GÖZ KURULUĞU NEDİR?

GÖZ KURULUĞU NEDİR?

göz kuruluguGöz kuruluğu belirtileri değişkenlik gösterir. Farklı hastalar yaşadıkları göz kuruluğu belirtilerini farklı şekillerde anlatırlar: Kaşınma, tahriş (irritasyon), ışığa duyarlılık, bulanık görme, hatta aşırı gözyaşı üretimi bildirebilirler. Bu belirtilerin herhangi birisiyle ya da bazılarıyla başa çıkmak, milyonlarca kişinin sorunudur. Bundan muzdarip olanların birçoğu, bunun “birlikte yaşamayı öğrenmekten” başka çareleri bulunmayan bir durum olduğuna inanmasına karşın, aslındatedavi edilmeyen Kronik Göz Kuruluğu daha ciddi görme problemlerine yol açabilir.

Göz kuruluğu hastalığı hafif, aralıklı yada erken evrede ise, tanısı zordur; diğer göz rahatsızlıklarına benzemeksizin, erken evrede hastada hafif yanma, batma, kızarıklık, gözde ağırlık hissi, karıncalanma, gözde yabancı cisim hissi gibi şikayetler olur. Bu şikayetler kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle hastanın günlük yaşantısını olumsuz yönde etkiler. Hastalık orta ve şiddetli evrede ise bu şikayetler daha şiddetli ve sürekli olabilir.

Göz kuruluğu durumunuzun gerçekten Kronik Göz Kuruluğu olup olmadığını ancak bir doktor belirleyebilir. Bu tanıyı koymak için, göz kuruluğu uzmanı yaşadığınız göz kuruluğu belirtilerini ve günlük yaşantınız üzerindeki etkilerini anlatmanızı isteyecektir. Okumak ya da bilgisayarda çalışmak problem yaratıyor mu? Sürekli kaşınma, yanma ya da gözünüzde yabancı bir cisim varmış hissi yaşıyor musunuz? Bu sitede bulunan Kronik Göz Kuruluğu Testini (OSDI Testi) cevaplayıp yazdırarak doktorunuza gösterip yardımda bulunabilirsiniz.

GÖZ KURULUĞU NEDENLERİ

Kontakt lens kullanımı :

Kontakt lens kullanımı gözyaşının daha hızlı buharlaşmasına neden olacağından göz kuruluğuna yol açmaktadır.
Klimalı ortamlar :Klima kullanımı ortamın kurumasına neden olarak gözyaşının buharlaşmasını hızlandırarak göz kuruluğuna yol açmaktadır.
Lazer operasyonları :Operasyonlara bağlı olarak göz yüzeyi ve gözyaşı salgı organları etkilenmektedir.
Yoğun bilgisayar kullanımı :Yoğun bilgisayar kullanımı sırasında gözyaşı’nın göz yüzeyine yayılmasını sağlayan göz kırpma hareketinin sıklığının azalması nedeniyle ve yine gözün olması gerekenden daha az kırpılması sonucu buharlaşma fazlalaşacağından göz kuruluğu görülmektedir.
Sigara kullanımı :Sigara dumanındaki maddeler göz yüzeyini olumsuz yönde etkilemektedir.
Romatizma :Bağışıklık sistemi ile ilişkili romatizmal hastalıklarda gözyaşı salgılayan bezler de hastalığa katılmaktadır. Ciddi kuru göz, ağız kuruluğu ile birlikte giden Sjögren Sendromu ile birlikte olabilir. Bu durumda, hastalarda, sıklıkla eklem romatizması olmak üzere, tüm vücut sistemlerini tutan bir bağışıklık sistemi rahatsızlığı veya bağ dokusu hastalığı mevcuttur. Sjögren sendromu, genellikle 50 yaş civarında kadınlarda görülür.
Kalp rahatsızlıkları ve diyabet :Çeşitli kronik hastalıklarda özellikle doku beslenmesi bozukluğunda, gözyaşı beslenmesi bezleri de etkilenmektedir.
Göz tansiyonu :Bu rahatsızlığın tedavisinde kullanılan göz damlaları göz kuruluğuna yol açmaktadır.
Yaşlılık :Gözyaşı salgısı, erkek ve kadınlarda, ilerleyen yaşla birlikte azalır.
Çevresel faktörler :Nemi düşük, sıcak veya rüzgarlı ortamlar, radyasyon, kimyasal maddeler, uygun olmayan ışınlar, yüksek yerlerde kalma (düşük oksijen basıncı nedeniyle) kuru göze neden olabilir.

GÖZ KURULUĞU TEDAVİSİ

YAŞAM ŞEKLİ DEĞİŞİMİ İLE GÖZ YAŞININ KORUNMASI
Hastalara yaşadıkları ev ve iş ortamında nemin artırılması önerilir. Ayrıca yoğun sigara dumanı ortamında bulunmamaları belirtilebilir. Ağır vakalarda, kozmetik olarak beğenilmese de, buharlaşmayı önleyici gözlük vb. araçlar verilebilir.

GÖZ YAŞI REPLASMANI
Suni göz yaşları, kuru göz hastalığının başlıca tedavi yöntemidir. Dünya çapında birçok suni gözyaşı bulunmaktadır ve aralarındaki farklılıklar içerdikleri etken maddeye, ambalajına (çok kullanımlık şişe, tek kullanımlık ampul, vs) dayanır.

GÖZYAŞI YAPIMINI ARTTIRAN İLAÇLAR
Suni gözyaşları sadece göz yüzeyini yıkayıp uzaklaşırken, bu ilaçlar gözyaşı üretimi ile gerekli dokularda etkilerini gösterirler ve kişinin doğal gözyaşı yapımını arttırırlar.

CERRAHİ MÜDAHALE
Gözyaşı kanallarına koyulan bir tıkaç sayesinde mevcut gözyaşının yüzeyde tutulması mümkündür. Ancak bu tıkacın kayması, yer değiştirmesi gibi zorluklarla da karşılaşılabiliyor.

Menopoz Göz Kuruluğuna Neden Oluyor
Göz Kuruluğu Nedir?
Göz Çevresi Bakımı
Göz Seğirmesinin Nedeni?
Göz Hastalıklarında Yanlış Bilinenler
Çocuklarda Göz Alerjisi
Çocuklarda Göz Tümörüne Dikkat
Göz Tedavisinde i-Lasik Dönemi
Göz Kanseri Ameliyatlarında Robotik Devrim
Göz Tümörü Ameliyatında Yeni Yöntem
Göz Seğirmesi Neyin Habercisi?
Botoks ile Göz Tedavisi
Göz Neden Kanlanır?
Hareketli Göz Protezi Artık Mümkün
Göz Tembelliği Nedir?

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Göz, Sağlık

Etiketler:, , ,


347 Yorum Var "GÖZ KURULUĞU NEDİR?"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. özlem diyor ki:

  arkadaşlar merhaba,
  ya bi süre iyidi ama ne oldu bilmiyorum birden bire gitti gözlerim bilgisayara bakamaz hale geldim. restasis kullanıyorum ama henüz ilerleme yok. omega kapsül kullanmak istiyorum tavsiyeniz var mı

  • Nurerbil diyor ki:

   Gnc triple fish oil lutein and hyaluronic acid
   Pahalı ama en iyisi.
   Ben bi de solgar flaxseed oil kullanıyorum. Keten tohumu yağı.
   Ne yazık ki bu hastalığın kesin tedavisi yok. Ömür boyu bizle birlikte. Ama tedaviyle normal günlük hayata dönebildim . Buna da şükür.

  • Veli diyor ki:

   Meslek hastalığımdı.yazılımcıyım.yıllarca çektim.güneşe çıkamaz oldum.kuruluktan gözkapağımın içindeki deri soyulurdu.modern tıbbın tüm yollarını denedim olmadı.ta ki Ebegümeci ile tanışana kadar.cezveye yüz gram su koyun kaynatın.içine iki Çorba kaşığı kurutulmuş Ebegümeci atın.kısık ateşte beş dakika demleyin.kaynamasın.soğutup süzün.içinde partikül kalmasın.pamukla gözlerinizin içine damlata damlata gözleri yıkayın.ilk zamanlar bir iki ayda bir sonraları yılda bir tekrarlayın.belli bir süre sonra hiç ihtiyaç kalmayabilir.ben üç Yıldır rahat ettim.gözyaşı kanallarını Açıyor,temizliyor.gözdeki tüm toksin,bakteri,mikrobu temizliyor.yaraları,tahrişleri iyileştiriyor.her kullanımda yenisini yapın.çok Durmuş’u da iyi olmuyor.aroması kaybolmamış olsun.

  • fatmanur diyor ki:

   Merhaba ben de bir buçuk senedir göz kuruluğu hastasıyım neredeyse tüm gözyaşı damlalarıni kullandım 9 ay restasis kullandım hiçbir şeyin faydası olmadı. sülük akupunktur ve ozon tedavisi yaptırdım. İstanbul’da Dünya Göz Hastanesinde Lipiflow yaptırdım. onLarin da hiç faydası olmadı 2 ay önce ameliyat oldum gözyaşı kanallarını kalıcı olarak kapattırdım öncekine göre oldukça iyiyim ama yanma sızlama devam ediyor gözyaşı kalitem kötü sanırım.bu hastaliga bir çare BulabilEn veya deneyip de bir miktar da olsa iyi gelen bir şey bulabilen biri varsa lutfen bana ulassin uzun uzun yorumlari okuyamiyorum 0506 7891830
   mad_liberty_26@hotmail.com

   • Mehmey diyor ki:

    Meraba bende bu durumdan cok rahatsizim 3senedir cekiyorum gecirdigim.3sene silik resmen sosyal kalitemi cok etkiledi bu hastalik hic birseye konsantre olamaz hale geldim

 2. özlem diyor ki:

  burda deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler.. ben de bi gelişme olursa haber vereceğim. ne yaptıysam bi süre iyi sonra gene kötü.

 3. jasonb diyor ki:

  Selamlar

  Arkadaslar goz kurulugum olmasina ragmen neredeyse butun entry leri okudum oncelikle herkese gecemis olsun diliyorum bende yaklasik 2 aydir bu sorunla ugrasiyorum daha dun alt goz kanallarima tikaclar takildi ama bi faydaasini goremicem gibi son gunlerde batmadan daha cok kuruluk ve yanma hissi var bazen gece kabuslar goruyorum hem bir endise ve panic halindeyim beni rahatlatan tek sey cok asiri goz kurulugu ceken arkadaslarin hala buralara yaziyor olabilmesi en azindan gorebildikleri bilmek guzel artik hayattan bezmis yillardir bu sorunu ceken arkadaslara yeni bir teknolojiden bahsedicem bilmiyorum ne kadar etkili olur faydali olur ama malesef bu teknoloji ulkemizde yok lipiflow diye bir olay ozellikle lipid sorunu olanlar icin Skype adreesinizi ekleyebilirseniz (ben veremiyorum direk isim soyisim oldugu icin sizin adresiniz de oyle ise vermeyebilirsiniz) Herkese acil sifalar diliyorum

  • Nurerbil diyor ki:

   Türkiye de uygulanabilirliği yok sanırım. Yaptırabiliren de duymadum. Göz yaşı miktarı yeterli , ancak senin de söylediğin gibi çabuk buharlaşanlar için etkili oluyormuş.

 4. selin diyor ki:

  Allahımmm bende bu hatalığa yakalandım..doktorlara gittim faydasını görmedin verilen ilaçların. herseferinde ilaç değişti. 1 ay kullan gel, 1 ay kullan gel. Aylar geçti daha da kötüleşti. Gözyaşı kuruluğu testi yaptılar oran 2 çıktı. Birde kuruluktan ötürü sağ gözüm enfeksiyon kaptı. göz kuruluğundan çemiyormuşum gibi şimdide enfeksiyondan çekiyorum. Methiye Önder den bahsedilmiş. gerçekten iyi bir doktor mu? Şifa bulan arkadaşlar. nerdesiniz?

  • Tuba diyor ki:

   Cok gecmıs olsun 🙁

  • glcn diyor ki:

   ben goz kurulugunda kurtuldum diyebilirim. eskisinden 1000 kat iyi gozlerim suan. benim de 0 cikmisti gozyasim. 1 senedir restasis kullaniorum. cok faydasini gordum. bende doktor doktor gezdim. ama damla verip yolladilar gecmez diyen bile olmustu yani. zaten goz yasi artiran restasis ten baska bi ilac yok.

   • Meral diyor ki:

    Merhaba Gülcan. Ankara’da yaşıyorum.
    Damla filan işe yaramıyor. Ankara’da emekli sandığı ile anlaşmalı olan bir hastanede gerçekten iyi olan bir doktor önerin var mı. Bayındır’da var dediler. Hastane Tamamen özel. Oraya girsem 10-15 bin liraya çıkamam diye düşünüyorum. Bizde de öyle para yok.

    Bir de lokman hekim tarzı benzeri biryere gittim. Bana bir bitkisel tedavi çıkardı. Köpekbalığı yağı ginseng yağı billberry yağı filan. 3 ay dedi. Sen hiç denedin mi böyle birşey. Sonuçta bu da bir maliyet.

    Bana tavsiyelerin nelerdir.
    Geçmiş olsun herkese.

    • glcn diyor ki:

     merhaba meral hanım, ben dediklerinizi denemedim. istanbul da yaşıyorum Ankara da tavsiye edebilceğim bir yer yok malesef. ama dediğim gibi göz kurulugunun tek bir ilacı var o da restasis. göz yaşını arttıran tek damla buymuş. ben 1 sene kullandım göz yaşım 0 dan 5 e çıkmış. biraz daha artması için 1 sene daha kullanmam gerekiyor işte. kullanmaya devam ediyorum ve memnunum.

     • Meral diyor ki:

      merhaba gülcan hanım
      doktora gittim restasis ver demek için.
      ben demeden restasisi verdi.
      0.5 ile 0 arası çıktı değerim.
      evde de sokakta da şapkayla geziyorum,
      lambalara poşet geçirdik ışığı dağılsın diye 🙂
      4,5 aydır restasis kullanıyorum.
      kontrollerde düzeldiğini söylüyor doktorum. ben de kendimi daha iyi hissediyorum. 10 parmak klavye bile çalışıyorum.

     • Meral diyor ki:

      Ayrıca omega-3 ve ginseng yağı kapsülleri de kullanıyorum. köpekbalığı yağı kapsülü bulsam onu da kullanacağım.

   • özlem diyor ki:

    glcn merhaba, görüşmeyeli çok oldu nasılsın.. arasıra girip yorumlara bakıyordum ancak durumumda hiçbir ilerleme olmadığı için hatta kötü olduğu için bişe yazmadım. senin restasis ile iyiye gitmene sevindim yorumların tamamını okuyamadım.. arkadaşlar bu hastalık hayatı önemli ölçüde etkiliyo inşallah herkesin durumu iyiye gidert. görüşmek dileğiyle…

    Bu arada artelac gerçekten cok iyi beni bi süre oyaladı ama kitap okuyunca yada pc ye bakınca durum degişmiyo.. yorumları kaldığım yerden yeniden okucam okuyamadım

   • Nur diyor ki:

    Meraba gulcan nasilsiniz. En son iyi oldugunuzun haberini yazmissiniz. Bende bu hastalikla on yildir mucadele ediyorum. Restasis kullaniyomusunuz hala.bende kullaniyorum bi suredir insallah iyi gelir.umarim kesin bi care bulunur bu goz kuruluguna ve Allahin izniyle hepimiz iyilesiriz.

 5. kantarci.a diyor ki:

  mgd (meibomian gland dysfunction) için çörek otu kullanılabilir!!!

  uzun süredir yazamıyordum bendeki gelişmeleri aktarmak istedim. keçi sütü ve peynirinin bende etkili olduğunu söylemiştim. bu aralar daha önceki yorumlarda da bahsedilen çörek otunu deniyorum. bileşimindeki omega yağ asitleri keçi sütü ve peynirine göre bana daha iyi geldi. benim gibi göz yaşı üretimi yeterli olup göz kuruluğunun nedeni gözün lipid üretmemesi olanlara tavsiye ediyorum. [literatürde mgd (meibomian gland dysfunction) olarak geçiyor] başlarda bir tatlı kaşığı çörek otunu çiğneyip suyla yutuyordum şimdi bu oran fazla geldiği için yarım çay kaşığı yeterli geliyor.

 6. glcn diyor ki:

  abdullah gozlerin nasil oldu merak ettim.ilac ise yario mu?insallah iyi gelmistir:)

  • abdullah diyor ki:

   glcn merhaba ya ilacı kullanıyorum dediğim zamandan beri iyi geldi ama çok faydası olmadı daha zamanı olabilir çünkü uzun zaman kullanılması lazım ve suni gözyaşları bana iyi gelmiyo ya bıraktım onlarıda senin durumun nasıl şuan

   • glcn diyor ki:

    senin ki 2 ay falan oldu sanırım o yüzden daha faydasını görmedin diye düşünüyorum.çünkü 12 ay kullanılması gerekio.ben 6 aydır kullanıyorum.şimdi daha da fark ediyorum iyi olduğunu.bi 6 ay daha kullanmam gerek.ben çok nadir kullanıyorum gözyaşını gerek duymuyorum artık.tam manasıyla kurtulabilseydik şu durumdan ya 🙁

    • abdullah diyor ki:

     aynen öyle glcn daha var benim duruma sabırla kullanıyorum Allahtan pşifa ismiyle şifa nasip eylesinara vermedim bedavaya aldım ne diyim rabbim bizlere bol bol şifa versin şükür eskilerden eser yok bi ara çok kötüydüm ya sinirden hergün kriz geçirdiğimi biliyorum şükür bugünlerimize glcn

     • glcn diyor ki:

      kesinlikle önceden çok kötüydü benim gözlerimde.şimdi yanma batma hiç yok diyebilirim.kullanalım bakalım sonuna kadar bu ilacı da.zaten başka çaremiz de yok.ara ara yazarım yine durumumu.görüşmek üzere =)

  • Bülent diyor ki:

   En üstte görünsün diye buraya yazıyorum, diğerleri altta çıktı. =)

   Allah belanı versin zoretanin hap. 60 gün boyunca, 2 günde bir bu haptan kullandım. Saç diplerinde çıkan sivilceler için gitmiştim deri hastalıkları dr.’ una. İlerlemiş olacak ki bu ilaçtan yazdı. Allah’ dan 2 günde bir kullandım. İlaç gözlerde kuruluğa, derinin gerginleşmesine, kızarmalara çarpıntılara, baş dönmelerine … bir sürü şeye yol açtı. En kötüsü gözlerim kuruluktan en sonunda blefarit e çevirdi. İkidir göz dr.’ una kaşıntı, yanma, kızarma, batma şikayetinden gidiyorum. Altlarda yazdığım ilaçları verdi. Bugün sol gözümde farkettim. Tam kapağın ucunda 2 tane sivilce gibi ufacık çıkıntı var. Hafiften de şişmiş gibi. Fakat fazla belli olmuyor. Yabancı cisim ve batma hissi veriyor. Gözlerimdeki kanlanma geçmedi daha. Bana bu hastalığı yadigar bıraktı o ilaç. Eğer sivilceleriniz çok rahatsız etmiyorsa sakın kullanmayın. Daha başka bir sürü sebebe yol açıyor. Psikolojik etkileri en başta olmak üzere. Kullanma kılavuzunda intihara neden olur diye ibare bile var.
   Blefarit hakkında bilgisi olan var mıdır? Nasıl kurutulabilirim bundan? Tşk.

   • Nurerbil diyor ki:

    Bende blefarit ve göz Kuruluğu çekiyorum ve henüz tam anlamıyla kurtulan birini ne gördüm ne duydum 🙁

 7. bülent diyor ki:

  2-3 gün önce yine doktor gittim. Önceden zoratenin ilşacına bağlı kuruluk şikayetinden gitmiştim. Gözümde yine geçmek bilmeyen sızı, kaşıntı ve kanlanma vardı. Altlarda yazıdığım tedavi ilacı uygulamıştım. Bu sefer ise lakrimal bezin diğer bozuklukları ve blefarit tanısı koyup, Netildex 5 ml. ve tears Naturele free ilaçlarını yazdı. Günde 3′ er defa kullanıyorum. Şikayetlerim bayağı azaldı. GLCN arkadaşımızın söylediği Restasis i sordum. uzun tedavilerde gerekli dedi. Senin göz yaşında fazla azlık yok dedi. Yani keçi sütü, veya ilaç isimlerini internetten veya başka yerden duyup hemen kullanmayın. İlkin doktora gidin ve danışın. İnşallah hepimiz iyileşiriz. Allah şifa versin.

 8. bülent diyor ki:

  Arkadaşlar, Keçi sütünü içmemiz mi lazım? Göze mi damlatacağız? Yoksa başka bir kür mü yapmak lazım?
  Zoretanin 20 mg, isimli sivilce ilacından, 2 ay boyunca, 2 günde bir içtim. Göz kuruluğuna yol açtı. Yaklaşık 3 ay önce ilaç bitti. Sonra göz dr.’ una gittim. Naturel gözyaşı damlası ve bir antibiyotik damla verdi. Geçmezse bir ay sonra gel dedi. Fakat ben daha gidemedim.
  Kuruluk hakkında arama yaparken buraya denk geldim. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. Kaşıntı, yorgunluk, kanlanma gibi şikayetlerim oluyor. Gözlerimi sağa, sola, yukarı aşağı hareket ettirince zorlanma ve sızlama hissi oluyor.
  Doktorumun koyduğu tanı ve verdiği ilaçlar: Lakrimal bezin diğer bozuklukları ve Blefarit. Tears Naturele free solusyon ve Tobradex 5 ml steril oftalmik kullandım 1 ay ve bitti. Dr’ gitmeden bir de doğal çözüm olarak sütü okuyup denemeye karar verdim.
  Bursa’ da yaşıyorum. Özdilek’ te Kay Süt isimli keçi sütünü buldum. Fakat bir internet sitesinde de sahte ya da karışımlı diye bir yazı buldum.
  http://www.gazetepress.com/2012/12/06/sahte-sut-urunu-satan-25-markaya-dikkat/
  Fakat yazının tarihi eski. Yeni listede sanırım isimleri yok?
  http://www.radikal.com.tr/turkiye/bakanlik_gidada_taklit_ve_tagsis_yapan_firmalari_teshir_etti-1128289
  Sütü biraz önce içtim. Damlatmak mı lazım, yoksa içmek yeterli midir? Teşekkürler.

  • glcn diyor ki:

   merhaba bülent,göz kuruluğu öyle keçi sütüyle falan düzelcek bi hastalık diil gibi.çünkü benim denemediğim hiç bişi kalmadı diyebilirim.keçi sütünü ve peynirini denedim ama pek bi değişiklik olmadı.doktorun sana kirpik dibi iltihabı teşhisi koymuş.bana kalırsa sen her gece bebe şampuanıyla yıka ve hergün 4 kere gözyaşı damlanı damlatmaya özen göster.tears naturel yerine refresh veya eyestil in tek dozluk suni gözyaşlarını kullanmanı öneririm.

   • bülent diyor ki:

    Ben bu hastalıkta yanınıza yeni katıldım. Hiç düzelmeyecek mi? Böyle mi kalacak? Bu kuruluk ilerde nelere yol açar?Böyle kalmayacaksa düzelme ihtimali varsa çaresi nedir? Cevap için teşekkürler. Allah kurtarsın hepimizi dostlar. =(

    • glcn diyor ki:

     ben bu hastalığı senelerdir çekiyorum.bi çok damla kullandım.son olarak 5-6 aya yakındır restasis kullanıyorum.inanılmaz faydasını gördüm.benim gözlerim çok fenaydı ileri derecede kuru göz hastasıydım ben.yani göz yaşım sıfır çıkmıştı.her zaman gözlerim yanıo ve kan canağı şeklindeydi =) ne çekmişim ben ya 😉 şimdi baya baya düzeldi.zaten restasisten başka göz kuruluğunu düzeltebilcek bi damla yokmuş bildiğim kadarıyla.

     göz yaşı testi yaptırıp doktoruna restasisten bahsedip kullanmak istediğini söyleyebilirsin.raporla veriliyo ilaç cünkü baya pahalı.sormak istediğin başka birşey varsa sorabilirsin.sağlıkla kal..

 9. abdullah diyor ki:

  GLCN BEN ALDIM RAPORLA RESTASİSİ Bİ DOKTORA GİTTİM YAZDIRDIM KULLANIYORUM DEDİĞİN GİBİ BAKALIM BANA NASIL GELECEK BİRDE SEN SABAH AKŞAM 1 DAMLA DAMLATIYOSUN DİMİ? VE O KAPSÜLÜ ATIYOSUN SANIRIM.. BU ARADA DOKTOR YÜZÜ GÖRMEK İSTEMİYORUM BENDE NEFRET ETTİM ÇOĞUNDAN ONLARCA İLAÇ KULLANDIM

  • glcn diyor ki:

   abdullah, son çaremiz bu sanırım çünkü başka etkili bi ilaç kalmadı sanırım.dediğin gibi artık göz doktoru görmek istemiyorum bende.evet bi flakonu akşam açıp damlatıyorum kutusuna koyuyorum ve sabah o flakondan bi damla daha damlattıktan sonra atıyorum.dr öyle kullanmamı söylemişti ve netten araştırdım pahalı ilaç olduğu için böyle kullanılıyomuş.ilk zamanlar yanma yapıo restasis damlattıktan 15 dk sonra gözyaşı damlatınca rahatlatıyo.etkisini 1 ay sonra yavaş yavaş gösteriyo.sana kaç aylık yazdı doktor?

   • abdullah diyor ki:

    ya doktor ben istedim diye yazdı senin dediğin yoruma baktım doktora söyledim oda yazdı yani doktora tatlı bir yalan söyledim daha önce bu ilacı yazmışlardı diye bende öyle yapayım o zaman 1 flakonu sabah akşam kullanayım..doktor bana ilk seferde restasisi 4 kutu yazdı 3 kutuda onda varmış tarihi yakın yani elimde şuanda 7 kutu var isteyene göndereyim 1 ay kaldı tarihine ben refresh yerine yanlışlıkla tears naturel free yazdırdım sence bunu kullanayımmı eczaneci aynı özellikte dedi,birde 12 ay yazdı ben öyle söyledim çünkü 🙂

   • abdullah diyor ki:

    birde glcn sen kaç damla damlatıyosun bu çok önemli sadece birer damlamı her iki göze?

    • glcn diyor ki:

     sağ gözüme bir damla sol gözüme bir damla damlatıyorum 😀 elinde o kadar varsa bence tarihi yakın olandan başla ve damlat at, bi flakonu sabah akşam kullanmana gerek yok 🙂 tears natural pek iyi bi göz yaşı diil ama tek dozluk olanları idare eder eğer tek dozluksa (flakon) kullan yani.

     • abdullah diyor ki:

      glcn senin doktor olman lazımdı herkezden fazla ilgileniyosun Allah razı olsun gerçekten inş. hepimiz sağlığımıza kavuşuruz..tears flakon şeklinde..o zaman bende birer damla damlatayım zaten öyle yapıyodum.bu arada restasis ihtiyacı olana göndereyim ücretsiz

      • glcn diyor ki:

       teşekkür ederim allah hepimizden razı olsun.insan çaresiz kalınca baya bi araştırıyo :)beni baya zorladığı için bu hastalık,benim gibi olanlara yardım etmeyi de borç biliyorum 😀 hasta olan herkese şifa versin allah:)

      • Feridun GÜL diyor ki:

       Göz kurulunda vücudun tuz dengeside etkili olabilir. Rafine tuzdan uzak durup kaya veya deniz tuzunu tercih etmeliyiz. Ve tuzu AZALTMAMALIYIZ. Ayrıca kanda ki sodyum ve clorür değerlerine baktırabiliriz.

   • bülent diyor ki:

    Kardeş bana sanki keçi sütü iyi geldi gibi? Biraz daha azaldı şikayetlerim. Fakat arada yine kaşınıp, kuru göz sızısı var. Acaba aldanma mı yaşıyorum. Yoksa benim şikayetim farklı olduğundan, yani ilaca bağlı olduğundan etkilemiş olabilir mi? Göze de damlattım sabah akşam? Yanlış bir uygulama mı yapıyorum?

 10. mehmet diyor ki:

  arkadaşlar antidepresanlar,uyku ilaçları flan göz kuruluğu hatta görme bozukluğu yapıyorlar kullanıyorsanız gözden geçirin.bolca A vitamini ve omega 3 alın. Odanızı nemli tutun mesela kalorifere su koyun. eğerki bir ilaç kullanıyorsanız yan etkilerine bakın göz kuruluğu yapıyormu diye. gözünüze arada su serpin.

 11. glcn diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ben zaman zaman buraya yazıodum hastalığımın durumunu.1 ay önce tekrar göz doktoruna gittim kullandığım gözyaşı damlalarının yetersiz kaldığın söyledim.yanma,batma ve kızarıklıktan çok rahatsız olduğumu anlattım.göz yaşı testi yaptı ve gözyaşım 0 cıktı =)) yani kupkuru gözlerim =) sonra restasis ve refresh (tek dozluk) 12 aylık roparla ilaç verdi.1 aydır kullanıyorum ve ilerleme kaydettiğini hissediyorum.2 ay sonra tekrar kontrolum var.inşallah tamamen kurtulurum bu illet hastalıktan.Allah ım herkese bol şifa versin..

  • mehmet eren diyor ki:

   peki nasıl kullanıldığını yazarsan çok sevinirim her ikisini nasıl kullanıyosun bu restasis sanırım 12 saatte 1 kullnılıyodu detaylı yazasan çok sevinirim birde şuanki durumun nasıl fark varmı eskiye göre

   • glcn diyor ki:

    merhaba eren, ben restasisi dediğin gibi 12 saatte bi damlatıyorum.yani sabah akşam aynı saatte damlatıyorum.refresh i de restatisin hemen arkasına damlatmıyorum 1 saat sonra falan damlatıyorum.daha doğrusu gözüm kurudukca refreshi damlatıyorum.nerdeyse 3.5 aydır kullanıyorum inanılmaz memnunum.keşke daha önce gittiğim doktorlardan birisi akıl edipte bu ilacı yazsaymış bana.hayatımın 3 yılı berbat geçti yok yere.şuan baya baya rahatladım.gözlerim eskisi gibi yanmıyo kızarmıyo.yani yüzde doksan çok iyi eskisine göre 🙂 allah herkese sağlık versin çok önemliymiş bunu anladım yani.

    • abdullah diyor ki:

     glcn mrb ben abdullah ya bende kullanıcam bunu bilmem beni hatırladınmı hani bi ara çok yazıştık bu hastalıktan dolayı şimdi sen bu ilacı çok övdün bende hemen kullanıcam seninle benim hastalık çok benziyodu çünkü ama ben dünya göze felan gittim 2 defa göz kuruluğu felan demediler belkide senin gibi benide es geçmişlerdi başka çağre kalmadı eskiye göre iyiyim ama %55 gibi iyileşme oldu onca ilacı kullandım ve öyle kaldı çok heyecanlandırdın beni inş. bende iyi olurum ya

     • glcn diyor ki:

      yok unutmadım seni abdullah :)3.5 ay önce yaşam hastanesine gittim ben bahçelievlerdeki.Schirmer(göz kuruluğu testi)yapıp teşhisi koydu doktor.gözyaşım sıfır çıkınca restasis yazdı.dünya gözdeki doktor resmen başından savdı ne test yaptın ne bişey ve anlamadığım birşey göz kuruluğu tedavisinde bu kadar bilinen bi ilaç yazmak yerine bana kanser tedavisinde kullanılan bi ilaçtan bahsetti anlıyorum ki resmen para tuzağıymış.bi de hiç geçmez dedi ve benim dünyam başıma yıkılmıştı resmen.bu ilaç bana çok iyi geldi gözlerim yanmıyo acışmıyo artık baya rahatlattı hatta kızarıklığı da baya azalttı.doktora test yaptırıp uygunsa sende dene bence.

    • Özlem diyor ki:

     Merhaba.aşırı göz kuruluğum var 4 yıl önce lazer oldum.bulunduğum ilde havası hiç iyi gelmedi.artelac kullandım oda yetersiz olunca 2 haftadır restasis kullanıyorum.yanında refresh göz damlası ama hiç fayda etmiyor…etkisini baya sonramı farkedicem.şuan durumunuz nasıl acaba

  • Feridun GÜL diyor ki:

   Göz kurulunda vücudun tuz dengeside etkili olabilir. Rafine tuzdan uzak durup kaya veya deniz tuzunu tercih etmeliyiz. Ve tuzu AZALTMAMALIYIZ. Ayrıca kanda ki sodyum ve clorür değerlerine baktırabiliriz.

 12. Nesrin diyor ki:

  arkadaşlar merhaba.Başkalarında böyle rahatsızlığı olması beni rahatlattı.Yani bu sorunu tek ben yaşamıyorum.Bende de belirtileri vardı çok gözümden rahatsız olunca doktora gittim bana damla yazdı.Kullanıyorum bugün de bir şarkı dinledim ağladım acaba iyileşiyor muyum sizce yoksa daha mı kötü oluyor anlamadım?

 13. tutku diyor ki:

  Yukarıda yazılanların bir çoğunu okudum. Ben de bir süredir yaklaşık iki aydır bu şikayetlerle yaşamaya çalışıyordum, bende kronik astım hastalığı var. Hep allerjiden dolayıdır diyordum ama özellikle yolda yürürken özellikle sağ gözümün neredeyse tamamen sulanması,akması sonucu önümü görmekte de zorlanıyordum. Tvde izlediğim bir sağlık proğramında bir göz hastalığından söz ediliyordu şimdi adını anımsayamıyorum ve bunun çoğunlukla allerji ile karıştırıldığı bu nedenle de erken tanı koyulamadığından hastalığın ciddi boyuta ulaştığından söz ediliyordu, bunun üzerine göz doktoruna baş vurdum. Oldukça gelişmiş yöntemlerle muayene edildim. Bir test yapıldı göz alt kapaklarına uzun şeritler kondu,bu canımı acıttı ama dayanmaya çalıştım,göz kuruluğu ile ilgiliymiş bu test. Çıkan sonuçlarla doktor , önce bir damla yazıyorum,bir ay sonra gelin dedi,halen kullanmaya gayret ediyorum çünkü altı saatte bir dört defa Systane . Epey de zor kullanımı,çoğu yüzüme akıyor, fayda önceleri sağlamadım diye düşünüyordum ama kendimi bir garip hissediyordum özellikle damladan sonra gözlerim tuhaf görünüyor,sanki cam varmış gibi, hatta bir arkadaşım gözündeki lens kaymış dedi ki ben lens kullanmıyorum…Bu batma,gözümde bir şey varmış hissi azalmaya başladı.Ama gözümün dış çevresi göz kenarında pütür pütür kabuklanma oluşuyor…Bir de baş ağrısı oluşturdu sanki…Sizlerin önerdiği gül suyu ile pansuman ve keçi sütü ilginç..En son 2012 de yorum bırakan olmuş.Kozmetiklerle ve ortam kuruluğu gerçekten önemli diye düşünüyorum,bir bakayım nedir bu göz kuruluğu derken burayı buldum. Dilerim hepimiz bu dertten kurtuluruz.Sizler kurtulmuş olmalısınız,öyleyse darısı başıma 🙂

  • bülent diyor ki:

   Kardeş bana sanki keçi sütü iyi geldi gibi? Biraz daha azaldı şikayetlerim. Fakat arada yine kaşınıp, kuru göz sızısı var. Acaba aldanma mı yaşıyorum. Yoksa benim şikayetim farklı olduğundan, yani ilaca bağlı olduğundan etkilemiş olabilir mi? Göze de damlattım sabah akşam? Yanlış bir uygulama mı yapıyorum?

 14. Emre diyor ki:

  Arkadaslar merhaba,
  Yaklasik 4 yildir kuru goz sikayeti ile cesitli tedaviler gordum. Son 6 aydir Artelac Advanced isimli sunu gozyasini kullaniyorum.Buradaki yazilanlarin tamamini da zaman zaman okudum. Artelac Advanced kullanmadan once piyasada var olan hem hemen tum suni goz yasi damlalarini ve jel formlarini kullandim.
  Artelac Advanced SGK tarafindan geri odemesi olmadigi icin paraninizla almaniz gereken bir ilac. Ancak kullandiginizda sizin de farkedeceginiz uzere diger suni gozyaslarindan cok farkli. Internette biraz arastirma yaptigimda bu farkliligin sebebini buldum. Yapilan klinik calismalarda (amerika merkezli) artelac disindaki tum suni gozyaslari BUT ( break up time – gozyasi kirilma zamani) u 20 dk boyunca 10 sn uzerinde tutabilirken Artelac Advanced da bu rakam 6 saat ( 360 dk). Dolayisi ile bir damla ile cok daha uzun sure ferahlama sagliyor. Etken maddesi cok farkli. Suni gozyaslarinda ilac ve hasta herzaman direkt uyum saglayamayabiliyor. Deneyip size en uygun ilac ile devam etmeniz oneriliyor.
  Sevgilerimle.

  • Dila erkan diyor ki:

   Merhabalar. Ben bugun artelac gozyasi kullanmaya basladim. Dediginiz gibi piysadaki tum damlalari kullandim neredeyse. Artelac tan nasil bir sonuc aldiniz acaba? Kizarikliklara iyi geliyormu ornegin?

 15. kantarci.a diyor ki:

  göz kuruluğu olan herkes keçi sütünü veya keçi peynirini denesin!!!

  merhaba arkadaşlar daha önce keçi sütü hakkında girdiğim bilgilerle ilgilenenler olmuş. öncelikle süt kadar keçi peynirininde aynı etkiyi yaptığını söyleyebilirim. onun için keçi sütü bulamayanlar keçi peynirini deneyebilirler. bim marketlerinde keçi peyniri satılıyor. ayrıca keçi peynirinin etki eden kısmı yağı olduğu için basit bir yöntemle peynirin yağını ayırıp kullanalabilirsiniz. keçi peynirini avuç içinizde biraz ezdiğinizde sakız kıvamına gelip yağını bırakıyor, avcunuzdaki bu yağa bir kaç damla su döküp bunuda boş bir ilaç şişesine boşaltırsanız doğal bir gözyaşı ilaçı elde etmiş olursunuz. bu ilaçı göz kapaklarınıza sürerek yada direk gözünüze damlatarak kullanbilirsiniz. benim gibi mgd (meibomian gland dysfunction) olanlarda oldukça işe yarayacağını düşünüyorum. ben iki aydır kullanıyorum beni oldukça rahatlattı.

 16. ecekaya diyor ki:

  sabahları yüzünüzü yıkadığınız şeylere bakın. rosensin gül suyu içeren temizleyici köpüğünden başka bişey kullanmayın yine rosensin saf gül suyu ile gözünüze pansuman yapın arkadaşlar ben böyle rahatladım ne varsa allahın yarattığında var

  • trajedi diyor ki:

   canım sen bunu daha önce deneyip de memnun kalmamıştın.şimdi tekrar gülsuyunu öneriyosun.rahatlatma derken nasıl bir rahatlatma oluyo ?yanması mı gidiyo sadece ya kızarıklık ona da iyi geliyo mu?

 17. ecekaya diyor ki:

  göz cevreniz kuruduğu için gözleriniz rahat hareket edemiyor ve göz kuruluğu görülüyor tek açıklaması bu.bu bölgede yani göz çevresinde derinin nemlenmesini sağlamak gerekli. ama kremlerle değil. onlarında içinde gözü hassaslaştıran şeyler var. çok su içerek yada göz çevresine sulandırılmış gülsuyu pansumanı ile. deneyin gerçekten işe yarıyor bu kadar insanda görülmesinin nedenide bu. herkes deride nemsizlik yaşıyor yaşa bağlı olarak..

 18. özlem diyor ki:

  :)) tamam.. ya ama somon gerçekten rahatlattı bide çok yoğut yiyorum gün içerisinde beslenme şeklimi değiştirdim tamamen.. balık yeşillik ve süt yoğurt arkadaşlar inanın iki üç hafta içerisnde böyle bir rahatlama oluyo

 19. glcn diyor ki:

  balık yemiyorum çünkü üşeniyorum onu yapmaya,omega 3 yeterli die düşünüyorum tembelliğimden 🙂 bende havuc salatası yapıyorum her gün.ne olacak bu halimiz acaba =))) bende kimseyle göz göze gelmek istemiyorum.resmen asosyal olmaya adayım. angel3613077@mynet.com bana mail at canım =)ordan yazışalım burasını sohbete çevirdik resmen =))))

 20. özlem diyor ki:

  inşallah canım, inşallah bu hastalığı çeken herkes kurtulur…
  🙂 aynaya bakmamak ve çok incelememek en iyisi ben göz kuruluğu var gözümde diye bakışlarımı bile değiştirdim resmen 🙂 bu arada havuç kürüne devam edemedim ya midemi bulandırıyo ama havuç yiyorum bir iki tane günlük.. bide balık çok iyi geldi rahatladım ama devam ettirmek gerek..

 21. glcn diyor ki:

  özlemcim var ya senin aynaya bakmaman daha doğrusu gözlerini çok incelememen belki de en iyisi ya 🙂 ben baka baka psikolojim bozuldu.yok kızardı mı kızarmış mı niye kızarıyo neden neden neden kafayı yicem bi gün o olcak yani 😀

 22. glcn diyor ki:

  özlemcimm allah iyiliğini versin e mi :))) güldürdün vallahi beni.inşallah kurtuluruz şu hastalıktan allahın izniyle :)))

 23. özlem diyor ki:

  glcn canım ben miyoptan dolayı aynada kendimi göremiyomuşumki 🙂 gözlüklüyken zaten aynaya bakmayı sevmiyom tuhaf oluyo gözlük yokkende hep uzaktan mı ne bakmışım :)) ben yılllardır gökyüzünde neden yıldız yok diyordum bir arkadaşıma ne diyosun sen dedi 🙂 gözlüğü sadece pc başında takıyorumda 🙂 az gülün da

 24. glcn diyor ki:

  özlemcim şekerim ben gözüme günde 500 kere baktığım için kızarmasına uyuz oluyorum sen nasıl fark etmedin ki 🙂 evet kaysütü bende duydum da bakmadığım market kalmadı bulamadım hiç.mado da olabilir evet sormak lazım.varsa alalım denemediğimiz bi keçinin sütü kaldı.gerçi eşek sütünü bile içebilirim gözüme iyi gelecekse 😀

 25. özlem diyor ki:

  glcn… canım sanırım mado da keçi sütü varmış madonun kendi ürünü. ben hafta sonu gidip almayı düşünüyorum canım sende bi sor istersen..
  arkadaşlar herkes denesin bence keçi sütü çözüm olur belki.. bide marketlerde kaysüt diye bişi varmış o da keçi sütüymüş ama hiç görmedim ben

 26. özlem diyor ki:

  bugün farkettim ya benim gözlerimde baya baya kızarıyomuş.. beni iş yerinde lavaboda göz yaşı damlatırken gören herkes ne olduu gözlerin kızarmış diyodu da bana hiç kızarmış gibi gelmiyodu.. aklımdan bile uçup gitmiş 🙂 evet kızarıyo sanırım 🙂

 27. glcn diyor ki:

  ben her türlü giriyorum siteye ya 🙂 browser dan kaynaklıdır belki canım. aynen iştah açıyo ben durmadan bişeyler yemek istiyorum.bi ara bende havuc alim eve de bol bol tüketiyim 😉 ya benim gözler kızarmasa da yanmasına razıyım ben ya.tabi o da olmasında ne bilim ya püff moralim bozuluyo ya.kızarmasını tam geçiremedim eskisinden iyi ama tam geçmiyo ki.

 28. ozlem diyor ki:

  glcn tatlım bu havuç suyu ve balık sanki biraz rahatlattı gün aşırı somon yiyorum 3 4 köfte kadar bide bol yeşillik.. azda olsa rahatladım. ya marincap iştah açıyomu ben marincap içince herşeyi yemek istiyorum ya 🙂

 29. özlem diyor ki:

  ya ben evde giremiyorum bu siteye.. anlamadım gitti..sisde de oluyo mu

 30. glcn diyor ki:

  saol özlemcim canım benim =))) bazı gözyaşları beter yapıo ya bende bi ara viscotears mıydı neydi ondan almıştım mahvetti benim gözlerimi =)))inşallah havuç suyu işe yarar sonuçlarını yaz unutma 🙂

 31. ozlem diyor ki:

  arkadaşlar bu arada havuç kürü diye birşey varya onu da denemeye başladım rahatlarsa haber vercem size.. havuç suyuna zeytinyağı damlatıp içiyorum emilimi de kolaylaşsın diye..

 32. özlem diyor ki:

  glcn canım var mı bir isteğin samsundan keçi sütü yollayemmi sana 🙂 şuan somon balıgına yogunlaşmıs durumdayım bakalım hafifletecek mi.. keçi sütünü de babamlar geldi onlara bıraktım araştırmayı.. bende düşünüyoeum bazen çalışmamayı ara vermeyi daha doğrusu bilgisayardan birkaç gün uzak kalınca rahatlama oluyo..
  bu arada lipotears varya onu bir deneyeyim dedim gözlerim daha da kötü oldu üç gün birer damla kullandım attım geri..

 33. glcn diyor ki:

  samsundasın demek eşimin memleketi=) canım bende işten çıktım.eşim istemiyo artık çalışmamı gözlerim mahvoldu diye =( evet sen samsunda çiftliklerden bulabilirsin bence araştır.ben burda bulabilceğimi düşünmüyorum zaten.peyniri ile idare edicez artık 🙂

 34. özlem diyor ki:

  kitap okumak, tv bakmak ve bilgisayar bakmak göz kuruluğu yapıyosa bana yaşamsal faaliyet söyleyin dedim doktora 🙁
  doktorda "işse gitme uyu sen çözümün bu" dedi iyi mi

 35. özlem diyor ki:

  glcn tatlım ben şuan samsundayım iş nedeni ile.. ya babama sordum keçi sütü çitfliklerde filan bulunurmuş yani birinci üreticiden almak gerek 🙂 artelacdan başka hiçbiri agrıyı kesmiyo ya tekrar döndüm artelaca.

 36. glcn diyor ki:

  ben keci sutunu butun buyuk marketlerde aradim ama bulamadim.ozlemcim sen hangi sehirdesin bu arada?

 37. özlem diyor ki:

  glcn canım bende başladım bakalım omega 3 kapsüle daha 2 gün oldu. evet ara vermek lazım biraz etkisini gördükten sonra… sağol canım..keçi sütü hakikaten ya nerden bulcez 🙂

 38. glcn diyor ki:

  ozlemcim ben hala kullaniorum omega 3 tabi bazen 3 gun ara veriom veya 2 gunde bir iciyorum.ilk baslarken duzenli ictim.sonra ara ara icmeye basladim.bagisiklik kazanmayim die:) omega 3un zarari olmaz cunku vitamin o.artelac pahali geliosa eyestil al o da guzel.ben eyestili flakon seklinde aliorum.16 tl civari.

  arkadasin biri keci sutu demisti nerden bulucaz istanbul da:) ben peynirini aldim faydasi var gibiydi:)

 39. ecekaya diyor ki:

  Malesef buda gecici cozummus!

 40. özlem diyor ki:

  glcn canım marincapın bir yan etkisi oldu mu sana.
  bu aradaben siccapos diye bir göz jeli kullandım gözümü buz gibi yapıyodu müthiş rahatlama oluyodu ancak uzun süre kullanmak istemediğim için bıraktım..
  tears naturel free de fena değil artelac devlet ödemediği için arasıra tears naturel free de kullandım iyi geldi

 41. ecekaya diyor ki:

  evee sonunda göz kuruluğunun tedavisini buldum dalga geçen arkadaşlara duyurulur şimdi gidip eczaneden e vitamini kapsülü alıyorsunuz boş ve temiz bir damlalığa 3 kapsülü iğne ile delip akıtıyosunuz gerisini temiz kaynamış soğuk su. yalnız damlalık ufak boy olsun. çalkalayın ve sonra göz altı içlerine 3 er damla. sadece dk içinde göz yanmanız geçiyor damarlarınız azalıyor lütfen bi deneyin olursa bana dua edersiniz

 42. ozlem diyor ki:

  arkadaşlar,
  omega 3 dediğinizin tam bir masrkası var mı. ben eczaneden bauch&lomb buldum ama almadım sizden bunu deneyen var mı acep, işe yaradımıki

 43. ecekaya diyor ki:

  uzun araştırmalarım sonucunda göz kuruluğunun cilt kuruluğundan kaynaklandığını buldum. kilo vermek ve bol su içmekte cildi nemlendirdiği için göz kuruluğuna iyi geliyor isterseniz sizde bunu gözlemleyin cildinizde nemsizlik varsa gözdede kuruluk oluyor krem kullanmayın ama bir şekilde cildinizi nemlendirin buharla olabilir bol su içmekle olabilir yada cildi nemlendiren bişeyle yıkamakla olabilir deneyin ve görün. bendeki tamamen geçti

 44. kantarci.a diyor ki:

  göz kuruluğu olan herkes keçi sütünü denesin!!!

  orta okul yıllarından bu yana yaklaşık 15 senedir bu hastalığı çeken birisi olarak bana iyi gelen bir tedaviyi paylaşmak istiyorum. bendeki göz kuruluğunun nedeni gözün lipid üretmemesi literatürde mgd (meibomian gland dysfunction) olarak geçiyor. tesadüfen denediğim keçi sütünün göz yaşında yağ molekülleri oluşmasına neden olduğunu gözlemledim. kuruluğa bağlı şikayetlerim oldukça azaldı. özellikle ışığa karşı hassasiyeti olan arkadaşların denemesini tavsiye ederim. bende etkisini ilk günden gösterdi. nette araştırdığımda keçi sütündeki yağ moleküllerinin benzerlerine nazaran 15 kat küçük olduklarını öğrendim. keçi sütünün göz yaşının yapısına katılabilmesinin nedeni bu olabilir.

  • bülent diyor ki:

   kantarci.a, Keçi sütünü içmemiz mi lazım? Göze mi damlatacağız? Yoksa başka bir kür mü yapmak lazım?
   Zoretanin 20 mg, isimli sivilce ilacından, 2 ay boyunca, 2 günde bir içtim. Göz kuruluğuna yol açtı. Yaklaşık 3 ay önce ilaç bitti. Sonra göz dr.’ una gittim. Naturel gözyaşı damlası ve bir antibiyotik damla verdi. Geçmezse bir ay sonra gel dedi. Fakat ben daha gidemedim.
   Kuruluk hakkında arama yaparken buraya denk geldim. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. Kaşıntı, yorgunluk, kanlanma gibi şikayetlerim oluyor. Gözlerimi sağa, sola, yukarı aşağı hareket ettirince zorlanma ve sızlama hissi oluyor.
   Doktorumun koyduğu tanı ve verdiği ilaçlar: Lakrimal bezin diğer bozuklukları ve Blefarit. Tears Naturele free solusyon ve Tobradex 5 ml steril oftalmik kullandım 1 ay ve bitti. Dr’ gitmeden bir de doğal çözüm olarak sütü okuyup denemeye karar verdim.
   Bursa’ da yaşıyorum. Özdilek’ te Kay Süt isimli keçi sütünü buldum. Fakat bir internet sitesinde de sahte ya da karışımlı diye bir yazı buldum.
   http://www.gazetepress.com/2012/12/06/sahte-sut-urunu-satan-25-markaya-dikkat/
   Sütü biraz önce içtim. Damlatmak mı lazım, yoksa içmek yeterli midir? Teşekkürler.

 45. ayşegülm38 diyor ki:

  Yosunn evet bilgisayar karşısında olan insanlar olduğumuz için daha da zor oluyor 🙁 Bunun için farklı önlemler alanlar var mı? Bilgisayarda rahatlamak için? Benim de çok yanmam oluyor bilgisayarda 🙁

 46. yosunn diyor ki:

  ben denemedım henuz ama bugun aktardan ebegumecı aldım kaynatıp suyuyla pansuman yapıcam.bırde ıkı gundur cok sukur bı rahatlama var gozlerımde hatta damla damlatmayı bıle unuttugum oldu ama yınede damlalarımı aksatmamaya calısıyorum.bende balık yemege basladım acaba onunmu etkısı oldu rahatlamamda dıye dusunuyorum balık yıyemesem bıle ton balıgı yıyorum sureklı havuc suyu ıcıyorum hatta maydonoz suyu bıle ıcıyorum havucla karıstırıp.hatta gecen lahana kaynatıp ıceyım dedım ama kusmamla sonuclandı malesef.lahanada ıyı gelıyomus dıye okumustum.bende bu hastalık goz kapaklarımda agırlıkla basladı sımdı o gectı cok sukur ama gozlermı kırptıkca acayıp bı batma oluyo bunu nasıl atlatıcam bılmıyorum..haftasonu buhar makınesı alıp her gıttıgım odaya tasımayı dusunuyorum nemlı olsun bulundugm ortam dıye..bılmıyorum ya valla basına gelmeyen bılmıyo bu hastalıgı.bırde gunde en az 2 lıtre su tuketmeye basladım gecen hafta felaket kotuydum boyle nasıl yasıca ben dıyodum ısımı bırakmayı bıle dusundum sureklı bılgısayar karsısındayım dıye..ama bu hafta cok ıyıyım cok sukur..bı etkısı olurmu bılmıyorum ama bı deneyın omega 3 u falan glcn ın dedıgı gıbı bende balık yedıgım ıcınmı bukadar rahatladım dıyorum.

 47. huseyin diyor ki:

  teşekkür ederim glnc en kısazamanda deneceğim.

 48. glcn diyor ki:

  merhaba huseyin,omega 3 u ben eczaneden aldim ssk oduyo mu bilmiorum.15 tl falan marincup.bir ay gidio yani.dene istersen.faydasi olur zarari olmaz omega 3 un zaten.

 49. huseyin diyor ki:

  yosunn bu yazdıklarını sen yapıyormusun nasıl bir etki yaptıklarınıda yazarmısın ben 14 yıldır çekiyorum bu hastalığı göze dışarıdan yaptığım herşeyin geçici rahatlama yaptığını tedavi etmediğini bazen yan etki yaptıkları hakkında doktoro bile yaza bilecek kadar bilgi sahibiyim bunun içeriden çözmek gerektiğine inananlardanım fakat ne kullanılacağını hala bulamadım glnc nin kullandığı omega3 deneyeceğim bakalım ne olacak geçmiş olsun.

 50. yosunn diyor ki:

  Göz kuruluğuna iyi gelen bitkiler ve göz kuruluğu için bitkisel çözümler
  Göz kuruluğu sorunu ciddiye alınması gereken sorundur.Uzun süreli göz kuruluğu problemi yaşıyorsanız mutlaka doktor kontrolü gereklidir.Ardından bitkisel çözümleri denemek sizin sağlığınız açısından daha yararlı olacaktır.

  -1 tatlı kaşığı toz şeker ve 2 diş sarımsak uygun bir kap içerisinde iyi ezildikten sonra yapılan karışım temiz bez yardımıyla göze uygulanır.

  -1 çay kaşığı nohut ve 1 çay kaşığı üzerlik tohumu kap içerisinde iyice ezilir.Toz haline getirilen karışıma yumurta ilave edilerek merhem kıvamına gelmesi sağlanır.Karışım alın bölgesine konur.

  -Birer tutam papatya, ebegümeci, mavi kantaron ve kırmızı gül bir kaba konularak, üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra gözlere yavaş yavaş sürmek suretiyle uygulanır

 51. yosunn diyor ki:

  arkadaslar selam herkese ıkıbucuk aydır bu hastalığı çekıyorum.hayatımda hıc goz kuruluğu hastalığı dıye bısey duymamıstım gozkapaklarımda asırı ağırlık hıssedıdınce hep yorgunluktur dedım uyuyım dınleneyım gecer ama gecmedı bıseylerın ters gıttıgını gordugmdede gecikmelı olarak doktora gıttım.acıbadem bursada bı bayan doktora gozuktum acayıp ılgılıydı cok tatlıydı gozume kavunıcı bı ılav sıktı ve oooooo yaptı korktum ne var korkutmayın benı dedım yasıcaksın merak etme dedı.cok tatlı bı kadındı hastalıgmın ısmını soyledı ama cok detaya ınmedı ılaclarını kullan rohtoyu ıkı ay kullan tekrar gel dedı. bı tane gunde 3 kere kullanmam ıcın bı damla bı tane gece surmem ıcın bı jel bırde rohto verdı aklına geldıkce dok gozune dedı.ve cok fazla su tuket dedı.ılaclarımı aldım eve gelıp kullanmaya basladım (bu arada bankacıyım ve doktora gıtmem arıfe gunu oldugu ıcın 4 gun bılgısayar ekranına bakmadım) neyse ılaclarımı ılk bı hafta duzenlı kullandım gozlerım eskısı gıbı oldu gectı gayet rahatım (goz kurulugunun nasıl bısey oldugunu bılmedıgım ıcın ılacları kullanıp gecınce cok umursamadım ) ve ıkıncı hafta ılacları aklıma gelırse kullandım ve ıkıncı haftanın sonunda ılacları kutularıyla bırlıkte cope attım..bı hafta gayet rahattım ama ondan sonra yıne aynı rahatsızlık basladı ve bu sefer netten arastırma yapınca panık oldum kendıme cok kızdım acıbademın sıtesıne gırıp doktorun bana yazdıgı ılaclara baktım ama jel ve rohtodan baska bısey yoktu:( yanı gunde 3 kere kullandıgım o damlanın ısmı yoktu.bu sefer baska bı doktora gıtmeye karar verdım göz hastanesıne gıttım.gozlerıme kagıt takarak test yaptılar doktor goz yasın olması gereenden cok cok az dedııyıce psıkolıjım bozuldu ılac yazdı 15 gun sonra gel bı gelısme yoksa raporluılac yazcam dedı..cok uzattım galıba ama olması gereken goz yası mıktarı ne ? sıızn testlerınızde nekadar cıkıyo goz yasınız? 15 gunluk bı tedavı arkasından raporlu ılac yazması durumumun cok vahım oldugunumu gosterıyo? roporlu ılac kullanan varmı?

 52. huseyin diyor ki:

  glnc omega 3 demişsinde bunu sana dr.mu yazdı ssk ödermi yada fiyatı ne kadar günde kaçtane alıyorsun bende yine başa döndüm alerji ilaçlarıda bir zamandan sonra fayda etmez oldu bağışıklıkmı kazanıyorum anlamadım gerçekten bu iş artık pskolejik bozulmaya doğru gidiyor benim sonum bek hayır değil herhalde dr.larada hiç itimadım kalmadı Allah yardımcımız olsun.omega 3 de deneceğim bakalım ne olacak burdan yazarım.

 53. aysegulm38 diyor ki:

  Nş Artelac kullandın mı?

 54. diyor ki:

  4-5 yıldır faz gözyaşı kuruluğu.kullanmadığım ilaç kalmadı,systane,restasis,viscotears,refresh kullandım ama hiç birinin de faydasını görmedim.hele systane gözlerimi kan çanağına döndürdü, 2-3 gün önce aynı şekilde restasis,viscotears, kulandığımda gözlerim çok kötü oldu

 55. glcn diyor ki:

  ya ihtiyac duymuorum gozyasina.cunku gozumun yanmasi falan gecti.kizarmio da cok.biraz aksamlari kizario.ben arada bi systane damlatiorum gozum nemli kalsin die.ciddi ciddi iyi geldi.ilerde ne olur bilemem ama insallah eski haline doner gozlerim.

 56. aysegulm38 diyor ki:

  Damla hiç mi kullanmıyordun glcn yoksa omega 3 sayesinde mi oldu?

 57. glcn diyor ki:

  nerdeyse 10 gundur gunde iki kapsul omega 3 kullaniorum.gozlerime cok iyi geldi.yanmasi falan gecti arkadaslar.ben marincap kullaniorum.doktorlar hamile bayanlara tavsiye ediolar marincap i :)yani bi yan etkisi falan yok.ama doktorunuza danisip kullanabilirsiniz.gozyasi da damlatmiorum damlatsam da cok nadir yani.herkese allah bol sifa versin..

 58. aysegulm diyor ki:

  İstanbul Etiler Dünya Göz'de Aylin Kılıç Ertan var. O da çok iyidir eski doktorum 🙂

 59. Neslii diyor ki:

  Teşekkürler aysegul hanım ben de istanbulda yasıyorum sanırım artelac a devam baya bir süre daha

 60. aysegulm diyor ki:

  Ankara'da olanlar için Kudret Göz'den Seda Hanım'ı öneririm.(Seda Mütevelli galiba soyadı:)
  Başhekim Yardımcısı aynı zamanda. Çok ilgili ve çok pozitif kendisi.

 61. aysegulm diyor ki:

  Neslii Hanım, valla inanın hepimiz aynı durumdayız. Ben de Artelac'tan iyisini görmedim daha. Çok göz damlası mevcut piyasada ama koruyucu madde içeriyorlar malesef çok sık kullananlara onları önermiyor doktorlar. İleride glokoma sebep oluyorlarmış. Allah korusun bir d eonla uğraşmayalım ciddi bir hastalık çünkü glokom.
  Doktorum Dünya Göz Ankara şubesindeydi ama istanbula taşındığı için Ankara şubesinde Sibel Hanıma gittim o söyledi. Ama çok memnun kalmadım genel olarak ilgisinden açıkcası. Mecburiyetten gittim biraz da. Ama bu yeni yöntemi o söyledi bana. Araştırmamız gerek ama yaptırmadan önce. Ebegümeci kullanan var mı bu arada?

 62. Neslii diyor ki:

  Aysegul hanım dediğiniz yöntem ise yararsa yazarmisiniz lütfen kanınızın allinmasi vsss birde sakıncası yoksa doktorunuz kimdir acaba benimde su an tek alternatifim artelac bunun dısında hiçbiri iyi gelmiyor sürekli araştırıyorum yeni birseyler çıktımı diye çok ihtiyacımız var inaninn

 63. aysegulm diyor ki:

  Arkadaşlar bu kronik bir rahatsızlık zaten çok zormuş geçmesi doktor öyle dedi bana. geçer de geçmez de demiorum dedi. Bünyeye bağlıymış. Ama mesela abd'de çok iyi göz damlaları var malesef tr'ye gelmiyor. Bir de son gittiğimde bana doktor enteresan birşey önerdi. Yanmaların devam ederse geliceksin, senden kan alıcaz dedi, sonra kendi kanını vitamin ve mineral olarak süzeceğiz bunu damla haline getireceğiz bunu damlatacaksın bu da iyi geliyor dedi. Çok da maliyetli değil hem de dedi. Yeni bir yöntemmiş. Faydasını gördük dedi. Kullandığınız memnun kaldığınız ne damlalar var başka??

 64. glcn diyor ki:

  %80 daha iyi simdilik.ama ben gozumu hic yormuorum ve sicakta disariya falan cikmiorum.avm ve metroya da gitmiorum o derece yani.insalla gozlerimiz eski sagligina kavusur.

 65. abdullah diyor ki:

  aynen öyle tabiri caizse kobay faresi gibi hissediyorum kendimi süt yoğurt çok iyi geldi bana şimdi çörek otuyla desteğe devam bakalım nolcak.%55- 60 gibi iyileşme var öyle kaldı diyebilir daha ilerlemiyo ona uğraşıyorum seninde öyle oldu galiba

 66. glcn diyor ki:

  corek otu bi ara bende yedim ama 3 gun falan yani:-) pek devam edemedim ona.bu aralar omega 3 kapsulu kullaniyorum.etkisini gordum gibi diyebilirim ilerde ne olur bilemicem tabi:)kendimi denek gibi hissediyorum bazen.

 67. abdullah diyor ki:

  viscotears ÇOK kötü gerçekten glcn'daki etkinin aynısını bana yaptı berbat bişey tavsiye etmem jel tarzı damlalar hassas gözlere iyi gelmiyo buda bir gerçek.bu arada glcn ben çörekotu yiyorum hergün çok şifalı birşey zaten peygamberimiz sav de söylemiş günlük bir tatlı kaşığı öğütülmüş yiyorum faydalarında özellikle şunlar çok ama çok dikkatimi çekti yani ”¢Antiallerjik (Alerjiyi önleyen)ve”¢Antimikrobiyal (Mikrop aktivitelerini engelleyen) etkileri var faydasınıda görür gibiyim daha 1 hafta oldu.

 68. glcn diyor ki:

  viscotears benim gözümü acıttı ama lipotears belki iyidir =) bi kere dene bişey olmaz heralde.ben neler neler denedim zaten =))) memnun kalırsan ya da kalmazsan buraya yaz lütfen.inşallah memnun kalırsın tabi =)

 69. aysegulm diyor ki:

  Göz kuruluğu olanlar şu videoyu da izlesin:

 70. aysegulm diyor ki:

  glcn, lipotears aldım h.sonu ama denemedim daha 🙂 korktum şimdi sen viscotears'ı anlatınca 🙂 acaba çok mu fenadır o da? Bulanıklık çok mu yaptı? o zaman muhtemelen sadece gece kullanılacak.. valla lipoteras'da carbomer varmış, zararlı bi madde diilmiş, ama içinde koruyucu var mecburen:( o yüzden uzun kullanılmaz zaten. Ben artık prof oldum göz damlalarında:) Ama bausch&laumb iidir ya her zaman. Ama herhalde bu işin en iyisi Artelac yine. Hem koruyucusuz hem de piyasadaki şuana kadar en iyisi.

 71. glcn diyor ki:

  bu arada 3 boyutlu gozyasini arastirdim.ismi lipotears mis.fiyati da uygun 5.22 tl .nie bu kadar ucuz anlamadim ben ama:))

 72. glcn diyor ki:

  viscotears berbat bi pomad gozyasi:) daha gecen merak edip aldim aman allahim gozume bi sıktım heryeri puslu gordum 1 dk boyunca ve hic bi rahatlama olmadi ayrica gun boyu kirmizi gozlerle gezdim.bana gelmedi seni bilemicem.zaten ucuz baya:)

 73. aysegulm diyor ki:

  Arkadaşlar bende de göz kuruluğu var sol gözümde. Lazerden oldu ama benimki. Restasis kullandım 1.5 yıl ama doktor artık bırak yeter dedi. yan etkisi varmış. Artelac kullanıyorum günde ne kadar ihtiyacım olursa. Bir de Bausch&Laumb ilk 3 boyutlu göz damlasını çıkarmış, hem yağ hem su tabakasını koruyormuş. Yeni bir damla lipotears diye. Kullanan var mı? Viscotears nasıl? Koruyucu içeriyor mu?

 74. abdullah diyor ki:

  tamam inş. iyi olur ama çok şükür eskilerden eser yok şimdi bakalım nolcak ilerki zamanlarda

 75. glcn diyor ki:

  sigorta oduyo icerigi hakkinda bilgim yok 🙂 ama gozlerime iyi geldi.suan da memnunum yani.

 76. abdullah diyor ki:

  anladım systane'e niye geçtin sigortalı ve içerik aynı diyemi yoksa dahamı iyi

 77. glcn diyor ki:

  ben systane kullaniyorum suan:) memnunum.eskisinden iyi gozlerim.bende bazen ara veriyorum.ama sicaklar beni rahatsiz edio.bu ara daha sık kullaniorum.artik aksamlari da cok kotu kizarmio hafif yani

 78. ABDULLAH diyor ki:

  EVET GLCN HAKLISIN ECEKAYA DA KABULLENDİ BU OLAYI HEHH ŞÖYLE 🙂 KIZMAYA GÜCENMEYE GEREK YOK.. BU ARADA GLCN BEN İLACI BIRAKTIM ŞUANDA GÖZLERİM FENA DEİL AMA BIRAKALI BAYAĞI OLDU BAŞLRIM BELKİ AMA DURUM İYİ SENİN DURUMUN GİBİ SEN KULLANIYONMU.

 79. glcn diyor ki:

  ece kaya ne oldu:) nemlendirici gulsuyu falan iyi geliodu hani? ahkam kesiodun suni gozyasi bile kullanmayin die.1 yildir gozyasi kullaniyorum ve %80 cok iyi gozlerim.gozyasin yetersiz veya kaliteli diilse mecburen kullancan suni gozyasini.kullanmazsan gozun kuruyo ve gozunu acip kapadikca tahris oluyo ve kizariyo.

 80. ecekaya diyor ki:

  klimalar,alışveriş merkezleri, bilgisayarların yarattığı bu hastalık bunlarla yaşamak zorunda olduğumuz sürece bitmez köylerde göz kuruluğumu varmış. tedavisi falan yok kabullenelim malesef

 81. özer diyor ki:

  doktorunu bulamamışsın bence sevgi hanım hangi şehirdesin?

 82. sevgi diyor ki:

  bi cok doktora gittim.sadece goz kurulugu var dendi.neden oldugunu soylemediler.yediklerime ictiklerime de cok dikkat ediyorum.nette o kadar bakiyorum bu hastaliga care bulan yok.

 83. özer diyor ki:

  nedeni nedir sevgi doktora görünmedinmi birçok neden olabilir

 84. sevgi diyor ki:

  onu kullanmistim ya:( bende pek ise yaramadi. bi caresi de yok bu goz kurulugunun.gozumuz kizarmasindan nefret ediyorum….

 85. özer emir diyor ki:

  hayır refresh tears kullanıyom daha hijyenik oluyor yeşil kutu daha ergonomik sürekli yanimda taşıyorum

 86. sevgi diyor ki:

  merhaba özer, refresh in kullan at göz yaşını mı kullanıyosun sen?30 flakonluk olanını.

 87. özer emir diyor ki:

  arkadaşlar unuttum ,göz kuruluğu şikayetleri klimalı ortamlarda dahada rahatsızlık verir ,özellikle alışveriş merkezleri. nemli ortamları tercih edin dahada rahatlarsınız bol bol gözyaşı damlası damlatın yarım saate bir hiç yanetkisi yok ben öyle yapıyorum

 88. özer emir diyor ki:

  arkadaşlar hepiniz çeşitli yorumlar yapmışsınız,hepsine saygı duyuyorum,bende yaklaşık olarak 2 yıldır göz kuruluğu şikayeti çekenlerdenim,sgk polikinliklerinde hep tanınmış doktarlra,özel hastenelerde keza öyle nişantaşında bir doktara gittim cerrahpaşadan emekli mueyene 200tl.kısaca karamsar olmak ıstemem ama bu şikayetten kurtulmak biraz zor gibi görünsede aslında en önemlisi bence göz kuruluğuna neden olan hadiseyi tespit edip ona göre tedavi uygulamak gerek,vücüdun en hassas damarları ve tedaviye çok geç cevap veren damarlar göz damarlarıdır,yani önce nedenini bulmak gerekiyor,benim sol gözümde var sadece onun nedenide kapağın tam kapanamaması, neden kapanmıyor çünkü trotlere bağlı göz fırlaklığı vardı bir dizi dekompresyon ameliyatları gaçirdim kaslarda bir gerilme oldu.çözüm kapağın biraz aşağıya alınmasıyla hallocak ama estetik açıdan görüntü bozulacak ha enson çare bozulsun sorun deil,çünkü bu şekilde yaşamak gerçekten ızdırap.şuan gözün rengi biraz beyazladı ne yaptım sadeca refresh kullanıyorum en doğalı o çünkü,tedavi çeşitleri çok fazla öncelikle göze film çektirip teşhisi koymak gerekiyor,benim durumum sanırım sizinkinden farklı aslında herkesinki de farklı olabilir o yüzden önce sağlam doktor bulmanız şart.istanbul için önerebileceğim doktarlar ama şunu unutmayın göz bile kendi alanında bir çok dala ayrılıyor,herdoktor un branşına girmeyebilir,özer kavalcıoğlu kartal göz tavsiye ederim, halit pazarlı nişantaşı muayene özel, müslime akbaba yalaz acıbadem kadiköy internetten iletişim bilgilerini bulabilirsiniz,ayrıca a vitamini olayı na katılıyorum ama gözün kurumasına neden olan şey ne onu tespit edip ona göre tedavi uygulamak daha mantıklı bence yanlış anlamayın ama buradan her türlü damlaları öğrenip denemeyin,restasis bende kullandım ama doktor hemen kesmemi söyledi önereceğim tek damla suni göz yaşı refresh ve tıbbı destek ama sağlam doktor olacak,bitkisel olarakta aktar arkadaşım bana birçok şey tavsiye etti ama nafile,göz yaşı kanalları tıkanık olan bir hasta ne kullanırsa kullansın nafile ameliyatla göz yaşı kanallarının açılması lazımyukarıda yazdığım doktorlardan özellikle özer beyi tavsiye ederim,allah hepinize acil şifalar verin fırsatını bulursam yine bakarım yorumlara.ayrıca gözü beyazlatıcı damlalardan kesinlikle uzak durun onlar göz damarlarını daraltır.dr. adresi isteyenler veya öneri isteyen burdan yorum yapsın yardımcı olmaya çalışırım,

 89. Nagihann diyor ki:

  Merhaba selin hanım benimde ana testim pozitif çıkıyor bazen skloradermadan şüphelendiler ama korkulacak bisi olmadıgını söyledi Dr bı önemi varmidir acaba?3ayda bir gel dedi bende yaklaşık 4 yıldır göz kurulug hastasiyim restasis ve artelac sayesinde daha ii oldum birde psikoloji çok önemli mutluyken daha az kuruyor gözümüz gülüyoruz ve su yapıyor gözümüz herkese çok gecmis olsun birde Dr çok önemli yönlendirmesi

 90. Selin erdoğan diyor ki:

  tükrük testi sonucu negatif çıktı. yani çok şükür ki bu hastalık yokmuş. ANA testi pozitif çıkmıştı bu nedenle 3 ayda bir bir sene süreyle kontrole gidicem . bazen sağlıklı popülasyondada ANA testi pozitif çıkabiliyo…. her neyse bu göz kuruluğu yüzünden hayatım mahvoldu lazer yaptıktan sonra ortaya çıktı…. kitap okuyamıyorum pc yok tv yok gözüm bulanıklaşıyo sürekli .. göz ölçümü yaptırdığımda bi gün 0.50 ise diğer gün 1.50 çıkıyo … spor yapıyorum aşırı terlediğim için gözüm kuruyo.. buhar makinesi alıp fanus içinde yaşamayı düşünüyorum:) yükseklisans yapmaktan vazgeçtim yaaa… Allah bizim durumumuzda olan herkese şifa versin . geceleyin gözünüz açık uyuyosanız buda göz kuruluğunda etkili göz bandı kullanın uyurken
  bence suni göz yaşlarını çok döktükçe göz dahada kuruyo. bi ara neredeyse 20 dk da bi rdöküyodum ayada 3kujtu artelac kullnıyodum. diğer suni göz yaşlarının çoğu alerji yapıyodu sadece protogent biraz ii gelmişti… restasisi 4a ydır kullanıyorum. bu ilaç gözdekibağışıklık seviyesini düşürerek gözyaşı artışını sağlıyo. bunu kullanırken gözlerimizi ii korumak gerekiyo çünkü mikrop kapma riski var.. neyse benim bu kadar pc ye girmem demek yarın bunun acısını çekicem demek . EN ÇOK MERAK ETTİĞİM NOKTADA ŞU GÖZ KURULUĞUNDAN KURTULAN VARSA BİR ŞEYLER YAZSIN …GERÇEKTEN BUNU DUYMAYA İHTİYACIMIZ VAR:)

 91. Beyza diyor ki:

  Doktor rapor çıkarttı ömür boyu kullan diye bende yıllardır varmış ama ben alerji diye biliyordum yazın daha kötü oluyor …

 92. Nagihnn diyor ki:

  Arkadaslar bir site kursak bunla ilgili bilgisayardan anlayan arkadaslar varsa bı faydamız olsun bu hastalığı çekenlere orada yazsak duzguncee??

 93. Beyza diyor ki:

  SLM yıllardır kirpiklerimi kırpıştırıyordum ailem sürekli tik olduğunu söyleyip kızıyordu ama ilk defa bu sene bi doktor göz kuruluğunun sebep olduğunu söyledi sizde de aynı şikayet oldu mu?

 94. glcn diyor ki:

  sabah uyandigimda gozumde kucuk kum taneleri hissi oluodu.artelac kullandigimdan beri o yok.ama sicakta,avm de,metro da aksam olunca evde hala hafif kizario ve yanio.hala tam cozume ulasmis diilim fakat eskisine gore cok iyiyim.artelaci dene derim.

 95. nizamettin diyor ki:

  slm ardadaşlar paylaşmış olduğunuz bilgiler gerçekten çok faydalı ve değerli hepinize tek tek tşk ederim. ben de de aynı rahatsızlık var . ben de yanma dan çok yabancı cisim yani küçük noktalar şeklin de . ama çoğu arkadaş gibi fazla pc ve tv ye bakamıyorum yaklaşık 1 buçuk senedir de bu şekilde . şu an refrsh kullanıyorum ilk başlarda iyiydi ama şu an pek rahatlatmıyor. yorumları okudum da artelac ı baya methediyorsunuz acaba yabancı cisimler için de aynı etkiyi yaparmı? şimdide tşk ler

 96. glcn diyor ki:

  sjögren sendromunda göz kuruluğu yanı sıra ağız kuruluğununda olması lazım benim bildiğime göre.hem biraz nette araştırdım kesin bi tedavisi de yokmuş.göz kuruluğu için gözyaşı,ağız kuruluğu içinde jel vs verip yolluolarmış.allah yardımcımız olsun.havalarda cok sıcakladı gözlerim yanıo resmen göz yaşı falan kar etmiyo vallahi.

 97. tarık yılmaz diyor ki:

  Sjögren benimde aklıma geldi ama gittiğim dr ler erkeklerde pek rastlanmaz deyip üzerinde durmadılar ama dediğiniz gibi baktırmak lazım eylülde randevum var hacettepe üniversitesinde ramatolojiyede gideceğim ..inş sizede de bende de yok tur ..sonuç çıkınca yazarsanız sevinirim.ALLAH şifalar versin hepimize..

 98. Selin erdoğan diyor ki:

  Sjögren sendromu hastalığına DİKKAT!!!!!!!!!!!!!(ROMATİZMAL BİR HASTALIK)
  ARAŞTIRMA HASTANELERİNİN ROMATOLOJİ BÖLÜMÜNE GİDİN TESTLERİNİZİ YAPTIRIN
  GÖZ KURULUĞUNU ALTINDA YATAN BAŞLICA SEBEP BU HASTALIK
  RESTASİS, ARTELAC …..GİBİ KULLNMADIĞIM İLAÇ KALMADI 1 SENE BOYU TEDAVİ OLDUM
  TESTLERDEN BİRİ POZİTİF ÇIKTI
  tükrük biyopsisi yapıldı onun sonucunu 4 gün sonra alıcam
  kesin tanı tükürük biyopsisi ile yapılıyo

 99. TARIK YILMAZ diyor ki:

  ARKADAŞLAR BENDE 7 AY ÖNCE BAŞLADI KURULUK AŞIRI BİLGİSAYAR HAVASIZ ORTAM VE KARŞIMDA UFO ÇİHAZI GÜNDE EN AZ 12 SAAT SONRASI MALUM..2 DÜNYA GÖZ 2 ÖZEL PROF. 2 DEVLET HASTANESİ 1.MEDİKANO ..HİÇ BİRİ FAYDA SAĞLAMDI EN SON GİTTİĞİM DR ÇOK ALAKADAR OLDU SENİN TEDAVİN UZUN BİR YOL DEDİ ARTELAC VERDİ 1 AY KULLAN GEL DEDİ BİRAZ ETKİSİNİ GÖRDÜM SONRA RESTASİS VERDİ 1 AY KULLANDIM VE KONTROLE GİTTİM.GÖZLERİMİN DAHA İYİ OLDUĞUNU KEPEKLENMENİN VE IŞIĞA KARŞI DUYARLILIĞININ AZALDIĞINI SÖYLEDİ .EVET DOĞRU BİRAZ DÜZELME OLDU 3 AY DIR KULLANIYORUM ESKİYE GÖRE DAHA İYİYİM AMA ARADA BAŞA DÖNÜYO GİBİ OLUYOR..BENİM GÖZLERİMDE KIZARMA OLMUYOR TOZ VARMIŞ HİSSİ KURULUK HİSSİ VE BATMA OLUYORDU ŞUAN BATMA YOK DENECEK KADAR AMA KURULUK HİSSİ VE TOZ VARMIŞ HİİSİ DEVAM EDİYOR.RESTASİS KULLANANLAR BIRAKMASIN DERİM EN AZ 2 YIL DİYORLAR KASIMDA TEKRAR GİDECEM KONTROLÜM VAR YİNE O ZAMNDA DEVAM EDERSE BU SIKINTILAR TIKAT TAKTIRMAYI DENİCEM BUNUNLA BERABER İLAÇLARIMIDA DA KULLANACAM.BAKALIM ZAMAN NEYİ GÖSTERİR.HEPİNİZE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM .

 100. ecekaya diyor ki:

  arkadaşlar ben sürekli bilgisayar başındayım yıllardır göz kuruluğum vardı denemediğim kalmadı sabahları kalkar ve kozmetik malzemelerle yüzümü yıkardım ve bunlar yüzü kurutucu malzemeler olurdu sonradan yüzümdeki nemsizliğin göz kuruluğu yaptığını anladım ve şimdi nemlendiren ürünler kullanıyorum ve göz kuruluğum kalmadı göz çevresiyle içinin ne ilgisi var bende anlamadım ama sizde kullandığınız ürünler varsa dikkat edin bence

 101. özlem diyor ki:

  hüseyin bey link varmı aceba bulamadım

 102. huseyin diyor ki:

  özlem buradan ayrıntılı bakabilirsin.

 103. ozlem OZLEM diyor ki:

  arkadaşlar ben okudum ama anlayamadım ne alerjisi bu ben de hale cekiyorum 3 aydır restasisi kullanıyorum ve de artelac ama malesef ilerleme yok şuan sabırla bekliyorum.. şu alerji olayını bana bir izah edin anlamadım

 104. abdullah diyor ki:

  hadi yaa tühh bende dedim belki buluruz çağresini ama yok ya biz ölene kadar devam anlaşıldı.. ama eski haline göre çokk iyiyim ilacıda 2 aydır kullanmıyorum.. glnc bizim sorun çok farklı bişey. burdaki kimsenin sorunu bizimkine benzemiyor .

 105. glcn diyor ki:

  6 gundur doktorun verdigi anti alerji hapini kullaniorum.aksamlari yine kizario gozlerim.allahimm neden gecmio yaaa….herseyi denedim ya..

 106. abdullah diyor ki:

  inş. glcn iyi gelir yoksa başka yollar aramaya devam gerçi başka bişey kalmadı neyse bende gidicektim ama gitmem iyi gelmezse inş. iyi gelir giderim bende.

 107. glcn diyor ki:

  evet farkli bir ilac.yok sprey falan vermedi.aynen ceken bilir.psikoloji falan birakmio.neyse iyi gelirse yazarim.ise yaramazsa da yazarim.insalla iyi gelir tabi.

 108. abdullah diyor ki:

  hayırlı olsun glncn bekliyorum sabırsızlıkla bakalım nolcak valla çok saol hemen paylaştığın için zaten çeken bilir.. bu ilaç hüseyinin dediğinden farklı herhalde bide sprey felan vermedi dimi?

 109. glcn diyor ki:

  medical parka gittim bugun.alerji testi yaptirdim.koluma alerji yapabilceklerin sivilari damlatildi ve igne gibi birsey ile o damlaciklarin ustunden derime batirdi.cok az toza karsi alerjim cikti o kadar.tok karnina yapilio bu test bu arada.RUPAFIN isimli bi ilac verdi kullanmaya basladim bakalim ne olucak.bu arada dermatoloji bolumune gittim.

 110. abdullah diyor ki:

  KARDEŞİM ÇOK SAOL BİLGİLERİN İÇİN BİZDE BAKALIM BUNA İNŞ. GEÇER YANİ BAŞKA ALLERJİ OLABİLİRMİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM AMA OLAMAZ SANKİ ÇÜNKÜ GIDALARDAN DOKUNSA FARK EDERDİM DIŞ ETKENLER OLMA İHTİMALİ YÜKSEK BUDA İÇİMİZDEKİ BİŞEYİ TETİKLİYO İŞTE ZATEN BANA 2 DÜNYA GÖZ ALLERJİK DURUM DEDİ AMA GÖZ ALLERJİSİ DEDİ DEMEKKİ BU TÜR ALLERJİ OLABİLİR DENEMEK LAZIM ZATEN FARELERİ GEÇTİK:)

 111. glcn diyor ki:

  cok tesekkur ederim.allah razi olsun huseyin kardes gercekten cok aciklayici oldu bu yazin.tekrar tesekkur ederim.

 112. huseyin diyor ki:

  sayın arkadaşlar ben daha nasıl anlatayım uzman doktora göğüs hastalıları bölümüne benim alerjim var deyin ben 10 mg levmont kulandım biraz miğdemi ağrıttı 5 mg kullanıyorum onda sorun yok günde 1 tane alıyorsunuz burun spreylide avamys oda günde birtane sıkıyorsunuz.inşallah faydasını görürsünüz geçmiş olsun.glc.abdullah.arkadaşım.manavgatta özel anadolu hastanesine gittim sormuşsunuz.

 113. glcn diyor ki:

  recetesiz aliniyomus bildigim kadariyla.eczaci arkadasim kullan birsey olmaz dedi.agir bir yan etkisi yokmus.herseyi denedik bunu da deneriz artik:)

 114. abdullah diyor ki:

  geçse sorun deilde geçermi acaba ya bide vermezlermi eczaneden reçete şartmı..ben araştırdım biraz ama biizim hastalıkta allerji olabilirmiş onuda diyolar napcaz bilmiyorum tam anlatmadı hüseyin.. zararı varmıdır kullansak bir hafta onuda bilemedim sen ne diyosun glcan son çare bu kaldı zaten 🙂

 115. glcn diyor ki:

  levmont cok pahaliymis ya.eczaci arkadasima sordum 58 tl dedi.alerjik astim hastalari mi ne kullaniyomus.ne diyipte yazdircam bilemedim valla:) bu arada huseyin kardes burun spreyi de kullaniorum demissin onun markasi nedir??burun spreyi bagimlilik da yapio bu arada:)

 116. abdullah diyor ki:

  hüseyin hangi hastaneye gittin bize cevap yazmadın ya sana bişeler yazdım ama bekliyorum hala

 117. huseyin diyor ki:

  glc birde sık sık yüzünü, gözünü, burnunu suyula yıka alerjikse seni biraz rahatlatır alerjiyi biraz araştırın internetten gerçekten çok çiddi bir hastalık.

 118. huseyin diyor ki:

  glc doktor bana 1 ay kullan gel dedi.göz sıkıntım bitti şimdi 1 haftadır kullanıyorum.duruma göre doz ayarı yapacağını söyledi sayğılar.

 119. abdullah diyor ki:

  evet ya denemek lazım.. benimde çok rahatladı ama işte dediğin gibi metro avm lerde başlıyo yine tam geçmedi bide akşamları.. sen teste gidersen mutlaka yaz ben gidersem bende o gün yazarım. ben bu şeyin içten geldiğine inanıyorum dışı hallettik iç kaldı bide :))

 120. glcn diyor ki:

  hüseyin kardeşim bir de bu hapı ne kadar kullanmanı söyledi doktor.valla illalah dedirtti bu hastalık bize ya.tabi allah daha kötülerinden sakınsın da.dediğiniz ilacı araştırıp kullanırım yazarım buraya.teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.

  abdullah benim bir akşam sıkıntım kaldı.akşam oldu mu gözlerim kızarmaya başlıo.bi de alerji testi olayını deneyelim bari.

 121. abdullah diyor ki:

  HÜSEYİN ÖNCELİKLE PAYLAŞIMIN İÇİN ÇOK SAOL ..BENDE HEP BU HASTALIĞIN İÇTEN GELDİĞİNİ DÜŞÜNMÜŞÜMDÜR YANİ İÇERDEN BİŞEY TETİKLİYOKİ BU DURUM OLUYO AMA ALLERJİ AKLIMA GELMEDİ ÇOK MANTIKLI İLACIN ÇOK ZARARI YOKSA KULLANIRIM BİRDE SADECE TOZ ALLERJİSİNEMİ İYİ GELİYOR DAHA DOĞRUSU ZAHMET OLMASSA DOKTORLA KONUŞMALARINI VE O SÜRECİ AYRINTILI ANLATIRMISIN ÇOK İHTİYACIMIZ VAR HEM GÜLCANIN HEMDE BENİM ESKİYE GÖRE ÇOK İYİYİZ AMA GEÇMEDİ Bİ YERDE KALDI.

 122. huseyin diyor ki:

  ev tozu alerjin olabilir ….glc…..itersen levmont hapı dene bir hafta faydasını görürsen alerji.ben neler denedim bir bilsen mesela yoğurt suyu bile denedim daha neler 1 haftadır kullanıyorum göz kızarıklığı bitti alerji baside alınacak birşey değilmiş insanı bazen yaşadığına pişman ediyor bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum benimde yorumlarım çok burda okumuşsundur kesin dene o hapı son gittiğim göz doktoru kiprik dibi intihabı var dedi hergün şampuanla yıkayı yıkayı sağlam gözlerimden olacaktım alerjiyi her doktor bilemiyor ben internetten araştıra araştıra kendim buldum alerji olduğumu kullanırsan buraya durumunu yaz cevap bekliyorum geçmiş olsun.

 123. glcn diyor ki:

  huseyin arkadasim benim gozum aksamlari kizario yanio.gunduz pek birsey yok.sizin ki nasildi??

 124. huseyin diyor ki:

  ben yıllardır çekiyorum ben doktolardan doktorlan benden bıktı kullanmadığım damla denemediğim hiç birşey kalmadı. alerji testi yaptırın ben yaptırdım ev tozu polen alrjisi çıktı 1 tane hap 1 tane burun sıpryli kullanıyorum sorunlarım bitti gözlerim çok rahatladı.yeniden doğmuş gibiyim alerji test yaptırınnnnnnnnnnnnnnnn.

 125. glcn diyor ki:

  benim gunduz bir sorunum kalmadi.kizariklik yanma vs yok.ama aksamlari oluyo ne oluosa bi de metro ve alisverismerkezlerinde.gerci eskisi kadar kotu olmuo ama kizario iste.gul suyu aksam kizarmasina iyi gelio mu peki:))bol su icmek de fayda var zaten onu yapiorum ben.

 126. ecekaya diyor ki:

  balı deneyin bide nolur gülsuyunu deneyin. gülsuyu harika bişey sabahtan gözlerime gülsuyunu bi pamuğa döküp kapalı gözlerimin üzerine koyuyorum altına üstüne sürüyorum ve gözlerimdeki yanma kuruluk ne varsa gidiyor lütfen deneyin kanlamayıda alıyor ve üstelik şu aptal damlalar gibi yan etkiside yok ve ucuz bişey rosensin saf gülsuyuyla yapıyorum herşeyi denedim bol su içmek ve gülsuyu şifa oldu inş sizde olacak..

 127. glcn diyor ki:

  halil sari arkadasim bu poleni ne kadar balla karistirip,gunde kac defa yiyosun:)onu da deneyim bari:)

 128. Halil SARI diyor ki:

  Bende de göz kuruluğu vardı. Çok rahatsızlık veriyordu. Her yolu denedim geçmedi. Refresh tek kullanımlık göz damlası kulanıyorum baya faydası oldu, bunun yanında poleni balla karıştırıp yediğimde, inanın göz kuruluğuyla alakalı neredeyse şikayetim kalmadı. Bilgisayar öğretmeniyim, bilgisayar başında uzun süre kaldığım halde çok fazla şikayetim olmuyor. İşin sırrı polen bal ve refresh yani. Allah yardımcınız olsun şifa veren odur..

 129. ecekaya diyor ki:

  arkadaşlar gözdeki problem vücuttaki dolaşım sorunun göstergesi. eğer belli bir hastaığınız yoksa göz kuruluğunun tek çaresi kilo vermek ve bol su içmek. karbonhidratlı beslenme diğer bi çok şeyin olduğu gibi göz sağlığınında baş düşmanı. ekmek, şeker ve türevlerinden uzak durabilirseniz gözlerinizin sağlığına kavuştuğunu görebilirsiniz. bu tür gıdalar allahın doğal olarak yarattığı nimetler değil bunları bizler üretiyoruz ve biçok hastalığa davetiye çıkarıyoruz mesela karatay diyetini uygulayın gözlerinizde şifa bulcaktır inş. herkese şifa dilerim

 130. ADEM diyor ki:

  ARKADAŞLAR BEN ARTELAC'I DA DENEDİM İLK GÜNLER İYİ GELDİ AMA SONRA ESKİ HALİNE GERİ DÖNDÜ MALUM HAVALAR SOĞUK OLDUĞUNDAN KALÖRİFERLİ VE KLİMALI ORTAMLARDA GÜN BOYU KALMAK ZORUNDAYIZ VE BU ORTAMLAR BENİ ÇOK KÖTÜ ETKİLİYO BEN DE BİR SÜRÜ DOKTORA GİTTİM HEPSİ SUNİ GÖZ YAŞI DAMLASI VERİP DURDU HALİYLE HİÇ İŞE YARAMADI BENİM SADECE SOL GÖZÜM DE YANMA BATMA OLUYODU AMA GÖZLERİMDE YANMADA OLSA GÖZLERİM SULU YANİ KURU GİBİ DURMUYODU 15 GÜNLÜĞÜNE MEMLEKETİME TRABZONA GİTTİM İNANMAZSINIZ AMA ORDA Bİ RAHATSIZLIK YAŞAMADIM AMA YİNEDE İYİ Bİ DOKTORA GÖRÜN DEDİLER TRABZON AKÇAABAT HAÇKALIBABA DEVLET HASTANESİNE DR.MEHMET GÖZAÇAN HOCAMA ŞİKAYETLERİMİ TEKRAR ANLATTIM GÖZLERİMİ BİR SÜRÜ MAKİNAYA SOKTU GÖZLERİN KIPKIRMIZI OLMUŞ DEDİ :)BİRDE GÖZYAŞI TESTİ YAPTI GÖZ KAPAĞININ ALTINA Bİ DERECELİ KAĞIT TAKTI YANMA BATMA OLAN GÖZÜM 15 DERECE NORMAL OLAN GÖZÜM 25 DERECE GELDİ VE BANA GÖZ KURULUĞUN YOK DERECEDE AZ DEDİ DEDİM DİĞERİ 25 GELDİ RAHATSIZ OLAN GÖZÜM 15 ACABA NEDEN DR. EĞER GÖZÜNDE KURULUK OLSA 5 DERECENİN ALTINDA OLURDU DEDİ BANA IŞIĞA VE SICAĞA KARŞI ALERJİN VAR DEDİ GÖZLERİMİN KIZARIKLIĞINI AZALTMASI İÇİN EFOMOLİNE DAMLA VE OCULOTECT SUNİ GÖZYAŞI VERDİ SADECE SABAH AKŞAM KULLANIYORUM 15 GÜNDÜR GÖZLERİM ÇOK RAHAT AMA ORTAMIN ISISINDAN , HAVALANMAMASINDAN VE TABİ PC BAŞINDAN AYRILMADIĞIMDAN :))) DOLAYI YİNE OLMUYO DEĞİL ÇOK AZ Bİ ŞİKAYETİM OLUYO AMA DİKKAT EDİNCE AZALIYO GÖZLERİM KIZARIYO AMA DİKKAT ETMEK LAZIM ARKADAŞLAR HERKESİN ŞİKAYETLERİ AYRI AYRI BAŞKA Bİ DR. BANA GÖZÜN SULUDA OLSA GÖZ YAŞININ KALİTESİNİN AZALMASINDAN DOLAYI YİNE GÖZ KURULUĞU OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ NE BİLEYİM HERKES BAŞKA BİŞEY SÖYLÜYO İNŞALLAH BU İLACLAR BİTİNCEDE GÖZLERİM İYİ OLUR ALLAHTAN ÜMİT KESİLMEZ ARKADAŞLAR BOLBOL DUA EDİN BU HASTALIKLARI BİZE VEREN ALLAH BELKİ BİZİ SINAMAK İÇİN VERİYODUR HERŞEYDE Bİ HAYIR VARDIR BU HASTALIĞI BİZE VEREN YÜCE MEVLAM ALMASINIDA BİLİR BU HASTALIĞI ÇEKEN HERKESİN ALLAH YARDIMCISI OLSUN …ARKADAŞLAR FAYDALI BİŞİ BULAN LÜTFEN PAYLAŞSIN HERKES FAYDALANSIN …

 131. nesibe çakır diyor ki:

  selam ben bu hastalığı 10 yılı aşkın süredir çekiyorum üniversite hastanesinde tedavi oluyorum bu hatalığın esas adı sjögren bir tür romatizma hastalığı göz kuruluğu yapıyor artı ağız kuruluğu ve vucudun diğer organlarınada zarar veriyor gz damlaları yeterli gelmiyor romotoljiyede gitmeniz gerekiyor oda plagunil diye bir hap veriyor hepsi birden kullanırsanız gözleriniz rahatlıyor tahlillerinizi yaptırın ve araştırın çünkü bütün vücudunuzu etkiliyor yaşayan bilir allah herkesin yardımcısı olsun

 132. abdullah diyor ki:

  aylin biz derdimize düşmüşüz sen boş boş konuşuyosun harbiden gıcık etme insanı rant sağlıyomuşuzda bilmem nede sanki rohto babamın firması ya böle saçma bişey olabilirmi bikere doktorlarda aynı şeyi yapıyor bikaç ilaç veriyo dene 2 hafta sonra gel diyo onlarca ilaç yazdılar bana sen nerde yaşıyosun ya doktor diye tutturmuşsun bence sen doktorları kullanarak rant sağlıyosun biz çok doktora gittik %90 ı para ve bu forumu iyice baştan sona bi oku sonra eleştiri yap

 133. huseyin diyor ki:

  bende burda reklam görmüyorum derdine derman arayan deneyimlerin paylaşıldığı sayfa glnc dediği gibi hanği doktara gidersen yazdığı sisttane,reflehs,naturel tears 3 tane gözyaşı damlası var artelaç en iyi damla fakat ssk ödemiyor ona enyakın damla aystil biraz fazla kullanmak gerekiyor günde en az 6 kere.artelaçıda burda öğrendim göz doktoruna sordum doktor bende onu kullanıyorum dedi en iyi damla o fakat belirttiğim gibi ssk ödemiyor bende ona en yakın damlayı aystile rapor çıkarttım 2 yıl geçerli. ssk artelacı ödesin hemen ona rapor çıkarttıracam.

 134. glcn diyor ki:

  aylin rohtoyu ilk ben yazdim ki benim oyle ilac ile reklam yapcak halim yok ben muhasebeciyim.ayrica rohtodan sonra artelac denedim ve o rohtodan 2 kat daha iyi cikti onu da belirttim.doktorlar tears naturel ve refresh e takmislar yaziolar da yaziolar onlari.

 135. aylin diyor ki:

  arkadaşlar hiç dikkatinizi çektimi, burası rohto nun reklam sayfasına dönmüş, eminim ki hasta olduğunu söyleyipde rohtoyu tavsiye edenler burdan rant sağlıyorlar. LÜTFEN DOKTORUNUZA SORMADAN İLAÇ ALMAYIN. benimde göz kuruğum var araştırıyorum ama böyle her duyduğunuz ilacı kullanarak kendinize zarar verirsiniz. ONLAR ŞEKER DEĞİL UNUTMAYIN İLAÇ. üst üste kullanımlarının yan etkisi olabilir. bol bol a vitamini tüketin sonrada doktorunuza danışın.

 136. nur s. diyor ki:

  selam ayse hanım 1 yıldır punktum tıkacı takılı 2 gozumdede ıse yaramadı ama herkeste farklı etkı yapabılır.ınsallah sıze ıyı gelır.ebegumecınıde denedım haslayıp lapasını peceteye sarıp pansuman seklınde uyguladım yarım saat beklettım bu sekılde devam ettım faydasını goremeyınce bıraktım.sız yınede deneyın cunku herkesın goz yası sevıyesı farklı.mesela benım sol 1mm sag 2mm cıkıyor shırmer testınde.suan artelac kullanıyorum yenı basladım Allah hepımızın yardımcısı olsun.herkese acıl sıfalar dılıyorum.sormak ıstedıgınız yada tavsıyenız olursa maıl adresım:
  rose.elf23@hotmail.com

 137. ayşe diyor ki:

  selam punktum tıkacı işe yarayan var mı gözün içine hafif batma yapıyor henüz etkisini anlayamasdım ve öncesinde ben hydrovis vitamin kullandım işe yaramadı ebegümeci nasıl yapılıyor? demleyip suyunu mu sürüyoruz? eyestill de çok damlatınca yanma hissi veriyor en doğal damla hangisi?

 138. ecekaya diyor ki:

  arkadaşlar iyi gelen bişeyi paylaşmak istedim ben sabah saf gül suyunu pamuğa döküp göz çevreme gözün içine değdirmeyecek şekilde bolca sürdüm ve tüm gün göz kuruluğu yaşamadım isterseniz sizde deneyin belki iyi gelebilir daha sonrasında gülsuyu diye araştırdım ve göz kanlanmasına ve göz hastalıklarına çok iyi geldiğini gördüm inş sizede iyi gelir

 139. huseyin diyor ki:

  ben göz kuruluğunu yıllardır çekiyorum doktor doktor geziyorum enson manavgat devlet hastanesine gittim doktor bana sende kiprik dibi intihabı var dedi göz kapakların yağlama yapmadığından göz yaşın çabuk buharlaşıyor dedi bunun tedavisinin yıllar alacağını söyledi ben yıllardır sistane,reflehs kulanıyorum dedim bu damlaarın hiç faydasını görmediğimi söyledim normalde göz yaşım olduğunu fazla göz yaşınında göze zararı olduğunu bunun için eyestil yazdı hergün 5 ,10 dk.gözlerime sıcak su uyğuluyorum sonra bebek şampuanıyla kiprik diplerimi temizliyorum günde 3 kerede blephamide damlatıyorum 5,6 kerede eyestil damlatıyorum gözlerimde faydasını hissetmeye başladım yıllardır hiç bir doktor bana sende kiprik dibi intihabı var dememişti güneşe çıkamıyordum,bilgisayara bakamıyordum şimdi öncekine göre gözlerim daha iyi işin özeti göz kuruluğu genelde kendi başına bir hastalık deyilmiş önemli olan asıl nedeni bulmak bir ay sonra kontrale gidecem sonucu paylaşırım göz kuruluğu çeken arkadaşlar kiprik diplerinize ayrıntılı bir şekilde baktırınız belki sizin sıkıntınızda intihaplanma ola bilir herkese Allahtan acil şifalar diliyorum.

 140. özlem diyor ki:

  tşk adem.. bende bugün aldım iki kutu artelac bugün eyestille geçistirdim bir flakonu beşer saat ara ile üç kez damlattım. sbende pc ye bakarken resmen acı çekiyorum inşallah aynı etkileri gösterir 🙂 evet ya pahalı 🙁 Allah dermansız dert vermesin kimseye sağlık gibisi yok.. glcn’ e de tşk paylaşımlarından ilacı ögrendik..

 141. ecekaya diyor ki:

  arkadaşlar geçen hafta artelac aldım 2 gün kullandım resme göze su damlatmak gibi hiç etkisi yok üstüne bide 35 liramdan oldum 🙂 resmen su ve etkisi yarım saat bile sürmüyo. para tuzağı valla. arabanın kaloriferini açtım ve etki falan kalmadı. pes ediyorum bu işin çözümü yokmuş böyle kalcak 🙂 anlaşıldı. boşverin umursamayalım en azından gözümüz var diyelim varsın kırmızı ve kuru olsun 🙂 napalım

 142. ecekaya diyor ki:

  valla arkadaşlar herkes göz kuruması demiş ama bence burdaki herkesin problemi farklı. bulunmuyo demişsiniz tıp bulamıyo diyelim siz bulcaksınız allah insana akıl fikir vermiş araştırcaksınız neye bağlı olduğunu bulcaksınız yada ne yapınca azalıyo. internet var kitaplar var akıl var. deneye deneye bulcaksınız. ben şunu buldum mesela vücuttaki yağlar azalınca gözdeki damarlarda azalıyor çünkü göz daha fazla oksijen alıyor. tıp neyi bulmuşta bunu bulcak heleki türk doktorları anca para almayı bilirler bi tanesi çıkıpta ben göz kuruluğunun tedavisini buldum diyemez çünkü adamların derdi değil hasta olcakki para alcaklar iki damla yazıp göndermeyi bende bilirim doktor olmak buysa. Allah hepinize şifa versin diğer hayatımızda ışıl ışıl parlayan gözler nasip etsin

 143. glcn diyor ki:

  gecmis olsun adem.iyi dileklerin icin tesekkur ederim.yararim dokunduysa ne mutlu bana

 144. glcn diyor ki:

  aynen yuz kere yazdik oysa ki.okumaya usenmeyin arkadaslar herseyi yazdik.herkese acil sifalar.

 145. ADEM diyor ki:

  ÖZLEM … ben ARTELAC'I kullanmaya başlayalı 2 gün oldu 1 flakonu günde 5 kere 3 saat arayla damlatıyorm ama gün geçtikçe azaltacam allaha şükür o günden beri çok rahatladım refresh hiç bir işe yaramıyo ikisini karşılaştırdığımda bile ARTELAC daha koyu kıvamlı duruyo ve gözümü uzun süre kaygan tutuyo bugün eczacıyada sordum çok süper bi damla diyo ama ssk karşılamıyo malum fiyatı 35 tl zaten iyi olan bişeyi karşılarmıki ssk :)) pc ye bakamıyodum şimdi rahat bi şekilde bakıyorum sıcak ve ışıklı ortamlarda duramıyodum valla şimdi akşama kadar duruyorum sıkıntı yok yani :))) allahıma çok şükür GLCN 'ın tavsiyesiyle başladım ARTELAC'ı kullanmaya onada ne kadar dua etsem azdır sanada tavsiye ederim ÖZLEM inşallah sende memnun kalırsında şu hastıktan hepimiz kurtuluruz .ALLAH BU VE BUNUN BENZERİ BÜTÜN HASTALIKLARI ÇEKEN HERKESİN VE HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN..

 146. abdullah diyor ki:

  ecekaya işte bende sana onu sölüyorum çağresi ne.. napalım başka en iyi doktorlara gittim ve bütün alternatif tıp ilaçlarınıda kullandım zaten bende onu söledim yukarıdaki eski konuşmalara bakarsan yani bunun altında yatan başka neden var ama bulunmuyo şükür %65-70 gibi iyileşti şükür Allahıma bide bizim önceki konuşmalarımıza bak ecekaya anlarsın sorunumuzu birde arkadaşlara sesleniyorum tekrar glcn ile bizim sorunumuz kuruluğa bağlı göz kanlanması a vitamini alıyoruz doğal olarak ve bu artelacı kullanıyoruz yani hem içten beslenme hemde dış etkenlerden koruma şeklinde tedavi görüyoruz.birde ben ilacı açtığımda kullanıp atmıyorum 1 gün kullanın bişey olmaz kapağı kapanıyo zaten yani önceki konuşmalara kimse bakmıyo üşenmekten bunu napıcam diyip duruyolar ilacın ismi tam nası yazılıyo diyen bile var yuhh ya daha ne diyim.

 147. ecekaya diyor ki:

  benim size ve kullandığınız ilaçlara saygım var ama altta yatan şey meselesini önemseyin bence. allah insan vücudunu öyle mükemmel yaratmışki mutlaka bi nedeni var bi gözün böyle yapmasının. ilaçlarla şifa bulma kısmına katılmıyorum. spor yapıyorum sağlıklıyım diyorsunuz o zaman diğer şeylere bakacaksınız göze yerleşen bi mikrop olabilir mesela hpv bile göze yerleşebiliyor binlerce ihtimal var ve bir insanı en çok kendisi bilir. bir göz durup dururken böyle yapmaz demekki biz bişeyi yanlış yapıyoruz doktorlarada boşuna güvenmeyin bişeyden anladıkları yok

 148. özlem diyor ki:

  glcn canım bide demişsin ya üç saat içinde bir tane küçük flakonu damlatıyorum diye bende sabah açıyorum mesela sabah 8… öglen 12.. akşam 6 da bitiyo zaten bir tanesi o şekilde kullanıyorum. birer saat arayla damlatsam da iyi gelir mi
  bu arada doktorlar bana bu yaşta hiç norma değil bu kadarı dedi romatizma ve guatr tahlili de yaptılar sizde yaptırdınız mı bu tahlilleri mesela benim annemde eklem romatizması ve bundan kaynaklı göz kuruluğu var..

 149. özlem diyor ki:

  abdullah, glcn ve adem..
  ya ben çok mu sabırsızım bilmiyorum bide artelac mı denesem bilemiyorum eyestil aynı içerik dedi doktor ama bir aydır eh işte.. öyle aman aman bir rahatlama yok.. bu arada restasis de bir haftayı geçti gözlerim hala yanıyo çok..
  artelac bütün eczanelerde varmı buradakiler adını bile bilmiyor..
  Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar çok zor bir rahatsızlık.. bu arada göz kuruluğu olupta halen lens takanlar varmı ben gözlük kullanıyorum artık

 150. abdullah diyor ki:

  ecekaya neyden bahsediyosun sen anlamak mümkün deil ben 2 defa dünya göze araştırma hastanelerine ve birçok normal hastaneye gittim kesin bişey söylenmedi hadi bulsunlar çağresini ve şunu sölim ben 7 yıldır hiç ara vermeden spor yapıyorum bi yarışmalara girmediğim kaldı o derece oldum ve süper besleniyorum ama gözümde kanlanma oluyo.yani zayıflıkla dediğin tutmadı sporlada dediğin tutmadı ben canlı örneğim.. artelac bayağı közü kayganlaştırıyo banada çok iyi geldi.. ben doktorlara zaten uyuz oluyorum dünyadan haberleri yok 2 ilaç tutturmuşlar onları robot gibi herkeze yazıyolar, allerji diyip duruyolar.. gözler kalbin aynasıymış bunun anca şarkısı güzel olur

 151. glcn diyor ki:

  evet gercekten cok cektim cok zor bir hastalık.allah herkese şifa versin.çok çektigim için faydasını gördüğüm şeyleri paylaşmak istedim.ayrıca iyi bir insan olduğumu düşündüğün için çok teşekkür ederim.sağlıklı günler dilerim.

 152. ADEM diyor ki:

  GLCN … çok teşekkür ederim yazdıklarına göre sende çok çekmişsin ve yararlı bulduğun şeyleri paylaşıyorsun gerçekten sen iyi bi insansın ben bugün aldım ARTELAC ı denedim bir flakonu gün içinde damlatıyorum atmıyorumg özlerim parladı gerçekten iyi geldi kızarıklık çok yoktu bende ama olanlarda darmaya başladı pc'ye bakamıyodum bugün rahatça bakabildim allah bu hastalığı çeken herkesin yardımcısı olsun inşallah böyle devam eder allahtan temennim odur sanada tekrar teşekkür ederim yardımcı olduğun için dahada iyi olursamki inşallah olurum tekrar yazıcam …

 153. glcn diyor ki:

  bu arada ssk karşılamıyo artelacı.

 154. glcn diyor ki:

  ecekaya güzelim tamam haklısın canım tamam hem a vitamini omega denedim alakası yok diyosun hem sağlıklı zayıflıktan bahsediyosun.neyse bu son yazım sana muhattabım değilsin.

  Adem bey,ben artelacı actıktan sonra 2 veya 3 saat içerisinde ara ara gözüme damlatıyorum.hemen atmıyorum damlattıktan sonra.gercekten yararını gördüm gözlerim kan canağına dönüyodu ve yanma da vardı şimdi %25 lere indi yani.2 aydır falan kullanıyorum şu anda bazen damlatmadığım günlerde oluyo ama gayet iyi gözlerim.bu arada ben günde 1 flakon acıyorum.gerekirse 2 flakon kullanıyorum.

 155. ADEM diyor ki:

  GLCN … artelac'ı günde kaç sefer kullanıyosun ve tek kullanımlık flakonu bi damla damlatıp atıyomusun valla ben damlatınca atasım gelmiyo içinde 4 sefer dökmelik kalıyo bide pahalı 35 tl ssk karşılıyomu bunu bilmiyorum …

 156. ecekaya diyor ki:

  kullanıyoda şifamı bulmuşlar. sürekli kullanılan bişeyden hayırmı gelir. hem zayıf olabilirsin ama sağlıklı zayıflık var sağlıksız zayıflık var. zayıf olmak vücut direncini artıran bişeydir mesela sıfır beden olmayan mankenlerin ciltleri ve gözleri nasıl parlaktır gün içerisinde bol meyve sebze yiyerek bol su içerek spor yaparak zayıf olmak var bide az yiyerek kasları erimiş halde zayıf olmak var sen ikincisi olablirsin. ben şunu söylüyorum gözler vücudun aynasıdır. ayrıca suni göz yaşının içeriğine bakarsan bi çok kimyasal madde görceksin ve hiç bi ilaç vücut sıvısını aynen taklit edemez. anne sütü gibi mesela. asıl çözüm altta yatan nedeni bulmaktır mesela gözlerinizde damarlanma varsa gözleriniz yeterince oksijen almıyodur damarlarda yağlanma vardır gibi. yada gzleriniz kuruyup yanıyosa vücut yeterli su alamıyodur gibi anladınızmı

 157. glcn diyor ki:

  ecekaya burdaki cogu insan suni gozyasi kullaniyo goz damlasi degil bunun bir zarari yok zaten.ben cok zayifim ama yine de gozlerim kizario.zayiflikla ne alaka.bu arada rica ederim adem insalla sana da iyi gelir artelac 1 hafta sonra faydasini gorursun.

 158. ADEM diyor ki:

  GLCN ..bugün alıp denieyecğm bakalım nasıl eğer faydalı olursaki inşallah olur cevap yazıcam ..bu arada tavsiyen için tşk..

 159. ecekaya diyor ki:

  merhaba ben daha öncede yazmıştım denediklerimi ve fayda vermeyenleri. bu arada omega 3 ve a vitamini takviyelerini denedim ama bi değişiklik olmadı. şimdiye kadar denediklerimden sadece kilo verdiğimde ve suyu çok içtiğimde gözdeki damarların azaldığını ve gözlerimin neminin arttığını biliyorum tekrar bunu denicem özellikle pc başında çalışan arkadaşlarada bunu tavsiye ederim. damlalardan fayda beklemeyin göz çok hassas bir organdır ilaç kullanmaya gelmez ve ilaçlarla geçici düzelir sonrasında daha kötü olur bunu unutmayın

 160. glcn diyor ki:

  artelac kullanmani tavsiye ederim adem.ben cok memnunum.

 161. ADEM diyor ki:

  arkadaşlar bendede 20 gündür göz kuruluğu var ve doktora gittim refresh verdi hiç bir işe yaramıyor bilgiayara bakarken resmen işkence çekiyorum florasan lambaya çok rahatsız ediyo ama yattığım odayı devamlı havalndırıp kaloriferlerin üzerlerine su kabı koyuyorum ortamı nemlendiriyorum birde gözlerimi ıslatmıyorum çünkü su daha çok kurutuyor birde sizin söylediğiniz ROHTO Yada ARTELAC ikisinden birini kullanmayı düşünüyorum hangisini tavsiye edersiniz

 162. abdullah diyor ki:

  özlem paylaşımların için çok saol bu arada artalec ve eyestil aynı içerikliymiş demekki ben ve glcn doğru yoldayız 🙂

 163. özlem diyor ki:

  arkadaşlar dünya göze ve de ermeni hastanesine gittim ikisi de restatsis önerdi.. daha iki gün oldu başlayalı yanında eyestil de kullanacagım.. sonuçları yazarımm

 164. özlem diyor ki:

  bir ara göz kapaklarımda alerji oldu daha sonra kuruluk ön plana çıktı işte..dayanılmaz acı veriyor ya benimki bayaa ileri. arkadaşlar yarın dünya göz ertesi gün de surp pirgiç hastanesine gidiyorum bakalım sonuçları bildiririm..

 165. Hüseyin Akıner diyor ki:

  Eğer gözünüz mikrop kapmadıysa sürmeyi deneyin.Hacı sürmesi çok faydalı.Şifa bulursunuz İnşallah.Dikkat edilecek nokta iltihaplı göze uygulamayın.

 166. özlem diyor ki:

  yok ya ben göze bişeyler edamlatmaktan korkuyorum… limon hindistan cevizi filan noolur nolmaz.. nur s. sonuç olarak memnun kaldın mı peki dünya gözden

 167. nur s. diyor ki:

  ıstanbul dunya goze 2 defa gıttım.ılkınde hıc memnun kalmadım.ıkıncısınde methıye ondere gıttım koruyucu bandaj lens ve artelac verdı.bandaj lens ılk zamanlar ıyı gelmıstı fakat sonradan sıddetlı agrılara neden oldu.bırde a vıtamını eksıklıgı varmı yokmu dıye bır test yapıldı.test yurt dısına gonderılıyor ancak 2-3 hafta sonra sonuc gelıyor.bende eksıklık yokmus.ama olsaydı eger hemen a vıtamını takvıyesıyle bu hastalıktan kurtulabılecektım.arkadaslar sızınde bu testı yaptırmanızı tavsıye ederım.tecrubelerıme dayanarak soyleyebılırımkı yedıklerımızın cok etkısı oluyor.mesela cok sekerlı,cok tuzlu,kızartmalar,acılı yıyecekler ve ozellıklede sogan benı mahvedıyor.yogurt meyve sebze su ıyı gelıyor ama herzaman degıl nedense?bırde ebegumecını deneyen varmı cok yerde okudum ıyı gelıyor dıye ama ben bı sonuc alamadım.bırde hındıstan cevızının suyu damlatılıyormus daha denemedım.

 168. özlem diyor ki:

  istanbul dünya gözdeki en iyi doktor tavsiyelerinizi bekliyorummm arkadaşlar..

 169. özlem diyor ki:

  hüseyin bey ve glcn.. ya a vitamini bol bol havuç demek mi :)) çok koik bişe anlatcam anneme o kadar havuç aldırdımki pazardan eve gelirken herkes sormuş ne yapacaksın bu kadar havucu… annem de turşusu çok güzel oluyomuş demiş :)))) bende cok havuç yiyom işe de götürüyorum arkadaşlarla havuç yiyoz :))) bu arada ben bilgisayara bakmazsam gözlerim iyi oluyo eyestil de yeni yeni iyi gelmeye başladı arkadaşlar

 170. özlem diyor ki:

  glcn canım bende zaten doktorun beni kobay yapma niyetini sezdim :)))o da bilmiyodu biraz araştır diye belli yan etkilerinden dolayı demiştir. bu arada be istanbula gitmeye karar verdim orada hangi doktoru daha doğrusu dünya göz hastanesinde hangi doktoru önerirsiniz arkadaşlar.. nur s. ben malesef istanbula gitmeye kara verdim.. ama iyi gelen herşeyi paylaşırım… doktora restasisi de soracağım..

 171. huseyin diyor ki:

  işallah bendede aynı etkiyi yapar artelac teşekkür ederim glncn dl.

 172. nur s. diyor ki:

  ozlem hanım doktorun adını bılmıyorum.ben eskısehırdeyım gıtme fırsatım olmadı sız gıdersenız bızede bılgı verın.arkadaslar bende artelac kullandım bır ara ama yanmaya faydası olmadı bende kızarıklık yok ama cok aşırı yanma var sızınde oylemı belkıde artelac kızarıklık ıcın sonuc verıyordur.restasıs hakkında bır kac kısıden olumlu seyler duydum hatta bır bayanın 0 dan 8 e cıkmıs goz yası 3 yıl ıcınde.ben 9 ay kullanıp ıse yaramıyor dıye bıraktım keske devam etseydım cunku en az 2 yıl kullanmak gerekıyormus fayda gorebılmek ıcın.suan rohto hydra kullanıyorum nette cok ıyı seyler yazıyor.2 gun oldu amerıkadan getırttım.fakat suan hamıle oldugum ıcın endıselı kullanıyorum acaba bı zararı olurmu dıye rohto kullanan arkadaslar bır bılgınız varmı bu konuda.sunı gozyasına benzıyor ama yınede korkuyorum.prospektüs bılgılerınde hamılelerde kullanımı hakkında bılgı vermemıs.

 173. abdullah diyor ki:

  haklısın glcn ya bide doktorlar şöle diyo bu geçmez ömür boyu gider yapcak bişey yok devamlı gözünü koru.. sanki gözümüz kapalı gezicez 24 saaat :):) bu arada bende hiç tahmin etmezdm bukadar iyi olcağını hemde hiç çok fenaydı ya şükür Allaha bu arada sen a vitamini genelde ne alıyosun glcn ben süt havuç felan yiyorum devamlı..

 174. glcn dl diyor ki:

  selam hüseyin bey, ben artelacı bir aydır falan kullanıyorum.ilk zamanlar günde 4 kez falan damlatıyodum 2 haftadır falan günde bi kere damlatıorum.gözlerim baya düzeldi benim.ki ben bu kadar düzelceğini hayal bile edemezdim çünkü bildiğiniz kan çanağına dönüyodu gözüm berbattı yani.

 175. huseyin diyor ki:

  ezzacılarda doktorlarda artelaç ve eystil tek kullanımlık damlaların aynı etken madde içerdiğini söylüyorlar artelaç aldım deniyorum eystille aynı rahatlığı sağlıyor günde 5,6 kere damlatıyorum faydası oluyor fakat tam değil. GLCN DL 3 yıldır hergün kullandınızmı günde kaçkere damlatıyordunuz.

 176. glcn dl diyor ki:

  ozlem ben restasisi arastirdim ama cok olumlu yazilarla karsilasmadim.huseyin bey ben de 3 yildir cekiodum allaha sukur artik gecti diyebilirim.bunu artelac a,bol bol su icmeye ve a vitaminine(dogal yollardan hap diil)borcluyum.

 177. özlem diyor ki:

  nur s. bu arada doktorun ismi ne aceba..

 178. özlem diyor ki:

  arkadaşlar söylemeyi unuttum restasis diye bir damla varmış araştırdım ama pek bişey bulamadım buradaki doktor söyledi baya pahalı bişeymiş ve cididi anlamda tedavi etme özelliği varmış sizde bi araştırın doktorlara filan sorcam ben işte kuruluğa iyi gelirken başka yan etkisi vs var mı diye..

 179. özlem diyor ki:

  merhaba nur s.
  arayıp bir görüşeyim inşallah işe yarar.. iyi gelirse herkese tavsiye ederim.. sağol canm.
  bu arada inşallah senin ve hepimizin bu sorunu çözülür..

 180. ecekaya diyor ki:

  omega 3 takviyesini deneyen arkadaşlar oldumu bilgi verirseniz sevinirim

 181. huseyin diyor ki:

  ne olacak bizim sonumuz ne yapsam ne denesem boş gözlerimin yanması kızarması gitmiyor göz kuruluğuna çare bulan arkadaş varsa Allah rızası için yazsın.

 182. ecekaya diyor ki:

  tabiki doktora gittim. gözüm kan içinde damarlar çıkmış kurumaktan sende bişi yok deyip bi ton damla yazdılar. kortizonlu damla yazmış üstelik tedavi edici bi özelliğide yok. doktorlar pek bişi anlamıyorlar sonuçta verdikleri gözlük numaraları bile şabeli. zaten ilaçla tedavilerede inanmam. kim ilaçla tedavi olmuşta şifa bulmuş. ya bununla yaşıcaz yada dediğim gibi vücudun bağışıklığını kuvvetlendirecek şeyler yapmak lazım. örneğin kilo vermek, sağlıklı beslenmek. çünkü dikkat ettim zayıf insanların sağlıklı beslenen insanların gözleri parlak ve canlı oluyor. ben günde 8 saat bilgisayar başındayım ve bu işin çözümünü sağlıklı yollardan bulmak zorundayım inşallah bulurum 🙂 yoksa gerçekten işim var

 183. nagihan diyor ki:

  arkadaşlar yazılanları okuyorum bu artelac denen damla hemen atmayın paranıza yazık sonuçta gözünüzün içine değdirmediğiniz sürece birşey olmaz merak etmeyin ben 3 yıldır kullanıyorum yoksa para dayanmaz özelliklede çok damlatanlar için piyasadaki gözyaşına en yakın olan damladır tavsiye ediyorum geçmiş olsun hepimize

 184. glcn dl diyor ki:

  valla ben kajal mac sürme aldım dediğin gibi ruj şeklinde sürünce gözüm kızarıo bende sürmüyorum bana gelmedi yani

 185. nur s. diyor ki:

  ozlem hanım bende kuru goz hastasıyım aynı dertten muzdarıp bır arkadasım onerdı ankarada gazı hastanesı bolum baskanıymıs cok ıyı bır doktormus ben gıtmedım ama numarası var.0312 417 04 05.ınsallah olumlu seyler soyler.ben 6 yıldır sıddetlı kuruluk cekıyorum hayat oyle zor hale geldıkı bır gunum dıgerınden farksız ne yapsamda yanmayı azaltsam dıye dusunup duruyorum sureklı ılac arıyorum.psıkolojık tedavı goruyordum hamılelıkten dolayı bıraktım.ınsallah en kısa zamanda bızım ıcın bır ılac bulunur.kız arkadaslara sürme onerırım arabıstandan gelen surmelerden.toz degıl ruj seklınde olanlardan.hem makyaja ıhtıyac kalmıyor hemde gozu nemlendırıyor.kajal surme hac malzemelerı satan yerlerden bulabılırsınız.Rabbım hepımıze sıfa versın.
  rose.elf23@hotmail.com

 186. glcn dl diyor ki:

  ecekaya doktora gittin mi peki?ve aylardir neleri denedin?

 187. ecekaya diyor ki:

  arkadaşlar bende aylardır bundan çekiyorum sizinle bazı gözlemlerimi paylaşmak isterim. örneğin bu sorun ben çok yiyince yada kilo alınca artıyor, kilo verebildiğimde azalıyor. a vitamini yada vitamin takviyelerinin doğru düzgün bir etkisi olmuyor. damlalar zaten gözü mahvediyor ekstra kızarıklık ve ilerde problemler yaratıyor. kozmetik malzemeleri ve makyaj malzemeleri kullanmadığımda kısmen rahatlama oluyor. ama mecbur kullanmak zorundayım en azından yüzümü bir ürünle yıkamak zorundayım. aylardır denemediim kalmadı ve pc başında çalışmak zorunda olmak çok kötü.

 188. özlem diyor ki:

  arkadaşlar ağrıya dayanamıyorum ya.. bilgisayara bakamaz hale geldim ne kitapa ne pc ye bakamıyorum inanılmaz ağrıyo eyestili kullanıyorum ama gözlerimde derin yaralar çizikler varmış onlar halen devam ediyo galiba… Allah kimseye dert vermesin hele ki böyle birinci derece önemli gözden.. insanlar konuşurken anlıyor gözlerini neden sürekli kapatıp sıkıyorsun diyee…
  arkadaşlar ankarada çok çok iyi dediğiniz bir hastane/doktor var mı benim acil muayeneye ihtiyacım var.. su bile değse gözüm acıyo ya sabah gözlerim yanarak kalkıyorum ve işim tamamen bilgisayar karşısında veya proje/ yazı o yüzden işte de bişey yapmak istemiyorum artık…

 189. özlem diyor ki:

  suery… canım eyestil artelac ile eşdeğer ( doktor dedi ) olan suni göz yaşı..ssk ödüyor bi deneyebilirsin

 190. glcn dl diyor ki:

  rica ederim Suery.evet sen doktorun verdiği damlaları kullan eğer fayda görmezsen artelacı dene derim.en azından zararsız gözyaşı artelac.burda abdullah kardeşimiz de kullandı artelac ı memnun kaldı.

 191. suery diyor ki:

  tesekkur ederım glcn.
  sen de benım gıbı doktor doktor gezmıssın .neyse kı sonunda dogru tespıt ve tedavıyle memnun kalmıssın.
  ben de doktorun verdıgı damlaları bıtırdıkten sonra ,senın kullandıgın artelacı denemek ıstıyorum .ınsallah bende memnun kalırım .

 192. glcn dl diyor ki:

  1.Aksaray (il)'da ozel bir hastaneye gittim alerji dedi
  2.Istanbul'da Turkiye Hastanesine gittim alerji dedi
  3.Istanbul'da Sisli etfale gittim kirpik dibi iltihabi ve alerji dedi.
  4.Istanbul'da Yasam hastanesine gittim goz kurulugu dedi.
  5.Yine istanbul'da Dunya goze gittim o da goz kurulugu var dedi
  simdi artelac kullaniyorum cok memnunum.

 193. suery diyor ki:

  glcn sen hangı doktora gıttın ? ben de 4.kez gıdıyorum doktora hepsı aynı seyı soyluyor .verdıgı damlaların hıc bırı ıse yaramıyor .
  patonoluyu ılk defa verdıler .bılmıyorum nasıl olcak umarım bır ıse yarar .
  su an hangı damlayı kullanıyorsun ?

 194. glcn dl diyor ki:

  benim 3.gittigim doktor vermisti patanolu.alerji var sende kullan rahatlarsin dedi 1.5 ay kullandim hic bir faydasini gormedim.meger bende goz kurulugu varmis 4. ve 5. gittigim doktor teshisi koydu bende deneme yanilma yontemiyle gozlerime iyi gelen gozyasini buldum mutluyum su an:)

 195. suery diyor ki:

  bugun gozumun kızarmasından dolayı muayaneye gıttım .doktor ,orta derecede alerjık bır durum oldugunu ,bundan dolayı zaman zaman gozlerımın kızarabılecegını soyledı .bunun bır kesın tedavı yontemı olmadıgını ancak verılen damlalarla hafıfletılebılcegını belırttı .gozune alerjık yapan hıc bırseyı kullanmamamı soyledı .mısal olarak ,makyaj asla yapma gozun buna tepkı verıyor dedı .
  ben de; oldu!! o zaman 😀 dedım.ıkıtane de damla verdı ;flarex ve patanol
  bu damlaları kullanan oldu mu hıc ?

 196. glcn dl diyor ki:

  aman allah o günlere düşürmesin 😛

 197. abdullah diyor ki:

  inş. kardeşim yoksa ikisini birden çıkarcam 🙂

 198. glcn dl diyor ki:

  aynen sana katılıyorum abdullah inşallah geçer de kurtuluruz ya

 199. abdullah diyor ki:

  evet bendede aynı etkiyi yaptı ama çok yorunca kızarıyo gözüm ama geçiyo sonra bakalım nolcak bi kurtulsak şundan artık çok sıkıldım

 200. glcn dl diyor ki:

  ne demek kardeşim elbette birbirimize yardımcı olcaz:)valla bu damla cok iyi geldi gözümde artık yaş var parlıyo gözümün içi mat durmuyo sende farketmişsin bunu zaten.günde 1 kez damlatmak yetiyo artık bana.akşamları da eskisi kadar kızarmıyo gözlerim çok şükür.

 201. abdullah diyor ki:

  ediyorum şuan 😀 rohtodan iyi geldi kardeşim çok çok saol senide Allah çıkardı karşıma.. sen ne durumdasın yani benim az oluyo kanlanma ama bayağı hafifledi..

 202. glcn dl diyor ki:

  abdullah gozlerin ne durumda??umarim takip ediossundur siteyi:)

 203. suery diyor ki:

  özlem ,ben de zaten abartılı makyaj yapmam gozumun ıcıne zaten kalem hıc cekmem.gozumun ustune bır eyelıner rımel o kadar.ama yapacak bırsey yok ıste kanlanıyor yıne de:( o kadar doktor gezındım hıc bırınden olumlu sonuc almadım.
  su son uc gundur sag gozumde agrı ve kasınma var.bunun sebebı ne olabılır acaba?
  bır de ''eyestıl'' dıe bır damladan bahsetmıssın ,bu ne ıse yarıyor ?

 204. özlem diyor ki:

  merhaba glcn..tamam canım.. bi dene bakalım iyi gelirse devam..evet insan alışıyo bu kez yapınca garip gelmeye başlıyo :))

 205. glcn dl diyor ki:

  selam suery..canım aynen benim gözümde kan çanağı gibi oluyo makyaj yapınca düşünsene düğünümde vampir gibi oldu gözlerim 😉 ben sadece rimel kullanıyorum o da dibine değdirmeden.kırmızı ruj sürüyorum ve allık gayet hoş oluyorum ne gerek var o kadar makyaja.ilk başta ben de çok takıodum çünkü göz makyajını çok seviyodum ama baktım sağlığım daha mühim bende bıraktım.suni gözyaşlarının yan etkisi yok tatlım.

  merhaba özlemcim 🙂 eyestili denicem artelacım bitsin de.insan alışıo zamanla göz makyajı yapmamaya merak etme:D

 206. özlem diyor ki:

  glcn…bence de canım Allah yardım etsin bize :)) bende bugün bi deneyim dedim sadece rimel sürdüm fazla bi kötü etki yapmadı.. bu arada eyestil evet gözümü rahatlatıyo onu farkettim..

 207. suery diyor ki:

  tesekkur ederım glcn .evet bılıyorum o damlaların zararlı oldugunu .ama ben de sımdı ozel gunlerde makyaj yaptıgımda vampır gıbı dolanmak ıstemıyorum kı 🙁 oyle boyle degıl cıddı cıddı kanlanıyor 🙁 makyaj yapmadıgım da hıc bır problemım yok .ne kızarıklık ne kasınma .dedıgım gıbı sadece 2-3 tane ınce kırmızı damar var .kı o her gozde vardır zaten .ama ne zaman makyaj yapsam ,gozlerım kan canagı oluyor .ee makyaj yapmıyım mı ben yaa :((( o yuzden ben de ozel gunler de mecbur damla kullanıyorum .evet vısıneyı bılıyorum .ben de vısıne kullanıyorum ozel gunler de .
  pekı ,goz kurulugu ıcın kullanılan sunı gozyası damlalarını sureklı kullanmanın da bahsettıgım damla gıbı zararları oluyor mu acaba ?

 208. glcn dl diyor ki:

  slm özlem..sabun falan demedi valla bana 😉 bende göz kalemi falan kullanmıyorum hafif rımel kullanıyorum ki makyaj yapmayı ne kadar çok severdim ben ama sağlığım daha önemli diyip sürmüyorum hiç bişi ;))))yapabilceğimiz pek bişi yok sanırım allah yardım etsin bize :))))

 209. özlem diyor ki:

  glcn.. yok canm ya kızrıklık değil de yanma ve ağrı oluyo.. bazen bilgisayara, ışığa bakamayacak hale geliyorum ve sürekli gözümü sıkı sıkı sıkıp 🙂 dinlendirme ihtiyacı duyuyorum. bazen pc karşısında veya tv karşısında gözlerimi kocaman kocaman açıp hiç kırpmadığımı farkediyorum…gözüme sabun bile değdirmemem gerekiyormuş ( sana böle bişe dedi mi doktor ) sürme bile sürmüyorum :)) ben artık makyaj yapamıyorum o zaman ağırlaşıyo daha çok batma yanma oluyo.. napcaz bilemiyorum

 210. huseyin diyor ki:

  merak eden arkadaşlar artelac ve eystil tek kullanımlık damlalar aynı özelliklere sahiptir artelaca boşuna para vermeyin. bendede göz kuruluğu var ikisinide denedim aynı.

 211. glcn dl diyor ki:

  suery o bahsettigin damlalar gozde kalici hasara yol acio.hani sen diosun ya gozumde belirgin kirmizi damarlar var die.iste o damlalari kullanirsan o damarlardan daha fazla olcak.turkiye de visine var.damlattiginda gozunun kirmizi damarlarini daraltip gozu beyazlatio.ama cok zararli.rohto goz kurulugu icin suni gozyasidir.yanma batma kizariklik ve kuruluk varsa kullanilir yani:))bu arada bende makyaj yapinca kizario gecmez yani ne yaparsan yap.

 212. suery diyor ki:

  arkadaslar hepınıze acıl sıfalar dılıyorum.benım de gozlerım kızarıyor ama sureklı degıl ,ozellıkle makyaj yaptıgım da belkı gun ıcınde aksama dogru kızarıyor .ama makyaj yaptıgım da kesınlıkle kızarıyor .bu duum benı ınanılmaz rahatsız edıyor .doktora gıttıgımde doktor bana goz alerjımın oldugunu soyledı ıkı tane damla verdı hıc bır ıse yaramadı .baska bır hastaneye gıttıgım de o da aynı seyı soyledı verdıgı damlalar yıne bırseye yaramadı.ayrıca benım gozumun beyaz kısmında 2-3 tane kırmızı damarlar hep var.neyse ben konuya gelıyım ,bu gozun beyaz kısmını bembeyaz purussuz yapan damlalar varmıs,genellıkle tv'ye cıkan unluler hep kullanıyormus .bu damlayı nereden bulabılırım ,en azından ozel gunler de kullanmak ıstıyorum .cunku dedıgım gıbı makyaj yaptıgım da kancanagı olan gozlerım canımı sıkıyor .dedıgım urunun adı da ;optrex dıye bır marka .turkıye de satısı var mı hıc bılmıyorum ? sızın bahsettınız rohto da aynı ıslevı goruyor mu ?
  tesekkurler sımdıden herkese.

 213. glcn dl diyor ki:

  peki sende kizariklik yanma oluo mu??eyestil seni rahatlatio mu kizariklik varsa azaltio mu canim?

 214. özlem diyor ki:

  :)) inşallah işe yarar canım

 215. glcn dl diyor ki:

  anladim ozlemcim :)))tesekkur ederim bilgilerin icin.ben bir arastirayim bakayim.oyle kullanirim:)))bilgilendirdigin icin tesekkur ederim canim.

 216. özlem diyor ki:

  aynı şeyleri defalarca yazmışım :)) yeni farkettim 🙂

 217. özlem diyor ki:

  merhaba glcn.. canım ben nevşehirdeyim burada bu ilaçların adını bilen bile yok.. ben yakın zamanda istanbula gelmiştim orada Surp Pırgiç hastanesindeki doktorun çok iyi olduğunu söylediler ona gittim exocin ve eyestil yazdı.. biraz rahatladı ama hala yanma oluyo.. bugün doktoru yeniden aradım ve artelac' ı kullanayım mı diye sordum o da eyestil yazmıştı bana eyestil ile artelac arasında hiçbir fark olmadığını söyledi birebir aynı maddelerden oluştuğunu ve etkisinin aynı olduğunu söyledi. artelac bulamadığımdan eyestile devam edip 1.5 ay sonra tekrar gideceğim. Bu arada eğer aynı etkileri veriyosa eyestil ssk tarafından ödeniyor bence sende ( bütün sorun yaşayan arkadaşlar da ) bi deneyin derim. tek kullanımlık değil de normal damla şişesinde sadece temizliğine özen gerekiyor.

 218. Evrim diyor ki:

  Glcn bir sorum olcakti dr, sanadami blepharitis hastaligi oldugunu söyledi

 219. glcn dl diyor ki:

  merhaba özlemcim.evet artelac recetesiz satilio.bircok eczanede var.ben artelaci bulmakta hic zorlanmadim ama rohto gercekten zor bulunuo.bu arada bizim kullandigimiz rohto cool diil rohto suni gozyasi idi.ama artelac daha da guzel geldi bana.sen hangi ildesin?

 220. özlem diyor ki:

  ya bu artelac ve rotho cool eczanelerde yok nereden bulacağım :((

 221. özlem diyor ki:

  slm glcn.. canım bu artelac varya onu doktor yazmadan kendimiz alabiliyoz mu yani refresh gibi birşey mi bu bana her doktor refresh yazıyor bir faydası da olmuyor

 222. glcn dl diyor ki:

  slm abdullah.gelismeleri yazarim mutlaka.gorusuruz yine..

 223. abdullah diyor ki:

  haklısın ssk ödemiyor bence atma bir gün kullan kesin ben öle yapıyorum 1 ay gider en azından bide ilaçlara ilk defa para versek sorun deil bıktım artık ilaç almaktan 😀 gelişmeleri haberdar glcn kardeş grsmek üzere ..

 224. glcn dl diyor ki:

  slm evrim.kutunun ustunde aynen bunlar yazio.insalla bulursun.(bausch&lomb artelac advanced)

 225. Evrim diyor ki:

  Ben evrim glcn bir sorum olcakti , bu artelac damlasinin ismini tam olarak yazabilirmisin burda bir arastiracagim bulabilirmiyim diye sana zahmet

 226. glcn dl diyor ki:

  slm abdullah:))rica ederim kardesim.evet gayet iyiyim su anda.bi sorun yok gozlerimde.valla damlat at muhabbetini bende tam anlamis degilim acikcasi.icinde koruyucu madde olmadigi icin damlattiktan sonra atilio dicem ama rohtoda da koruyucu madde yoktu ama onu 12 saat icinde kullanioduk.pahali oldugu icin ve benimde oylece atmaya icim el vermedigi icin 1 damla yerine 3-4 damla damlatiorum:))) ssk da odemio zaten.

 227. abdullah diyor ki:

  glcn mrb iyisindr inş. ben artelac i 2 gündür kullanmaya başladım dediğin gibi gözleri nemli tutuyo rohtodan bayağı iyi geldi şuana kadarki suni gözyaşlarının en iyisi diyebilirim göze parlaklıkta veriyo dikkat ettiysen. sana ne kadar teşekkür edeceğimi bilemiyorum allah şifa versn sana ve hepimize inş. bu arada bi kapsülü açtığımızda içinde bayağı var atmaya gerek yok bence kapağı kapanıyor çünkü dik tutcaksn ve 1 gün kullanabilirsin bilerek atın diyolar yenisini alalım diye:D kapağı gayet iyi kapanıyo toz felan gelmez. senin nası gidiyo inş. böle devam eder bu damlanın etkisi.

 228. glcn dl diyor ki:

  ozlem ben senelerdir cekiorum valla.suanda minimuma indi rahatligim cok sukur.

 229. özlem diyor ki:

  glcn, herkeste farklı etki gösterebilir denemekte fayda var… keşke işe yarasa herkeste.ya ben buraya bakana kaadar bilmiyodum ya göz kurulugunun bu kadar sürekliliği olan bir hastalık olduğunu..

 230. glcn dl diyor ki:

  ozlem ben ebegumeciyi kullandim bende ise yaramadi sende yarar mi bilemiorum tabi

 231. özlem diyor ki:

  arkadaşlar benim gözlerimde de göz kuruluğu var ve şuanda eyestil ve eyecil kullanıyorum… sizinkileri okudum benimki galiba yeni yeni başlıo yaklaşık altı aydır çok zorlanıyorum birde doktoar gözlerin cok cizilmiş dedi.. bu ilaçları kullanan var mı ve bir yerden okudum ebegümeci iyi geliyormuş deneyen var mıı

 232. Hazim ekinci diyor ki:

  Tesekkurler hüseyin arkadas. Ben avrupada oldugum icin dedigin damla burda bulunmuyo arkadas sagol

 233. huseyin diyor ki:

  evrim bence Eyestil tek doz kullan ssk ödüyor. kullanıncada yaz nasıl faydası oldumu.

 234. glcn dl diyor ki:

  rica ederim abdullah.insalla ise yarar artelac mutlaka yaz buraya.

 235. Hazim ekinci diyor ki:

  Esin gürsese birkac sorum olcakti yardimci olabilirmiydi acaba?

 236. Evrim ekinci diyor ki:

  Slm hüseyin kardes bende suan systane kullaniyorum ama pek bir fayfasini göremiyorum, damlatinca rahatlatiyo daha sonra gözlerim yine ayni bakalim hayirlisi,

 237. abdullah diyor ki:

  glcn çok saol ben denerim onuda buraya aktarırım gelişmeleri rabbim şifa versn sanada

 238. huseyin diyor ki:

  restasi 6 ay kullandım gözlerimdeki hassasiyeti dahada artırdı faydasından ziyade zarar vermeye başladı hemen bıraktım faydasını görmedim reflesh, sistane bende hiç bir işe yaramadı onlara bakarak elyest biraz fayda sağlıyor tam değil böyle arayış içinde devam ediyoruz.

 239. glcn dl diyor ki:

  rica ederim evrim.insalla bulabilrsin.allah yardimcin olsun.

 240. Evrim Ekinci diyor ki:

  Günaydin, glcn tesekkurler yardimin icin denemek fayda var yanliz avrupada dedigin damla varmi yokmu arastirmaliyim, tesekkürler

 241. glcn dl diyor ki:

  hafif bi kanlanma oluyo sabah bende de saat 9-10a dogru duzelio.rohto dan daha etkili geldi bana.kullanmaya basladigimda yurtdisindaydim orda ilk 4 gun gunde 4-5 kez damlattim.istanbula dondugumden beri yani 5 gundur falan gunde 1 veya 2 kez damlatiorum ve memnunum.dene derim artelaci:)

 242. abdullah diyor ki:

  anladım glcn benim hastalık seninle aynı daha öncede söylemiştim şimdi bu dediğin damlayı kullanıcam bu arada sabah kanlanma çok oluyomu kalktığında çünkü biliyosun sabah çok olduğunda akşama kadar öle gidiyo sabah iyi oldummu bütün gün çok kanlanma olmuyor

 243. glcn dl diyor ki:

  merhaba evrim ben rohtoyu 4 ay falan kullandim.gunduzleri cok iyi idi gozlerim fakat aksam kizario ve aciodu dedigin gibi erkenden uykum geliodu.10 gundur artelac kullaniorum aksamlari kizarma azaldi ve oyle uykum falanda gelmiyor.restasis kullanmadigim icin onu bilmiorum.

 244. glcn dl diyor ki:

  sunu da eklemek istedim gunde en az 1.5litre su iciyorum:))

 245. Evrim Ekinci diyor ki:

  Merhaba arkadaslar , ismim evrim avrupadan yaziyorum, bendede son 7 senedir artis bir göz kurulugu var, dünya göze gittim istanbul göz hastaneside gittim,avrupada 3 büyük göz hastanesine gittim, ne yazikki hicbiri gercek anlamda faydali olmadi, aksamlari erken uykum geliyor, sigara dumanini ,klimali yerleri duramaz oldum genelde bas agrisida yapiyor, ALLAHA sükrediyorum ama neyapabilcegimi bilmiyorum artik, dr . Pek inancim kalmadi,
  restasis veya rohto damlasini kullanan arkadaslar nekadar süredir kullandiklarini ve memnuniyetini yazabilirlermi bizahmet,ve bu haslalikla ALLAH HERKEZE yardimci olsun

 246. glcn dl diyor ki:

  bu arada a vitaminin fazla alinmasi zararliymis:))))vitamin ilaclari bilincli kullanilmaliymis benden soylemesi abdullah:))dogal yollardan al a vitaminini bence.

 247. glcn dl diyor ki:

  abdullah ben hic gecmicek saniyodum gozum kan canagi gibi oluodu resmen ya anlatamam:)))simdi gercekten iyi yani gozlerim.allah hepimizin yardimcisi olsun tabi.hasta olmak cok kotu bisi.

 248. abdullah diyor ki:

  glcn cevapların için Allah arzı olsun sen olmasan rohtodanda haberim olmayacaktı ilk fırsatta artelac ı alıcam inşaallah işe yarar. rohto gün geçtikçe etkisi azaldı bende bıraktım..ilaç kullanmakta hiç korkum yok çünkü kızarıklıktansa ne gerekiyorsa yaparım 8 yıldır bıktım artık ama gözlerim eskisine göre iyi..bende vitamin alıyorum avicap.3 şişe bitirdim valla a pos melhemi 15 gün kullandım 2 ay önce ama kirpiklerime elimi alıyodum dökülüyodu bıraktim faydası oldu ama gözümü sıkınca hemen sulanıyodu önceden olmazdı öle.bende hergün süt içiyorum birde havuç salatası yiyorum 🙂 avitamininden zehirlenmezsem iyidir :))) yakında haberlere çıkarım manşet olarak :)) artelac ı kullandığımda hemen yazarım başka paylaşacak yerim yok sende eğer gözündeki bu rahatlık devam ederse bildirirsin Allaha emanet ol inş. düzeliriz rabbim yardım etsn bize ve cümlemize..

 249. glcn dl diyor ki:

  valla abdullah kardesim artelac kullanmaya basladigimdan beri gozlerim cok ama cok iyi.aksamlari da kizarmio onceki gibi.yaklasik 10 gundur falan kullaniorum rohtodan daha cok begendim artelaci.duzeldigi icin de doktora gitmedim memnunum.eczaci onerdi bana artelaci o kullaniomus cok memnunmus bende denemek icin almistim gercekten cok iyi geldi.bi de ben gunde biraz ceviz findik ve kuru uzumde yiyorum :))artelac biraz pahali ama dene derim ben.denedikten sonra yaz buraya merak ederim simdi ben:)))

 250. abdullah diyor ki:

  birde doktora gidecektn rohtodan sonra gittinmi

 251. abdullah diyor ki:

  glcn rohtoyu ben bıraktm artelac alıcam durumun nasıl şu an

 252. glcn dl diyor ki:

  ebegumeci denedim ama ise yaramadi bende.uzun sure rohto kullaniyodum valla cok memnun kaldim 5 gundur artelac kullaniyorum bu daha da guzel gibi geldi bana.ama fiyati 35 tl 30 flakon var icinde bi kere damlatip atiosun.yani gunde 2 kez damlatsan 15 gun yetio.baya etkili geldi bana artelac.

 253. Ftm diyor ki:

  Benim de kızımda var bu hastalık. Önceleri anlamadık, allerjik astım tedavisi gördüğü için gözlerindeki yanma, kaşınma vs.nin allerjik olduğunu düşündük. Devlet hast.den bir doktor Zaditen'le Norsol vermişti ve sorunun allerji olduğunu söylemişti. En az 6 ay kullan demişti. Kullandığı zaman şikayetleri minimuma iniyordu. Damlalar bitince başka doktorlara bir türlü yazdıramadık. Norsol'u yani… Kortizon içeriyormuş ve riskli bir damlaymış. Bir de bize en az 6 ay kullanmamız söylenmişti. Sonra özele gittik. 2 ayrı doktora muayene ettirdim kızımı, yine bir şeylere allerjisi olduğu söylendi. Çaresinin olmadığı gibi şeyler söylendi. 2 adet damla yazdı. Sonradan reçeteye baktığımda "Göz kuruluğu" teşhisi konduğunu farkettim. Rohto'yu denemeyi düşünüyorum ama yine farklı bir göz doktoruna daha gideceğim. Bu arada bitkisel bir tedavi yöntemi bilen var mı? Bunu da araştıracağım. Allah c.c. herkese acil şifalar versin inşaallah…

 254. hüseyin güneyli diyor ki:

  ben 15 yıldır göz kuruluğu çekiyorum gittiğim doktorun sayısını unuttum ışık güneş rüzgar gözlerimin şeklini bile değiştiriyor ayrıca baş ağrısı yapıyor dr.lar alerji kuruluk kepeklenme var bebe şampuanıya kipriklerini temizle temizlersin sonuç 0 bir sürü damla netice hüsran hala çekiyorum bu aralar su buharı yapıyorum 10 dk baya faydası oluyor şimdide ya rohto yada hylo-comod kullanmayı düşünüyorum eger fayda görürsem yazarım. damdan düşenin derdinden damdan düşen anlarmış.işallah birgün buhastalığın çaresi bulunur.

 255. abdullah diyor ki:

  Allah ve resulüne gönülden inananlarız biz anıl senin dinin zayıfsa yapıcak bişey yok Allah islah etsin tabiiki dua şart ilaçlar vesile ve bu hastalıklar sınavın gereği.. vay be Allah cc mubarek ismi rahatsız ediyor milleti ne hale gelmişiz tühhh

 256. glcn dl diyor ki:

  herkes kendi derdine dusmus zaten kimse bos yazilan seyi okuyup da kafasini yormuo biz isimize yarayani okuyoruz.hem allahtan geleni tabi ki de allah duzeltir soyle ki allah akil vermis allahin verdigi nimetlerinden ve kullarindan care aricaksin…allahin verdigini allah duzeltir derken bundan bahsetmis olabilir arkadas.

  • Bülent diyor ki:

   Allah belanı versin zoretanin hap. =) 60 gün boyunca, 2 günde bir bu haptan kullandım. Saç diplerinde çıkan sivilceler için gitmiştim deri hastalıkları dr.’ una. İlerlemiş olacak ki bu ilaçtan yazdı. Allah’ dan 2 günde bir kullandım. İlaç gözlerde kuruluğa, derinin gerginleşmesine, kızarmalara çarpıntılara, baş dönmelerine … bir sürü şeye yol açtı. En kötüsü gözlerim kuruluktan en sonunda blefarit e çevirdi. İkidir göz dr.’ una kaşıntı, yanma, kızarma, batma şikayetinden gidiyorum. Altlarda yazdığım ilaçları verdi. Bugün sol gözümde farkettim. Tam kapağın ucunda 2 tane sivilce gibi ufacık çıkıntı var. Hafiften de şişmiş gibi. Fakat fazla belli olmuyor. Yabancı cisim ve batma hissi veriyor. Gözlerimdeki kanlanma geçmedi daha. Bana bu hastalığı yadigar bıraktı o ilaç. Eğer sivilceleriniz çok rahatsız etmiyorsa sakın kullanmayın. Daha başka bir sürü sebebe yol açıyor. Psikolojik etkileri en başta olmak üzere. Kullanma kılavuzunda intihara neden olur diye ibare bile var.
   Blefarit hakkında bilgisi olan var mıdır? Nasıl kurutulabilirim bundan? Tşk.

  • Bülent diyor ki:

   Allah belanı versin zoretanin hap. =) 60 gün boyunca, 2 günde bir bu haptan kullandım. Saç diplerinde çıkan sivilceler için gitmiştim deri hastalıkları dr.’ una. İlerlemiş olacak ki bu ilaçtan yazdı. Allah’ dan 2 günde bir kullandım. İlaç gözlerde kuruluğa, derinin gerginleşmesine, kızarmalara çarpıntılara, baş dönmelerine … bir sürü şeye yol açtı. En kötüsü gözlerim kuruluktan en sonunda blefarit e çevirdi. İkidir göz dr.’ una kaşıntı, yanma, kızarma, batma şikayetinden gidiyorum. Altlarda yazdığım ilaçları verdi. Bugün sol gözümde farkettim. Tam kapağın ucunda 2 tane sivilce gibi ufacık çıkıntı var. Hafiften de şişmiş gibi. Fakat fazla belli olmuyor. Yabancı cisim ve batma hissi veriyor. Gözlerimdeki kanlanma geçmedi daha. Bana bu hastalığı yadigar bıraktı o ilaç. Eğer sivilceleriniz çok rahatsız etmiyorsa sakın kullanmayın. Daha başka bir sürü sebebe yol açıyor. Psikolojik etkileri en başta olmak üzere. Kullanma kılavuzunda intihara neden olur diye ibare bile var.
   Blefarit hakkında bilgisi olan var mıdır? Nasıl kurutulabilirim bundan? Tşk.

 257. Anıl diyor ki:

  Herkese geçmiş olsun.Bu platformda insanlar hastalıklarını paylaşarak bilgi edinirler. “ALLAHTAN GELEN ŞEYİ YİNE ALLAH DÜZELTİR …ALLAH EMANET OLUN…” gibi yorum yapanların ve bu tür yorumlara çanak tutanların bu platformda ne işi var bir kişi bile yazmamış. Kimse burda din propagandası yapmasın. yazdıklarınız biraz daha amaca hizmet eden şeyler olsun.

 258. glcn dl diyor ki:

  rohto cool a baktim netten anladigim kadariyla visine gibi bise goz damarlarini daraltip beyazlatio gozu.suni goz yasi diil goz damlasi o.bende bi gelisme olursa kesin yazarim zaten:)

 259. abdullah diyor ki:

  anladım haklısın yan etkisi çoksa boşver ben 2 defa dünya göze gittim ve 1 araştırma hastanesi özel ve 2 devlete gittim aynı hikayelerden bıktım fakat iyi doktora denk gelemedim die düşünüyorum önemi olan hastane deil doktor bence.bende bu rohtoyu bırakmam zaten daha iyisini bulana kadar çünkü birsürü ilaç kullandm en iyi bu rohto geldi.birde göz kanlanmasına iyi gelen rohto cool var ben onu sorucam nişantaşındaki eczanelere bulursa onlar bulur tabi türkiyede varsa glcn bi gelişme olursa lütfen paylaş ben burayı kontrol ediyorum benimde bi gelişmem olursa paylaşırım mutlaka.

 260. glcn dl diyor ki:

  genelde 4 kez falan damlatiorum.senin dedigin gibi bu kuruluga neden olan bise var ama ne bilmiorum.kan tahlili falan yaptirmayi dusunuyorum.dr.un dedigi kanser tedavisinde kullanilan ilaci kullanmicam yan etkisi fazlaymis.ama restasisi kullanmayi dusunuyorm.bayramdan sonra tekrar dr gitcem.bu arada rohtoyu kullanmaya devam ediyorum ben.

 261. abdullah diyor ki:

  birde glcn rohtoyu sen günde kaç defa kullanıyorsun ben 4 kullanıyodum şimdi 3 gündür 3 e düşürdüm %20 daha iyi geldi zaten reçetesindede 2 3 defa diyor bütün doktorlarında dediği gibi bizim gözler çok hassas hiçbir damlanın fazlası iyi deil bu kanıya vardım

 262. abdullah diyor ki:

  benim şüphem şu bizde sadece kuruluk yok sanki bişey gözün kurumasına sebep oluyor biz kurumayı önlüyoruz ama o hastalık sanki var hep onuda önlemek imkansız gibi onun için kurumayı önlemek zorunda kalıyoruz bilmem anlatabildimmi.çünkü yorulunca,metroda, alışveriş merk.klimalı ortamlar, rüzgarlı ortamlar, gece olunca, gündüz erken kalkınca kesin oluyo bu kızarıklık veya sebepsiz kızarıyo ama bu ilaç fayda etti gözümü sıkınca hiç yaşarmazdı o oluyo şimdi..birde doktor sana kanser tedavisindeki ilacı önermiş ona bakarsın bence sonra rohtoya birazdaha devam et istersen bende 3 ay denicem iyi geldi bayağı ama restasis hakkında kararsızım sen kesin kullanıcakmısın işe yararmı

 263. glcn dl diyor ki:

  aynen aynen bendeki duzelme orani da seninki gibi.restasis kullanmayi dusunuyorum gozyasi oranini artiriomus.bi denemedigim o kaldi sanirim.onu da denicem bakalim ne olcak.

 264. abdullah diyor ki:

  glcn sen sanki benim yerime konuşuyosun anlattıklarının hepsi benimle aynı hatta dünya gözdeki doktora gidip onun sana söylediği cümle bile birebir inanki şok edici bişey bende şimdi kullanıyorum 1.5 ay oldu aynısı benimde oldu bayağı rahatlatım tam geçmedi ama gün içinde felan rahatladı erken kalkınca fena kızarıyodu hemde bütün gün o azaldı %60 70 vs işte 🙂

 265. glcn dl diyor ki:

  ya pek koruyu oldugunu soyleyemem tabi mesela avm ve metroya girmeden once damlatiyorum ama ise yaramio oralarda.

 266. glcn dl diyor ki:

  tam olarak neyden kaynaklandigini bilemedim acikcasi.mesela metro da alisveris merkezlerinde full kizario.ruzgarda da kizario:(inan biktim artik aksamlari da kizario.rohtoyu kizarinca damlattiginda ise yaramio kizarmadan once damlatcan.su anda da kizario gozum ama eskisi kadar fazla degil yani.sosyal hayatimi olumsuz etkilio baya bu olay benim.

 267. efe diyor ki:

  glcn senin kızarıklık dediğin şey normaldede oluomu mesela ben dışardaykken rüzgar faln baya göze girdiği zaman eve bi geliom kan çanağı olmuş göz ondan sonra damlattığndamı geçirio yoksa öncesinde damlattığn ve dışarı çıktığın da rüzgara faln koruyucu bi etkenmi oluo rohto…

 268. glcn dl diyor ki:

  bu arada rohto suni gozyasidir ve bi yan etkisi bulunmamaktadir.20lik paketi uygundur 21 tldir ve biraz zor bulunuyo.

 269. glcn dl diyor ki:

  efemolin ve benzeri damlalar yapici degil gecici cozumdur.bende kullandim efemolin ama birakinca ayni.bu damlalar uzun sure kullanilinca goz damarlarini daha da genisletiyo.kesinlikle kullanilmamasi gerekir uzun sure.evet rohtoyu 4aydir kullaniyorum cok rahatlatti beni.gozlerim kan canagina donuyodu simdi daha iyiler.duzenli bi sekilde kullanmaya devam ederseniz faydasini gorursunuz.

 270. mm ii diyor ki:

  arkadaslar aynı sorunu bende 10 senedir çekiyorum eğer rohto iyi geliyorsa söyleyebilirmisiniz bende alıyım efemoline kullandım gçiriyor1 saat sonra eskı haline geliyor

 271. glcn dl diyor ki:

  bu arada ben rohto yapay goz yasini 20 lik paket aliyorum koruyucu icermio.

 272. glcn dl diyor ki:

  hala devam ediyorum kullanmaya rohtoyu.ben cok memnunum gercekten.damlatmadigim gun olsa bile gayet rahat gecio gunum.balik yiyorum bol bol ve yesillik:)) dogal yollardan a vitamini almaya bakin arkadaslar.allahim hepimizin yardimcisi olsun.

 273. efe diyor ki:

  abdullah ekleme talebii gelmedi sen versene adresini …

 274. alone diyor ki:

  restasis için bazı yorumlara bakıyorum fayda etmemiş mns ekledim konuşuruz..

 275. efe diyor ki:

  ya aslında gözyaşı arttıran damla yada ilaçlar olsa daha ii olcak restasis mi ne var bide iii diolar onun için arttırıomuş gözyaşını ondan denedinmi bende emrah istarsen msn adresini verm ordan konuşalım efekan_84@hotmail.com

 276. alone diyor ki:

  yok alakası yok rohto suni gözyaşı zaten senin aldıkların yani refresh felan rohto gibi ama bu damla daha kaliteli ve düzeltici tedavisi var diye söyleniyor ben ondan aldım diyorum ya ben neler neler kullandım.. bu gözyaşı hepsinden iyi bir yan etkiside olcağını zannetmiyorum ama a vitamini bizim için çok önemli bu hastalık beni berbat etti kaç yıldır ama dikkat ediyorum a vitamini olan şeyleri pek yemiyordum.. bu arada adım abdullah

 277. efe diyor ki:

  ya benm 1 senedir var alone ama inan çok zorluo günlük yaşamda sen 8 yıldır çekiomuşn daha ii anlarsın sabahları gözlerimi açamıom gün içerisinde hep yanıo yorgunluk hissi verio dr a gidiom refresh verdi 5 dk iii sonra yine başlıo çareside yokmuş anca senden ondan bundan duyduumuz şeyleri denicez bi faydası olurmu die fakat dr a danışmadan kullanıomu rohto dedğimz damla…

 278. alone diyor ki:

  http://www.trendhayat.com/saglik/a-vitamini-hangi-besinlerde-bulunur-949/

  şu sayfayı tıklayıp okuyun a vitaminin çok önemli olduğunu anlarız bizde eksiklik diğer arkadaşların dediği gibi a vitamini birde esin gürses arkadaşımızı gerçekten tebrik ediyorum çok güzel izah etmiş yani duygulandım çok dua etmemiz lazım çünkü bunlar vesile Allah cc organlarımızı yarattığı için ancak o bilir nasıl düzeleceğini bol dua edelim..

 279. alone diyor ki:

  EFE KARDEŞ BEN BAŞLADIM ROHTOYA 2 GÜN OLDU DİĞER GÖZ YAŞLARINDAN ÇOK FARKLI FİYATI BİLE FARKLI 18 TL ÇOK İYİ GELDİ SABAH GÖZLERİM ÇOK KANLI OLUYODU ŞİMDİ ÇOK FAZLA OLMUYOR GÜN İÇİNDEDE AYNI RAHATLIK SAĞLADI BAKALIM DAHA YENİ BAŞLADIM BİDE VİTAMİN AL DİYORLAR BENDE AVİCAP DİYE VİTAMİN ALDIM SABAH AKŞAM İÇİYORUM SÜT İÇMEYE BAŞLADIM BOLCA BEN 8 YILDIR ÇEKİYORUM 2 DEFA DÜNYA GÖZE 2 DEFA ÖZELE 1 DEFA ARAŞTIRMA HASTANESİNE 2 DEFA DEVLETE GİTTİM O KADAR DİYİM HERŞEYİ KULLANDM BÜTÜN BİTKİSEL VE KOCAKARI İLAÇLARI DAHİL FAYDA VERMEDİ BAKALIM NOLCAK ŞİMDİ SENDE KULLAN EFE BAKALIM NOLCAK..

 280. efe diyor ki:

  alone rohto yu kullandıktan sonra yorumlarını yazarmısın ihtiyacımız var gerçekten bu hastalığı yenmek adına teşekkür ederim….

 281. alone diyor ki:

  gülçin dal çoğu yerde senin yorumlarını okudum ve rohtoyu aldm bakalım nasıl gelcek tek çarem bu 8 yıldır çekiyorum bıktım artık dr erman beyede bayağı yakınmışsın ordada takip ettim seni başka şeyler söylemek istersen cevap bekliyorum.

 282. glcn dl diyor ki:

  bende 2 – 3 yıldır göz kuruluğuyla uğraşıyorum arkadaşlar gitmediğim hastane kalmadı istanbulda.en sonunda dünya göze gittim leventte.doktor bana bi göz yaşı verdi sağolsun çok iyi geldi 3 ay kullan dedi.mükemmel memnun kaldım kıpkırmızı olan gözlerim düzeldi. sunni gözyası adı ROHTO levent civarı eczanelerde bulabilirsiniz.genelde eczanelerde yok ama isterseniz getiriyolar.ben maslakta oturuyorum ordaki eczaneden istedim onlar bana hep bulup getiriyolar.fiyatı 21,5 tl. erkek kardeşime de tavsiye ettim o da çok memnun. bi de bol bol a vitamini tüketmenizi öneriyorum.(çok çektiğim için herkesle paylaşmak istedim)

 283. nagihan tokatlı diyor ki:

  merhaba arkadaşlar dünya göz methiye önder çok ii bir drdur bu konuda tavsiye ederim bu arad kesinlikle lens kullanmayın bol bol su için restasis mutlaka kullanın çünkü en az 2 yıl kullanmanız gerek ben 3 yıldır kullanıyorum çok şükür göz yaşım 0 dan 8 e çıktı ve artelac öneriyorum en doğalı en iisi o çünkü ve en en önemliside umudunuzu asla yiitirmeyin biliyorum çok zor günler geçiriyoruz yaşamayan bilemez ama iide edecek kötüde edecek biziz kendimizi moralinizi yüksek tutun lütfen yeniden düzeleceğini düşünün
  allah acil şifalar versin göz hiçbirşeye benzemiyor

 284. said küçük diyor ki:

  gözkuruluğundan ameliyat oluyor.bende de kuruluk var şu günlerde vitamin A-POS adında a vitamini içeren göz merhemi kullanmaya başladım.bununla birlikte viscotears kullanıyorum.geçmezse kontrole gideceğim inşallah bu ilaçları sizde deneyin.kuruluk olanlar lazer olmasın.ben oldum.

 285. nur diyor ki:

  gecmıs olsun tugce hanım.goz kurulugunda amelıyat yapıldıgını duymadım fakat punktum tıkacı takılıyor bende bu hafta ıcı taktırıcam ınsallah işe yarar cunku her ne varsa denedım alternatıf tıp dahıl herseyı.fakat olumlu bır degısıklık olmadı gozlerımde.yukarıda mail adresim var eger isterseniz bana yazabılırsınız.herkese Allahtan acıl sıfalar dılıyorum.Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

 286. tuğçe cankurt diyor ki:

  ilk defa böyle birşey yaşadım ameliyat olmalımıyım bilemiyorum gözüm sürekli kuruyor ne yapmalıyım……….
  hepinize acil şifalar diliyorum,çok çok geçmiş olsun.

 287. Efendi çiçek diyor ki:

  Merhabalar hepimize allahtan acil şifalar diliyorum 9 ay önce trende düşmeye bağlı kazadan dolayı kafa travması geçirdim travmadan 2 gün sonra bende yüz felci başladı sağ gözüm göz yaşı salgılamıyor göz kapaklarımı hareket ettiremiyorum gözüm tam kapanmıyor neticede gözümde yanma batma kızarıklık göz bebeğinde şişme ve sık sık enfeksiyon meydana geliyor 9 aydan beri doktor gözetiminde ilaç kullanıyorum gece yatarken gözüme gerekli pomadları uyguladıktan sonra gözümü hava almayacak şekilde bandajla kapatıyorum evden dışarı çıkamıyorum allah hepimize sabırlar versin

 288. Ender GÜRSOY diyor ki:

  İyi Günler Enis beye katılıyorum.
  Ey sabırsız hasta! Sabret, belki şükret. Senin bu hastalığın, ömür dakikalarını birer saat ibadet hükmüne getirebilir. Çünki ibadet iki kısımdır. Biri müsbet ibadettir ki; namaz, niyaz gibi malûm ibadetlerdir. Diğeri menfî ibadetlerdir ki; hastalıklar, musibetler vasıtasıyla musibetzede, aczini, za'fını hisseder. Hâlık-ı Rahîm'ine iltica eder, yalvarır. Hâlis, riyasız, manevî bir ibadete mazhar olur. Evet hastalıkla geçen bir ömür, Allah'tan şekva etmemek şartıyla, mü'min için ibadet sayıldığına rivayat-ı sahiha vardır. Hattâ bazı sâbir ve şâkir hastaların bir dakikalık hastalığı, bir saat ibadet hükmüne geçtiği ve bazı kâmillerin bir dakikası bir gün ibadet hükmüne geçtiği, rivayet-i sahiha ve keşfiyat-ı sadıka ile sabittir. Senin bir dakika ömrünü, bin dakika hükmüne getirip, sana uzun ömrü kazandıran hastalıktan teşekki değil, teşekkür et.
  Lem'alar ( 206 )

 289. ESİN GÜRSES diyor ki:

  öncelekile bu hastalığı yaşayıp ve atlattığım için allaha binlerce kez şükürler olsun
  DEĞERLİ KARDEŞLERİM NE OLUR KULAK VERİN,GÖZ KURULUĞUNUN NEDENİ A VİTAMİNİ EKS,İKLİĞİDİR…DOKTOR DOKTOR DOLAŞTIKTAN SONRA BUNU ANLADIM.,VE BOL BOL A VİTAMİNİ TÜKETTİM YOĞURT SÜT PEYNİR YUMURTA BOL AMA ÇOK BOL YEŞİLLİK …İNANIN BUNUN İLACI BU TABİ ÇOK DUA ETTİM…ALLAH HASTALIKLARI SINAMAK İÇİN VERİYOR ÇOK AMA ÇOK SIKINTILI BİR HASTALIKTIR BU..BİLMİYORUM BUNU OKUYAN OLUR MU OLMAZ MI AMA DEDİĞİM GİBİ A VİTAMİNİ ALINIZ.

  ALLAHTAN GELEN ŞEYİ YİNE ALLAH DÜZELTİR …ALLAH EMANET OLUN….

 290. ruya yıldırım diyor ki:

  bendede 3 yıldır var bu göz kurulugu 20 gun oncesıne kadar rahatsızlık vermıyodu bukadar ama gecenlerde gözum cok kotu oldu doktora gıttım keratokonjıktıvıt dedı ılaç kullandım kontrole gıttıgımde gecmıs dedı ama ogunden buyana gozlerım daha tam duzelmedı ne yapacagımı bılmıyorum gözyası testım herıkı gozdede 3mm cıktı sol gözumde allaha sukur bı rahatsızlık hıssetmıyorum ama sag gözum cok rahatsız edıyor neolucak bılmıyorum böyle restasısde kullanıyorum 2,5 ay oldu baslayalı ama pek bı faydasını goremedım olmassa doktorla konusucam göz kanallarını tıkıyolarmıs ınşallah bı cözum yolu bulunur allah sifa versın herkese

 291. canan akay diyor ki:

  mrb ben 22 yaşındayım ve göz kurulugu var bendede ve bu durum çok rahatsız ediyoı bi çok hastaneye gittim ama sonuç alamadım tek gitmediğim yer dünya göz kaldı oraya gitmeyi düşünüyorum tavsiye edeniniz varmı sorun düzeleblirmi

 292. nur s. diyor ki:

  merhaba arkadaslar uzun zamandan sonra tekrar yazmak istedim çünkü yukarda bahsetmiş oldugum bandaj lens beni mahvetti 7 ay kadar kısmen rahatlatmıstı ama sonra şiddetli agrılar oldu.lens takmayı bıraktım ama 6 ay sıddetlı agrılar gecmedı.suan yanma devam edıyor ama agrılardan kurtuldum cok şükür.bu hastalıkla yaklasık 5 yıldır mucadele edıyorum.RESTASİS ve suni göz yası damlası kullanıyorum umarım bir faydası olur.alternatif tıpa yöneldim.biyo enerji tedavisi gördüm hic bi degişiklik olmadı.en son sülük tedavisi yapıldı ama neyazık kı çare olmadı.suan ebe gümeci deniyorum henüz bi faydasını göremedim.psikolojim normal degil bunun içinde ilaç kullanıyorum.muhakkak bi çaresi var ama nerede gizli bilemiyoruz derdi veren Rabbim dermanınıda gösterir birgün diye düşünüyorum.ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN.ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM HERKESE.

 293. cihangir batman diyor ki:

  vallahi ne diyeyim benim göz kuruluğunun tedavisi yok çünkü hastalığımdan dolayı hiç göz yaşım yok. çok ama çok sıkıntı çekiyorum tıp… bizim için bitti. ne yaptıysam boş sadece suni göz yaşı kullanıyorun katkısız bunun harıcinde geri kalan bizim için yalan sizler bizlere göre daha şanslısınız sizin için tedavi var biz ne yapalım geceri karanlıkta yaşıyarum ışık yok dışarıdaki hayat yok, sınırlı bir hayatımız var hee. buhar makinesi alın bu sizi rahatlatır… iyi bir doktora gitmenizi öneririm.. geç kalmayın gözünüzün kıymetini bilin….. Allah yardımcımız olsun geçmiş olsun …………

 294. atiye yurt diyor ki:

  Merhabalar ben 2006 senesinde şişli etfal hastanesinde retina yırtığı nedeniyle her iki gözümden lazer oldum .Birsene sonra gözümün içinde sanki kıl varmış gibi almaya çalışıyordum aynı zamanda kaşıntı ve göz altlarımda müthiş ağrı var lazer olduğum yere gittim göz yaşı damlası verdiler kullandım ama şikayetlerim hala devam ediyor .Son zamanlarda bulanık görme ve sürekli gözlerimi kapatma isteği hissediyorum. Bodrumda doktora yeni gittim oda damla yazdı kullanıyorum ama değişen birşey yok bana ne yapmamı tavsiye edersiniz

 295. serap kaya diyor ki:

  merhaba benimde şikayetim göz kuruluğu özellikle sabah uyandığımda gözlerim kupkuru gözkapaklarımı açıp kapatmakta zorlanıyorum gözlerim yanıyor göz altlarım şiş ve mor sanki gözlerim açık uyumuşum hiç dinlenmemiş gibi. gün içinde gözlerim çok kaşınıyor doktorlara şikayetimi anlatıyorum gözyaşı damlası veriyorlar ama göz kuruluğu veya allerjim olmadığını söylüyorlar ama göz tansiyon ölçümlerim sınırın biraz üstünde çıkıyor her zaman ben bile tansiyonumu gözümdeki şikayetten kaynaklandığını artık biliyorum ama dr anlatamıyorum çok sıkıntım var bu sabah yine aynı şekilde uyandım

 296. nur s. diyor ki:

  cihangir bey ben sizi cok iyi anliyorum,ayakta durmak cok güc.ama bısekılde yasamak,umudumuzu kaybetmemek zorundayız.bahsettıgım doktora gıttım 3 aydır bandaj lens kullanıyorum tabıkıde sorun tamamen ortadan kalkmıyor fakat en azından depresyon halınden cıktım,eskısıne gore daha ıyıyım artık yasamak ıstıyorum!!!hergun yenı bısey cıkıyor tıp alanında bızım ıcınde bısey cıkacagını umut edıyor ve dua edıyorum.sız buyuk bır hastalıgı yenmıssınız emınım bununda ustesınden gelırsınız.dunya goz hastanesı (altunızade)nde calısyor methıye onderle gorusmenızı onerırım.lenslerı deneyın mutlaka.bunun yanında keten tohumu ve balık yagıda(sevenseas) kullanın hergun.cok su tuketmek,meyve ve sebze agırlıklı beslenmek lazım.amerıkadan getırttıgım bır ılacda ıyı gelmıstı.theratears omega 3 ve keten tohumu yagı karısımı.sormak ıstedıgınız bırsey olursa adresım:rose.elf23@hotmail.com.Allah yardımcınız olsun…

 297. cihangir diyor ki:

  nur s. benim göz kuruluğum hastalığımdan dolayı yani ilik nakli sonrası iliğin vucuda verdiği zaradan dolayı göz yaşı hücrelerimi tamamem kuruttu. bende göz yaşı hiç yok kullandığın göz yaşı damlaları yetmiyor eve buhar makinesi aldım ama o bile yetmiyor dr. yetitepe üniv. prf. üç yıldır takip ediyor ama bir gelişme yok bizler normal kuru göz hastaları değiliz.gözlükleri bende araştırdım bize faydası fazla olmayacağı söyledi ama lensi bilmiyorum onuda bu hafta soracağım bakalım ne diyecek inşallah bizler içinde olur. inanki böyle yaşanmıyor …he ing. bilmiyorum. gelişme olursa bene bilgi verirsen sevinirim bende olursa yazarım size acil şifalar dilerim…………

 298. nur s. diyor ki:

  merhaba cıhangır bey benımde goz yası problemım var.eger ıngılızce bılıyorsanız dryeyezone sitesıne bakmanızı tavsıye ederım,bu konuyla ılgılı tedavı yontemlerı,paylasım yazıları ve aradıgınız gozluk hakkında bılgıler var.3 yıldır bu hastalıkla mucadele edıyorum.schırmer testı 0.cok zor gunler gecırıyorum,cogu seyı denedım ama sonuc alamadım.dılek yazıcının ekledıgı yorumu buldum ve dr methıye hanımla baglantı kurdum fakat yurtdısında yasadıgım ıcın henuz muayene olamadım.kuru goz hastaları ıcın gelıstırılen lensı denemek ıstıyorum tabı benım ıcın uygun olursa.eger sızınde ımkanınız varsa dr methıye onderle ırtıbat kurmanızda yarar var.sıze acıl şifa diliyorum…

 299. cihangir batman diyor ki:

  ben lösemi hastasıyım 2,5 yıl önce allojenik ilik nakli oldum. bir yıldır göz kuruluğu çekiyorum. sağ gözümün göz yaşı ürete hücreleri tamamıyla kurumuş , sol ise biraz daha iyi mevcut göz yaşı ilaçlarını kullanıyorum ama yetmiyor. devamlı doktor kontrolundeyim. ama buda yetmiyor, duyuyorum ki gözü nemlendiren gözlükler varmış.varsa bu gözlüklerden nereden bulabilirim veya bu gözlükler işe yarıyormu.bu konudada ban yardımcı olurmusunuz…

 300. dilekyazıcı diyor ki:

  selam.ben de doğuştan var.30 yıl çektim.sıkıntılı günler geçirdim.ışığa hassasiyetten dolayı karanlık odalar tercih etme,tv izleyememe vb. bir çok doktor kızarmanın,sulanmanın nedenini anlayamadı.hatta göztaşı olduğunu söyleyip ameliyat yapan dr bile oldu. 10yıl önce şikayetimin iyice arttığı bir dönemde DÜNYA GÖZ HASTANESİ ne gittim. kısa bir muayeneden sonra göz kuruluğu olduğunu gözü korumak amacıyla lens kullanmamı tavsiye etti.lens itaktığımandan itibaren dünyaya yeniden geldiğimi hissettim.şu an çok rahatım.lens takmak bazen enfeksiyonlara neden oluyor o kadar .dr methiye önder. hoşçakalın.

 301. dilekyazıcı diyor ki:

  ben de doğuştan var.30 yıl çektim.sıkıntılı günler geçirdim.ışığa hassasiyetten dolayı karanlık odalar tercih etme,tv izleyememe vb. bir çok doktor kızarmanın,sulanmanın nedenini anlayamadı.hatta göztaşı olduğunu söyleyip ameliyat yapan dr bile oldu. 10yıl önce şikayetimin iyice arttığı bir dönemde DÜNYA GÖZ HASTANESİ ne gittim. kısa bir muayeneden sonra göz kuruluğu olduğunu gözü korumak amacıyla lens kullanmamı tavsiye etti.lens itaktığımandan itibaren dünyaya yeniden geldiğimi hissettim.şu an çok rahatım.lens takmak bazen enfeksiyonlara neden oluyor o kadar .dr methiye önder. hoşçakalın.

Yorum Ekleyin