By 20 Ocak 2009 Devamı →

KABIZLIK VE LAVMANHerkesin yalnız başına evinde yapabileceği 1 haftalık beden temizliği için yapılması gerekenlerin başında;

Birinci olarak beslenme alışkanlığımızı değiştirmek, İkinci olarak bedene alacağımız bitki sularıyla beslenmeyi uygulamamız, üçüncü olarak da bir hafta metodlu olarak sulu lavman, detoks uygulaması gelir.

 7inci güne özel 1 bardak zeytin yağı ve 1 bardak limon suyunu akşamları yudum yudum planlı olarak anlatıldığı gibi kullanıp içerek gece yatılır. Beden ve karaciğer sıcak tutulur. Programın 8inci günü yani ayın(gökteki ayın) 15’inden 16’sına geçilen sabah yine lavman, detoks yaparak temizlenip, arınma gerçekleştirilir. Lavman metodunun bir gün daha devam edilmesi önerilir.

KALIN BAĞIRSAK, KARACİĞER VE SAFRA KESESİ TEMİZLİĞİ VE İYİLEŞTİRDİĞİ HASTALIKLAR

a)Kalın bağırsak hastalıkları : Kabızlık, Gaz oluşumu, Polip, Hemoroid, Tenye, Kolit, Ülser, Boşaltım bozukluğu ritmi
b)Kalın bağırsak hasta olduğunda sebep olduğu hastalıklar : Baş ağrısı, Derinin sivilce ile kaplanması, ağızda iltihap, gözlerde konünktivit, eklem iltihabı, karaciğer hastalıkları, sinusid, bronşit astım, dudak kabarıklıkları ve değişik oluşumlar. Aynı zamanda insan dili üzerinde de kabarıklık ve diğer oluşumlar oluşmaktadır. Ağız ve beden kokusu, ilgisizlik, uykulu, alt karın bölge ağırlık, karın şişme, ağrı, ses, iştahsızlık, prostatik ve düzensiz adet, karın hastalıkları.
Kalın bağırsak hastalıkları insan üzerinde devamlı bir rahatsızlık hissi vermektedir.İletişim bozuluyor, kara düşünce, eğer bu rahatsızlıkları yaşıyorsanız Kalın bağırsağı temizlemeye başlayın.
c) Karaciğer Hastalıkları : Heatomegaliya (karaciğerde büyüme), Hepatit, Karaciğer yağlanma, Seroz.
d) Safra Kesesi Hastalıkları : Safrada çamur, kum ve küçük taşları, iltihap ve Safra Kesesi yolları bozuklukları.
e) solunum sistemi hastalıkları: akciğer hastalıkları
f) ayrıca; böbrek, mesane, dalak ve pankreas ile ilgili hastalıklar

SAFRA KESESİ TEMİZLEME USULLERİ

İnsanlar yaşam enerjilerini devam ettirebilmek için beslenir ve nefes alır. Günümüzde tüketilen gıdalar ve solunan hava sağlıklı değil. Aynı zamanda hayat ritmini günlük yaşam içinde düzenleyememenin tesiriyle stresin de etkisi altında kalınıyor. Bu nedenle vücudun, metabolizma ritmi bozulur. Bu durum insan vücudunu psikolojik ve metabolik toksin içinde bırakır.İşte bu gibi nedenlerden dolayı insanlar hastalanmamak veya hastalıklardan korunmak için kendi vücudunu temizlemeye mecburdur.

30 yaşından sonra insan vücudunun temizlenme ihtiyacı daha fazla artmaktadır. Bunun sebebi bu dönemde koruma direncinin zayıflaması nedeniyle hastalık, rahatsızlık ve diğer olumsuzlukların oluşma oranının daha fazla olmasıdır.İnsan vücudunu koruma ve tedavi için psikolojik ve metabolik olarak temizlemek gerekir.

İnsan vücudunda fizyolojik temizleme sıralamasında ilk olarak kalın bağırsak, karaciğer ve safra kesesi gelmektedir

1. Kalın bağırsak:
Kalın bağırsak insan vücudunda emme, boşaltma, ayırma, mikroflora, ısıtma, enerji oluşturma, stimüle etme gibi birçok fonksiyona sahiptir.İnsanların genel olarak algıladıkları gibi kalın bağırsağın sadece boşaltım fonksiyonu yoktur. Aynı zamanda kalın bağırsak bir gaita deposu değildir.İnsanlar doğru beslenmedikleri için metabolizmalarının diğer fonksiyonel özelliklerini azaltmakta veya tamamen yok etmektedirler. Bu özellikleri tekrar kazanmak için kalın bağırsağı temizlemeye mecburdurlar. Kalın bağırsak temizlenmeden karaciğer temizliği yapılamaz.
2. Safra kesesi:
Safra kesesi karaciğerde üretilen safrayı depo eder. Safra bağırsaklardan sindirime katıldığında:
Sindirilmekte olan gıdaların asit seviyesini nötralize eder.
Yağların formatını değiştirir ve emilim için hazırlar.
Kalın bağırsağın peristaltik hareketini sağlar.
Fazla kollestrinin dışarı atılmasını sağlar.
Karaciğerin safra üretimi beslenmeye göre değişiklik gösterir. Açlık ve vücut sıcaklığının artması üretilen safra miktarını azaltır. Bunun tem tersi şeklinde vücut sıcaklığı azalınca ve protein ve yağ bakımından zengin gıdalar alındığında safra üretimi yükselir. En fazla yağlı yiyecekler yükselmeye neden olur. Bu yüzden safranın üretimi insan metabolizması için önemlidir. Ne zaman karaciğer fonksiyonlarında bozukluk meydana gelirse safra üretimi de bozulur ve vücudun diğer fonksiyonları da bundan olumsuz yönde etkilenir.Her insan doğru beslendiğini düşünebilir ama beslenmene kadar sağlıklı olsa da vücutta devamlı toksin oluştuğu için bu organları her sene en az 2 defa olmak üzere temizlemek gerekir. Bu temizleme belli bir usulle ve sıralama ile yapılır. Bu usul ve sıralamaya dikkat edilerek yapılan vücut temizliğiyle insan sağlığı korunabilir ve sahip olunan bazı hastalıklardan kurtulma söz konusu olur.

Bitkisel Beslenme ile Temizlenme

Amerikalı Dr. Walker beslenme ile tedavi konusundaki kitabında kalın bağırsak temizleme konusunu şöyle açıklamaktadır. ?
Eğer insanlar pişmiş yemek ile besleniyorsa, kalın bağırsak normal fonksiyonunu kaybediyor.? Bu sonuçlar bilimsel deneyler ile ispat edilmiştir. Bu beslenme tercihi nedeniyle günümüzde ideal ve sağlıklı kalın bağırsağa sahip insan bulmak imkânsızdır. Bu yöntemi tercih edenler ilk önce lavman, detoks vasıtası ile kalın bağırsağı düzenli bir şekilde yıkamalıdır. Daha sonra kalın bağırsağın fonksiyonunu normale döndürmek için çiğ taze sebze suyu içilir. Sebze suları temizleyici, meyve suları besleyicidir. Bunu asla unutmayalım.

Hergün sabahları uygulanacak olan sıkılmış sebze ve meyve suyunun En uygunu 500gr hazırlanmış havuç, elma ve kırmızı pancar suyudur.

Bu su kalın bağırsak ve ince bağırsak içindeki kasları ve sinirleri besler, güçlendirir ve yeniler. Bu karışım her sabah içilmeli ancak aşağıdaki rahatsızları bulunanlar bu karışımın içine ekleme yapmalıdır.

Eğer bu malzemeler bir arada bulunamazsa her gün sadece havuç suyu veya o mevsimde bulunabilen sebzelerin suları içilebilir.Kalın bağırsağa normal peristaltik hareketini kazandırmak için öğle ve akşam yemek menüsüne yeterli miktarda sebze, meyve, kabuklu bulgur gibi lif bakımından zengin besinler eklemek gerekir. Bu gıdalar ayni zamanda kalın bağırsağın hareket fonksiyonunu yükseltmektedir. Lif yapılı besinler sindirim esnasında gelen safrayı yapılarına alarak emerler. Emilen safra kalın bağırsak duvarlarını rahatsız ederek peristaltik hareket refleksinin oluşmasını sağlar. Safra lifli besinlerden ayrılmadığı için tam boşaltım olmaktadır

Kalın bağırsağın peristaltik hareketini sağlayan en etkili meyve ve sebzeler; incir, kara erik, üzüm, ceviz, hurma gibi kuru meyveler, havuç, pancar ve taze lahana ve mevsimlik sebzelerdir. Yenen meyve ve sebzeler kalin bağirsağin içinde şişer, hacim ve kütle kazanır. Bu da peristaltik hareket refleksinin oluşmasini sağlar. Kolit hastasi olanlarin sadece lahana tüketmesi doğru değildir. Gaz hissi oluşturur. Patatesle birlikte kulalnılması önerilir.

Sebze ve meyve dişinda kalin bağirsak sindirimine yardimci olan diğer gidalar bal, bitkisel kabuklu buğday lapası, bütün diğer meyve ve sebze sularidir.

Her gün boyunca 300-500 gr. bu meyve ve sebzelerin suları içilmelidir.
Eğer tüketilen sebze ve meyveler şişkinlik yapiyor ve gaz oluşturuyorsa, sadece az haşlama sebze tüketilir.
Mevsime uygun olan meyve ve sebzelerden az miktarda alinir
Gidalar şayet gaz oluşumuna ve şişkinliğe sebep oluyorsa, taze fasulye, bezelye, soğan, lahana ve pancar gibi gidalar haşlama ve sıcak, az pişirilmiş olarak yenebilir, çiğ olarak yenmemelidir.

Gaz oluşumunu önlemenin, reflü, ülser ve diğer mide rahatsizliklarinin çözüm yolu ise taze çiğ lahana suyuna patates suyu katarak içmektir. Çok yoğun gaz problemi olanlara lahanayı haşlayarak suyunun tüketilmesi önerilir.

Sabahları içilecek olan sebze ve meyve suyu terkibi;
İlk başlangiçta vücudu aliştirmak için 150gr.kırmızı pancar , 150 gr. havuç ve 150 gr.elma suyu ile yapılır. Mevsimlik sebze ve bitkilerin katılmasıda önerilir. (maydanoz, dereotu, ıspanak, tere vs.) Gaz oluşumunu önlemenin, reflü, ülser ve diğer mide rahatsizliklarinin çözüm yolu isebu karışımın içine taze çiğden 150gr lahana suyu, 150 gr. Patatesle birlikte alinir.

Toplam 500 gr olarak çiğden sıkılan bu karışım beden ısısında ve içine bir tatlı kaşığı saf zeytin yağı karıştırılarak yudum yudum içilmelidir.

Bu esas uygulamaya 2-3 gün devam ettikten sonra 300 gr. lahana ve patates suyuna geçiş yapilir ve gaz oluşumu, reflü, ülser tamamen ortadan kalkana kadar devam edilir.

Lahana suyunun içine tuz katilmamalidir. Gaz oluşumuna destek olarak dişaridan müdahale etmek için, karnın üzerine papatya bitkisi ile islatilmiş sicak kompres, sicak küvet, vücudu susam ve badem yaği ile yağlama uygulanabilir.

Önemli Not :
Kozmik Beden Temizlik uygulamasında Kaynatılmış su ile Lavman detoks yapmayı uygun görüyoruz.

1) Kaynatılmış Su ile Lavman Uygulaması :(Dr. N. Walker)
Yatmak üzere iken kaynatılan 2 Lt Su sabaha kadar beden isisina gelene kadar soğutulur.İki ÇORBA kaşığı limon suyu ve elma sirkesi ilave edilir. Öncelikle bu karişimin yarim litresi, lavman setinin torbasina doldurulur. Lavman setinin hortumunun ağzina ve anüse hafifçe vazelin – krem veya zeytin yağı sürülüp sonra anüse sokulur. Lavman setindeki suyun kalin bağirsağa dolmasi beklenir. Dolduktan sonra minimum 5 dakika su kalin bağirsakta bekletilir. Erken peristaltik hareket refleksi oluşursa boşaltim yapilir. Daha sonra hazirlanan karişimin iki litresi lavman setine doldurulur ve lavman işlemi için hazirlanilir.

Bu aşamada diz üstü durulur ve öne yere doğru eğilinir. Hortum ve anüs kremlenerek hazirlanir. Lavman seti, içindeki suyun rahatça kalin bağirsağa akmasi için 1-1,5 m. yükseğe asilir. Diz üstü durumda lavman setinin hortumu anüse yerleştirildikten sonra dirseklerin üzerine eğilerek alin yere değecek şekilde baş ve beden öne doğru yatirilir.

Lavman setindeki bütün suyun kalin bağirsağa dolmasi beklenir. Daha sonra duruş pozisyonu hiç bozulmadan, lavman seti anüsten çikarilir. Bu işlemden 1 dakika sonra vücut önce sağ tarafa 5 dakika yatirilir. Sonra sirt üstü yatarak bacaklar yukari doğru kaldirilir ve suyun kalin bağirsağin dibine doğru gitmesi sağlanir.

Bu konumda mümkün olduğu kadar durulduktan sonra boşaltim yapilir.
Bu yöntem yılda iki kez tekrarlanmalıdır. Lavman uygulaması yılın her zamanı yapılabileceği gibi, en uygun zamanı ilkbaharın mart, nisan aylarıdır. Uygulama zamanı ay takviminde ayin hareketine göre ayarlanır.

2- Lavman Uygulamasi Zamani

Kalin bağirsak temizleme için her mevsim uygundur. En uygun zaman ilk ve sonbahar mevsimleridir. Ay dolaşiminin insan üzerindeki biyoritmik etkisine göre, kalin bağirsak temizleme için en uygun zaman yeni ay başlangicindan dolunay oluncaya dek geçen zamandir. Kalin bağirsaği temizlemek için sabahlari 05-07 saatleri arasi veya akşam güneşin batişindan sonraki zaman tercih edilmelidir.

Lavman ve detoks ile Kozmik Beden Temizliği uygulaması 7 gün her sabah 5-7 arası yapılır. Aksi bi durumda aksama yaşanırsa veya iş durumunuza bu saat uymuyorsa akşam güneş batınca yapılabilir.

7. gün beden ısıtılır , mümkünse hamama gidilir , Karaciğer , Safra ve Kalın bağırsak , Böbrek , Dalak , Akciğer ve Pankreas ısıtılır. Saat 20:00 den sonra önceden hazırlanmış özel saf 1 bardak 150 gr. Zeytin yağı yudum yudum 20 dk gibi bi sürede 1 bardak 150 gr.taze sıkılmış limon suyuyla birlikte 1yudum zeytin yağı 1yudum limon şeklinde veya karıştırılarak yudum yudum içilir.

Sonra nefes teknikleri yani burnun sol tarafından nefes alıp tutup biraz bekledikten sonra sağından verilir daha sonra aynı işlem sağdan alınıp beklenip soldan verilerek bu işleme 20 dk devam edilir.bu hareket diz üstünde namaz şeklindeki gibi oturularak yapılır.

Not: Bu sırada karaciğer ve karın bölgesine termoform konularak sıcak tutulur.Bu pozisyonda önce yarım saat sağ tarafa sonra sol tarafa dönerek Termoformla ısıtma devam ettirilerek uyunur.

Dolunay gününün sabahı 05-07 saatleri arası yukarıda tarif edildiği şekli ile Sulu lavman seti ile detoks yani arınma yapılarak Kozmik Beden temizliği tamamlanmış olur.

8. gün ve sonraki günlerde yemek düzenine , saatine , şekline ve türüne dikkat ederek beslenmeli daha çok hayvansal gıdalardan uzak Sebze , Meyve yenmeli ve suları içilmelidir.

8. gün tam bir boşaltma yapılmadığını düşünenler ve diğerleri 9. gün sabahı da Lavman yapabilirler.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:, , ,


97 Yorum Var "KABIZLIK VE LAVMAN"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. MEDİHA GÖRMEZ dedi ki:

  Merhaba hocam benim safra kesemde 1.5cm taş var ameliyat olmak istemiyorum daha önce büyük ameliyat geçirdim taşı eritmek için hangi bitkiler faydalı olur lütfen cevabınızı bekliyorum hocam

 2. Edanur Şahin dedi ki:

  iyi günler hocam ben suıdı arabistan medineden yazıyorum. Benim 11 yaşında kistikfibrozis hastası oglum var.Bunun tıpta hic bir caresi yok akcigerindeki mikrop sürekli balgam üretiyor yaşı ilrledikce dahada zorlaşıyor.Cok zor durumda kalıyoruz.Gördügü tedavilerden hic bir sonuc alamıyoruz. Bu konuda sizden yardım almak istiyorum.Teşekkür ediyorum.Ayrica birebir görüşmemiz mümkün mü?

 3. kübra dedi ki:

  hepsi yalan inanmayı sakın

 4. fatih dedi ki:

  denedim hiç bir faydasını görmedim

 5. AHMET İDRİS ULUTAŞ dedi ki:

  SAFRA KESESİ TAŞLARI TIBBİ BİTKİ KÜRLERİ İLE DÜŞÜRÜLÜYOR.BU KONUDA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.İLKE ECZANESİ -SARIÇAM-ADANA-0322-3414117

 6. Nargiz Babayeva dedi ki:

  Selam hoca nasilisiniz ben sizi Bakuden rahatsiz ediyorum sizin kabulunizde olmaq isterdim amma size ansil ulawa bilirim hangi hastanada caliwiyorsunuz? Bana yardim etseniz iyi olur benim sorunum 3-dereceli asma bronxit hastali ucundur 55 yawinda bir kiwi cevab yazsaniz sevinirim numara qoymaqi unutmayin

 7. sabnam esmaeli dedi ki:

  …selam hocam ben iranliyim ve kozmik beden temizliginde sulu lavmanin tarifi nedir bilmiyorum.lutfen aciklaya bilir misiniz? tesekkur ederim

 8. hocam ben 26 yaş dayim ama çocck istiyorum doktura gitim hiç bişyın yok dedı ama hamile kalmiyorum neyapmam gerekiyor bende çok şişkilik var neyapalim

 9. nevin kahraman dedi ki:

  kabızım ben 4yıldr ameliyat oldm ama skntm bitmedi

 10. zehra dedi ki:

  hocam diğer sayfanızada yazmıştım ama bi cvp alamadım benim ablam behçet hastası 9 senedir behçete baglı olarak tutulum yasadı birkaç kez ve şuanda beyin tutulumu yaşıyor nörobehçet olarak seyrediyor hastalıgı şuanda hastanede yatıyor ve çok zor durumdayız bu konuda sizin bize tavsiye edecek bilgilerinize çok ihtiyaçımız var lütfen bize bir çare önerin daha 26 yaşında ve bitane çocuğu var şimdiden allah razı olsun

 11. duru dedi ki:

  Burası hocanın sıtesı degıl.bosuna soru sormayın.zamanınıza yazık..cewap beklemeyın

 12. nurcan eye dedi ki:

  selam hocam ben 3 yıldır sedef hastasıyım gitmedik doktor kalmadı lütfen bana şifa verecek bildiniz bitki varmı lütfen bana yardımcı olun her yerim de yaralar var en çok elerinde var o yüzden çocuklarımı biel yıkıyamıyorum lütfen önce allahtan sonre sizden yardim bekliyorum madi durumumda hiç yok allah için yardımınızı bekliyorum

 13. yasemin kelekçi dedi ki:

  hcm saygılar . ülseratif kolit hastasıyım kortezon kullanmadan 6. atağımı atlattım ama hala kanlı ishalim bitmedi yardım edin hemoroid de var canım çok yanıyıor noolur yardımcı olun

 14. AYŞE AYKAÇ dedi ki:

  faydalı çalışmalarınızdan dolayı öncelikle sizi çok tebrik ederim.
  Benim 2 yıldır devam eden artık çok yorulduğum bir sıkıntım var ve inşaallah sizinle sonlandırmak isterim.
  Benim 4 yaşında bir kızım var. 2 yaşından beri kabızlık problemi var ne yaptı isem kurtulamadım. Kızım acıyacak diye hep korkuyor nerdeyse 6 gündür tuvalete çıkmadı ve nasıl başarıyor bilemiyorum yapmamamk için kendini tutuyor. Bu dertten nasıl kurtulacağım konusunda çok acil yardım rica ediyorum. Herşeyin farkında ve ben bu sıkıntıyı doğal yolla çözümlemek isterim.
  Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.Teşekkür ederim

 15. imdat fırat dedi ki:

  merhaba sayın hocam televizyonlarda vede kitaplarda yazdıgınız tüm bilgiler içtenlikle katılıyorum ve teşekkür ediyorum beimde bazı rahatsızlıklarım var mide amaliyatı oldum bagarsaklarımda hemoroide benze sıkıntılar var hep bunları doktor ilaçları ile aşamadım bitkisel gida takviyeleri ile aşmaya çalışıyorum fakat bu gıdalarım kullandıkça nerede ise kavga edecegiz sen herkesin verdigi otu deniyon gibi laflar ve konsantrasyonumu bozuyor onada tam cevap alamıyorum bu işler inanmakla daha kolay ve cabuk oluyor inanmadan hiç birşey olmoyor
  bu konuda yardım ve destklerinizi bekliyorum başarılar diliyorum EFELER MAH 306 SK NO10 KAT 3 DR 13 BUCA İZMİR imdat fırar

 16. fatma demir dedi ki:

  merhaba hocam detoksu ne zaman yapmalıyız.birde beş yaşında bir kızım var sürekli hasta. bağışıklığı zayıf.sürekli öksürüyor,burnu tıkanıyor.sürekli antibiyotik kullanıyoruz onlar bitince tekrar hasta oluyor.bide yemek zor yiyor.ne yapmalıyım.lütfen cevap yazın

 17. ertert ret ert dedi ki:

  hocam yukardaki arkadaşlar cevap bekliyor??

 18. Selahattin GENCER dedi ki:

  S.A Hocam 10 aydır kabızlık çekiyorum büyük abdestim kayun dışkısı gibi tane tane çıkıyor ayrıca tuvalette 30 dakika çıkamıyorum ve kanlı iltihaplar çıkıyor daha önce doktora gittim endoskopiye girdim ilaç kullandım fakat faydasını göremedim.33 yaşındayım tecrübeli bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.
  SAYGILARIMLA.

 19. fuat kahraman dedi ki:

  bu soruların cevabını nerden bulacaz

 20. fuat kahraman dedi ki:

  slm hocam.benim rahatsızlığım göz altlarımda torbacıklar oluşuyur ve beni çok rahatsız ediyor.yüzümde bazen yanma hissi oluyor.sabah kalktığımda şişkinlik oluyor yüzümde.bende hazımsızlıkta var hocam.her şeyi yiyemiyorum.dokunuyor
  sigara kullanıyorum.daha 27 yaşındayım .bilgilerinize ihtiyacım var.teşekür.

 21. ayşe sultan dedi ki:

  hocam benim 5 yıldır çocuğum olmuyor doktora gidiyorum tedavi uyguluyorum ama yinede çocuğum olmuyor yumurtalıklarım tembelmiş ne yapmam gerekiyor

 22. Ayşe Tatlı dedi ki:

  Hocam bir komşumuzun oğlunun algılama sorunu var kavrama güçlüğü çekiyor bunun için ne önerebilirsiniz?

 23. rümeysa sarı dedi ki:

  hocam benimsorunum ülseraktif kolit nasıl beslenmeliyim yardımcı olursanız sevinirim hüseyin sarı

 24. alı emeklı dedi ki:

  ıkı sefer ileus amelıyatım oldum kabızlıktan kurtulamadım ne onerırsınız selamlar hocam

 25. handan savaş dedi ki:

  hocam,ben çiçek unu faydalarını öğrenmek istiyorum.teşekkür ederim.

 26. Asiye UNCU dedi ki:

  Merhaba, Benim safra kesemde en büyüğü 7mm olan taşlar varmış. Ameliyat olmak istemiyorum. Bitkilerle bu taşı eritebilmem mümkünmüdür. Hangi bitkileri nasıl kullanmalıyım. yardım ederseniz sevinirim. iyi günler.

 27. asım kişmir dedi ki:

  hocam,siz yatarken bir bardak ılık suyun içerisine bir kaşık elma sirkesi koyup için demiştiniz bunun içerisine bir kaşık ta bal koyun diyorlar acaba koyalımmı?kabızlık için..teşekkürler..

 28. Efe Harun dedi ki:

  Hocam benim Annemde safra kesesi taşı çıktı. O her acı çektiğinde ben eriyorum buna dayanamıycam, Ameliyat dediler kaç ayda gün vericekler, babam vefat etti. Ameliyat olsa kim onunla ilgilenicek nasıl geçicek lütfen yardımcı olun psikolojik çökme sınırına geldim, lütfen acil bir fikirbi çare werin bunun bitkisel bir yolu varmı??????????!!!!!!!!??????????????

 29. aliye uysal dedi ki:

  sayın hocam benim 7 yaşında oğlum var aşırı derecede kabızlığı var ve altına kaçırıyo doktora gittiğimizde sindirim düzenleyici şurup verdiler ama hiç bir faydası yok ne yapabilirim sinemaki çayı aldım biraz faydası var 10 günde bir içiriyorum siz öneriyomusunuz sizden cevap bekliyorum

 30. hilal erdoğan dedi ki:

  hocam benim babamın safra kesesi taşı var çok arıyomuş nolur bitkisel bir çözüm gönderin
  size inanıyoruz
  size ğüveniyoruz hocam ben da 12 yaşındayım ama babama üzülüyorumm

 31. selen burcu dedi ki:

  benim ellerim ve ayklarımda terleme oluyor . bunun bitkisel bir çaresi varmı lütfen yardım edin. çok kötü birşey

 32. gül kaya dedi ki:

  hocam ben 25 yaşındayım 37 kiloyum kilo almak için ne yapmalıyım

 33. fatime dedi ki:

  Merhaba değerli hocam sizi severek takip ediyorum bizleri aydınlattığınız için çok teşekür ederim.hocam benim 2 sorum olcak ilki;başımda yağ bezesi var 2 kez aldırmama rağmen tekrar aynı yerden çıktı ve ağrı yapıyor,gökçek iksiri diye internetten bilgiler okudum bunun bir faydası olurmu ve siz ne önerirsiniz.İkinci sorum;kornea zarı incelmesi var bende miyop ve astiğmat ile birlikte yaşım 25 bunun için ne önerirsiniz,sizin verceğiniz bilğiler benim için çok önemli teşekür ederim

 34. Gökçe Meşe dedi ki:

  Sayın hocam acil olrak yardımınza ihtiyacımız var. Hastamızın akciğerinin sağ tarafında 9cm tümor var. bağırsağında mkrop var ameliyatla bağırsağın 16cm alındı kemoteapi bir dfa gördü ileri derece kansızlık var sürekli kan takviyesi alıyor. halsizlik, kilo kaybı, yediğini kusuyor ve yediği herşey gaz yapıyor.. Bize önerebiliceğiniz bitkisel olarak neler yemeli?
  en yakında zamanda cevabınızı bekliyoruz.

 35. aliosman vural dedi ki:

  mrb sayin hocam ben wiyanadan yaziyom benim gelinim ms hasatsi 10 gundur sizinde degerli bilgileriniz takip etmeteyim hocam bu kapari bitkisini iyi geldini sovluyorsunuz bu konuda bana yardimci olmanizi rica ediyorum nerden nasil temin ederim nasil kulanmaliyim
  bu konuda yardimlariniza muhtacim saygilarimla

 36. Dina YILDIZ dedi ki:

  Sevgili hocam, 7 gün arinma programını bitirdim,fakat son gününde bedenimden göze görülecek birşeyler olmadı.Kendimi bileli bir kaç yildır beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorım, taze sebze suları devamli içiyorum.Lavman yapiyorum çok onceleride senede 1.Memleketim Rusya ve lavman orada çok yaygin,ve daha çok idrarlı lavman onereliyor.Son olarak şunu sormak istiyorum acaba bedenim temiz oldugu içinmı ben hiçbirşey göremedim?Yanlız bu arada çok enerji,4-5 saatlik uyku ile rahatım ve hakkaten kendimi zinde hissediyorum. Sizden cevap alsam çok memnun olurum. Saygilarımla.

 37. Semanur bagcı dedi ki:

  Meraba Ben Semanur bağcı sizden bir ricam olacak Benim 3 tane çocuğum var 5 11 13 yaslarında 3de wilson hastalıgı tanısı konuldu 2 tanesi nakil adayı sürekli kullandıkları ilaclar var. karaciğerdeki düsensiz çalısma nedeniyle hiper tansiona yol actı Düzensiz çalısma nedeniyle varis olustuğu icin gis kanama geçiriyorlar bize bitkisel tedavi önerirmisiz tedavisi varmı Yardımcı olursanız çok sevinirim TesekkürLer

 38. zübeyde cansever dedi ki:

  ben elmas marankinin lavman yaparak bu 7 gunluk arınma surecı sonunda 'kısmen' temzılık yapıldıgını demesıne takıldım .Oysa ahmet marankı ,bagıra bagıra dagdakı ınsanımız nasıl yapacak cobanımız nasıl yapacak bedava hemde yan etkısz, derken esı elmas marankının kısmen de olsa temızler detoksla sozune takıldım bısunamı yaptım acaba dıye dusunuyorum 6. gunumdeyım ve bu sozu cok dıkaktımı cektı ne demek sıtemsı oalbılır bıtkısel urunlerdfen ben almadım ozelıkle ogrenmek ıstedıgm bır sey var o da oı saydıkları alfa alfa kaparı vee dıger urunlerden herkes kullanmak zorunda degıl dedınzı ama ,benım zatensu anda ımkanım yok ve cıddı bır saglık problemımde yok kansızlık dısında ama bır taraftanda alsam acaba detoks tam anlamıyla ışe ozaman mı yarar dıye de kafamda kuskular uyandı cunku ahmet marankı herseyın dogalından yana dogada hap yetısmıyor 🙂 bu urunlerı alamayanlar detokstan tam anlamıyla faydalanmamıs mı sayılırlar bu konuda gercketen cıddı kuskularım olustu eger acıkalma yaparsanız cok ıyı olurr . bu urunlerden faydalanmak sankı sartmıs gıbı geldı bana eger oyleyse bu urunlerı kullanmadan
  detoksun tam oalrak yuzde kaclık bı arınma sagladıgını cevap verırsenız sevnırım eger yuzde yuz arınma ve kanın temzılenmesı halı gerceklesmıyorsa bu kadar sıkıntıya gırmeyeyımbır dahakı sefere tesekkuler.

 39. Gürsel Bulut dedi ki:

  İyi günler ben 45 yaşındayım ben deprosyon ilaçları kulanmak istemiyorum fakat geceleri uyuyamıyorum sizin öreneceniz nedir?Lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim…

 40. Celal Bulut dedi ki:

  Neraba hocam benim yüzümde siyah noktalar çıkıyo 14 yaşındayım sizce geçmesi için ne yapmalıyım?

 41. MEHMET dedi ki:

  H.ş.''insanların en hayırlısı insanlara enfaydalı olanıdır'' Ahmet abi sizin sayfalarınızı dikkatle okuyor proğramlarınızı severek izliyorum.beni ençok etkiliyen ve size yönlendiren şu sözleriniz oldu .bir keresinde dediniz ki .1900 lü yıllardan önce ilaç hap antibiyotik vs yoktu .o zamanki insanlar nasıl tedavi görüyorlardı.:bizzat bir kedi olayına şahit oldum.kedimiz hıçkırıklıydı rahatsızdı .birde baktım bahçeye girmiş yeşil çimlerden yiyor.ya dedim bu etçil hayvan nasıl olurda ot yiyor dedim .demekki ALLAH CC takdiridir .bu otlarıda boşuna yatarmamış.herşeyi insanlığın hizmetine sunmuştur . hatta sizide.SAYGILARIMLA…..

 42. hatice eker dedi ki:

  hocam nolur tek ricam acele cvp annem als hastası şu an tuvalete bile zor götürüyoruz yatırsak yatalak diyebilir yutkunma güçlüğü hareket bozukluğu bilirsiniz als yi bize yardımcı olabilirmisiniz tek umudu önce allah sonra siz nolur cvb nızı bekliyorum allah razı olsun iyi çalışmalr diliyorum

 43. Ahmet TURAN dedi ki:

  Hocam iyi akşamlar benim dizlerimde deri kabarmaları oluyor ve ufalanıyor sedef olduğunu söylüyorlar ama rahatsız edici bir durum yok ellerimde 3-4 ayda bir deri yarılması yapıyor onada egzama dediler bir çözüm bulamadılar, babamdada aynı rahatsızlıklar var .
  Ayrıca kızımda ayaklarında deride beyaz lekeler oluştu doktora danıştığımızda vitaligo teşhisi koydular doktor stresden dedi ilaç vermedi ne yapabiliriz. şimdiden teşekkür ederiz.

 44. ayşegül gültekin dedi ki:

  hocam bu uygulamaı tam gününde yapmak şartmı biz günü kaçırdık ama yapmak istiyoruz.eczanedeki arkadaşlar fark etez 7 gün dikkatli dzenli yptıktan sonra gün fark etmez dediler ama size sormak istedik.ilk bahar aylarında yapılabilir diosunuz yani 9. gün başlayamadık 11. günü başlayıp 7 gün devam etsek olurmu lütfen cvp verin.. annem çok rahatsız çok üzüldü kaçırdığı iin…lütfen cvbınızı beklyoruz..şimdiden teşekkkürler ii çalışmalar…

 45. öslem çankaya dedi ki:

  iyi günler ben bu lavman tedavisi hakkında bilgi almak istiyorum elimde kullanıma hasır lavman var ama onu hangi tarihte uygulucam yardımcı olursanız seviinirim

 46. çigdem baturhan dedi ki:

  hocam rahım agzında polıp tedavısı nasıl olur anestezı gerekırmı alınması zormudur?

 47. TUBA ÇETİN dedi ki:

  selam ahmet bey benim teyzemin kızını vucunun her yeri dogdugu günden bu yana yaraklar içinde derisi çok hasas ne yaptılarsa tedavisini bılamadılar doktorlar akraba evliligi diyor acaba bunu dogal tedavisi var mı bize cevap veririr seniz çok memun oluruz

  TUBA ÇETİN/0542 683 47 36

  GAZİANTEP/ŞAHİNBEY

 48. FATMA BAYRAMOĞLU dedi ki:

  77yaşındayım kalın bağırsağımda nohut büyüklüğünde modül olduğunu söylediler ve bu hastalğa yakalanı beş yıl oldu . Üçkere kanamalı olarakhastaneye yattım ama ameliyat dediler yaşım itibariyle olmak istemiyorum .Benim hastalığıma yardımcı olursanız memnun olurum.

 49. gülazer dedi ki:

  hocam hayırlı günler benim 4yaşında bi kızım varçok sık hastalanıyor ve antibiyotik kullanmamıza ramen ileşmiyor göysü hep doluve burun tıkanıklığıvar ayrıca çokta zayıf lütfen bana yol gösterin allah sizden razı olsun

 50. arzu dalbudak dedi ki:

  değerli hocam allah sizden razı olsun. hayatımı artık sizin beslenme programınıza göre şekillendirdim ve mutluyum biraz baş ağrılarım oluyor onun içinde önerilerinizi bekliyorum. Tansiyon hastası olan teyzemin önerdiğiniz gibi karnabahar sularıyla rahatlatmayı başardık çok mutluyuz. sizi çok seviyorum. ellerinizden öperim. dualarım sizinle

 51. kadir dedi ki:

  hocam cevaplarınızı nerden okucaz. gerçi cevapta yazmıyosunuzki.kaç kişi aynı şeyi söylüyo.neolur sanki yazılanları cevaplasanız.insanın çare beklemesi çok köyü bişey allah kimseyi çaresiz bırakmasın.oyüzden bu insanları lütfen çaresiz bırakmayın.hepsi sizden çare olmasada ümit bekliyo.saygılar

 52. ferhatgenç dedi ki:

  merhaba hocam ben 50 yaşındayım şeker hastalıgı var bacaklarımda yanma ve karıncalanma hafif uyuşma oluyor bana yardımcı olursanız sevinirim saygılar

 53. birgül kılıç dedi ki:

  eklemeyi unuttum doktor bey.kanserde cerrahi işlem uygulanırsa kanserin ordan oraya atlamasına neden olurmuş bu benim çok kafama takıldı.zaten herşeye şimdi ameliyat diyolar anneminde ameliyat olması şarttı çünkü bağırsak tıkanmış.bizde hep böyle bilirdik bıçak deydiği zaman kanserin yayılmasına neden olur diye.allah aşkına cevabınızı bekliyorum özellikle tavsiyelerinizi.ben reişhi mantarın etkili olduğunu duydum nedersiniz tavsiye edermisiniz.veya başka tavsiyeleriniz nelerdir.annemin yaşama şansı nedir.annemin yaşaması için bişeyler yapalım.tekrar tümör çıkma olasılığı yüzde kaçtır.aslında sizinle görüşmek istiyorum bu mümkünmü acaba.kendinize iyi bakın.

 54. birgül kılıç dedi ki:

  slm hocam bende kastamonuluyum.annem 61 yaşında ve kalın bağırsakta tümör çıktı.2008 in nisan ayında ameliyat oldu.karacigerdede ufak varmış ameliyatta temizlediler.9 seans kemoterapi gördü ve tahliller temiz çıktı diye son seansı vermedi doktor.şu anda kolostomi torbası kullanıyor.şimdi ise doktordan haber bekliyoruz tekrar ameliyat olcak bağırsağın içine girmesi için.annemin yaşama şansı nedir.onu kaybetmek istemiyoruz bize tavsiyeleriniz nelerdir.bizi aydınlatısanız çok sevinirim cevaplarınızı bekliyorum.

 55. birgül kılıç dedi ki:

  fdjgfkl kfvhjkfvsdjsdjs

 56. ibrahim dedi ki:

  cevaplara nereden bakıyoruz acaba bilgilendirirseniz sevinirim…

 57. ibrahim dedi ki:

  selam Hocam sizi beğenerek izliyoruz.Ben 27 yaşındayım eşim 25 yaşında 5 senelik evliyiz ancak 2 senedir çocuk istiyoruz.Doktorlar Sperm sayımın eksik olduğunu ama bu durumda da olabileceğini eşimde de çift rahim olduğunu söylediler ama çocuk olabilir dediler beden temizliğini düşünüyoruz faydası olur mu veya bize neyi önerirsiniz cevaplarsanız çok seviniriz.Saygılarımla iyi günler

 58. SALİHA DEMIREL dedi ki:

  SLM HOCAM
  KARIN ŞİŞLİĞİNİ NASIL BI BITKISEL İLAÇ ONERIRSINIZ

 59. evren ceylan dedi ki:

  selam hocam ben 27 yaşındayım ağız yarası şikayetimvar doktora gittimhiç bir çare bulamadım bu beyaz yaralara hangi bitki iyi olur ve nasıl kullanacam bu konuda yardımcı olursanız sevinirim saygılar

 60. özlem öz dedi ki:

  slm hocam benim annemin ayaklarında fil hastalıgı var hangi bitki yada nasıl bir tedavi uygulanır yardımcı olursanız seviniri

 61. ayşegül dedi ki:

  mrh.hocam beni kabızlık sorunum var ara sıra ne yapmam gerekiyor.birde adet düzensizliğim var.2 aydan fazla oluyorum.bir yöntem söylerseniz.sevinirim.tşkler

 62. hayat erdogan dedi ki:

  benim 4 sene önce böbregim kis nedeniyle alındı tek böbrekle daha iyi yaşaya bilmem için ne önerirsiniz?

 63. fatma fisun erdogan dedi ki:

  ben fatma vücudumda sihah lekeler var yüz ve ellerim
  hariç bunları geçirmem için ne önerirsiniz?

 64. ag dedi ki:

  kozmik ilaçlarınızı kaçırdım çalışıyorum ve takip edemiyorum kilo vermek için yapmadığım şey kalmadı kızmik ilaçlarınızdan hangisini kullanmam gerekiyor ve nasıl temin edebilirim? teşekkür ederim

 65. SELMA DURULMUŞ dedi ki:

  mrb ahmet bey ben size eşim için baş vurmaktayım. eşimin belinde disk kayması var.doktora gittigimizde sadece agrı keseci muskoril verip yolluyorlardı.ama hiç bir etkisi olmuyor ankaranın bi ilçesinde bel ovan birine gittik ama eşimin beli daha fazla agırmaya başladı.geceleri uyuyamıyor çok rahatsız oluyor ve biz daha beş aylık evliyiz onun bu rahatsızlıgı beni çok üzüyor.lütfen bizim için önerilerinizi aşagıda verecegim mAİL adresine cvp yazarsanız çok sevinirim allah sizden razı olsun hocam. SELMA DURULMUŞ

 66. aybüke yılmaz dedi ki:

  merhaba hocam benim şikayetim şöyle boynumu eğdiğimde sağ elimden belime dogru bir uyuşma geliyor yaklaşık 2 buçuk aydır falan var ilk zamanlar sadece uyuşma olup geçiyodu şimdi. ilk sağ tarafım belim bacağım ayağım el parmak uçlarım uyuşuk.sonrda sol tarafım uyuştu.. iğne falan battığında hissediyorum ama yinede uyuşuk.gitmediğim doktor kalmadı.ilk olarak röntgen çekildim doktor boyun düzleşmesi olduğunu söyledi. boyun düzleşmesi bacaklarıma kadar vurmaması gerekirmiş anlayamadık.daha sonrada beyin boyun ve bel emarı çektirdim onlarda bişey çıkmadı. doktor sinirsel olduğunu söyledi ama boynumu eğdiğimde hala bir uyuşmam var. ben eminimki bu uyuşma geçse bacaklarım falanda geçecek. çalışıyorum sürekli ayaktayım bunun da etkisi olur mu? ne yapmam gerekiyor çok zor durumdayım sizce bu uyuşmamın sebebi nedir ne önerirsiniz şimdiden teşekkür ederim sağolun. iyi çalışmalar

 67. emet dedi ki:

  meraba hocam ben 12 yaşındayım 9 yaşından beri yani nerdeyse 3 yıldır çenemin altında şişmeler oluyor korkuyorum ve çok fazla acı hissediyorum ben doktora gittiğimde geçer dedi ama hala geçmiyor hocam bana önereceğiniz bitkiler nelerdir lütfen yazarsanız çok sevinirim programlarınızı sürekli izliyor takip ediyorum hiç kaçırmıyorum şimdiden teşekkürler

 68. Meliha dedi ki:

  mrb hocam yazılarınızı yakından takip ediyorum.bizi bilgilendirdiğiniz için de çok teşekkür ederim.ben 21 yaşındayım 1.63 boyunda 48 kilodayım.kilo almak için uğraşıyorum ama bi türlü alamıyorum.kan değerlerim normal herhangi bir rahatsızlığım yok.iyide besleniyorum ama kilo alamıyorum.sizin önerilerinize ihtiyacım var.bilgilendiriseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkürleer.

 69. nesli dedi ki:

  mrb hocam benim cildimde küçük noktacıklar halinde siyah benler çıkıyor ve çoğalıyor bu nedenle cildiye ye gittim ama çözüm yok siz bana birşey önerebilir misiniz tşk

 70. slm hocam programlarınızı gegeniyle izliyoruz toplumumuzu aydınlatıp bilgilendirdiginiz için size çok teşekkür ederim hocacam sizinde bildiginiz üzere bizim toplumumuz ahlaki degerleri olan otangaç bir toplum bundan kastum cinsellik dolayısı ile doktora gitmekte zorlanıyoruz ve sizden cinsellikle ilgili yorumlar bekliyoruz ereksiyon sorunu sertleşme sorunlarınada bitkisel bileşimleri açıklamanızı bekliyoruz şimdiden teşekkür ederim

 71. fevzi çetin dedi ki:

  ben 43 yaındayım bende uzun zamandır mide ülseri var ve hiç geçmiyo bana ne tavsiye edersiniz.teşekkürler.

 72. gulay ozcelik dedi ki:

  hocam 6 yasindan beri kabizlik yasiyorum ve buyuzdende migdem ve bagirsaklarimdan cok rahatsizim kilo veremiyorum doktorlar magnesium kapsuleri vebisacodyl veriyorlar ama belirli bir sure sonra oda yardim etmiyor simdiye kadar bitki caylari kuru erik incir ve hergun olmak sartiyla meyve ve sebze tuketiyorumama nafile allah rizasi icin bir oneride bulunun simdiden tesekurler

 73. irem özkan dedi ki:

  meraba hocam ben 20 yaşındayım 1.60 boyunda 72 kiloyum zayıflamak istiyorum ne önerirsiniz neyapmam gerekiyor bana bir yol gösterirseniz sevinirim şimdiden allah razı olsun .

 74. fatma turyan dedi ki:

  hocam,benim babam 75 yaşında dizlerinde ağrıları var.yürürken ,oturup kalkarkken zorluk çekiyor.doktorlar kireçleme ve sıvı kaybı olduğunu söylüyorlar ameliyat olmak istemiyor ne tür bitki ve kür önerirsiniz ne yapmamız gerekiyor ağrıları çok fazla.sorularımıza en yakın zamanda cevap bekliyoruz teşekkür ederiz. başarılar…!!!

 75. fatma turyan dedi ki:

  hocam, benim annem 73 yaşında.doktorlar mide fıtığı olduğuunu söylediler.midesinin üzerindeki şişlik dışarıdan da elle hissedilebiliyor.yaşında dolayı ameliyat olması sakıncalı.bize ne tür bitki veya kürler önerirsiniz.
  soruma cevep verirseniz sevinirim.teşekkürler…!

 76. hılal AK dedi ki:

  hocam ben 33 yaşındayım bekarım.yaklaşık 4 senedir MS hastasıyım.bayanım.hocam yardım edin bana
  MS iyi gelecek önerilerinize çok ihtiyacım var.çok gencim ama dengemi ve vücut hareketlerimi doğru yapmamı MS engelliyor.yardım edereniz ölene kadar size duacı olurum.en yakın zamanda sizden cvp bekliyorum hocam ne olurrrrrrrrrrrrr yardım edin. ALLAH'a emanet olun.TÜM GÜZELLİKLER BAŞARILAR SİZİNLE OLSUN hoşçakalın.

 77. ümran gökdeniz dedi ki:

  selamün aleyküm ahmet bey.benim abimde on yıla yakın bir zamandır uyku apnesi var. gece solunumu durduğu için ya hiç uyuyamıyor yada beş on dakikada bir uyanıyor.on yıldır hiçbir doktordan çözüm olabilecek bir yanıt alamadık.ilaç tedavisi önermiyorlar solunum maskesi kullanılmalı diyorlar.bu da tedavi değil bastırma yöntemi.abim 29 yasida ve yıllardır günde 2saat kadar uyuyor.hergün daha kötüye gidiyor.

 78. muhammet kara dedi ki:

  safra kesemde tas var neolur bana bir tedavi sekli sunun

 79. hızır kaşkaoğlu dedi ki:

  sayın maranki benim sorunum egzama ne yaptıysam gıderemedim.yardımcı olursanız memnum olurum.

 80. Bekir Sercan Çepelli dedi ki:

  sn hocam ben l6 yaşında lise 2 ci sınıf öğrencisiyim. 3 senedir endokrinoloji bölümünde tedavi görmekteyim. Tiroid bezlerim fazla çalışıyor. Hipertroidim var. Şimdi de troid bezlerim normalden fazla büyüdü. Tiroid bezlerimin normal çalışması ve küçülmesi için bana nasıl bir tedavi önerirsiniz? Beni iyileştirirseniz çok sevinirim. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

 81. sevil kefal dedi ki:

  meraba hocam benim 6 aylık bebeğim var 2 aylıkken sürekli kusmaya başladı kusmuda kokuyo gitmediğim doktor çektirmediğim film ultrason kalmadı hepsini yaptırmama rağmen hiç bir sonuç alamadım çocuğum hergün zayıflıyor yediğini hazmedemiyor doktorlar birşeyi yok diyor bana bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum önce allaha sonra size güveniyorum başarılarınızın devamını dilerim

 82. feyzullah karakaya dedi ki:

  benim eşimin boyun fıtığı var ve bunlardan üç tanesi patlamış olduğunu doktordan öğrendik amaliyat edilmesi gerekirmiş açaba ameliyat edilmeden nasıl tedavi şekli söyleye bilirsiniz teşekür ederim.

 83. isimsiz dedi ki:

  ahmetbey annemde bronşit var kaç kere doktora gittiyse geçmiyor . bunun için ne önerirsiniz

 84. zehra dedi ki:

  ahmet bey siz esra ceyha'nın programında safra kesesi için şifalı bitkiler söylemiştiniz ama ben yanlış yazdı m lütfen onları birdaha bana cevap olarak yazarmısız annem safra kesesi taşı hastakığı var amiliyatta olmaktan korkuyor ilginize teşekkür ederim

 85. ayşe öz dedi ki:

  mükemmel katılıyorum

 86. cemal nadir dedi ki:

  Bende sizin gibi bir doktor olmak istiyorum. Bunun için nereleri okumam gerekiyor. Sizden bilgi istiyorum sayın maranki.
  Sizin kadar okuyabilmek için maddi şartlarım uygun değil. Bu konuda desteğinizi istiyorum.Ben Cemal Nadir Üsküdarda oturuyorum ve ilkokul 4.sınıfa gidiyorum çalışmalarınıza başarılar diliyorum.

 87. Hülya AYİK dedi ki:

  hocam ben Adıyamandan Hulya Ayik sizin programlarınızı severek beğenerek takip ediyorum. Hocam benim yüzümde lekeler ve sivilceler cıkıyor doktora gitmeme rağmen sonuç alamadım aldığım ilaçlar yüzümündeki derinin kabuklaanıp kalkmasını sağlıyor yüzüm temizleniyor ançak ilacı bıraktığımda tekrar çıkıyor ve sürekli güneş kremi kullanıyorum .Artık tedavi bırakmak istiyorum yılın 12 ayı güneş kremi kullanmak istemiyorum kremi kullanmadığımda güneşe çıktığımda lekeler çıkıyor doktorlara gitmeme rağmen çözüm alamıyorum bu konuda görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum tek çare sizsiniz.

 88. songül yiğit dedi ki:

  slm hocam ben 18 yaşındayım 2 yıldır kabız oluyorum sürekli.yani benimki kronik.gerçi bu hastalık soydan gelen bişey.çok rahatsız oluyorum,karnım şiş durumda sürekli,büyük tuvaletimden sonra 1,2 damla kan geliyo.bana ne önerirsiniz.çok tesekkürler..

 89. NEVCİVAN AYDIN dedi ki:

  slm hocam benim sağ topuğumda bi rahatsızlığım oldu defalarca dr a gittim ama sonuç alamdam daha sonra gittiyim bi dr topuk dikeni olduğunu söyledi ve kortizon iynesi yaptı topuklarıma ama bende hala bi deyişiklik yok ynı ağrılarım devam şikayetim topuğum şişiyo ağrıyo kaşınıyo ve bacağımda komple şişlik oluyo artık ne yapacağımı bilmiyorum önce allaha sonra size güveniyorum ne önerirsiniz saygılarımla RABBİM YARDIMCINIZ OLSUN

 90. ayşe çakır dedi ki:

  benim kızım 6 yaşında bunları ona uygulayamam neyapmalıyım başka

 91. ferhat genç dedi ki:

  selamın aleyküm hocam ben şeker hastasıyım bacaklarımda karıncalanma var sol ayagımın baldır kımının dışında uyuşmalar oluyor bu geziyor ne yapmalıyım saygılar

 92. perihan solmaz dedi ki:

  slm hocam ben perihan babam 20 ocakda ameliyat oldu akciger ca sından bundan sonra neler yapmamız gerekır bilgilendirginiz için teşekkür ederim size

 93. Naide Bozkurt dedi ki:

  İyi akşamlar , benim diz kapağımda dönme ve sıvı kaybı var. Dizlerime iğne ya da sıvı yüklemek için ital haplar almam gerektiği söylendi. Benim midemde ülser olduğundan her sabah mide arısıyla uyanıyorum.İğnelerinde yan etisinden korkuyorum .Bana bitkisel olarak ne önerebilirsiniz. Şimdiden teşekkür eder .Allah yardımcınız olsun.

 94. safiye karakuş dedi ki:

  sayın maranki benim ağzım her zman yara oluyor bana bitkisel olarak ne önerirsiniz

 95. osman ÇELİK dedi ki:

  iy günler akciğer rahatsızlığı hastalığı hakkında ne gibi cözüm önerisinde bulunabilirsiniz (verem hastalığı).şimdiden teşekkürler

 96. sedat şahin dedi ki:

  kalın bagırsagım sancılar var zaman zaman kabızlıklar oluyor dıskım kaya gıbı oluyor ıhtıyacımı yapamıyorum mıdemde kaynamalar oluyor barsaklarımda dıskımla beraber beyaz ıntaha benser atıklar gelıyor 28 yasındayım

 97. ÖZKAN KARAKURT dedi ki:

  iyi günler benim annemim bir sorunu var bize yardımcı ola bilirmisiniz sorunumuz safra kesesinde taş olduğunu doktorlar tesbit ettiler ameliyat şart dediler ama şeker hastası ve 116 kilo olduğu için ameliyatın riskli olduğunu anestezi doktoru söyledi ve 16 kilo vermen lazım ondan sonra ameliyat olabilirsin dediler benim kilo vermem şeker hastası olduğu için zor oluyor ağrıları çok oluyor her gün (dıclomec) inesi vurularak ağrılarını dindirmeye çalışıyor nereye kadar böyle gider bilemiyoruz bize acil yardımcı olursanız çok seviniriz şimdiden teşekkür ederiz