By 26 Şubat 2011 Devamı →

GÖZ TEDAVİSİNDE i-LASIK DÖNEMİ
Göz tedavisinde yeni yöntem i-LASIK


NASA ve Amerikan Ordusu’nun onayladığı kişiye özel tedavi, i-LASIK yöntemi, 10 dakikada yüzde 120’ye varan görüş kalitesi sağlıyor.

Göz tedavisinde yeni yöntem i-LASIK


Hastaların bugüne kadar süregelen gözde lazer tedavisine yönelik kuşkuları, lazerde son teknoloji olan i-LASIK yöntemiyle son buluyor.


Daha önce hiçbir lazer tedavisini kabul etmeyen NASA ve Amerikan ordusunun onayladığı i-LASIK teknolojisi, NASA astronotları ve Amerikan ordusu savaş pilotlarının görme bozukluklarını çözmek için tercih edilen ilk ve tek yöntem.


Dünyada LASIK Tedavi yönteminin mucidi olan Girit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ioannis Pallikaris danışmanlığında hizmet veren, Dünyagöz Hastaneleri Refraktif Cerrahi Bölümü Başkanı Op. Dr. Efekan Coşkunseven, dünyayla eş zamanda uyguladıkları i-LASIK tedavisinin Intralase Bıçaksız Lazer ve kişiye özel tedavi Wavefront’un kombinasyonu olduğunu belirtti.


Op.Dr. Coşkunseven, NASA ve Amerikan Ordusu tarafından tedavinin onaylandığını belirterek şöyle konuştu:


“i-LASIK yönteminin olağanüstü doğa koşullarında görev yapan, astronot, savaş pilotu gibi zorlu ortam koşullarına maruz kalan aynı zamanda çok güçlü görme kabiliyetine sahip olması gereken kişilerde uygulanması yöntemin güvenilirliği ve stabil sonucunun kanıtıdır.”


10 dakikada keskin gözler


i-LASIK tedavisinin miyopun yanısıra hipermetrop ve astigmat tedavisinde diğer yöntemlere göre daha başarılı sonuçlar ortaya koyduğunu belirten Op. Dr. Coşkunseven, tedavinin dikşsiz, bıçaksız yöntem ile 10 dakikada tamamlandığını ifade ederek şöyle konuştu: “Hasta uygulama sırasında hiçbir ağrı hissetmiyor. Uygulamadan yarım saat sonra hastaneden bandajsız olarak ayrılıyor, ertesi gün sosyal hayatına dönüyor.”


Yanlış tedavi riski yok


FDA (Amerikan Sağlık İdaresi) onaylı cihazlar kullanılan i-LASIK yönteminde kişiye özel bir tedavi uygulandığını dile getiren Op. Dr. Coşkunseven, “Tedavi sürecinin ilk aşamasında hastanın ‘Kişiye Özel Tedavi Wavescan’, sistemi ile görme kusurlarının 3 boyutlu haritası çıkarılıyor. Haritadan alınan dijital bilgilerle hastaya uygun tedaviyi tasarlıyoruz. i-LASIK tedavisinde cihazın gözün planlanan noktasına atış yapmasını sağlayan dijital kilitleme sistemi (eye tracker) de uygulanıyor. Bu sistem sayesinde gözdeki en ufak dönme hareketleri dahi tespit edilebildiği için yanlış tedavi riski ortadan kalkıyor, sistem gözü tanıdığı için farklı bir tedavi uygulanması mümkün değil” dedi.


iLASIK Nedir?iLASIK, günümüzün en yenilikçi lazer teknolojisi INTRALASE (Bıçaksız Lazer)â„¢ ve ileri kişiye özel tedavi wavefront’un (Advanced CustomVueâ„¢) kombinasyonudur. iLASIK tamamen size özeldir. Her şey sizin kişisel görüş kalitenizi temel alarak yapılmaktadır.


iLASIK yönteminde kullanılan teknoloji son derece güvenilirdir. NASA ve Amerikan Ordusu, astronot ve hava kuvvetleri pilotlarının iLASİK tedavisi olabilmesi için onay vermiştir. Bu onay iLASIK yönteminin astronot ve pilot gibi mesleki olarak olağanüstü doğa koşullarına maruz kalan, çok güçlü ve özel görme kabiliyetine sahip olması gereken kişilerde dahi en iyi sonucu verdiğini göstermektedir.


Lazer Tedavisi mi düşünüyorsunuz? iLASIK uygulaması ile şüphelerinizle beraber bekleyişinizde sona eriyor.


iLASIK Uygulaması için Doğru Zaman


Artık hayatınızda iLASIK uygulaması var, lazerle gözlüklerinizden kurtulmayı ertelemek için hiçbir nedeniniz kalmadı. Bilmeniz gereken tek şey daha iyi bir görüş için artık güvenebileceğiniz bir yöntemin olduğudur


İ-Lasik Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler :
iLasik tedavisi için öncelikle göz yapınızın analizinin doğru yapılması çok önemlidir.


Ameliyatın başarısında kullanılan tetkik cihazlarının teknolojisi, steril ameliyathane koşulları ve doktorun tecrübesi büyük önem taşır. En iyi görüşe sahip olacağınız cihaz ve yöntemle ameliyatı olmanız önemlidir. Bugün dünyada pek çok farklı lazer cihazları bulunmakta, bu tekniklerin farklı göz yapılarının tedavisinde birbirine göre üstünlükleri bulunmaktadır. Dünyagöz Hastaneleri’nde kullanılan FDA onaylı iLasik tedavisinde kullanılan cihazlar ile hastanın göz yapısını göre en yüksek başarıyı sağlayacak şekilde operasyon yapılmalıdır.


Lazer operasyonlarını gerçekleştiren refraktif cerrahi konusunda uzman hekimlerimiz özellikle lazer branşında uzmanlaşmış, ve binlerce lazer ameliyatı deneyimi olan dünyada son teknolojileri takip ederek, yurtdışında konu ile ilgili sempozyumlara sözcü olarak katılan hekimlerdir.


Gözünüzün lazere uygun olup olmadığını, muayene sonrasında uygulanacak ücretsiz tetkiklerle öğrenebilirsiniz.


Lazere uygun bulunmayan hastaların bazılarına mercek ameliyatı gibi farklı yöntemler de önerilebilmektedir. Ancak bunların cevabı muayeneden sonra detaylı olarak alınabilmektedir.


Göz yapınıza göre doktorumuzun önereceği yöntem ve teknolojiye göre fiyat değişmektedir. Bıçaksız lazer intralase ve iLasik dediğimiz kişiye özel tedavi yöntemlerinde tek kullanımlık yüksek maliyetli malzemeler ve tedavi tasarımının yüklendiği kartlar bulunmaktadır. Detaylı bilgiyi muayene ve tetkik sonrası alabilirsiniz.

iLASIK Uygulamasının Avantajları


iLASIK uygulaması, lazer teknolojisindeki en son gelişmeleri verimli bir şekilde bir araya getiren tedavi şeklidir. Sadece sizin göz yapınıza özel tasarlanan tedavi süreci ile iLASIK’ in başarısı kesindir. iLASIK, günümüzün en yenilikçi lazer teknolojisi INTRALASEâ„¢ ve ileri kişiye özel tedavinin (Advanced CustomVueâ„¢) kombinasyonudur. iLASIK tamamen size özeldir. Her şey sizin kişisel görüş kalitenizi temel alarak yapılmaktadır.


En iyi görüşü elde etmek için; iLASIK Teknolojisi: her aşamada yenilikler sunmaktadır.


Kimler iLasik olabilir


”¢18 yaşın üzerinde olan ve gözlük, lens kullananlar
”¢Gözlerinde başka herhangi bir hastalık bulunmayanlar(keratokonus, göz tansiyonu vb)
”¢Diyabet, romatizma gibi sistematik hastalığı bulunmayanlar
”¢İleri teknoloji ürünü sistemler ile yapılan 10-11 ayrı tetkik sonrası göz yapısı uygun bulunanlar

Menopoz Göz Kuruluğuna Neden Oluyor
Göz Kuruluğu Nedir?
Göz Çevresi Bakımı
Göz Seğirmesinin Nedeni?
Göz Hastalıklarında Yanlış Bilinenler
Çocuklarda Göz Alerjisi
Çocuklarda Göz Tümörüne Dikkat
Göz Tedavisinde i-Lasik Dönemi
Göz Kanseri Ameliyatlarında Robotik Devrim
Göz Tümörü Ameliyatında Yeni Yöntem
Göz Seğirmesi Neyin Habercisi?
Botoks ile Göz Tedavisi
Göz Neden Kanlanır?
Hareketli Göz Protezi Artık Mümkün
Göz Tembelliği Nedir?

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler


5 Yorum Var "GÖZ TEDAVİSİNDE i-LASIK DÖNEMİ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. zeynep dedi ki:

  Türkiye’de Askeri Pilotluk için bu Ameliyat uygun mu? Benim Gözümün derecesi Miyop 3.50 Astigmat 0.50 ikisinide sıfırlarmı?

 2. nurullah canyakmaz dedi ki:

  öze birinci göz hastanesine gitmenizi tavsiye ederim

 3. Fatih DERDİYOK dedi ki:

  Benim gözlerim 5.50 İLASIK Olabilirmiyim ??

 4. xprodoksit dedi ki:

  Bu tedavi yöntemi ülkemizde sayılı merkezde yapılmaktadır. Bunlardan biride Dünya Göz Hastanesi'dir. 444 4469 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

 5. eyyup bozkurt dedi ki:

  SİZE NASIL ULAŞA BİLİRİZ TELEFONUZ VE ADRESİNİZİ BULAMADIM