By 21 Ekim 2011 Devamı →

GLUTENSİZ BAKLAVAKaraköy Güllüoğlu Baklavacısı, Çölyak hastaları için özel olarak “çölbak” isminin verildiği baklava üretti.
Karaköy Güllüoğlu’ndan yapılan açıklamada, çölyak hastalığı konusunda toplumu bilgilendirmek, farkındalığı artırmak ve çölyak hastalarının yaşam kalitesini artırmaya destek olmak amacıyla çölbak baklava ile ürün gamının genişletildiği, bu ürün için mevcut üretim sisteminden tamamen ayrı bir birim oluşturulduğu, ayrı ekipman ve ayrı fırın ile çalışıldığı bildirildi.
Açıklamada, çölbak baklava için aylar süren ARGE çalışmaları yapıldığı, laboratuvar sonuçlarının çok hassas denge gözetilerek incelendiği ve 20 mg/kg’dan düşük gluten miktarı gözetildiği, baklava harcına glutensiz un ve türevlerinin uygulandığı kaydedildi.
Karaköy Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Güllü, ARGE ekibi ile birlikte formüle ettikleri çölbak baklavanın tüm çölyak hastaları için çok uygun olduğunu belirterek, baklavayı mağazalarında fıstıklı, cevizli, ezme ve şekerpare çeşitleriyle tüm çölyak hastalarına servis etmeye başladıklarını vurguladı.
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , ,


Comments are closed.