By 20 Şubat 2009 Devamı →

İBRAHİM SARAÇOĞLU EBEGÜMECİ KÜRÜKronik bademcik enfeksiyonuna, faranjite, sağlıksız diş etlerine, guatra karşı tedaviyi destekleyici bitkisel kür

Ebegümeci, gerçek bir protein ve C-vitamini deposudur. Kalsiyum ve fosfor bakımından bulunmaz bir tabii kaynaktır. Ağız ve diş temizliği için de ebegümeci gargarası bulunmaz bir nimettir. İçerdiği malvidin ve malvin maddeleri sağlıklı diş eti yapısı için ideal bir yardımcı olmakla birlikte, plaque (plak) önleyici ve de ağızdaki bakterilere karşı da güçlü bir pro-oxidant özelliğe sahiptir. Bu sayede haftada birkaç defa yapacağınız ağız gargarası, sizi faranjite, bademcik iltihablanmasına (tonsilit) ve sağlıksız diş etlerinin oluşumuna karşı koruyacaktır.

Karışım oranları önemli İBRAHİM SARAÇOĞLU EBEGÜMECİ KÜRÜ

 

Ebegümeci tanıdığım yüzlerce bitkinin içerisinde en iyi destek özelliğine sahip olanıdır. Doğru bitkisel karışımlarda kullanıldığı taktirde ebegümeci, en güçlü takviye edici ve işlev artırıcı olan bitkilerden bir tanesidir. Bu gücünü içerdiği gossypin-3-sulfate ve malvidin’den almaktadır. Ebegümeci, yanlış karışımlarda kullanıldığı taktirde, karışımda bulunan diğer şifalı bitkilerin tedavi edici gücünü nerede ise, tamamen ortadan kaldırma özelliğine sahiptir. Bu nedenle ebegümecinin karıştırılacağı bitkilerin ve karışım oranlarının çok iyi bilinmesi ve tanınması gerekir.

Ebegümeci kendisinde bulunmayan ancak diğer bazı bitkilerde bulunan etkin maddelerin tedavi gücünü artıran ve işlev artırıcı (medyatör) maddelere sahip bir bitkidir. Bunu bir örnekle açıklamak istiyorum; Isırgan tek başına akciğer kanserini tedavi etmekte etkilidir. Ancak yeterli değildir. Çünkü ısırganın akciğer kanserine karşı tedavi etme gücü olan etkin maddeleri, yeteri derecede etkili olamamaktadırlar. Tedavi etmekteki başarı oranını yükseltebilmek için medyatör adı verilen maddelere ihtiyaç vardır. İşte bu işlev artırıcı etkin maddeler (medyatörler) ebegümeci bitkisinde bulunmaktadır.

Kronikleşmiş bademcik ve boğaz iltihaplarında ebegümeci bitkisinin yukarıda bahsettiğim desteği çok önemlidir. Ebegümecinin karışımlardaki kullanım miktarı çok azdır ancak tedavi için katkısı çok fazladır. Değerli okuyucu, adaçayının boğaz ve bademcik iltihaplarındaki koruyucu ve önleyici gücünü, gerçek bir tedaviye çeviren ebegümecidir. Adaçayı ile ebegümeci karıştırıldığı taktirde kronik boğaz ve kronik bademcik iltihablarına karşı gerçek bir silah oluştururlar. Yıllardır kronik bademcik rahatsızlığı çeken birçok insan tanıdım.

Bu kişilere adaçayı-ebegümeci gargarasını tavsiye ettim. Kürü uygulamaya başladıktan kısa süre sonra hemen hemen hepsi bu şikâyetlerinden kurtulduğunu söyledi.

Rutubetten uzak tutun

Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta şudur; adaçayı-ebegümeci gargarasını özellikle kış aylarında zaman zaman tekrar etmek gerekir. Adaçayı bilindiği gibi günlük hayatta birçok insanın normal çay yerine tercih ettiği bir bitkisel çaydır. Ebegümeci ise, Anadolu’da yapraklarından sarma yapılan, yine yapraklarından ve körpe ince dallarından salatası yapılan bir bitkidir. Özellikle Akdeniz Bölgesi’nde hemen hemen herkesin tanıdığı bir bitki çeşididir. Ebegümeciyi mevsiminde pazarlarda bulabilirsiniz. Birkaç bağ ebegümecini açık havada ve gölgede kurutabilirsiniz. Soğuk mevsimlerde kurutulmuş olan ebegümecinin yapraklarını, çiçeklerini ve saplarını aşağıda verilen uygulama için kullanabilirsiniz. Kuruttuğunuz ebegümecinin yapraklarını rutubetli ortamlardan uzak tutunuz.

Dişi guatr

Tiroidin genel anlamda büyümesine guatr adı verilmektedir. Guatrı yeniden oluşan hastaların guatrına halk dilinde dişi guatır adı verilmektedir. Bu terimin bilimsel olarak geçerliliği yoktur.

Yıllar önce araştırdığım ebegümecinin kimyasını tekrar incelediğimde onun özellikle yeniden oluşmuş guatra karşı güçlü bir silah olduğunu gördüm. Ebegümecinin dişi guatra karşı etkili olabilmesi için özellikle taze olarak kullanılması şarttır. Taze yaprak ve saplarından çayının hazırlanarak içilmesi gerekir. Bu anlamda kürünün nasıl yapılacağı günün küründe verilmiştir.

Kronik bademcik enfeksiyonuna karşı tedaviyi destekleyici kür :

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya (yaklaşık 150-200 ml) dört-beş gram adaçayını ve iki adet ebegümeci yaprağını ilave ederek on dakika kısık ateşte kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra süzünüz. Soğuduktan sonra gargaraya hazır demektir. Her gün en az üç defa gargara yapılır. Bademcik enfeksiyonunuz ileri derecede ise hiç çekinmeden günde altı-yedi defa gargara yapabilirsiniz. Bir ay boyunca her gün gargaraya devam ediniz.

Dişi guatra karşı tedaviyi destekleyici kür :

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya, taze yaprak ve saplarından oluşan yedi-sekiz gram (iki yemek kaşığı tepeleme) ebegümeci ilave edilir. Kısık ateşte altı dakika kaynatılır ve sıcakken süzülür ılıyınca yudum yudum günde iki kez her defasında taze hazırlanarak içilir. Bu küre ara vermeden 15 gün devam edilir. Beş gün aradan sonra kür tekrarlanır ve sonlandırılır. Gerektiğinde tekrarlanabilir.

Dikkat:

Farenjit ve bademcik problemi olanların sigara ve asitli içeceklerden (kola, soda, maden suyu gibi) özellikle uzak durmaları gerekir. Uygulama larda bu kurala mutlaka özen gösterilmelidir.

Dikkat: Ebegümeci Hamile kalmayı zorlaştırır

Ebegümeci Çukurova bölgesinde çokça tüketilen bir bitkidir. Salatası ve turşusu yapılır, çayı içilir. İlkbahar mevsimiyle beraber, kırmızı, mavi ve beyaz çiçekli olarak çıkmaya başlar. Köylülerimiz, onların ekşimsi tadı olan yapraklarını ve körpe saplarını salatalarında kullanır. Bulgurdan yapılan kısırı, ebegümecinin taze yapraklarının üzerine koyup ekşimsi tadını damaklarında hissedebilirsiniz. Enfes bir tadı vardır. Kurutulmuşunun da çayı içilir. Anne olmak isteyenlerin ebegümeci yemeğinden, salatasından ve çayından uzak durmaları gerekir. Çünkü, yumurtayı kistik yapıya dönüştürme gücü vardır. Hamile kalmayı zorlaştırır.

– Pek çok bitki üzerinde yeterli bilimsel çalışma olmadığından bilinçsizce ve doktor tavsiyesi olmadan kullanıldığında istenilmeyen yan etkilere sebebiyet verdiği unutulmamalıdır.

Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız.

Prof.Dr. İbrahim SaraçoğluProf.Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU
Sorularınız İçin : info@saracoglu.at
Telefon : 0 216 457 34 10 0 216 457 34 11
GSM : 0 539 470 76 46 0 539 470 76 47
Fax : 0 216 457 34 14

» Mide Rahatsızlıkları İçin Kür
» Sinüzite Karşı Papatya Kullanımı
» Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Bitkisel Kürler
» İştahınızı Frenlemek İçin
» Şifalı Kürler
» Sistit Rahatsızlığına Karşı Karnabahar Kürü
» KOAH ve Anfizem Hastalarına Doğal Kür
» Vitiligo Kürü
» İbrahim Saraçoğlu Hayat Kürleri
» İbrahim Saraçoğlu Gülben Ergen’in Konuğu
» Saraçoğlu’ndan Gribe Karşı Öneriler
» Soğuk Alğınlığına Karşı Adaçayı
» Gençleştiren Kürler
» Prof.Dr. Saraçolu – Şifa Kitabı
» Tüylenmeye Karşı Aslanpençesi Kürü
» Sahte Ürünler Hakkında Uyarıları
» Ergenlik Sivilcelerine Karşı Öneriler
» Kimler Hangi Ekmekleri Tüketmeli?
» Gıda Savaşları
» Bel ve Boyun Fıtığı için Kürler Video
» Saraçoğlu Samanyolu TV’de Video
» İbrahim Saraçoğlu HaberTürk’de soruları yanıtladı
» İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor (Video)
» Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Reçetesi
» Kürleri Satın Almak için
» İbrahim Saraçoğlu Sabahın Sedasında
» Çekirdekli Kuru Üzüm Mucizesi
» Adet Düzensizliğine Karşı Kürler
» Saraçoğlu Kış Kürleri
» Domuz Gribine Karşı Kürler
» Sperm arttırıcı doğal kür
» Bitkisel Tedavilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
» Sağlıklı ve hızlı kilo almanın yolları
» Akciger kanseri ve wilson hastalığına karşı kür
» Böbrek Taşını Düşüren Bitkisel Kür
» Sigarayı Bıraktıran Bitkisel Kür
» Beyaz Dut Kürü
» Lentigo Yaşlılık Lekelerine Doğal Çözümler
» Mide Bulantısına Karşı Kekik Kürü
» Dereotu ve Anne Sütü
» Suyun Faydaları
» Kalp Büyümesine Karşı Domates Kürü
» Saman Nezlesi ve Astına Karşı Kür
» Adet Sancılarına Karşı Doğal Kür
» Tansiyon ve Kolestrol için Kür
» 7 Derde 7 Deva Kürler
» Tüylenmeye Karşı Kür
» Üzüm ve Üzüm Çekirdeğinin Faydaları
» Doğal Vitiligo Tedavisi
» SOĞAN Kürü VİDEO Anlatım
» İbrahim Saraçoğlu e-book
» Safra Kesesi ve Sindirim Sorunlarına Karşı Kür
» Isırgan Kürü
» Saçlara Parlaklık Veren Kür
» Akciger Kanserine Karşı Kür
» Isırganotu ve Kullanımı
» Ebegümeci Kürü
» Havuç Kürü
» Ispanak ve Kereviz Kürü
» Patates Kürü
» Papatya Kürü
» Saç Dökülmesini Durduran Kür
» Maydanoz Kürü
» Anne Sütünü Arttıran Kür
» Siroz ve Gut için Kereviz Kürü
» Kolay Hamile Kalmak İçin İncir Kürü
» Dut Kurusu Kürü
» Soğan Suyu Kürü
» Beyaz Lahana Kürü
» İbrahim Saraçoğlu ile Söyleşi
» Soğan Mucizesi
» Adaçayı Kürü
» Depresyon Kürü
» Boy Uzatma Kürü
» İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor
» Kabızlık Reçetesi
» Pratik ve Doğal Kürler

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , , , , ,


32 Yorum Var "İBRAHİM SARAÇOĞLU EBEGÜMECİ KÜRÜ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Beytullah Hacimacun dedi ki:

  Hocam merhaba oglum 2yasinda oldugu icin gargara yapamiyor ebegumeci ve adacayi kurunu icse ise yararmi? Bademcikler buyuk oldugu icin denemek istiyorum ve surekli enfekdiyon oluyor surekli antibiotik kullanmak istemiyorum.

 2. zelha alım dedi ki:

  s.a hocam 7 yaşında kızım var bademcikleri büyük uykuda zorlanıyor amaliyat ettirmek istemiyorum ebegümeci ve adaçayı kürleri bunada iyi gelirmi cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

 3. gülşen kabaağaç dedi ki:

  merhaba hocam benim oğlum 3 yaşında çok sık boğaz enfeksiyonu geçiriyo günlerce ateşleniyo kulak burun boğaza götürdüm o kadar büyük değil bademcikleri ameliyata gerek yok dendi.adaçayı ve ebegümeci kürünü gargara yerine içirsem aynı sonucu verirmi gargara kadar işe yararmı bi hazırladığım kürür kaç gün kullanabilirim teşekür ederim saygılarımla

 4. özgür uysal dedi ki:

  mrb hocam bu arada şu ebegömeci ve adaçayı kürünün tarifini de gönderir misiniz rica etsem..?

 5. özgür uysal dedi ki:

  mrb hocam benim sorum ve sorunum gerçekten tuhaf. uzman doktorlar bile bişey diyemedi daha doğrusu bir teşhis getiremediler. sorunum : boğazım.faranjitim ve yutkunma problemi yaşıyorum. sanki boğaz kaslarımı hissetmiyorum yanıyor ağrıyor ve yutkunmamı da hissedemiyorum çoğu zaman. 4-5 ay oldu bi çok şey denedim ama geçmiyor. su içemiyorum doğru dürüst. yudum yudum ancak. yemek 1 kaç saatte anca yiyebiliyorum. artık normal olmak isyiroum. lütfen yardım edin…! tşk ederim

 6. MAHMUT KARABUDAK dedi ki:

  hocam saygılar sunuyorum. çocuğumuz 2 yaşında. ayda bir boğaz enfeksiyonu geçiriyor. doktorlar antibyotik illa antibyotik. başka geçmez diyorlar. çocuğu ne kadar korusak da yine aynı. acaba bunun sebebi ne 0labilir. bu ebegümeci kürünü 2 yaşındaki çocuğumuza uygulayabilirmiyiz.

 7. ahmet öztürk dedi ki:

  ebegümeci prostata iyi gelir mi tavsiye eder misiniz

 8. tamer Barış dedi ki:

  Adaçayı ve ebegümeciyi kaynattıktan sonra elde ettiğimiz bu kürü ne kadar hangi ortamda saklayabiliriz.

 9. yüksel arat dedi ki:

  hocam ebemgöbeci taze olarak nasıl kullanılır nelere iyi gelir?

 10. ghkmjk dedi ki:

  hocam deliler için çare varmı

 11. asi nazlı dedi ki:

  hocam kireçlenmeye karşı ne önerirsiniz omuzumda var

 12. hyufghjhjgf dedi ki:

  hocammmmmmmmmmm benim bir sorunum var midemde yara var neyapmalıyım cevabınızı bekliyom şimdiden teşekkürler

 13. emine ateşoğlu dedi ki:

  meraba hocam benim sorunum müzmin faranjit bademcklerimi aldırdım hep dikkat ediyorum fakatson bir aydır önce çene vekulak yemek çiğnemede ağrı vardı şimdi ise boğaz ağrısıda başladıyutkunmada zorluk var.enkısa zamanda cevabınızı bekliyorum çok teşekkür ederim iallah ilminizi vebilminiizi arttırsın hayırlı uzun ömürler versin

 14. sevim ceylan dedi ki:

  slm hocam,her yediğimi ve içtiğimi ısıtıyorum.ısıtmazsam boğazım hep acıyor,normal oda sıcaklığındaki suyu bile içemiyorum.hemen ağrıyor,ne yapmam gerekiyor.

 15. rtyrty dedi ki:

  çok sağol hoca, güzel bilgiler

 16. gülşen savaş dedi ki:

  hocam annem cilt kanseri kendisine nasıl kür önerirsiniz dr.tedavisi sürüyor. destek rica ediyorum.başka kürcülerden destek istedik ama çok para istediler yapmadık sizden rica ediyorum.

 17. nazike türkmen dedi ki:

  hocam babamın akciğerinde su var o suyun etrafında bi zar oluşmuş o zar kalınlaşmış o zardan bi parça aldılar ek tedavi olarak ebe gümeci otunu nasıl kullanmamızı tavsiye edersiniz özellikle tazesini şimdiden çok teşekkürler…

 18. eyyüp genç dedi ki:

  hocam saygılar sunuyorum. çocuğumuz 2 yaşında. iki ayda bir boğaz enfeksiyonu geçiriyor. doktorlar antibyotik illa antibyotik. başka geçmez diyorlar. çocuğu ne kadar korusak da yine aynı. acaba bunun sebebi ne 0labilir. bir kere ist da muayene ettirdik bir tetkik istedi doktorumuz. kan değerleri düşük demişti kansızlık için üç aylık bir tedavi verdi. bu ebegümeci kürünü 2 yaşındaki çocuğumuza uygulayabilirmiyiz.

 19. ebru yılmaz dedi ki:

  hocam benim oğlumda ayda bir kez akut tonsilit oluyor ben sizin bu yazınızı gördüğümde ebemgümecini kaynatıp gargara yaptırdım ateşi düştü ama boğazındaki koku gitmedi oda zamanla geçermi böyle devam edersek

 20. tufan dedi ki:

  ebe gümeci çayı kısırlık yaparmı

 21. ayten gezer dedi ki:

  her yediğimi ve içtiğimi ısıtarak yemek ve içmekteyim yinede bademciklerimden çok sık hasta oluyorum. 50 yaşındayım bademciklerimi de ameliyatla almıyorlar neyapacağımı şaşırdım.artık antibiyotikler de fayda etmiyor.bana bir çare önerirmisiniz.

 22. metin karaca dedi ki:

  çok sağol hoca, güzel bilgiler

 23. kadir acar dedi ki:

  hocam oğlum gargarayı rddediyor ama çay halinde içiyor.bademcikleri normalden büyük ,sık enfeksiyon oluyor.Adaçayı ve ebegümeciyi demleyip içirsek olurmu?teşekkürederim.

 24. nazik tanyol dedi ki:

  dolmasıda çok güzel oluyor

 25. nazik tanyol dedi ki:

  soganla kavurup üzerine yumurta kırıyorum nefis oluyor

 26. Vahide Yılmaz dedi ki:

  Hocam ebegümecini taze olarak faranjit için nasıl kullanabiliriz?

 27. melek atalay dedi ki:

  hocam sperm artirici keciboynuzu kürünü ögrenmek istiyorum sitenizde bulamadim

 28. ahmet alp dedi ki:

  hocam annem mide rahatsızı hep geceleri agrıyo ne yapabiliriz

 29. dilan azad dedi ki:

  tazesi nasıl içilir

 30. erkan insel dedi ki:

  hocam ben 30 yaşındayım çok sık bademcik enfesiyonu geçiriyorum ebegümeci ve ada cayını nasıl kullanırsam daha faydalı olur.teşekkürler

 31. dilek erküçük dedi ki:

  hocam oğlum 3 yaşında ve ebegümeci kürünü gargara yapamıyo içirsem aynı etkiyi verirmi saygılarımla