By 05 Temmuz 2011 Devamı →

GENÇLEŞTİREN KÜRLERProf. Saraçoğlu’nun vazgeçilmez üç kürü var ve bunları yılda üç kez uyguluyor. ‘Maydanoz-limon kürü’, ‘lahana kürü’ ve ‘kiraz çöpü-limon kürü’… Vücuttaki toksinleri atıyor, cilde tazelik veriyor ve gençleştiriyor.
Prof.Dr. İbrahim SaraçoğluProf. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun vazgeçilmez bitkisel mucizelerini anlattı. Hem genç kalabilmek hem de sağlıklı olmak için mutlaka uygulanmalı…
Saraçoğlu’nun vazgeçilmez üç kürü…
KAHVALTIDAN YARIM SAAT ÖNCE MAYDANOZ-LİMON

“Yılda üç kere maydanoz-limon kürü uygularım. 15-16 adet saplı maydanozu mutfak robotuna atın, üzerine iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve yarım bardak su ilave edin, iyice karıştırın. Bu kürü 15 gün boyunca, sabah kahvaltısından en az yarım saat önce aç karnına için. Her defasında da taze hazırlayın. 15 gün uyguladınız, sonra bir hafta ara verin, tekrar 15 gün uygulayın ve sonra bitirin. 4-5 ay sonra yine aynı şekilde tekrar edebilirsiniz.
Ama şuna mutlaka dikkat edin; iri yaprakları, iri sapları ve dalları olan kocaman maydanozları ne kür amaçlı ne de salatanızda, yemeklerinizde kullanmayın. Pazardan alacağınız yaprakları bol, küçük ve yeşil olan taze maydanozları kullanın. Onların da boyları 20 santimi geçmemeli, sapları da ince olmalı.
HAMİLELER İÇİN SAKINCALI

Hamilelerin, hamileliklerinin ilk üç ayında bu kürü uygulamaları sakıncalı. Aslında hamilelerin hekimlerine danışmadan ilaç kullanmaları ve kendi başlarna bitkisel kür uygulamaları da yanlış.
MAYDANOZ KARACİĞERİN DOSTU

Maydanozun karaciğerin rahat çalışmasını sağlayan mükemmel bir gücü var. Tabii ki salatanızın içerisinde kullanılan şekliyle değil. Salatanın veya yemeklerin içerisine koyduğunuz maydanoz kür değildir. Onun bu gücünden faydalanabilmeniz için tarif ettiğim şekilde kürünü uygulamanız gerekir. Kürü uyguladığınız birkaç gün içinde cildinizdeki değişikliği fark edersiniz. Bu kür karaciğerdeki toksinleri atar, karaciğer yağlanmasını ortadan kaldırır. Cildi tazeler ve parlaklık verir.
Maydanozun içindeki enzimlerin en önemli özelliği, besinler ve solunum yoluyla aldığımız sentetik kimyasal kanserojen maddeleri ve de vücudumuzda oluşan zararlı kimyasal maddeleri zararsız hale dönüştürmektir. Sağlıksız çalışan bir karaciğer zamanla bütün organlarımızı etkilediği gibi, aynı zamanda cildimizin canlılığını, tazeliğini ve güzelliğini de olumsuz etkiler.
ZAYIFLATIYOR
Maydanoz kürü, karaciğeri arındırarak karaciğerin daha sağlıklı çalışmasını sağladığı gibi sizi bir miktar da zayıflatır. 15 gün uyguladığınızda 1.5 kilo da zayıflarsınız. Ben bu kürü 4 ayda bir uygularım. Yani yılda üç kez.
KANSERE KARŞI KORUYAN LAHANA KÜRÜ

Lahana kürü uygularım mutlaka. İri yeşil sarımsı lahananın, her gün üç-dört yaprağını yarım litre klorsuz suda, tencerenin ağzı kapalı olacak vaziyette 15 dakika kaynatacaksınız. Bu suyu ılındıktan sonra ikiye-üçe bölüp gün içinde içeceksiniz. Bir hafta uygulayın, üç gün ara verin, sonra tekrar bir hafta uygulayın.
LAHANA KÜRÜ BUNLARA FAYDA SAĞLIYOR
Bu kürün en büyük faydası, sizi kolon kanserine karşı korur. Vücudunuzdan toksin atar. Zaten bu kürü uygulamaya başladığınızda yağlı yağlı terlemeye başlarsınız. Vücuttan yağın atıldığını hayretle gözlersiniz. Bunun dışında kan dolaşımını mükemmel bir şekilde düzenler. Özellikle ayakta çalışanlar için, varis, venöz yetmezlik ve toplardamar şikayeti olanlar için bulunmaz bir nimettir. Horlamaya ve uyku apnesine karşı da iyidir. Bu kür sizi diyabete ve yüksek tansiyona karşı da korur. İlaç aldığı halde kan şekerini düşüremeyenler lahana kürü uyguladıklarında destekleyici olarak kan şekerleri düşer.
LAHANA YERİNE BİBERİYE ÇAYI DA OLUR
Lahana yerine biberiye çayı içilebilir. Bir bardak suda, 4-5 gram, yani bir çorba kaşığı kadar biberiyeyi 9 dakika kaynatacaksınız. Günde iki defa… Her defasında yeniden kısık ateşte kaynatılıp yeniden yapılacak. Aç karnına alınması daha iyi, böylece migreni de önler. Yağ yakılmasında destekleyicidir. Bu kürle ayda 1-1.5 kilo civarında verilebilir.

KİRAZ SAPI VE LİMON SUYU

Üçüncüsü ise kiraz sapı kürü. 25-30 tane kurutulmuş kiraz sapını bir bardakta biraz daha az suda, 5 dakika kaynatacaksınız. Ilındıktan sonra süzeceksiniz. Üzerine 3-4 damla limon suyu sıkıp içeceksiniz.

NELERE İYİ GELİYOR?

Bu kür erkeklerdeki prostat şikayetine karşı önleyicidir. Bir başka özelliği de sizden stresi alır, daha relaks olmanızı sağlar. Bunun dışında yine tansiyon hastalığına karşı özellikle hipertansiyona karşı önleyicidir. Vücutta ne olursa olsun az hareket eden insanlarda zamanla ödem gelişiyor. Biz genelde oturarak iş yaptığımız için bedensel hareketimizin sayısı düşük. İşte bu kiraz sapı kürü muhteşem bir şekilde vücuttan suyu atar, tuzu, mineralleri değil ama. Günde bir defa, 15 gün süreyle yapıp bırakırsınız. İki ayda bir… Sabah aç karnına içileni en makbul olanıdır.

MEYVE SALATASI FAYDAYI AZALTIYOR

Meyveleri karıştırmayacaksınız. Kiraz, kayısı, çilek tek başına tüketilir. Kavunla karpuzu karışık yiyebilirsiniz ama meyvenin salatası olmaz. Kayısı karaciğerin dostudur, çilek karaciğerin dostudur, kayısı ile belki çileği bir oranda karıştırabilirsiniz ama kayısı ile kirazı karıştıramazsınız. Çünkü o zaman meyvelerin kimyası değişiyor, faydaları azalıyor. Aşırı şekerli meyveler var. Beyaz üzüm gibi… Onlardan da uzak duracaksınız

TATLI YEMEKTEN ÖNCE YENMELİ

Akşamları asla tatlı yemem. Çünkü anında yağa dönüşüyor. Vücutta yağ olarak depolanıyor ve diyabet riskinizi yüksek oranda artırıyor. Eğer tatlı yiyeceksem de yemekten önce yiyorum. Böylesi daha sağlıklı. Ama yine sınırlı. Mesela bir porsiyonda üç dilim baklava varsa, sadece bir dilim yiyorum.

GÜNDE MUTLAKA 1.5 LİTRE SU

Ayrıca akşam yatağa gitmeden önce mutlaka iki bardak su içerim. Organların rahat çalışabilmesi, vücuttan toksinlerin atılabilmesi için mutlak surette suya ihtiyaç var. Vücudunuzu portakal suyuyla ya da elma suyuyla yıkayabilir misiniz? Suyun yerini hiçbir şey tutmaz. Günde en az 1.5 litre su içmeliyiz. Ben her sofradan iki bardak su içerek kalkarım, çünkü sindirimi kolaylaştırır. Yemeğimi bitirdim mi iki bardak su içerim, akşam yatağa giderken de mutlaka iki bardak su içerim. Su içmek aynı zamanda cildiniz için botoks görevi görür, yaşlanmayı da geciktirir.”

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu Prof.Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU
Sorularınız İçin : info@saracoglu.at
Telefon : 0 216 457 34 10 0 216 457 34 11
GSM : 0 539 470 76 46 0 539 470 76 47
Fax : 0 216 457 34 14


* Soğuk Alğınlığına Karşı Adaçayı
* Gençleştiren Kürler
*
Prof.Dr. Saraçolu *- Şifa Kitabı
* Tüylenmeye Karşı Aslanpençesi Kürü
* Sahte Ürünler Hakkında Uyarıları
* Ergenlik Sivilcelerine Karşı Öneriler
* Kimler Hangi Ekmekleri Tüketmeli?
* Gıda Savaşları
* Bel ve Boyun Fıtığı için Kürler Video
* Saraçoğlu Samanyolu TV’de Video
* İbrahim Saraçoğlu HaberTürk’de soruları yanıtladı
* İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor (Video)
* Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Reçetesi
* Kürleri Satın Almak için
* İbrahim Saraçoğlu Sabahın Sedasında
* Çekirdekli Kuru Üzüm Mucizesi
* Adet Düzensizliğine Karşı Kürler
* Saraçoğlu Kış Kürleri
* Domuz Gribine Karşı Kürler
* Sperm arttırıcı doğal kür
* Bitkisel Tedavilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
* Sağlıklı ve hızlı kilo almanın yolları
* Akciger kanseri ve wilson hastalığına karşı kür
* Böbrek Taşını Düşüren Bitkisel Kür
* Sigarayı Bıraktıran Bitkisel Kür
* Beyaz Dut Kürü
* Lentigo Yaşlılık Lekelerine Doğal Çözümler
* Mide Bulantısına Karşı Kekik Kürü
* Dereotu ve Anne Sütü
* Suyun Faydaları
* Kalp Büyümesine Karşı Domates Kürü
* Saman Nezlesi ve Astına Karşı Kür
* Adet Sancılarına Karşı Doğal Kür
* Tansiyon ve Kolestrol için Kür
* 7 Derde 7 Deva Kürler
* Tüylenmeye Karşı Kür
* Üzüm ve Üzüm Çekirdeğinin Faydaları
* Doğal Vitiligo Tedavisi
* SOĞAN Kürü VİDEO Anlatım
* İbrahim Saraçoğlu e-book
* Safra Kesesi ve Sindirim Sorunlarına Karşı Kür
* Isırgan Kürü
* Saçlara Parlaklık Veren Kür
* Akciger Kanserine Karşı Kür
* Isırganotu ve Kullanımı
* Ebegümeci Kürü
*
Havuç Kürü
* Ispanak ve Kereviz Kürü
* Patates Kürü
* Papatya Kürü
* Saç Dökülmesini Durduran Kür
* Maydanoz Kürü
* Anne Sütünü Arttıran Kür
* Siroz ve Gut için Kereviz Kürü
* Kolay Hamile Kalmak İçin
* Dut Kurusu Kürü (Egzama)
*
Soğan Suyu Kürü
* Beyaz Lahana Kürü
* İbrahim Saraçoğlu ile Söyleşi
* Soğan Mucizesi
* Adaçayı Kürü
* Depresyon Kürü
* Boy Uzatma Kürü
* İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor
*
Kabızlık Reçetesi
* Pratik ve Doğal Kürler

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , , , , ,


8 Yorum Var "GENÇLEŞTİREN KÜRLER"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. öznur kaygısız dedi ki:

  merhaba hocam.ben 34 yaşında menopoza girdim .iki sene hormon ilacı kullandım ve adet gördüm.bırakınca adet görmemeye başladım .şimdide civan perçemi içiyorum .neticede yine adet görebiliyorum ama ne şekilde kullanmam gerektiğini bilemiyorum.sürekli kullanımda bir yan etkisi var mı acaba.ne şekilde kullanmalıyım.zamanla adetim normale dönermi.

 2. aslıhan erdem dedi ki:

  hocam merhaba bel fıtığı için neler uygulanabilir?

 3. aslıhan dedi ki:

  SORU :
  Değerli hocam ben yaklaşık üç yıldır yeniden anne olabilmek için hem doktora gidiyorum hemde sizin bitki kürlerinizi kullandım.Hem soğan,incir,havuç kürlerini uyguladım yinede gebe kalamıyorum. Doktorun dediğine göre hiçbir sorun yok yinede olmuyor. Otuzüç yaşındayım. Lütfen bana yardımcı olun, biryol gösterin. FSH hormonum çok iyi ama progesteronum düşük yinede sabırla her yolu deniyorum.birğün bende sizin sitenize hamileyim diye yazabilmeyi çok istiyorum. Herkesin imtahanı farklı, ALLAH cami avlusuna, çöp kutusuna, sokaklara küçücük bebekleri atanları affetsin. Cenabı ALLAH benim gibi isteyen herkese nasip etsin. Dualarınızı bekliyorum. Ellerinizden öperim, ALLAH yardımcınız olsun saygılarımı sunarım.

  CEVAP :
  Kürü uygulayınca hemen ertesi ay hamile kalınacaktır diye bir kural yoktur. Biraz sabırlı olun, İnşaallah sizde hamile kalırsınız. Size önerim. AMHormonunuzu ölçtürünüz. Tüm gonadotropin hormonları (FSH, LH, Estradiol gibi) normal çıkmasına rağmen, AMH (Anti Mullerian Hormon) düşük ise hamile kalmanız mümkün olmaz. AMH yı yükseltici destek küre ihtiyacınız olabilir. Sağlığınız daim olsun. AMH sonucunu bildiriniz. AMHormonu yumurta gelişimi kontrol eden hormondur.

  SORU :
  Merhaba hocam, geçen sene mart ayında soğan suyu kürünüz sayesinde hamile kaldım bir oğlum vardı birde kızım oldu. hocam bebeğim 6 aylık, ben pcos hastasıyım soğan kürüne başladım yine 15 gün bugün bitti ama hala regl olmadım. soğan kürüne ara verip bir daha mı uygulamalıyım, lütfen cevap bekliyorum….

  CEVAP :
  Bu durumda soğan kürüne 15 gün aralarla 15 er gün 3x uygulayabilirsiniz. Hala daha regli olmuyorsanız, uzamn bir hekime daşınız. Sağlığınız daim olsun.

  SORU :
  Hocam, soğan kürünü geçen ay denedim ve sonuç adet oldum şimdi hamilelikten şüpheleniyorum ama soğan kürüne de başlamam gerekiyor eğer hamileysem ve soğan kürüne başlarsam olumsuz sonuç oluşturur mu? Saygılar,sevgiler..

  CEVAP :
  Soğan kürüne başlayabilirsiniz. Hamile kaldığınızı öğrendiğinizde soğan kürünü sonlandırınız.

  SORU :
  merhaba hocam ben 6 haftalık hamileyim ve tsh ve prolaktin yüksek çıktı bunun için dereotu kürünüzü uygulamayı düşünüyorum ama gebelikte uygulanır mı bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür ederim saygılar.

  CEVAP :
  prolaktin hormonunuzun yüksek olduğunu belirtiyorsunuz. dereotu prolaktin hormonunu yükseltir. Uygulamamanız gerekir. Doğum yaptıktan sonra dereotu kürünü uygulayabilirsiniz. dereotu anne sütünü de artırır. Sağlığınız daim olsun.

  SORU :
  selam aleykum hocam benim annem astım hastası 5yada6 doktora gittik astımı geçiyor bir ay sonra yine aynı ilaçlarını kullanma sına rağmen yardımcı olurmusunuz çok üzülyoruz anneme ne olur bi fikir verirmisiniz ne yapmalıyız kendisi 50 yaşında.

  CEVAP :
  Kürler bölümünden "Keçiboynuz" bölümüne giriniz. Ve 1 nolu kürü uygulayınız. Sağlığınız daim olsun.

  SORU :
  hocam benim babaannem 3 yıla yakındır zona hastası..her şeyi uyguladık ama bu hastalık bir türlü geçmek bilmiyor.Hastalık ilk başta sırt ve karın bölgesinde yaralarla başladı.Sonra kaşıntıda vardı.Doktorlar krem verdiler ve yarası geçti.ama kaşıntılar hala devam ediyor.Ve kaşıntıyı önlemek için doktorlar Lyrıca adında 150 ml lik sabah 1 akşam 1 olmak üzre bir ilaç verdiler.bu ilaç babaannemin kaşıntılarını geçirdi fakat bağımlılk yaptı.bu ilacı bırakınca kaşıntılar tekrar başlıyor ve dayanılmaz süreçlere kadar geliyor.babaannem bu hastalığa artık dayanamıyor ve sizden samimiyetle yardım istiyor.

  CEVAP :
  Eğer şeker hastası değil ise, kurutulmuş çekirdekli siyah üzümden öğleden evvel ve öğleden sonra olmak üzre (boş mideye) her defasında 15-20 adet tüketebilir. Bu kürü bir hafta boyunca günde 2 kez uygulamasını kaşıntıları geçtiğinde, haftada birkaç defa olmak üzre bir ay devam etmesini öneririm. Çekirdekli siyah kuru üzümün çekirdeklerini mutlaka iyice çiğnemesi (dişleri arasında kırması) gerekir. çekirdeklerini çiğnemekte zorlanır ise, havanda önce ezip sonra çiğneyerek tüketmesini öneririm. İlk 2 gün içerisinde kaşıntıları geçmez veya hafiflemez ise, günde üç kez öğün öncesi (sabah, öğle ve akşam) birer yemek kaşığı süpürge tohumunu havanda ezip birkaç yudum suyla almasını öneririm. sağlığınız daim olsun.

  SORU :
  merhabalar ibrahim bey.ben çalışan bir bayanım.sogan kürünü uygulamak istiyorum ama öglen ve aksam demişsiniz kullanımı için.öglen bunu yapmam mümkün degil.sabah akşam yapsam aynı etkiyi göstermez mi.cevabınızı bekliyorum.

  CEVAP :
  Soğan kürünü 15 gün süreyle günde 2 kez uygulamak gerekir. Dilerseniz akşam yemeği öncesi ve akşam yatmadan önce uygulayabilirsiniz.. Sağlığınız daim olsun.

  SORU :
  HAYIRLI GÜNLER HOCAM:Rabbim sizi hayirli uzun ömürlerle basimizdan eksik etmesin.Hocam benim sitenize ikinci defa yazisim bu,Almanyadan yaziyorum.Hocam soruma kisa zamanda cevap verirseniz cok sevinirim.Ben cörek otu yagini hergün bir cay kasigindan biraz fazla olmak kaydiyla,bagisiklik sistemimi güclendirsin diye agiz yoluyla aliyorum,ama ara ara kalb agrilarim oluyor,birakinca geciyor acaba bu yagin yan etkisi olabilirmi,siz soru cevap bölümünde belirtmissiniz hicbir yag agiz yoluyla alinmaz diye ,cörek otu yagi icinde bu gecerlimi.ben cörek otunu düzenli olarak tüketmek istiyorum,cünkü bagisiklik sistemim cok zayif, DR:MAREN FRANZ cörek otu hakkinda kitap yazmis peygamberimizin hadisinden yola cikarak, hocam sizden ricam cörek otu hakkinda arastirmalariniz varmi ,nasil tüketmeliyiz cörek otunu lütfen bizi aydinlatin.simdiden cok tesekkür eder iki cihan saadeti dilerim.

  CEVAP :
  Çörekotu yağı doğrudan tüketilmez. Çörekotunu günde en fazla 2 çay kaşığı alabilirsiniz. Almadan önce havanda biraz ezip sonra tüketmek en doğru olan yöntemdir. Sürekli kullanmayınız. Ağız yoluyla alınmaz derken, ilgili bitkinin veya tohumun uçucu yağını kastediyorum. Sağlığınız daim olsun.

  SORU :
  hocam merhaba 2ay önce doğum yaptım zayıflama kürlerinizi kullanabilir miyim sütümde bir azalma olur mu ?

  CEVAP :
  Laktasyon döneminde (emzirme dönemi) herhangi bir kür uygulamayınız. Emzirme dönemi bittikten sonra kür uygulayabilirsiniz. Sağlığınız daim olsun.

  SORU :
  hocam merhaba , ben lavanta kürünü uyguluyorum , sürekli sivilce cıkıyor suratımda ve sırtımda 1 haftadır kullanıyorum ama sivilce cıktıgı icin cözüm olur diye düsündüm fakat suan sivilceler arttı acaba yan etkisi olabilir mi ? yoksa temizliyor mu ? bilemedim

  CEVAP :
  Başlangıçta deri altındaki iltihabın dışarı atılmasını sağlar. İki hafta kullandığınız halde aynı durum devam ediyor ise, kürü sonlandırınız. Herkeste, %100 aynı başarılı sonucu almak diye bir kural yoktur. Sivilcelere karşı, dıştan uygulanan, elma sirkesi-madensuyu kürünü de öneririm.Sağlığınız daim olsun.

 4. gül şahin dedi ki:

  bu saraçoğlunun resmi sitesi değilki neden buraya yorum yazıosunuz doktorun burdan haberi bile yok

 5. GÜLSÜM KAYALAR dedi ki:

  hocam meraba ben gülsüm 28 yaşındayım 2004 yılında cron hastalıgı tanısı konuldu peranel fistül nedeniyle ameliyat geçirdim kalın ve ince bagırsak ta iltihap var cerrah paşa hastanesinde tedavi başlandı ilaç kullandım daha sonra marmara üniversitesinde devam ettim tedavime prf dr hülya hamzaoğlu dr.um 2 yıl remikiyet kullandım şimdi humiraya başladım hastalıgım nüksettinde ishal oluyorum ilaçlarla geçiyor ama kendimi halsiz hissediyorum hocam kudret narını arkadaşım önerdi siteye girdim okudum çok hastalıklara faydası varmış sindirim sistemi ve bagırsakta faydalı görülmüş ben sık sık ishal oldum için biraz tedirgin oldum sizce alıp kullanıyımı uygunmudur yardımcı olurmusunuz hocam bana yardım erderseniz çok sevinirim cvp bekliyorum ellerinizden öpüyorum şimdiden teşekürler.

 6. amber maraş dedi ki:

  Merhaba Hocam
  Benim eşim 35 yaşında ve aort diskesiyonundan ameliyat oldu çok şükür ameliyat başarılı geçti yalnız vücüdunda halen anadamar üzerinde çok hızlı gelişmete olan bir anevrizma bulunmaktadır, genişlenmesini durdurmak için bitkisel kürlarımız nedir yardımcı olabilrimisiniz çok teşekkür ederim. Allah razı olsun

 7. bagdagül dedi ki:

  Merhaba..
  Yaşm 35 bayan..Benim avuç içlerimde Egzama hastalıgı teşishi koyuldu.Alerjik hap ve kremler denedim.deterjandan olabildigince uzak duruyorum.DUT kürünüzü'de denedim=büzüldü ,çatlama, kuruma gibi olaylar meydana geliyor. Bir yıldan belli devam etmekte.bi çözüm yolu gösterirseniz cok sevinirim.Teşekkürler..

 8. nurdan sevgi dedi ki:

  slm ben tiroit kanserinden ameliyat oldum 2 yıl oldu adet olmuyorum cinsi papiller zayıftım şuan baya kilo aldım veremiyorum .birde gözümün üstünde yağ bezesi olluştu neyapabilirim zizi sürekli basından takip ediyorum yaşım 42 nurdan sevgi yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum şimdiden tşk ederim