By 04 Mart 2009 Devamı →

İBRAHİM SARAÇOĞLU ISIRGAN KÜRÜProf.Dr. İbrahim Saraçoğlu : “Isırgan Otunun akciğer kanserine karşı önleyici ve destek tedavi edici özelliğinden ve de saçlardaki yağlanmaya ve kepeklenmeye karşı olan gücünden bahsetmiştim. “

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU - Isırgan otu gerçeği
– İyi huylu prostat büyümesi şikâyetlerine karşı
– Kuyruk sokumu iltihaplanmasına karşı
– Alerjiye karşı direnç kazanmak
– Romatizmal şikâyetlere karşı
– Kan şekerini düşürmede yardımcı İyi huylu prostat büyümesi şikâyetlerine karşı, ısırganın sadece tohumlarının kullanıldığı durumlar mevcuttur. Son yıllarda ısırganın tohumlarının özellikle Avrupa’da iyi huylu prostat büyümesine (benigne prostate hyperplazy) karşı tablet olarak kullanılmasına başlanmıştır. Isırganın , pankreas bezini uyarıcı etkisi olduğu genel olarak bilinen bir özelliğidir. Bu özelliğinden dolayı kan şekerini düşürücü ve dengeleyici etkisi de vardır. Isırgan, insülin hormonunu artırıcı yönde pankreası uyarabilme özelliğine sahiptir. İnsülin hormonu, pankreas tarafından yeterli düzeyde salgılanabiliyorsa kan şekeri de yeterli düzeyde kontrol altında tutulabiliyor demektir.

Bazı şeker hastaları, ısırganın kan şekerlerini düşürmekte veya dengelemekte hiçbir etkisinin olmadığını söylemiştir. Bu durum, insülin direnci yüksek olan hastalarda gözlenmektedir. Hiçbir insanın metabolizması, bir başka insanın metabolizması ile aynı değildir. Detaya inildiği zaman her insanın metabolizması farklılıklar gösterir. Yani, farklı çalışır. Bu nedenle ısırganın her şeker hastasında aynı oranda kan şekerini düşüremeyeceği de doğaldır. Bu durum modern tıbbın tedavi yöntemlerinde de aynıdır.

Bir hastaya uygulanan tedavi bir başka hastada hiç cevap vermeyebilir. Tıpkı, interferon tedavisinin her hepatit hastasında etkili olmadığı gibi. Kıl dönmesine ısırgan lapası Kuyruk sokumunda zaman zaman beliren çıbanlara, halk arasında kıl dönmesi denir. Tıp dilinde kist dermoid sakral olarak adlandırılır. Kuyruk sokumunda bulunan kıl kökleri oturma veya giydiğiniz kıyafetin sürtmesi gibi dış etkenlerle içe doğru döner ve kıl deri altına doğru büyümeye başlar. Deri altında zamanla oluşan kıl yumağı bu bölgede kistik bir yapı oluşturur. İşte bu bölgenin iltihaplanması cerahatli bir çıbana neden olur. Kendiliğinden ya da yardımla patladığı zaman içindeki cerahat boşalır, ancak kistik yapı ve kıl yumağı içeride kaldığı için olay tekrar tekrar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda ısırgan lapası mükemmel bir yardımcıdır.

Romatizma ağrısı üzerinde etkinliği vardır

Romatizma ağrılarının olduğu bölgeye uygulayacağınız ısırgan lapası ağrı kesici ve tedavi edici özelliğe sahiptir. Onun bu gücünden istifade edebilmek için haftada iki – üç defa uygulanması gerekir. Bu kürü uygularken taze ısırganı kullanmak daha etkilidir. Eğer, kurutulmuş ısırgan kullanılacaksa, aktarlardan satın alırken o yılın ürününü almalısınız. Kurutulmuş ısırganın, kök kısımlarını içermediğine ve çiçek açmamış olmasına dikkat ediniz. Eğer ısırgan aynı zamanda çiçeklerini de içeriyorsa o ısırganı satın almayınız.

DİKKAT: Hipoglisemi hastalarının (kan şekeri düşük olanlar veya ani kan şekeri düşüşü yaşayanlar) hekimlerine danışmadan kesinlikle ısırgan kürünü uygulamamalarını, ısırgan çorbası veya salatasını tüketmemelerini öneririm.

GÜNÜN KÜRLERİ

Kuyruk sokumu iltihaplanmasına karşı
3 – 4 yemek kaşığı kurutulmuş ısırganı çok az suda beş dakika haşlayarak lapa haline getirin. Ilıdıktan sonra 10 – 15 dakika bekletin. Lapayı ince tülbente sararak 10 – 15 dakika iltihaplı bölgenin üzerine etki ettirin. Bu işlemi çıban kapanana kadar haftada iki – üç defa tekrar edebilirsiniz.

Romatizma ağrıları için

Isırgan çok az suda beş dakika haşlanarak lapası yapılır. Hazırlanmış olan bu ısırgan lapası çok sıcak olmamak şartıyla tülbente sarılarak romatizma ağrısının olduğu bölgenin üzerine konularak 15 dakika etki ettirilir.
Haftada iki – üç defa uygulanır.

Menopoz döneminde uzak durulmalı : Menopoz dönemine girmekte veya girmiş olan kadınların ısırgan tüketiminden ve ısırgan küründen uzak durmaları gerekir. Isırgan, östrojen hormonunun üretimini baskılama (inhibe etme) gücüne sahiptir. Başka bir ifade tarzıyla, ısırganın östrojen hormon üretimini yavaşlatma gücü vardır. Menopoz dönemine girmekte olan veya girmiş olan kadınlarda östrojen hormon üretimi yavaşlamaktadır. Bu durumda bir de ısırgan tüketimi veya kürü uygulandığı takdirde, östrojen üretimi daha da fazla inhibe edileceğinden (frenleneceğinden), yani daha da az üretileceğinden, menopozdaki kadınların şikâyetlerini artırıcı etkisi olacak demektir. Kısaca, ısırgan tüketimi veya ısırgan kürünün uygulanması menopoz döneminde kontra endikedir (ters etkili, zıt etkili).

– Pek çok bitki üzerinde yeterli bilimsel çalışma olmadığından bilinçsizce ve doktor tavsiyesi olmadan kullanıldığında istenilmeyen yan etkilere sebebiyet verdiği unutulmamalıdır.
Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız.
Diğer Isırgan Otu Kürleri :
* Akciger Kanserini önleyici ve tedavi edici Kür
* Saçlara parlaklık vermek, yağlanma ve kepek önleyici kür

Prof.Dr. İbrahim SaraçoğluProf.Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU
Sorularınız İçin : info@saracoglu.at
Telefon : 0 216 457 34 10 0 216 457 34 11
GSM : 0 539 470 76 46 0 539 470 76 47
Fax : 0 216 457 34 14
» Mide Rahatsızlıkları İçin Kür
» Sinüzite Karşı Papatya Kullanımı
» Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Bitkisel Kürler
» İştahınızı Frenlemek İçin
» Şifalı Kürler
» Sistit Rahatsızlığına Karşı Karnabahar Kürü
» KOAH ve Anfizem Hastalarına Doğal Kür
» Vitiligo Kürü
» İbrahim Saraçoğlu Hayat Kürleri
» İbrahim Saraçoğlu Gülben Ergen’in Konuğu
» Saraçoğlu’ndan Gribe Karşı Öneriler
» Soğuk Alğınlığına Karşı Adaçayı
» Gençleştiren Kürler
» Prof.Dr. Saraçolu – Şifa Kitabı
» Tüylenmeye Karşı Aslanpençesi Kürü
» Sahte Ürünler Hakkında Uyarıları
» Ergenlik Sivilcelerine Karşı Öneriler
» Kimler Hangi Ekmekleri Tüketmeli?
» Gıda Savaşları
» Bel ve Boyun Fıtığı için Kürler Video
» Saraçoğlu Samanyolu TV’de Video
» İbrahim Saraçoğlu HaberTürk’de soruları yanıtladı
» İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor (Video)
» Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Reçetesi
» Kürleri Satın Almak için
» İbrahim Saraçoğlu Sabahın Sedasında
» Çekirdekli Kuru Üzüm Mucizesi
» Adet Düzensizliğine Karşı Kürler
» Saraçoğlu Kış Kürleri
» Domuz Gribine Karşı Kürler
» Sperm arttırıcı doğal kür
» Bitkisel Tedavilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
» Sağlıklı ve hızlı kilo almanın yolları
» Akciger kanseri ve wilson hastalığına karşı kür
» Böbrek Taşını Düşüren Bitkisel Kür
» Sigarayı Bıraktıran Bitkisel Kür
» Beyaz Dut Kürü
» Lentigo Yaşlılık Lekelerine Doğal Çözümler
» Mide Bulantısına Karşı Kekik Kürü
» Dereotu ve Anne Sütü
» Suyun Faydaları
» Kalp Büyümesine Karşı Domates Kürü
» Saman Nezlesi ve Astına Karşı Kür
» Adet Sancılarına Karşı Doğal Kür
» Tansiyon ve Kolestrol için Kür
» 7 Derde 7 Deva Kürler
» Tüylenmeye Karşı Kür
» Üzüm ve Üzüm Çekirdeğinin Faydaları
» Doğal Vitiligo Tedavisi
» SOĞAN Kürü VİDEO Anlatım
» İbrahim Saraçoğlu e-book
» Safra Kesesi ve Sindirim Sorunlarına Karşı Kür
» Isırgan Kürü
» Saçlara Parlaklık Veren Kür
» Akciger Kanserine Karşı Kür
» Isırganotu ve Kullanımı
» Ebegümeci Kürü
» Havuç Kürü
» Ispanak ve Kereviz Kürü
» Patates Kürü
» Papatya Kürü
» Saç Dökülmesini Durduran Kür
» Maydanoz Kürü
» Anne Sütünü Arttıran Kür
» Siroz ve Gut için Kereviz Kürü
» Kolay Hamile Kalmak İçin İncir Kürü
» Dut Kurusu Kürü
» Soğan Suyu Kürü
» Beyaz Lahana Kürü
» İbrahim Saraçoğlu ile Söyleşi
» Soğan Mucizesi
» Adaçayı Kürü
» Depresyon Kürü
» Boy Uzatma Kürü
» İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor
» Kabızlık Reçetesi
» Pratik ve Doğal Kürler

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , ,


Yorumlar "İBRAHİM SARAÇOĞLU ISIRGAN KÜRÜ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Arif dedi ki:

  hocam mrb annemin ayağı burkulmuştu ve şişmişti doktorlar bi şey diyemiyorlar şişlik ilk gün olduğu gibi duruyor sizi ben ilk kez görüyorum bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum

 2. nagihan sibreli dedi ki:

  merhaba hocam annem 53 yaşında sabah kalkınca bacaklarında tutulma oluyor.bazende ayak parmaklarında uyşma oluyor.ayak bileğinin üstüde 4-5 yıldan beri şiş .doktora gittik iltihaplı romatizma başlangıcı dedi.tam olarakta tehşis koyamadığını söyledi.bizim güre kaplıcalarında termalimiz var.acaba annemde termal suya girebilirmi. annemin başka rahatsızlıklarıda var,tiroidi az çalışıyor ve nodülü var.bide gögüslerinde fibrokistleri var. hocam bu konuda bize yardımcı olurmusunuz .teşekkürler.

 3. Kader ziytak dedi ki:

  Birkac kuru Ayni anda yapalirmiyiz acaba mesela sigara birakma kuru ve akciger kanseri kuru isirganli olanni,yapabilirmiyiz hoc am
  .

 4. Gülbahar içöz dedi ki:

  sayın ibrahim saraçoglu ben yozgattan gülbahar 26 yaşındayım küçüllükden berri saçlarımda sorun var ve şu anda nişanlıyım dügnüm olcak inşallah.maddi sıkıntıdan dolayı doktora gidemedim küçükken babam 2 defa götürdü ve doktorların tehşisine göre saçlarıma birşey yapamıyacaklarını söylediler saç şekli 5 cm den fazla uzamıyor ve çok cansız koyun tügü gibi dökülmeler oluyor çok ilaç kulandım hocam ısırgan otunu sizin açıkladıgınız gibi kullanıyorm bir aydır ama fark göremiyorum bana bu konuda lütfen yardımcı olun sizi çok seviyoruz ailece sürekli sizi dinliyorum her şeyinizi dikkate alıyorum Allaha emanet olun.

 5. GÜNGÖR KAYA dedi ki:

  MERHABALAR…ISIRGAN OTU ISIRGAN TOHUMU İLE AYNI ZAMANDA KULLANILA BİLİRMİ? KANSERLİ HASTAYA NASIL KULLANMASINI ÖNERİRİSİNİZ.

 6. asya yilmaz dedi ki:

  slm ben almanyadan asya hanim ayak altindaki ciban sanirim sert ve acitan sey neyse onu evde nasi caresi olur genelde abim kesiyormus uzuluyorum varmi caresi allah sizden razi olsun faydalisiniz insanliga. basarilar.

 7. xprodoksit dedi ki:

  Egzama için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz http://www.xprodoksit.com/yazi/egzama-dogal-tedavi-yontemleri

 8. aysel gökturk dedi ki:

  hocam ben 35 yaşındayım. sinirsel olarak ellerimde ekzema çıktı ve bu derten 15 yıldır bir türlü kurtulamıyorum. neyazık ki geçen sene saçımda da ekzema olduğunu öğrendim. lütfen bana yardımcı olurmusunuz. acilen cevap bekliyorum .

  SAYGILARLA:AYSEL GÖKTÜRK