By 16 Ocak 2009 Devamı →

İBRAHİM SARAÇOĞLU MAYDANOZ KÜRÜProf.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU Maydanoz Kürü

İbrahim SARAÇOĞLU'ndan Maydanoz KürüMaydanozun faydaları Seksenli yıllarda maydanoz üzerine araştırmalarıma başladığımda, beni ilk şaşırtan özelliği, onun güçlü bir karaciğer dostu olduğunu görmem olmuştur. Maydanozun, karaciğerin rahat çalışmasını sağlayan mükemmel bir gücü vardır. Onun, bu gücünden faydalanabilmeniz için kürünü uygulamak gerekir. Kürünü uyguladığınız birkaç gün içerisinde cildinizdeki değişikliği de fark edebileceksiniz.

“Unutmayınız cildiniz karaciğerinizin aynasıdır. Salatanın veya yemeklerin içerisine koyduğunuz maydanoz, kür değil bir beslenme şeklidir. “

Arındırıcı kür

Maydanoz kürü, karaciğer metabolizmasında glutathione-S-transferaz (GST) enzimlerinin üretimini büyük oranda artırıcı özelliğe sahiptir. Bu enzimin en önemli özelliği, besinler üzerinden ve solunum yoluyla aldığımız zararlı kimyasalları ve de vücudumuzda oluşan zararlı kimyasal maddeleri zararsız hale dönüştürmeleridir.

Maydanoz kürü, karaciğeri arındırarak karaciğerin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Karaciğer hücrelerinin (hepatozit) diğer organlarımızdaki hücrelerden en önemli farklarından bir tanesi hücrelerinin çok yönlü ve çok daha fazla aktif çalışmasıdır.

Günün kürüne göre yapacağınız maydanoz kürü hem bir gençleşme iksiri hem de tüm organları ve vücudu yabancı kimyasal maddelerden arındırma kürü’dür. Maydanoz kürü autophagy adı verilen hücre içi yenilemeyi uyaran (stimule eden) mükemmel bir kürdür. Bu kür sayesinde kendinizi daha dinç, daha zinde, daha genç ve daha sağlıklı hissedeceksiniz.
Bu kürün uygulama süresinin üçüncü günü itibariyle, sabahları güne daha zinde ve dinç şekilde başlayacak, daha dinamik olduğunuzu hissedeceksiniz.

İmdadınıza yetişir
Geçirdiğiniz herhangi bir rahatsızlıktan sonra kendinizi hâlâ yorgun hissediyorsanız, maydanoz kürü bu konuda imdadınıza yetişecektir.

Maydanoz kürü bazı şikâyetlerde tek başına kullanıldığı taktirde etkin maddelerinden istifade etmek pek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle maydanozun etkin maddelerinden yeterli ölçüde faydalanabilmek için başka takviye (destek) bitkilere de ihtiyaç vardır. Bunlardan bazıları limon suyu, tere ve ıspanaktır. Burada, kullanılacak limon suyu, tere veya ıspanağın ölçüsü de çok önemlidir. Yanlış oranlarda kullanılması kürün başarı oranını büyük ölçüde olumsuz etkilemektedir. Hepatit- B hastalarının zaman zaman yapacakları maydanoz kürü, bağışıklık sistemlerini bu virüse karşı güçlendirir. Maydanoz kürü hepatit-B virüsünün aktive olmasını yani, faaliyete geçmesini büyük ölçüde engelleme özelliğine sahiptir. Maydanozun bazı etkin maddeleri hepatit-B virüsüne karşı antiviral etkilidir. Ancak, gerek Hepatit-B ve gerekse de Hepatit-C’ye karşı lavantanın yerini hiçbir bitki dolduramaz.

Hamileliğin ilk üç ayında maydanoz tüketirken ölçülü olmak gerekir, eğer düşük tehlikesi var ise, hamilelik boyunca maydanozdan tamamen uzak durulmalıdır. Bunun sebebi ise, maydanozun yapraklarında bulunan apiol ve beta-bisabolene maddelerinin düşük yaptırma (abortifacient) özelliğinin olmasıdır. Apiol, aynı zamanda kan damarlarını genişletici (vasodilator) ve ateş düşürücü (antipyretic) özelliğine de sahiptir.

Mantar şikâyetleriniz varsa veya hekiminiz bundan dolayı da size mantar ilacı vermiş ise, bu süre zarfında maydanoz tüketimine ağırlık veriniz. Mantar tedavisine paralel olarak öğünlerinizde tüketeceğiniz taze maydanoz, mükemmel bir yardımcı tedavi imkânı sağlamış olacaktır. Çünkü, maydanozda en az sekiz tane mantar hastalıklarına karşı biyolojik aktiflik gösteren, mantar yok edici etkin maddeler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri oxypeucedanin, p-cymene ve psoralen ’dir.

Dikkat
Düşük tansiyon (hipotansiyon) şikâyetiniz var ise, maydanoz kürünü dikkatli uygulamanızı öneririm. Çünkü, maydanoz kürü tansiyon düşmesine neden olabilmektedir. Memleketimizde maydanoz çok tüketilen bir bitkidir. Bazı insanlar yeşillik olarak maydanozu bol miktarda tüketirler. Maydanozun içerdiği apiol maddesi her ne kadar uçucu özelliği olan bir yağ ise de, kalsiyumun emilmesini engelleyici (kalsiyum antagonist) özelliği de çok güçlüdür. Bu nedenle kalsiyum eksikliği problemi ve osteoporoz rahatsızlığı olanların maydanozu ölçülü tüketmeleri gerekir.

GÜNÜN KÜRÜ
MAYDANOZ KÜRÜ 1

Cilt güzelliği ve vücudu arındırmak için
Saplı olarak 15-16 tane taze maydanozu mutfak robotunuza veya blendırınıza elinizle biraz parçalayıp atınız ve üzerine yarım limon suyu (iki yemek kaşığı) ve yarım bardak su ilave ediniz. Mutfak robotunuzu çalıştırınız, iyice karıştırdıktan sonra sabah kahvaltısından en erken on dakika önce aç karnına tamamını içiniz. Onbeş gün ara vermeden her gün sabah bu kürü uygulayınız ve onbeş günlük uygulamadan sonra bir hafta ara veriniz. Bir hafta aradan sonra tekrar onbeş gün aynı şekilde uygulayınız ve kürü sonlandırınız. Beş-altı ay sonra durumunuza göre bu kürü aynı şekilde tekrar edebilirsiniz.

MAYDANOZ Kürü 2:
Karaciğer yağlanmasına karşı

Karaciğer yağlanmasına karşı günün kürü sadece onbeş gün uygulanır. Bu küre ilaveten (paralel olarak) aynı günün akşam yemeklerinden iki saat sonra lavanta kürü de uygulanır. Kısaca, onbeş gün boyunca her gün sabahları aç karnına maydanoz-limon, akşam yemeklerinden iki saat sonra da lavanta kürlerinin uygulanması gerekir. Duruma göre ileriki aylarda kür tekrar edilebilir.


 

Maydanoz ve Limon Kürü İştahınızı Keser, Yağları Yakar

16 Sap maydanoz, 1 bardak su, 1 Limonun suyunu blendera atın. Süzüp için

Prof.Dr. İbrahim SaraçoğluProf.Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU
Sorularınız İçin : info@saracoglu.at
Telefon : 0 216 457 34 10 0 216 457 34 11
GSM : 0 539 470 76 46 0 539 470 76 47
Fax : 0 216 457 34 14
» Mide Rahatsızlıkları İçin Kür
» Sinüzite Karşı Papatya Kullanımı
» Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Bitkisel Kürler
» İştahınızı Frenlemek İçin
» Şifalı Kürler
» Sistit Rahatsızlığına Karşı Karnabahar Kürü
» KOAH ve Anfizem Hastalarına Doğal Kür
» Vitiligo Kürü
» İbrahim Saraçoğlu Hayat Kürleri
» İbrahim Saraçoğlu Gülben Ergen’in Konuğu
» Saraçoğlu’ndan Gribe Karşı Öneriler
» Soğuk Alğınlığına Karşı Adaçayı
» Gençleştiren Kürler
» Prof.Dr. Saraçolu – Şifa Kitabı
» Tüylenmeye Karşı Aslanpençesi Kürü
» Sahte Ürünler Hakkında Uyarıları
» Ergenlik Sivilcelerine Karşı Öneriler
» Kimler Hangi Ekmekleri Tüketmeli?
» Gıda Savaşları
» Bel ve Boyun Fıtığı için Kürler Video
» Saraçoğlu Samanyolu TV’de Video
» İbrahim Saraçoğlu HaberTürk’de soruları yanıtladı
» İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor (Video)
» Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Reçetesi
» Kürleri Satın Almak için
» İbrahim Saraçoğlu Sabahın Sedasında
» Çekirdekli Kuru Üzüm Mucizesi
» Adet Düzensizliğine Karşı Kürler
» Saraçoğlu Kış Kürleri
» Domuz Gribine Karşı Kürler
» Sperm arttırıcı doğal kür
» Bitkisel Tedavilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
» Sağlıklı ve hızlı kilo almanın yolları
» Akciger kanseri ve wilson hastalığına karşı kür
» Böbrek Taşını Düşüren Bitkisel Kür
» Sigarayı Bıraktıran Bitkisel Kür
» Beyaz Dut Kürü
» Lentigo Yaşlılık Lekelerine Doğal Çözümler
» Mide Bulantısına Karşı Kekik Kürü
» Dereotu ve Anne Sütü
» Suyun Faydaları
» Kalp Büyümesine Karşı Domates Kürü
» Saman Nezlesi ve Astına Karşı Kür
» Adet Sancılarına Karşı Doğal Kür
» Tansiyon ve Kolestrol için Kür
» 7 Derde 7 Deva Kürler
» Tüylenmeye Karşı Kür
» Üzüm ve Üzüm Çekirdeğinin Faydaları
» Doğal Vitiligo Tedavisi
» SOĞAN Kürü VİDEO Anlatım
» İbrahim Saraçoğlu e-book
» Safra Kesesi ve Sindirim Sorunlarına Karşı Kür
» Isırgan Kürü
» Saçlara Parlaklık Veren Kür
» Akciger Kanserine Karşı Kür
» Isırganotu ve Kullanımı
» Ebegümeci Kürü
» Havuç Kürü
» Ispanak ve Kereviz Kürü
» Patates Kürü
» Papatya Kürü
» Saç Dökülmesini Durduran Kür
» Maydanoz Kürü
» Anne Sütünü Arttıran Kür
» Siroz ve Gut için Kereviz Kürü
» Kolay Hamile Kalmak İçin İncir Kürü
» Dut Kurusu Kürü
» Soğan Suyu Kürü
» Beyaz Lahana Kürü
» İbrahim Saraçoğlu ile Söyleşi
» Soğan Mucizesi
» Adaçayı Kürü
» Depresyon Kürü
» Boy Uzatma Kürü
» İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor
» Kabızlık Reçetesi
» Pratik ve Doğal Kürler
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , , ,


151 Yorum Var "İBRAHİM SARAÇOĞLU MAYDANOZ KÜRÜ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Seda Gündüz dedi ki:

  10. günündeyim, ve büyük iltihaplı sivilceler çıktı yüzümde 3 5 tane, sebebi ne olabilir? yardım lütfen.

 2. esra günden dedi ki:

  6 gündür gündür bu kürü uyguluyorum.iştahım çok arttı

 3. sONgül dedi ki:

  Teşekküürler hocam iyiki varsınız…

 4. mehmet şener dedi ki:

  hocam karaciğer yağlanmam var ve bende gastritte var ama gastriti olan uygulamasın diyorsunuz nasil yapacam yardimci olursaniz sevinirim

 5. serdar limonlu dedi ki:

  beş ğündür denedi olumlu sonuçlar aldım izmirde yaşıyorum taze maydonozlar alıyorum onbeş günü tamamlıyacagım bakalım bizim gibi gençlere saglıklı hayat sunacagına inanıyorum tel numaram 532 747 10 89

 6. Mehmet AYDIN dedi ki:

  karaciğere faydası oldugu gibi zayıflamak içinde bire bir…daha önceden bilseydim hemen uygulardım.valla bu şifalı formülü yapmak için yarın blender alcam 🙂 eminim faydası olacaktır.herkeze acil şifalar diliyorum…

 7. canan demirhan dedi ki:

  slm hocam 29 yaşında bi çocuk annesıyım yuzumde koca koca sıvilce ve lekelerı var kendımı bıldım bıleli kullanmadıgım ılaç kalmadı sızın bana bı tavsıyesınnız varmı 6 aylık bı bebegım var….

 8. sami54 dedi ki:

  fayda görmeyenler kusuru kürde degilde kullandıkları maydanoz,limon veya suda arasınlar ürünleri alırken üstünüze aldıgınız elbiseler kadar dikkat ederseniz daha faydalı olur

 9. Sevgi İgves dedi ki:

  insanları memnun etmek gerçekten zordur eleştiriler yapıcı olmalı bence siz isterseniz uygulayın istemezseniz uygulamayın içkisinden sigarasından size ne? teşekkürler ibrahim bey ben gerçekten memnunum sonuçta limon ve maydonoz hayatımızda çokça tükettiğimiz şeyler.

 10. doktornis dedi ki:

  Kemik erimesi,osteoporozu olanlar 1 hafta durup 1 hafta yapsınlar.Yılda 4 dafa olabilir.Yaptıktan 15 dk. sonrada kaliteli peynir yesinler. Ballı Yoğurt yesinler.Zaten tıkayacaktır akşama kadar yeter bu besin.Sonra hem güçlü hemde zazıf kaldığınızı göreceksiniz.

 11. doktornis dedi ki:

  Bu kürü limonla yapamayanlar portakal suyu ile yapsınlar.Çok iyi sonuç alırlar.Tadıda daha güzel olur.
  Buraya abuk yazılar yazan saygısız,Kendini bilmeyen nankör ve cahil insanlara sesleniyorum.Adam yıllarca emek verip insanlık için açıklama yapıyor.Sen saygı duymayı unutup üç kuruşluk beyninle yargılamaya kalkıyorsun.Bu benim çevremdede var.O kadar yıl ilim tahsil ettim.Yüzlerce sınava giridim.Başardım diplomalarımı aldım.ODTÜ den mezun oldum.İşimde saygınlığım var.Cahilin teki benim uzmanlık alanımda bana akıl veriyor.Bu sayısız defa olmuştur.Yapanlarda üç kuruş etmeyen bilgisiz ve saygısız insanlardır. Siz İbrahim Hocaya inanın ve ne derse uygulayın.

 12. Gül Öztürk dedi ki:

  maydanoz kürünün ikinci 15inci gününe başladım ben çok faydasını gördüm cildim ışıltılı ve pürüzsüz oldu

 13. Filiz dedi ki:

  Maydonoz kürünü denedim , ilk 15 gün sorun yasamadim ve güzel sonuclar aldim. Ikinciye basladigimda vücüdum cok yorgun düstü , cok halsiz oldum . Tansyonum normaldi , ama adeta yataklara düstüm. Ertesi sabah birakmak zorunda kaldim.

 14. fatma kılınç dedi ki:

  ya benimde sivilce sorunum var ama kilo vermek istemiyorum bu kür kilo vermek için mi yoksa sivilceler için mi anlamadım..

 15. fatoş aksoy dedi ki:

  ya adam ne güzel anlatmış ne kötülüyorsunuz kullanan arkadaşlarım var deli gibi kilo verdiler

 16. metin güven dedi ki:

  başlayalı 3 gün oldu…cildim ve saçlarımda parlamalar var…superrrr…ben memnunum…ama tamamen anneannemin bahçesinden organik ürünler kullanıyorum…klorlu su koymayın…limonu bahçeden koparın…alıyorsunuz marketten gazla sarartılmış limonları hormonlu maydanozları…sonuç tabii ki olmaz…tamamen doğal olsun…maydanozu kendiniz yetiştirin mümkünse…

 17. emine yılmaz dedi ki:

  bende bugün başladım sonucu bende merak ediyorum:)size yazarım

 18. Özlem artar dedi ki:

  9.gunumdeyim 3 kilo verdim herkeze tavsiye ederim.

 19. Mery K. dedi ki:

  hassas bölgelerimde iltihaplı yaralarım ve aynı idrar yolu iltihabı vardı bunun için maydanoz suyunu içtim. ilk 3 gün resmen kanlı şekilde söktürdü idrarımla birlikte attım. sancılanmıyorum. yaralarım da söndü.. ara ara 4 ayda 5 ayda bir yapmak iyi oluyor bence…

 20. Irem Eymen dedi ki:

  Merhaba,
  Ben dogal olarak düsük tansiyonluyum. Bu kürü uygulasam ve sonra iyi bir kahvalti yapsam olur mu?

 21. semra uysal dedi ki:

  Bence maydonoz yararlı bir bitki zararı olmaz saraçoğlu size demiyorki ille bu kürü uygulayın canınız isterse yaparsınız zorlayan yok adamı kötülemeyin
  yüzünüzde sivilce çıkıyorsa sebep maydonoz kürümü

 22. ali güvcin dedi ki:

  bu kür hepatit b için yararlımıdır?saygılar

 23. leyla önder dedi ki:

  merhaba bende 15 gündür yapıyorum gerçektende zinde ve dinç kalkıyorsun ayrıda adrarımda beyaz iltihaplar oldugunu görüyorum demmeki iltihapta sötürüyor mutluyum devam edecegim tavsiye ederim yılmayı yapmaya devam edin zararı yok faydası kesinlikler var……….

 24. reyhan yangın dedi ki:

  arkadaşlar ben 14 yaşındayım ve 5 yıldan beri sivilcelerim var. şu an maydanoz limon kürünü deniyorum. fakat maydanoz limon kürü sivilceler için mi yoksa kilo vermek için mi anlamadım.yardımcı olur musunuz lütfen. birde ben 15 gün denedim şu an ara verdim. yüzümde çok az geçme oldu. ama hala daha çok. eğer sivilce için iyi geliyorsa bi 15 gün daha yaptığımda fark olur mu?

 25. hatice güler dedi ki:

  bende başladım içmeye ama 15 gün dolmadan 2 gün unuttum içmeyi kaldığım yerden devam ediyorum şimdi
  acaba 15 günlük küre yenidenmi başlamam gerekir bilemiyorum bilgilendirirsenz sevinirim

 26. songül özdemir dedi ki:

  slm arkadaşlar ben maydonoz kürüne dün başladım faydasını görürsem sizinle paylaşacagım

 27. ismet efe dedi ki:

  slm arkadaşlar 5 gündür bu kürü uyguluyorum ama başımda değişik bi ağrı var belki bu kür ilgili değildir.Lösemi hastasıyım karaciğerimde yağlanma olduğu için kullanıyorum baş ağrısı olan var mı acaba…?

 28. tülay karabag dedi ki:

  ben yarın başlıcam faydasını gördüğümde yazacagım kilolarımdan şikayetciyimkilom 111

 29. serpil durmuş dedi ki:

  bazı arkadşlar inanmayın diyor biz hadi inandık diyelim ama uyguladık ve sonuc istedğimiz gibi demekki oratada yalan yok…

 30. esin baran dedi ki:

  merhabalar ben esin ben beş gündür uyguluyorum kürü dört kilo verdim tabii yediklerimede dikkat ediyorum.

 31. DERİN GÜZEL dedi ki:

  BUNU TAVSİYE EDEN SARAÇOĞLUNA SORUN BAKALIM GÜNDE KAÇ PAKET SİGARA İÇİYOR , HER AKŞAM HANGİ RESTORANDA ŞARAP İÇİYOR, LABRATUAR ÇALIŞMALARI VARMI ? VARSA NERDE..?
  ARKADAŞLAR HERKESE HERŞEYE İNANMAYALIM..

 32. hilal bozdağlı dedi ki:

  arkadaşlar ben sabah uyanınca bir ketıl su kaynatıp bir bağ maydonozu da yıkayıp tencereye koyuyorum üstüne o kaynar suyu döküp ağzını kapatıyorum iki dk kaynatıyorum sonra bi saat ılımasını bekleyip akşama kadar gel git içiyorum.geçen sene bu sayede 10 kilo verdim şimdi gene yapıyorum…tavsiye ederim

 33. esra dedi ki:

  arkadaşlar bu malzemelerin hepsini blander dan geçirdikten sonra tülbent le mi süzeciğiz yoksa.Nasıl yapacagız ?

 34. cemre yıldız dedi ki:

  mrb ben kürü kullanıyorum 4.ğünüm evet daha zinde oluyorum ama yüzüm pul pul kabuk olmaya başladı ve kızardı bu kötü biseye mi işarat bilğisi olan varsa cvp versin lütfen.

 35. bahar tunç dedi ki:

  ben 15 günlük olarak tamamladım şimdi bir hafta ara verdim sonuç süper bence allah hocamızdan razı olsun safranbolulu hemşerisi olarak gurur duyuyorum sabır sabır sabır diyorum herkese kolay gelsin

 36. serpil durmuş dedi ki:

  …arkadşlar bende ilk başta yorumları okudum ve uyguladım şuan 13 günümdeyim ve 2 kilo verdim tadıda güzel herkesde fak etti yazıfladığımı bence hem ucuz hem kolay bişey tavsiye ederim:))

 37. abdullah dedi ki:

  ben bugün başladım inşallah 2 ayda 10 – 15 kilo veririm.

 38. aytül şenay dedi ki:

  merhaba bende aşağı yukarı bir aydır kullanıyorum 2-3 kilo verdim üstelik yediklerime çok dikkat etmediğim halde sivilcelenme bendede oldu sabahları daha dinç uyandığımda doğru her sabah aç karnına 10-15 sap maydanozu bir limonla ve bir bardak su ile blendırdan geçirdim süzüp içtim inşallah herkese yararı olur

 39. şehnaz düzenli dedi ki:

  ben bugün başladım 16 tane saplı maydanozun üzerine 1limonu sıktım 1su bardağı su koydum, blendırdan geçirdim ve içtim. inşallah faydası olur ben zayıflamak için içiyorum, faydasını görürsem yazıcam.

 40. ugur marangoz dedi ki:

  suyunumu içecez yoksudaa blendırdan gecirdigimiz maydonoz içecez ne olur cevap verin

 41. süheyla dedi ki:

  babamla ve annemle braber basladık faydası cok var zayıflama olsun vucudun temızlenmesı olsun annm ılk basladı ve etkılerı cok guzel 🙂 bende de etkler pozıtıf anlamda babamda da yenı yenı baslıo… herkese tavsıye edıorum yapın… uzerıne su ıcınce daha ıı oluyor … ben ıctıgım bardagı yıkamadan u koyup ole ıcıorum hem ıcınde kalmıslarıda ıcmıs oluorum 🙂 nese 🙂 tavsıye edıorum 🙂

 42. zehra dedi ki:

  ben bugün başladım ve iyi geleceğine inanıyorum..

 43. hacer çiçek dedi ki:

  Arkadaşlar ben 14 gün kullandım 5 gün ara verdim bugün 7.günüm 2 kilo verdim herhangi diyet yapmadım tatlıya ve çikilotaya bile ara vermedim.gözle görülür bir incelme oldu.sırt bölgemde ve midemde incelme oldu.diyet yapsaydım hızla kilo verirdim.ayrıca emziren anneyim bebeği etkilemiyor.tavsiye ederim.

 44. ayse gul dedi ki:

  ben çok faydasını gördüm herkese tavsiye ederim

 45. Nagehan dedi ki:

  Hocam merhaba.Ben meniere hastasıyım limon kürünü uygulayabilir miyim? Cevaplarsınız çok sevinirim.Teşekkür ederim.

 46. tugba dedi ki:

  arkadaşlar ben maydanozları robottan geçirdim ama homojen bir karışım oluşmadı içinde maydanozlar kaldı kaşıkla yemek zorunda kaldım pek hoşuma gitmedi acaba benim blendr mı kötü sizinki nasıl oluyo

 47. nagihan dedi ki:

  arkadaslar bende 7 gündür uyguluyorum sadece sivilce için uygulamak istedim, sivilceler iyice artırdı. sonucunda tamamen sivilceler kaybolur mu yoksa böyle kalır mı ?şimdi bir şüphe aldı beni inşallah gecer diy ümit edyorum 🙂 gecerse adnan hoca çoookkk dua ederimm..!!

 48. ayten atmaca dedi ki:

  1 aydır bu kürü uyguluyorum.Hakikaten cildimde bir canlılık var.Kendimi daha dinç hissediyorum.hergün aynı saatte yapın,aynı ölçüde ben ılık suyla yaptım çok faydasını gördüm.İbrahim beye teşekkür ediyorum.Allah razı olsun.

 49. dilara genç dedi ki:

  ARKADAŞLAR BEN DE BU KÜRE 5GÜN OLDU BAŞLAYALI..HAKİKATEN BİR FARK OLUYOR.KENDİMİ DAHA DİNÇ VE DİNAMİK HİSSEDİYORUM.ŞİŞMAN OLUP DA KENDİNİ YORGUN VE BİTKİN HİSSEDENLERE KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUUM

 50. Menzile Bilgen dedi ki:

  Benim bugün 3. günüm kendimi çok halsiz hissediyorum önce farklı yöntemlerle 2 ayda sekiz kilo vermiştim maydonoz kürü ile veririm diye düşünüyorum ama başım ağrıyor,halsizim ve iştahım da bi azalma olmadı sizce devam etmelimiyim

 51. Öznur AKGÜL dedi ki:

  selam herkese, normalde yeşilliği çok tüketen birisiyim,salata gibi roka, tere, dere otu ve maydanozu bir güzel doğrar üzerine bolca limon çok minikçede tuz ilave eder mest ola ola yerdim kesinlikle denemeyenler denemenizi tavsiye ederim çok lezzetli oluyor hem bu tür yeşilliklerin hepsinden de tüketmiş oluyorum,bu kürü yeni duydum hemen bu sabah yaptım,önümde sandiviçim var ama iştahım kapandığı için birbirimize bakıp duruyoruz :))ama azıcıkta olsa yiyeceğim hiç yememekte olmaz .)eşimede içircem inş. bu kürden onunda trigliserit seviyesinde yükselme var kolestrolde de vardı ama ilaçlarla falan indi e azıcıkta kilo problemimiz var 15 kilo vermemiz gerekiyor.İnş. bu rahatsızlıklarımız konusunda fayda görürüz,herkese acil şifalar diliyorum.Bu arada bana bu bitkilerin yenmesi içiminden daha lezzetli geldi.yerken daha güzel lezzet alıyorum ama yinede devam.

 52. ahmet çetin dedi ki:

  arkadaşlar tamam anladıkta bu kür sadece 1 ay dan mı ibaret 1 aydan sonra nolacak kullanabilecekmiyiz cevab lütfen

 53. emine kara dedi ki:

  benim 12. günüm. hiçbir değişiklik yok. bekliyorum…

 54. aydan çelik dedi ki:

  maydanoz kürünü ben uyguladım ve 2 haftada 4 kilo verdim tabi yememede dikkat ettim maydanoz kürünü herkeze tavsiye ediyorum bence çok faydası var..

 55. Güls.. dedi ki:

  Arkadaşlar Saraçoğlu yukarıdaki videoda da açıklamış. Gastrit, mide problemi ve düşük tansiyonu olanlar bu kürü uygulamasın diyor.
  Mide yanmasında hissedenler olduğunu okudum, acama mide problemleri olabilir mi?
  Bu küre ben de bugün başlıyorum. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.
  Şifa olsun. Şifa olsun. Şifa olsun. Sevgiler..

 56. İPEK AYDIN dedi ki:

  KAVİTASYONLA BİRLİKTE BU KÜRÜ UYGULAMANIN HERANGİ Bİ ZARARI OLURMU…BİLGİSİ OLAN ARKADAŞ VARSA CEVAP VEREBİLİRMİ????

 57. ipek aydın dedi ki:

  kavitasyonla birlikte bu kürü uygulanmanın herangi bi zarı olurmu… bilgisi olan cevap verebilirmi??? teşekkürler..

 58. ASİ dedi ki:

  Biz daha başlamadık.İnşallah güzel sonuçlara ulaşırız….HADİ İNŞALLAHLAHLAHHHHHHHHH.Darısı başlamayanların başınaaaaa aaaaaaaaaa……………….

 59. necmi .s dedi ki:

  benim karaciğerimde yağlanma vardı 12. günündeyim şuan kürün wc ye çok sık gidiyorum dışkınız ishal gibi oluyor her zaman . 1-2 kiloda verdim .

  kürün yapılışı : 15-16 adet maydanoz saplarıyla beraber , 1 adet limon , 1 bardak su . bunların hepsini blender da yaklaşık 1- 2 dk arası karıştırıyoruz iyice sıvı kıvamına geliyor bunu tekrar bir bardağa koyup posasıyla beraber içiyoruz. 15 gün uygulayıp ara veriyoruz 1 hafta sonra 15 gün daha uygulayıp kürü sonlandırıyoruz. not: maydanozlar kesinlikle kalın saplı ve kocaman yapraklı olmayacak gerekirse geniş saksılar var onlarda kendiniz yetiştirebilirsiniz maydanozu zor bişey değil .

 60. EMAL ALTAN dedi ki:

  arkadaşlar bende başlayalı 5 gün oldu ama sizin dediğiniz gibi etkiler görmedim cildim kurudu sadece bu

 61. derya dedi ki:

  benımde yuzum cok guzel oldu kesınlıkle deneyın dıyorum hıc dıyet yapmadan kılo verdım bosuna dıyet lıstelerı ıle ugrasmayın derım arkadaslar

 62. Tuğba dedi ki:

  …benımde ılk gunler bebek sıvılcesı gıbı sıvılcelerım cıktı kucuk kucuk ama 3-5 gun sonra yok oldular çok faydalııı 3 kılo verdim..

 63. gülsüm dedi ki:

  merhaba gülayyy

  çoğu yerde okudum sadece suyunu için pasasını atın diyooo yada tam tersi ben pasasıyla birliklte tükettimm
  sen nasıl yaptın anlatırmısınn

 64. gülsüm bir dedi ki:

  slm arkadaşlar… ben maydonoz limon kürünü bitirmeye 3 gün kaldı 12 gündür yapıyorum aksatmadan ama sabahları erken okula gittiğim için akşam yatmadan yapıyor buzdolabına koyup sabahları içiyorum bu 12 gündür böyle devam etti. şu ana kadar değişiklik oldu diyemem ama zararınıda görmedim tabi bir tedaviyi bitirmeden sonucunu göremezsin
  hocam a seslenmek istiyorum akşam yapıp sabah içmemin zararı var mıdırr

 65. Fatma KESKİNSOY dedi ki:

  Hocam insanlığın menfaatine vermiş olduğunuz değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.
  Benim çillerim var acaba yazın çoğalmasınlar diye ne yapabilirim?

 66. derya dedi ki:

  benım 3.gunum sabah hem erken hem enerjık kalkıyorum cok az kucuk sıvılceler cıktı ama bu doktor gercekten haklı yemek yemek cok ıstemıyorum ıns ıse yarar su an yaradıgı kesın doktorun dedıgı tarıfte yapın arkadaslar cıkan sıvılceler yok oluyor 1 gunde bakalım ne olacak 12 gunum kaldı:)

 67. sueda kargavuş dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ibrahim saraçoğlunun tiroit için dere otu kürüyle hem babam hem ben kısa sürede tamamen tiroit rahatsızlığımızdan kurtulduk ailede tiroit yaygın amcam 2 yıl ilaç tedavisi oldu diğer amcam tiroidini aldırdı ama biz şaslıydık 6 ayda ne tiroit bozukluğu kaldı ne bişey sonra bu maydonoz kürü uygulamaya başladım sonuçlar gayet iyi başarılı ve sağlık dolu sevgili ibrahim saraçoğlu hiç bir maddi çıkar gözetmeksizin tüm bilgilerini nette ve tv de anlatmaktadır başkaları gibi sadece kitabımda bulabilirsiniz demiyor…yok 4 yıl önce havan da dövün demişte şimdi robot demiş ne kadar kör sünüz artık herşey hızla ilerlemekte teknoloji tıp herşey ilerliyor adam araştırmıştır bu şekildede faydalı olduğunu anlayıp kolaylık olsun diye bilgiyi değiştirmiştir,valla ben ibrahim beye minnet borçluyum nankörlük edemem allah ondan razı olsun tüm kürlerini gönül rahatlığıyla uygulayın derim…

 68. seLcan dedi ki:

  benim buqun 2.qünüm.doktrumuzun tarifine göre bir tutam maydonozu saplarıyla birlikte robota atıyoruz.üzerine bir limon suyu ve bir bardak klorsuz su ileve edip iyice robotton çekiyoruz.suyunu ve posasını birlikte sabah aç karnına kahfaltıdan 10 dk önce içiyoruz.üzerine bir bardak su içiyoruz.15 gün dewam.5 gün ara.snra 15 gün yeniden dewam ediyoruz.benim 2 .qünüm ve iştahım azaldı.canım bişey ymek istemiyo.ve daha zindeyim…

 69. Filiz dedi ki:

  Benimde bugün 8. günüm bende kendimi daha zinde hissediyorum, sabahlari daha rahat uyaniyorum, cildimde ilk basta sivilceler olustu ama su an daha iyi, cok memnunum, herkesede tavsiye ediyorum, hic olmazsa bir hafta kullanin degisiklik olup olmadigini kendiniz farkedin.

 70. MESERET SALAŞ dedi ki:

  BENIM KILO SORUNUM YOK MAYDANOZ LIMON KURUNU KULANABILIRMIYIM

 71. Nuriye dedi ki:

  arkadaşlar saraçoğlu yılda 3 kez uyguladığını söyledi kendisi.ayrıca kürün ilk günlerinde sivilcelerin artması normalmiş çünkü vücut iltihap atıyormuş.vede idrarla birlikte gelen o beyaz şeylerde iltihap demekki faydası oluyormuş.bende 1 haftaya yakın oldu başlayalı.eşimle birlikte içiyoruz.cildim bozuk değil ama idrarla iltihap söktürüyor.bize faydası yok gibi gelebilir ama eminim bilmediğimiz çok faydası vardır emzirme konusunu bende merak ettim çünkü bende emziriyorum

 72. metin taştan dedi ki:

  HoCaM….
  bu kürü qünlük mü yoksa bi seferdemi hazırlayp tüketcez??

 73. sena sertkaya dedi ki:

  acaba zaiflama yardımcı oluyormu? kimse ondan bas etmedı. bende bugun basladım ama…..

 74. elif dedeoğlu dedi ki:

  maydonoz kürünü emzikli bayanlar kullanabilirler mi ?

 75. hicran çirbin dedi ki:

  ya bu kürün bebek emzırmede bı sakıncası war mı acaba bebek emzıren bayanlar kullanabılırler mı bebege zararı olur mu acaba cv werırsenız sevınırım….
  şimdıden cok tesekkrler…

 76. ebru sel dedi ki:

  Elma sirkesi sabah aç karnına mı acaba?

 77. oya biricik dedi ki:

  arkadaşlar maydonuzu bilmem ama kilo problemi olanlar elma sirkesi su kürünü uygulayın ben yaptım faydasınıda gördüm bir haftadan sonra etkisini göreceksiniz

 78. Ahmet dedi ki:

  Bu maydanoz limon kürü çok gaz yaptı bende 😀 ben mi yanlış uyguluyorum anlamadım ki. bütün gün ağrıdan duramadım.

 79. esralp dedi ki:

  kilo vermeye ne kadar yardımcı acaba arkadaşlar deneyen ve fayda görenlerden cvp alablrmiyim 🙂

 80. Günay Mayuk dedi ki:

  slm ben kürü hazırladım yarın başlayacaqım sunu merak ediyorum anlayamadım sadece süzülüpte suyumu içilecek yoksa içindeki maydonoz taneciklerine yenilecek mi ??

 81. Sibel dedi ki:

  Maydanoz kürünün faydasına inanıyorum.Bugun 5.günüm.Yalnız idrar ile birlikte küçük beyaz parçalar geliyor.Bununla alakalı mı çözemedim.Yardımcı olur musunuz?

 82. deniz aras dedi ki:

  ben yaklaşık bir yıldır biliyorum ve düzenli olarak 1 ay boyunca yaptım ve 4 kilo verdim bu kürle bu muhteşem bir kür biraz kilo almaya başlıyayaım hemen yapışıyorum bu küre lütfen düzgün yapın ve yararını görüceksiniz…

 83. elif yıldız dedi ki:

  bu kürü sabah değilde akşamları uygulasak aynı sonuçu alablirmiyiz.

 84. gül yılmaz dedi ki:

  merhabalar ben karaciger enzimleri yüksekoldugu için lavanta kürünü uyguladım ve cok memnun kaldımyapmak isteyenler deneyebilir. kür çok iyi sonuç veriyor. teşekkür ederim

 85. Gülay CAN dedi ki:

  Merhabalar ben Maydonoz kürünü 3 senedir yapıyorum ve her yıl gözle görülür değişiklikler oldu ciltte gerilme vücutta pürüzssüzlük zindelik hissediyorum geçen hafta yine başladım aslında yazın yapılan kürde daha iyi sonuç alınıyor çünkü istediğimiz gibi taze maydonoz bulabiliyoruz kışın biraz daha zor ama eğer kürü doğru ve düzgün yaparsanız gerçekten sonuç çok güzel evet burada yanlış yorumlar anlamsız geliyor bana ibrahim SARAÇOĞLU zararlı bir madde tavsiye etmiyor genelde en güzel sebzeler araştırmış emek vermiş ve insanlarla paylaşıyor bizden para almıyor bizlerden herhangi bir kazancı yok
  maydonoz satışları arttı denilirsede zaten faydalı bir sebze lütfen kötü yorumlardan kaçının tabiki yorum yapabiliriz ama çirkin olmanın bir anlamı yok fayda görmediyseniz yapmazsınız ama şuna emin olun kolleströlü yüksek olanları için ideal bir kür kollestürolü ve şekeri düşürüyor kendi adıma teşekkür ediyorum sağlıcakla kalın

 86. Volkan YAVUZ dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar bende karaciğer yağlanması var.Karaciğer enzimlerim yüksek çıkıyor.Ben maydonoz kürünü 15 gün uyguladım.Doktora gittim tahlillerimi yaptırdım.Önceki tahlillerime göre düşüş var.Özellikle triglesirit 240 dan 166 ya düştü.Çok faydası olduğunu düşünüyorum.
  Sayın Saraçoğluna teşekkür ederim.

 87. HAKAN dedi ki:

  MRB HOCAM MAYDANOZ KÜRÜNÜ SUDA KISIK ATEŞDE KAYNATIP YAPSAK OLURMU?

 88. ökkeş dedi ki:

  BENDE ÇOK MEMNUN KALDIM

 89. ebru mutlu dedi ki:

  ben sakaryadan ebru bende bu küre bugün başladım anlayamadığım tek şey posasını atıyomuyuz napıcam onu bilmiyorum posasını iyice sıktım ama bu konuda bilgi almak istiyorum iyi günler,

 90. GAMZE KEKLIK dedi ki:

  KARACİĞER HASTASIYIM SIROIZ BAŞLANGICI TEŞHİSİ KONULDU KORTIZON ALIYORUM VE MAYDONOZ KURU YAPIYORUM ENZİMLERİMİN DUŞMESİNDE ETKILI OLDU KENDIMI ÇOK IYI HISSEDIYORUM TAVSIYE EDERİM

 91. semiha olgun dedi ki:

  bende hocamızın tarifini aynen uyguladım çok menmunum bendede önce küçük sivilceler çıktı ama sonra azaldı cildim şimdi daha parlak ve canlı ayaklarımdaki mantarda azaldı teşekkürler

 92. dilek akbaş dedi ki:

  KÜRÜNÜZE BAŞLADIM.7.GÜNÜ FAYDASINI HİSSEDİYORUM.BENDE KARACİĞER BÜYÜMESİ VE YAĞLANMASI VAR.SİZE TEŞEKKÜRLER

 93. elisa borisova dedi ki:

  meraba prof.saracoulu bende endometrioz kisti var bana yardim edebiledjekmisiniz bana bana bir kur soylesenez cok sevinirim

 94. melek dedi ki:

  bende dün sabah tekrar uygulamaya basladım daha öncedende uygulamısım bu kürü vücud direnci anlamında cok memnun kaldım. yorgunluk denen birsey kalmamıstı vücudumda..

 95. tugba özcetin dedi ki:

  ben de bu sabah başladım sonuclar olumlu olursa paylacacagım.

 96. Tulun ozcan dedi ki:

  Bende bu sabah seda sayanin programinda izledim vebugun basladim insallah iyi oluracaba bu kur zayiflatiyormu?

 97. songul demirci dedi ki:

  zayıflamak için işe yarıyormu

 98. sevil dedi ki:

  bende izledim posasıyla beraber zaten robottan geçince suyu kalıyor

 99. mine soydan dedi ki:

  Bugün Seda Sayan'ın programında gördüm sayın İbrahim Saraçoğlu'nun bu maydanoz kürünü acaba sadece suyunumu içicez yoksa posasıyla berabermi tüketmek gerek? onun hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa çok seviniriz. Teşekkürler..

 100. mine topçu dedi ki:

  Yaklaşık 4-5 sene önce maydanozun havanda dövülmesi gerektiği bilgisini Sayın Saraçoğlu sanırım formsante dergisindeki röportajında açıkladı.Böyle bir bilgi var.Faydalı kürler olduğu için halen o dergiyi saklıyorum

 101. tugba topçu dedi ki:

  selam arkadaşlar bende mantar vardı 15 gün sabah akşam kaynatıp içinede az limon sıkarak içtim ve iltihaplarımdan kurtuldum sanıyordum bir süre 4 ay kadar sorunsuzdum fakat şimdi yine basladı ve ben bu gece tekrar içmeye başlıyorum mutlaka deneyin faydasını göreceksiniz allah herkese şifa versin

 102. Gülçin İrge dedi ki:

  merhaba,
  maydonozu sapları ile diyorsunuz da,tamamen posa kaldı,azcık suyu oldu bu karışımın.yapraklı olan üst tarafının mı sapları,yoksa tamamının mı anlamadım.benim yaptığım haliyle kaşıkla yemek gerekecek ki imkansız

 103. filiz bayram dedi ki:

  mrh annem kemoterapi görüyor yeri belirlenemeyem tümör karaciğere yayılım yapmış 2 seans kemoterapi gördü kan sonucunda enzimler yüksek çıktı acaba bu kürü yapabilirmiyim ne olur bana yardımcı olurmusun ne yapacağımı bilemiyorum

 104. KIZGIN dedi ki:

  merhaba arkadaşlar insan oğlu nankördür . Bu kürleri Sabırla ve sebaat ederek uygulamak gerek hiçbir kürün yan etkisi yok ilaç alamaktan daha iyi değilmi .her insanın bünyesi farklıdır. uygulanan kür sana iyi gelmez başaksına gelir burda bir emek bir paylaşım var nankör olmayalım ben ibrahim hocamın kürlerini uyguluyorum ve vucüdüma iy geldiğini düşünüyorum lütfen eleştiri yaparken daha makul olalım

 105. keziban dedi ki:

  benim idrarımda antibiyotiğe dayanıklı bir mikrop çıktı bu kür enfeksiyonları temizler mi acaba lütfen deneyenler varsa ve iyi geldiyse paylaşsınlar

 106. bahar şair dedi ki:

  İbrahim saraçoğlunun kürleri ve tavsiyeleri müthişş!!!kimse karalamaya çalışmasın boşuna..

 107. Nurcan Alkan dedi ki:

  Ben bu kuru 21 gun uygulayip bir hafta ara veriyorum ikinci kuru bitirdim. cildime cooooooooooook faydasi oldu. Cildim parlak ve puruzsuz hale geldi. Karaciger banyosu alarak ta biliyorum benim karaciger enzimlerim yuksek seyrediyor yakinda tahlil yaptiracagim sonuclari merak ediyorum.Bu kure baslarken yag yakmaya faydali ve yardimci diye basladim bu etkiyi henuz fark edemedim ama cilde yuzdeyuz faydali oldugunu tecrube ettim.

 108. SEMA KOÇ dedi ki:

  Ben altı senedir sürekli bu kürü uyguluyorum, genç yaşta yaşadığım menopoz dönemimi çok rahat
  bir şekilde geçiriyorum terleme gibi sıkıntılarım olmasını engelledi ve kendimi çok dinç hissediyorum. Doktor kontrollerimlede işe yaradığını görüyorum. Cildim daha parlak. küre ara verdiğim zamanlarda kendimi yorgun ve halsiz hissediyorum. Vücudumda her hangi bir yara olduğunda hızlı bir şekilde düzeldiğini farkediyorum.Annem ve ablam uzun yıllardır bu kürü uyguluyor onlarda aynı şekilde faydalarını görüyorlar. Tüm bayanlara tavsiye ediyor, mutlaka deneyin diyorum.

 109. sevgi can dedi ki:

  elm arkdaşlar bende denedim şu şekil dnedim 2 yda 3 tutam maydanosun sapların kaynatıp içiyorum acaba doğruumudur???

 110. ÜNAL KAVCIOĞLU. dedi ki:

  arkadaşlar ben 10 yıl kadar bir süredir hepatit b taşıyıcısıyım.düzenli kontrollerime gidiyorum.hastanede tanışdığım birinden duydum.yıllar önce aynı mikrop ondada çıkmış.bir kaç ay maydonoz suyunu içmiş.kısa süre sonra vücut mikroba karşı bağışıklık kazanmış.bende 10 gündür uyguluyorum.haftaya tahlillerim var .değerlerimi gözlemleyip sonucunu sizinle paylaşacağım.

 111. nursel mert dedi ki:

  arkadaslar ben 15 gün kullandım şuanda 1 hafta aradayım pek fazla faydasını gözle görülür biçimde hissetmedım.. 10-15 dal maydonoz 1 limon 1 yada yarım bardak suyla püre yapıp süzmeden içtim. sadece sık tuvalet ihtiyacı duydum ama kılomda bı değişiklik yok . çok fazlada yemiyorum biyerde bi yanlış var .
  bakalım diğer 15 gün ne olacak onu beklıyorum .
  bu arada elma sirkesi ve ılık suyu denicem ……

 112. neslişah sağ dedi ki:

  bende yarın başlıcam allahın izniyle sivilce problemi için bu yöntemi uygulıcam arkadaşlar geçirmiş diyor bakalım hayırlısı umarım pürüssüz bi cilde kavuşurum herkeze acil şifalar….

 113. AHMET BULUTLU dedi ki:

  BEN YORUMDAN ÇOK YÖNTEMİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM.HAZIRLADIĞIMIZ KÜRÜN TAMAMINI İÇİN DİYOR. BU PARÇALANMIŞ MAYDANOZLARI ATIYORUZ MU? YİYORUZ MU?

 114. hilal bulat dedi ki:

  merhaba,ben bu kürü geçen sene kaynatarak yaptım yatmadan önce 1 bardak eşim 1 bardak ben içtim 15 gün yaptık ben o ara diyette yapıyrdum zayıfladımda,eşiminde sivilceleri vardı geçti,bu sene kaynatmadan blendırdan geçirerek yapıyorum yine ikimiz sabahları aç karnına birer bardak içiyoruz,bugün 6.günümüz daha dinçiz sevgiler(giden sivilceler geri geldiği için tekrar yapıyoruz)

 115. ÖZGÜL dedi ki:

  MERHABA BEN MAYDONOZ KÜRÜNE 11 GÜN ÖNCE BAŞLADIM SABAH 6 DA KALKIP EŞİM İŞE GİTMEDEN HAZIRLIYORUM BİZ ÇOK MEMNUN KALDIK HERKEZE TAVSİYE EDERİM İNSAN KENDİNİ HAFİFLEMİŞ GİBİ HİSSEDİYOR DAHA DİNÇ VE DİNAMİK OLUYORSUNUZ HERKEZE SAĞLIKLI GÜNLER.

 116. hülya acar dedi ki:

  insallah Allahin izniyle yarindan itibaren baslicam uyguladiktan sonra gelismeleri yazacam umarim cok yorgun bitkin bi haldeyim sürekli bu sikayetim var insallah gececek kendimi zinde hissetmek istiyorum.bitkinin cok seyde faydalarini gördüm ve ibrahim abime burdan cok tesekkür ediyorum kimimiz birden etki istiyoruz ama sabir hersey zamanla fark edilcektir eminim.

 117. Sema YEŞİLÇİMEN dedi ki:

  slm ben 1 haftadır maydanoz kürünü uyguluyorum vücüdumda kaşınmalar başladı aceba maydanoz kürümü buna sebep olan ? SEMA

 118. songül aydın dedi ki:

  selam Sayın İbrahim Saraçoğlu'na çok teşekkür ederim ben sabahları hiç kalkamazdım şimdi ise bugün altıncı günüm gece 2 de yatmama rağmen sabah altıda kalkıyorum çok memnunum tavsiye ederim.

 119. Ferah ( Hollanda) dedi ki:

  merhaba,

  Ben bugun baslamak istiyorum, ama bunun yaninda, yedigime dikkat edmelimiyim?

 120. nursel mert dedi ki:

  arkadaşlar bugun başlıyorum 7 dal maydonoz ve 1 bardak su limon doğrudur umarım……
  sonuçları bildiririm umarım şu yağlardan kurtulurum:)))

  dere otu tok tutuyormuş bi dalda ondan yedim ve yaptığım karışımı içmeye başlıyoşum şuan:))))

 121. kayser38 dedi ki:

  merhaba :)))

  bugun 2 ci gunum babamla beraber basladik bakalim sonuclari bende meraak ediyorum.
  ama sunu didyebilirim fazla cikartiyor tuvalete buda galiba icindekileri atmaya yariyordur:)))

  ben bunu seda sayanin programinda gordum ama yag yakmak icin dediler di?? dogrumu kataciger akciger lafi gecmediydi:))

 122. özlem gürel dedi ki:

  adam bizler için araştırmış çok teşekkür ediyorum ben bana iyi geleceğine inanıyorum maydonozu pazardan kür yapsamda alıyorum yapmasamda ne ben bişey kaybediyorum nede o prof. bişey kazanıyo bence denemeye değer hiç boş yere kafanızı yormayın oldu olmadı diye deneyin…hocamın aklına sağlık

 123. NAZLIONAN dedi ki:

  yaaaaaaaaaaaaaaaa bu yorumlara güllüyorum bazen 1.inanınıyorsan yapmaya devam et
  2. yapmıyacaksan bu yazılanları okuma adam sana bitkilerden şifanı ara diyo
  istemessen keyfine bak yapana ŞİFAAAAAAAA yapmıyanda GİT BODY YERDE aRA. BAŞKA
  DERDİNİ

 124. ece dedi ki:

  selamlar!
  5. GUN
  Simdi ben pazartesi gunu basladim, 3 mayista bugun 7si 5 gundur uygulamaktayim. Maydanoz sevmememe ragmen iciyorum suyunu.
  Cildim biraz kurumaya basladi ve kucuk kcuuk sivilceler cikmaya basladi.

  Fakat bu iyiye isaret!

  cunku karaciger kendini yaglardan arindirdikca cildiniz deki fazla yaglanma da yok oluyor ve cilt kusmaya basliyor bu nedenle de sivilceler cikiyor.

  10. gunun sonunda yine yazacagim sizlere gorusmek uzere…

  not: bir arkadasimiz bitki bu zarar gelmez demis.
  arkadaslar bitkilerin bazilari oldurucudur… zararlidir bunu aklinizdan cikarmayin.
  bitkidir bir sey olmaz diyip her bitkiyi kaynatip suyunu icmeyin zararli olabilir.
  Kas yapiyim derken goz cikarmayin…

 125. Sabriye KOCAMAN dedi ki:

  ben de yarın baslıyorum ,mucize beklemiyorum ama faydalı olacağına inanıyorum:))

 126. yeliz dedi ki:

  arkadaşın biri yüzümde sivilce çıktı demiş. bu iyiye işaret.. çünkü bu kür cilt altındaki zararlı şeyleri atıyo. bunun da en doğal yolu sivilce ile. bırakmamasını tavsiyeederim. bi süre sonra geçecektir. ve daha iyi olacaktır.

 127. VELIZADE NAHID dedi ki:

  karaciyerimde piylenmeni maydonoz kuruyle yok etdim. tesekkurler ibrahim bey.

 128. mehtap dedi ki:

  başka bi sitede 15 adet maydonozu saplarıyla beraber kaynatıp limon suyu ekleyip sabahları için yazıyo burdad blendirdan geçirin diyo biri soğuk biri sıcak hangisi etkili deneyen varmı

 129. Ahmety dedi ki:

  Uygulassanız ve yararını göremeseniz bile: Sonuçta bu bitkidir.BİTKİ! İlaç gibi bir sürü yan etkisi olmaz.Hiçbir zararını görmezsiniz efendim.yarar göremediyseniz, kimseyi sorumlu tutmayın.Adam koskoca profesör olmuş, sen buradan oturduğun yerden, oldu-olmadı, yaradı yaramadı diye çamur at.Öyleyse sen insanlık yararına bir reçete ver de okuyup uygulayalım.E bu yeteneğin yoksa, bari hiçbir çıkar ve para gözetmeden yardımcı olmaya çalışan insanları lekelemeyelim değilmi?Ayıp etmeyelim.Ha- silah zoruyla yaptırılarsa, o zaman kafama silah dayadılar-kürleri mecburen yaptım dersiniz.Fikilerimizi olumlu-olumusuz beyan etme hakkımız var.Ama adab_ı muaşeret kuralları içinde olmalı derim.Şifa Allah (c.c) dan.hayırlı günler dilerim efendim

 130. Raha Gül dedi ki:

  Benim 15 günlük süre bitti,çok zinde uyandım cildim yumuşadı kuruluğu gitti.mola dönemindeyim ve yine sabahları zor kalkmaya başladım.

 131. Ekremg dedi ki:

  Benim böbreklerimde taş vardı. çok acılar çektim hastanede bardım çardım 3-4 saat sonra rahatladım. düştümü bilmiyorum. ama sancılar devam etti 2-3 ay. çok rahatsız ediyordu doktora gittim çeşitli filmler çekildi bişey yok dediler. Tahliller de temzi çıktı. Doktor ağrı kesici yazıyordu. tedavi edici bişey değilse yazmayın avakado uygulayacağım dedim. Gittim saraçoğlunun sitesinden tarifi aldım. 5. gün kasıklarımda ağrı falan kalmadı. 15 gün devam ettim. bi süre sonra bir 15 gün daha yaptım. İbrahim Bey den Allah razı olsun hayırlı ömürler ihsan etsin. Ömrünü güzelliklerle başarılarla süslesin.

 132. Ömer taylan dedi ki:

  Yapmasını bilmeyen ahmaklar buralarda yokm fayda görmedim,yok palavra atıp tutuyorlar.Kimse size yapın diye bir zorlamada bulunmadı değil mi.Kendiniz merakınızdan yada hastalığınızdan dolayı yaptınız onuda ahmaklığınızdan yanlış yaptınız faydasını göremediniz.Birde burada bu bilim adamlarına çamur atmayın.Allah şifayı bitkilerde yaratmış.İlaçlarında özünde o bitkiler var bunu da unutmamk lazım değil mi.80 yıl öncesine kadar tüm ilaçlar bitkilerden hazırlanıyordu.Biraz araştırın da bilgilenin.Ona buna çamur atacağınıza dedelerinizden ilaçları nasıl ve ne şekilde yaptırırlardı onu öğrenin bari.

 133. Raha Gül dedi ki:

  Ben 2. günden itibaren sabah erkenden çok zinde uyanmaya başladım:)) Şaşırtıcı di mi…

 134. ayse fumen dedi ki:

  benim 4.günüm daha 2. günden kendimi canlı hissetmeye başladım.ancak 2 haftalık seyehatim var gittiğim yerde bını sağlayamamaktan korkuyorum.eger hocam yorumlara cevap veriyorsa soruyorum 1 hafta bırakıp tekrar küre başlayabilirmiyim.
  sonsuz tesekkürler.

 135. Raha Gül dedi ki:

  Ben de bugün başladım,tadı ve içimi güzel.Cildim çok kuru,dün sigarayı bıraktım.Bakalım neler olacak…

 136. emel dedi ki:

  yarın başlıyorum umarım sonuç güzel olur

 137. türkan genç dedi ki:

  tansiyonum çok düşük.ama maydonoz ve limon kürü yapmak istiyorum.acaba tansiyonuma zarar edermi yani dahada düşermi.çünkü tansiyonum hep 11-6

 138. nermin çancılar dedi ki:

  ben karaciğer emzimleri yüksek olan bir hastaydım maydonoz kürünü 15 gün denedim diğer 15 güne bile hiç gerek kalmadan bir rahatlama hissettim çok memnun kaldım herkese tavsiye ederim gerçekten de çok faydası dokundu teşekkür ederim (:

 139. doga koca dedi ki:

  kardesim sayin saracoglu sizlere sifa sunuyor tum kurler dikkat ederseniniz size hep sebzeden meyveden tuketin tavsiyelerinden bahsediyor ben 50 yasindayim bu yasima kadar ben kereviz yemedim sayin saracoglu sayesinde ilk defa bu sebzenin kurunu uyguladim ve gayet iyi geldi maydonoz da oyle lutfen yazrken bu isanin buluslarini karalamayin size zehir tavsiye etmiyor vitamin tavsiye ediyor ve bilgilendiriyor bilmedigimiz sebzeler ve meyveler hakkinda ben sayin saracogluna cok tesekur ediyorum saygi duyuyorm sizlerdende(karaliyanlar icin) ayni saygiyi gostermenizi bekliyorum lutfen tesekurler.

 140. ihsan topuk dedi ki:

  filiz, gelişmeleri yazıcam demişsin ama yazmamişsn.. uygulamadan önce deneyimlerine ihtiyacım war. diğer arkadaşlarda aynı şekilde..

 141. dilek çelik dedi ki:

  ben 5yıl once ameliyat oldum kuvatıra ile birlikte butun hepsi alınmıs ve bu nedenle yaşımın genç olmasına ragmen vucudumda uyuşmalarla kasılmalarla yaşıyorum. Bunla yaşamak çok zor ve zametli oluyor ilaç alamadım zamanlar yarı felc gibi yaşıyorum bu güzel önerilerinden bana yardımcı olacanıza inayor ve allah'tan sonra size güveniyorum lütfen bana yardım edermisiniz allanın selameti üstünüze olsun…..

 142. elif mut dedi ki:

  slm. arzu hanım sen yanılıyorsun. hiç bir zaman havanda dövün demedi .aksine maydanoz limon su bilendırdan geçecek.ben karaciğer enzimlerimin yüksek çıkması nedeni için uyguladım sonuç mükemmel bir haftada sağlığıma kavuştum.bütün hastalara acil şifalar dilerim.sizede .

 143. arzu esen dedi ki:

  bu kürü uygularken geçen sene Saraçoğlu muhakkak havanda dövün maydaanozalrı aksi halde olmaz diyordu ve su eklenmiyordu.Bu yıl birazdaha modernize etmiş anlaşılan robottan geçirin limon ve su ekleyin diyor.kendilerinide yalnlıyorlar gün geçtikçe,artık herkese şüpheyle bakıyorum.Ticari tüm bunlar

 144. merve ünal dedi ki:

  ewt bende beyendim. sonuçlar iyiydi.

 145. sedat uz dedi ki:

  arkadşlar bü kürler insanlarıa bak ben neler biliyorum dedirtmekiçin,ticari amaçlı.en güzeli maydanoz olsun, kekik olsun, erik olsun , kavun olsun tek tek yeride zamanında yenmesi engüzeli. bu kişiler piyasada birisi kimyacı,fizikçi yazmışlar birer kitap çıkıp TV lere gıdar şöyl yok böyle……

 146. GÜLŞEN dedi ki:

  HANGİ TARİFİ UYGULAMALIYIZ .SUYLA BİRLİKTE YAPILANI MI? SUYU ÜZERİNE İÇTİĞİMİZİ Mİ? BEN BİR HAFTADIR SUYLA YAPILANI UYGULUYORUM AMA ETKİSİNİ GÖREMEDİM CİLDİMDE SİVİLCELER ARTTI !!!

 147. fatos öncül dedi ki:

  Ben bi hafta yaptım bu kürü ve yarından çok zararını gördüm. Böbreklerimi ağrıttı,yüzümü kuruttu hatta kırmızı lekeler çıktı. Asla tavsiye etmiyorum..

 148. ceren özyürek dedi ki:

  işe falan yaradığı yok ayrıyaten geniş yapraklı maydonoz olmaması laızmmış kş bu zamanda küçük yapraklı mayadonoz bulmak zor satılan bi yer varsa gideyim alayım aksine büyük yapraklı maydonoz un yararı yerine zaarrı çok oluomuş oooo..cilde bişi yaptığı da yok sadece yiyip maydonozdan soğuduğunuzla kalıyorsunuz

 149. zeynep dedi ki:

  2 farklı tarif verilmiş. tarifin biribde su ilave edilmeden üstüne içiliyor, diğer tarifte ise suda karıştırılarak içiliyor… doğrusu nedir?

 150. Filiz Kantarcı dedi ki:

  Ben de maydonoz kürüne bu sabah başladım.Gelişmeleri sizinle paylaşacağım.

 151. serpil esen dedi ki:

  maydonoz kürünü denedim çok güzel sonuçlar aldım tavsiye ederim