By 16 Mart 2007 Devamı →

ELMA SİRKESİElma Sirkesi İle Zayıflama

Kepeksiz saçlar: Saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin.Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

Akne tedavisi:

Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

Ciltteki lekelere:
Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Varisli damarlara:
Bir bezi elma sirkesi batırıp sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-akşam tekrarlayın.

Zayıflamak için:

Bir bardak suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1-2 tatlı kaşığı bal katarak, günde 3 kez, mümkünse yemeklerden önce (fazla kilo problemi için de etkili olan elma sirkesi bu amaçla kullanılacaksa mutlaka yemeklerden önce alınmalıdır) kullanılır.

Sabahları aç karnına içtiğiniz bir bardak elma sirkesi-bal kokteylinin içindeki müthiş zenginliği öğrenmiş bulunuyorsunuz artık. Bu zenginliğin sağlığımıza yaptığı katkılara da şöyle kısaca bir göz atmamız herhalde yararlı olacaktır


– Öncelikle bedenimiz güçlenir ve bedensel uğraşlara ve strese karşı koyabilecek dayanıklılığı kazanır. Sirkenin içerdigi yüksek orandaki potasyum sayesinde, kalp kasları dahil olmak üzere tüm kas yapısı da güçlenecektir. Kramplara karşı, kokteylinizi maden suyu ile hazırlayabilir
ve her öğünde 1 bardak içebilirsiniz.

– Sık sık grip, soğuk algınlığı veya üst solunum yolları iltihabına yakalanan kişiler, bağışıklık sistemleri sirke-bal kokteyli sayesinde güçleneceği için, bu tür sıkıntılardan büyük çapta kurtulmuş
olacaklardır. Ama bu tedaviyi asağıdaki plana göre uygulamakla kalıcı sonuçlara ulaşabilmek mümkün olacaktır.

Soğuk algınlığı ve grip zamanlarından önce, 4 haftalık bir sirke-bal kokteyli kürüne baslayın ve günde 3 bardak için.

– Sirke-bal kokteyli nezleye karşı da bedeni güçlendirecektir. Nezleye karşı ayrıca, 1 ölçü elma sirkesi 2 ölçü suya karıştırılır, kaynama derecesine kadar ısıtılır ve inhalasyon tedavisi uygulanır.

Boğaz ağrısı ve ses kısıklığında, 1 ölçü elma sirkesi ile 3 ölçü ılık su karıştırılır ve saat başı derin gargaralar yapıldıktan sonra tükürülür. Bu gargaraların adaçayı ile dönüşümlü yapılması etkiyi daha da arttıracaktır.

Öksürüğe karşı, 4 yemek kaşığı dolusu akışkan balla 3 tatlı kaşığı elma sirkesini iyice karıştırın. Öksürük gıcıgına karşı yarım tatlı kaşığı alın ve yavaş yavaş yutun. Ayrıca, bolca kekik çayını balla tatlandırın ve yudumlayarak için.

– Yüksek kolesterole karşı, günde pek çok kere elma sirkesi-bal kokteyli içilir. Salatalarda öncelikle elma sirkesi kullanılır.

 

Gaz şişkinliğine karşı, her öğünden yarım saat önce 1 bardak elma sirkesi-bal kokteyli içerek, sağlıklı bir bağırsak florasinin temelini atın. Bu kokteyle rezene veya frenk kimyonu çayı da
ekleyebilirsiniz.

Kabızlığa karşı, günde pek çok kere, 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek için.

Ergenlik sivilcelerine karşı, her yemekten yarım saat önce, içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eklenmiş 1 bardak su için. Yüzünüze buğu banyoları uygulayın:

1 litre kaynar derecede sıcak suya 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı dolusu mayıs papatyası ekleyin, 1-2 kere karıştırın ve başınızı büyük bir havluyla örterek 5-10 dakika gözlerinizi yumarak bekleyin. Yüzünüzü suya çok yaklaştırmayın!

İyileştirici özellikleri
* Besinlerin verimli kullanımını, metabolizmanın sağlıklı işleyişini, vücudun asit alkali dengesini korumasını sağlar. Örneğin kalsiyumun daha verimli kullanımını sağlayıp, bir yandan kemiklerin yeniden gerekli kalsiyumu almasını desteklerken, bir yandan da eklemlerdeki kalsiyum birikimini kırar.
Uzun süreli kullanımı eklem ve kemiklerdeki sertlik ve sıkıntılara son verir.
* Sodyumun etkisini yansızlaştırarak yüksek tansiyondan korur.

* İçerdiği doğal asitler ve enzimler kanın daha sağlıklı ve ince akmasını sağladığı yönünde çalışmalar mevcuttur.
* Başta damarlar, karaciğer, böbrekler olmak üzere vücudu detoksifiye eder, yağlı-mukus kalıntıları parçalar.
* İçerdiği yoğun potasyum sayesinde hücre büyümesini destekler.

* Soğuk algınlıklarında, boğaz enfeksiyonlarında, bronşitte içilebilir ya da buhusu yapılır.

* Sindirim bozukluklarında, kramplarda, yaban arısı sokmasında, saçta kepekte, uyku bozukluklarında, kulak çınlamasında da kullanılır
Elma sirkesi mucizesi kanıtlandı!

Altı ay süren bir çalışmayla elma sirkesinin menopoz döneminde ve diyabet hastalığında bozulan kolesterolü dengelediği ispat edildi.
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi üçüncü sınıf öğrencileri, altı ay süren bir çalışmayla elma sirkesinin menopoz döneminde ve diyabet hastalığında bozulan kolesterolü dengelediğini ispat ettiler.
Biyofizik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Nazıroğlu, yaptığı açıklamada, menopoza giren kadınlarda ve diyabet hastalarında elma sirkesinin rolünü araştırmak için üçüncü sınıf öğrencileri tarafından bir proje hazırlandığını belirtti. Halk arasında elma sirkesinin faydalarına ilişkin çeşitli bilgiler anlatıldığını, ancak bugüne kadar bunun bilimsel bir çalışmayla kanıtlanmadığını ifade eden Nazıroğlu, öğrencilerin fareler üzerinde çalışma yaparak elma sirkesinin hem menopoz döneminde, hem de diyabet hastalarında kolesterol dengeleyici olarak etkisini ortaya koyduklarını söyledi.
Nazıroğlu, menopoz döneminde yağ, kolesterol metabolizma dengesinin bozulduğunu ve elma sirkesinin dengeleme gibi özelliğinin ortaya çıkarıldığını dile getirerek, şeker hastalığında da benzer bir durumun söz konusu olduğunu belirtti. Prof. Dr. Mustafa Nazıroğlu, artan glikozun dokulara yayılmamasından dolayı kolesterolün kanda arttığını ve bunun da kalp hastalıklarının oluşmasına, gözdeki dokuların bozulmasına neden olduğunu, ana değerlendirme sonucunda da elma sirkesinin şeker hastalarında kolesterolü dengelediğini ve koruyucu etki yarattığını gördüklerini bildirdi.
Hazırlanan iki projenin TÜBİTAK tarafından desteklendiğini anlatan Nazıroğlu, 22-25 Haziran tarihlerinde SDÜ’nün ev sahipliğinde Uluslararası Hücre Zarları Kongresi yapılacağını ve bu çalışmanın burada bildiri şeklinde sunulacağını söyledi. Nazıroğlu, bilimsel verilerin değerlendirilmesinden sonra uluslararası bir dergide çalışmanın yayımlanacağını kaydetti.

MENOPOZ DÖNEMİNDE ELMA SİRKESİ

SDÜ Tıp Fakültesi üçüncü sınıf öğrencileri Mustafa Güler ve Gündüzalp Saydam’ın hazırladığı “Ovarektomize farelerde elma sirkesinin kan lipit profili ve lipit peroksidasyon düzeyleri üzerine etkileri” adlı projede, menopoz döneminde bozulan kolesterol üzerinde elma sirkesinin faydaları veya zararları incelendi.
Menopoz döneminde kadınların kolesterol dengesizliğinden dolayı büyük sıkıntılar yaşadığını ve bu soruna çözüm üretmek amacıyla elma sirkesinden faydalanarak 32 fare üzerinde deney yaptıklarını anlatan Güler, farelere yüksek kolesterol uyguladıklarını ve menopoza sokmak için yumurtalarını çıkardıklarını, bu evrede elma sirkesi tedavisini uyguladıklarını, altı aylık çalışmada başarılı sonuç aldıklarını belirtti.
Menopoz döneminde bozulan kolesterol dengesinin elma sirkesi sayesinde dengelendiğini gördüklerine dikkati çeken Gündüzalp Saydam da, “Kalp ve damar hastalıklarına neden olan kolesterolün ve stres üzerinde elma sirkesinin olumlu etki yarattığını gözlemledik” diye konuştu.
Değerlendirmeyi kalp, göz, karaciğer, böbrek, beyin, sinir, damar ve kan doku örneklerini inceleyerek yaptıklarını ifade eden Saydam, elma sirkesi uygulanan farelerde menopoz döneminde oluşan kolesterolün dokulara zarar verme özelliğini azalttığını belirlediklerini bildirdi.

ŞEKER HASTALARINA ELMA SİRKESİ ÖNERİSİ

Öğrencilerden Zübeyir Yozgat, Ömer Ören ve Osman Kanatsız da, “Streptozotocin ile diyabet oluşturulan farelerde elma sirkesinin kan lipit profili ve lipit peroksidasyon düzeyleri üzerine etkileri” isimli projeyi hazırladı.Diyabet hastalarında artan kolesterol değerlerinin düşürülmesi üzerinde elma sirkesinin etkilerini araştıran öğrencilerden Zübeyir Yozgat, 32 fare üzerinde deney yaptıklarını belirtti. Önce fareleri şeker hastası yaptıklarını anlatan Yozgat, daha sonra günde tok karna binde 6 oranında elma sirkesi içirdiklerini söyledi. Altı aylık çalışma sonunda farenin kalp, göz, karaciğer, böbrek, beyin, sinir, damar ve kan doku örneklerini alarak inceleme yaptıklarını ifade eden Yozgat, “Şeker hastalığında dengede tutulmayan kolesterol, organlara zarar verir. Elma sirkesi uyguladığımız farelerde organların kolesterolden etkilenmediğini gördük. Şeker hastalığının yan etkilerinin organ ve dokularda oluşmadığını saptadık” dedi.

Ömer Ören ise elma sirkesini insanların da çok rahat bir şekilde kullanabileceklerini, ancak sirkenin tok karna ve yenilen yemeklerin binde 6’sı kadar alınmasına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Ören, aksi takdirde fazla alınan sirkenin vücuda zarar verebileceğine işaret etti.


ELMA SİRKESİNİN DOĞRU KULLANIMI:
Dr. Taylan KÜMELİ

Çok sayıda çalışma gösteriyor ki, elma sirkesi de dahil olmak üzere pek çok sirke çeşidi, açlık kan şekerinin dengelenmesine yardım etmektedir. Bu, diyabetli hastalar için fayda sağlamaktadır. Bazı türdeki sirkeler de, kişideki tokluk hissini arttırmaktadır Ayrıca, elma sirkesinin bir diğer klasik kullanım amacı da kilo kaybıdır.

Hayvanlar üzerindeki ve laboratuardaki çalışmalarda, elma sirkesinin tansiyonu ve kolesterolü düşürdüğüne dair çok sayıda kanıt elde edilmiştir. Aynı zamanda, kanserli hücrelerin gelişimini yavaşlatması da elma sirkesinin faydaları arasında yer alır. Ancak, bu çalışmaların çoğu ön çalışma niteliğindedir. O yüzden insanlar üzerindeki etkilerini konuşmak için erken olabilir.
DOZ KULLANIM SEKLİ
Elma sirkesinin bir tedavi ürünü olarak kullanımı kanıtlanmadığı için nasıl kullanılacağı ile ilgili resmi bir tavsiye de mevcut değildir. Bazı kişiler günde 2 çay kaşığı tüketirken, bazıları da bir bardak su ya da meyve suyu ile karıştırarak almaktadırlar. Tablet olarak tüketilen elma sirkelerinin -susuz hale getirilmiş olarak- 285 mg’lık tüketimi de yaygındır.
DESTEK ÜRÜN OLARAK ELMA SİRKESİNİN TEMİNİ
Elma sirkesi likit, tablet veya kapsül olarak satılmaktadır. Oldukça asidik bir yapısı olan elma sirkesinin tablet olarak tüketimi söz konusuysa eğer, bol su ya da sıvıyla alınması tavsiye edilir. Kimi zaman cilde tatbik edilen harici kremler olarak da piyasada bulunabilir. Elma sirkesi kullanımının hiçbir şeklinin güvenli olup olmadığı bilinmemektedir.
BUNLARA DİKKAT
Yan etkiler: Küçük bir miktar elma sirkesi almak muhtemelen güvenlidir. Ancak, büyük dozların uzun vadeli kullanımlarında bir takım riskler ortaya çıkabilir. Bunlar, diş minesinin gücünü kaybetmesi, ağız içinde ve boğazda yanma olarak saptanmıştır.

Riskleri: Osteoporoz riski taşıyan kadınların elma sirkesi tüketiminde dikkatli olmaları gerekmektedir. Düzenli elma sirkesi kullanımı, kemik aşınmasına sebep olabilir. Aynı zamanda diyabetli kişilerdeki alt insülin seviyeleri yüzünden de uzmana danışmadan elma sirkesi kullanmak risk teşkil edebilir.Etkileşimler: Laksatif, diüretik ve kalp rahatsızlığı için ilaç alan kişilerin elma sirkesi tüketmeden önce doktorlarına danışmaları, diyabetlilerin ise tamamen doktor kontrolünde elma sirkesini kullanmaları önerilir. Dr. Taylan KÜMELİ

 


Eru Şallı Elma sirkesinin faydalarını anlatıyor.

 


Elma Sirkesi Zayıflatır mı?
Dyt. Özlem Sert Aydın

Etkili bir detoks ürünüdür, vücudu toksinlerden arındırır, böbrek ve karaciğeri temizler, canlılık verir, cildin daha parlak görünmesini sağlar.
Şeker hastalığında faydalıdır. Günde 1 yemek kaşığı elma sirkesi tüketen diyabetli bireylerin daha düzenli kan şekerine sahip oldukları araştırmalarca desteklenmekte. Ayrıca diyabetli hastalarda HDL, iyi kolesterol seviyesinde de artış gözlenmiş.
Elma sirkesinin yağ yakımını sağladığına dair bir düşünce vardır. Keşke kilo vermek o kadar basit olabilse. Sadece elma sirkesi sindirimi hızlandırdığı ve ödem atımını sağladığı için kilo verme programınızda destek olabilir.
Kan basıncını düşürücü etkisinden dolayı elma sirkesi hipertansiyonda faydalı olabilir. Ama hipotansiyon rahatsızlığında çok fazla tüketilmemesinde fayda var.

Fazla tüketiminden kaçının

Günde 2 yemek kaşığı ve üzeri tüketimlerde sindirim sisteminde ve tansiyonda problemler olabilir. Bazı ilaçlarla etkileşim yapabilir. Tüketirken asla tek başına değil su ile karıştırarak tüketin.

 

EVDE ELMA SİRKESİ YAPIMI

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:, , , , , , ,


2.080 Yorum Var "ELMA SİRKESİ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Mesut Kaya dedi ki:

  Merhaba;
  Niğde ili, Ulukışla ilçesi, Darboğaz köyünde ailem ile beraber, saf elma suyundan doğal fermantasyon yolu ile Elma Sirkesi üretmekteyiz. Butik üretim yapıyoruz. Hiç bir katkı ve koruyucu kullanmıyoruz. İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

  Mesut Kaya
  0 534 298 91 54

 2. mustafa dedi ki:

  yorumların çoğunu okudum ..sanırım tek kişi bahsetti . 1 kilo=7000 ckal arkadaşlar önce iştahınızın neyin aşdığını iştahınızın neyin kapattığını bilin.. ayrıca kalori hesabı yapmayı alışkanlık haline getirin.. ve kararlı olun .. ve sporu hayatınıza sokun… sizi motive edecek şeyleride tespit edin..vücudunuzun neye ihtyacı olduğunu proteinn ne olduğunu karbonhdratları yağları bunların yakım sıralarını neye yaradıklarını bilin.ve düzenli spro yapın…bunlar klasik bnm yaptıklarım ve yapılması gerekenler..ben her hafat bir kilo atıyorum.. hergün 8 km koşuyoruma rdından herün 2.500 ip atlıyorum altına düşmmeye çalışıyorum..dün 5000 ip atladım..koşudan sonra.ve bunla beraber 1.5 lt su bityor..bu sporum. sabahları ekmeği kısmak şartıyle şekeride tabi ne istyorsan ye ama abartmadan kalori hesabı yaparak .. öğlen de karnını doyur saat 3 4 gibi sonra 7 kpşuya git… spor yap zaten o yprgunluktan iştah kesildiğini hssedecksn baktın acıkıorsun dayan yoğurta istersen mürdün eriğ fean iştah kesti bende sizin iştahınızı kesen meyveyi bulun sarımsaklı çaçıkda olur. diyet yok.. yemeğe alışkanlığnda değişim var.. ve kilo kaybı banko… sporun hakkını verin.. ben verdiğime inanıyorum..iszde inanck şeklde yapın. bu şekilde istediğin kadar kilo verirsn ben sirke içmedim. ama faydası varsa onuda içerim..bu yöntemi uygulamak istyene daha ayrıntılı destek vereblrm.. Allah yardımıcınız olsun.. inan ve motivasyonun yüksek tutu. olacak inşlh…

 3. lokman hakan dedi ki:

  elma sirkesini ,
  siddetle tavsiye ediyorum,
  vuzut asit seviyesini duzenler , romatizmaniza yardimcidir,
  eklemlerdeki biriken artiklari giderir,
  doganin muzcizesi,
  ama gercek ev yapimi elma sirkesi,
  migros sirkesi degil.
  herkese gecmis olsun

  • nihan olgan dedi ki:

   Neden migros sirkesi değil diyerek karalama yapıyorsunuz.Hazır sirke değilde kendiniz evde yapın deseniz daha doğru olmaz mı?

 4. Sevim dedi ki:

  Okudugum bir kitapta sirkenin vucudun asidini yok ettigini yaziyor. Benim derdim saglik yani kilo vermek degil. Bir suru rahatsizligim var. kolestrolum yuksek ve romatizmam var ama inleten cindinden:) Bu yorumlar cok eski . Ben de duzelme olursa paylasirim.

 5. Elif dedi ki:

  hamilelikte içebiliyor muyuz sirkeli su karışımını?

 6. hulya boztepe dedi ki:

  ben bıseyı merak edıyorm bı su bardagınn yarısımı hepsı dolu olark mı

 7. ayşe sağlam dedi ki:

  merhaba ben hem sivilcem için hemde kilom için denemeyi istiyorum ama korkuyorum yan etkileri olur diye sirke miğdeyi deliyormuş duyduğuma göre ondan çok korkuyorum ama denicem inşallah olur..

  • Selçuk dedi ki:

   Doğal
   elma sirkesi ph vücudunuz ile aynıdır midenizi delmez rahat olun 🙂

 8. alev kılkç dedi ki:

  yag benimde biraz kilom var sirkeyle balı denemek istiyorum ama gerçekten işe yarıyor mu onu merak ediyorum ve zararı varmı gerçekten dogru söyleyin.

 9. sarı melek dedi ki:

  Arkadaşlar şu elma sirkesini+bal+ılık su karışımını sabah akşam için vede üzerine hergün en az 4 km yol yürüyün. Ben bu şekilde 1 ayda 7 kg verdim. Hızlı kg vermek sağlık açısından zararlı o yuzden lütfen arkadaslar biraz sabır….

 10. seyma takay dedi ki:

  ben 16 yaşındayım sivilcelerim için elma sirkesimi denedim hem de sulandırmadan yaklaşık 4ay her gün kullandım ayda 10 tane çıkan sivilcelerim şimdi 1 ya da2 tane belki çıkıyo o büyük büyük kırmızı kahverengi sivilce izleri yok oldu şimdi ise çok az kızarıklar kaldı yüzümde önceden yüzüme bakamıodum moralim bozuluodu şimdi ise rahatça bakabiliom kızarıklıklar içinse içten tedaviyi düşünüom gece yatmadan bir bardak su bir kaşık sirke ve bal hem zayıflatıomuş hemde karaciğeri temizleyip düzenliomuş hem de5kilo fazlamdan da kurtulmuş olurum sağlıklı günler kendinize iyi bakın.

 11. PERVİN EŞSİZ dedi ki:

  MRB ARKADAŞLAR ,
  SİRKENİN YÜZ BEN'LERİNE ÇOK İYİ GELDİĞİNİ SÖYLÜYORLAR KULLANAN VARSA BİLGİLENDİREBİLİR Mİ? ŞİMDİDEN TEŞK.

 12. rahime dedi ki:

  ya ben elma sirkesini direk kaşıkla yutuyorum bal ya da su karıştırmadan. bi sakıncası var mı acaba??? cevap verirseniz çok mutlu olurum…

 13. emel kılıç dedi ki:

  ben elma sirkesine bugün başladım faydası olurmu kızlar yorumlarınızı bekliyorum ……

  not: elma sirkesi diyetini bıraktıgımızda kilo alımıyız kullananlar ve faydasını görenler

 14. sevda dedi ki:

  mrb ben bebek emzirdigim icin elma sirkesini kullanmamda bir sorun olurmu bebek icin acabab tsk

 15. naciye demir dedi ki:

  evet tolga bey kesinlikle size katılıyorum. para tuzağı. başta sanırım olay psikolojik kilo verdiriyor gibi oluyor. ama hapı bıraktıktan sonrası çok berbat. ben LW 6090 diye bir hap kullandım. hayatımda kullandığım ilk ve son zayıflama hapı. 3 ay kullandım,6 kg. verdim. geriye dönüşü 18 kg. birde vücudumda olumsuz etkilerde cabası.kimse aldanıpta haplardan mucize beklememeli.

 16. tolga dedi ki:

  hiç bir işe yaramıyor para tuzagı!!

 17. naciye demir dedi ki:

  yyooo yooo asla bir daha zayıflama hapı almam asla. sütten ağzım yandı. yoğurdu üfleye üfleye yiyiyorum. aman…ben doğal yollardan bahsetmiştim. teşekkürler…

 18. naciye demir dedi ki:

  arkadaşlar bende kilo sorunu olan bir anneyim. çocuk doğurana kadar böyle büyük bir kilo sorunum olmamıştı. şu anda 30 yaşındayım 168 boyum var ve 88 89 kiloyum sanırım artık basküle dahi çıkmak, yeni kıyafetler almak istemiyorum. bir ara yazın LW6090 isimli zayıflama hapını kullandım. 3 ay kullanmama rağmen 4-5 kilo verebilmim. yani param sövüşlendi. hapı bırakıncada ziyadesiiyle geri aldım kiloları 15 kilo fazlasıyla pisikolojim bozuldu kilolardan az yemem gereken yerde çok yiyorum.az önce neredeyse yorumların hepsini okudum. elme sirkesi ve bal mucizesinden bahsedilmiş. bende denemek istiyorum fakat mide sorunum var. gastrit ve reflüm var. acaba bu sorunları olupda kullanan var mı? kullanırken mide sorunu yaşadılarmı. yani mide şikayetleri oldu mu? bana cevaben bişeyler yazarsanız memnun olurum.

 19. pelin dedi ki:

  Elma sirkesi ile zayıflayan arkadaşlar rica etcem markalarını yazabilirmisiniz lütfeeen ??

 20. gonul gonul dedi ki:

  merhaba ;
  ben yüzümdeki ben ve sivilceler için kullanmak istiyorum bana önereceğiniz elma sirkesi markası nedir?? iyi günler

 21. tenzile aydudu dedi ki:

  arkadaslar ben 3 haftadir iciyorum sirkeyle bali yalniz ben 2 corba kasigi sirke 2 tatli kasigi cicek bali ilik suya katip yemeklerden once ve aksam yatmadan once iciyorum gercekten cok faydasini gordum tavsiye ederim ben 3 haftada 3 kilo verdim cok faydali siddetle tavsiye ediyorum

 22. LOKMAN HEKİM TEDAVİ (DERMANDOĞAL TEDAVİ) dedi ki:

  ARKADAŞLAR HERKESE SELAM. beni eklemek isterseniz buradayım. dermandogaltedavii@hotmail.com

 23. elma sirkesi dedi ki:

  elma sirkesi kapsülü
  – Lif yapısı ve içeriğindeki laktik asit sayesinde sindirim faaliyetlerini düzenleyerek kilo vermede
  – Kabızlık problemlerinde
  – Katarakt oluşumunu önlemede yardımcı olarak kullanılabilir
  ürünü http://www.iyva.com/ELMA-SiRKESi-APPLE-CIDER-_37.html adresinden yada http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=naturade adresinden sipariş edebilirsiniz.

 24. Seda Sert dedi ki:

  ya rejim yaparken öyle bıseyleri yiyince pişman olmak istemıyorsanız sabah öğle akşam yemeklerden önce mutlaka birer bardak sırke bal karısımını için ben normal yöntemlerle 14 kılo verdım 66 ydım smdi 52 yim ama kılo koruma dönemımde bal arısımını yapmaya basladım ve inanır mısınız yanı bugun sevgilimle dısarı cıktık ben neredeyse 5 6 aydır adam akıllı yemek falan yememıstım ama bu karısımı 4 gundur falan kullanıyorum hem 1 kılo falan verdım hemde bugun dısarı cıktıgımızda 1 tabak mantı yedım 2 tane magnum dondurma yedım 1 tane simit yedim sonra antep sarması baklava yedım 5 dilim ardından da 1 çiğköfte dürümü yedim ve eve geldiğimde hiç pişman değildim zaten kılo almış bıle olsam pısman olmayacaktım cunku resmen yasamaktan sogumustum yemek yıyemedığım için bugun tok karnımla bıle ayı gıbı yıyerek sısırdım kendımı eve gelip tartıldıgımda 100 gram vermiştim düşünün artık bu adar şeyi 1 gun içinde tabi bunun kahvaltısı da hariç yanı kahvaltımıda adam gibi yaptım ve almak yerine 100 gram verdim. e bence bunu okuyanlar hemen baslasın denemekte fayda var. sirkeve bal zararı olan şeyler değil sonucta . cok mutluyum bugun düz 50 kılo olmaya karar verdım ve bu karısıma devam ederek ve yediklerimede bıraz dikkat ederek Allahın izniyle İnşaallah düz 5 kılo olurum ve bırdaha asla almam heee bu arada sirkeli ballı karısımın dısında bide günde 1 su bardağı mutlaka yeşil çay içiyorum. o da çok yararlı…..

 25. gökçe arslan dedi ki:

  işe yarayanlar cevap verebilir miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?

 26. gökçe arslan dedi ki:

  yazdığım yorum neden görünmüyor

 27. gökçe arslan dedi ki:

  selam ben yaklaşık 15 günden beri içiyorum fakat bal kullanmıyorum. ama aksine iştahımı açtı bende bıraktım acaba ilk günlerde iştah açıp sonra kesiyomu lütfen kullanan arkadaşlar varsa bana cevap versin. TEŞEKKÜRLER

 28. pınar dedi ki:

  meraba, 16 yaşındayım 58kiloydum 164 boyundayım yaşıtlarıma göre normal olmama karşın bende kilo vermek için uğraşıyodum annemin tavsiyesi üzerine başladım, başlayalı 4 gün oldu fakat yaklaşık 3.5 kilo verdim şuan 55 kiloyum hedefim 50-49. Açıkçası nerdeyse hiçbişey yemedim ama sirke tamamen iştahımı kestiği için açlıkta duymadım okul yüzünden sporda yaptığım söylenemez ama kesinlikle işe yarıyor

 29. Makedonya dedi ki:

  Merhabalar. Bu sayfadaki butun yorumlari okudum ve cook heycanlandim, ben 4 gundur bu sirkeli suyu denemeye karar verdim, 18 yasimdayim, boyum 1.60 kilom ise 75 🙁 hedefiim 55 kilo olmak, buunun icin 20 kilo zayiflamam gerek, benim icin cok zor gorunsede buna kararliyim INSAALLAH, ALLAHIN IZNIYLE basaracagim 🙂 1 hafta sonra yine burada sizinle zayiflayip zayiflamadigimi paylasacagim, ayrica bende bir sorun var Makedonyada yasadigim icin burada elma sirkesi sizin Turkiyede markalar gibi degil, marketten basit bir elma sirkesi aldim fakat ustunde DIYET yani rejim icin yaziyor”¦ Hadi neyse artik 1 hafta sonra sizinle paylasirim INSAALLAH, ALLAH heppimize kolay zayiflamamiz icin yardim etsin… AMIN

 30. burcu kuru dedi ki:

  burnunuzu tıkayarak ıcın o zamn cabuk bıtıyo..:)))

 31. sevinc koksoy dedi ki:

  arkadaslar yorumlari bugun okudum.Elma sirkesini uzun suredir aldim ve bir turlu cesaret edemiyorum kullanmaya.Ben tiroid hastasiyim ve kullanabilirmiyim bilmiyorum.Aranizda ayni sorunlari yasayan ve kullanan varsa paylasabilirmi lutfen.Ayrica cocuk emziriyorum.Paylasimlariniz icin simdiden tesekkurler

 32. hediye dedi ki:

  ben de elma sirkesini kullanalı 4 gün oldu ..iştahı kestiği doğru..ancak tartıda henüz bişey göremedim..

 33. duygu yoldaş dedi ki:

  herbilife yalan verdiğiniz kiloların fazlasını geri alıyosunuz inanmayın

 34. Buse özdemir dedi ki:

  slm ben bayadir okuyorum yorumlari burada . Bazi arkadslar cok faydali diyor bazilari hic bir gram vermedim aksine kilo aldim istahim acildi diyor . Ben de ikilemde kaldim dogrusu ise yariyormu yaramiyormu diye . Denemek istiyorum umarimm kilo veren arkadaslar gibi bende bir 10 kilo verebilirim

 35. elif tombul dedi ki:

  merhaba ben 2 gün oldu başlayalı bugün tartıldım 58 geldim. boy 158, ve benim ekimde nişanım var 5 kilo fazlam var.. sonuçları bildireceğim ben de.. ramazanlık da geldi nasıl olacak bilmiyorum..

 36. karaduman osman dedi ki:

  benimde denemedgm yontem kalmadı bakalım bide bunu denıyelım gobegım var diye hayata kustum resmen 🙁

 37. mehmet yozgatli dedi ki:

  merabalar bende 1 hhaftadir kullandim 3 kilo verdim gayet super

 38. NİL YAZ dedi ki:

  ben başlayalı daha 3gün oldu ve 1kg verdim kendim bile inanamıyorum hergün tartıya çıkıyorum ve sonuçtan da memnunum.yalnız ben bal katmadan 1-2tatlı kaşığı sirkeyi 1bardak ılık suyla karıştırıp içiyorum.tavsiye ediyorum gerçekten mucize bu elma sirkesi.sağlık sorunları olanlar dikkat etmeli doktora danışmadan kullanmamakta yarar war.

 39. busra kabak dedi ki:

  3 kılo daha gıttı

 40. busra kabak dedi ki:

  bnde 173 boyunda 49 kıloyum ama hala kılo takıntım var 5 gundur ıçıorum 3 kılo verdım

 41. erkan bakkal dedi ki:

  YARDIM EDİN …ben 1.68 boyunda 140 kiloyum…artık 60 kilo olmak istiyorum…elma sirkesiyle olurmu gerekirse litre litre içerim yeterki 60 kiloya düşeyim…

 42. erkan bakkal dedi ki:

  ben 1.68 boyunda 140 kiloyum…artık 60 kilo olmak istiyorum…elma sirkesiyle olurmu gerekirse litre litre içerim yeterki 60 kiloya düşeyim…

 43. kemal yılmazkaya dedi ki:

  slm arkadaşlar benim yaşım 30 bende bir göbek vardı yanıma yaklamazsınız inanılmaz ama elma sirkesiyle o müthiş göbeği tam 25 günde incecik yapma başarısını gösterdim..elma sirkesi,bal ve su benim içtiğim su sıcak değil normal su…ben gece yatarken içiyordum inanılmaz birşey bu mucize ötesi mucize…artık istediğim yemekleri rahatlıkla yiyebiliyoruum.kilo alma korkum yok.çünkü yardımcım elma sirkesi devreye girer….

 44. mahir tan dedi ki:

  elma sirkesi inanılmaz bişey..!!

 45. cemile ince dedi ki:

  selam arkadaslar bende 3 gün oldu ama sabah kahvaltidan önce iciyorum birde yatmadan önce benim tarif böyle bilmiyorum kilo verebilecemmi verirsem yazarim

 46. nile kar dedi ki:

  bu yorumlarda ne eskiymis arkadas

 47. kubra dedi ki:

  bende zayıflamak ıstıyorum… tabı bu laptopun onunden kalkabılırsem…elma sirkesi içiyorum ama zayıflamadım.44 bedenım… nefret ediyorum kendimden

 48. kübra şahin dedi ki:

  merhaba Arkadaşlar bende 1.58 boyundayım 58 kiloyum 8 kilo vermem lazım elam sirkesinin en kısa zamanda kullanmaya başlıcam. ama bir arkadaş kullanıp etkisini gördüyse bana yardım edebilir mi? cavp atarsanız sevinirim ayrıca kimi diyo zayıfladım kimi diyo miğde spazmı geçirdim lütfen yardımcı olur musunuz???

 49. UMUT GÜZEL dedi ki:

  ayşe hanım sadece elma sirkesiylemi verdiniz 4,5 kilo ne kadar sürede verdiniz?ben yeşilçayda içiyorum çok etkisi var tavsiye ederim..2,ayda 78 mişim yaa şuan 76yım 2 kilo daha gitmiş süper bişey spor yapmak lazım işte onu yapamıyorum…poğaçaa kesinlükle yarım ekmek yiyin daha iyi diyet yapan birinin yememesi gerekenlerin başında geliyor..elma sirkesinin tadını değiştirecek bişeyler varmı bildiğiniz..çok iğrenç çünkü..

 50. gözde dedi ki:

  merhaba arkadaşlar

  bnim kilo sorunum göbek ve bel kısmımda acaba bu bölgelerdeki yag yakımına yardımcı olurmu bilgi verirseniz sevinirim..

 51. Neriiman dedi ki:

  Hadi bakalım bende kullanmaya başladım çevremde o kadar çok anlattılar ki….

 52. sevinç akar dedi ki:

  mrb arkadaşlar sirke çok faydalı ama fazlasıda zarar ben artık içemiyorum kürleri onun için çözümü doğal gıda takviyeli ürünlerden bulmaya karar verdim ve arkadaşım neoxin metaxren-9 tavsiye etti araştırdım kaliteli bir ürün 3-4 haftada etkisini gördüm 4-5 kilo verdirdi bunun yanı sıra içeriğindeki vitaminler sayesinde kendimi çok iyi ve sağlıklı hissediyorum

 53. ayşe dedi ki:

  umut hanım bende oturarak masa başınmda çalşıyorum 72,60 kilodan 68e düştüm ama gerisi gelmedi sporda yapmak lazım bide sabhları 1 kaç gündür poğça yiyorum :((((

 54. UMUT GÜZEL dedi ki:

  yaa tadı çok kötü ama yaaa sabah saat 06;30 da kalkan biri olarak o saatte o tad anlatılmaz yaşanır..benimde doğumdan kalma 15 kilo fazlam var şuan 78 kiloyum fakat sadece dietle verilmiyo kilolar bide oturarak çalışınca olmuyo işte!! bikaç sabah içtim çok fena bi tat ama zayıflamak adına içicem tekrar…zayıflayan arkadaşlar rica ediyorum ek olarak yaptığınız bişey varmı yazarmısınız…

 55. M.ÖZCAN dedi ki:

  merhaba bende elma sirkesine başlıycam.hem kilolarımdan hemde varislerden kurtukmak için

 56. kuşkomin dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar bende kilolu biri olarak sizinle paylaşmak istediklerim var. kilom 85 iken elma sirkesi kullanmaya başladım 81 kiloya inince altın çilek fırtınasına tutuldum daha hızlı kilo vereyim diye ama sonu çocuklarımın rızkını havaya verdim 1ay oldu şimdi 81.400 kiloyum bu gün yine kürkçü dükkanına döndüm size ençokta kendime tavsiyem bir daha yalan rüzgarına kapılmayalım Allahın verdiği nimete şükürle devam edelim

 57. ayşe dedi ki:

  hyr arkadaşlarımın yannda en çok kilolu benm onlar 55 /50/58 kilodalar hep bi ben varım 68

 58. kardelen dedi ki:

  tartıldım aynıyım pazartesi tam diyete başlıcam misafirler bu akşam gidiyo köye senin kilon az sıkma canını benim gibi kilolu olsan naparsın

 59. ayşe dedi ki:

  kardelen hanm tartıldınz mı lütfen cvp yazın ben 68de takıldım kaldımn offf yaaaa

 60. kardelen dedi ki:

  ben 70 kiloya razıyım bende sporu yapamıyorum misafirler 2 hafta sonra gidiyor ben düzenli spor diyet yapıp 4 ay içinde kilolarımı vermeye karar verdim inşallah başka engel çıkmaz pazartesi 98 kiloydum ocak 30 da tartılcam kilomu yazarım görüşmek dilegiyle

 61. ayşe dedi ki:

  evet gün içerisinde bişeyler yeme isteğiniz olmuyo aktarlardan aldım hem sirke sabah sirke içiyorum gün içerisindede çayımı ama 68,40 da takıldım kaldım 65e düşmem lazım sonra hedef 60…

 62. kardelen dedi ki:

  slm ayşe hanım 5li çayı nerden aldınız faydası varmı

 63. ayşe dedi ki:

  ben beredeyse 1,50 aydır kullanıyorum 72,60 kg ile başladım şuan 68,40 bazen 67 çıkyorum dijital tartıda 65e ve daha sonra 60 olmak istiyorum

 64. kardelen dedi ki:

  bende bunlara benzer şeyler yapıyorum stresten kilo veremiyorum köyden misafirlerim geldi kaynanam kayınpederim bazen dikat edemiyorum kilom çok bahara kadar 10 kilo versem iyi olur

 65. ayşe dedi ki:

  beyaz ekmek yemiyorum sabahları sirkeyi içtikten yarım veya 1 saat sonra 1 dilm kepek ekmeği biraz peynir 3/4 zeytin domates falan yiyorum öğlenleri sebze yemeği yemeğe çalşyorum ekmek yok ama akşamları yemiyorum yersemde ekmeksiz sebze yemeği kaşklıyorum aralarda 5li mucize çayı içiyorum 3 fincan sabah kahvaltısında 3/4 dalda olsa maydonoz yemenizi tavsiye ederim…spor evde mekik falan çekiyorum

 66. k dedi ki:

  spor yapıyormusunuz ayşe hanm tek sirkemi diyette yaptınmı

 67. ayşe dedi ki:

  ben 72 k,lo ile başladım tam 4 haftadır içiyorum sabahları aç karna 1 su bardağı ılık suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi çok az çay kaşının ucuyla çiçek balı katıyorum şuan 68,80 – 69 kilodayım 60a düşmem lazım daha 9 kilo…..

 68. kardelen dedi ki:

  ben 92 kiloyum normal tartıda dijital tartıda 98 kiloyum önce bende 100 kiloydumekim ayında başladım diyete

 69. aysel dedi ki:

  100 kiloyum bu gun 3 gunum…. 3 gunumdeyim ama hiss ediyorum bir az vucutda sikilasma var.. elma sirkesi suuuper bi sey ya…. bu 3 gunum kacamagim oldu ama yine devam ediyorum.. eh alisincaya kadar olur arada… sanirim hayatimin sonuna kadar 6 ogun beslenicem cunki hem saglikli oluyosun hem kilo veriyosun hem de geri almiyorsun…. sen kac kilosun

 70. kardelen dedi ki:

  bende diyetisyene gidiyodum kilo veremeyince utandım gitmediğm 5 kilo versem tekrar gitcem sen başladınmı kaç kilosun

 71. aysel dedi ki:

  selam kardelen google-a yazinca < amerikan kalp vakfi diyeti 2> cikiyo . baka bilirsin… istersen kendine gore biseyler ilave ede bilirsin mesela yogurt…. gayet de saglikli diyet

 72. kardelen dedi ki:

  diyetin nasıl aysel hanım bende kilolarla savaşıyorum listeyi yazarmısın

 73. aysel dedi ki:

  slm arkadaslar yorumlarinizi hep takib ediyorum… sanirim sizinle paylasacak cok seyim var…
  ben 2007 yilinda 6 aya 30 kq verdim, tabii ki sagliksiz yolla . yogurtdan baska hic bi sey yemiyordum ve deli gibi spor yapiyordum hic su icmiyordum, katiyyen tuz yag yemiyordum…. zayifladim ama 4 aydan sonra verdigim kilo + 15 kilo aldim nasil aldigimi hatirlamiyorum bile…. sonra 2009 2010 yillarinda yapmadigim diyet kalmadi sonuc 0… ama 5 ay bundan once yengemin tavsiyesi ile doktora gitdim,,, ne hastaliklar cikmadi ki, karaciger mi desem mide mi desem bagirsak mi desem, tiroidmi desem, yumurtalikta kistmi desem, yani o lanet diyetin bana hayrindan cok zarari oldu…. neyse artik 5 ay tedaviden sonra ALLAHa sukurler olsun ki simdi hic bi problemim yok. acilen kilo vermem lazim ama bu defa saglikli sekilde…
  1. sabah aksam sirkeli balli su
  2. her sabah evde spor ilk 10 dakika
  3. 6 ogun yemek(3 ana ogun , 3 ara ogun )
  4. gunde 2 l su icmek
  5. butun kilo yapan aburcuburlardan vaz gecmek
  6.18;00 dan sonra 1 porsiyon meyve ve sudan baska hicbisey olmaz
  7. bu arada ben amerikan kalp vakfi 2 diyetini yapicam cok saglikli diyet(doktoruma danistim)

 74. kardelen dedi ki:

  ben yavaş veriyorum spor yaptınmı muhlise

 75. muhlise menekşe dedi ki:

  merabalar…arkadaşlar elma sirkesini bende kullanıyorum 10 günde 3 kilo verdim ama rejimide elden bırakmıyorum yani…bütün yarışmacı arkadaşlara tavsiye ederim:))))))

 76. kardelen dedi ki:

  hasgül hanım ben az verdim siz nasıl kulandınız

 77. tülay tülay dedi ki:

  slm kader arkadaslarim bugün cikolatali pastayi yiyelim yarin 3 baci basliyoz sirke sisesinin dibini vurmaya:D
  kazamiz mübaek olsun haftaya carsamba tartlilp kilolarimizi yazariz.

 78. hasgul dedi ki:

  1.5 aya yakıdır kullanıyorum 8 kğ verdim harikabişeyy bu yaza kadar filinta olacamm sözzz

 79. kardelen dedi ki:

  BEN ZAYIFLAMAK İÇİN İÇİYORUM BENİM DİZİMDE KİREÇLENME VARDI İYLEŞTİ 80 GÜNDÜR İÇİYORUM KİLODA VERDİM MUCİZE BİŞE BENCE

 80. sengül dedi ki:

  ben daha önce duymustum ama denememistim ama mantara karsi süper bisey annem bana elma sirkesini mantarli olan veya kasintin olan yere sür dedi ve ardindan zeytin yagi sürdüm ve 2 günde o bölge iglesti ve bende hazimsizlik kabizlik vardi 1 gün icinde etkisini gösterdi herkeze tavsiye ederim

 81. kardelen dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben 1 kilo daha verdim 92 olmuşum haftaya perşenbe tartılıp yazarım iyi gidiyo kilo vermek bilgileri baylaşalım daha 22 kilo vercem

 82. kardelen dedi ki:

  siz nasıl içtiniz payem nekadar kilo nekadar sürede verdin

 83. çisem kaya dedi ki:

  slm herkese bende 5 gündür içiyorum bu karışımı ama sadece gece yatarken faydası olurmu bilmiyorum ama =) bilgilerinizi paylaşmaya devam edin lütfen

 84. kardelen dedi ki:

  ben 1 kilo daha verdim toplam 7 kilo gitti 2 ayda kolay gelsin hepinize

 85. kardelen dedi ki:

  kızın için üzüldüm geçmiş olsun neyi var inşallah kötü bişe yoktur bana gelecek olursak doktorun verdigi listemi uyguluyorum günde 3 kez sirkeyi içiyorum şekersiz yeşil çay günde 3 kupa .ekmek tek sabah kepekli yiyorum kendime özel yagsız yemekler yapıyorum iyi gidiyo ben başka sitede kendime yeni arkadaşlar buldum onlarla konuşuyorum iyi oluyo tek başına verilmiyo kilolar ama sizide arıyorum siz beni tek bıraktınız aradagir kızın iyleşince

 86. elif dedi ki:

  merhaba kardelen hanım ne zamandır yazamıyorum kızım hastalandı o yüzden sizin adınıza sevindim kilo vermeye devam ediyorsunuz ne mutlu size ben bu süre zarfında elma sirkesi kullanamadım yoğunluktan kilomda değişiklik yok inşallah yarın tekrar başlayacağım düzenli içmek gerekiyor görüşmek üzere kendinize iyi bakın bu arada farklı uyguladığınız bir şey var mı diyet konusunda

 87. kardelen dedi ki:

  BEN YAZMAYA KARAR VERDİM ELİF NERDESİNİZ NESLİİ YA BEN TEK KALDIM BEN 94 KİLO OLDUM HANİ YAZICAKTIK VERDİGİMİZ KİLOLARI OLMUYO AMA BENİ TEKMİ BIRAKCAKSINIZ

 88. kardelen dedi ki:

  niye kimse cevap vermiyo

 89. kardelen dedi ki:

  yasemin cevap bekliyorum lütfen artık kilolardan kurtulmak istiyorum

 90. kardelen dedi ki:

  merhaba yasemin hanım siz sirke limonu sıcak suylamı soguk suylamı içtiniz merak ettim

 91. yasemin dedi ki:

  Herkese merhaba.ben izmirden yasemin.bende elma sirkesini bir bardak suya balla karıştırıp içtim (içine yarım limon sıkarak).2 ayda tam 11 kilo verdim.71 kilodan tam 60 kiloya indim ve ara sıra içmeye devam ederek kilomu korudum.şu anda 59 kiloyum.hayatım çok daha güzelleşti.tavsiye ederim.

 92. Abuzettin Kıllıbacak dedi ki:

  içtimt miğdem yandı .nasıl iççem biriniz söyleyiin alltan üstten geberiom midem kötü kusuyom doktor qönderinn ölüom kurtarın

 93. zekeriya köse dedi ki:

  ARKADAŞLAR ZAYIFLAMA VE ŞİFALI BITKILER ICIN İÇİN BİLGİ PAYLASIMI YAPABILECEYIM TÜM KARDESLERIMI MSN NEMDE BEKLIYORUM… zekeriya.kose@mynet.com tesekurler

 94. kardelen dedi ki:

  deniz hanım ben yorumları okuyunca bana morel oluyo kilo vermek daha kolay .birbirimize ne yaptıgımızı yazınca iyi olur inşallah başarıcaz ilkbahara kadar 15 kilo versem çok mutlu olucam diyetisyenin verdigi listeyide uyguluyorum sirkeyle beraber işe yarıyo iyi geceler

 95. deniz dedi ki:

  kardelen hanım,bende henüz bir değişiklik yok ama bayramdan bu yana da kullanamadım sirkeyi.burayı takip ediyorum ama lütfen siz yazmaya devam edin.

 96. kardelen dedi ki:

  nerde bu milet bende artık yazmıcam kendi yazdıgımı okuyorum ancak

 97. kardelen dedi ki:

  bugün tartıldım 1 kilom daha gitmiş kaldı 95 haftaya kadar tartılmıcam perşembe yazarım kilomu doktorumun verdigi listeyi yapmaya başladım kolay gelsin hepinize

 98. merve secgin dedi ki:

  asitsiz elma sirkesini nerden bulucazzzz yüze asitli süremk iyi deilmişşş

 99. merve secgin dedi ki:

  ya bişiy dicem asitsiz elme sirkesi satılıyormudur yaa nerden bulcaz çunkü prof dr.ibrahim saraçoğlu asitsiz kullanılması gerektigi sölüyor.maden suyuyla karsıtırp yüzümüze sürmemizi öneriyorr

 100. elif dedi ki:

  merhaba arkadaşlar memleketten yeni döndüm bayram telaşı havuç diyetinin sonucunu yazamamıştım 3 günde 2,5 kilo verdim arkadaşlar ve herkes bayramda belirgin zayıfladığımı sordular çok mutluyum bayram süresince elma sirkesi içemedim ve dikkat etmedim yarından itibaren tekrar başlıyorum yani 23 kasım bir hafta sonra tartılıp sonucu sizlerle paylaşırım herkese kolay gelsin görüşürüz…

 101. kardelen dedi ki:

  günaydın arkadaşlar ben 3 gündür çörekotuna başladın sonucu yazarım inşallah işe yarar bayramda herşeyi bırakmıştım bugün yürüyüşüme başladım 19 kasımda başladım haftaya kadar tartılmıcam kolay gelsin

 102. kardelen dedi ki:

  merhaba cansel hanım arkadaşınız bal koymadanmı içmiş sirkeyi sorarmısın nasıl kulanmış hangi marka görüşmek dilegiyle iyi bayramlar

 103. cansel özel dedi ki:

  bnm bi arkaşdaşm 3 ayda 15 kilo verdiii… tavsiye ediorum bnde.

 104. deniz dedi ki:

  arkadaşlar ben de 29 ekimden beridir düzenli kullanıyorum.ılık suya balsız olarak.iştahımda azalma ya da zayıflama olmadı ama kabızlık sorunum 4-5 gündür kalmadı.ben haftada 1 ya da 2 kez çıkabiliyorum genlde o da ilaçla ya da bitki çaylarıyla.ayrıca vücudumda sıkılaşma hissediyorum,toparlandı vücudum sanki.bir artısı da cildim eskisine nazaran daha pürüzsüz. zayıflamasam bile bu özellikleri de yeterli benim için.kullanmaya devam edicem ve gelişmeleri de paylaşıcam sizlerle.

 105. kardelen dedi ki:

  elif hanım sirkeyi balsız içsem mideme bişe olmazmı ben stres yaptım bu hafta ondan vermemiş olabilirim ama sirke bagırsaklarıma iyi geldi bir hafta içmesem limon içsem sıcak suyun içinde belki faydası olur öglen sebze yemegi yanında yogurt 1 dilim kepekli yedim dikat ediyorum ama veremiyom

 106. elif dedi ki:

  kardelen hanım bence ballı içmeyin elma sirkesini havuç diyetini yapın baya tok tutuyor moralinizi yüksek tutun kurtulacağız bu kilolardan bu arada ben ekmek dışında pilav ve makarna yiyorum az olsada ne de olsa yemekleri biz yapıyoruz değil mi? unutmayın yasaklar her zaman caziptir ben herşeyden az az yiyorum hamur işi pek yapmıyorum gezmeye gittiysem de kahvaltı etmiyorum akşam yemeği de yok ikramların tadına bakıyorum abartmadan nereye kadar yasaklayacağız bunları o yüzden küçük porsiyonlarla yemek lazım hadi kolay gelsin .

 107. kardelen dedi ki:

  günaydın elif hanım ben tartıldım 97 çıktım yani kilo verememişim benim anlamadıgım bişe var neyi yanlış yapıyorum beyaz ekmek yok pilav makarna hamur işleri yok yine verememişim morelim çok bozuldu etekleri giyince vermişim sandım bana dar gelen etekler olmuştu offfffffffffff sirkeyi balla içiyordum tam 1 ay doldu bugün havuç diyetine başlıcam bugün malzemeleri marketten alim

 108. elif dedi ki:

  merhaba arkadaşlar evet gamze hanım 3 gün boyunca sadece elma ve havuç yeniyor bu diyette gün içinde istediğin kadar yiyebilirsin bununla birlikte bol su ve tabiki elma sirkesi daha önce denemiştim tekrar başladım kardelen hanım listemiz işte böyle elma sirkem bitmişti bugün akşam aldı eşim yani 3 gündür içememiştim zaten benim düzensizlikten oluyor bazen az bazen çok veriyorum bu arada bitki çayı içebilirsiniz yeşil çay ve papatya çayı gibi cumartesi günü tartılacağım görüşürüz…

 109. gamze gam dedi ki:

  te$ekkürler elif hanim, bu arada sadece havuç ve elma mi yiyorsunuz? peki ne kadar?
  (türkçem zayif kusuruma bakmayin ben belçika'da kaliyorum)

 110. kardelen dedi ki:

  elif hanım listeyi yazarmısın

 111. kardelen dedi ki:

  merhaba elif hanım ben yarın tartılcam tartıyı kaldırdım yarın sabah 8 tartılıp yazarım verdigimi hisediyorum eteklerden beli oluyo havuç diyetini yapabilirmiyim bilmiyom

 112. elif dedi ki:

  merhaba kardelen hanım 3-4 yıl önce gazetede okumuştum elma havuç diyetini denedeim 3 günde 3 kilo verdim o zaman şimdi tekrar başladım sonucu cumartesi günü yazarım inşallah tekrar işe yarar bence bayram öncesi çok ta güzel olur hadi beraber başlayalım hem de 3 gün ne dersiniz?Bu arada toplam kaç kilo verdiniz? Hoşçakalın

 113. kardelen dedi ki:

  günaydın elif hanım havuç diyetini nerden buldun kesin veriliyormu ben yarıştayım bayram son gün kilo veriliyorsa bende denesem

 114. elif dedi ki:

  merhaba arkadaşlar gamze hanım evet 1 hafta içinde vermiştim 2,5 kiloyu ama ikinci hafta sadece 1 kilo verebildim düzenli içemediğim için sanırım bugün daha önce yaptığım elma,havuç diyetine başlıyorum 3 günlük bir diyet sadece elma ve havuç yeniyor bol su ve bitki çayı 3 günde 3 kilo verdiriyor 3-4 yıl önce yapmıştım 3 günde 3 kilo verdim bayram öncesi denemeye değer kardelen hanım ben sirkeyi bal ile içemiyorum o yüzden sadece su ve sirke bende bugün itibariyle günde 3 kez içmeye başlıyorum toplam iki haftada 3,5 kilo verdim yine de benim için süper bu arada arkadaşlar içebildiğiniz kadar sıcak su için hem tok tutuyor hem de yağ yakıyor hadi herkese kolay gelsin görüşürüz…

 115. kardelen dedi ki:

  günaydın kızlar ben dün şunu farketim sıcaga yakın suya sirke bal koydum yagların aktıgını kendi gözlerimle gördüm günde 4 kez içiyorum yemekten yarım saat önce yarını merak ediyorum perşembeden perşembeye tartılıyorum bana dar gelen eteklerim rahat oluyo 83 kiloya indigimde kendime kot etek almıştım şimdiki hedefim 1 ay içinde o etegin içine girebilmek görüşmek dilegiyle

 116. nazan dedi ki:

  elma sirkesinin faydalarini okudum ozeellikle zayiflama gittim aldim yemekten once diyolar daha baslamadim zayiflatmasiyla ilgili bi fikrim yok ama denemekten de kimse olmez arkadaslar dimi neyse deneyip gorecez faydasini goruruz umarim

 117. gamze gam dedi ki:

  selma zeynep hanim, bence elma sirkesini kulanin ben yakla$ik 10 gündür kulaniyorum ve bugün 1 kg verdigimin farkina vardim, belki çok degil ama kalça kisminda ki selülitler baya azaldi ((: geriye kaldi 7 kilo in$allah 3 ay sonra hedefime ula$acagim, iddialiyim bu konuda ((: bu arada kesinlikle zayiflama ilaçlarina para yatirmayin 250 euro'ya yakin param gitti kilo verdim fakat fazlasiyla geri aldim ): en iyi ilaç $eker çikolata'yi kesmek, düzenli ve saglikli bir $ekilde beslenmek… ve tabi ki ak$am 6'dan sonra açlik hisediyorsaniz bir meyve yemek ve bol su tüketmek…

 118. kardelen dedi ki:

  günaydın kızlar kasım 11de 1 ay olcak sirkeye başlayalı belim inceliyo göbegim küçülüyo çok mutluyum günde 3 kupa yeşil çay içiyorum beyaz ekmek yok şeker yok 2.5 litre su içiyorum yemeklerin yanına 1 su bardagı yarım yaglı yogurt yiyorum hiç aç kalmıyorum perşembe tartılıp sonucu yazarım 45 dakika yürüyüş günde 50 yarım mekik vallahi işe yarıyo görüşmek dilegiyle

 119. Zeyneb dedi ki:

  meraba .. Ben Zeynep .. arkadashlar 70 ustu kilolardayim 10 15 kilo vermek istiyorum boyum 165 elma sirkesi kullaniyorum 1 hafta acabaishe yararmi ki ???
  iyi geceler.

 120. gamze gam dedi ki:

  merhaba elif hanim,
  2.5 kilo'yu bir hafta içerisinde mi verdiniz?
  ben 1 haftadir kulaniyorum, sabah saglikli bir $ekilde kavalti ediyorum, öglen vakti salata, ak$am 17:30'a dogru salat ve 1 meyve tüketiyorum, bol bol su içiyorum ve her ögün'den önce büyük bi su bardagi ilik su içiyorum 2 büyük ka$ik elma sirkesi ekleyip fakat bi gram eksilmedi 🙁

 121. kardelen dedi ki:

  Allah zihin açıklıgı versin inşallah kazanırsınız kpss yi benim kızımda istanbul şşehir ünüversitesini kazandı tam burslu ingilizce psikoloji bölümü kolay gelsin

 122. kardelen dedi ki:

  merhaba elif hanım ben istanbulda yaşıyorum bende can sıkıntısından arada giriyorum yorum yazıp çıkıyorum benimde 4 çocugum var benim küçükleri ikiz 12 yaşındalar benim yürüyüşe zamanım var ama arkadaşım yok yeni taşındım bu mahalleye kimseyi tanımıyorum ben adıyamanlıyımgörüşmek dilegiyle

 123. elif dedi ki:

  merhaba kardelen hanım pazartesi başlamıştım tekrara bu sabah tartıldım aynı kilodayım pazartesi tartılacağım üç gündür fark yok kilo vermem durdu galiba ama devam ediyorum inşallah veririm sizi de tebrik ederim gayet iyi ben ilk hafta hızlı başladım ama bu hafta ne olur bilmiyorum bu arada çalışmıyorum kpss ye hazırlanıyorum iki çocuğum var onlarla ilgilen ev işleri yemek derken vakit kalmıyor
  ben yürüyüş yapamıyorum oğlum küçük onu bırakıp çıkamıyorum yavaş ama kalıcı kilo veriyorsunuz bu güzel hadi kolay gelsin nerede yaşıyorsunuz merak ettim ben hatayda oturuyorum kolay gelsin…

 124. kardelen dedi ki:

  nerdesiniz elif hanım siz çalışıyormusunuz ev hanımımısınız kilo verebildinmi görüşmek dilegiyle

 125. kardelen dedi ki:

  merhaba nesli haftaya kadar tartılmıcam perşembe yazarım kilomu gitcek inşallah görüşmek dilegiyle

 126. nesliii dedi ki:

  merhaba kardelen
  bendende 1buçuk 96.50 olsun yavaş yavaş gitsin ama bi daha gelmesin iyice alıştım tadına iyi gidiyo hadi hayırlısı

 127. kardelen dedi ki:

  günaydın kızlar ben tartıldım 97 olmuşum haftada 1 kilo gidiyo inşallah hep böyle gider sabah saat 9 10 arası yürüyorum 10 dan sonra yorumlara bakıyorum kim napmış merak ediyorum sizde tartılınca yazarsınız görüşmek dilegiyle

 128. gamze gam dedi ki:

  ben elma sirkesini kulanmaya bugün ba$ladim dilerim fazla kilolarimi atarim 54 kilo'dan 3 ay içerisinde 62 kilo'ya çiktim bu durum beni fazlasiyla rahatsiz ediyor, tekrar eski kilo'ma ula$mak için kaç zaman beklemeliyim? bu arada $eker, çikolata ve ekmegi kesti 🙁 çok aci çekiyoruuuuuuuuum 🙁

 129. kardelen dedi ki:

  üzüldüm elif hanım peynirdemi yemiyorsun senin işin daha zor insan ne yiyecegini bilmiyo herşey kilo aldırıyo Allah yardım etsin hepimize yarın 8 de yorumlara bakıyorum kendimi motive ediyorum görüşmek dilegiyle

 130. nesliii dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bende vefanın elma sirkesini kullanıyorum ve 1bardak sıcak suya 2tatlı kaşığı elma sirkesi 1 tatlı kaşığı bal olarak sabah-öğle-akşam günde3 kere içiyorum inşallah bu kilolardan kurtulcaz hepimize bol şanslar bide biraz iştahım kesilse daha güzel olucak ama artık perşembe günü görücez 98ile başladım haftada 4-5 kg versem bana yeter

 131. elif dedi ki:

  tekrar merhaba kardelen hanım verdiğiniz liste maalesef bana uymuyor çünkü ben tavuk balık yemiyorum süt içmiyorum vejeteryanım bende kendimce bir diyete başladım bugün 1 tabak yerine yarım tabak yemek ekmek yok bol su zaten şeker tüketmiyorum ve meyve ha bu arada pilav iki kaşıktan fazla yemeyeceğim artık kendime sözüm var bayrama kadar 5 kg vereceğim inşallah bu genç yaşımda kocaman göbeğimle evden çıkmak istemiyorum bile istediğim gibi giyinemiyorum beğendiğiniz kıyafeti giyememek çok kötü bir duygu ama kurtulacağız bu kilolardan ben çok umutluyum siz de bayağı azimli birisiniz pes etmek yok yola devam kendinize iyi bakın

 132. kardelen dedi ki:

  sabah şekersşiz çay 1kibrit kutusu yarım yaglı beyaz peynir 5 siyah yada yeşil zeytin 2dilim kepek ekmek 1domates 1salatalık 1yeşil biber 1küçük havuçhaftada 3 yumurta haşlama kuşluk 1yeşil elma öglen haftada 3gün 3 adetızgara köfte veya tavuk but haşlama haftada 1balık ızgara yada bugulama 1 su bardagı yarım yaglı yogurt 4yemek kaşıgı sebze yemegi zeytinyaglı 2 dilim kepek ekmek ikindi bitki çay yeşil çay1 porsiyon meyve 6 kuru kayısı yarım çay bardagı leblebi tuzsuz yada 4 kepek bisküvi 2 tam ceviz yada 7 badem akşam 1kase çorba 4 kaşık bulgur veya 6kaşık bakliyat yemekleri 4 kaşık yogutrlu sebze yemegi yagsız salata 2 dilim kepek ekmek gece 1 su bardagı yarım yaglı süt 1 elma yada kivi 18 bardak su 45 dakika yürüyüş arkadaşım 2o kilo verdi ben diyete tam uyamadım ama artık yapcam görüşmek dilegiyle

 133. elif dedi ki:

  merhaba ben sabah akşam ılık suya 1 yemek kaşığı ekleyip içiyorum ben de fersan kullanıyorum son dört gündür bende içmedim bugün tekrar başladım bu arada diyet listenşizi yazar mısınız ben ekmeği ve şekeri kestim bugün itibariyle porsiyonlar da yarıya inecek ve kızkardeşim söyledi günde 16 büyük bardak su içiyormuş onunda faydalı olacağını düşünüyorum hep manken gibiydi zaten kardeşim bu ara biraz kilo almış bu yöntemle vermeye çalışıyor bende deneyeceğim hadi bakalım hepimize başarılar görüşmek dileğiyle…

 134. kardelen dedi ki:

  günaydın elif hanım bende diyorum nereye kayboldu elif hanım meraklıyım biraz ben çok yavaş veriyorum siz kısa sürede vermişsiniz ben 2 gündür yürüyemiyorum kızım gelmişti biraz onunla ilgilendim haftasonu erkekler evde olunca olmuyo siz ılık suylamı sıcak suylamı içiyorsunuz sirkenin markası ne ben fersan kulanıyorum yarışı kazanmam lazım 3 kişiyiz böbek biraz gidiyo sanki eteklerden beli oluyo 52 beden etek zor oluyo bir ara 83 kiloya indim akapunturla diyetisyene gittim bu yaz 2 ay diyet yaptım 93 indim bırakınca 100 oldum listem yanımda yine yapıyorum görüşmek dilegiyle

 135. kardelen dedi ki:

  günaydın nesli hanım seninde kızını Allah bagışlasın sana ve sevdiklerine senin işin biraz daha kolay görünüyor yaşın küçük daha çabuk verirsin benim göbek çok büyük göbek gitse mutlu olucam artık burda birbirimize yazarız böyle daha hırslanırız biz yarışa girdik kim fazla kilo verir bakıcaz kasım 19 du bayram yüzünden 9 kasımda tartılcaz görüşmek dilegiyle

 136. elif dedi ki:

  merhaba kardelen hanım tatil dolayısıyla yoğunluktan yazamadım misafirlerim vardı bir hafta kullandım elma sirkesini sonuç 2,5 kilo perşembeden bu yana içemedim telaştan yarın tekrar başlayacağım 1 kasım 2010 şu anda 84 kiloyum bakalım daha ne kadar vereceğim bu arada diyette başlıyo inşallah bayrama kadar 5 kilo daha veririm bende perşembe tartılıp sonucu yazarım hepimize kolay gelsin arkadaşlar boyum 160 kilo 84 çok fazla yaa ben de 29 yaşındayım görüşürüz..

 137. deniz dedi ki:

  ben de 29 ekimde başladım 70 ile.bakalım ne olacak.ama benim iştahımda bir azalma olmadı.

 138. nesliii dedi ki:

  merhaba kardelen ablacım
  beyaz ekmeği çıkarttım ama ben çok az şekerli içiyodum zaten bende yemek yemeyi çok seviyodum ama artık öğünleri azaltım yaydım az yiyorum sıksık atıştırıyorum birazda beyinde bitirmek lazım hep zayıflıcam de ablacım
  Allah bağışlasın çocuklarını sana maşallah benim bir kızım var 4senelik evliyim 3yaşında bir kızım var bende perşembe 1hafta olucak başlayalı 98 ile başladım perşembe büyük gün:)))

 139. kardelen dedi ki:

  ben 35 olcam aralıkta 4 çocugum var 2 kız 2 oglan oglanlar 12 yaşında ikiz büyük kızım ünüversite 1 de küçük kızım lise 2 de okuyo tam olarak neyi çıkattın hayatından çayı şekersiz içemiyorum tek derdim kilolar boyum 158 kilom 98 perşembe tartılcam görüşmek dilegiyle

 140. nesliii dedi ki:

  ve kardelen
  evet aç karnına içiyorum bu gün 4.günüm az önce tartıldım 98kg ile başladım şuan 96.5 olmuşum durmak yok gidicek inşallah bu kilolar ben 24 yaşındayım sen kaç yaşındasn KARDELEN

 141. nesliii dedi ki:

  evet kardeleno aç karnına sabah -öğlen-akşam yemeklerden önce içiyorum balla karıştırılması gerekiyo çünkü çok araştırdım çoğunlukla mideyie zarar vermemesi için konmalıdır deniliyo bu arada ben 1bardak sıcak suya 2tatlı kaşığı elma sirkesi 1tatlı kaşığı bal koyuyorum tadı iyi hiçde öle mide bulandırıcı gelmiyo bana benim 3gün bitti 1buçuk kilo verdim yediklerimede dikkat ediyorum ama herkeze kolay gelsin

 142. kardelen dedi ki:

  merhaba zeynep hanım ilk ay kilo verebildinizmi bazı yorumlarda 21 günden sonra kilo veriliyo demişler dogrumu cevap atarsan sevinirim görüşmek dilegiyle

 143. ZEYNEP HART dedi ki:

  HATA YAPIYORSUNUZ HANIMLAR VE BEYLER….
  HATA 1- SABAHLARI 3 TATLI KASIGI ICILECEK- YEMEKTEN ONCE VEYA SONRA FARKETMIYOR. TOK KARNINA DAHA RAHAT ICILIYOR.
  HATA 2- SEKER YA DA BAL KATMAYACAKSINIZ TUM ETKIYI NOTRLEYIP KILO VERME SURECINI UZATIYORSUNUZ.
  HATA 3- HIC DE EGZERSIZ YAPMANIZA GEREK YOK. ZATEN KENDINIZI ZINDE HISSETTIKCE HAREKET ETME ISTEGINIZ ARTACAK. BU DA YAKLASIK 1 HAFTA SURUYOR.
  HATA 4- YANILDIGINIZ BIR KONU DA FAST FOOD YIYEMEYECEGINIZ. YIYIN AMA ONCESINDE 3 TATLI KASIGI SIRKENIZI ICIN. KIZARMIS PATATESLERIN UZERINE DE DOKUN SIRKEYI…. HEM COK LEZZETLI HEM DE YAGI KIRIP BLOKAJINI ONLUYOR.
  HATA 5- YATMADAN ONCE DE MUHAKKAK 3 TATLI KASIGI ICECEKSINIZ.
  HATA 6- KILO VEREMEDIM DIYENLERE INANMAYIN. CUNKU ELMA SIRKESI, MUHTESEM BIR YAG ERITICI. KILO VERIRKEN AYNI ZAMANDA BEDENINIZDE INCELME GORUYORSUNUZ.
  HATA 7- ELMA KROM HAPI YALANLARINA INANMAYIN SADECE SAGLIGINIZLA OYNARSINIZ. KROM TANSIYONLA OYNUYOR VE MUHTESEM RISKLERI VAR.
  sonuc ben 10 hafta 12 kilo verdim. Ama haftada bir-iki gun de tempolu bir 1 saat yurudum. Tempolu ne demek diye soran olursa diye aciklayayaim… Normalde yurudugunuzden daha hizli… Bu kadari yeterli. 12 kilo normalde 3 bedene denk geliyor ama ben 4 beden inceldim. Bu arada ben de dogum yaptim hem de sezaryen. Baska hicbir sey ise yaramadi cunku komplikasyonlardan dolayi sut de veremedim.
  DENEYIN, PES ETMEYIN MUHAKKAK FAYDASINI GORECEKSINIZ… SEVGIYLE VE INCECIK KALIN…..

 144. kardelen dedi ki:

  merhaba nesliii siz aç karnınamı içiyorsunuz
  kaç kiloyla başladınız

 145. nesliii dedi ki:

  ben bi çok sitede yorumları okudum ve 2 gündür içiyorum umarim vericez kilolarimizi ama mutlaka balla karıştirın midenize zarar vermesini önlüyo unutmayın

 146. kardelen dedi ki:

  bugün tartıldım 1 kilo daha gitti kaldı 98

 147. suçıkaran dedi ki:

  arkadaşlar,
  bende bu siteyi yeni buldum. umarım elma sirkesi ben de işe yarar. yarın başlayacağım.
  size de bilgi veririm. hepimize kolay gelsin.

 148. kardelen dedi ki:

  inşallah bugün anneme gittim yemedim ısrar ettiler ama irademe sahip çıktık bugün eşim yine kilolar fazlalaşıyo galiba dedi çok kırıldım pes etmicem vericem kiloları görüşmek dilegiyle

 149. elif dedi ki:

  merhaba kardelen hanım ben yoğunluktan dolayı 19 ekimde başlayabildim bugün 3 gün oldu 1 kilo verdim bende bugün yeşilçaya başladım bol su içiyorum size tavsiyem sakın pes etmeyin sonucunu alırsınız 26 ekimde bir hafta olacak sonucu yazarım görüşürüz…

 150. kardelen dedi ki:

  merhaba elif hanım merak ediyorum tartıldınımı benim tek 1kilo gitmiş1haftadaa. yeşil çayada başladım günde 3 litre su içiyorum 7 sene önce 18 kilo vermiştim ama diyeti bozmak zorunda kaldıgım için tekrar aldım eşim çok istiyo kilo vermemi kız kardeşimle yarışa girdim 1 ay sonra beli olur kimin kilo verdigi görüşmek dilegiyle 19 kasım büyük gün

 151. mehdi dedi ki:

  yüzüm sirkesinden ne üçün
  istifade ede bilerem.

 152. kardelen dedi ki:

  benim gibi kilo alan varmı sirke içtikten sonra cevap yazarsanız sevinirim görüşmek dilegiyle

 153. kardelen dedi ki:

  bütün herşeyi biliyorum ben. okumaya gerek yok bir doktor kadar bilgim var ama ben bazılarını yapamıyorum sirke mantıklı geldi denemek istedim ama oda bende kilo yaptı bırakmıcam belki sonra veririm

 154. necdet dedi ki:

  sayın kardelen,
  sorularınızın ve elma sirkesi ile ilğili geniş bilgilerin cevabını ; tüm yorumları tıkla yazısının altındaki elma sirkesi 2 bölümünü tıkla bölümünde bulacaksınız. saygılarımla

 155. kardelen dedi ki:

  5 günde 3 kilo almışım acaba sonra verebilirmiyim kiloları böyle sorunla karşılaşan varsa cevap atsa sevincem morelim sıfır her gün 1 saat yürüdügüm halde .Artık tartılmıcam baskülü kaldırdım haftaya kadar beklicem sirke ödem yaparmı acaba offffffff ya ne hevesle başlamıştım

 156. kardelen dedi ki:

  ben çayı şekersiz içemiyomekmegi kepek yiyorum bende yarın şekersiz çay içmeye başlıcam inşallah başarırım

 157. elif dedi ki:

  kardelen hanım tabii sadece sirke ile değil ekmeği de kesmiştim zaten kendimi bildim bileli şekersiz çay içerim sirkeyi içince 1- 2 gün sonra tokluk hissi duymaya başlıyorsunuz bu arada ben yarın başlamak zorundayım bugün evde olmadığım için başlayamadım sabah tartıldım 86,5 çok vahim durumdayım 14 ekim 2010 başlayacağım tarih 21 ekimde tartılıp ilk sonucu yazarım görüşmek üzere…

 158. kardelen dedi ki:

  yarın sabah 8 30 bakıyorum yorumlara

 159. kardelen dedi ki:

  elif hanım gerçekten başka bişe yapmadınızmı tek sirkeylemi gitti merak ettim cevap yazarsanız sevinirim kilolarla başım derte hergün 1 saat yürüyorum bakalım kilolardan kurtulcakmıyım

 160. elif dedi ki:

  merhaba 86 kiloyla yarın başlıyorum 1 hafta sonra sonucu yazacağım daha öncede bu yöntemle kilo vermiştim ama düzenli içmek gerekli arkadaşlar ben kendime söz verdim kesinlikle zayıflayacağım sabah akşam 1 bardak ılık suya 1 yemek kaşığı sirke karıştırıp içeceğim daha önce de bu şekilde kilo verdim o zaman 10 günde 4 kilo vermiştim bakalım bu defa nasıl olacak görüşmek üzere…..

 161. kardelen dedi ki:

  ben 97 kiloyla başladım 1 ay sonra yazarım kaç kilonun gittigini lahana suyuda çok işe yaramıştı ama hergün kaynatmak zor oluyo sirkenin kokusu çok kötü burnumu kapatıp içiyom kilo vermek olunca katlanıyom inşallah veririm

 162. kardelen dedi ki:

  bende bugün başladım inşallah veririm 40 kilo fazlam varyürüme bandında günde 1saat yürüyorum

 163. ÜMİT YAVUZ dedi ki:

  Arkadaşlar kesinlikle tavsiye edebilirim hemen sonuç almanız mümkün değil kesinlikle açlık hissini kestiğini söylemeliyim ben 2 aydır kullanıyorum bağırsaklarında problem yaşayanlar ve hazım sıkıntısı çekenler kesinlikle denesin ilk günler midede yanma gibi sıkıntı yaşadım ama şuanda sıkıntı yok ve kiloda verdim ve uzun zaman daha devam etmeyi düşünüyorum …

 164. saadet yeniçun dedi ki:

  ben de elma sirkesi içiyorum başlayalı 10 gün oldu 2 kg verdim dahada vermem gerekiyor ben sabah öğle akşam birer bardak içiyorum arada ise kekik ve biberiye çayı ydemleyip bal ile elma sirkesi ekleyip içiyorum bir yan etkisi olrmu acaba bilen varsa lütfen söylesin! !!!!!!!!

 165. EKLİM dedi ki:

  MERHABA HALA BU KARIŞIMI KULLANAN VARMI BEN BUGÜN BAŞLADIM İÇİNCE BİR ATEŞ BASIYOR SONRA ARA ARA YİNE ATEŞ BASIYOR UMARIM ZAYIFLATIR BİRDE ÇÖREK OTU YAPAN ARKADAŞIM VAR O MÜTHİŞ KİLO VERDİRİYOR AMA BEN ÇİĞNEYEMİYORUM MİDEM BULANIYOR

 166. hatıce bal dedi ki:

  arkadaslar sivlce magduruyum acaba bu sırkeyı nasıl ve ne kadr arlıklı kullanabılrım yarrddıımm edınn

 167. hilaltuna dedi ki:

  arkadslar bana acil yardım edın yuzumde sivilceler aldı basını gıdıo acaba bn bu sirkeyı nasıl ve ne kadar arlıklı kullanabılrım nolurrr yardımmm eeedddııınnnnn

 168. Banu dedi ki:

  Merhaba, Türkiye'deyken acayıp kilo alıyorum, geçen yıl memleketim Özbekistan'a tatile gittiğimde hamur ve et ağırlıklı yemekleri yedim. Fakat oranın yeşil elmas sirkesi çok etkilidir. Yeşil elma sirkesini 1 hafta devamında her sabah günde bir kez kahvaltıdan önce 1 çay kaşığı su ve 1 çay kaşığı sirkeyi tükettim. Sonuç olarak inanılmaz zayıfladım. Tam 40 bedenden 38 bedene indim. Elma sirkesi barsaklardaki yağı hemen kırıyor demek ki.

 169. şakir kaya dedi ki:

  arkadaşlar sivilcelerde etkili olması için ne yapmalıyım cvplarsanız sevinirim

 170. necdet dedi ki:

  sayın forum dostları,
  elma sirkesi , zayıflama ve diyet ile geniş bilğileri elma sirkesi 2 bölümüne bakarak bulabilirsiniz.
  necdet

 171. fatoş kaplan dedi ki:

  illa ki elma sirkesi mi olmalı_?nooolur cvp verin herkes benla alay ediyor lütfen en kısa zmnda bekliyorumcvabınızı:((

 172. emine dedi ki:

  bütn yorum yazan arkadaslarıma cok tesekkr ediorum bnde deniorm suan annemle birlkte ğünde 3 öğün içiorz faydasını görmeye basladık çok ğüzel bişe arkadslarım tadı iğrenç die bırakmaın alişio bi süre snra insan.

 173. eylül kirman dedi ki:

  arkadaşlar 1 haftada 3 kiloverdim beni sabah aç karna çok tok tuttu

 174. asu lale dedi ki:

  elma sirkesi işte bu yaaaaa:)))) doğadan insanlara hazır şifaaaaaaaaaaaaaaa 🙂

 175. ayşe dedi ki:

  mrb arkadaşlar
  ben 29/05/10 tarihnde içmeye başladım 2 aya yakın zamnda 72 kgdan 67,20 düşmüştüm ramazan dolayısıyla içmeyi bıraktım
  şuan aç karına 67…. biaz yiyince 69… geliyorum bugün sabah içtim sirkeye devam bakalım ne olacak

 176. kilo kurbanı dedi ki:

  bende elma sirkesine başlamayı düşünüyorum ama emziren anneler kullanabiliyormu net bir bilgisi olan lütfen söyleyebilir mi?

 177. tuğba acem dedi ki:

  ya sen 40 kiloyu sadece elma sirkesi içerek mi verdin?

 178. mert bitlipireli dedi ki:

  hastasayım ailecek kullanıoz 2 ayda 40 kilo verdim 70 kiluydum 30 kiloya düştüm bırakamıyorum ayarını fazla kaçırdım lütfen yardım edin…

 179. OY dedi ki:

  ELMA SIRKESI VE BAL KARISIMINI KOLESTEROLU OLANLARA TAVSIYE EDIYORUM.(DOLAYISIYLA KILO SORUNU OLANLAR DA KULLANABILIR)
  BENDE DE KOLESTEROL VARDI. SADECE 2 AYDA DUSURDUM! GUNLUK ICME MIKTARINI MIDENIZIN DURUMUNA GORE AYARLAYABILIRSINIZ. GUNDE 1 KERE DE OLABILIYOR. HERKESE GECMIS OLSUN.

 180. merve bil dedi ki:

  mrb arkadaşlar ben bir aydan beri içiorum ama daha etkisini görmedm.öncedende kullanmıştım 61 kilodan 56 ya düşdm ama etkisini bir aydan sonra alıorumm..ama balla içmiorum sadece su ve elma sirkesi tam olarak nasıl kullanacağımı yazarsanız sevinirim

 181. Neslihan Algan dedi ki:

  Merhaba,

  Elma sirkesi ile ilgili yazınızı severek okudum. Elma sirkesinin sos olmasının dışında bir çok faydasının olduğunu öğrenmek şaşırttı beni.Biraz araştırma yaptım meğer ne kadar çok web sitesi varmış bu konuyla ilgili. mesela http://www.elmasirkesininfaydalari.com adlı site bir çok kullanım alanı daha belirtmiş.

  insanların kimyasal şeylerden vazgeçip doğal ürünlere yönelmelerinin vakti geldi de geçiyor bile.

  Başarılar dilerim.

 182. Müge Ilgın dedi ki:

  Merhaba,

  Güzel ve detaylı bir yazı olmuş.Tebrikler

 183. Ayşe maden dedi ki:

  Arkadaşlar Merhaba
  Temmuz 16 da 90 kilo idim bugün yani 29 unda 86 yım.Kalori hesabı yapıyorum.Sabahları ve akşamları yemeklerden yarım saat önce 1 bardak ılık suya
  1 yemek kaşığı elma sirkesi koyup içiyorum.Ayrıca Nefes Tekniğinide yapıyorum.
  12 günde 4 kg verdim.
  Vücudunuzun yağlı bölgelerini beyninizde düşünerek burnunuzdan aldığınız nefesi içinizde oralara itin.Elma sirkesini balla denedim ama hemen iştahımı açtı.balı kestim.

 184. dilek dedi ki:

  nursel cim. merhaba. doğum lekeleri içn öncelikle düzenli bir şekilde OLAY ın bu lekeler için ürünü var onu kullanman daha sonra da güneş koruyucu kullanman gerek. INNOVA nın ki çok güzel. ben kullanıyorum lekeler de azalma oldu. benim kızımda şu an 10 aylık.

 185. Ece B. dedi ki:

  Bir kadin cok asiriya gidip elma sirkesinin yarisini bir günde bitirmis ve bunu hergün devam ettirmis, malesef migdesi elma sirkesi nedeniyle delinmis ve hayatini kaybetmis….
  Elma sirkesi ona fayda etmismi peki? bir yönden evet ilk önce cok zayiflamaya baslamis , bakti iyi zayifliyor devam ettirmis ve daha da cok zayiflamis … bizim mahalleden birisi ona ziyarete gittiginde cok zayifladigini görmüs ama pekde iyi durmadiginida belirtti.

  Bu söylediklerim ne kadar dogru bilemiyorum ben bu söylentiyi sahsen annemden duydum onada bir arkadasi anlatmis. BU olay gercekten yasanmis !!!!!!!!!!

  Lütfen asiriya kacmayiniz.

 186. dicle dilek dedi ki:

  ya benim annem bi kere denedi ama mide rahatsızlığı olduğu için çok rahatsız oldu acaba elma sirkesinden midir yani elma sirkesinin bi zararı var mıdır????

 187. müge dedi ki:

  merhaba tekrar bugün tartıldım 73,900..süper bişey herkes denemeli

 188. nursel güllü dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben nursel 11 aylık oğlum var doğumdan önce 65 idim doğumdan sonra 83 kilo oldum hamileliğimle beraber sigarayı bıraktım ve bidahada başlamadım 30 kilo fazlalığım var bana yardımcı olurmusunuz yüzümdede doğum lekeleri kaldı lütfen bana tavsiye edebileceğiniz ürün varmı ne yapmam gerekiyor bende sirkeli ılkı su içmeye başladım 5 gün oldu yardımınıza ihtiyacım var bana eeposta atarsanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

 189. müge sözen dedi ki:

  bende dün başladım kullanmaya kilom 74,600 ..yazmaya devam edicem size

 190. sibel ayar dedi ki:

  merhaba ben sibel
  herkese selamlar ben de başladım bakalım faydasını görebilecekmiyim daha sonra tekrar yazarım

 191. hülya dedi ki:

  3 aylık bebeğim var. Çocuğumu emzirirken zayıflamak amaçlı elma sirkesi kullanabilirmiyim?

 192. kemalberk dedi ki:

  Evvela herkese selamlar, ben elma sirkesiyle 3 yıl önce tanıştım.. buna bir arkadaşın tavisyesiyle başladım.. benim konum şöyle. Ben karaciğerinde kolestrol fazlası olan ve yağ enzimleri yavaç çalışan bir hastayım. 6 senedir rutin olarak fenofibrat (trigliserin düşürücü) kullandım..ilaçla kolestrolü bir nevze olsun düşürüyor, ancak bırakır bırakmaz eski seviyesine geri fırlardı..sonra söz konusu elma sirkesini kullanıdım. şu an inanın ilacın yapamadığını elma sirkesi yaptı
  ve şu an hem kolestrol hemde trigliserinim normale yakın seyrediyor..ilacıda tamamen kestim. bu ara yaşımda 35..herkese bol şans.

 193. PeLiN dedi ki:

  2 gün simit yemekten birşey olmaz ayşe hanım üzülmeyin.. tabikide rica ederim.. sizede iyi günler..

 194. ayşe dedi ki:

  tşk ederm pelin hanım bu hafta hiç spor yapamamıştım pazar günü denizde 1 saati geçik yüzdüm ama 2 gündr sabahları simit yiyorum göbeğim var eritmem lazım bakalam inş veririm ebru şallının cdsini alıcam bi arkadşım almş plates yaparak göbeği bel çevresi incecik oldu bende denicem iyi günler

 195. PeLiN dedi ki:

  merhaba ayşe hanım..martın ikisinde büyük bir hevesle spor salonuna yazıldım..ama çok yorucu olduğu için gidemedim..3 aylıkta parasını peşin ödediğim için hevese geldim..para boşuna gitmesin die rejime başladım:))tabikide dietimi werebilirim:):) sabahları kalkınca bir dilim esmer ekmek bir dilim peynir ve iki üç siyah zeytin yedim..öğlenleri okulda bir bardak hazır çorba içtim..üşenmeden bardağımı taşıyordum yanımda:):) ewe gidince ise canım ne isterse sadece bir yada iki kaşık yiyordum..doymazsam yoğurt yiyordum..yağsız..ama artık yağsız ve normal yoğurt yiyemiorum..ayşe hanım zaten çok kilonuz yok..bence kendinizi yoğurda çok wermeyin..sıkılmayın sonra yoğurttan;)çünkü ben şimdi sadece süzme yoğurt yiyebiliorum..demekki o zamanlar çok sıkılmışım yoğurttan:):) akşamları olabildiğince beşi bir yerde çay ve yesil çay içiordum..bide unutmadan söyliyeyim..hergün okula gidince mutlaka bir şişe maden suyu içiordum..belki onunda etkisi olmuş olabilir:)) yemekten sonra bir bardak kirk kilit otu çayı(at kuyruğu otu) içiordum.. her gece yatmadan önce yarım bardak funda suyu ile yarım bardak içmelik:)) suyu karıştırıp içtim:)) ömer coşkun bey onu sabah için demişti bir programında..ama benim uykumu getiriyor die gece içtim..ama gerçekten tadı çokk çokk kötü..o zamanlar bunlari yaptım..ve 20 kilo kadar verdim..şimdi ise zaten canım yemek istemior..elma sirkesi içiorum..sabah kalkınca ve akşam yatarken…ve gerçekten çok memnunum..birde şunu söyliyeyim..zayıflama hapı kullanmadım kesinlikle..ve rejimdeyken dondurmamıda pasta böreğimide yedim:):) sanırım funda suyu bu konuda etkili..çok uzun yazdım:() sütümü içtim..etimi yedim..ben 58e rahat düşebileceğinize inanıorum..ben bugün 68.5 olmuşsam herkes istediği kiloya gelebilir:):) bende en az 55 olmak istiorum..bugünlerde onunla uğraşıyorum..inşallah bir an önce istediğimiz kiloya ulaşabilirz:):) hoşçakalın…

 196. ayşe dedi ki:

  pelin hanım

  diyetinizi verirmisinz 69 kiloya nasl düştünüz bende 70 kiloyum 1,50 kilo verebildim 2 haftada 58 falan düşmek istiyorum

 197. PeLiN dedi ki:

  ii akşamlar..ben martın ikisinde tartıldığımda 90 kiloydum..bugün ise 69.5..bir haftadır elma sirkesi kullanıyorum..tadını gerçekten çok sewiorumm..içine bal katmadan içiorum..içine bal katınca yağ yakımı daha hızlanıyormuş diolar..ama ben pek inanamıorum..gerçekten bal katmalı isek bir çay kaşığının ucu ile katsak olur mu..elma sirkesi,limon suyu,sıcak su,funda suyu,5i birde çaydan başka bildiğiniz yöntemler varsa yazarsanız sewinirim..24 yaşındayım..ve hedefim en azından 55..on dört kilo daha vermek istiyorum..acilindenn:):) önceki dietimle ilgili merak ettikleriniz olursa memnuniyetle cewap werebilirim..hoşçkalın…

 198. ayşe dedi ki:

  arkadaşlar 31/05/2010 tarihinde başladm elma sirkesini içmeye ilk 1 hafta sabah ve akşam içiyodum şimdi öğlende yemekten önce de içmeye başladım 2 haftada 1,50 kilo vermiştm bu 3.haftam şimdi wcden çıktım afedersiniz ama resmen yağ işedim gelecek hafta yine tartılcam bakalm ayda 4 kilo veriliyomu

 199. elif bayer dedi ki:

  lütfen kaç günde kaç kilo verdiğinizi ve kaç kilodan kaç kiloya düştüğünüzü yazın arkadaşlar

 200. fatma turkoglu dedi ki:

  sibel nur,

  isin garibi bende daha bi faydasini gormedim, ya herkes cok kolay kilo veriyor ya da bende bir sorun var. bende biraksam mi diyorum, ama bu seferde 20 gundur icmem bosuna gidecek gibi geliyor. yani yediklerime zaten dikkat ediyorum suanda dedigim gibi sporda yapiyorum haftada 3-4 defa yarim saat en azindan. bilmem ki daha ne gerekir?

 201. sibel nur dedi ki:

  ben bıraktım FATMA,
  zaten yediklerimize dikkat edip, cips, cola, kızartma, beyaz ekmek vs.. yemeyip, spor yaptığımızsa sağlıklı kilo vermiş oluruz. bende boşuna mideme zarar verdiğimi fark ettim ve bıraktım.

 202. fatma turkoglu dedi ki:

  18 gundur sabahlari illaki sirkeli balli ilik su iciyorum. bi ara aksam yemeklerinden oncede ictim. suanda sadece sabahlari iciyorum. yediklerime dikkat ediyorum..saglikli yiyorum aksamlari fazla ekmek yemiyorum. gun boyu beyaz ekmekten kaciniyorum. seker cikolata cips kizartmayi hayatimdan cikardim sayilir.
  ama bir zayiflama goremedim tam olarak. ayrica bir kac gundurde spora basladim. bakalim ne olacak. madem spora basladim sirkenin ne anlami var diye dusunmekten kendimi alamiyorum. suana kadar bi dusus hissetmedim cunku.
  biraksam mi acaba?

 203. sevimli dedi ki:

  günde 1 bardak sabahları içiodum günde 3 güne çıkarıyım bari ama ben sadece kahvaltı yapıorum mecbur hep yemek öncesi oluo
  yersem akşam 5de yiyorum okdar eşim vardiyalı çalıştığı için düzenim yok maleseff düzensiz içilse yani hep aynı saatlerde içilmese sorun olurmu acabaaa

 204. sevimli dedi ki:

  ben başlıyalı 3 gün oldu ben normalde çok yavaş kilo veririm bakalım nolcak ayın 19na kadar 1 2 kilo vermem lazıııım

 205. ayşe dedi ki:

  slm 31/05/2010 tarihinde içmeye başladığımı söğlemiştm sabah ve akşam içiyorum elma sirkesini 2 gündr öğlende içiyorum ekmek asla yok pilavda 3 yemke kaşığı yiyorum dün 30 dk falan yürüyorum hergün dün tam 18 gün oldu elma sirkesini içeli ve tartıldım 1,50 kilo vermişim azmı bilmiyorum ama ben arada tatlı kaçamağı yapmştm inş veririm yaaa geçen yaz giydğim kıyaftlerimi giyemiyorum :(:(:(

 206. elif dedi ki:

  fatmacım evet 9 kılo fazla ama gıtsınde nasıl gıderse gıtsın daha vermrm gereken cok kılom var dogumdan sonra kaldı kılolar oyle cok abartılı kılolu gozukmuyorum ama kılo veıncede ınsanın kendıne guvenı gelıyor hafıf hıssedıyorsun kendını .benım bolgesel zayıflamam lazım bacak ve basen yok bende gogus ve gobek bu ısın formulu budur arkadaslar 6ogun az yemek meyve sebze agırlıklı bol bol hareket etmek gunde 3lıtre su ıcmek ve ekstradan elma sırkesıne devam herseyıyle hayat ıksırı bence

 207. ayşe dedi ki:

  BİRGÜL CAN
  ayda 8 kiloyu nasıl verdin pilav makarna yedin mi lğtfen cvp yazarsan sevinirim

 208. ayşe dedi ki:

  ya ben pilav ve tatlı yiyorum ekmek hiç yemiyorum biraz vermişsn diyolr ama bilmiyorum tartlmak için acele etmk istemiyorum çünkü tartıtda eksiklik olmazsa moralm bozulur

 209. fatma turkoglu dedi ki:

  birgül can

  peki ozel bir diyet uyguluyormusun?

 210. birgül can dedi ki:

  bende kullanıyorum ve 1 ayda 8 kilo verdim kepek ekmeği yiyorum ve akşam 5 den sonra hiç birşey yemiyorum arkadaşlar şuan hala devam ediyorum 4 kilom kaldı

 211. fatma turkoglu dedi ki:

  elif,

  peki bir ayda 9 kg vermek normal mi sence? benim bildigim haftada 1 kg en sagliklisi. keske hicbirsey kullanmadan sadece az yiyerek ve az hareket ederek cokca kalici kilolar verebilsek, ama bu herkeste mümkün olmuyor maalesef. ya cok agir agir gidiyor -ki bu en kalicisi diye biliyorum. yada asiri derecede hareket edip bogazindan kismak gerek.

  bende nerdeyse 1 haftadir iciyorum. once bir kac gun sadece sabah ictim, simdi bir kac gundurde aksam yemekelrindende once iciyorum. degisiklik varmi tam bilmiyorum. suana kadar pek hareket etmedim, sadece yediklerime dikkat ediyorum. cikolata seker vs yemiyorum, aksamlari corba icmeye calisiyorum ve aksam ekmek yememeye calisiyorum. yersemde 1-2 dilim.

 212. aysegul dedi ki:

  ben de bugun başladım elma sirkesi kürüne 6 aylık bir bebeğim var ve hamilelik sonrası kilolarımın çoğu kaldı suan 15 kilo fazlam var yaz için gardolabımı yeniledim ama kıs icin yenilemek istemiyorum umarım faydasını görürüm tabii yanında spor yapmadan olmaz

 213. elif dedi ki:

  bunlar bos ısler dıyen arkadaslar var arada yazmıslar ınsanların heveslerını kırıyorlar kımse bu kısılere kulak asmasın boyle ınsanlar sızlerın heveslerını kırar ve bır an ıcın umudunuz kaybolur ve bu sekıldede aklınızdakı soru ısaretlerıyle kılo veremezsınız oncelıkle ınanmanız cok onemlı.ınananın hersey beyınde bıtıyor.kılo verırken asla ne yesem yarıyor su ıcsem kılo alıyorum dıye dusunmeyın beynınızı yonetın.eskı kıyafetlerınızı kılo alınca gıyerım dıye saklamayın tam tersı ıkı beden kucuk kıyafetler alın ben bunun ıcıne gırecegım dıyın. elma sırkesıne gelınce ben bır haftadır kullanıyorum gercekten ıse yarıyor.daha ıcerken karnıma sancılar gırıyor bagırsakları calıstırıyor ayrıca cıldım daha bır guzeloldu elma sırkesını bırakmayı hıc dusunmuyorum.tadıda harıka ben gunde 3kere yemeklerden yarım saat once bır bardak ılık suya 2yemek kasıgı sırke 1 cay kasıgı bal karıstırıp yudum yudum ıcıyorum tadına bayılıyorum hatta gun ıcınde ıcmek ıstıyorum fazladan sakın vazgecmeyın ve sureklı kılo verıyorum deyın kendı kendınıze tabı yedıklerıme dıkkat edıyorum ve twıst&shape aletı kullanıyorum gunde 20 dakıka butun vucudu calıstırıyor ben bu aletle ve hafıf bır dıyetle 1ayda 9kılo verdım herkese bolsans

 214. SİBEL dedi ki:

  BU KÜRE BAŞLAYALI NEREDEYSE 2 AY OLACAK AMA SİRKENİN HİÇ BİR FAYDASINI GÖRMEDİM.
  ZATEN YEDİKLERİNİZE DİKKAT EDİP, AZAR AZAR 3 ANA VE 3 ARA ÖĞÜN OLARAK GÜNDE6 KEZ YEDİĞİNİZDE VE SPOR YAPTIĞINIZDA KİLOLARINIZIN, METOBOLİZMA HIZINIZA GÖRE AZALDIĞINI GÖRECEKSİNİZ. BOŞUNA SİRKELİ SU İÇEREK KENDİNİZE EZİYET ETMEYİN. ÜSTELİK AYDA 2-3 KİLODAN FAZLA KİLO KAYBI HEM SİZE ZARARLI OLDUĞUNU, HEMDE BU KİLOLARIN 2 KATINI ÇOK KISA SÜREDE GERİ ALACAĞINIZI UNUTMAYIN.

 215. yıldız yılmaz dedi ki:

  hadi bakalım bende başlayacagım yarın sabah kazamız mubarek ola denemeden bilemeyizz

 216. nisa inner dedi ki:

  herkese merhaba ben daha yeni başladın elma sirkesine faydasını göriceğime inanıyorum sadece5 kilo kadar fazlam var.Allah herkese yardım etsin

 217. fatma turkoglu dedi ki:

  pelin arkadas,

  sen denedinmide yaramiyor diyorsun? eminim kilo verme suresi ve orani kisiden kisiye gore degisen bir seydir. ayrica bir cok kisi soylemis zaten tek basina sirkeden medet ummak aptallik olur diye.

  herseyi yiyecekseniz gunluk yuruyus veya spor yaninda sirke kullanimi…ya da sirke kullanarak yediklerinede dikkat edeceksin. yani iki sekilde dikkat etmek sart bence.

  benim bi tanidigim var, amca 50 yasin uzerinde ve biraz dikkat ederek ve sirke kullanarak 2 kilo verdi cok kisa bir surede. zaten bende ondan duyarak elma sirkesini arastirmaya basladim.

  bakalim hayirlisi..kac kilo verecegimi simdiden merak ediyorum.

 218. ayşe dedi ki:

  mrb 29/05/10 yazımı yazmştm 31/05/2010 tarihinden itibaren içmeye başladım ekmek yemiyorum ama tatlıyı çok seviyorum iş çıkışı yarım saat yürüyorum belimde incelme oldu ama tartlmadm henüz 2 hafta falan geçsn tartlcam inş veririm

 219. Pelin dedi ki:

  hicbir faydasi yok.. deneyen arkadaslarim oldu siz siz olun böyle seylere bel baglamayin onun yerine saglikli beslenmeye calisin börekten baklavadan uzak durun birde yürüyüse cikin hergün iste bukadar. bakin hem nasil sagliginiz yerine geliyor hemde kilo veriyorsunuz

 220. dilek ecerci dedi ki:

  selm arkadaşlar bi arkadaşım elma sirkesi kullandı yüzüne önerildiği gbi yüzde elli elli ama yandı ve kızarıklıklar oluştu lütfen bildiğiniz bişey var sa yazın şimdiden teş.

 221. fatma turkoglu dedi ki:

  bende 29 mayis 2010 tarihinde basladim elma sirkesi icmeye. sabah ac karnina
  bir bardak ilik suya bir tatli kasigi cicek bali ve 1-2 kasik elma sirkesi karistiriyorum.
  burda abartildigi kadar kokusunu ve tadini igrenc bulmuyorum. bilakis bal keskin olan tadi biraz hafifletiyor.

  bugunden itibaren her gun 1 saat olmak uzere yuruyusume basliyorum, yediklerimede dikkat etmeye calisacagim bunlarin yani sira.

  bakalim 1 ay sonra herkes gibi bende su kadar kilo verdim diye yazabilecekmiyim.

 222. periada dedi ki:

  merhaba arkadaşlar
  ben sirke, bal karışımına başlayalı yaklaşık 1 ay oldu. yediklerime çok dikkat etmeme rahmet 1 kilo ALDIM. bence bu karışım metabolizmayı çalıştırmıyor, sirke içerek vücudumuzada zarar veriyoruz.

 223. belkıs dedi ki:

  slm arkadaşlar bende uzun bir süre öncesine kadar elma sirkesi kullanmıştım kilo verdirdiği doğru ancak boğazını tutarsan yoksa çok zor herşey insanın kendi elinde benim 3 ay boyunca 20 kilodan kıurtulmam lazım bıktım artık kilolu halimden bende arkadaşlarım gibi olmak istiyorum onlar gibi zayıf olmak her istediğimi giymek ve giydiğimin üzerimde artık gzl durmasını istiyorum… kilo vermeye devam durmak yok sabır gerek…

 224. melis dedi ki:

  yorumlara şöle bibaktımda hemen hemen hepsi iç açıcı bende halılelık süresince 23 kilo aldım ve bundan çok rahat sızım yarın bu iksire başlicam bakalım nolcak vercemmı sızıde haber dar etcem sonuçtan

 225. ayşe dedi ki:

  slm arkadaşlar ben 11 aylık evliyim düğünmden sonra 10 kilo aldım şuan 71 kiloyum 167 boyum kendimi çok rahatsız hissediyorum geçne yaz giydklermi olmuyo artık dün okudum bu yazıları ve akşam elma sirkesi aldım henüz içmedm içmek istiyorum ama bide faydası olmazsa diye korkuyorum normalde 2 aydr falan yeşil çay içiyrum 5li çaydan içtm aralşarda limonlu sıcak su içyorum henüz kilomda ekslme olmadı ama vücudm sıklaştı elma sirkesini kullanıcam inş faydası olur yaaaa

 226. sevgi belcika dedi ki:

  elma sirkesi+bal+ilik su karisimina baslayali 1 hafta oldu gercektende 1kilo verdim fakat aynaya baktigimda sanki daha fazla kilo gitmis gibi..siskinligimide indirdi diye dusunuyorum devam edicem hic birakmadan..baslamadan once yorumlarinizi okumustum..guzel sonuc alanlar cogunluktaydi..sonuclari paylasirim sizinle arkadaslar,herkese tskler yorumlari icin..

 227. ada dedi ki:

  merhaba HALE;
  bende sirke, bal, sıcak su karışımını içmeye başlayalı 15 günü geçti fakat kilomda hiç değişiklik olmadı. ne gibi sporlar yapıyorsun yazabilirmisin.

 228. betül dedi ki:

  dedem sürekli elma sirkesi elma sirkesi der dururdu.meğer bi bildiği varmış,faydalarını okuyunca gerçekten çok şaşırdım…

 229. Hale YEL dedi ki:

  Kesinlikle yemeklerden önce içilirse elma sirkesi bal kokteyli zayıflatır.Biraz da spor yapın.Ben hiç rejim yapmadan 1.5 yılda sadece sabah aç karnına tüketerek 14 kilo verdim.Yalnız dikkat edilmesi gereken husus bal katmadan asla tüketilmemeli.İlk zamanlar bir şey yapmayabilir ama bir süre sonra mideniz iflas eder.1 tatlı kaşığı bala 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve sıcağa yakın bir bardak su.En iyi yağ parçalayıcı elma sirkesidir.

 230. ilkay kuzu dedi ki:

  iyi günler ben bu gün başladım tadına alıştım sayılır
  biraz ekşi erik niyetine içiyorum :)))))))))))))))
  10 kilo fazlam var inşallah işe yarar

 231. ÇAĞLA BAKAR dedi ki:

  slm arkadaşlar.ben sirke+bal+su karışımını yalnızca 1 hafta uygulayabildim.inceldiğimi farkettim ama tadına daynamadım.bugünden itibaren 1 kaşık elma sirkesini sade içtim peşinede bol bol su içtim.bundan sonra 3 öğün böle yapıcam.sizce bu şekildede faydasını görüp zayıflarmıyım.bu şekilde kullananlar bilgilendirirseniz sevinirm….

 232. Özge Çakır dedi ki:

  slm arkadaşlar ben nasipse bu gin kullanmaya başlıcam ama tam olrak anlamdım elma sirkesini sabah akşam aç karnına mı içeceğiz

 233. duygu adıyaman dedi ki:

  ben birbucuk aydır diyet yapıyorum 3 hafta lahana suyu içtim düzenli sonra düzenli şekilde yine alma sirkesi içiyorum bol bol su içiyorum az yiyorum fırsat buldukca ip atlıyorum başka egsersiz hareketleride yapıyorum bunlara rağmen kilo veremediğim gibi hatta daha çok şişiyorum allah aşkına ya bu kilo verenler nasıl veriyor.

 234. büşra dedi ki:

  mrb bende bu gün başladım aslında 20 yasındayım 60 kiloyum 😀 ama 45 falan olmak istiyorum daha önümde evlilik çocuk var =) yediklerimede dikkat ediyorum bol bolda su içiyrum bakalım bir iki hafta sonra yazıcam bende neler olucakkk bide veremezsem :'(

 235. ayse dedi ki:

  arkadaşlar ben vegan'ım bal tüketmiyorum, balsız sadece su ile karıştırarak içersem yararı aynı olur bi farkı olmaz değil mi.

 236. Neslihan dedi ki:

  Pınar Merhaba,
  Ben sadece akşamları yatarken içiyorum sabah akşam içmek daha faydalı diye arkadaşlar söylüyor ama sabahları ben tüketemiyorum malesef buna rağmen 10 günde iki kilo verebildim. Herşey tamamen sana bağlı biraz azimle de herşey oluyor.

 237. pınar güneş dedi ki:

  bende bugün başladım inşallah biran önce veririm günde kaç defa içecez kullanalardan öğrenebilirmiyim hepimize kolay gelsin

 238. sevil duvan dedi ki:

  merhaba arkadaşlar benim 4.5 aylık 1 oğlum 5 yaşındada bir kızım var fakat oğlumdan sonra 84 kiloya çıktım birtürlü kiloları veremiyorum dahada almaya başladım buna bi dur demem lazım iştahımda çok ii emzirdiğim için acıkıyorum emzirenlere bi zararı varmı elma sirkesinin lütfen yardımcı olurmusunuz

 239. neslihan dedi ki:

  Arkadaşlar Merhaba,
  10 gün oldu elma sirkesine başlayalı 59 kilodan 57 kiloya düşmüşüm.. Çok büyük bir mutluluk şimdi kaldı 7 kilo fazlalık darısı kilo vermek isteyenlerin bşına

 240. belma ibiş dedi ki:

  merhaba ben ilkkez denıcem ve cok tedırgınım kusmaetkısı yapıyormu sımdıden mıdem bulandı ama eger gercekten ıse yararsa helel bulana dıcem ama cok ta ınan mıyorum yaza 38 bedenle gırebılsem ahhhhhhhhhhh:)))

 241. aslan amca dedi ki:

  arkadaşlar yaklaşık bir aydır ben de kullanıyorum ama bal ile kullanıldığını bilmiyordum,fakat aşırı derecede faydasını gördüm…89 kg.idim 80 kg.kadar düştüm.tabi bu arada her gün egzersizlerimi ihmal etmedim…burdaki arkadaşların yorumunu okudum.genelde hep bayan arkadaşlar yazmış.lütfen sadece kendinize ve güzelliğinizeve kişiliğinize olan saygınızdan dolayı biraz iradenize sahip olursanız bu işi başaracağınıza ben inanıyorum..

 242. ZEKİYE dedi ki:

  MERHABA ARKADAŞLAR ELMA SİRKESİNİ YAKLAŞIK 10 YILDIR BİLİR VE KULLANIRIM..YAŞIM 34 VE ASLA 55 KİLDAN YUKARI ÇIKMADIM.ATBİ ÇOCUĞUM YOK DOĞUM YAPMADIM AMA ASLINDA İNSANIN METABOLİZMASI NA GÖRE KİLO ERMESİ DE DEĞİŞİYOR..BAZI ARKADALAR SİRKENİN İŞTAH AÇTIĞINI SÖYLÜYOR..ASLINDA SİRKEYİ NE ZAMAN VE NASIL KULLANDIĞIMIZ ÖNEMLİ..BU AYARI İYİ YAPARSAK KISA ZAMAN SONRA SİNDİRİM SİSTEMİNİİNİZN RAHATLADIĞINI BİR SÜRE SONRADA AĞIR AĞIR KİLO VERDİĞİNİZİ GÖRECEKSİNİZ..AMA BU BİR ANDA OLMAZ..DÜZENLİ KULLNIMI ADET HALİE GETİRMEK LAZIM..ARTI KİMİLERİ SİRKENİN MİDEYİ DELECEĞİNDEN KORKUYR..İŞTE BAL BU ANLAMDA DEVRYE GİRİYOR.BAL ÖNCELİKLE MİDEDE SİRKEYLE BERABER BARİYER GÖREVİ GÖRÜYOR.YANİ SİRKENİN YAKICI ETKİSİNİ MİDE ÇEPERİNE YAPIŞARAK AZALTIYOR…BNUN YANİINDA KİMİLERİ SİRKENİN İŞTAH AÇTIĞINI SÖYLEYEBİLİ ..NEDENİ: YEMEKTEN SONRA ALMANIZ..YEMEKTEN SONRA SİNDİRİME İYİ GELDİĞİ İÇİN YEDİKLERİNİZİ ÇABUK HAZMEDİYORSUNUZ VE MİDENİZ TEKRAR BİR İKİ SAAT A KALMADAN KAZINMAYA BAŞLIYOR..KİLO KORUMA AÇISINDAN YEMEĞİN ÜSTÜNE SİRKE İÇMEK ELBETTE OLABİLİR..ANCAK AMACI ZAYIFLAMAK OLANA ARKADAŞLAR YEMEKTEN 30 DK..ÖNCE YANİ AÇ KARNINA VE YİNE BALLA ALMASI GEREKİYOR..30 DK İÇİNDE SİRKE MİDEDEN BAĞIRSAKLARDAN GEÇİP TEMİZLİK YAPIYOR VE AYRICA BU ESNADA VÜCUTTA BİR TOKLUK BİR DOYGUNLUK HİSSİ YARATIYOR BU DA DAHA AZ YEMEK YEMEMİZİ VE ÇABUK DOYMAMIZI SAĞLIYOR..YANİ ARKADAŞLAR AMAÇ KİLO VERMEKSE BİRAZDA GÜNLÜK SPORSAL AKTİVİTEYLE BİRLİKTE AZ DA YEDİKLERİNE DİKKAT EDEREK YANİ BU REJİM ANLAINDA DEĞİL…YEDİKLERİNİZ DİKKAT EDEREK MUTLAKA YEMEKTEN YARI SAAAT EVEL BALLA BERABER 1 BARDAK TÜKETİLMELİDİR..EĞER KİLO MUHAFAZA AMAÇLI İSE YEMEKTEN 20 DK.SONRA YADA YATARKEN YATMADAN EVEL 1 BARDAK İÇEBİLİRSİNİZ..AMA BALI MUTLAKA ALIN ATLAMYIN..ÇÜNKÜ BALDAKİ BİR MUCİZE BİLEŞİM SİRKE İLE BİRLEŞTİĞİNDE YAĞLARIN YAKIMIN I DAHADA ARTIRICIDIR..UMARIM FAYDALI OLMUŞUMDUR ARKADAŞLAR..BU ARADA SİRKELİ SU HAZMAİKABIZLIĞA CİLT PROBLEMLERİNE VE SAÇLARA DA ÇK ÇOK FAYDALI..ALIŞKANLIK EDİNMENİZİ AVSİYE EDERİM..EN AZ 21 GÜN ARALIKSIZ KULLNIN..SONRA 1 HAFTA ARA VERİN..VE TEKRAR 21 GÜN DEVAM EDİN..BU PERİYOTTA..
  SEVGİLER

 243. asyaaa dedi ki:

  15 gün kullanıpta veremeyen kardeşim durmadan yersen tabi veremezsin sporda yapıcaksın yemenede dikkat edeceksin ok..

 244. ada dedi ki:

  gamzecim çok güzel ve motive edici cümleler yazmışsın, gerçekten birbirimiz hırslandıralım ve şu fazlalıklardan kurtulalım.

 245. ada dedi ki:

  bende şu an 74 kiloyum ve hedefim 65 kiloya düşmek. bugün sabah 1 bardak ılık suya 2 çorba kaşığı elma sirkesi içtim., fakat her yemekten önce bu karışımın içileceğini yeni öğrendim. tadı çok kötü ama deneyeceğim ve her cuma buradan kilo verip vermediğimi yazacağım.

 246. neslihan dedi ki:

  Gülsah denemen gerekli bünyeden bünye ye fark ettiği kesin.. Bugün itibarı ile başla haftalık kontrol et derim ben 1 hafta odu kullanmaya başlayalı ama sonuç için net birşey söyleyemicem ilerleyen zamanlarda netleşecek..

 247. GÜLŞAH AYDIN dedi ki:

  GERÇEKTEN BİR YARARI VARMI ELMA SİRKESİNİN

 248. Neslihan hüroğlu dedi ki:

  yorumlarım çıkmıyor bi problem mi var acaba sitede.Tekrar yazıyorum.Seda çok teşekkür ederim tavsiyen için bu arada sirkeyi sabah akşam içerken herhengi bir diyet uyguladın mı?Bunu da belirtirsen eğer çok sevinirim…

 249. Neslihan HÜROĞLU dedi ki:

  Seda Merhaba,
  Öncelikle bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim..Tavsiye üzerine sabah akşam içeceğim.Umarım en kısa zamanda fazlalıklarımızda kurtuluruz.Bayanların genel sorunu kilolar malesef. Bu arada bişey daha sormak istiyorum elma sirkesini içerken bunun yanında diyet yaparak mı verdin 5 kiloyu yoksa sadece elma sirkesi içerek mi?

 250. Neslihan HÜROĞLU dedi ki:

  Seda Merhaba,
  Öncelik olarak tavsiyen için çok teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak sana.1 ayda 4-5 kilo verdiğini belirtmişsin peki elma sirkesini kullanırken diyet yaptın mı?
  İnşallah en kısa zamanda diğer fazla kilolarınıda veririsin. Bayan olarak hepimizin buna ihtiyacı var.. 🙂

 251. seda dedi ki:

  neslihan hızlı kilo vermek ıstıyorsan sabah aksam ıc .ben ole yaptım cunku. ve yaklasık 4_5 kılo verdım.1 ay gıbı surude…ama daha vermem gereken bır okadar kılom var:D ıns bu azımle onuda def edıcem uzerımden:D:D

 252. Neslihan dedi ki:

  Arkadaşlar Merhaba,
  Bende aranıza katılmak istiyorum.Bana dayardım edin lütfen 59 kiloyom ve 50 kiloya düşmem gerekiyor..Yaklaşık 1 hafta önce elma sirkesine başladım yatmadan önce 1 bardak suya 1 yemek kaşığı koyup içiyorum. Sdace ünde 1 kez deniyorum ama yemeğe de devamediyorum henüz kilo bakımından bir etkisi görmedim sanırım 15 gün sonra belli olur.2 ay çinde toplam 9 kilomu vermem gerekiyor.Bana yardımcı olurmusunuz LÜTFENNNNNN!!! Önerilerini bekliyorum. Özellikle göbek için 🙁

 253. pamuk seker dedi ki:

  merhabalar.

  ekranlarda hepiniz görmüşünüzdür, dr. ömer coşkun 30 kilo vermiş. formula21 diye bitkisel tablet satıyor.. sizce gerçekten güvenilir mi. yani bu tabletlerle bitkisel olanlarla kilo veriliyor mu…

  elma sirkesi gerçekten çok şifalı.. bunu biliyorum.. daha önce kilo vermiştim. bayağı kilo gitmişti.. doğum vs. derken yine aldık kiloları bakalım bende sabah başlıcam inş. bir bardak ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesi…

 254. sera sultanova dedi ki:

  Elma sirkesini 1 hafta sadece suyla, diger hafta da bal elma sirkesi suyla ictim, sabahlari ac karnina. Diyetimi malesef hic degistirmedim. Cunku yemeye karsi zaafim var. ve benim istahimi da hic kesmedi. 63 kiloydum. 2 hafta sonunda 61 olmusum. Bende ise yaradi. Hem de bagirsaklari duzene sokuyor. Halsizligimi de aldi. Hedef 58 olana kadar icmek. Cok igrenc geliyor, cunku ben galiba sirkeyi biraz fazla koyuyorum goz karari iki tatli kasigina uydurmaya calisiyorum ama kesin 4 tatli kasigi kadar gidiyordur. Herkese iyi sanslar.

 255. gerçekten bir mucize

 256. emre dedi ki:

  arkadaşlar elma sirkesi gerçekten çok yararlı oldu bende. ben 120 kiloydum . bir ayda 68 kiloya düştüm. inanabiliyomusunuz. yoksa inanmıyomusunuz. ama yukarda yazanlarda atıyolar. bana neden inanmıyosunuz. (:

 257. tülin kaya dedi ki:

  bende bir ay kadar kulandım 5.6kilo verdim bıraktığımda tekrar iştahım açıldı ne yapmalıyım devamlımı kulanmalıyım sıkılıyo insan alışkanlık yapmak istemiyorum bi bilginiz varmmı sağlıklı günler

 258. Ayla özkan dedi ki:

  ben bunu yeni öğrendim.denemeyi düşünüyorum.

 259. sena toprak dedi ki:

  arkadaşlar benim alnımda sivilce çıkıo yanaklarımda yok ama alnımda çıkıo çok
  çözüm yollarınız varsa lütfen yazın

 260. sidee dedi ki:

  slm arkadaşlar ben elma sirkesini denemiştim 3 sene önce 10 kiloya yakın vermiştim tabi diyetle beraber oldubu iş.şimdi o 10 kiloyu yeniden aldım 1 senediryeniden elma sirkesine başlıcam bu günden itibaren yaz geliyo kızlaaaarr.haydin zayıflamayaa.

 261. serdar dedi ki:

  arkadaslar sirkeyi Peygemaber Efendimiz (s.a.v)'de tavsiye etmiştir. Onun yavsiye ettiği birşey sizce zarar verirmi?

 262. nihal tunç oflaz dedi ki:

  tatı kötü ama bir çaresi var burnunuzu parmaklarınızla iki yandan bastırıp tıkayın sonra sirkeyi rahatlıkla için burun tıkandığında tat duyusu yok oluyor ve burnunuzu açmadan ağzınızın tadını değiştiricek birşey atın sonra burnunuzdan elinizi çekin işte bukadar basit içerkende bana dua edin

 263. melike dedi ki:

  iyi gunler benım 3 aylık bebegım var anne sütü verıyorum acaba elme sirkesını içersem bı zararı olurmu bebişime cevablersenız sevinirim çok tşklr

 264. hatırla dedi ki:

  bende elma sirkesine yei başlayanlardanım umarım iyi gelir bakalım deniyoruz bekleyip görücez

 265. gülşah budak dedi ki:

  ben yeni başladım bir bardak ılık suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi 1 yemek kaşığıda limon suyu ekledim işlh zayıflarım yaza az kaldı:)))))

 266. özlem dedi ki:

  15 gundur sırkeyı hıc sevmedıgım halde sıcak suya bal ve sırke karıstırıp ıcıyorum.ve ben evımde hergun pasta borek bulunduran bırıydım gunde 1 ekmek yerdım 15 gundur pasta borek abur cubur yemıyorum 1 ekmegı 3 gunde yıyorum ama 1 gr eksılme yok ben yerken daha cabuk verıyordum :)yada yememe ragmen az az alıodum kıloyu bu durumda yemem daha avantajlı.boyum 168 kılomda 60 oldu zayıflayayım dedım ama olmadı:(( olsun 60 da ıyı sonucta bı kızım var:)) sırkelı karısımı ıcsemmı ıcmesemmı bı karar veremedım cunku kılom cok az yememe ragmen aynı

 267. gülden demir dedi ki:

  ya arkadaslar bu sirkeli su sicak mi olacak kaynatilmis, yoksa ilikmi? kullanan ve kilo verenler lütfen bilgi verebilirmi? birde ben ayni zamanda xenical kullaniyorum, balli sirkeyle ayni anda kullansam yararimi olur zararimi?
  tskelr.

 268. demeter38 dedi ki:

  bal eklemeden içsem zayıflatmaz mı? bn günde 4 bardak içiyorum yeterli mi?:(

 269. feyza şimşek dedi ki:

  slm elma sirkesi diyetini 22 gündür yapıyoruz eşimle eşim 6kğ verdi ben 3,5kğ aynı diyeti yapıyoruz aynı şeyleri yiyoruz aynı yolu yürüyoruz.demekki insanların metobolizması farklı çalışıyor.ben çok mutluyum çünki ayda 2 kğ versen 10 ayda 2o kğ diye başlamıştım çok şükür iyi gidiyor herşey bu arada yemeyede dikkat ediyosun ister istemez çünki elma sirkesi iştahı kesiyor zaten.ha 43 yaşındayım 85-86 yla başlamıştım şimdi 82 eşimde 87 oldu.bunları niye yazddım hani şu inanmayanlar var ya onlar okusun diye.buraya yazanlar niye yalan söylesin kardeşim ne çıkarları var örnek ben niye yalan söyleyeyimki sirke fabrikası da açmayacam gaye bütün insanlar faydalansın bu güzelliklerden samimi olanlar sabırlı olsun allah yardımcıları olsun.ayrıca sirke içmek sünnet birde.herkese sağlıklı kilo vermeler.saygılar

 270. Gamze Hügül dedi ki:

  Merhaba Arkadaşlar,buradaki sıcak sohbetten keyif aldığım için yazıyorum,ben de kilo vermek istiyorum bu yüzden elma sirkesi kokteyli,keten tohumu ve spor konularında çalışmaya başlıyorum.Yalnız aç gezmenin kilo verememeye sebep olduğunu da biliyorum.Vücuda az az ve sık sık birşeyler vermeliyiz,yoksa yiyecek gelmeyecek eyvah diye gelen en ufak yiyeceği bile yağa dönüştürüp depoluyor bünyemiz,nasılsa yine gelecek dedirtip yakmasını sağlamamız için sık sık birşeyler tüketmeliyiz. süt, yoğurt, meyve,yeşillik ve su gibi.Moralimiz yerinde,neşeliyiz ve kararlıyız,değil mi:)Sevgiler…Gamze

 271. banu dedi ki:

  ayça hm ve leyla hm emzirirken içebilirisniz bu sirke bir zatrarı olmas
  bende emziriyorum ama benim bebekleirm büyüdüler artık 17 aylıklarr
  sizde kullana bilirisinizzz
  herkese kolay gele

 272. hayata_karsi dedi ki:

  inşallah yarın alacağız ve annemle beraber başlayacaz:) yorumları okuduk herkese bol şanslar allah hepimize yardımcı olsun.. inşallah herkesin gönlüne göre olur:D

 273. duygu KESGİN dedi ki:

  merhaba ben 23 yaşındayım ve bu güne kadar ne kullandıysam kullaıyım etkiini göremedim yüzümdeki sivilcelerden kurtulamıyorum tabi izlendende…ilaç ve benzeri çok şey kullandım şimdi elma sirkesini gördüm tüm yazılanları okudum ama kimse etkisini görüp görmediğini yazmamış gerçekten paydası varmı çünkü ben artık sıkıldım sürekli bişeyler denemekten gerçekten bana yardımcı olursanız sevinirim çook teşekkürler…:))))

 274. hüseyin yeniçay dedi ki:

  bende bugün elma sirkesine başlıyorum işallah faydası olr zayıflamak için elimden geleni yapıyorum ama faydası yok birtek bu elmasirkesi kaldı onu deniyecem :)))

 275. leyla karakış dedi ki:

  emziren anneler kullanabilrmi

 276. ayça yürek dedi ki:

  bu zayıflamak için olan karışımı emziren anneler içebiliyormu 3 aylık bebeğim var zayıflamak uğruna ona zarar vermek istemem ama lanet olası kilolarda başa bela görenler 2.ye hamile olduğumu sanıyorlar cvp verirseniz sevinirim

 277. figen ozcinar dedi ki:

  valla ben bir aydır kullanıyrm kilo verdimmi bilemiyorum ama farkettiğim bişey var ben uzun süre yani 2 saat gibi sandalyede otursam balon gibi şişerdim. ayakları bacaklarım korkç şişerdi ama şimdi eser yok çok rahatm şükür elma sirkesi en azından buna yaradı
  kullanmaya devam edcegim inşallah yaza kadr birz kilo verebilrm. sizlerinde kilo verme hikayelerini bekliyorm. umutsuz olmylm ha gayret

 278. hicran dedi ki:

  senem hanım balsız mideyi deler.balla kullanın

 279. senem suna dedi ki:

  BŞİ SORMAK İSTİYORUM LÜTFEN BİLENLER CEVAPLASIN SADECE SİRKE İÇİP İÇİNE AL KATMAZSAK FAYDASI OLMUO MU….???

 280. sevo dedi ki:

  selam millet bende 3 gündür içiyorum ama balsız benim sindirim sorunum vardı.içdim günden beri faydasını gösderdi,günde 3 kere wc çıkıyorum normalde 4 günde bir oda zorla oluyodu ama şimdi çok rahatım zayıflarım işallah bu sayede. bakalım zayıflarsam yazarım byy

 281. nesrin dedi ki:

  bende kulanmaya başladım hadi hayırlısı olsun inşalah faydasını görum inşalah miydeye zararı olmaz umarım

 282. talha yılmaz dedi ki:

  ya ben bu sivilce teknini kullan dım da benimki hala geçmedi niye?????????????

 283. yazan yazmış dedi ki:

  kesinlikle tavsiye ediyorum 85 kiloydum akupunkturla 63 kiloya düştüm ama daha 15 kilom var vermem gereken çok güzel birşey elma sirkesi günde 3 öğün düzenli için günde bir saat yürüyemeseniz bile hareket yapın oda olmadı aç müzik oyna ama hareketsiz olmaz tabiiikide diyetde uygularsanız ayda 4 kilo verirsiniz..şeker değiliz ılık sulu elma sirkesini dökünce eriyelim sabır ve irade herkes yapabilir veremiyorum diyenler uğraşmasın zaten mutlaka yiyorlardır..imkansız vermemeleri normal şartlarda..ablamın arkadaşı 4 ayda 20 kilo verdi işe yaramıyor diye birşey yok ama boğazını tutmazsan zayıflayamazsın..beyninde bitiriceksin ilk önce..herkese ii şanslar arkadaşlar gene yazarım kilo verdikçe 5 ay sonra sanırım tığ gibi olucam herkese bol şanslar..

 284. kipaslı_prens dedi ki:

  bunu bulana allah fazla ömür versin

 285. emine dedi ki:

  Merhaba ben başlayalı 10 gün oldu yaklaşık kilo verdim mi bilmem ama göbek bölgesindeki yağların erimeye başladığı kesin.iki çocuğum var doğumlara bağlıda bir göbek durumu maalesefff.hem kabızlığa iyi geliyor hem yağları yakıyor.benim bir arkadaşım günde 4 bardak içerek ve akşam yemeklerinde ekmeği keserek bir kase çorba diyeti ile 1 ayda 6-7 kilo verdi bende ondan sonra başladım tavsiye ederim…ben içine azıcıkta limon sıkıyorum hem tadı dahada hafifiliyor

 286. özlem yılmazz dedi ki:

  mrhaba arkadar bu sıteyı yenı kesfettım yorumlarınızın hemen hemen hepsını okudum yuzde doksan olumlu cvp alar vermıssınız bende umutlandım acaba zayıflarmıyım dıye benım boyum 160 kılom 64 yasım 34 4 cocok annesıyım bundan 7ay once dogum konrol hapı kullanmaya basladım herkeste oldugu gıbı bendede kılo yaptı hapı kullanmadan once herzaman kılom aynıydı yanı 57 sımdı kılolarımı veremıyorum yorumları okuyunca ümıtlendım bende acaba kılolara elveda dıyebılırmıyım elma sırkesıyle yuruyus yapıyorum yurume bandında ıkı gunde bır 4km yuruyorum hayatımdan yuruyusu hıc cıkarmadım insallah zayıflarız bugundden ıtıbaren elma sırkesıne baslıycam sonucları yazarım herkese tesekkurler guzel yorumlarından dolayı .Allaha emanet olun

 287. banu dedi ki:

  merhabalar iki haftadır diyetteyim 24 günde 3 kilo verdim çok az spor yapıyorum,bogazımdan kıstım ve ikiz çocuklarıma bakıyorum evdeyim yani
  elma sirkesine bende başlıycam sabah ve akşam sanırımd egilmi birde ölçülerini nasıl kullanıyorsunuz herkez bişiy yazmış
  ben birde beşi bir yerde çayı içiyorum aynı zmanda
  birde akşam derken yemeklerden önce mi alıcaz yoksa gece mi tşkler şimdiiden

 288. ece deniz dedi ki:

  bende 1 haftadır elma sirkesini ılık suyla sabahları aç karnına alıyorum.ve bugün tartıldım tam 3 kilo vermişim mucize gibi 🙂 tamamen tokluk hissi veriyor ve çok az yemek yiyebiliyorsunuz devam ediyorum içmeye cildim içinde deniycem birazda spor yaparak sanırım istediğim kiloya gelebilirim tavsiye ederim herkese ama böbrek taşı yaptığını söylediler bu konuda bilgisi olan varmı?

 289. zayıflamada en önemlı şey metabolızma hızını yüksetme kı bu %70 etkılıdı bunların arasında
  1.spor
  2.su içme,kahve içme
  3.gıdalardan,yeşıl bıber,kırmızı bıber,elma sırkesı….

 290. merhaba arkadaşlar bende bu sıtede yazıları okudum ve çok güzel bı dayanışma gördüm bende bundan sonra yorumlarda bulunacam tabı faydam olursa ne mutlu bana

 291. aybüke... dedi ki:

  selam kardeşler bende şimdi gördüm bu siteyi ve yazılanlardan cok etkilendim ve bende başlamaya karar verddim inşallah işe yarar cünkü acaip külo aldım boyum 1.75 kulom utanarak söylıyorum 98…Allahtan kemikliyimde kulomu fazla belli etmiyorum ama artık kıyafetlerimin içine girmekistiyorum yaşım daha 24 cok gencim yeni evliyim zaıflamak istiyyoooorum.Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun…yarın karneleri dağıtacağım üğrencilerime daha sonra 15 gün bounca kendimi düzene koycam okul açılıncada devam edecem…Birde bu elma sirkesine başlıcam inşallah işe yarar yaraacağınada inanıyorum…aeo..

 292. kucuk_kanarya dedi ki:

  slm ben hollandadan kilo sorunum var bana bir care nasil zayiflaya bilirim beyim cok kotu davraniyo acele cevap bekliyom saygilarla

 293. SEVINC dedi ki:

  meraba ben sevinc bakuden elma sirkesinin bu kadar yararli oldugunu bilmiyodum 18 yawindayim 48kqyum maksadim 45 olmaq bende sabahdan yapmaya bawliyicam insaALLAH ISTEDIYIME ULASIRIM 🙂

 294. hicran sanık dedi ki:

  kimi faydası var diyo kimi yok sirkeye güvenip pastalar börekler yerseniz tabi olmuş.bogaza dikkat edip sporda yaparsak bu iş olur arkadaşlar.

 295. ertuğrul yasalı dedi ki:

  ben elma sirkesiyle 5 ayda 20 kilo verdim 106.5 kiloydum şimdi 88 kiloya düştüm.ama bunun yanında tatlıdan uzak durdum.karacigerimde yağlanma vardı oda gitti.elma sirkesi karaciğerdeki yağlarıda temizliyor.ılık suya 1 çorba kaşığı elma sirkesi attım sabahları aç karnına içtim.hiçbir zararı yoktur.herkeze duyrulur.salatanızda kullanabilirsiniz.

 296. sezin camcı dedi ki:

  faydası yok

 297. hicran sanık dedi ki:

  slm arkadaşar bende başlıycam elma sirkesine ve akapunktur yaptırıyorum 2 ayda 8 kg verdim 1 haftadırda spor salonuna başladım.ama 2 haftadır veremiyorum bende başlıycam umarım herkez hayalindeki kg ye ulaşır

 298. AŞKIN COŞKUN dedi ki:

  vallhi benim kollestrolüm yüksek çıktı uzun süredirde iyi değildim araştırmalarım sonucu iki şeyin iyi olduğunu öğrendim 1) ceviz içi 24 saat suda bekletiyorsunuz sonra aç karnına içiyorsunuz o belli bir kullanımdan sonra etki ediyor DENEDİM 2) elma sirkesi buna inanın bu sabahla birlikte ikinci içişim mükemmel yemin ederim kendimi iyi hissediyorum bu rahatlığa ihtiyacım vardı inanın özellikle kollestrolü yüksek olanlar beni anlar lakin tek kötü tarafı var oda kokusu ama onunda çözümü var burnunuzu kapatıp için inanın anlamıyorsunuz bile herkeze SAYGILARIMLA

 299. yaren dedi ki:

  Selamlar,

  yaklaşık 1.5 saattir tüm yorumları okudum…. ben 2 gecedir ılık ballı-sirkeli su içtim..ama bu sabah uyandım kilom daha da artmış… sirkeli su bende ödem yaptı….bu sizde de oldu mu?

  yaş:32
  kilo:53
  boy:1.58

  öncelikle 52 sonrada 50 olmak istiyorum… hedef bu….

  kellog-k flakes kullanan oldu mu? ya 2-3 kilo vermem için ne önerirsiniz?

  sevgiler

 300. esra dedi ki:

  bende elma sirkesini denedim veeeee çok memnun kaldım tavsiye ediyorum içilmesi zor olabilir ama sonunu düşünün çok hoş.ben sadece sabahları 2 yemek kaşığı elma sirkesi yarım limon ve 1 tatlı kaşığı bal ile içtim ve hemen peşinden 1 litre su içince hiç bir açlık duymuyorsunuz en azından bende böyle bir etki yaptı ve bir buçuk ayda 7 kilo verdim sevgiler

 301. berk dedi ki:

  bende sizlere inanıp icecegim bakalım nolcak bu gece başlıyorum ben sek icecegim

 302. esra kurt dedi ki:

  ben elma sirkesini 2 aydır içiyorum başta içememiştim sonra gözümü kararttım içmeye başladım ve devam ediyorum başladığımda 62 kiloydum şimdi ise 57im bal falan katmıyorum zaten çalışan bi insanım iş yerinede 1 şişe koydum sabah işe gidince 1 bardak ılık suya 2 yemek kaşığı kadar koyup içiyorum kahvaltı onun sonrasında tabi bide gece yatmadan önce aynı şekilde içiyorum ve kendime olan güvenim yerine geldi gittikçe inceliyorum:) bide bende panik atak hastalığı var krizlerim oluyodu haftada bir diyebilirim ama buna başlayalı rahatsızlanmıyorum ilgisi varmı bilmiyorum ama ben ona bağladım çünkü sinir ve stresede iyi geldiği ve kendini zinde hissedebiliceğinde yazıyo bu zamana kadar çok şey denedim ama başaramamıştım bana bu bilgiyi veren arkadaşımdan allah razı olsun sağol arkadaşım

 303. alara arkın dedi ki:

  elma sirkesi ile limon suyunu karıştırdım pamuk ile yüzüme sürdm 25 saniye sonra yüzüm kızarmaya başladı bu kızarıklık geçicimidir acaba normal bişeymidir?

 304. nez dedi ki:

  yılmak yok elma sırkesıne devam… cok mutluyum cok gozle gorulur sekılde zayıflıyorum

 305. rumuz sarı gece dedi ki:

  arkadaşlar öncelikle bu sayfada,paylaşan ,yazan ,bu karışımdan fayda gören ve görmeyen fikirlerini ,paylaşan tüm arkadaşlara selamlar.
  Bende bu elma sirkesi ve bal karışımını,yaklaşık 15 gündür bir dost tavsiyesi ile kullanmaya başladım .
  kendimde ,bu süre zarfında bir rahatlama gördüm nasıl derseniz daha önce 2 günde 1defa büyük su yoluna giderken[büyük abdeste] şimdi günde 2 defa çıkmaya başladım ve çok rahatım.yanlız kullanma şeklimi sizlerle paylaşayım sabah ve akşam aç karnına 1 bardak ılık su 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı bal iyice karıştırıp 3,4 yudumda içiyorum ve 15,20 dakika sonra yemeğimi iyiyorum.herkese selam ve sıhhatli günler dilerim .şanlı urfadan bir dost………………. yorumlarınızı bekliyorum…

 306. eda karahan dedi ki:

  slm mrb bende elma sirkesini denedimde hem çekiyo hem acıştırıyo hemde ''LEŞ'' gibi kokuyo ya üf

 307. sema dedi ki:

  bende basladim 20010 1 ocakta hayirlisi ama kilo veriyorum sanirim ben.

 308. nez dedi ki:

  arkadaslar ben elma sirkesi ve sandoloz sakızını kullandım ve gercektende kılo verdırıyo ınanın buna 68 69 kıloydum ve suan 62 63 kılo arasındayım.bırakmıstım elma sırkesını ama 4 gundur tekrar basladım.bıraktım 2 ay kullanmadım 1 kılo bıle almadım.bence saglıklı kılo verıyoruz..gerı almamak cok onemlı dıyet falan yapmadım.yılmayın hmen etkı gostermıyo.1 ay sonra tekrar tartılıcam bakalım bu sefer kac kılo verıcem..saglıklı zayıflamalar

 309. müge dedi ki:

  evet bu sabahki kilomu veriyorum sizlere.77.600

 310. BURCU AKBAZ dedi ki:

  OOOOFFF OFFF NE ÇEKYOZ Bİ GIZLAR YHA BU ARADA BEN BUNU SICAK SUYAMI KOYUCUM

 311. funda öngen dedi ki:

  ben de daha önce duymuştum b,i kaç kes saf haliyle içtim böhhh geldi bıraktım bal ve suyu ilk kez okudum deniycem inşalalh ii olur… sıkı rejime ve spora başladım açımm amaa yaza az kaldı 3 ay sonra istediğim her şeyi azar azar sağlıklı bi şekilde yiğcem umarım her şey ii olurr.(1 kilo vermke için yada almak için 7000 kalori almmız yada vermemiz gerektiğini biliyormuydunuz)almak kolay vermek zor yılmak yok yola devam arkadaşlar buda size ilk yazışım. arlık 23 de rejime ve diete başladım 5,5 kilo verdim devamı gelir umuduyla bekliyorum fit ve saglıklı günler bayanlar

 312. müge dedi ki:

  herkese merhaba.bende 3 gündür elma sirkesi kullanıyorum.tabii diyetede başladım 79,900le başladım sabah tartıldım 78,600 mucize bişey bu elma sirkesi.gün gün yazıcam kilomu sizlere.bu arada 32 yaşındayım ve 8 yaşında bir kız annesiyim.herkese bol şans…

 313. meryem parmak dedi ki:

  ben hamile kalmak istiyorum elma sirkesinin bu konuda herhangi bir zararı var mı? bilenler yazarsa sevinirim.

 314. burcu özen dedi ki:

  elma sirkesini geçen sene bende çok uygulamıştım sabahları açkarnına ılıksuyun içine katıodumçok faydasını gördümçevremdeki herkez bana hayretle bakıp çokzayıflamışsın diordu tekrar başlamayı düşünüorum

 315. leyla bulut dedi ki:

  off off bu kilolarla basimiz dertde napsam veremiom 8 kilo fazlam varr nasi vericem bilmiom 2010da zayif olmak istiom yarin elam sirkesine baslicam gelismeleri yazarim ins.yeni yilda hepimiz incecik oluruzz aminnn..

 316. defne eysem dedi ki:

  slm bende rezım yapanlardanım am ana yaparsam yapıyım bır turlu zayıflayamıyorum ne olcak bu halım ya cıcek tozu dedıler denedım sandoloz sakızı dedıler denedım sımdıde elma sıkesı denıyorum daha dun basladım ısallah zayıflarım 5kılo versem yetıyo bana ama veremıyorumne olur bısey soyleyıs ac geze geze mıdem arıyo artık:)

 317. sevda demır dedi ki:

  arkadaslar ben bır haftadır rezımdeyım bugunde elme sirkesın ıcmeye basladım herkes zayıflamısın dıo ama daha hıc tartılmadım ayrıyetten cıcek unu kullanıyorum herkese tavsıye ederım

 318. sema dedi ki:

  bende zayiflamak istiyorum boyum 1.62 kilom ise72 elbiselerim olmuyor morelim bozuk diyete basladim ama nasil kilo vericem bilmiyorum spor yapmaya calisiyorum elma sirkesini de deniycem faydasi olursa yazicam iyi gunler.

 319. Meltem dedi ki:

  Arkadaslar,bende yaklasik 1 aydir,sabah ve aksam olmak uzere gunde iki defa duzenli sekilde elma sirkesini yemekten once tuketiyorum.
  Ve KESINLIKLE ise yariyor,bi kere istahiniz kesiyor ve kendinizi zinde hissediyosunuz..yaklasik 1 ayda ( tabi diyetle birlikte ) 3 kilo verdim.
  Kimisi elma sirkesini icip,mantilari,dolmalari goturuyor:-)))
  Bu sekilde yaparsaniz elbette ki tesiri olmaz..
  Size kolaygelsin..

 320. yamur sah dedi ki:

  ne biçim iş bu ya yukarıda ömer berk die biri kullandım 90 kilodan 82 ye düştüm demiş sonra kullanmadım nasıl birsey demiş arkasından basak die bi kadın madem böle yalan yorumlar yapacaksınız bari daha inandırıcı yapmanızı tavsiye ediyorum ayıp bu yaptıklarınız siddetle kınıyorum sizi

 321. duygu şenol dedi ki:

  arkadaşlar bende siteden okumuştum gece yatmadan önce içilecekmiş bende sadece geceleri içiyorum 75 kılodan 69 kıloya düştüm hemde 1 ayda ama sadece sirkeyle deil biber hapıda kullandım biber hapının üstüne tanımam gercekten süper bişey her sabah kalktıgınızda hafıfledıgınızı hıssedeceksınız bana güvenin:)

 322. ASLI PEKER dedi ki:

  mrb ben elma sirkesine başlayalı 1 hafta oldu bunun yanında karışık bitki çayı içiyorum.elma sirkesini günde 3 bardak sabah öğle akşam içiyorum bunun yanında egzersizde yapıyorum 20 yaşındayım we 62 kg.bağırsaklarım çok hızlı çalışıyo göbeğimin önceden çok olduğunu görüyodum şimdi indi artık tartılmadım daha.yemeğimide 1 dilim ekmek yemekte ne warsa çok az yiyorum salata akşam20.00den sora yemek yemiyorum meyve ws yiyorum elma sirkesiyle çayın bi zararı olur mu sizce bu konuda bni aydınlatırsanız sevinirim:);)

 323. ofhm dedi ki:

  sivilcelere hakikaten iyi geliyor mu sirke?

 324. i.i dedi ki:

  67 kiloyum.yarın başlıycam elma sirkesine ,3 gündür düzenli yürüyüş yapıyorum ve bazı egzersiz hareketleri yapıyorumndevam edicem , 10 gün sonra tekrar yazıcam..(:

 325. ASLI PEKER dedi ki:

  ben 5 gün önce başladım elma sirkesine sabah öğle akşam içiyorum..yanlız içine bal koymuyorum koymak şart mı?bunun yanında günde 2 bardak karışık bitki çayı içiyorum.elma sirkesinin yanında bi zararını görürmüyüm?bilgilendirirseniz sevinirim tşk şimdiden;)

 326. yxLL dedi ki:

  19'12'2oo9 ve kiLo 83' hade bakaLımm….