By 28 Eylül 2008 Devamı →

GUAVA SUYUNUN FAYDALARIKylie Minogue ’un meme kanseriyle mücadele ederken kanserle mücadele ettiğim süre içinde tedavime ek olarak düzenli şekilde guava suyu da içtim” sözünün ilham alan türk girişimci Tayland’da guava suyunu üreten firmayla irtibata geçerek, ürünün Ortadoğu temsilciliğini alarak ürünü Türk tüketicisiyle buluşturdu.
Guava'nın Faydaları

 

Guava suyu, zengin likopen içeriği sayesinde vücudun antioksidan ihtiyacını karşılayarak, yıpranan dokuların yenilemesinde elma ve portakala göre daha fazla katkı sağlayan bir üründür.

Guavanın Faydaları Nelerdir?

Guava ebat olarak armut büyüklüğünde, zengin likopen değeri olan tropikal bir meyve. Güney yarım kürede yetişen bu meyve, A vitamini açısından elmayla karşılaştırıldığında 1,5 kat, C vitamini açısından da portakalla karşılaştırıldığında 5 kat daha fazla vitamin içeriyor. Papaya meyvesine göre ise 2 kat daha fazla likopen içerdiği için zengin antioksidan deposu.

İthal edilen 280 mililitrelik bir şişede yaklaşık 4 adet guava meyvesinin suyunun olduğunu kaydeden Emirler, “bilim adamları yeterli düzeyde antioksidan alınmaması durumunda kanser hastalıklarının görülme riskinin artırdığı belirtiyorlar. Guava suyunun her gün düzenli şekilde tüketilmesi antioksidan alınmasına katkı sağlar.
Guava Suyu
Üretici firmanın aldığı yoğun talep nedeniyle kendisine başlangıç olarak sadece bir konteyner ürün verebildiğini kaydeden girişimci, ürünün tanıtım fiyatını 3 YTL olarak belirlediğini söyledi.

Not: Guava meyvasının üretimine Mersin ilimizde başlanmıştır. Guava’nın ham meyve olarak tüketilmesinin elbette daha sağlık olacağı unutulmamalıdır.

Ajda Pekkan’ın Göğüs Büyütme Sırrı : Guava

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, ,


8 Yorum Var "GUAVA SUYUNUN FAYDALARI"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Osman Demirci dedi ki:

  benim bahçemde 5-6 yıllık bir ağacım var,kendimiz evde tükettiğimiz gibi işyerindeki arkadaşlarıma da yedirdim çok beğendiler ,önce yeşil olgunlaşınca sarı renk alıyor,dalından koparıp yerseniz çok lezzetli,kopardığınız zaman kısa sürede tüketmelisiniz,çok hoş tadı ve kokusu var,ben bu bitkinin üretimine geçtim,isteyenlere gönderebilirim,tüplü 5 tl'dir.fidan boyu 20-30 cm dir osmdem@hotmail.com

 2. Osman Demirci dedi ki:

  benim bahçemde 5-6 yıllık bir ağacım var,kendimiz evde tükettiğimiz gibi işyerindeki arkadaşlarıma da yedirdim çok beğendiler ,önce yeşil olgunlaşınca sarı renk alıyor,dalından koparıp yerseniz çok lezzetli,kopardığınız zaman kısa sürede tüketmelisiniz,çok hoş tadı ve kokusu var,ben bu bitkinin üretimine geçtim,isteyenlere gönderebilirim,tüplü 5 tl'dir.fidan boyu 20-30 cm dir …osmdem@hotmail.com

 3. MESUT YILMAZ dedi ki:

  GERCEKTEN FAYDALARI KONUSUNDA 5-6 YILDIR KENDİ BAHÇEMDE KULLANIYORUM İNANIN KOLESTROL TANSİYON İSHAL VE GABIZLIK GİBİ GÖZLE TAKİP EDİLEBİLEN BİR COK RAHATSIZLIKLARA DEVA ARAŞTIRMALAR BİR COK KANSER VAKALARINDA DA ETKİLİ OLDUGU YÖNÜNDE BU AGACLARDAN BAHCEME YÜZLERCE DAHA EKMEYİ PLANLIYORUM

 4. enis piştav dedi ki:

  label dağıtım, izmir, meyve suyu, soya sütü, pez şeker, areka şeker, kriko kapsül, st.dalfour reçel,

 5. mustafa behcetoglu dedi ki:

  hocam be dun ekdım 2 adet acaba ne zaman meyve edecek acaba

 6. ismail enhoş dedi ki:

  ben 3 sene önce sadece 2 fidan dikmiştim meyvayı yedikten sonra 20 fidan daha diktim gerçekten hoş bir meyva

 7. label dağıtım dedi ki:

  bu ürünü izmir ve civarından talep eden tüketiciler adresinden irtibata geçebilirler…

 8. KAYHAN ÇELİKÇİ dedi ki:

  Ben Guava bitkisini aldım ve ektim, ilk sene 5 meyve verdi, gayet leziz. Şu anda 2 metre boyunda. Gayet sağlıklı.