By 01 Şubat 2008 Devamı →

ERKEKSİZ HAMİLELİKHamilelik için erkeğe gerek kalmadı!

Erkeksiz HamilelikKemik iliğinden alınan kök hücreden sperm üretildi. Uzmanlara göre 3 yıl içinde “kadın spermi”yle hamile kalmak mümkün olacak

İngiltere’de Newcastle Üniversitesi’nde geliştirilen yöntemle, kadınların kemik iliğinden alınan kök hücrelerden sperm üretildi. Bu durum, erkeğe gerek kalmadan kadınların “kendi hücreleriyle” hamile kalması anlamına geliyor! Genetikçi Kerim Nayernia, fareler üzerinde başarılı sonuçlar elde ettiğini ve 2 ay içinde klinik testlere başlamak için izinlerin alındığını belirtti.

Prof. Nayernia, “İlk amacımız kısır kişilerin çocuk sahibi olmasını sağlamak” dedi. Erkekten alınan kök hücrelerden sperm ürettiklerini belirten Nayernia, “3 yıl içinde kadın spermiyle de hamile kalmak mümkün olacak” diye konuştu. Ancak bazı çevreler yöntemi topa tuttu. Lezbiyen veya gay çiftlerin kendi biyolojik çocuklarını edinebileceklerini söyleyenler, yöntemin insanın üremesini tamamen yapay bir hale getireceğini belirtti. Bazı uzmanlar ise bu yöntemle dünyaya gelen bebeklerin özürlü olacağını iddia etti.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:,


1 Yorum Var "ERKEKSİZ HAMİLELİK"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. sinan yeşil dedi ki:

    böyle sacmalık mı olur yaa
    sacmalamayın erkesiz kadın hamile kala caka
    diyor sunuz yanii