By 05 Mart 2009 Devamı →

FORMDA KALMAK İÇİN EGZERSİZLERYaza sayılı günler kala evde kolaylıkla kendi başınıza yapabileceğiniz bu hareketler sırt, karın, bel, kalça ve bacak bölgenizi çalıştıracak.

Formda Kalmak için yapılması gerekenler

Bel Egzersizi:

Yere yüzükoyun uzanın. Dirseklerinizi omzunuzun hemen altına koyarak vücudunuzu, yukarı doğru kaldırın ve bacaklarınızı kalçanıza doğru kıvırın. Belinizi esnetirken başınızı sağa veya sola doğru çevirerek sırtınızı da çalıştırabilirsiniz.
Formda Kalmak için yapılması gerekenler
Kalça ve bacak: Ayakta tek bacağınızı göğsünüze çekerek kalça ve arka bacağınızın esnemesini sağlayın. Bedeninizle birlikte dengenizi de kontrol ettiğinizi göreceksiniz.

Karın egzersizi: Parmak uçlarınızın gerginliğini sağlayacak şekilde bacaklannızı düz bir şekilde uzatın. Yerden 10-15 cm. yukarıda bacaklarınızı birkaç saniye tutun ve bırakın.

Arka bacak egzersizi: Bacaklannızı yukarı doğru kaldırarak belinizin yerle temas etmesini sağlayın. Bacaklarınızı sırasıyla 90 dereceye indirip tekrar düz bir pozisyona getirin.

Yan kaslar: İç bacaklannızın gerginliğini sağlayarak belinizin çukur, kalçanızın dışarıda olduğu bir pozisyon alın. Sırtınızın esnediğini göreceksiniz.

Sırtınızı esnetin: Kollarınızın gerginliğini sağlayarak bacaklannızı kıvırın ve topuklarınızın üzerine oturun. Omuzlarınızın, sırtınızın ve bel bölgenizin gerildiğini ve esnediğini hissedeceksiniz.

Göğüs egzersizi: Yüzükoyun yere uzanın. Bacaklarınızı gergin tutun. Ellerinizin üzerinde bütün vücudunuzu kaldırmaya çalışın. Bu hareketi diz kapaklannızı yere koyarak da tekrarlayın.

Kalça için: Dizleriniz bükülü eller kalçanın her iki yanında olsun. Kalçanızı yuları doğru kaldırın. Dizinizin ve kalçanızın aynı hizada olmasına dikkat edin.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Spor

Etiketler:, , , , , ,


1 Yorum Var "FORMDA KALMAK İÇİN EGZERSİZLER"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. elıf erdogan dedi ki:

    super bısey