By 26 Ocak 2009 Devamı →

İBRAHİM SARAÇOĞLU PATATES KÜRÜPatates, bağırsak kanserine karşı güçlü bir önleyici ve tedavi gücü olan bir sebzedir.İBRAHİM SARAÇOĞLU PATATES KÜRÜKullanılacak olan patateslerin kesinlikle yeşillenmemiş, filizlenmemiş, kararmamış ve de yara almamış olmalarına dikkat etmek gerekir. Yeşillenmiş patates solanin maddesi içermektedir. Patateslerinizi kesinlikle buzdolabında koruma altına almayınız. Çünkü soğuk ortamlarda koruma altına alınan patateslerde, redükleyici özelliği olan şeker oluşur.

Redükleme özelliği olan bu şeker, acrylamid maddesinin ön basamaklarını teşkil eder. Acrylamid klinik deneyler ile kanıtlanmış kanserojen bir maddedir. Patateslerinizi ne kadar çok sıcak ortamlarda koruma altına alırsanız, içerdiği nişasta o kadar hızlı şekere dönüşür. Bu sağlık açısından istenmeyen bir durumdur. Patatesin içerdiği nişasta çok fazla oranda şekere dönüşmüş ise pişirilme esnasında kararmaya başlar.Soyduktan sonra havayla çok uzun zaman temas ettirirseniz patatesleriniz kararmaya başlar. Bu kararma zararlı değildir. Bu durum her ikisinin de içerdiği karbonhidratın oksitlenmesinden kaynaklanmaktadır. Patatesler pişmeye başlarken bu kararma kaybolur. Tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum, eğer satın aldığınız papatesler dıştan kararmış ise veya soyarken kararmış kısımları varsa bu patatesleri kullanmayınız.

Patateste bulunan glycoalkaloid’lerden önemli bir tanesi de alfa-lipoin asit’tir. Alfa-lipoin asit çok yönlü bir antioksidan olup, yağda ve suda çözünme özelliğine sahiptir.

Yetişkin bir insanın bağırsaklarında sayıları 450 ile 500 arasında değişen farklı bakteriler bulunur. Henüz bu bakterilerin ancak yüzde 40’ını tanıyoruz ve hakkında bilgi sahibiyiz. Bu kadar çeşitli bakteri nasıl oluyor da bulunabiliyor diye bir soru sorabilirsiniz. Bunun sebebi, insanın çok farklı besin tüketmesinden dolayıdır. Beslenmemize dikkat ederek, bağışıklık sistemimizin sağlıklı çalışmasına ve güçlü kalmasına büyük ölçüde yardımcı olabiliriz.

Patatesler Kabukları soyulmadan kullanılmalı

Beslenme şekilleri ve kanser üzerine yapılan araştırmalar, beslenmenin kalın bağırsak kanserinin oluşumunda rol oynadığı görüşünü kuvvetlendirmektedir. Siyah et ve hayvasal yağ tüketiminin ve de acetaldeyd, nitrozamin maddelerinin bağırsak kanseri için bir risk oluşturduğu, lifli besinlerin ise bu riski hem azaltığı hem de bağırsak kanserine karşı koruduğu bilim adamları tarafından savunulmaktadır. Değerli okuyucu, bu açıklamalardan siyah et tüketimini tamamen durdurmak gerekir sonucunu kesinlikle çıkarmayınız. Ancak, ölçülü olmak gerekir. Yeri gelmişken hemen belirtmekte fayda görüyorum, ızgarası yapılmış hangi et olursa olsun, alev görerek siyahlaşmış (yanmış kısımlarının) tüketilmemesi gerektiğidir. Çünkü, alev görüp siyahlaşmış bu kısımlarda acrolein maddesi oluşmuş demektir. Acrolein, klinik deneyler ile kanıtlanmış kansere neden olan bir maddedir.

Bağırsak kanserine karşı koruyucu ve önleyici olarak kullanılan patatesin kabuklarında çok önemli etkin maddeler bulunmaktadır. Patates kür amaçlı olarak kabukları soyulmadan kullanılmak zorundadır.

Değerli okuyucu, patatesin kabuğu değersiz bilinir. Bugüne kadar bu doğrultuda herhangi bir araştırma da yapılmamıştır. Belki şu an kendi kendinize şu soruyu soruyorsunuzdur, öyle ise sadece patatesin kabuklarını kullanarak kürü uygulayabilir miyiz? Hayır. Çünkü, patates ve kabuklarının içerdiği etkin maddelerin haşlama esnasında beraberce bulunması şarttır. Ne tek başına soyulmuş patates ne de tek başına kabukların haşlanmış kürü amaca uygun değildir.
GÜNÜN KÜRÜ
Bağırsak kanserini önlemeye yardımcı Patates Kürü :

Kullanacağınız patatesler çamurlu veya kirli ise önce soğuk suda yıkayabilirsiniz. Kesinlikle ılık veya sıcak suda yıkamayınız. Soğuk suda yıkadıktan sonra, orta boy üç adet patatesi soymadan (kabuğu ile birlikte) yarım litre suda ağzı kapalı olarak patatesler çatlayana kadar haşlayınız. Haşlama işlemi bitince ılımasını bekleyiniz. İçilecek olan sadece ve sadece haşlama suyudur. Haşlama suyunu tülbentle süzerek ayırabilirsiniz. Haşlanmış patatesin kendisi ve kabukları tüketilmeyecektir. Haftada üç kez, bir ay boyunca aşağıdaki şekilde uygulanır. Her defasında taze olarak hazırlanması şarttır. Kesinlikle üç günlük kür için gerekli miktarı bir defada hazırlamayınız.

Birinci gün: 1 su bardağı
İkinci gün: 2 su bardağı
Üçüncü gün: 1 su bardağı

Öğle yemeklerinden bir saat önce içilir. Bir ay tamamlandıktan sonra, daha sonraki aylarda üç günlük kür ayda bir defa uygulanır.

Alternatif Patates Kürü :

Orta boy üç adet patatesi soymadan (kabuğu ile birlikte) yarım litre suda ağzı kapalı olarak patatesler çatlayana kadar haşlayınız. Üç ay boyunca hergün öğlen yemeğinden bir saat önce bir buçuk su bardağı içiniz. İçilecek olan sadece ve sadece haşlama suyudur. Her defasında taze olarak hazırlanması gerekir. Haşlama esnasında su kaybı olursa, su ilave edilebilir.
Dikkat: Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız. Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız.

Prof.Dr. İbrahim SaraçoğluProf.Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU
Sorularınız İçin : info@saracoglu.at
Telefon : 0 216 457 34 10 0 216 457 34 11
GSM : 0 539 470 76 46 0 539 470 76 47
Fax : 0 216 457 34 14


»
Mide Rahatsızlıkları İçin Kür
»
Sinüzite Karşı Papatya Kullanımı
»
Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Bitkisel Kürler
»
İştahınızı Frenlemek İçin
»
Şifalı Kürler
»
Sistit Rahatsızlığına Karşı Karnabahar Kürü
»
KOAH ve Anfizem Hastalarına Doğal Kür
»
Vitiligo Kürü
»
İbrahim Saraçoğlu Hayat Kürleri
»
İbrahim Saraçoğlu Gülben Ergen’in Konuğu
»
Saraçoğlu’ndan Gribe Karşı Öneriler
»
Soğuk Alğınlığına Karşı Adaçayı
»
Gençleştiren Kürler
»
Prof.Dr. Saraçolu – Şifa Kitabı
»
Tüylenmeye Karşı Aslanpençesi Kürü
»
Sahte Ürünler Hakkında Uyarıları
»
Ergenlik Sivilcelerine Karşı Öneriler
»
Kimler Hangi Ekmekleri Tüketmeli?
»
Gıda Savaşları
»
Bel ve Boyun Fıtığı için Kürler Video
»
Saraçoğlu Samanyolu TV’de Video
»
İbrahim Saraçoğlu HaberTürk’de soruları yanıtladı
»
İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor (Video)
»
Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Reçetesi
»
Kürleri Satın Almak için
»
İbrahim Saraçoğlu Sabahın Sedasında
»
Çekirdekli Kuru Üzüm Mucizesi
»
Adet Düzensizliğine Karşı Kürler
»
Saraçoğlu Kış Kürleri
»
Domuz Gribine Karşı Kürler
»
Sperm arttırıcı doğal kür
»
Bitkisel Tedavilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
»
Sağlıklı ve hızlı kilo almanın yolları
»
Akciger kanseri ve wilson hastalığına karşı kür
»
Böbrek Taşını Düşüren Bitkisel Kür
»
Sigarayı Bıraktıran Bitkisel Kür
»
Beyaz Dut Kürü
»
Lentigo Yaşlılık Lekelerine Doğal Çözümler
»
Mide Bulantısına Karşı Kekik Kürü
»
Dereotu ve Anne Sütü
»
Suyun Faydaları
»
Kalp Büyümesine Karşı Domates Kürü
»
Saman Nezlesi ve Astına Karşı Kür
»
Adet Sancılarına Karşı Doğal Kür
»
Tansiyon ve Kolestrol için Kür
»
7 Derde 7 Deva Kürler
»
Tüylenmeye Karşı Kür
»
Üzüm ve Üzüm Çekirdeğinin Faydaları
»
Doğal Vitiligo Tedavisi
»
SOĞAN Kürü VİDEO Anlatım
»
İbrahim Saraçoğlu e-book
»
Safra Kesesi ve Sindirim Sorunlarına Karşı Kür
»
Isırgan Kürü
»
Saçlara Parlaklık Veren Kür
»
Akciger Kanserine Karşı Kür
»
Isırganotu ve Kullanımı
»
Ebegümeci Kürü
»
Havuç Kürü
»
Ispanak ve Kereviz Kürü
»
Patates Kürü
»
Papatya Kürü
»
Saç Dökülmesini Durduran Kür
»
Maydanoz Kürü
»
Anne Sütünü Arttıran Kür
»
Siroz ve Gut için Kereviz Kürü
»
Kolay Hamile Kalmak İçin İncir Kürü
»
Dut Kurusu Kürü
»
Soğan Suyu Kürü
»
Beyaz Lahana Kürü
»
İbrahim Saraçoğlu ile Söyleşi
»
Soğan Mucizesi
»
Adaçayı Kürü
»
Depresyon Kürü
»
Boy Uzatma Kürü
»
İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor
»
Kabızlık Reçetesi
»
Pratik ve Doğal Kürler

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , ,


1 Yorum Var "İBRAHİM SARAÇOĞLU PATATES KÜRÜ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Zeynep Boiron dedi ki:

  Sayin Saraçoglu

  Aniden basim donuyor ve aniden dusuyorum ve kendime gelmem uzun zaman aliyor, bunu doktoruma soyledigimde tansiyonumun yuksekliginden kaynaklandigini soyledi ve bana vedigi ilaclari kullaninca normalde gayet iyiyim kullanmayi birakinca zaman zaman ayni seyleri sk araliklarla yasiyorum, doktorumdan ilacla tedavi yerine dogal tedavi istedim, cunku asiri ilac kullaninca bende uyku yapiyor ve kilo olarak asiri almis oluyorum ve bana oneri olarak "kirmizi mercimek" corbasi yagsiz ve tuzsuz almam seklinde uygulama yapmami onerdi.Haftada en azindan iki kere yapiyorum bunu fakat, yine ayni sorunlari yasiyorum. Aniden elim ayagimin halsiz kalmasi aniden bayginlik, nefes alirken zorlanma, aniden bas donmeleri
  siz bana ne onerebilirsiniz.
  Simdiden cok tesekkur edrim..

  Saygilarimla…