By 17 Temmuz 2009 Devamı →

ENDER SARAÇ’TAN SAĞLIKLI ZAYIFLAMA ÖNERİLERİSağlıklı beslenme adına neler yapılmalı?

Uz.Dr. Ender SARAÇ Sağlıklı beslenme bir kere abartılmamalı. Sağlıklı beslenme diye sadece brokoli ile kabak haşlama yemek ve bütün gün aç kalmak demek değildir. Sağlıklı beslenmek dengeli beslenmektir. Daha şişmanlatıcı veya toksin oluşturucu gıdaları ise genelde azaltmak veya bunları bir atada fazla tüketmemektir. Aynı zamanda sağlıklı beslenmeden öte sağlıklı yaşam konseptini daha çok öne çıkarmaya çalışıyoruz. Sağlıklı beslenmek veya diyet, sağlıklı yaşamın sadece bir bacağıdır. Sağlıklı bir yaşam için önce bir seçim yapmak gerekiyor. Bunun sonucunda beyin bedene yeni bir yazılım programı yükleyecektir. Diyet ve sağlıklı beslenmek, yapılan düzenli egzersiz ve kan tahlilleri, check up, bilinçli bir hekim taralından yapılan sağlık kontrolü sağlıklı yaşamın diğer bacaklarını oluşturuyor.İlk aşamada sağlıklı yaşamın önemi oluşturulmalı. Bir hekime başvurularak yapılan sağlık kontrolü ile vücut bileşenleri analizi cihazıyla beden bileşenleri belirlenmelidir. İkinci aşamayı ise iyi bir sorgulama oluşturuyor. Üçüncü aşama ise diyet ve sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizdir (ama asla ağır spor değil). Onun dışında herhangi bir sağlık problemi varsa onun düzetilmesi gerekir. Sağlık probleminin tedavi edilmesi, risklerin azaltılması, stres yönetimi özellikle stresle başa çıkmak çok önemlidir. Gevşeme yöntemleri, nefes teknikleri, meditasyon, yoga, ibadet gibi çeşitli spirütüel teknikler ile kişinin manevi yönünün güçlendirilmesi gerekiyor.

Kişilerde özellikle antioksidanlar ve oligoeiemenller, vitaminler ve tamamen doğal desteklerin kullanılması oldukça faydalıdır. Bunun dışında bitki çayları.
hangi içecekleri nasıl içeceğinizin bilinmesi çok önemli. Baharatlar doğru kullanıldıklarında bazen ilaçlar kadar önemli olabilir. Ayrıca kişilerin yeme ve davranış teknikleri konusunda eğitilmesi ve motive edilmesi, disipline edilmesi önemli. Gerekiyorsa ilaç kullanımı ama bu bizim en son başlamak istediğimiz nokta. Doğal yollarla halletmek ilk tercihimizdir.

Metabolizmayı hızlandırabilmek için neler yapılmalı?

Metobolizmayı hızlandırmak için bir kere egzersiz ve spor şart. Sık sık ve az beslenmek önemli. Biraz mevsimine göre acılı yiyecekleri arttırmak çok yararlıdır. Birde metabolizmayı canlandıran yeşil çay. zencefil funda yaprağı, tere tohumu gibi bazı desteklerin kullanılması faydalı oluyor.

Metabolizmayı hızlandıran besinler var mı?

Burada ayurvedaya göre kişinin beden tipi oldukça önemli. Kişilere beden tipine göre beslenmeyi öngörüyoruz Yani kişinin hangi beden tipinde olduğunu, cinsiyet ve yaşa göre dikkate alarak kişiye her geldiğinde beslenme tarzını tedavilerini olumlu etkileyecek önerilerde bulunuyoruz. O yüzden şu besin metabolizmayı hızlandırır diye bir şey diyemiyoruz. Beyaz un, beyaz şeker, ağır yağlı kızartmalar daha çok metabolizmayı zorlarken, yeşil lifli yapraklı sebzeler ve klorella ve spironelle gibi tatlı su yosunlan, bazı bitki ve baharatlar metabolizmayı daha canlandırmaya yardımcı olabiliyor.

Kilo kontrolüne yardımcı vitaminler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Vitaminlerden ziyade doğal destekler daha çok önemli. İlk dikkat etmemiz gereken; Bunlar gerçekten ileri ve güvenilir bir teknolojiyle mi üretilmiş olmasıdır. Örneğin Amerika gibi Almanya gibi bu konuda doğallığını bozmayan ileri bir teknolojiyle ve güvenilir bir standardizasyonla uretmiş mi? Mümkünse FDA sertifikası var mı ? FDA. o ilacın içerisinde bu bitkilerin olduğuna ve üzerinde yazılan miktarlar kadar olduğuna ve bu bitkilerinde Amerika’da kabul edilen zararlı olmayan bitkiler listesinde olup olmadığına bakıyor. İyi bir teknolojiyle, güvenilir bir ortamda güvenilir bir firma tarafında üretilmiş olması, ikincisi FDA onaylı olması, üçüncüsü bakanlıktan ruhsat almış olması, dördüncüsü ise gerçekten sadece eczanelerde satılıyor olması ve iyi bir kaliteyle üretilmiş olması gibi kriterlere uyuyorsa kilo kontrolüne yardımcı olabilir.
İnsanlar daha önceden bilinçsizce aman kilo vereyim, hemen zayıflıyım da ne olursa olsun diyorlardı.

Benim önerim “Çok hızlı zayıflamayın size yan etki yapmasın ve daha çok sizden yağ dokusunu götürsün, kemik dokusunda daha az götürsün, kilo vermekten ziyade sizi sıkılaştırsın, kemikleri kuvvetlendirsin göbek ve bel civarında toparlama sağlasın. yavaş yavaş sağlıkla çökmeden halsizleşmeden sizi zayıflatsın.” Yavaş yavaş istenmeyen dokulardan, sizi zayıflatırken belli yerlerden sizi harap etmeden yan etki yapmadan zayıflamaya yardımcı olmak gerekiyor.

Uz.Dr. Ender SARAÇ
Adres: Yasemin Sok. No: 9 34330 – 1. LEVENT – İSTANBUL Tel: 212 283 10 80
Email: info@endersarac.com

Son Yazıları :
Zayıflatan Acı Biber Çayı
Diyete Başlama Teknikleri
Yazın Saçlar Özel Bakım İster
Misutgaru Gerçekten Zayıflatıyor mu?
Sağlıklı Kilo Aldıran Diyet
Diyet Yaparken Kabızlığa Son
Metabolizbayı Hızlandıran Baharatlar
Su İçmeden Diyet Yapılmaz
Depresyon için Beslenme Önerileri
Kilolardan Kurtulmak İçin Detoks
Reflü için Pratik Tarifler
Oruç Tutarken Baş Ağrısına Karşı
Kansızlığa Kınalı Çözüm
Ender SARAÇ’la Ramazan
Cinsel Gücü Arttıran Altın Öneriler
Ender Saraç’tan Zayıflatan Kurallar
Kilonuzu Korumak İçin
Ayurveda’ya yapılması gerekenler
Sağlıklı Kilo Vermek
İştah Kontrolü
Yaza Sağlıklı Zayıflayarak Girin
Sıçrayarak Zayıflama
Ender SARAÇ Doktorum Proğramında
Kilo Verdiren 12 Altın Tavsiye
Evinizi Diyete Hazırlayın.
Metabolizmanız Kışa Hazır mı?
Tansiyon Düşüren Formüller
A Gribine Karşı Mikropsavar Gıdalar
Yorgunluk Gideren Doğal Besinler
Keçi Peynirini Deneyin
Ender SARAÇ’tan Zayıflama Önerileri
Egzersiz Nasıl Olmalı
Formula 7

Tüm Yazıları İçin

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Ender Sarac

Etiketler:, ,


20 Yorum Var "ENDER SARAÇ’TAN SAĞLIKLI ZAYIFLAMA ÖNERİLERİ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. hakan dedi ki:

  Yıllarca diyet mi yaptınız?
  Kilolarınızdan kurtulamadınız mı?
  Bu sayfayı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.
  Kilo vermek sizin elinizde olan bir durumdur. Bunu unutmamalısınız.

  Diyet konusunda sizi sıkıntılara sokan fikirlere elveda demenin zamanı gelmedi mi artık?
  Bu zamana kadar zayıflamayla ilgili anlatılan ve maalesef size yararı olmayan bilgileri unutun. Uzun süren emekler sonucunda oluşturulan Zayıflama Formülleri Kitabı sayesinde kilolarınızı vermekle kalmayıp kontrol etme imkânı da bulacaksınız.

  Daha önce neler denemiş olursanız olun, artık bu formülleri deneme zamanı geldi.

  Kilo vermek isteyen insanlar fazla kilolarına VEDA EDİYORLAR!

  Artık sizinde Zayıflama Formüllerini öğrenme zamanınız geldi. Üstelik binlerce lira harcamanıza gerek kalmadan. Bazıları kilo vermek için küçük servetler harcarlar. Siz onlardan farklısınız, çünkü siz Zayıflama Formüllerini uygulamak üzeresiniz.

  >>>Kontrol sizdedir, kısıtlamalar olmadan özgürce hareket edersiniz.

  >>>Yıllarca belki de egzersiz lafını duymak bile istemediniz. Ama artık farkı göreceksiniz.

  >>>Sözde kilo verdiren ve piyasayı alt üst eden maalesef yararı olmayan kapsül ilaçlarla alakası yoktur.
  ZAYIFLAMA FORMÜLLERİYLE GELEN FARK
  SİZİN ADINIZA BİRAZ MASRAFLI OLACAK.

  NEDEN Mİ?
  ÇÜNKÜ KENDİNİZE YENİ KIYAFETLER
  ALMA ZAMANI GELDİ…
  Yapmanız gereken sadece programı satın alıp uygulamaya koyulmanız.

  >>>Kısa bir süre sonra Zayıflama Formüllerinin üzerinizdeki etkilerini görebilirsiniz.

  >>>Kilo vermek ve kontrolünde, beden sıkılaşmasında, selülitlerin azalmasında olumlu etkilerini görebilirsiniz.

  DAHA BİTMEDİ!
  Ayrıca 1 yıllık ücretsiz danışmanlık hizmeti

  ARTIK SIRA SİZDE!
  ÜRÜNÜ DETAYLI İNCELEYİN VE HEMEN KİLOLARINIZDAN KURTULMAYA BAŞLAYIN>>> http://goo.gl/2ybJ

 2. gül elmas dedi ki:

  mrblar hocam ben 24 yşındaym , boyum 1.58 kilom 75 formula 7 kullanmak istiyorum ama sonra verdiğim kiloları almaktan korkuyorum sizce ne yapmalıyım :(((

 3. sema dedi ki:

  Ben zayıflatıcı manyetik akupunktur yüzüğü olan , diyet yüzüğü tavsiye ediyorum size. Ayrıntılı bilgi edinmek için .com

 4. bihter dedi ki:

  33 yaşındayım 94 kiloyum sezeryanla dogum yaptım kiloları vermek ıcın ne yapmalıyım boyum 1.60

 5. şenay dedi ki:

  33 yaşında 96.5 kilo 1.65 2 çocuk annesi hapınızı eczaneden alsam kullansam olurmu 9 aylık bebek emziriyorum

 6. ARZU dedi ki:

  27 YAŞINDAYIM 88KİLODAYIM LUSTRAL 100 MG KULLANIYORUM 1 ÇOCUGUM VAR 7. YADA 8. AYDA 2.ÇOCUGU DÜŞÜNÜYORUM DİREK ECZANEDEN HAPINIZI ALSAM Bİ SORUN OLURMU

 7. Sevim Şenbahar dedi ki:

  Hocam bana yardım edın nolur cok zor durumdayım. 19 yasındayım 1.73 boyum 110 kıloyum. ne yapmalıyım nasıl bı yol ızlemem lazım bu 35 kıloyu nasıl verıcem ?

 8. yeşim arslan dedi ki:

  Merhaba… Ben 27 yaşındayım 3 cocugum var boyum 1.74 90 kiloyum bakıldığında 70 kilo gösterdiğimi söyluyo arkadaşlarım. Şu an 10 aylık bebeğimi emziriyorum bu dönemde bende formüla 7 yi kullanabilirmiyim yoksa emzirme süresinin bitmesinimi beklemeliyim? incelmek bikini giymek istiyorum hedefim 30 kilo vermek inşaallah başarılı olurum.

 9. berra ataç dedi ki:

  hadi be formula 7 miş yemişim sizin formulanızı bi halta yaramıyo
  boşuna paranız gider çünkü ben kullandım ama bi gram bile vermedim

 10. gülbahar yolcu dedi ki:

  merhaba ben 32 yasındayım 1.65 boyunda 106 kılodayım formula 7 kullanmak ıstıyorum yararı olurmu lutfen hızlı bır sekılde kılo vermek ıstıyorum lutfen durust olun dogru cevaplar yazın

 11. aslı yılmaz dedi ki:

  merhabalar ben 22 yasında 165 boyunda 80 kiloyum sekiz ay once dogum yaptım kılolarımı gerı veremıyorum formula 7 kullanmak ıstıyorum fakat bu tur haplardan cogu ınsan oldu bunun ıcın korkuyorum eskı kıloma gerı donmek ıstıyorum lutfen yardımcı olun

 12. yasemin kapuçuoglu dedi ki:

  merabalar 29 yaşındayım1yılönce böbreknaklioldum 50kgdan 60kg oldum formula7 kullansambir zararıolurmu teşekkürler

 13. deniz yıldırım dedi ki:

  hocam 34 yaşındayım iki doğum yaptım hipotroidi hastasıyım ve takviye hormon alıyorum diyet yapsamda kilo veremiyorum formula7 kullansam etkisi ne kadar olur teşekkürler.

 14. aysenur giritlioglu dedi ki:

  Ben 36 yasinda 163 boyunda 82 kiloda 3 cocuk annesiyim.Birkac kez siki rejimler yapip kilo verdim fakat kilolar bana ekstra yag olarak geri dondu.Son bir senedir ne yaptiysam birturlu kilo veremedim.Formula 7 yi kullansam bana faydasi olurmu? Eskiden birkac kez yag yakici ve tok tutma tabletleri kullanmistim.Selamlar.

 15. sevgi sever dedi ki:

  meraba hocam 24 yasındayım boyum 1.60 kılom 60 benım mıgde problemım oldugu ıcın bazı urunlerı kullanamıyorum ama bıran once kılo vermek ıstıyorum yardımcı olabılırsenız cok sevınırım cevabınızı dort gozle beklıyorum saygılarımla

 16. HATİCE ALPTEKİN dedi ki:

  1970 doğumlu 3 çocuk annesiyim.Ve behçet hastalığımdan dolayı sürekli kilo almaktayım.6ay önce 80 kiloydum kortizon ilaçlarını aldıktan sonra 10 kilo birden aldım, şu anda 90 kiloyum.kilo veremiyorum.Ben zamanında depresyon hapları kullandığım için hormon bozukluğu yaptı ve hassas bölge olarakta kollarımda dengesiz şeklde şişme oldu.ne yapmalıyım lütfen bana bi öneride bulunun.Çünkü zaman zaman bu bnm psikolojimi çok kötü şekilde etkilemekte.Sizden cevap bekliyorum acilen.şimdiden teşekkür ederim efendim.

 17. yasemin demir dedi ki:

  sevgili ender hocam ben 21yaşındayım ve evliyim tarif ettiginiz sarımsak çayını bende yapıp içsem herhangi bir yan etkisi olurmu kullanabilirmiyim bide ögrenmek istedigim birşey daha var kekik kaynatıp suyunu içsem zayıflamaya yardım edermi son olarak 61 kilodayım cevabınız için teşekkürler şimdiden….

 18. erdem temel dedi ki:

  taze yerine toz zencefil olmazmı sarımsak çayına

 19. neslihan avci dedi ki:

  hocam 160 boyum dogumdan sonara cok kilo aldim 100kilo oldum yürüyüs yapiyom tekrar diyet basladim yesil cay lahan suyu suiciyom hocom neolur yadim edin

 20. zehra çelik dedi ki:

  hocam 16 yaşındayım 52 kilo 155 boy sizce diyet uygulamalı mıyım