By 30 Temmuz 2011 Devamı →

GİRYA İLE FORMA GİRİN



Yeni Bir Form Kazanma Önerisi : Girya Metodu

Demir bir gülle ve üzerinde onun her şekilde kullanılmasını sağlayan bir kulptan oluşan Girya, yüzlerce yıl öncesinin ilk spor aletlerinden biri. Günümüze uyarlandıktan sonra gittikçe popülerleşen bu çalışma yöntemi hakkında merak ettikleriniz…

GİRYA İLE FORMA GİRİN
Girya, iyi bir idman aracı olmasının yanında vücut için de kaslar arası uyumu hedefleyen bir çalışma metodu. Güç, dayanıklılık, sürat, esneklik ve denge çalışmalarına odaklanan bu çalışma yöntemi, Spor Merkezlerinde de yapılabiliyor. Kadınların yoğun olarak rağbet ettiği bu yöntem, kilo kontrolü konusunda da etkili.
Girya çalışması sırasında yapılan hareketler vücudun hangi bölgelerini çalıştırıyor?
Girya çalışmalarının temelini kardiovasküler (kalp-dolaşım sistemi) güç ve dayanıklılık egzersizleri oluşturur. Egzersizler bütünü yoğun olarak tendonları, eklemleri ve kasları çalıştırır.
Haftada kaç gün çalışmak gerekiyor?
Her spor branşında olduğu gibi başlangıç, orta ve ileri seviyeler var.
Girya ile yapılan çalışmalar sayesinde kısa sürede hedeflediğiniz atletik yapıya ulaşabilir ve kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Ama tabii başlangıçta bir uzmana danışmak şart.
Girya sporuna başlayan her kim olursa olsun eğitim aldıktan sonra kendi kondisyonuna (yaşı, kilosu ve sağlık durumu kontrol edildikten sonra) uygun olan seviyeden devam etmeli. Haftanın 2-3 günü 20 dakika ile 40 dakika arasında bir başlangıç programı uygundur. Tabii kişiyi başta bir uzmanın yönlendirmesi şart.
Bu sporla kilo vermek mümkün mü?
Girya çalışarak kilo vermek ve kilo kontrolü sağlamak hem çok kolay hem de eğlencelidir. Girya sayesinde kilo vermek için gerekli olan kardiyo ve ağırlık çalışmalarını aynı anda yapabilirsiniz. Bu yöntemle hiç durmadan 10 dakika çalıştığınızda vücudunuzda biriken yağlar çok hızlı bir şekilde enerjiye dönüşür ve yanar. Hedefinize uygun her türlü egzersizi Girya ile kolayca yapabilir ve kısa sürede hedeflediğiniz atletik yapıya sahip olabilirsiniz.
Bu spor aşırı kas yapar mı?
Girya ile hayalinizdeki kas yapısına ulaşabilirsiniz. Genel yapısı ile Girya çalışanlarda atletik bir yapı altında esnek, koordinasyonu ve dengesi yüksek, güçlü vücutlar görürsünüz. Kesinlikle şişirilmiş ve hantal bir görüntü oluşmaz.

Girya ile yapılan çalışmalar bütünü; kişinin tüm vücuduna kolayca hakim olmasını, risk altında olan kaslarının ya da vücut bölümlerinin kısa sürede güçlenmesini sağlıyor.

Örnek Egzersizler
GİRYA İLE FORMA GİRİNGİRYA İLE FORMA GİRİN GİRYA İLE FORMA GİRİN GİRYA İLE FORMA GİRİN GİRYA İLE FORMA GİRİN

Sırt ve Omuz Egzersizleri
Tai Chi Her Derde Deva
Bikram Yoga Zamanı
Omurga ve Bel Egzersizleri
Kalça ve Bel Egzersizleri
Karın Eğzersizleri
Nefes Eğitimi
Sıkı ve Seksi Karın Kaslarına Sahip Olmak İçin
Callenetics Egzersizleri ile 10 Saatde 10 Yaş Gençleş
Mekik Çekmeden Dümdüz Bir Karın İçin Egzersizler
Bahar Yogası ile Forma Gir
Lara Hudson ile 10 Dk. Pilates
Düz Karın İçin Egzersizler
Evde Yoga Yapalım
Formda Kalmak İçin Egzersizler
Kalça Egzersizleri

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Spor

Etiketler:, ,


Comments are closed.