By 24 Temmuz 2011 Devamı →

GÜZELLİK HATALARI VE ÖNERİLERHepimiz güzelleşmek uğruna pek çok şey yapıyoruz. Kimimiz kozmetik mağazalarından çıkmazken, bazılarımız geleneksel yöntemlerden medet umuyor. Ancak tercihimiz ne olursa olsun zaman zaman hatalara düşebiliyoruz. Hatta bunlar bize zarar verme noktasına bile gelebiliyor. İşte ”güzelleşeyim” derken yaptığımız belli başlı hatalar ve onlardan kurtulma yollarıGüzellik Hataları ve Öneriler
Sivilcelerimizi sıkmamamız gerektiğini bildiğimiz halde çoğu zaman kendimizi bunu yaparken buluruz. Bunun gibi farkında olmadan uyguladığımız onlarca güzellik hatası var. Tüm saça saç kremi uygulamak, içeriği bir hayli yoğun olan maskeleri kullanmak gibi…
Bu tarz eski güzellik önerileri zaman zaman hepimizin canını yakıyor. En çok yapılan güzellik hatalarını ve telafi yöntemlerini derledik.
Güzellik hatalarının büyük bir bölümü acelemiz olduğunda sorun yaşamamıza neden olur. Oysa sabahları her gün olduğundan 20 dakika erken kalkarak bakım ve güzelleşme işleriniz için ekstra vakit yaratmanız mümkün olabilir.
İŞTE SIKÇA YAPILAN GÜZELLİK HATALARI VE ÇÖZÜM YOLLARI
ACELEYLE MASKARA SÜRMEK
“Eminim birçok kadın acelesi olduğundan maskara sürerken özen göstermiyordur. Maskarayı sadece kirpik uçlarınıza sürerseniz daha uzun ya da hoş olmaz, tam tersi topak topak bir görüntü elde edersiniz” diyor makyaj artisti Val Garland.
ÇÖZÜM
Boşta kalan, elinizle göz kapağınızı yukarı doğru kaldırın, diğer elinizle maskaranızı sürün. Bunu dipten uca hareketlerle yapmaya özen gösterin. Kurumadan çok fazla hareket ettirmemeniz de önemlidir.
KUAFÖRÜ ÖZGÜR BIRAKMAK
“Sakın kuaförünüze ne isterse yapabileceğini söylemeyin” diyor ünlü kuaför Michael Douglas. “Sizin için en iyi saç stilinin ne oluğunu bildiğimizi düşünürüz ama unutmayın ki saçını en iyi tanıyan ya da kendine has stilinizi en iyi bilen yine sizsiniz. Bu yüzden kontrolü ele alın.”
ÇÖZÜM
Kuaförünüze fikir danışın ama ondan farklı fikirlere sahip olmaktan da korkmayın. “Müşterilerim ellerinde beğendikleri fotoğraflarla gelip fikir önerdiklerinde çok mutlu oluyorum” diyor Douglas ve ekliyor “Eğer yoğun çalışan biriyseniz pratik bir saç modeline ihtiyacınız var demektir. Kendi stilinizi oluşturun, ünlülerinkini değil!”
SAÇI HER GÜN AT KUYRUĞU ŞEKLİNDE TOPLAMAK
Saçlarımız kötü olduğunda at kuyruğu en büyük kurtarıcımız olur. Ama her gün saçlarınızı o şekilde kullanmayı alışkanlık haline getirdiyseniz bundan bir an önce kurtulmalısınız. Çünkü bu saçınızda bir süre sonra kırılmalara yol açar” diyor saç stilisti Andrew Barton.
ÇÖZÜM
At kuyruğu yerine alternatif saç toplama tekniklerini deneyin. Mesela bir gün ensenizde daha gevşek tutturabilir, başka bir gün topuz yapabilirsiniz.
MAKYAJLA YATAĞA GİRMEK
Biliyoruz kulağa çok hoş geliyor ama eğer makyajınızı silmeden yatarsanız tüm gözenekleriniz tıkanır ve ertesi sabaha kötü bir ciltle uyanmanız kaçınılmaz olur. “Cilt problemlerinin yüzde 80’i cildi temizlememekten kaynaklanıyor” diyor Guerlain’in eğitim ve gelişim uzmanı Richard Hawkins.
ÇÖZÜM
Eğer yüzünüzü yıkamaya çok üşeniyorsanız cildinizi en azından temizleme mendiliyle temizleyebilirsiniz. Elbette cilt tipinize uygun bir temizleme sütü ve göz makyaj çıkarıcısı kullanırsanız çok daha iyi sonuç alırsınız.
SAÇ DÜZLEŞTİRİCİSİNİ YANLIŞ KULLANMAK
Saçınıza en çok zarar veren şeylerden biri de saçlarınız ıslakken düzleştirici maşa kullanmaktır. Bu şekilde tüm saçınızın yanmasına neden olabilirsiniz.
ÇÖZÜM
Çözüm olarak saçınız tamamen kuruyken ısı koruması olan bir saç düzleştiricisi kullanmaya özen gösterin. Derinizin yanmaması için saç kökünüzle düzleştirici arasında yeterince mesafe bıraktığınıza emin olun.
FAZLA NEMLENDİRİCİ SÜRMEK
”Herşeyin fazlasının iyi olduğunu düşünüyorsanız ve fazla nemlendirici kullanıyorsanız makyajınız bittiğinde yüzünüz pırıl pırıl parlayabilir” diyor cilt uzmanı Caroline Frazer.
ÇÖZÜM
Tüm yüzünüze nemlendirici süreceksiniz diye bir kural yok. Birçok insanın T bölgesi yağlıdır ve nemlendiriciye ihtiyaç duymaz. Krem sadece kuru bölgelere sürülmeli.
TÜM SAÇA KREM UYGULAMAK
Saçınızın tümüne saç kremi uygulamak çok daha güzel görünmenizi sağlamaz. Hatta saçınızı olduğundan mat ve cılız gösterir.
ÇÖZÜM
Saçınız doğal yağı ile kendi kendine bakım yapar. Saç kremini sadece saç uçlarınıza sürün ve sadece birkaç dakika beklettikten sonra durulayın.
YENİ BİR RUJ DENERKEN DUDAKLARI BİRBİRİNE BASTIRMAK
Anneniz böyle yapıyor değil mi?
Rujun dudaklarınıza dağılması için güzel bir yöntem olabilir ancak bunu yapmanız kan dolaşımını artırır. Sonuç olarak istediğiniz görüntüyü elde edemezsiniz.
ÇÖZÜM
En iyi dudak tonunuz doğal dudak renginizden çok da farklı olmayan renklerdir. Rujların tester’larını sadece üst dudağınızda deneyin. Daha derin ve parlak bir görüntü elde edersiniz. Zekice!
GEREĞİNDEN ÇOK DÜŞÜNMEK
”Bakım maskesini yüzümüzde uzun süre tutmanın ya da cildimizi peeling’le sert bir şekilde ovalamanın iyi olacağını düşünürüz. Ama bu doğru değildir” diyor cilt bakım uzmanı Margo MARRONE ve ”Kendi kendinize geliştirdiğiniz benzeri kurallar cildinize geri dönüşü olmayan zararlar verebilir ya da alerjik reaksiyona yol açabilir.”
ÇÖZÜM
Eğer cildiniz kullandığınız ürüne reaksiyon gösterdiyse o bölgeyi aloe veralı bir jelle yıkadıktan sonra kuşburnu yağı sürebilirsiniz” diyor Marrone.
FONDÖTENE SERVET HARCAMAK
Bobbi Brown’un yaptığı araştırmaya göre kadınların büyük bir çoğunluğu kendileri için doğru fondöteni bulana kadar küçük bir servet harcıyorlar. Utanç verici değil mi?
ÇÖZÜM
Tıpkı doğru jean’i bulmak için zaman harcadığımız gibi fondöten için de aynı zamanı ayırmamız gerekebilir. Birinci kural satın almak istediğiniz fondöteni elinizle değil yüzünüzde denemenizdir. Yüzünüz için iyi olabilecek üç farklı tondaki fondöteni seçin ve tek tek deneyin. Doğru olan ürün zaten yüzünüzle gözle görünür bir bütünlük sağlayacaktır.
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik

Etiketler:, ,


Comments are closed.