By 15 Mayıs 2011 Devamı →

EROVİZYON 2011 BİRİNCİSİTemsilcimiz Yüksek Sadakat‘in elendiği 56. Eurovision Şarkı Yarışması’nın finali Almanya’nın Dusseldorf kentinde yapıldı. Azerbaycan 221 puanla yarışmayı kazanan ülke oldu. Azeri şarkıcı Nigar sahneye Türkiye bayrağıyla geldi.

Düsseldorf’da Eurovision Arena’da yapılan yarışmada Eldan ve Nigar’dan oluşan grubun söylediği “Running Scared” isimli şarkıyla Azerbaycan toplam 221 puan alarak birinciliği elde etti.
Eldan ve Nigar sahneye Türk ve Azeri bayraklarıyla çıktı.
Eurovision’a dördüncü kez katılan Azerbaycan’ı 189 puanla İtalya ve 185 puanla İsveç takip etti.
Türkiye 12 puanı Azerbaycan’a verdi.
Bu arada Türkiye’nin elendiği 1. yarı finalde sadece 47 puan alabildiği ve 13. sırada kaldığı öğrenildi.
Arena’yı dolduran Azeriler ve gurbetçiler sonucu hep beraber kutladı.
Finalde sahneye çıkmaya hak kazanamayan Yüksek Sadakat grubu yarışmayı VIP bölümünden izledi.
57. Eurovision Şarkı Yarışması 2012 yılı Mayıs ayında Azerbaycan’da yapılacak.
Azeriler sokaklara döküldü
Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen 56. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Azerbaycan’ın birinci olmasından sonra Azeriler, Eurovision birinciliğini Azatlık Meydanı’nda coşkuyla kutladı.
Kutlamalara katılan yüzlerce Azeri, Azerbaycan-Türkiye kardeşliğin lehine ve Ermeni işgalinde bulunan Yukarı Karabağ topraklarının işgalden kurtulması yönünde slogan attıkları görüldü.
Bazı Azeri vatandaşlar ise uzun bir süreden sonra ilk defa sevinç yaşadıklarını ifade ederek, yarışmada Türkiye’nin kendilerine verdiği destekten dolayı mutlu olduklarını ifade etti.
Kutlamalara, başkent Bakü’de yaşayan Türk öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.

* Erovizyon 2009 Birincisi
* Erovizyon 2010 Birincisi – Almanya
* Erovizyon 2011 Temsilcimiz Yüksek Sadakat

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Music

Etiketler:, ,


Yorumlar "EROVİZYON 2011 BİRİNCİSİ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. GÜLAY ÇİMEN dedi ki:

  YÜREĞİNİZE SAĞLIK ….. BAYRAĞIMIZLA ÇIKIP BİZİDE ONURLANDIRDIGINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİNNNN…. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE …. AZERBAYCANA SEVGİİİİ VE SALAMMMM

 2. edepli sözlük dedi ki:

  Ne mutlu türküz diyene . Selamlar azerbaycan türkleri sizi seviyorum.

 3. müşvik asgerov dedi ki:

  azerbaycan ve türkiye fark etmez biz kardeşiz 2012 de azerbaycanda türkiyenin kazanmasini çok isterim ben kendimde azerbaycanliyam ama türkiyede yaşiyram

 4. COX SAG OLUN EZİZ QARDASLARİMİZ MENDE AZERBAYCANLİ QARABAGLİYAM VETENİMİN BU YARİSDA QALİB GELMESİNDEN COX QURUR DUYURAM VAR OLSUN AZERBAYCAN YASASİN TURKİYE AZERBAYCAN QARDASLİGİ!!!! YASYASİN BUTUN TURK DUNYASİ!!!!!!!!!! DUSMENLERİMİZ KOR OLSUN!!!!!!!AMİN!!!!!!!!!!

 5. Ozan Kartal dedi ki:

  Türkiyede Maç a Azeri Bayrağının girişini yasaklamış bir ülke vatandaşı olarak GURUR duydum… O gün Azerbaycan Bayrağını provoke malzemesi olarak gören Devlet Büyüklerimizin!!! acaba yüzleri kızardımı

 6. yildiz dedi ki:

  bende azeri kardeslerimiz kadar sevindim başarıların devamını dilerim

 7. Nilgun Sergel dedi ki:

  Tebrik ediyoruz, inanın Türkiye kazanmış kadar hatta daha çok sevindik. Umarım bundan sonraki yarışmalara kimin katılacağını TRT kendi kafasına göre değilde birazda vatandaşın fikri alınarak seçilir.

  2012'de Azerbeycan'da görüşmek üzere