By 24 Şubat 2012 Devamı →

KAHVALTIDA PASTA YİYEREK ZAYIFLAMAİsrailli bilim insanları, 90 kilo ağırlığında olan bir kişinin kahvaltıda pasta yiyerek 8 ay sonunda 20 kilo verdiğini açıkladı.
İsrail’de Hebrew Üniversitesi ve Ariel Üniversitesi’nin aşırı kilolu 193 denek üzerinde yaptıkları araştırmada çarpıcı bir sonuç çıktı. Sabahları kahvaltıda bir dilim pasta yiyen denekler, denekler kilo vermeye başladı.
İsrailli bilim insanları, metobolizmanın sabahları hızlı çalıştığına dikkat çekerek, kahvaltıda yenilen tatlının gün içinde kek veya pasta türü yiyeceklere olan eğilimi azaltığını savundu.
Araştırmada aşırı kilolu 193 denek iki gruba ayrıldı. İlk grupta olanlara sabah kahvaltıda 600 kalori değerinde kek, pasta, çikolata gibi tatlılar yedirildi. İkinci grupta olanlar ise 300 kalori değerinde karbonhidrat ağırlıklı olarak beslendi.
Araştırmanın ilk dört ayında iki gruptaki deneklerin aynı oranda kilo verdikleri görüldü. İkinci dört aylık süreçte ise sabahları kahvaltıda tatlı yiyen grupta bulunanların ortalama 20 kilogram verdikleri görüldü. Diet yapan ikinci gruptakiler ise yeniden kilo almaya başladı.
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Diyet

Etiketler:, ,


Yorumlar "KAHVALTIDA PASTA YİYEREK ZAYIFLAMA"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. meltemmm dedi ki:

    Süperrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  2. zehra tatar dedi ki:

    ben de denedim cok doğru , sabah yiyeceksin nefsin kırılacak bir daha istemeyeceksin