By 27 Ağustos 2011 Devamı →

ENDOPEEL İLE KIRIŞIKLARA VEDA EDİNYerçekimine yenik düşerek sarkan yüz, boyun, kalça, kol ve iç bacak kaslarını güçlendirmek mümkün. Ameliyat dışı yöntemlerle kırışıklıklara ‘dur’ diyen tıp; kaslardaki bu sarkmalara yönelik ürünler de geliştirdi. Karbolik asit ve yer fıstığı yağından oluşan, kısa adı ‘endopeel’ olan yeni enjeksiyon tekniği kas içine uygulanıyor. Kası kaldırarak, geriyor…
EndopeelEndopel, Mimikleri yok etmeden kırışıklıkları gideriyor. Selülit, kalça ve karın germede de kullanılıyor.
ENDOPEEL 6-8 aylık bir süre için, hemen sonuç veren yüz veya vücut liftingi elde etmek üzere patentli bir kimyasal yöntem kullanılarak progresif medikal lifting gerçekleştirmeye yönelik tıbbi bir tekniktir.
Bu tekniğin uygulamasında İsviçreli hekim Prof. Dr. Alain Tenenbaum’un geliştirdiği DocTNB isimli ürün kullanılmaktadır. Yüz cerrahisi alanında uzmanlaşmış olan Prof. Dr. Tenenbaum’un geliştirmiş olduğu DocTNB, ENDOPEEL tekniğinin ürünü olarak aralarında İsviçre, İtalya, Fransa, Meksika’nın da bulunduğu çeşitli Avrupa ve dünya ülkelerinde 13 yıldır kullanılmaktadır. Türkiye için yeni bir ürün. Sağlık Bakanlığı onaylı yeni ürün hem kaldırma (lifting) yapıyor hem de soyuyor (peeling).
ENDOPEEL Tekniği
– Yağ asitlerinden yapılmış bir preparat olup, kas lifleri arasında boşluklar oluşturarak 6-8 ay sonra eski haline dönebilen, hızlı bir kas kütlesi liftingi yaratır.- Plastik cerrahlar, kozmetik cerrahlar, KBB ve yüz cerrahları, dermotolog, medikal estetisyenler için yeni bir silahtır. 30 dakikadan az bir sürede lifting yapılabilir (skar oluşturmadan kimyasal lifting). Aynı zamanda ciltte hacimsel sıkılaşma sağlar (yüzün 1/3 orta bölgesi)

– Uygulandığı her bölgede cildi gerer.

– Kötü görünen, torba gibi olmuş düşük gerdan halindeki platisma bantlarının hızlı ve etkili bir şekilde düzeltilmesinde, cildin fiziksel kalitesinin arttırılmasında kullanılır.

– Dudak üstündeki kasların hiperaktivitesinden kaynaklanan ve estetik olmayan problemin giderilmesine yardımcı olur.

– Etkinlik, kolay kontrol edilebilirlik ve uzun süren etki elde etmek bakımından ENDOPEEL tekniğinin uygulanacağı en uygun yer, kaslardır.

– Çalışmalar esnasında doku ölümü veya abse belirtilerine rastlanmamıştır.

– Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı Dr. Sacit Karademir çok ince uçlu enjeksiyonlarla uygulanan endopeel tekniğinin kas lifleri arasındaki boşluğu doldurarak etki ettiğini söylüyor. Enjeksiyon yapılan kasta oluşan boyut değişikliklerine bağlı olarak cilt sıkılaşması sağlanıyor. Hızlı sonuç veren yöntemin, altı-sekiz ay etkili olduğunu belirten Dr. Karademir, “Endopeel’in etki mekanizması botoksun tam tersi. Botoks sinir iletimini engelleyerek kasın felcine yol açar. Böylece kas gevşer. Endopeel ise tam tersi bir mekanizmayla çalışıyor. Yaptığımız küçük enjeksiyonlardan sonra, kas dokusu kasılıyor. Kas tonusu, dolayısıyla taşıma gücü artıyor. Güçlenen kaslar, yerçekimiyle aşağıya doğru yönelen yumuşak dokuları topluyor. Kuvvetlenerek yukarı çekilen kaslar altı-sekiz ay böyle kalıyor” diyor.

BOTOKSA RAKİP DEĞİL

Son yıllara damgasını vuran estetik uygulamaların başında botoks geliyor kuşkusuz. Peki endopeel, botoksa rakip olabilir mi? Dr. Karademir, “Hayır” diyor. Çünkü iki ürün birbirinden farklı. Botoks, kırışıkların giderilmesinde etkili. Endopeel ise sarkan kasların kaldırılmasında. Zaten her ikisi birlikte kullanılabiliyor. Yöntem, yüzünde sarkmalar için ameliyat masasına yatmak istemeyenlere de bir seçenek.

CENAZELERİN GENÇLEŞTİRİLMESİNDE KULLANILIYOR
Endopeel ile yapılan çalışmalar enjeksiyonun kadavralarda dahi etkili olduğunu gösterdi. Dr. Karademir, “Kadavra üstündeki etkisini gördüm. Kadavranın kasları dahi toparlanıyor. Avrupa ülkelerinde cenazelerin daha dinamik ve hoş görünmesi için de bu enjeksiyonlar yapılıyor” diyor.
POPOYU KALDIRIYOR

Yöntemin kalça bölgesindeki uygulamalarından yüz güldüren sonuçlar alınıyor. Endopeel, kalça bölgesinde dışbükeylik elde etmek, kalça genişliğini azaltmak, bölgedeki cilt kalitesini arttırmak, daha genç bir gergin bir kalça elde etmek için de uygulanıyor.

MİMİKLERİ DONDURMUYOR

Kişi kas-mimik hareketlerini tamamen doğal bir şekilde kullanmaya devam ederken, uygulanan bölgede toparlama ve sıkılaşma yaşıyor. Uygulamanın hemen 10 dakika sonrasında gözle görülür fark yaratıyor. Yüz, elmacık kemikleri, el, kaş ve göz çevresi, dudak, dekolte germe, selülit tedavisi, kasık germe ve popo kaldırma gibi çok yaygın kullanım alanı var. Yöntem nadir de olsa ödem yapabiliyor. Kardiyopati hastalarına önerilmiyor. Ancak içinde yerfıstığı yağı bulunduğundan, alerjisi olanlarda büyük ödemlere neden olabilir. Sigara ve alkol kullananlar diğerlerinden daha fazla ödem yaşıyor.

Gözaltı Torbalarına Veda Etmek İçin
Güzelliğin Sırları
Lipo Star ile Bölgesel Zayıflama
Cilt Lekelerine Spectra Lazer Yöntemi
Ameliyat ve Yara İzlerine Estetik Çözümler
Ozon Yağı ve Ozon Terapi

“Güzellik” Kategorisinde Diğer Yazılar İçin

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik

Etiketler:, ,


1 Yorum Var "ENDOPEEL İLE KIRIŞIKLARA VEDA EDİN"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. emine çiçek dedi ki:

    istanbulda nerde bu uygulamayı yapan yer var tlf rica edebilirmiyim ne ne kadar ücreti