By 27 Temmuz 2008 Devamı →

HOWARD MURAD KİMDİRHoward Murad Kimdir?

Howard Murad, Queens, New York’ta büyüdü ve ilk mezuniyet derecesini Brooklyn Koleji Eczacılık Fakültesi’nden aldı. Daha sonra California Universitesi, Irvine Tıp Fakültesi’ne devam eden Dr. Murad, stajını, New York’ta Queens Hastanesi’nde tamamladı.

Stajını tamamladıktan sonra askeri doktor olarak Amerikan ordusuna katılan Dr. Murad, 1967’de Vietnam’a asker olarak gitmesinin ardından bir yıl sonra Ft. Louis, Washington’a atandı. 1969-1972 yılları arasında UCLA Veteran’s Administration Hastanesi’nde dermatoloji ihtisasını tamamladı.

Dr. Murad, 1972 yılında ihtisasını tamamlamasının ardından, Westchester California’da kurduğu 2 odalı ilk ofisinde, 1 hemşire ve 1 hasta ile işe başladı. Yoğun ve özverili çalışmaları sonucunda 1995 yılında, Southern California civarındaki El Segundo’da yer alan yeni ofisine taşındığında, hasta sayısı 50 bin kişiden fazlaydı.

80’lerin ortasında Dr. Murad, gelen hastaların önceliklerinde değişim olduğunu fark etti. Hala klasik dermotoloji tedavisi ( akne, cilt kanseri, sedef hastalığı vb.) için çok sayıda hasta gelmesine rağmen aynı sayıda kişi, koruma sağlayan cilt bakımı için de geliyordu. Özellikle insanlar, yaşlanma etkilerine karşı herhangi bir tedavi olup olmadığını öğrenmek için gelmeye başlamıştı.

1989’da, koruma sağlayan cilt bakımı ihtiyacı ile gelenlerin sayısı artık ihmal edilemeyecek kadar artmıştı. Bu sene içerisinde Dr. Murad, ilk üç ürününü geliştirdi.

Bunlar; Oily Prone Skin Formula (Yağlanmaya eğilimli ciltler için formül), Skin Smoothing Cream (Cilt pürüzsüzleştiren formül) ve Age Spot and Pigment Lightening Gel (Yaşlılık lekelerinin ve pigmentlerin rengini açan jel) idi. Dr Murad’ın böylece başlayan değişim hareketi, cilt bakımı ve dermatolojiye bugünün anlayışını kazandırdı.

Bu üç ürünün formüllerinden geliştirilerek üretilen ve bugün piyasada olan Dr. Murad’ın diğer ürünleri, hala en çok satanlar arasında yer alıyor. Şu anda estetisyenler ve dermotologlar için 60’tan fazla Murad® cilt bakım ürünü bulunuyor.

Dr. Murad, ilk Medikal Day Spa’yı 1988’de Brentwood, California’da açarak en az cilt bakım ürünleri kadar önemli bir trend yarattı.

Hayatını, insanların ciltlerini, sağlıklı ve güzel hale getirmeye adayan Dr. Murad bunu, vücudun içinden ve dışından uygulanan programlarla gerçekleştirdi.

Yıllarca, her çeşit cilt tipi ve cilt rahatsızlığını yaşayan kişileri tedavi ettiği için hastalarının ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduğunu çok iyi anlayıp ona göre bir bakış açısı geliştiren Dr. Murad, teoriyi pratiğe dönüştürerek en sık karşılaşılan problemlere karşı formüller geliştirdi.

Los Angeles California’da Dermatolog, Eczacı ve UCLA Dermatoloji Profesörü Dr. Murad, aynı zamanda 2004 yılının Nisan ayında kitapçılarda yerini alan “Wrinkle-Free Forever” ve takip eden “Cellulite Solution” kitaplarının yazarı. Amerika CNN Today Show’da, Time View’da ve 40’ı aşkın sağlık ve güzellik programında, sağlık için vazgeçilemez, eşsiz Su Prensibi ( The Water Principle ) kavramını insanlarla paylaştı.www.murad.com.tr

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Howard Murad

Etiketler:,


Comments are closed.