By 20 Ocak 2007 Devamı →

EN İYİ KREDİ KARTI DELİK OLANDIR
Bilindiği üzere hayatımızın bir parçası olan Kredi Kartlarından uzun uzun bahsetmiycem çünkü biliyorum ki çoğunuzun cüzdanının baş köşesinde vardır.

Kullanmayı bildikten sonra zararı yok dediğinizi duyar gibiyim ama ben bu görüşe katılmayan biri olarak şunları söylemek istiyorum.

1. Öncelikle Kredi Kartıyla yapılan alışverişlerde sanki bedava alıyormuşuz ve aldıklarımızı biz ödemiycekmişiz gibi bir psikolojye giriyoruz.

2.Peşit fiyatına 48 taksitle yapılan alışverişler ve aylık düşük taksit tutarlarıyla körüklenen alışveriş çılğınlığı.Fakat bu düşük taksitler birikince çığ misali oluyor 🙂

3.Alışveriş yaptıkça kazandığımızı sandığımız sanal paralara nedense fazlaca kapılıyoruz.

4.Cebimizde nakit bulunmasına rağmen “O, dursun belki lazım olur kartı kullanıyım” psikolojisi.

5.Aylık ödemeleri ödeyemez duruma gelince TÜRK zekası kullanma yollarına girmede ve üretmede de yine dünyada bir numaraymışız, mesela kartla taksitli altın alıp bozdurup kart asgari ödemesini yapmak, diğer karttan çekip başka kartın ödemesini yapmak vs…

Neyse ben artık bu işlerden sıkıldım ve çözümünü buldum.

Bence en iyi Kredi Kartı

” American Expres, Akbank, Vakıfbank, Garanti, İşbank, Ziraatbank, Koçbank, Halkbank, Yapıkredi, Denizbank ” değil tabiki.


Üzerinde Delik olan KREDİ KARTI en iyi kredi kartıdır. Kartlarınızı Delğeçle delip bir anahtarlık haline getirdiğinizde kartlarda ki kötü ruhlar kartı terkediyor ve Üzerinizden büyük bir yük kalktığını hissediyorsunuz.

Dip not: Ben halimden memnunum diyenlere bir hatırlatma Kredi Kartınızın ekstresine sizden habersiz eklenen KART ÜCRET’ i yasal değildir ve bir dilekçeyle Banka Genel Müdürlüğüne başvurmanız haline kesilen ücreti geri alabileceğinizi unutmayın.

Ayrıca, Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu’nun 9. maddesinde “Kart çıkaran kuruluşlar, kart hamilleri talep etmedikçe kart limitlerini artıramazlar. Kart hamillerinin harcamalarıyla kart limitlerini aşmaları halinde, aşılan miktara işlem tarihi ile ödeme tarihi arasındaki süre için, akdi faizden başka herhangi bir ücret talep edilemez.” deniliyor.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Sanatsal


5 Yorum Var "EN İYİ KREDİ KARTI DELİK OLANDIR"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. filiz inaçlı dedi ki:

  Kredi kartlarından keşke bizde anahtarlık yapabilsen senin gibi ama nerdee biz anahtarlık olduk valla 🙁

 2. xprodoksit dedi ki:

  Sibel, bence deneyin zamanla alışıtsınız.

  Amanin menapozabla sanırım bana çok kızmış sadece takıldık canım, biliyorum yoğun olduğunu 🙂

  Kayhan burası Türkiye 🙂 ve eğer bankaya yani kredi kartına borcun varsa 30 ytl'lik kart ücretine de itiraz etmen birazcık zor olabilir.

 3. kayhanovic dedi ki:

  kredi kartına delik acmak mı:) bu da ilginç bir fikir. ama ben kırar geri iade ederim sonucta yoluyorlar kart ücretini evet dediğin gibi yasal değil itiraz ettiğin an ödemeyebilirsin de. peki su soruyu soruyorum neden yasal olmayan bir şeyi alabiliyolar acaba?

 4. menapozabla dedi ki:

  yok ya ben okadar da abartmadım bu olayı..yani altın bozdur öbürünü kapat..zaten kampüs kart belli bir limiti de var..ama bu taksit olayı beni kredi kartı kullanmaya teşvik etmio da deil…
  sevgili xprodoksit;ben sana kızgın deilim..eğer beni birazcık tanımış olsaydın nekadar yoğun olduğumu,elimden geldiğince arkadaşlarımın bloglarına uğrayıp yorum yazmaya çalıştığımı görürdün ki benim hiç uğrayamadığım insanlar bile karşılık için değil sırf beni sevdikleri için her post'uma yorum yazıo:(
  sen de lütfen bidaha blogua gelmiosun die yorumlar yazma…

 5. Sibel dedi ki:

  Çok haklısın bu konuda ama yine de kredi kartlarımı delemem :))
  Bu kredi kartları yüzünden artık ayağımızı yorganımıza göre değil kredi kartımıza göre uzatır olduk,neticede bu yüzden yorgansız kalanlar da çok oluyor 🙂