By 26 Aralık 2014 Devamı →

Göğüs Tipi Genç Kızların Psikolojini EtkiliyorABD ’de bulunan Boston Çocuk Hastanesi’nden Dr. Brian Labow’un yürüttüğü bir araştırmada, genç kızların göğüs tipi ve boylarının psikoloji üzerinde etkili olduğu bulgusuna ulaşıldı.

göğüs tipi ve ruh sağlığıAsimetrik göğüslere sahip olan genç kızların özgüvenlerinin düşük olabileceğini belirten uzmanlar, bu durumun yeme bozukluğu veya iletişim kurma problemlerine yol açabileceğini vurguladı. Daily Mail’de yer alan habere göre, göğüsleri yaşıtlarından büyük olan genç kızlarda da benzer belirtiler görülebiliyor.

PSİKOLOJİK DESTEK GEREKLİ

Göğüslerin aşırı büyümesine neden olan macromastia adlı hastalığın genç kızlar üzerindeki etkisini de inceleyen bilim insanları, bu gibi durumlarda psikolojik desteğin gerekliliğini vurguladı.

Yüzde 40’ının göğüslerinde deformite bulunan, 12 ila 21 yaş arasındaki farklı göğüs yapıları ve boylarına sahip 59 kişiyle yapılan araştırmada, genç kızların psikolojik ve sosyal performanslarını ölçmek amacıyla testler yapıldı. Araştırma sonuçları Plastic and Reconstructive Surgery dergisinde yayımlandı.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , ,


Comments are closed.