By 03 Haziran 2009 Devamı →

GÖZÜNE BIÇAK SAPLANAN KIZMucize kurtuluş

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde 10 yaşındaki kız çocuğunun gözüne saplanan ekmek bıçağı ameliyatla çıkarıldı.

 

ŞANLIURFA – Edinilen bilgiye göre, ilçenin Hayati Harrani Mahallesi’nde yaşayan 10 yaşındaki Meryem Tuğtimur’un sağ gözünden beynine doğru ekmek bıçağı saplandı.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan kız çocuğu, ameliyata alındı. Opr. Dr. Mahmut Şubası, Opr. Dr. Özkan Özger ve Anestezi Uzmanı Hüseyin Ulaş Pınar tarafından gerçekleştirilen ameliyatla Meryem’in gözüne saplanan ekmek bıçağı başarılı bir şekilde çıkarıldı.

Küçük Meryem ameliyat sonrasında yoğun bakım ünitesine alındı. Şuuru açık görmesinde bir sıkıntı olmayan kız çocuğunun kontrol filmlerinde de sorun olmadığı bildirildi.

Küçük kızın yoğun bakımdaki tedavisinin devam ettiği bildirilirken, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Çakır, ameliyatı gerçekleştiren doktorları tebrik etti.

1 saat süren ameliyatın ardından göze saplanan bıçak çıkarılırken, beyinde hasar oluşmadığı saptandı. Kesilen iki göz damarı da dikildi. Bir gün yoğun bakım ünitesinde tutulduktan sonra servise alınan küçük kızın görme kaybı ve beyninde herhangi bir hasar oluşmaması mucize olarak değerlendirildi.

‘YAŞANANLAR MUCİZE’

Hastanede kızlarının taburcu edilmesini bekleyen anne Side Tuğtimur, “Allah kızımı bana bağışladı” diyerek sevinç gözyaşı döktü. Eskişehir’de tarım işçiliği yapan ve olayı duyunca Şanlıurfa’ya dönen baba 37 yaşındaki Hamdi Tuğtimur da, kızının sağlığının iyi olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Yaşananlar tek kelimeyle mucize. Kızımın hasta olduğunu söyleyerek beni çağırdılar. Buraya gelip de kızımın gözüne bıçak saplandığını öğrenince neye uğradığımı şaşırdım. Ama kızım doktorların üstün gayreti ile şimdi gayet sağlıklı. Kızımı iyileştiren doktorlara çok teşekkür ediyorum. Taburcu edilince kurban keseceğim” dedi.

‘ARTIK ELİME BIÇAK ALMAM’

Mutfakta patates soyarken kapının çalmasıyla sendeleyip yere düştüğü sırada elindeki bıçağın gözüne saplandığını belirten Meryem Tuğtimur ise başından geçenleri şöyle anlattı:

Önce öleceğimi sandım, sonra kör olacağımı düşündüm. Ameliyattan sonra kendime geldiğimde yaşadığımı ve gördüğümü anlayınca dünyalar benim oldu. Kısa sürede iyileşip okuluma gitmek istiyorum. Artık elime bıçak almayacağım, mutfağa da girmeyeceğim. Açlıktan öleceğimi bilsem, yine de elime bıçak alıp yemek yapmayacağım.”

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Fotoğraf Albümü

Etiketler:


2 Yorum Var "GÖZÜNE BIÇAK SAPLANAN KIZ"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. taha imert dedi ki:

    ıııııııııııııyyyyyyyyyyyy

  2. demet budak dedi ki:

    kucuk kardesımıze buyuk gecmıs olsun haberı okudum saskınlık ıcınde kaldım gercekten buyuk bı kaza allah kımsenın basına vermesın kucuk kardesımızde sukretsın kı doktorlarımız mudahale etmısler yoksa daha kotusu olabılırdı allah kımseyı doktorsuz bırakmasın gecmıs olsun kardesımıze ve aılesıne sız doktorlarımıza tesekkur ederız