By 09 Ocak 2010 Devamı →

EUROVİSİON 2010 MANGAManga 2010 Eurovision Temsilcimiz mi?

TRT’den habersiz Manga Eurovision’da
Bu yıl Eurovision’da Türkiye’yi Manga’nın temsil edeceği söylentisi ortalığı karıştırdı. TRT, ‘daha karar vermedik’ derken Manga grubu ön görüşme yaptıkları TRT’den henüz karar çıkmadığını açıkladı.Manga Eurovision' da
Eurovision Şarkı yarışması’nda bu yıl Türkiye’yi Manga grubunun temsil söylentisi ortalığı karıştırdı. TRT yetkilileri Eurovision’a gönderilecek müzik grubu için henüz net bir karar vermediklerini açıkladı. Eurovision için yapılan elemelerde ilk üçe kalan Manga grubunun şansını artırmak için böyle bir söylentinin çıkarıldığı iddia edildi.

3 ADAY FİNALE KALMIŞTI
Norveç’in başkenti Oslo’da bu yıl 55’incisi düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışmasın için TRT Türkiye’yi temsil edecek isim için 3 alternatif seçenek üzerinde anlaşmış, Emre Aydın, Şebnem Ferah ve Manga gurubu arasında eleme yapacaklarını açıklamıştı.
KARAR AŞAMASINDAYIZ
Ferman Akgül, Özgür Can Öney, Yağmur Sarıgül, Efe Yılmaz ve Cem Bahtiyar’dan oluşan grubun TRT tarafından bu yıl Norveç’te gerçekleşecek olan Eurovision’da Türkiye’yi temsil edeceği yönünde çıkan haberlere tepki gösteren TRT yetkilileri iddiaların asılsız olduğunu söyledi. TRT yetkilileri “Biz bir açıklama yapmadan böyle yalan bir haber yapılmış. Biz de bu yalanı temizlemeye çalışıyoruz. Kim bilgiyi nereden doğrulattığını söylerse yalan söyler. TRT bu konuda karar aşamasındadır. Haber tamamen gerçek dışıdır” şeklinde açıklama yaptı.
BİZ EUROVİSİON’A GİTMEYE HAZIRIZ
Geçen yıl MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde Avrupa’nın En İyi Sanatçısı seçilen Ferman Akgül’ün solistliğindeki 5 kişilik grubun menajerliğini yapan şirketin yetkilileri de konuyla ilgili TRT tarafından kendilerine henüz resmi bir tebliğin yapılmadğını vurgulayarak “Biz yarışmaya hazırız. Ama TRT resmi açıklama yapmadı. Haber doğru mu yanlış mı merak içerisindeyiz?” dedi.
Manga Eurovision 2010
ŞEBNEM FERAH VE EMRE AYDIN KATILMIYOR
TRT’nin Manga grubunu seçtiğiyle ilgili haberlerin çıkması üzerine Eurovision için adı ilk geçen isimlerden Emre Aydın ve Şebnem Ferah teklif gelse de kabul etmeyeceklerini açıkladılar. Bu açıklamalardan sonra TRT’nin bu yıl Oslo’ya Eurovision için kimi göndereceğini herkes merakla bekliyor.

13.01.10 TRT Eurovision için son kararını verdi

TRT’nin Eurovision için kendilerini seçtiğini öğrendikten sonra bir türlü resmi teklifin gelmemesi nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Manga Grubu nihayet muradına erdi.

TRT ve Manga Grubu dün 2010 Eurovision Şarkı Yarışması için anlaşıp resmi sözleşme imzaladı. Posta yoluyla gönderilen sözleşmeleri imzalayan taraflar, en kısa sürede şarkının belirlenip tanıtımına başlamak için anlaştı. 25, 27 ve 29 Mayıs tarihlerinde Norveç’in başkenti Oslo’da yapılacak 55. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Manga Grubu ilk beşe girmek için yarışacak.

MTV ÖDÜLÜ ALMIŞLARDI

TRT grubun tanıtım ve yarışma masrafları için 450 bin lira bütçe ayırdı. Ancak bu kez daha öncekilerden farklı olarak parayı peşin olarak ödemeyecek. Grup yaptığı masrafları faturayla belgeledikten sonra bunu kurumdan alabilecek. Hadise, Kenan Doğulu ve diğer eski yarışmacılar belirlenen tanıtım ve klip bütçesini peşin olarak almışlardı. Adını Japon çizgi film sanatından alan Manga Grubu “Bir Kadın Çizeceksin” adlı şarkılarıyla çıkış yapmış, geçen yıl çıkardıkları Şehri Hüzün adındaki albümleriyle MTV Müzik Ödülleri’nde Avrupa’nın En Sevilen Sanatçısı seçilmişlerdi.

TÜRKİYE’yi Eurovision’da temsil edecek olan maNga grubu şarkı için hazırlıklara başladı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da şarkının İngilizce mi, yoksa Türkçe mi olacağı merak konusu oldu. TRT yetkilileri bu konuda grubun serbest bırakıldığını açıkladı. Grup üyeleri ise şu günlerde ikisi Türkçe, biri İngilizce 3 şarkının hazırlıklarını sürdürüyor.

Eurovision Finalinde manNga’ ya başarılar diliyoruz.
 

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Music

Etiketler:, ,


Yorumlar "EUROVİSİON 2010 MANGA"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. cresent dedi ki:

  eurovision sarkınız mukemmeldı.gercekten sızınle gurur duyuyoruzz……..

 2. kübra tüzünn dedi ki:

  yaaaaa ferman abii çok tatlısınn yaaa bayılıyorumm sana….

 3. MERVE YALÇIN dedi ki:

  SENİ ÇOK SEVİYORUM AMA EREVİZYON DA İNGİLİZCE ŞARKI YERİNE TÜRÇE ŞARKI SÖYLESEYDİ DAHA MEMNUN OLURDUK

 4. MERVE YALÇIN dedi ki:

  SENİ ÇOK SEVİYORUM

 5. melis yıldız dedi ki:

  sizi çooooooooooooooooooo oooooooooook seviyoruuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuum. ve şuanda sizin şarkınızı dinliyorummm

 6. nihal aynacı dedi ki:

  manga berbat o ne ya iğrenç öyle sarkı mı olur arkadaslar yapmayın ya sevmeyen var dır herhalde

 7. Cemal gül dedi ki:

  Hadisenin yaptığı hataları yapmıyorlar bu iyiye işaret geçen yıl hatırlarsanız yıl başında hadise şarkısını tanıtmaya başlamıştı… Ne oldu en başta ermenistan şarkısını değiştirdi ve bizim şarkımızın stilinde bir şarkı yaptı… Sadece ermenistan değil neredeyse 10 ülke bizim şarkımıza özendiler…

 8. promous dedi ki:

  evet haklısın inşallah hadiseden daha güzel bir sonuç getirir bende buna inanıyorum manga bizi en azındn 2.liğe götürür.

 9. MANGA 2010 dedi ki:

  Tebrik Ederiz son karar verilmiş, umarım Manga bizi layıkıyla erovizyonda temsil eder.