By 06 Mart 2011 Devamı →

GIDA SAVAŞLARIGıda savaşları uyarısı

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu, dünyada gıda savaşlarını başladığını belirterek, halen bunun farkında olunmadığını söyledi.

26 Şubat 2011’de Malatya’da düzenlenen konferansa katılan Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu, dünyanın hiç bir kara parçasında Anadolu gibi bir yerin olmadığını belirterek, “Malatya’daki kayısıyı Avrupa’ya gönderin aynı şartlarda yetiştirin ama aynı kaliteyi alamazsınız. Çünkü toprak ve su farklı” dedi

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu, “Türkiye ürünlerinin güvenirliliği konusunda yabancı devletlerin herhangi bir resmi kurumunun logosuna veya damgasına gerek yoktur. Türkiye Cumhuriyeti kendine güvenen, öz güveni olan bir ülke olarak doğal ürünlerini ancak kendisi tescillemelidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kendine ait uluslararası geçerliliği olan tescil markası ve logosu olmalıdır. Yabancı bir devletin kalite kontrolüne ihtiyaç duymak veya kullanmak devletimizi küçük düşürmektedir” diye konuştu.

“GIDA SAVAŞLARI BAŞLADI, BİZ FARKINDA DEĞİLİZ”

Prof. Dr. Saraçoğlu, “Doğadan ben eksiksiz ürünümü yiyeyim, ne vitamin takviyesine, ne mineral takviyesine, hiçbir şeye ihtiyacım yok. Her taraf tüp bebek merkezi. Kanser yüzde 400 artmış. Adı sanılı duyulmayan hastalıklar hızla artıyor” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Saraçoğlu şunları söyledi, “Gıda Savaşları başladı, başlamak üzere. Başladı da biz farkında değiliz. Bakın Avusturya Başbakanı çıkıp 3 hafta önce açıkladı, bunlar dünyanın en çok koyun ve hububat ticaretini yapar.

‘5 yıl bizden canlı hayvan ve hububat beklemeyin, ancak kendimize yetiyoruz’ dedi. Çin 2 hafta önce gazete manşetiydi, bu yıl, buğdayda kuraklığa yenik düştü. Rusya, sürekli bizden buğday istiyor. Gidin Almanya’dan 100 bin ton makarna isteyin, bakın size ne diyecekler?” dedi.

Konferans sonunda yaptığı açıklamada bulunan Prof. Dr. Saraçoğlu, ” Suudi Arabistan, Afrika’da yüzbinlerce arazi kiralamaya başladı. Neden? Gıda üretmek için, sebze, meyve üretmek için. Türkiye olarak Anadolu’ya açılacağız. Milyonlarca dönüm arazimiz var, Anadolu’ya geri döneceğiz” ifadesini kaydetti.


Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu Bursa Kent Konseyinin düzenlediği “BİTKİ KİMYASI VE TOHUMLAR” konferansına katıldı.

Bitkilerin insan sağlığı üzerindeki etkileri konusunda birçok çalışma ve araştırması bulunan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, Bursa Kent Konseyi Gönül Dostları Çalışma Grubu tarafından düzenlenen toplantıda, doğanın insan sağlığına olan faydalarını anlattı.

Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Gönül Dostları Çalışma Grubu, alanında uzman kişileri Bursalılarla buluşturmaya devam ediyor. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda düzenlenen ‘Bitki kimyası ve tohumlar’ adlı konferansa, İstanbul Aydın Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu konuşmacı olarak katıldı.

Türkiye’ye örnek bir konsey

Bursalıların büyük ilgi gösterdiği konferansta konuşan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Bursa Kent Konseyi’nin şehir için çok önemli çalışmalar yaptığını ve gönüllülerden aldığı güçle Türkiye’nin en güçlü kent konseyi konumuna geldiğini söyledi. Yapılan çalışmalarla diğer kent konseylerine örnek olduklarını belirten Pala, “Bizlerin bu noktada olmasında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ve Başkanı Recep Altepe’nin büyük katkıları var. Belediye ve konsey işbirliğinde Türkiye’ye örnek hale geldik. Bursa markası olarak Türkiye’nin huzurundayız. Bursa ve Türkiye ile ilgili konuları konuşuyor, tartışıyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi nasıl bir Türkiye markası olduysa, Bursa Kent Konseyi de bir marka haline gelmiştir. Gönül Dostları Çalışma Grubu da bir marka olmuştur. Samimi ve içten çalışmalar yapıyorlar. 31 çalışma grubumuza da çalışmalarında Kent konseyi ve Büyükşehir Belediyesi olarak destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

‘Bizim için çer çöp, Avrupa ve Amerikalılar için bulunmaz bir nimet’

‘Bitki kimyası ve tohumlar’ konulu konferansın konuşmacısı Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu ise, kendisinin bir takım hastalıklar üzerinde bilgi sahibi olduğunu, ancak bunların sadece ansiklopedik bilgiler olduğunu ifade etti. Herkesin hekimlerin önerileri doğrultusunda hareket etmesini isteyen Saraçoğlu, insanoğlunun doğanın bir parçası olduğunun da unutulmamasını istedi. Anadolu topraklarına ve tohumlarına sahip çıkılması gerektiğini hatırlatan Saraçoğlu, “Yıllardır birçok ürünün tohumunu yabancılar yurtdışına götürdü. Bize hep ‘Bunlar, çer çöp, koca karı ilacıdır’ dediler. Yıllarca beynimizi yıkadılar. Avrupalı ve Amerikalı ise ‘Aman Türkler çer çöp demeye devam etsin’ dedi. Anadolu’da bitki kalmadı. Bizim için çer çöp, onlar için bulunmaz bir nimet haline geldi” diye konuştu.

Doğanın bir parçası olan insanın doğayı kullanma ve tüketme hakkına sahip olduğunu söyleyen Saraçoğlu, doğanın asla çöp üretmeyeceğini, Allah’ın hiçbir şeyi de sebepsiz yaratmadığını, her derdi çaresiyle verdiğini kaydetti. Bir zamanlar teknolojinin peşinden koşan insanoğlunun artık teknolojiden kaçtığını ifade eden Saraçoğlu, insanların artık yediği, içtiği gıdaları sorgulamaya başladığını dile getirdi.

‘Bu millet GDO’yu tanıdı, şimdi de ithal hibrit tohumlarını tanımalıdır’

Bazı bilim adamlarının hep otorite diye öne çıkarıldığını, söylediklerinin ise kanunmuş gibi gösterildiğini belirten Saraçoğlu, her ilim sahibinin üstünde, ondan daha iyi bir ilim sahibi olduğunu söyledi. Tohumu ithal edenlerin kendisinin halkı kandırdığı yönünde suçlamalarda bulunduğunu kaydeden Saraçoğlu, vatandaşa laboratuarında çıkan sonuçlara dayanarak bilgi verdiğini söyledi. Tohumlarla ilgili bilgilerde veren Saraçoğlu, şöyle konuştu:

“Anadolu’da yüzyıllardır kullanılan geleneksel tohumlar bulunmaktadır. Bir de hem ithal, hem de yerli hibrit tohumlar var. Bunların yanında GDO’lu tohumlar bulunmaktadır. Bu zaten en tehlikelisidir. Geleneksel tohumlar verimliliği çok yüksel değil, ama tadı mükemmeldir. İçerisindeki minareler tamdır. Seraya uygun değildir. Mevsiminde yetişir. İthal hibrit tohumlar ise verimliliği yüzde 75 civarındadır. İki farklı cinsin döllenmesiyle elde edilir. Verimliliği bir sonraki sene çok düşer. Çünkü ürün aslına dönmek ister. Genetiği o şekilde programlanmıştır. Aynı verim için tekrar tekrar ithal edeceksiniz. İthal tohumlarda vitamin ve minareler eksiktir. Transken tohumda ise tohumun genetik yapısına müdahale ediyor. Verimliliği yüzde 75-80’i buluyor. Bunda da mineral ve vitamin gibi etkin maddeler eksik oluyor. Tohumluk ise asla alamazsınız. Bunu tohumun ürünlerini tüketenlerde kısırlık sıkıntısı görülüyor. Bu millet GDO’yu tanıdı, şimdi de ithal hibrit tohumları tanımalıdır. İthal hibrit tohumların genetiğiyle oynanmamış ama hastalıkları önleyen mineral, vitamin gibi etkin maddelerden yoksundur”.

Anadolu topraklarının Allah’ın lütfu olduğunu anlatan Saraçoğlu, buradaki tohumlara halk olarak sahip çıkılmasını ve geleneksel tarımın yapılmasını tavsiye etti. Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin eşi ve Gönül Dostları Çalışma Grubu Temsilcisi Hüsniye Altepe ile Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Prof. Dr. Saraçoğlu’na çiçek ve İznik Çinisi takdim etti.

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu Prof.Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU
Sorularınız İçin : info@saracoglu.at
Telefon : 0 216 457 34 10 0 216 457 34 11
GSM : 0 539 470 76 46 0 539 470 76 47
Fax : 0 216 457 34 14


* Soğuk Alğınlığına Karşı Adaçayı
* Gençleştiren Kürler
*
Prof.Dr. Saraçolu *- Şifa Kitabı
* Tüylenmeye Karşı Aslanpençesi Kürü
* Sahte Ürünler Hakkında Uyarıları
* Ergenlik Sivilcelerine Karşı Öneriler
* Kimler Hangi Ekmekleri Tüketmeli?
* Gıda Savaşları
* Bel ve Boyun Fıtığı için Kürler Video
* Saraçoğlu Samanyolu TV’de Video
* İbrahim Saraçoğlu HaberTürk’de soruları yanıtladı
* İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor (Video)
* Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Reçetesi
* Kürleri Satın Almak için
* İbrahim Saraçoğlu Sabahın Sedasında
* Çekirdekli Kuru Üzüm Mucizesi
* Adet Düzensizliğine Karşı Kürler
* Saraçoğlu Kış Kürleri
* Domuz Gribine Karşı Kürler
* Sperm arttırıcı doğal kür
* Bitkisel Tedavilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
* Sağlıklı ve hızlı kilo almanın yolları
* Akciger kanseri ve wilson hastalığına karşı kür
* Böbrek Taşını Düşüren Bitkisel Kür
* Sigarayı Bıraktıran Bitkisel Kür
* Beyaz Dut Kürü
* Lentigo Yaşlılık Lekelerine Doğal Çözümler
* Mide Bulantısına Karşı Kekik Kürü
* Dereotu ve Anne Sütü
* Suyun Faydaları
* Kalp Büyümesine Karşı Domates Kürü
* Saman Nezlesi ve Astına Karşı Kür
* Adet Sancılarına Karşı Doğal Kür
* Tansiyon ve Kolestrol için Kür
* 7 Derde 7 Deva Kürler
* Tüylenmeye Karşı Kür
* Üzüm ve Üzüm Çekirdeğinin Faydaları
* Doğal Vitiligo Tedavisi
* SOĞAN Kürü VİDEO Anlatım
* İbrahim Saraçoğlu e-book
* Safra Kesesi ve Sindirim Sorunlarına Karşı Kür
* Isırgan Kürü
* Saçlara Parlaklık Veren Kür
* Akciger Kanserine Karşı Kür
* Isırganotu ve Kullanımı
* Ebegümeci Kürü
*
Havuç Kürü
* Ispanak ve Kereviz Kürü
* Patates Kürü
* Papatya Kürü
* Saç Dökülmesini Durduran Kür
* Maydanoz Kürü
* Anne Sütünü Arttıran Kür
* Siroz ve Gut için Kereviz Kürü
* Kolay Hamile Kalmak İçin
* Dut Kurusu Kürü (Egzama)
*
Soğan Suyu Kürü
* Beyaz Lahana Kürü
* İbrahim Saraçoğlu ile Söyleşi
* Soğan Mucizesi
* Adaçayı Kürü
* Depresyon Kürü
* Boy Uzatma Kürü
* İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor
*
Kabızlık Reçetesi
* Pratik ve Doğal Kürler

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:


Comments are closed.