By 13 Nisan 2012 Devamı →

ET VE PEYNİR ÜRETİCİLERİ TEŞHİR EDİLDİGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, baldan sonra tüketiciyi yanıltan et ürünleri ile peynir üreticisi firmaları da teşhir etti.

 

Bakanlığın internet sitesinde, laboratuvar sonuçlarının olumsuz çıkması üzerine gıdada taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen peynir üreticisi 3 firma ile et ürünleri üreticisi 3 firma ilan edildi.

Söz konusu firmaların ürünlerine dönük laboratuvar incelemelerinde, yağlı tulum peynirlerinin içinde bitkisel yağ, pişmiş dana kavurmanın içinde at eti (tek tırnaklı eti), yüzde 100 dana eti sucuğun içinde kanatlı eti ve soyulmuş sosisin içinde yabancı doku ve iç organ tespit edildi.

Buna göre, laboratuvar sonucuyla “taklit ve tağşiş” yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firma adı, ürün adı, markaları şöyle:

Firma Adı Ürün Adı Marka
Akgökseller Gıda ve Süt Mam. Tar. Ürn. Canlı Hay. Oto. Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti.Konya Yağlı Tulum Peyniri (Nişasta ve Bitkisel Yağ Tespiti) Hasan Dede
Birsen Güven Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Kayseri
Tam Yağlı Tulum Peyniri (Bitkisel Yağ Tespiti) Yalçıntepe
Güldemce Gıda İnş. Otomotiv San. Tic. Ltd. Konya Yağlı Tulum Peyniri (Bitkisel Yağ Tespiti) Güldemce
Efraim Usta Lokantası Nazım ÇAKMAK Çınarlı Mh. N. Erim Cd. Kayacı Sk. No:2 İzmit/KOCAELİ Pişmiş Dana Kavurma
(Tek Tırnaklı Eti)
Yemek
Etsan Gıda Sanayi A.Ş Tepeören-Tuzla/İSTANBUL Acılı Kangal Sucuk %100 Dana Eti (Kanatlı Eti Tespiti) Apikoğlu
Karizma Beşler Et Tesisleri Kemerburgaz Cad. No 76 Kağıthane /İSTANBUL Soyulmuş Sosis (Yabancı doku, iç organ tespiti) Uludağ

* Teşhir Edilen Bal Firmaları

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , , ,


Comments are closed.