp karın kaslarını sıkarak, dizini alnına doğru yaklaştır. Çeneni göğsüne doğru çek ve üst sırtını omuzlarına doğru it.

WARRIOR THREE
WARRIOR THREE
Baş aşağı köpek pozundan sağ ayağını ellerinin arasına getir. Kollarını yerden kaldır; sol bacağını kaldırırken ağırlığını sağ ayağına ver. Aynı anda, gövdeni yere paralel oluncaya kadar ileriye uzat; kollarınla da ileriye doğru uzan. Parmak uçların yeri gösterecek şekilde sol ayağını flex yap.
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Spor

Etiketler:, , , , , , ,


Yorumlar "KALORİ YAKAN YOGA HAREKETLERİ"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. meltem dalbudak dedi ki:

    ÇOK SÜPER BİR DOKTOR BÖBREKTEKİ TAŞI DÜŞÜRDÜ. DÜNYANIN EN GÜZEL DOKTORU DR.FERİDUN KUNAK