By 07 Şubat 2013 Devamı →

HAMİLE DOKTORA DAYAKAğrı’da Hamile Doktora “Benim hastam acil. Hemen muayene et” dayağı…

hamile doktora dayakAğrı Devlet Hastanesi’nin Nöroloji Kliniğinde 06 şUBAT 2013 tarihinde meydana gelene olayda, Doktor Nevroz Ünlü klinikte 105’inci hastasını muayene ederken, içeri giren başka bir hastanın yakını Ferit Elmas, “Benim hastam acil. Hemen muayene et” dedi.

Bunun üzerine Dr. Ünlü burada yapılacak işlemin yetişemeyeceğini belirterek, Ferit Elmas’tan hastasını Acil Servis’e götürmesini istedi. Doktorun bu sözleri üzerine çılgına dönen Ferit Elmas, küfredip üzerine yürüdü. Hasta yakınları ve görevlilerin müdahalesi ile uzaklaştırılmak istenen Ferit Elmas, iddiaya göre hamile doktorun karnına bir tekme attı. Aldığı darbe ile fenalık geçiren Dr. Ünlü’ye meslektaşları müdahale etti. Yapılan muayenesinde erken doğum riski taşıdığı belirlenen Dr. Nevroz Ünlü’ye 10 gün iş göremez raporu verildi ve evine gitti. Olaydan sonra gözaltına alınan Ferit Elmas ile ilgili soruşturma sürüyor.

Ağrı Devlet Hastanesi’nde eşi ortopedi doktoru Can Ünlü ile birlikte 1.5 yıldır görev yapan bir çocuk annesi Dr. Nevroz Ünlü’nün olayı ile ilgili Devlet Hastanesi’nin internet sitesinde ‘kınıyoruz’ başlığı ile bildiri yayınlandı. Bildiride Dr. Ünlü’nün bir hasta yakını tarafından darp edilmesi kınandı.

Ağrı Tabipler Odası, Sağlık İş Sen ve Dev Sağlık İş Sendikaları doktorun dövülme olayında ortak tavır aldı. Yapılan açıklamada şöyle denildi: “Dün saat 15.15 sıralarında 105’inci hastasına bakmakta olan ve artık hasta bakamaz duruma gelmiş Nöroloji Uzmanı Dr. Ünlü, bir hasta yakını tarafından dap edilmiş ve hakerete uğramıştır. Bir hekim, bir hasta yakını tarafından darp edilmektedir. Bunun izahı nedir? Bu olaylar neden defalarca tekrar etmektedir? Darp edilen bir kadın hekim. Kadına yönelik şiddetin gündemden bir türlü düşmediği ülkemizde, bu kez de sağlıkta şiddetin hedefi bir kadın. Şiddet mağduru kadın hekim arkadaşımız aynı zamanda 7 aylık gebe bir anne. Saldırgan, arkadaşımızın karnına tekme atmaktan sakınmıyor. Halkı duyarlı olmaya çağırıyoruz.”

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , ,


Comments are closed.