By 25 Haziran 2012 Devamı →

HAMİLE KALMAK İÇİN BİTKİSEL KÜRLERProf.Dr. İbrahim Saraçoğlu anlatıyor…

Erkeklerde ve  kadınlarda çocuk sahibi olmayı önleyen rahatsızlıklar ve bu rahatsızlıklara  karşı doğal bitkisel kürler öneriyor. (Soğan Kürü, İncir Kürü, Keçi boynuzu  kürü…)

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu
Sorularınız İçin : info@saracoglu.at
Telefon : 0 216 457 34 10 0 216 457 34 11
GSM : 0 539 470 76 46 0 539 470 76 47
Fax : 0 216 457 34 14

Diğer Yazılar için

İNCİR Hamileler için şifa kaynağı

İngiltere veliahtı William’ın eşi Cambridge Düşesi Kate’in sabah bulantılarında yediği siyah incir, anne ve bebeğin zararlı toksinlerden korunmasına yardımcı oluyor.

Opr. Dr. Orhan Orhan, dünya incir üretiminin yüzde 70’ini gerçekleştiren Akdeniz ülkelerinde bu meyvenin sağlıklı hayatın kaynağı olarak bilindiğini söyledi.

İncirin lif, mineral ve polifenoller bakımından mükemmel bir gıda kaynağı olduğunun altını çizen Orhan, siyah incirin hücre metabolizması sonucu oluşan zararlı toksinleri etkisiz hale getirme özelliğine sahip olduğunu kaydetti. İncirin içinde bulunan fenollerin incire renk, tat, aroma veren ve antioksidan kapasitesini belirleyen bileşikler olduğunu söyleyen Orhan, ‘Bursa’nın meşhur siyah inciri, incir türleri arasında en yüksek fenol içeren türdür. Dolayısıyla mükemmel tadını, koyu rengini ve hücre koruyucu etkisini buna borçludur. Dünyanın en kaliteli incir türlerinden biri olarak kabul edilir’ dedi.

Gebelikte incir tüketilmesini şiddetle tavsiye eden Orhan, şöyle devam etti:

‘Annenin sindirim sistemini düzenler. Annenin metabolizması neticesinde oluşan zararlı toksinlerden, anneyi ve bebeği korur. Ayrıca hücreleri zararlı etkilerden koruduğu için yaşlanmayı geciktirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.’

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , , ,


4 Yorum Var "HAMİLE KALMAK İÇİN BİTKİSEL KÜRLER"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. gulsah dedi ki:

  Mrb hocam yasim 21 1bucuk yillk evliyim gecensene ocak ayinda doktora gittgmde cA125 200un ustndeydi ve ameliyat oldum asiri iltihap varmis ve kirs vardi onlar alindi ama gebe kalmadgm icin bugun doktra gittim hsg cekildi tuplerim tikaliymis doktor anck tup bebek dedi ama ben cok tedirginim. umidimi ve aklimi yitirmek uzeryim anne olmak istiyorum tuplerim kurle acila bilirmi hocam ne olur yardimci olurmusunz

 2. neslihan sani dedi ki:

  1tane çocuğum var 1 tane daha istiyoruz fakat olmuyor sadece soğan kürünümü yapıcam bunun yanında başka bişey yapmam gereklimi teşekkürler…

 3. Rubaba Najafova dedi ki:

  Salam Ibrahim bey, Ben tüp bebek için çalışdım, amma 2 tane follikul oldu. Bana dediler ki, yumurtaliq küçülmüş… Yaşım 37. Bebek istiyorum, hankı kürü kullanim ki, follikul, yumurta çox olsun????

  Teşükkürler

 4. Arife.Mirze dedi ki:

  Salam hörmÉ™tli Saracoğlu .SizÉ™ CÉ™nab ALLAHDAN can sağlığı,uğurlar arzu edirÉ™m.MÉ™n remotizmadan eziyyet cekirÉ™m.Hansı kurlerd istifade etmeyi meslehet gorürsünüz?Bir sualım eyni zamanda bir-iki kürden istifade etmek olar7Mesela hem maydanoz kürü icsem ardıncada soğan kürü?