By 09 Temmuz 2012 Devamı →

EN KAPSAMLI KANSER MERKEZİ AÇILDIAntalya’da 22 milyon dolara kurulan Türkiye’nin “en kapsamlı” kanser merkezi tanıtıldı.
Memorial Sağlık Grubunca geçen yılın kasım ayında kurulan Medstar Antalya Hastanesi Kanser Merkezi’nin tanıtımı dolayısıyla Rixos Downtown Otel’de basın toplantısı düzenlendi.
Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç, toplantıda yaptığı konuşmada Memorial Sağlık Grubu’nun 2000 yılında kurulduğunu ve Türkiye’de bir çok ilke imza attığını söyledi. Hızlı bir şekilde büyüdüklerini, büyürken de ikinci bir markanın gereğini hissettiklerini ifade eden Genç, bu amaçla geçen yıl Antalya’nın en köklü sağlık kuruluşlarından An-Deva ile yaptıkları görüşmelerin ardından An-Deva sağlık merkezlerinin çoğunluk hisselerini satın aldıklarını ve Medstar Hastaneler Grubu’nu kurduklarını kaydetti.
Medstar Hastaneler Grubu’nun geçen yılın kasım ayından itibaren Antalya’da 3 hastane ve bir tıp merkezi ile hizmet vermeye başladığını anlatan Genç, Medstar hastanelerinde genellikle SGK’lı hastalara hizmet verdiğini söyledi. Daha önce Antalya’yı kanser tedavisinde bir üs haline getirecekleri sözünü verdiklerini dile getiren Genç, “Medstar Hastaneler Grubuna yaklaşık 30 milyon dolarlık bir bütçe ayırdık. Geçen yılın kasım ayında 22 milyon dolarla Türkiye’nin en gelişmiş, en kapsamlı, en iyi kanser merkezini Antalya’da kurduk” dedi.
Merkezde alanlarında uzman hekimlerin bulunduğunu kaydeden Genç, geçen yıldan bu yana kanser merkezindeki kadrolarına 9 profesör ile 3 doçenti kattıklarını ifade etti. Uzman doktor kadrosunun yanında merkezi ileri teknoloji cihazlarla da donattıklarını ifade eden Genç, “Merkezimizde Türkiye’de başka bir merkezde bulunmayan PET CT’den daha ileri bir cihaz olan MCT cihazı bulunuyor. Merkezimizde medikal onkoloji, hematoloji ve kemik iliği nakli, radyasyon onkolojisi, girişimsel radyoloji, nükleer tıp ve onkolojik cerrahi branşlar yer alıyor. Ayda 15 civarında kemik iliği naklini Antalya’da yapıyoruz” diye konuştu.
Uzman doktorlar, teknolojik altyapı ve bütün branşların koordinasyon halinde çalışmasının merkezin farklılığını ortaya koyduğunu anlatan Genç, şöyle konuştu: “Bu, Türkiye’de nadir görülen bir şey. Genellikle kanser hastalıkları vücudun farklı yerlerinden çıkabiliyor. Bu açıdan bütün hekimlerin bir arada karar vermesi çok önemlidir. Kanserli hastalar için hayatlarının devam ediyor olmasını dikkate alarak merkezde resim ve müzik yapabilmesini de sağlıyoruz. Böylece sosyal bir ortam temin ediyoruz. Pek çok disiplini bir arada toplayarak hastalarımızın bütün ihtiyaçlarını farklı bir yaklaşımla karşılıyoruz.”
Antalya’nın gelecek yıllarda daha fazla büyüyeceğine ve 10 yıl içerisinde Türkiye’nin 3’üncü büyük şehri olacağına inandığını belirten Genç, “İstanbul ve Antalya, Houston gibi yakın coğrafyadan hasta çeken bir merkez haline geliyor. Yurt dışında birçok yerde merkezimiz var. Yakın zamanda Erbil’de de ofis açacağız” diye konuştu.
Toplantıda daha sonra Medstar Antalya Hastanesi Kanser Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdağan, toplantı salonundan kurulan video konferans bağlantısıyla merkezi tanıttı.
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , ,


Comments are closed.