By 14 Aralık 2008 Devamı →

EGZAMA DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMLERİEGZAMA’ NIN DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMLERİ

EGZAMA, Hayatınızı zindana çevirmesin.

Pek çok insanda, her yaş grubunda görülebilen egzama hakkında uzmanlarımız neler diyor :
egzama

Suna Dumankaya’nın Egzama Tedavi Reçetesi

Ellerinizdeki egzamaları gidermek için;
Bir çorba kaşığı kına,
bir tatlı kaşığı şap tozu,
bir çorba kaşığı zeytinyağı ve aynı ölçüde suyu karştırıp ellerinize sürün ve ellerinizde bir gece bekletin.

Ellerinizi kimyasal içerikli deterjanlardan koruyun. Günlük el bakımınızda Suna Dumankaya el kreminin de faydasini görürsünüz, düzenli bakım ile sorununuz çözülecektir, kendinizi üzmeyin.

Suna DUMANKAYAEgzama Doğa Tedavi Yöntemleri

dut kurusu

İBRAHİM SARAÇOĞLU BEYAZ DUT KURUSU KÜRÜ

Egzama İçin Kür Beyaz Dut Kurusu Kürünün hazırlanışı :

Bir çelik tencereya yarım litre su koyarak kaynatın. Kaynadıktan sonra içine bir avuç kadar beyaz dut kurusu atın ve 7 dakika daha kısık ateşte kaynatın.
Uygulanışı: Karışımımız kaynadıktan sonra biraz tenceredeki suyun sıcaklığı ılıkdan biraz sıcak olacak şekilde (elinizi yakmayacak) egzamalı olan elinizi tencerinin içine sokarak en az 10 dk. etki ettirecek şekilde bekletin. (En az 10 dk. elinizi tencerenin içinde bekletin). Elinizi çıkarttıktan sonra en az bir saat elinizi yıkamayın. Daha sonra elinizi sadece su ile durulayın.
Uyarı : Bu uygulamayı haftada 3 kez yapın. Karışımı her defasında taze olarak hazırlamak gerekir.

Not :Domateste bulunan; 5-HYDROXYTRYPTAMINE, ACETONE, ALPHA-OXOGLUTARIC-ACID, ALPHA-PINENE, AUROXANTHIN, BENZYL-ALCOHOL, BUTANOL-2-ON-3, CINNAMALDEHYDE, CITRAL, DAMASCENONE, FARNESAL, LYCOPHYLL, METHYL-SALICYLATE, NESTIGOGENIN, PHENYL-2-ETHANOL, PIPECOLIC-ACID, TRANS-ACONITIC-ACID, etkin maddeleri egzamayı azdıran etkin maddelerdir. Özellikle farnesal, lycophyll ve pipecolik asit etkin maddelerinin aynı anda domateste bulunması, egzamayı tetiklemektedir. Eğer, egzama ve liken şikayetiniz var ise, domates tüketiminden uzak durunuz. Egzema hastaları, domatesi tükettikten birkaç saat sonra egzama şikayetlerinin artış gösterdiğini hayretle gözleyebilirler. Yukarıda belirtmiş olduğum etkin maddeler tek başlarına fonksiyonel değildirler. Yukarıda belirtmiş olduğum etkin maddelerin tamamını bir bütün olarak değerlendirmek gerekir. ”

Prof.Dr. ibrahim SARAÇOĞLUDut Kurusu Kürü

kudret-nari

Kabakgiller familyasından, tırmanıcı, ince gövdeli, bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 10-15 cm boyunda şişkin ve iki uçta incelmiş şeklindedir. Üzerinde kabarcıklar vardır. Turuncu – sarı renktedir. Ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır.

Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Yaraların çabuk kapanmasını sağlar.

Funda :

İhtivâ ettiği “ericolin” isimli bir glikozit maddesi, idrar yolları taşlarına karsı idrar söktürücü olarak, sulu hülâsâ halinde kullanılır. Funda ayrıca, ishal ve böbrek taşları tedavisinde kullanılır. Zeytinyağı ile hazırlanan merhemi çıban ve egzamada faydalıdır. Zayıflamak için de kullanıldığı biliniyor.

 

Fusun SAKA Bitki Çayları

Egzama Tedavi Yöntemi

Egzama Nedir? :

Derinin sulanmasıyla meydana gelen bir iltihaptır. Daha çok el ayak ve yumuşak dokuda görülür. Kanın terkibinin bozulmasıyla alakalandırılmıştır. Karaciğer temizlenmesiyle tedavi edilebilir,

Pratik Bitkisel Formüller

* 1 çay bardağı su veya ispirto içinde 10 adet aspirin eritilip, pamukla hastalıklı cilde sürülür.
* Taze sarımsak otu sıkılır, elde edilen suyu hastalıklı bölgeye sürülür.
* Karanfil toz halinde, toz haline getirilmiş nöbet şekeriyle karıştırılır. Bu karışımdan sabah akşam yenilir.
* Funda tohumu kaynatılır, posası egzamalı bölgeye sarılır.
* 1 bardak suya, 10-15 gram adaçayı konulur. 5 dakika kay¬natılıp, bu suyla hastalıklı bölgeye yıkama ya da kompres yapılır.
* 1 avuç ısırgan yaprağı ispirto içine konulur. 1 hafta bekletilip, aynı nispette suyla karıştırılır. Hastalıklı cilde pansuman yapılır.
*Defne yaprağı, tohumu ve ince dalları kaynatılır. Sıcak bir şekilde hasalıklı cilt 5-10 defa bu suyun içine sokulur.
*Kekik ezilir, limon suyuyla merhem haline getirilir ve hastalıklı cilde sürülür.
*El ve ayak egzamaları için taze dutun kaynatılarak veya pekmezinin sıcak suda ıslatılarak el ve ayaklara gece yatarken sürülmesiyle egzama önlenebilir. Dut pekmezi kanı temizlediğinden tüketilmesi egzama tedavisine yardımcı olur.

ESKİLERDEN BİR TARİF

Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:
Kuzukulağı / Şahtere otu /Huş ağacı / Üzerlik otu (mahmur çiçeği) / Papatya / Sirke

Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

Kuzukulağı, şahtere otu sirkeli suda kaynatıldıktan sonra süzülür. Elde edilen bu karışım gün boyu dinlendirildikten sonra sabahları aç karnına bir bardak içilir. Aynı zamanda bu karışım papatya yağı ilâve edilerek el ve ayak banyosu yapılır.Üzerlik otu tohumu, kaynar suda on dakika kadar bekletilir. Süzülerek elde edilen sıvıdan tedavi süresince yatmadan önce bir çay bardağı içilir.

Tedavi süresince, yağmur yağmadan önce toplanan huş ağacı yaprakları vücudun egzamalı yerine sarılır.

Kitabu’l Müntehab fi’t Tıb

SEVGİ ANIK EGZAMA TEDAVİ LOSYONU
Egzama İçin Losyon
Malzemeler:
– 2 tane yeşil erik
– 1/2 çay bardağı sirke
Hazırlanışı:
Erikler ortadan ikiye bölünerek çekirdekleri çıkarılır. Sirke içerisinde 15 dakika din¬lendirilir. Süre sonunda egzamalı kısımlar masaj yoluyla hafifçe ovulur. Günde üç defa uygulanır. Egzama kuruyup yok oluncaya kadar işlem her gün tekrarlanır. Çok kısa sürede sonuç alınır.

Sevgi ANIK Güzellik Sırları 2006

EGZAMA VE KAŞINTILAR İÇİN MERHEM

* Bir avuç balâdur otu, ikişer tutam ardıç ve ayıkulağı otu, iki adet yeşilbiber, bir bardak süt ile birlikte yarım saat süre ile pişirilir. Sıkılarak elde edilen posa merhem kıvamına gelinceye kadar dövülmüş soğan tozu ilâve edilerek bal ile karıştırılır. Hazırlanan mer¬hem mısır yağı ile yumuşatıldıktan sonra, bir kavanoza konarak serin bir yerde saklanır.

Bu merhem egzama ve kaşıntılarda kullanılır.Fitoterapist ve Uzman Estetisyen Gülten ŞENŞAFAKA’dan Z’ye Bitkilerle Güzellik Reçeteleri 2006

Stres egzaması!
Son derece yaygın, 30 yaştan sonra görülen hastalık!

Egzama; derinin çeşitli iç ve dış faktörlere bağlı, iltihabi cevabı olarak ortaya çıkan klinik tabloların genel ismidir ve hastaların çoğunda ortak klinik özellikler gösterirler. Deri stresten de oldukça etkilenen bir organ olduğu için stres egzamaları da oldukça sık görülen bir rahatsızlıktır. Uzmanlar, stres egzamasını anlatıyor.

Stres egzaması nedir?

Deri; kişinin iç ve dış ortamları arsında bir sınır oluşturan, duygularımızın ve reaksiyonlarımızın yansımasında önemli rolü olan bir organdır. Yapılan araştırmalarda; dermatolojik hastalıkların yaklaşık yüzde 40 kadarında, eşlik eden bir psikolojik bozukluk olduğu görülmektedir. Strese bağlı olarak ortaya çıkan deri hastalıkları arasında en sık görüleni ‘stres egzaması’ olarak da bilinen ‘liken simpleks kronikus’ dur.

Kimlerde görülür?

Stres egzaması, son derece yaygın bir hastalıktır. En sık görüldüğü yaş grubu 30-50 yaş aralığıdır. Kadınlarda erkeklerden daha sık görülür. Hastalık, obsesif kişilik yapısına sahip kişilerde ve alerjiye yatkınlığı olan bireylerde daha sık görülür.

Belirtileri nelerdir?

Bu hastalık başlangıçta görünür herhangi bir bulgu olmaksızın kişinin kaşıntı duyması ve sürekli kaşıntı ve sürtünme sonucu ortaya çıkan belirtilerle karakterizedir. Kaşınan bölgelerde zamanla kızarıklık kepeklenme ve deride kösele benzeri kalınlaşma ile birlikte pul pul deri dökülmeleri ve kabuklu yaralar ortaya çıkar. Egzama ilerlerse bu bölgelerde zamanla sulantı, ağrı, açık yaralar ortaya çıkabilir. Daha da ilerlerse bu yaralardan deriye giren bakteriler enfeksiyona yol açabilir. Tedavi edilmezse kaşıntı sürekli bir hal alır ve giderek vücudun değişik yerlerine yayılır.

Vücutta nerelerde oluşur?

Vücudun herhangi bir yerinde görülebilmekle birlikte en sık saçlı deri ense sınırında, sırtta kürek kemiklerinin üzerindeki deride ve bacaklarda ortaya çıkar. Pudra’daki habere göre, özellikle kullanılan elin ulaşabildiği deri alanlarında akşamları artan kaşıntı ile kendini gösterir. Hastalık bazen makat bölgesini de tutabilir ve şiddetli dayanılmaz kaşıntıya yol açabilir.

Tedavisi nasıl yapılır?

Tedavi edilmeyen ve ihmal edilen durumlarda, deride geri dönüşümsüz belirtiler meydana gelebilir. Deride kalınlaşma ve deri renginde koyulaşma bazen yıllarca sürebilir. Stresin tetiklediği bu hastalık da strese neden olur ve olay bir kısır döngüye girer. Bu nedenle hastalığın erken tanısı ve tedavisi önemlidir.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:, , , , , , , , ,


522 Yorum Var "EGZAMA DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMLERİ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Sinem Öztürk dedi ki:

  Arkadaşlar öncelikle merabalar ; bende erhan hocanın tedavisine başladım çok şükür şimdilik hersey iyi . Bu egzama dan çekmedigim kalmadı bir de benim yüzümde 🙁 Suan tedavi iyi gidiyor umarım klıcıdır

  • Kadir Demir dedi ki:

   Kesin sonuç alıyor musunu hanımefendi? Çok uzun süredir çekiyorum da bu hastalığı ona göre iletişime geçmek istiyorum.

 2. Pinar P dedi ki:

  Merhabalar,
  Bu forumda Erhan Genç üzerine olumlu yorumları okudum ve 2 aylık bebeğimdeki egzama için kendisiyle iletişime geçtim. Piyasada satılan standart kremler, Bioderma, Mustela, Aveeno Baby, SudoCrem gibi ürünler geçici çözüm oluyordu. Erhan Bey’in yaptığı doğal karışım ise mucize gibi… Yani söyleseler inanmazdım ama kullanınca inandım. Bebeğimin yanakları, şakakları, boyun altı, ense ve koltuk altında kızarıklıklar vardı. Diğer kremler 3-4 günde yar yarıya yatıştırırken bu krem birkaç kullanımda tüm belirtileri yok ediyor. Modern tıp hala ne bekliyor acaba… Bu arkadaştan faydalansa ya? Egzama sorunu olan bir sürü insan sıkıntı yaşıyor, çözümü elimizin altında ama üretime geçilemiyor…

  Deneyimlerimi bir blog sayfasında paylaştım. Özellikle bebeklerdeki atopik-seboreik dermatit konusunda fikir almak istiyorsanız okuyun derim.

  arayanbulurmus.blogspot.com.tr

 3. okan dedi ki:

  öncelikle herkese selamlar.buranın eski takipcilerindenim.ama bakıyorum da eski hastalarımızdan kimse kalmamış.acaba herkes iyileştimi yoksa umudunumu kesti.ben daha önceden yazdığım gibi yine aynı durumdayım.bi iyilieşme olmadığı gibi daha da kötü duruma geldi.yüzümde var benim.alın kulakiçi ve arkası.aynalardan nefret ediyorum.acaba burdaki eski arkadaşlarımız eğer iyileşenler varsa bizede yardımcı olsunlar.artık ne kullanacağımı bilmiyorum.

  • Tayfun dedi ki:

   Benim kolum da 4 aydır egzama var idi. Erhan abi den ilaci aldim daha 3 gün kullaninca faydasını gördüm 1 aydir kullanıyorum suanda egzamadan eser yok cok iyi firsatlar tanıyor sizinle cok iyi iletisime geçiyor. Allah Erhan Beyden bin kere razi olsjn beni kolum daki şu illetten kurtardi umudunuzu asla kesmeyin ve Erhan beyi. Mutlaka deneyin mutlakaa

   • BukezİNŞALLAH dedi ki:

    tayfun bey merhaba
    erhan beyle nasıl iletişime geçtiniz,hangi şehirde ikamet ediyor,ücretler kaç tl civarında .teşekkürler

 4. Ebru dedi ki:

  Benim 13 yaşında kızımda egzama vardı 1,5 sene doktorların verdiği ilaçları düzenli olarak kullandık.En son özel bir hastahanenin doktoruna gitmeye başladık ama en artık yapacak bir şey yok bu ilaçları kullanmaya devam edin 18 yaşından sonra bir iğne var onu kullanacağız dedi.Ben artık kızımın bu durumundan her gece ağlar olmuştum ve her gün ilacını sürüp her günde saç diplerindeki kabukları topluyordum.Bir gece nette araştırırken ERHAN GENÇ hastalarının yorumlarını gördüm ve aramaya karar verdim.Aradım ve geçecek dediğinde ilk önce inanmamıştım.ilaçları kullanmaya başladıktan sonra 5. gün kızımın saç diplerinde hiç kabuk kalmamıştı.Erhan beyi aradık ve teşekkür ettik.Allah ondan razı olsun aldığı para helal olsun.

 5. terzi dedi ki:

  Erhan abe çok candan bir adamsın yaptığın tedavinin sonucu gerçekten çok iyi ben işimi bırakma noktasına gelmiştim.Sayende toparlandım işimi yapmaya başladım.Allah buraya yazan arkadaşlardan da razı olsun sendende başarılar.

 6. Tarık Şahan dedi ki:

  Erhan abinin teltefon numarası beşyüz otuz iki altıyüz bir on sekiz altmış üç

  • mehmet dedi ki:

   gerçekten ihtiyaçı olan arasın çok iyi tedavi olan sonuçu yazarsa iyi olur.

  • Önder dedi ki:

   erhan bey den tedavi olanlar cevap yazabilir mi biraz ayrıntılı olarak kesin geçiriyor mu

   • yasinnn dedi ki:

    herkese hayırlı günler.erhan abi(abi diyorum çünkü arkadaş olduk 8-)), kendisine allahın vermiş olduğu akıl ve ilim sayesinde gerçekten çok iyi kremler yapıyor.9 aylık kızımda atopit dermatit denen hastalık vardı.yani egzama diyelim.elazığda gitmediğim hastane doktor kalmadı.hepsinin söylediği 2-3 yaşına kadar böyle devam edeceğiydi.kortizonlu krem dışında hiç bir şey vermediler.kremi sürüyoruz.2 saat sonra yine aynı.kızımın sırtı yüzü göğsü kıpkırmızı lekeler halindeydi.ne yapacağımızı şaşırdık.bir gece internette ne yapabilirim diye araştırırken bu sayfayı buldum.erhan abiyle iletişime geçtim.saolsun yaptığı kremle bebeğimin yaraları 3 gün içerisinde neredeyse yok denecek şekle geldi.ilerleyen günlerde tamamen kayboldu.allah ondan razı olsun.bu iyiliğini unutmayacağım.hayat gönlünce olsun abi.saol varol.

   • yakup dedi ki:

    Ben rizeden yazıyorum
    eşim için erhan beyden bitkisel kırem ve bitkisel sabun aldık eşim 1 haftadır kullanıyor yaralar yüzde 50 soldu ve kşıntılar bayağı azaldı yanlız fiyatları biraz pahalı sürmeye kalkarsak 4 kez anca yeter
    fakat 3 ay kullanılması gerekiyor 1500-2000 cıvarı bir meblağ gerekebilir herkeze acil şifalar dilerim

   • gulay dedi ki:

    Ben ethan beyin gonderdigi krem ve sabunu kullandim gecmedi bendeki stres egzemasi kremi biraktim

   • Ebru dedi ki:

    Gerçekten geçiyor.Biz tedavinin ikinci ayını bitirdik ve kızımda hiçbir şikayet kalmadı.Ama üç aylık tedaviyi yapmamız gerekiyor ki hastalıktan hiçbir eser kalmasın diye.Bence sizde Erhan beyi arayıp tedaviye başlayın Allah ın izniyle pişman olmayacaksınız.

 7. şahin dedi ki:

  Arkadaşlar benimde kafada egzama var doktora gittim antibiotikler losyonlar filan hiç bir etkisi olmadı lütfen yardımcı olun yurtdışından takip ediyorum bütün yorumlara baktım kesin bi çözüm yok mu ulaşın lütfen ‪0630185459‬

 8. saniye dedi ki:

  Ben hemşireyim yıllarca avuç içi egzaması çektim.Artık çalışamaz durumdayken Allah sebep olandan razı olsun.Son bir umut dedim aşağıda belirtikleri numarayı aradım.Artık ne diyeyim pamuk gibi oldu ellerim.fakat 15 günde etkisini gördüydüm sonrada aşamalı kulandım. Bana da diş dr bir arkadaş önerdi.Ben şimdi çevreme öneriyorum fakat kendisi buraya tl yazmamı istemiyor.Zaten önce tedavi olanlar aşağıdaki yorumlara yazmışlar.

 9. Semih dedi ki:

  SAÇ EGZAMASINDA DENEYİMLİ FORMÜLLER ve TAVSİYELER (15.11.2014) :
  Egzama, Saç Egzaması, Seboreik Dermatit, Sedef, Mantar, Saç Dökülmesine karşı çözümler, kürler, formüller, yiyecekler, çareler vs.
  Egzamanın tüm türlerin sebepleri bilinmemektedir. Kimi türleri ilaç ya da alternatif tıp ürünleri ile geçmektedir. Yalnız uzun ya da yakın sürede nüksetmektedir. Birçok kaynakta DENİZ SUYUNUN egzamaya iyi geldiği ifade edilmektedir. ( Saç egzamasında; hem kabuk, yara, kaşıntı, psikoloji ve kepekler vs. karşı karşıyayız. )
  Aşağıda yazdığım ilk 1. ay yoğun geri kalan 2.-3. ay ise uygulanması gereken kürler, yiyecekler ve yasak yiyeceler mevcuttur.
  Bu yazıyı yazma sebebim; kendi saç egzamamda uygulayıp başarıya ulaştığımdan paylaştım. Dileyen, bu hastalıkla müzdarip hastalar, uygulayıp uygulamaması sizlerin takdiridir. Tabiki bunu uygulamadan önce doktorunuza başvurunuz.
  Faydalı olduğu taktirde, Allah c.c. razı olsun denmesi yeterli. Şimdiden geçmiş olsun.
  ( Egzamayı içten yok etmek için; Tavsiye edilen yiyeceklerle HİSTAMİN ile TOKSİKLERİ vücuttan azaltmaya çalışmaktayız. Egzamayı dıştan yok etmek için; kürler ile şampuanlar saçlarımızın kökü, derisini yeniden hayat vermek. Histamin için ilaç tedavisi, egzama için kortizonlu ilaçlar doktorlar tarafından verilmektedir. )
  Saç Egzaması için 3 aylık tedavi;
  Stresten uzak duracağız, egzama bölgelerine güneş gelmeyecek, sıcak su ile teması olmayacak, SAÇINIZI USTURAYA VURDUKTAN SONRA;
  3 AY BOYUNCA YASAK OLAN YİYECEKLER;
  Siyah çay, kahve, kafein, rafine şeker, rafine deilmiş tahıllar, sigara, alkol, kırmızı et, asit içecekler (kola, gazoz vs.), hazır meyve suları, yumurta, süt, süt ürünleri, üzüm, patlıcan, domates, hindistan cevizi, buğday, gluten, mısır, soya, çilek, fıstık, kuruyemiş, turşu, kırmız renkli meyve-sebzeler YENİLMEYECEKTİR.
  3 AY BOYUNCA YİYECEKLER ve İÇİLECEKLER;
  ***BOL MİKTARDA TAZE MEYVE ve SEBZE TÜKETİLECEKTİR.( kırmızı renkliler hariç )
  ***GÜNLÜK SU TÜKETİMİ 3 LİTRE OLACAK. ( PH 7,2-8,4 )
  Sabah kalktığımızda aç karnına 1/2 litre su
  Akşam yatmadan önce 1/2 litre su
  Gün içinde 2 litre su ( yemekten 15 dakika önceye kadar, yemekten 1 saat sonra, yemekte yerken su içilmeyecek)
  *** SICAK İÇECEKLER; GÜN BOYUNCA 6-7 FİNCAN ADA ÇAYI ile YATMADAN YARIM SAAT ÖNCE PAPATYA ÇAYI İÇİLECEK.
  1.AY UYGULANACAKLAR: ( 4 hafta boyunca her hafta saçınızı usturaya vurulacak)
  SABAH; 06:00-09:00 arası,
  saat 06:00; 1/2 litre ph 7,2-8,4 oda sıcaklığında SU içilecek
  saat 06:30; 2 avuç KURUTULMUŞ BEYAZ DUT yenilecek.
  saat 07:00; 1 tatlı kaşığı soğuk çekilmiş ÇÖREK OTU YAĞI içilecek
  saat 07:00; Tüm baş bölgenize, TATLI BADEM YAĞI sürülecek. (akşama kadar kafanızda kalacak)
  GÜN İÇİNDE; 09:00-18:00 arası,
  3 saat ara ile 1-2 dakika kafamızda egzamalı bölgelere hafif hareketlerle MASAJ yapılacak.
  4-5 bardak ADA ÇAYI içiniz
  AKŞAM; 18:00-24:00 arası,
  saat 18:00; Akşam yemeği ( mümkünse bol sebzeli )
  saat 18:15; sabahta sürdüğünüz tatlı badem yağını saçınızdan gidermek için SEDOLİN ŞAMPUAN ile yıkayınız.(iyice çalkalayın ILIK SU İLE ISLAK SAÇA 2 dakika boyunca masaj yapılarak saç derinize iyice yedirin yalnız durulanırken vücudunuzu sabunlayın bu işlemei 2 kere yapacaksınız GÖZE KESİNLİKLE GELMEMESİ GEREKİR)
  saat 18:30; kafanızı MADEN SUYU (1.kalite, özkaynak, kızılcıhamam, kızılay) ile yıkayınız.
  saat 18:45; 3-5gr SİYAH ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ TOZU ile 6-10gr hakiki ÇAM BALI iyice karıştırılıp yenilecek.
  saat 19:00; 1/2 (yarım) litre oda sıcaklığından ph7,2-8,4 SU içilecek
  saat 19:00; Kafamızın tüm bölgesine ÇAM TEREBENTİN YAĞI sürülecek
  saat 19:30; Kafanıza bol miktarda 1. sınıf NATUREL ZEYTİN YAĞI sürülecek. ( asit oranı %1 den düşük Ayvalık bölgesinde toplanan zeytinlerle üretilmiş zeytin yağı TARİŞ ya da KRİSTAL marka )
  saat 19:30-21:00; 2 bardak ADA ÇAYI ile BOL MEYVE yeniecek (kırmız renkli hariç)
  saat 21:00-23:00; BOL MEYVE yenilecek (kırmız renkli hariç) ile 1 litre SU (ph 7,2-8,4)
  saat 23:00; PAPATYA ÇAYI içiniz
  saat 23:30; ( MİDE SIKINTISI ÇEKMEYEN İÇİN DOKTORUNUZA danışın!!!) Vücuttaki bu mikrobu atmamıza en çok faydası olacak KÜR İSE; 1 HAFTA UYGULAYIN EĞER SAÇINIZDA EGZAMA AZALMADIYSA MİDE SIKINTISI YAŞAMADIYSANIZ 1 AY BOYUNCA DEVAM EDİNİZ, YARIM ÇAY BARDAĞI NATUREL ZEYTİN YAĞI ( asit oranı %1 den düşük Ayvalık bölgesinde toplanan zeytinlerle üretilmiş zeytin yağı TARİŞ ya da KRİSTAL marka ) içilir. Sonra TAZE SIKILMIŞ 3 ADET LİMONUN SUYU İÇİLİR. SONRA ODA SICAKLIĞINDA YARIM LİTRE SU (ph7,2-8,4) İÇİNİZ.
  saat 24:00; CLEAR MEN COOL SPORT MENTHOL şampuanla saçlarınızı yıkayınız.
  NOT: 1 AY BOYUNCA UYGULADIĞINIZ BU PROGRAM BÜYÜK İHTİMALLE SORUNU %90 ÇÖZMÜŞTÜR. YALNIZ BİTTİ DEYİP 2. ve 3. AY ÖNERİLENLERİ İHMAL ETMEYİNİZ.
  2. AY UYGULANACAKLAR: ( 4 hafta boyunca her iki hafta saçınızı usturaya vurulacak)
  Her gün sabah; 1 tatlı kaşığı KETEN TOHUMU yarım litre SU ile (ph 7,2-8,4) içilecek.
  Her gün öğlen; 2 avuç KURUTULMUŞ BEYAZ DUT yiyiniz.
  Her gün akşam; NATUREL %0.8 ZEYTİN YAĞINI kafanıza sürerek en az 3-4 saat bekleyiniz.
  Her gün yatmadan önce; SEDOLİN ŞAMPUAN saçınızı yıkayınız. Ayrıca 1 tatlı kaşığı SOĞUK ÇEKİMLİ ÇÖREK OTU YAĞI içiniz.
  Her gün güniçinde 6-7 adet ADA ÇAYI içilmeye devam edilecek.
  ( HAFTA 1 KERE 10 LİTRE SUYA 10 KAYA TUZUNUNU ERİTİP ÖNCE KAFA OLMAK ÜZERE TÜM VÜCUT YIKANACAK. SONRA BOL ILIK SU İLE TESBİHLENİN)
  3. AY UYGULANACAKLAR:
  Her gün sabah; 3-5gr SİYAH ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ TOZU ile 6-10gr hakiki ÇAM BALI iyice karıştırılıp yenilecek. Ayrıca TATLI BADEM YAĞI kafanıza sürünüz.
  Her gün öğlen; ÇUHA ÇİÇEĞİ HAPI tok karnına içiniz.
  Her gün akşam; 1 adet MELİSA ÇAYI içiniz.
  Her gün saat 18:00; CLEAR MEN COOL SPORT MENTHOL şampuanla saçlarınızı yıkayınız.
  Her gün 18:30; Kafanızın tüm bölgesine, CORESATIN 30gr SARI KREM sürünüz.
  Her gün yatmadan 1 saat önce 2 avuç KURUTULMUŞ BEYAZ DUT yiyiniz.
  Her gün güniçinde 6-7 adet ADA ÇAYI içilmeye devam edilecek.
  ( HAFTA 1 KERE 10 LİTRE SUYA 1 LİTRE ELMA SİRKESİ İLE ÖNCE KAFA OLMAK ÜZERE TÜM VÜCUT YIKANACAK. SONRA BOL ILIK SU İLE TESBİHLENİN )

  DOKTORUNUZUN OLURUNU ALARAK TAVSİYE ETTİĞİMİZ İLAÇSIZ UYGULAMAYA RAĞMEN SAÇTAKİ EGZAMANIZ DEVAM EDİYORSA; EGZAMAYI ŞOKLAYIP YOK EDİLECEK 2 ADET TAVSİYEM OLACAK.
  ALLAH C.C. ŞİFA VERSİN. HAYIRLI GÜNLER. (S.ÇALAPKULU)

 10. murat dedi ki:

  arkadaslar bnde 4 yıldır egzamayla ugrasıyorum saçlarımda ve ellerımde var saçlarım için çözümü buldum tamamen bıttı ama ellerımde hala var saçarında olan arkadaslar için head shoulders intensive şampuanı hergun kullanın göreceksınız en fazla 3 gün içinde hiçbirsey kalmayacak

  • Gül dedi ki:

   ellerin için kına şap tozu zeytinyağ karışımına bakıp uygulayın bir defada yok oluyor geçmiş olsun saçıma sizin tavsiyenizi uygulayacağım

 11. Almira dedi ki:

  bende de saçlarımda egzema var ve 9 senedir çekiyorum artık yaralar yüzünden baş ağrılarım vardı bu siteye girdim ve ERHAN BEY’le tanışdım ve bana verdiği şampuanla 1 haftada yaralarım ve kaşıntılarım azaldı Allah ondan bin kere razı olsun çok şey denedim ilacından tutun bitkisine kadar kimden ne duyduysam yaptım aldı denedim ama sonuç alamadım Erhan bey sayesinde rahatladım herkese Erhan beyle görüşmenizi ve tedavi olmanızı tavsiye ederim hatta benim 2,5 yaşında bir kızım var ondada kaşıntılar vardı saçlarında ve 1 kere Erhan beyden aldığım şampuanla yıkadım ve kızımdakı kaşıntı yok oldu ama gerçekden Erhan bey bu konuda bir numara.

 12. uğur özen dedi ki:

  Arkadaşlar 4 seneden beridir egzama hastasıyım ve son zamanlarda ellerimdeki yaralar bana acı vermeye başladı. ve ben ilk önce psikolojik sorunlarımdan arınmak için uğraştım ve başardım. sonra internette çok araştırma yaptım ve çay ağacı yağına ulaştım.günde 2 defa kullanarak 1 haftada %80 in üzerinde azalma gördüm. ve bunun yanında ellerinizi nemli tutmak için doktorunuz sizede vermiştir ürederm kullanın.ama en baştada dediğim gibi pisikolojik sorunlarınızdan kurtulun ve sakın sakın bir egzama hastasının videosunu izlemeyin yada resmine bakmayın bundan etkileneceksinizdir.

 13. SERKAN dedi ki:

  ARKADAŞLAR ” BOĞA DİKENİ KÖKÜ ” KAYNATIN 15 DAKİKA SONRA SABAHLARI AÇ KARNINA BİR ÇAY BARDAĞI İÇİN SULU EGZEMAYA HEMEN KESİYOR.

 14. ahmet dedi ki:

  herkese mrh ve hasta olan tüm insanlara cenabıallahtan acil şifalar dilerim allahım kımseye cagresiz dert vermesin arkadaşlar ben 3 yıl önce doktora gitim mevsimlik alerjim oldugu icin nefesim daralıyordu bana diprospan iğne verdi aylık kulan yada 2 ayda bir kulan dedi ama bunuda yan etkıleri cok fazla bu durum da olupta başka tedaviyle kurtulan varmı yardımcı olursanız tşk tekrar cümleten gecmiş olsun 0535 223 58 04

 15. özlem dedi ki:

  shea yağı diye bir yağ var oldukça da ucuz egzama için birebir

 16. ugur a... dedi ki:

  Merhaba ben 30 yasindayim 14 yasindan buyana testislerimde kasinti vardi. gitmedigim doktor kalmadi en son agob a gittim ve bioderma po zing adinda bir krem verdi. kremi kulandigim sure boyunca kasintilarim gidiyor ama buyuk sorun partnerimde oluyor iliskye girdikden sonra partnerimde akinti oluyor ve duzenli bir se.. hayatim malesef yok bu beni cok yipratiyor ve bir caresinin olmamasi gercekten uzucu burda yardim edebilecek birisi cikarmi ???

 17. füsun üstün dedi ki:

  selam benım annem 82 yaşında ve ellerınde ekzama var kaşıntı ve yara şeklinde defalarca doktora göturdum ama hala gecmedieli sadece addest alırken ıslanıyor en son doktor fito krem dermoveate merhem verdi ama hala devam edıyor ltfen yardım ederseniz sevinirim ne yapacagımı şaşırdım yardım ederseniz sevinirim

 18. ley dedi ki:

  e peki çörek otunu tek nasına yutsam aynı faydası olur mu ki bi de karaciğer den kaynaklanıp kaynaklanmadıgını dok tor bilmez mi ya ben kaç kere doktora gittim ama hiç karaciğe r ile alakalı bi progrblen m olabilceğini söylemedi sorun doktor da mı acaba yoksa herkes de belki karacaiğer den kaynaklanmıyordur? ?????????????????

 19. mcanseven dedi ki:

  bu hastalıktan kurtulmak isteyenlere tavsiyem meşe mazısı, deve dikeni, çörek otu hap şeklinde yapmışlar bir sürü marka var en iyi markayı bulun ve günlük kullanın emin olun çok rahatlayacaksınız.10 günden sonra faydasını görmeye başlıyorsunuz ve yavaş yavaş düzeldiğinizi hissediyorsunuz.Bunların hepside karaciğerler için faydalı bitkiler imiş.

 20. leyla dedi ki:

  nolur yardımcı olun ya:((

 21. leyla dedi ki:

  benm de sacımda var iç kısımlarında ama görünmüyor dısarıdan su an kulak cevremd e de var o ksımlar gözüküyor dısardan yani. VE kasıntı var ve ben kasıyorum kepekli kısımlarıkoparıyorum ksaıntıdan dolayı dayanamıyorum kasıntırısna .VE de deterjan bana bişi yapmıyor çok sükür elimde yok egzema çok şükür ama kafamdakini yıllardır cekiyorum bir türlü geçmiyor okuttum yaslı kadınlara dua ile çözüm olmadı . vazelin sürdüm mürekkpli kalem falan dua ….. Olmadı hiçbiri çare bana. VE de sacımı yıkayınca kuruttugumda asırı gerilme kuruluk oluo kafamda . Çok kotu oluyorum kafam sanki geriliyor cekiyor saclarım ı kafamdaki yara . :(( Çare arıyorum ama yok kremler eczanaeden doktorum yazdgu yağlar falannnnn … Ama yokkkkkk …………

  • tiago dedi ki:

   kafan icin neutrogena t jel tavsiyem aynı rahatsızlıgı bende cekiyorum + betnovat 10 numara bi krem en fazla 2 gün icerisinde kulak arkanda hicbisey kalmaz umarım sana yardımcı olmusumdur kendimde cok cektim ordan biliyorum

 22. BARIS SAHIN dedi ki:

  MERHABA SEVGILI ARKADASLAR ,
  BENIM ADIM BARIS SAHIN . BU EGZAMA ILLETINI 20 YILDIR CEKIYORUM . PERHIZ SART . BANA ALLERJI YAPAN GIDALAR :EN BASTA DOMATES , YUMURTA , SUT , CAY , ANTEP FISTIGI , FINDIK , FISTIK.

  YA DERI UZERINDE TEDAVI YA DA KARACIGER TEDAVISI . DERI UZERINDE TEDAVI UZUUN YIAR SURER . SIZ ALLERJI YAPAN GIDALARI YEDIKCE COGALIR .

  AMA KARACIGERI TEMIZLERSENIZ VE YUKARIDA SAYDIKLARIMDAN UZAK DURUSANIZ DERINIZ BEBEK DERISI GIBI OLUR. YARALARINIZIN NASIL IYILESTIGINI SAATLER ICINDE FARKEDERSINIZ.

  ILACA SERVET ODEMEYIN . BEN BU MUCIZE BITKIYI IBNI SINANIN KITAPLARINDA OKUDUM .

  EN YAKIN AKTRA GIDIN 5 YTL LIK UZERLIK TOHUMU ALIN. HER SABAH AC KARINA AVUC ICINIZIN ORTASINI DOLDURACAK SEKILDE 3-4 GRAM YUTUN . CIGNEMEYIN ACIDIR BIRAZ. BU ILACI BULMAK 10 YILIMI ALDI . 10 YILDIR PERIYODIK OLARAK KULLANIRIM ( 1 AY KULLANIR BIR SENE KULLANMAM EGZAMALRIM ARTINCA GENE KULLANIRIM BIR AY SONRA BIRAKIRIM )

  SONRA YARALARINIZIN NASIL IYILESITIGINE SAHID OLUN TESEKKUR ETMEK ICIN BENI ARAYIN .
  CEP TELEFONUM 05056524114

  ALLAH ACIL SIFALAR VERSIN .

 23. sanayi okur dedi ki:

  karaciğere iyi gelen macunları aktarlardan temin edip kullanın ben kısabir üredir yapıyorum kaşıntılarımda azalma oldu.

 24. Songül Demirci dedi ki:

  Merhabalar,
  Egzama bu yıl benim korkulu rüyam olmuştu. Kortizonlu kremleri sürünce geçiyor ama bir süre sonra tekrarlıyordu. Birçok bitkisel yöntem denedim faydalı olmadı. En son muz-limon karışımında çareyi buldum.
  Tarifi ; Bir dilim (yani bir ısırımlık) muza 4-5 damla limon suyu damlatıp eziyoruz. Zaten krem gibi oluyor. Gece yatarken egzamalı yerlere sürülüyor. İlk sürüşünüzde yaralarınızın sızladığını kremin yaraya işlediğini hissedeceksiniz. Bunlara ek olarak benim ellerimde olduğu için; deterjanlara dokunmadım (el yıkama için kalıp sabun) gerekli olmadıkça suya bile. (eldiven kullandım) Birde egzama kuruduğu için sabah akşam nemli tutmak gerekli. Bunuda Excipial isimli nemlendirici losyonla giderdim. (eczanelerde bulabilirsiniz) Bunları düzenli yaparsanız 2-3 güne geçiyor. Birde egzamanızı iyi tanımanız lazım. Neyin dokunduğunu iyi bilin ve bundan kaçının. Mesela bana en çok deterjanlar (yağ çözücü, çamaşır suyu) ve kızartmalar dokunur. Neyse umarım sizlere de faydalı gelir. Allah sizi egzama kaşıntısından korusun. Amin 😉

 25. Kazım Alkaya dedi ki:

  ERHAN GENÇ beyin telefon numarası (sıfır beşyüz otuz iki – altıyüzbir + onsekiz altmış üç ) kazım alkaya tarafından numaranın verildiğini söylerseniz sevinirim.
  Allah Acil şifalar versin.

 26. Songül Demir dedi ki:

  Bende İnternational Hospital'den Prof.Dr.Orhan Baransu'ya gittim. Katran içerikli yapma bir ilaç yazdı. (2011 ekim) ilk zamanlar anlamadım ama ilacı düzenli kullandıktan sonra şikayetim ortadan kalktı. yaklaşık bir yıl oldu daha yeni yeni şikayetlerim yeniden başladı. Zaten bildiğim kadarıyla bu hastalık dönem dönem azıyor. Şimdi kaşıntılarım tekrar başladı. Yeniden gidicem Sn.Baransu'ya. Herkese geçmiş olsun.

 27. Ahmet talu dedi ki:

  kazım bey sizin tl numarasını yazarsanız yazı şeklinde bilgi için sizinle konuşabilirmiyiz hastalık ve tedavi hakında size de geçmiş olsun ALLAHIM Bütün arkadaşlara şifa ihsan etsin İNŞALLAH.

 28. HABİP ALKAN dedi ki:

  YEŞİL CEVİZ KABUĞUNU, EZEREK SU İLE KARIŞTIRIP, YARA ÜZERİNE BU SUDAN SURÜN.
  NOT: MUTLAKA SULANDIRIN, ÇOK ETKİLİ VE KESİN ÇÖZÜM.

 29. Kazım Alkaya dedi ki:

  Ben de Erhan beyi arayıp iletişime geçip Allahın izniyle şifa bulanlardanım. bana gönderdiği krem karışımını, sabununu ve çay karışımını dediği şekilde yaptım.yaklaşık 25 gün oldu. ellerim çok kötü idi. parmaklarımı neredeyse kullanamayacak vaziyette idim. şimdi ellerim tamamen geçti az da olsa kızarıklık var ayaklarımdaki egzema da yüzde 70 oranında iyileşme sağladı. bu ürünü 3 ay kullanmak gerekiyormuş.. ürün gayet başarılı …tüm Hasta arkadaşlarıma tavsiye ederim.. telefonu nu isterseniz verebilirim..Allah Razı olsun

 30. KEMAL TATLISU dedi ki:

  ARKADASLAR BEN 4 YILDIR ELLERIMDE EGZAMASI OLNA BIRISIYIM.YURTDISINDA OLDUGUM ICIN COK PAHALI HERSEY VE ZATEN CARESI YOK EGZEMAMIN DUSUNUYORDUM TAKI BIR JAPON CREMI ILE DENEYENE KADAR….BEN BU YORUMU SADECE NELER CEKTIGIM ICIN YAZIYORUM IYI GELIRSE DUA EDIN BANA LUTFEN…

  KREMIN ADI YU-BE SADECE AMERIKAYA BEDAVA DENEME URUNU GONDERIYORLAR MALESEF(GENEDE 6 DOLAR SHIPPING AMA DEGER.)…BEN DENEDIM ELLERIM YUZDE 70 GECTI SU ANDA.INSALLAH GECECEK TAMAMEN…BEN 45 DOLARLIK BIR KUCUK BIR BUYUK VE DUDAKLAR ICIN TOPLAM 3 VE BEDAVA SIMPLE LARLA 45 DOLAR BEDAVA SIPPING LE GELDI…COK MEMNUNUN ARTIK ISYERIMDE AVUCLARIMI GURURLA ACIP CALISABILIYORUM…MORALIM BAYA YERINE GELDI…SIZDE DENEYIM INANAMIYACAKSINIZ NE KADAR ETKILI OLDUGUNA HEMEN FARKEDECEKSINIZ…

  BEN SADECE YARDIMCI OLMAK ICIN BENIM GIBI HAYATI EGZAMADAN ZINDAN OLANLAR ICIN OTURDUM BU YORUMU YAZDIM…HERKESE GECMIS OLSUN DILEKLERIMDE FLORIDADAN DADAS KEMAL…

  KREMIN ADI YU-BE MESHUR JAPON KREM….

  ALLAHA EMANET OLUN…

 31. S.V. dedi ki:

  Oncelikle ALLAH'tan hepinize geride iz kalmayacak bir sifa vermesini dilerim. Burayi tesadufen gordum. Butun yorumlari okudum, durumunuza gercekten cok uzuldum ve sizleri elimden geldigi kadar aydinlatmaya karar verdim. Simdi once sunu belirteyim. Sedef hastaliginin bazi turleri egzama gorunumlu olur. Sizinkilerde oldugu gibi vucutta kasinti, kizarliklik, catlama, yarilma,pullanma ve deride kalinlasma oluyor. O yuzden krem, hap bunlarla rahazsizligi gecmeyenler dermatologuna gittiginde bunu sorsun israrla. Bunun teshisi biyopsi ile konuyor. Malesef tip ve doktorlar cok zayif buna isyanim cok fazla ve cok az durumlar disinda tip hic bir hastaligi tamamen tedavi edemiyor. Onlarin tedavi dedikleri sey gecici rahatlatma. %90 ni semptomatik tedavi. Bune demek? Yani ortaya cikan hastaligin belirtilerini geciren, o durumun ustunu orten ve gecici cozumlere denir. Ornegin; seker hastalarina bakin. Doktor diyabet ilaclarini yaziyor, hasta ilaci veya insulini vurdukca rahat ki bunlari yaptigi halde seker komasina giren, hastaneye yatan bir suru hasta taniyorum. Zaten genelinin receteleri klasiktir. Hemen hemen ayni ilaclar yazilir. Bunun gibi binlerce hastalkk var hangisini ilacla tamamdn duzeltmisler ki. Ancak hastayi omur boyu ilac bagimlisi yaparak vucudun diger fonksiyonlarini bozup omur kisaltiyorlar. Neyse devam edeyim. Dermatologunuz vucudunuzda olusan yaradan bir parca alip incelenmek uzere patolojiye gondersin. Bu teshisin dogrulugunu artirir. Bu teshis konarsa eger yine bir kac krem ve dozu dermatologuz tarafindan belirlenen haftada bir vurulan grip asisina benzer vurulmaya hazir derialti ignesi var. Bu ilaclar uzun vadede rahatlatmazsa bile teshisiniz dogrulanir, netlesirse ne bileyim sifali bitkilere baska alternatiflere bakarken arastirmanizi egzama diye degilde teshisi kesin konmus hastaliginizin adiyla arastirirsiniz. Simdi yazacagim sey cok degerli lutfen dikkatli okuyun. Bu kriteri kendinize prensip edinin. Insan kan ph degeri 7.35'tir. Kanimiz ne asidik ne baziktir. Bu degerin uzerine ciktikca ph bazik olur, altina indikce asitlesir. Ve sizler icin asidik olan hersey tahris edicidir. Zaten deriniz hassas oldugu icin kurumaya catlamaya bahane ariyor. Kullanacaginiz kremden, solusyondan tutunda suya kadar herseyin bir ph degeri var. Bu bizim kanimizin degerine ne kadar yakinsa vucudumuz icin k kadar idealdir.Kullandiginiz seylerin 7.35 ile ayni deger olmasi sart degil. Mumkun oldukca buna yakin olsun, 2 farkli urun olursa 7.35e yakin olan ustu tercih bahsettigimiz gibi bu degerin alti asidik ustu bazikti.biri asit digeri bazik(alkali) ise en uygunu baziktir. Ellerinizi mumkun oldukca deterjan turevlerinden uzak tutun bunun sebebide yine temizleyici urunlerin asidik olma ozelligi pislikleri temizlemeye yarar. Doktorlar deterjandan uzak durun derde cogu temelini bilmez bilende neden oldugunu izah etmez. Oysa deterjan disinda maruz kaldigimiz tahris edici cok madde var. Yol almak istiyorsak birinden degil hepsinden uzak durmaliyiz. En cok yikadigimiz yer ellerimiz oldugu icin kendiniz kullanacaginiz ozel bir sabununuz olsun. Zeytinyagi orani yuksek olan tercihen gliserinli, e vitaminli bir likit sabun alin. Gerekirse yedek alip isyerinizde de bunu kullanmaya ozen gosterin. Bu likit sabunlar elinizi yikadikta sonra hafif yagli kalir ve nemlendirir. Hem elleriniz temizlenir hemde yumusar. Diger zeytinyagli ve bitkili sabunlardan uzak durun. Cunku ilk yikadiginizda suyun etkisiyle nemli gibi gorunur, sonra daha cok kurutur. Ozellikle bayanlar eldiven kullanarak temizliklerinj yapsin. Yalniz pudrali eldivenlerden kacinin hele pudra inanilmaz kurutur. Karabiber gibi baharatlari azaltin. Derinizin elastikiyetini ve direncini artirici gidaladi arastirin ve tukegimini artirin. E ve c vitami ozellikle onemli. C yi sivri biberden bile aliyorsunuz, gerekirse bir e vitamin destegi alin cok faydali olacaktir. Hastaliginizi cok takmayin, onunla cok inatlasmayin. Siz direndikce o da direnecektir. Bir diger onemli noktaya deginmek istiyorum. Genelde hep deri rahatsizlinda ve kasinti da kaliplasmis bir soz "cigerden geliyordur" derler. Bunun haklilik payi soyle; karacigerin fonksiyonlarinda sorun oldugu bazj durumlarda kandaki ure seviyesi yukselir. Normal sinilarin ustune cikinca belirtisi vucutta kizariklik ve ozellikle kasinti olur. Karacigeriyle ilgili ciddi problemi olan insanlar degilseniz bu cigerden gelir diyen insanlara itibar etmeyiz hatta hipokrat misin deyip tersleyiniz ne gerek var bilmeden biliyor gibi konusup birde onlar sizi uzuyor 🙂 diger bir kasinti sebebi de stres stres stress… Insan cok bunalim yasadiginda, stres yasadiginda kasinir. Nedeni ise sinir uclarindaki bazi hucrelerden "histamin" salinir. Bunu algilayan reseptorler beyine iletir ve kasinma hissi olusur. Vucudumuzda kasinti baslar. Atarax tarzi ilaclar anti(ziddi,karsiti) histaminik oldugu icin o histamin salinan yeri bloke eder. Bu donemlerde bu tarz ilaclari aldikca rahatlad, almadikca kasinirsiniz. Temeli stres sebeplerini yok etmektir. Diger sebeplerin cok buyuk orani idiyopatik dedikleri sebebi bilinmeyen sebep ve hastaliklardir. Diger ve en onemlii tavsiyem doktorlara cok bel baglamayin ama isterseniz tamamende kopmayin. Hersey vesiledir ve sifayi verecek olanda yalniz ALLAH'tir. Insanlarin en buyuk hatasi bu. Doktordan bekler, ilactan bekler sifayi. O istemeden hic bir sey olmaz. Bu kadar dert O'na yurekten yonelip gonulden ibadet etmek, dua etmek icinde vesiledir. Bizi kendisine cagirir ama malesef bunu dusunmez insan. Herseyden medet beklerde ona samimi dua etmez. Oysa ALLAH kullarina der ki; bana dua edenin duasina icabet ederim. Her dua kabul olur er ya da gec. Bunu ALLAH diyor. Hayrin ve serrin onune dua gecer der. Durum boyle olunca yapmak gereken sadece O'na yonelmek, O'dan beklemek, istemek lazim. Ben insanlarda ki panigi de anlamiyorum. Doktor sen kansersin dese ne olacak. O dedi diye olecek miyiz? Bu olme korkusu vs. Gereksiz. Denize dusen yuzme bilmeyen bir insani dusunun, kendini teslim edip salsa suyun ustune cikacak ama bogulacagim diye panik yaptikca,korktukce her cirpinisi onu o korktugu olume goturuyor, daha da batiriyor. Iste bu durumda boyle.. Bu egzama olsun, diger hastaliklar olsun korkmaya, panige, strese,bocalamaya gerek yok. Siz, elinizden geleni yapin ama sifayi sadece ALLAH'tan bekleyin, O'na teslim olun. Cunku bizler O'na yonelmedikce, direndikce nasil istedigimizi versin bize. Bunlari endise yapmamaniz, rahat olmaniz icin aciklama geregi hissettim. Sunu da belirteyim. "Bekara kari bosamak kolaydir" diye bir deyim var. iyi bilirim ve severimde. Bu kadar sey soylemem bizzat kendi deneyimlerimden. Ben saglik sektorune veda etmeden once acil tip uzmaniydim. Cok az saglik personeli disinda cogu bu sektorden kazanc saglamak pesinde. Hasta olmus olmemid onemli degil onlar icin. Cunku bir hasta gider digeri gelir, hasta bitmez diyenlerini duydum kendi kulaklarimla. Herkes yolunda, cogu parasi icin doktor oluyor. Uzucu ama durum bu… insanlari bu kadar ucuz gormelerine isyanim var. Bende kucuklugumden bu yana cok hastalik gecirdim. Teshisleri konamayan, tedavi edilemeyen vs vs. Olumden de dondum. Hastanede yogun bakimda da yattim. Ailem olecegim diye gizli gizli agliyordu ben duyuyordum, biliyordum tabi. Ben ilac, doktor hepsini attim bi kenara ne olacaksa olsun direnmeye luzum yok, zaten boyle rezillik cekerek yasanmaz ne okur en fazla olurum gec olacagina erken olur dedim zamanin akisina biraktim kendimi ve sonuc ALLAH'a sukur hicc bir derdim rahatsizligim kalmadi. Temeli rahat olacaksiniz, stres yapmayacaksiniz. Bu normal yasantida da oyle. Ne kadar rahat olursaniz o kadar az korkulan seylerden uzak oluyorsunuz. Genelde her insanin korktugu hersey bir sekilde basina geliyor. Hic birseyden korkmayin ustune gidin. Siz boyle yaparsaniz o sizden korkacak. Hastaliginizi takmayin hatta icinizden onunla konusun, talimat verin ona ama kasmayin kendinizi, emin olun konusurken suphe duymayin. Aman baskasi duymasin deli der :))

 32. Beren Akpınar dedi ki:

  yaklaşık bir ay önce yine yorum yazmıştım o zamandan beri contratubex kullanıyorum ciddi anlamda iyileşme var yaralarımda tavsiye ediyorum…

 33. eray dedi ki:

  hepinize allahtan acil şifalar dilerim arkadaşlar şunu tekrar belirtiyim bu tür vakaların ana temel sebebi bagırsaklardır buraya yerleşen mantarlar yogun toksit madde atık oluştururlar yani zehirli alkolitler bu atık maddeler kana karışarak karacigere depolanırlar karaciger bu atık maddeleri süzemezse karacigerde agır tahribatlar oluşur yaglanma enzim bozuklukları vs gibi o halde öncelikle bagırsak mantarları tedavisi ve sonra karaciger tedavisi gerekli sizlere tavsiyem alovera jel öncelikle internette ibrahim gökçek alovera jelle alakalı videoyu izleyin sonra kendi kararınızı verin

 34. okan dedi ki:

  benimde yıllardır yüzümde var özellikle burun bölgesinde.denemediğim kullanmadığım şey kalmadı gibi.ama geçmedi bi türlü.yüzdeki egzama için önerebileceğiniz doğal bi ürün varmı acaba?herkese allahtan acil şifalar diliyorum

 35. efe dedi ki:

  uzun yıllardır cekiyorum yorumları tüm okudum allah razı olsun bu hastalıga aycicek yagı başta sebebi kanranlı sabun günlük yıkama kaşıntıyı önler eger cok azarsa siz yinede linkosin ignesi 4 5 adet yaptırın rahatlayın gerisi hikaye ben kullanmadık ilac bırakmadım baharat acı asitli iceceklerden uzak durun stresten uzak durun

 36. Ecem Şahin dedi ki:

  arkadaslar merhaba,
  ben ecem şahin 19.10.2011 tarihinde de yazmısıtım kuru maya maskesini yaptım ve herkese tavsiye etmiştim o maskeyi yaptıktan sonra hergün loraelin kırışık karşıtı gündüz yüz kremi var onu kullandım hergün, dikkat ettiğim eğer o kremi hergün kullanmazsam yüzümdeki egzama tekrarlıyor ama kullanmaya başladığımda hemen geri gidıyor ben eski iletim yani19.10.2011 tarihinde itibaren yüzümde egzama tekrarlamadı bunu bütün samimiyetimle soyluyorum belki birilerinede çözüm olur dıye yazuyorum.herkeze acil şifalar dilerim.

 37. nazan çolak dedi ki:

  stres egzaması ve hamilelikte oluşan egzama aynı türmü acaba

 38. Ali Kahramanoğlu dedi ki:

  Sayın Hilal Yaşar hanım Erhan beyin numarası. Beşyüzotuziki,altıyüzbir,onsekiz,altmışüç. ALLAH tan acil şifalar dilerim.NOT.size verilecek ilaçların aynen söylendiği gibi kullanmanızı tavsiye ederim.

 39. aslı yayla dedi ki:

  ARKADAŞLAR MUTLAKA OKUYUN……………. demir suyu içmek yılda 1 defa vücuda kuvvet veriyormuş hiç bir hastalığa yakalanılmıyormuş. ben yapmak istiyorum bunu mutlaka demiri nerelerden alabilrim acaba bilgisi olan varsa ACELE CEVAP LÜTFEN …. şimdiden cevap teşekkürler

 40. hilal yaşar dedi ki:

  benim de ellerimde egzama war bu erhan bey faydalı mı we numarasının yazılışıyla yazar mısınız rakamla gizlenio çünkü.

 41. Beren Akpınar dedi ki:

  Merhaba…
  Bende sizler gibi atopik dermatit hyastasıyım. Hamileyken başlamıştı 2 senedir devam ediyor. Başlangıçta fazla önemsemedim, geçer dedim sadece ellerimdeydi. Daha sonra kollarımda ve bacaklarımda çıktı. Artmaya devam ediyor. Denemediğim ilaç kalmadı, bitkisel ilaçlarda dahil.
  Psikolojim bozulmaya başladı, gitmediğim doktor kalmadı. Harcadığım paranın da haddi hesabı yok. Artık dışarı çıkmak bile istemiyorum. İnsanların soruları, bakışları yoruyor…
  Ne yapmalı, nasıl yapmalı bilmiyorum. Bildiğiniz veya tavsiye edeceğiniz doktor, ilaç, şifacı ne varsa denemeye hazırım…
  Eğer birşey deneyipte bu hastalıktan kurtulan varsa lütfen cevap yazsın…
  Herkese acil şifalar

 42. Burcu dedi ki:

  şöyle bir link buldum.ben denemeyi düşünüyorum.siz de bir bakın belki bir yardımı olur.. webseyyahi.blogspot

 43. aslı yayla dedi ki:

  ÖZLEM ………AYTEN ÇORUH …………. CAN OSTLARIM BEN İYİYİM KENDİLİĞİMDEN GEÇTİ SİZLER NASILSINIZ BEBEKLER DOĞDUMU İSİMLERİ GELECEK YIL BİLE OLSA YAZIN

 44. aslı yayla dedi ki:

  barış bey çiğ çiğ tohumlarınımı yutuyorsunuz ölçüsü ne

 45. BARIŞ ŞAHİN dedi ki:

  MERHABA SEVGILI DOSTLAR ,

  Bende 10 senedır var bu meret hastalık . Stresten falan degil tamamen karaciger bozuklugundan benimkisi. Domates, yumurta , sut , fındık fistik , kabak cekirdegi cay , kahve egzamalarımı azdırır. bu yıyeceklerden kesınlıkle uzak duruyorum . ayrıca sabah ac karına 1 cay kasıgı uzerlık tohumu yutuyorum. bu tohum 50 mucıze bıtkı arasında gelıyor. faydalı oldugunu lokman hekım ın kıtaplarında okudum yıllardır kullanırım . 1 hafta ıcınde ellerim ayaklarım kendine gelir. uzun sure kullanmam en fazla 1 ay sonra tamamen gecer egzamalarım . ne zamn gene baslarsa , bazen alerji bır ıkı sene sonra baslıyor . baslayınca gene kısa bır sure ( 1 ay her sabah ) yutarım tertemız olur allerjılerım gecer. 3 mılyonluk uzerlık tohumu sızı mılyarlar harcamaktan kurtarır. yanı benı kurtardı ınsallah sızı de kurtarır .

 46. Ali kahramanoğlu dedi ki:

  sevgili hasta arkadaşlarım,ben 7 senedir egzama hastasıydım,burada yazılanlardan Erhan beye ulaştım ve tadaviye başladım.Yaklaşık 3 aylık bir tedavi ile ALLAH ın izni ile şifa buldum.Şu an gayet iyiyim inşallah sizlerde şifa bulursunuz.Ayrıntılı bilgi almak isteyenler için cep telefonum 0532 605 xx ALLAH herkese şifasını nasip etsin.

  • Sinem Öztürk dedi ki:

   Ali Bey numaranızı rakam ile yazar misiniz ? Size ulaşmak bilgi almak istiyorum

 47. ipek dedi ki:

  hacamat nedir ?

 48. oguzhan aktas dedi ki:

  herkese selamlar tekrar yorum yazıyorum antalya bölgesinde hacamat sünnetini adam gibi yapacak birisi varmıdır.bilenlerin veya yaptıranların allah rızası için yazmalarını rica ediyorum.bir sağlık merkezi olursa çok daha iyi olur.ayrıca egzama pehriz yapmadıkça ve antidepresan kulanmadıkça hafiflemez.(zaten asla geçmez).allah herkesin yardımcısı olsun.

 49. ali can dedi ki:

  hacamat tedavisi egzamaya iyi geliyorsa gercekten önemli, çünkü hacamatı peygamber efendimizde uygulamıştır.Ama iyi anlıyan uzmanına sorup yaptırmak gerekiyor.

 50. feti keser dedi ki:

  bence yukarıda lütfü sayını ve ali kahraman beyi arayın bilgi alın uygun görürseniz erhan arkadaşlada konuşun ben bir yakınım için aradım bana şu an bazı önerilerde sadece bulundu aradım konuştum bence umut verici konuşun aklınıza mantıgınıza uyuyorsa bu hast kurtulabilirsiniz,yazık çok yorucu bir ilet kim ALLAH için yardım etmek istiyorsa rabbim ondan razı olsun karalatın ma politikalarını ve karamsarlı önemsemeyin çarenizi arayın akıl ve mantıklı bir şekilde rabim dermansız hastalık yaratmamış aramak güvenmek ve sabır etmek gerekiyor.Hacamat konusuna gelince ben hacamat uygulamasına inanan ve saygı gösteren bir insanım bir çok fiziksel hastalıgın en etkin tedavisidir bence ekzamaya yaradıgını okudum öyleyse gercekten çok önemli bir adım.Herkese acil şifalar diliyorum.

 51. ali ertas dedi ki:

  ellerimde egzama var ama kasıntı olmuyor sadece derim sertlesiyor sonra beyazlaşıp soyuluyor yeri çatlıyor ne yapabilirim acil çözüm arkadaslar sulu egzama degil

 52. max dedi ki:

  Dün hacamatın 8 . seansını yaptırdım, şu an Allah a şükürler olsun tamamen kurtulmuş durumdayım.Artık yılda bikaç defa yaptıracağım .Ben çok yararını gördüm.Hacamat olmasaydı şimdi kortizonlu iğnelerle sadece hastalığı baskı altına almış olacaktım.Ama asla iyleşmiycekti.Kılcal kan dolaşımı temizlenmeden hastalıktan kurtulmak mümkün değil.Bunun için de hacamat beni kurtardı.Sırtımdaki yanmalar,ne yesem kaşıntılı alerjiler,ensemde kafamda çıkan o yara gibi sivilcelerden kurtuldum.Allah herkese şifa versin.Hepinizi Allah a O,yüce yaradana emanet ediyorum Efendim.

 53. Burcu dedi ki:

  arkadaşlar öncelikle merhaba..bu sıkıntının bukadar çok insanda olduğunu gördüğüme sevinsem mi üzülsem mi bilemedim çünkü bende yaklaşık 9 yaşımdan beri bu hastalıkla yaşıyorum ve çevremde bu sıkıntıyı yaşayan çok insanla karşılaşmadığım için bende olmasına çok üzülüyordum.çocukluğumdan beri psikolojimi bozan bir olaydır,kendimi hep pis gibi hissetmişimdir.üstelik bu kadar titiz bir insan olmama rağmen bende olmasını kabullenememişimdir.tabiki beni bu şekilde düşündüren bazı doktorlarımızın bilgisizliği..senelerce hastane kapılarını aşındırırken buna mantar diyen oldu,uyuz diyen oldu hatta kepek şampuanı verip gönderen de..nitekim sonucunda 17 yasındayken gittiğim doktor bunun egzama olduğunu söyleyip bana bir ilaç yazdı adı DERMOVATE LOSYON..bu ilaçla egzmamdan 5 – 6 günde kurtuldum..çok mutlu olmuştum..lakin bu ilaç hastalığın kesin tedavisi değil ne yazıkki..2 – 3 hafta içinde yeniden başladı sıkıntılar..benim saç derimde egzama var..şuan 24 yaşındayım ve senelerdir halen bununla yaşıyorum..en sonunda geçenlerde yeniden doktora gittim..bana bir yapma ilaç (kabukları dökmek için),bir hap(kaşıntıyı gidermye yardımcı olsun diye),bir de MOMECON LOSYON verdi..suan kullanıyorum daha sonuc alamadım ama iyleseceğini biliyorum..sadece yeniden olacak mı beni düşündüren o ve olcağından da eminim aslında..diyeceğim şu ki egzmanın,özelliklede saç derisinde olanın kökü stres ve stres olduğu sürece tamamen geçme şansı yok..sadece gecici süre tedavileri var.bu iki söylediğim losyonda bu işe yarıyor.fakat dermovate biraz daha ağır bir ilaç,sonraki gittiğim doktor kullanmamamı söyledi,veren doktor da sürekli kullanım için uygun olmadığını,iyileştiği anda ilacı kesmemi söylemişti yani sakın sürekli kullanmayın.çünkü bu ilaçların içinde fazlaca kortizon var..ayrıca gecenlerde gittiğim doktor da dirsek ve dizlerde cıkarsa kesinlikle vakit gecmeden hastaneye gelmem gerektiğini söyledi..eğer böyle bir durum olursa biyopsi yapılıyormus..bilginiz olsun bu durumu ciddiye alın..ayrıca egzamanın karaciğer ile ilgili sıkıntılara bağlı olabileceğini hatırlatmak istiyorum bu yüzden hastaneye gittiğinizde bir kan testi yaptırıp değerlerinize baktırın..doktor benden alerji testide istedi,cünkü benim vücudumun farklı bölgelerinde de cıkmaya basladı..alerjik bir egzama türü olabilir..oyüzden bu testi yaptırmanızıda öneririm..benle aynı sıkıntıyı paylaşan arkadaşlara yardımcı olmak adına ve kendimde paylaşmak adına yazdım bu yazıyı..umarım bi faydası olur..hepinize acil şifalar diliyorum..umarım herkes derdine çare bulabilir..hoşçakalın.

 54. Ali NAZLIGÜL dedi ki:

  Yukarda egzamadan kurtuldum diyen kisinin söyledigi ilac degil özel , deriyi yumusatan bir krem sadece

 55. max dedi ki:

  ben de hacamatla kaşınmalr ve ensedeki sivilceler bitti sayılır ama hacamata devam ediyorum.ensemde o kadar çok çıktıki sivilce yara gibi iz bıraktı.bir de bu izleri tedavi için doktor doktor dolaştım ama en sonunda bir dr Expigment %4 olanından verdi akşam yatarken sürdüm sabah kalktığımda derinin rengi açılmıştı az da olsa.hem sivilceyi yok ediyor ,hemde bıraktığı leke izlerini yok ediyor.yani derinin rengini açıyor.bugün 4. gün neredeyse izlerden kurtulmak üzereyim.en fazla 15 içinde eser kalmaz .yalnız yüzünde olanlar dikkatli kullansın çok sürmesin % 2 olandan başlasın ve azar azar sürsün deriyi kızrtıyor ve kabuğunu kaldırıyor.benim ense olduğu için fazla kızarmadı.ama yüze kullananar man dikkatli olsun.Daha iyi birşey varsa siz de paylaşın arkadaşlar.aslında her derdin dermanı var ama önemli olan bulabilmektir.herkese acil şifalar…

 56. max dedi ki:

  Sayın egzamadan kurtuldum ,hastalığınızı tam olarak yazabilirmisniz,nasıl bir egzamaydı,besinlrden kaynaklanan atopik egzamamı kaşıntılı ve kabarçıklı,*yoksa başka türlü mü yazarsanınız buradaki herkes daha iyi anlar.

 57. Egzemadan Kurtuldum dedi ki:

  Ben Almanyadan yaziyorum. 4 yil boyunca ellerimde egzema hastaligini cektim. 4 yil boyunca sürekli kortison tedavisi oldum. Ilacim bitdikce baska doktora gidiyor yazdiriyordum. Kortisonun yan etkileri kisa sürede kendisini gösteriyordu asiri kilo alma, kemiklerimin sizlamasi v.s. Kortisonu hamile kalinca mecburen biraktim ve kendime bu süre icin careler aramaya calistim. Yok dutmus yok sirkeymis hepsi daha cok azdirdi egzemayi. Sonra (malesef almanca ismini biliyorum sadece) Sebamed in Spezialcreme sini buldum ve denedim hemen bir gün sonra hisedilir bir iyilesme söz konusu oldu. Sonra sürekli kullanarak yavas yavas yok oldular. Sürekli tazeyelerek sürdüm özellikle geceleri yatmadan önce…. Simdi bu dertden muzdarip herkese bu ilaci aliyor ve hediye ediyorum ve tavsiye ediyorum. Bu hastaligi ceken birisi olarak kasintinin bütün vücuda verdigi aciyi biliyor ve care arayanlara tavsiye ediyorum.

 58. max dedi ki:

  Ali Bey bu hastalıkların hemen hemen hepsinin sebebei aynıdır.kimsi tatlı yer allerji olur kimisi acı yer olur,kimisi hazır gıdalar yer olur,kimisi yağlı yer olur,kimisi bunların hepsinden olur.ama sebep aynıdır.deri altındaki toksit kan dışarı çıkmadıkça tedavi olnmuyor malsef.tatlı da vücuttaki doğal histamin oranını yükseltir.doktorlar da histamini düşürmek için ya antihistaminler yazarlar ya da kortizonlu iğneler,ilaçlar veriler.karaciğer yediğin besini tanımıyorsa sonuç bu olur.

 59. max dedi ki:

  tatlı bağırsaklrdaki mantarları besler,mantarlar tatlıyla beslenirler ne kadar çok tatlı o kadar mantar demektir.Bu da allerji ve egzamaya neden olur.çünkü tatlı yediğinizde bağırsaklardaki mantarlar artar ve mantarlar toksit maddde üretirler.etil alkol,metil alkol,bütül alkol gibi alkoller üretir bu alkoller de karaciğere gider. karaciğer de kendi görevini yaparken bir de bu alkollerle uğraşmak zorunda kalır ve görevini tam yapamaz.görevini yapamadığı zamanda vücudun çeşitli yerlerine herkeste farklı hastalık olarak yollar.bu bölgesel terlemeden tutun da ekzama,allerji vs vs.malsef doktorlar bu konuda birşey bilmedikleri gibi öğrenmek için ne çaba harcıyorlar ne de kendilerini yetiştirmek için araştırma yapıyorlar.onlar üniversitede öğrendikleri bikaç ilacı sadece yazmayı biliyorlar.ben kendi hastalığım için kaç doktora gittiysem sivilcedir bu tatlıdan yemekten değil istediğini yiyebilirsin dediler.gülermisin ağlarmısın doktorların haline.ben istediğimi yeseydim şimdiye kadar her yerim yara içinde kalmıştı şimdi.baktım olacak değil kendim araştırdım ve hastalığım teşhisini koydum şimdide tedavi oldum sayılır yüzdde 95.hacamatla bu dertlerimden kurtuluyorum Allaha şükür.

 60. Ali NAZLIGÜL dedi ki:

  bende 17 yildir egzama hastasiyim Türkiyede Almanyada Prof olmus cilt doktoruna gittim o da normal doktorlarin verdigi kremi yazdi 3 ay randevu beklemistim yani tIpta caresi yok Yorumlarin cogunu okudum fakat kimse TATLI Gidalar yenildikten sonra egzamanin arttigini kasindigini yazmamis bende cikolata cay sekeri veya herhangi tatli birsey yiyince kasinti basliyor egzama artiyor sizde kendinizde bir deneyin tatli seyler yemeyin sonuc ne olacak selamlar…

 61. emre karataş dedi ki:

  arkadaşlar egzama tedavisinde combou tea yı deneyipte olumlu sonuç alan varsa emre_16_03_1991@hotmail.com adresine mesaj atabilir mi rica ediyorum

 62. emre karataş dedi ki:

  arkadaşlar bende yüzümde ve saçımda egzama var. daha önce kullanmış ve olumlu sonuç almış olanlar hap, bitki çayı veya bitkisel tedavi önerebilir mi? rica ediyorum.ayrıca email adresim emre_16_03_1991@hotmail.com lütfen yardımcı olabilir mi

 63. max dedi ki:

  Zeynep,ben sülük demedim ,hacamat dedim.Hacamat vücutta belli yerlere önce özel kupalarla vakum uygulanıyor,sonra o vakumlanan yerde kan iyice toplandıktan sonra neşterle çizikler atılıyor.atılan çiziklerden kan çıkmaya başlayınca tekrar kupalarla vakumlanıyor,bu işle 3 defa tekrarlanıyor.böylece toksinler dışarı atılıyor.en sonunda pansumanla kapatılıyor.Sülükle yapılan tedavi lerde var ama ben hiç sülükle kan aldırmadım.genelde kafadan olunca hacamat yapıyorlar sülğklede vücudun belli başlı yerlerine yapanlar var.ben tanıdık birine yaptırıyorum.Ama ,eğer tanıdk ve güvelilir biri yoksa çevrenizde Skarya üniversitesinde ve ankara üniversitesinde de hacamat yapılıyor.sizin de benim gibi karaciğerle ilgili problemleriniz var anladığım kadarıyla. ama hastalığınızın ne olduğunu yazarsanız ,neden olduğunu yani yemeklerden mi oluyor başka birşeyden mi onu bilmiyorum .genelde bu tür rahatsızlıkların hepsi karaciğerden kaynaklanıyor.ben pazar günü tekrar yaptıracağım .en son hacamattan beridir çok iyiyim.ama yediklerime yine de dikkat ediyorumhacamat can acıtmaz ,sülük de aynıdır canı acıtmıyor.ben kafadan da hacamat yaptıracağım.insan lar bu tür şeylere gülerler çünkü bunlar unutturulmuş ve insanlar böyle şeylere ianamıyor.Peygamber efendimizxin hadisi var bu konuda .ama Allah dert vermesin .her derdin dermanı var ama bazen tıp herşeye çare olmuyor.mesela benim diş etimde de 7 ay önce bir akne çıktı .iltihap gibi dr gitttim antibiyotik verdi kullanmadım .halbuki buna neden olan da o lanet antibiyotikti.antibiyotikten sonra diş etimde ve yediğim şeyler yüzünden vücudumda kaşınma ve sizvilce gibi yaralar çıktı.eğer bilmesem ve dr ların verdiği antibiyotikleri içsem şu anan herhalde dışarı çıkacak durumum olmazdı.çok şükür son hacamattan beridir vucudumdaki kaşınmalar da durdu.ama vücut temizleninceye kadart devam edeceğim hacamata.bir de bazıları yaptırıyor ben faydasını görmedim diyor sebebi ya bir iki defa yaptırıp devam etmemiştir ,ya da bilen birine yaptırmamıştır.kan alınacak noktayı bilen birisi olmalı ki hacama-t da yararlı olsun.hacamat için en uygun mevsim de mayıs ve hazirandır.her zaman yapılır ama bu iki ay daha iyidir.kanın vücutta hareketi artıyor bu aylarda.bulunduğunuz yer neresi bilmiyorum.eğer çevrenizde yoksa bir çok ilde yapanlar var.ayrıca dediğim gibi ankara ve sakarya üniversitelerinde de yapılıyor.sağlık bakanlığı onaylı.zaman zaman burada değşmeler yazacağım.belki birilerine faydası olur.çünkü ben faydasını görüyorum çok şükür.

 64. zeynep dedi ki:

  max sız sulugu tedavı merkezındemı uygulatıyosnz yoksa tanıdık bırımı yardmcı oluyor? bırde tek seferde kac tane uyguluyosnz? bende kendım uygulamayı dusunuyorumda cevremde bana yardımcı olabılecek bu ısten anlayan kımse yok hep anlatıyorum bana guluyolar. sıze zahmet tedavıyı yaptırdgınız kısıye sorarmsnz benım sac dıplerımde yuzumde ve kulaklarımın arkasında ve ıcınde var nerelere uygulamam gerekıyoms nolur cok caresızım:(( bırde sulukler cok canını acıtıyormu bırazda bundan korkuyorum?

 65. max dedi ki:

  Zeynep,hacamat vücutta 14 nokta var . O noktalara uyguluyorlar. Eğer sorun karaciğerden kaynaklı ise ,tam karaciğerin arkasına uygulanıyor.Vucudun tamamından kan almak için sırt dedikleri bölgeden alıyorlar.Yani hastalık neredeyse oradan alınıyor.Kafadan,omuzlardan,enseden,kulak arkasından,böbrek arkalarından,bacaklardan ,sırtta belli başlı 5-6 noktadan uygulanıyor.zaten bunu yapanlar biliyorlar .Tabi bunu yaparken işi iyi bilen birisinin olması ,yapılacak gün ,mevsim,çok önemli.En doğru mevsimdeyiz zaten.Hcamat olduktan sonra da perhiz olman gereken yiyecekleri söylerler.Acı,ekşi tuzlu,hayvansal ürünler.vs.karaciğeri soğutucu besinlr tüketilmeli.karaciğer en sıcak organlardan 2. sidir.o nedenle soğuk ve soğutucu besinleri sever.yoğurt,salatalık,limon,soğuk bal şerbeti,bal ,balık vs.hacamatla vücutta ,deri altında birikmiş dışarı atılamayan toksit kan alınıyor.o pis kan dışarı çıkmadıkça hastalık iyleşmez.bütün deri hastalıklarına iyi geliyormuş.benim yaptırdım kişi gözlük kullanıyormuş kafadan yaptırdığı için şimdi gözlerinde hiç bir sorun yok.gözlükleri çıkarmış.bende de faydasını daha ilk hacamatta sırtımdaki yanmanın geçmesiyle farkettim.4 . seansta da allerjim iyi durumda.zaten hacamatta tedavi öyle uzun sürmüyor.anında etkilerini görüyorsunuz.en fazla bir hafta içinde gen ç alyuvalarlar hızla çalışmaya başlıyor.çünkü hacamat olunca yaşlı ve ölü alyuvarlar vucuttan çıkıyor.genç alyuvarlar daha hızlı bir şekilde butün vucutta çalışmaya başlıyor.yani bağışıklık sistemi güçleniyor.yıllarca içtiğimiz ilaçlar ve yediğimiz besinlerin zehrini dışarı atıyor.ben bizzat yaşıyorum bunu şimdi.Peygamber efendimizin hadisi var bu konuda.bazı haccamlar tek seferde 10 -15 noktadan aynı anda yaparlar.ama benim yaptırdığım kişi,her sansta tek bir noktadan kan aldı.önce sırt,bir hafta sonra karaciğerr arkasından aldı .sonra dedi 1 ay sonra yapacağız.bir ay sonra tekrar önce sırttan ,sonra aradan bir hafta geçti karaciğer arkasından aldı.toplam 4 seans.sırtt dedikleri yer kalbin arkalarında bir yer.oradan alınca vücudun heryerinden kan geliyor. ama oraya yakın yerlerden tabi ki daha fazla alınıyor.1 hafta yada en fazla 15 gün sonra tekrar sırrtan aldıracağım .sonra tekrar karaciğer arkasından. burada sizlerle paylaşacağım gelişmeleri.Yüce Rabbim dert vermişse dermanını da vermiş emin olun.ama biz herşeyden bi haberiz.cahiilliğimizden dolayı hep kimyasal ilaçlarla ,yanlış beslemnmeyele kendimizi hsata ediyoruz.halbuki binlerce yıl önceden nasıl beslenişlmesi gerektiği söylenmiş.sağlıcakla….

 66. max dedi ki:

  2 MAYIS DEMEK İSTEMİŞTİM ÖZÜR.YANİ 30 NİSANDA HACAMAT OLDUM.

 67. max dedi ki:

  Bugün 30 Nisan 2012 .Bunda 3 gün önce hacamat seansının 4. sünü yaptırdım.İnanılmaz şeyler oluyor.4. seansta ensemde besinlerden dolayı çıkan sivilceler.şak diye kesildi.çok mutluyum.çay içemiyordum ama 3 gündür içiyorum .allerji olmadım.ama perhizimi hemen bozmayacağım .beslenmeme dikkat edeceğim. Çünkü ,hacamat seanslarına devam edeceğim.çok şükür doktorlartın verdiği kortizonlu iğneleri yaptırmadım.mecbur kalsaydım yaptıracaktım.çünkü son 2 aydır artık hiçbirşey yiyemez olmuştum .herşey allerji yapıyordu.tüm vücudum kaşınıyordu,atopik dermatit(ürtiker)yüzünden yara gibi olmuştu ensem.Allah a binlerce şükürler oılsun.Ayrıca sırtımdaki o dayanılmaz alev alev yanmalar ilk hacamatta yok olmuştu zaten.Allah herkese şifa versin.

 68. zeynep dedi ki:

  sevgılı max hacamat tedavısını nerelere uyguluyosnz tam olarak acaba? evre evre bılgı verırsenz cook sevnrm….?????

 69. YAZ SELİ dedi ki:

  ARKADAŞLAR BEN DE TAM 20 YILDIR SEDEF HASTASIYIM. HER GÜN İNTERNETTEN SAYISIZ ARAŞTIRMA YAPIYORUM. SEDEF VE EGZAMA İKİSİ BİRDEN VAR. KAŞINTI ÇOK OLUYOR. ÖNCELİKLE HUZURLU BİR YAŞAM GEREKİYOR. BU HASTALIK SÜREKLİ BAKIM VE DİKKAT İSTİYOR MAALESEF. ŞEKER GİBİ, TANSİYON GİBİ. YEDİĞİMİZ İÇTİĞİMİZ HERŞEY ÇOK ÖNEMLİ. GEÇEN SENE BİR LOSYON ÇIKMIŞ PİYASAYA. ADI SEDEF EGZAMA LOSYONU 2011 MİŞ. İNTERNETE YAZIN BİLGİ VE TELEFON NUMARALARI ÇIKIYOR. FİYATI DA 55 TL. SONUÇ İYİYMİŞ. KORTİZON DA YOKMUŞ BU DA İYİ. BİR DE KATRAN VE VAZELİNLE YAPILAN BİR UYGULAMA VAR. KAŞINTIYI VE KABUKLARI YOK EDİYOR VE ARDIÇ KATRANI SABUNU DA ÇOK İŞE YARIYOR. BEN DENEDİM ÇOK İYİ GELDİ. İKİ GÜNDÜR KATRAN SÜRMEYE BAŞLADIM. ÇOK AĞIR KOKUYOR AMA OLSUN İYİLEŞİNCE BIRAKICAZ, SABILI OLMALIYIZ… BUNUNLA İLGİLİ DE GOOGLE'A YAZARSANIZ HERŞEYİ BULABİLİRSİNİZ. HASTA YORUMLARINI DA. ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN…

 70. max dedi ki:

  bu arada hacamatın her türlü deri hastalığına iyi geldiğini tecrübe edenler var.

 71. max dedi ki:

  Arkadaşlar benim de ensemde çıktı ekzama .5 aydır.herşeye kullandığım antibiyotik neden oldu.kimyasal ilaçlardan uzak durun .mecbu kalmadıkça antibiyotik,ağrı kesici vs kimyasallardan uzak durun.vücutta kortizon histamin dengesi vardır.bu sistem bozulunca her türlü allerji ortaya çıkıyor.bunun bozulmasına sebep olan şey de mide bağırsak florasının bozulmasıdır.bunu bozan da antibiyotiklerdir.yani karaciğerden önce mide bağırsak iyi olmalıdır.bataklığı kurutmadan sivrisinekleri öldürseniz de boş.bağırsaklar bağışıklık sistemini kaybediyor kimyasal ilaçlar yüzünden.bağırsaklar çok ibidir.önemli enzimlr salgılıyor.bağırsağın içi halı bibidir.yüzeyindeki tüyler di amino oksidas denen enzim salgılıyor.buna benzer b1,b2,b12,folik asit gibi vitminler salgılar.eğer çok çay ,kahve ,asitli içecekelr,salam ,sosis sucuk ,pastırma ,çiğ köfte,acı ekşi en önemlisi de antibiyotik ve penisilin iğneleri tüketirseniz bağırsakların içi yanar kavrulur.vücut için gerekli enzimleri salgılayamaz.toksit made üretir bağrsakalr.bu da kareciğere gider .etan metan bütan gibi zehirli gazlar ,etil alkol metil alkol,bütül alkol gibi alkoller de karaciğere gider.karaciğer de bunları arıtamaz ve vucudun herhengi bir yerine herkeste farklı hastalık olarak yollar karaciğer.O nedenle de biz sorun karaciğerlerdedir deriz.Ama asıl kaynak mide bağırsaklardır.mide bağırsak florasını dediğim kimyasallar ve besinler bozar.bunlara dikkat edin.karaciğer de arıtma makinesi gibidir.kendi görevini yaparken bir de zehirli alkol ve gazları arıtmakla uğraşır bunları arıtamazsa işte ekzama ve allerjiler ortaya çıkar.vs bir sürü hastalık.ben dr . değilim.sadece rahatsızlığımdan dolayı çok araştırdım.kendi doktorumuz kendimiz olmak zorundayız.Bilnçli olmalıyız aksi takdirde hayat zehir oluyor. ben geç oldu ama ne yapalım öğrenmeye çaılışıyoruz.İtalyan dr simoncini bağırsaklar ikinci beynimizdir diyor.şaka değil gerçekten öyle bağırsakların yaptığı iş beyninkinden azımsanacak değildir.Ha ben hastalığım için 5 aydoır çare buldum mu hayır.yediğim besinler sivilce şeklinde allerji yapıyor.lekelere limon sürüp hahifletiyorum.Hacamt çok iiyimiş araştırdım.vücuttaki toksit kanı vücut dışarı atamadığı için hastalık yapıyor.hacamat yapınca deri altındaki kirli kan dışarı çıkıyor kanın vücuttaki akısı hızlanıyor.yani kan hücreleri yenileniyor.ben de hacamata başladım.vücuttaki pis kan temizleninceye kadar yaptıracağım.şifa Allahtan dır.benim sırtımda yıllardır ateş bibi yanma vardı.karaciğer arkasından ve sırttan birer defa yaptırdım 1 hfta sonra yanma falan kalmadı.dedim ya vücut pis kandan arınıncaya kadar devam.ayda bir tabi.her gün hacamat olmaz.ama allerji yapan besinleri yemediğimde sorun olmuyor fazla.Bu arada zaditen de kullanıyorum.1 hafta oldu başlayalı. Sağlıcakla kalın .

 72. sami ay dedi ki:

  sülük sulu egzamaya iyi geliyor kullanılabilir.

 73. kahraman aybey dedi ki:

  slm arkadaslar ben 15 yıldır cekıyorum egzamayı malesef zamanla yer degıstırıyor ama sızı bırakmıyor denemedıgım ılac kalmadı sadece askerlık yıllarımda gectıgını gordum acaba bız cok mu stres yapıyoruz bunuda gecmıyor anlayamadım

 74. esra sugur dedi ki:

  slm arkadaslar yenı bısey duydum suluk tedavısı we 4gun once yatırdım ıyı gelırse hbr werecegım

 75. nur dedi ki:

  ayrıca kirpini arastırdım ve kirpi etinin haram oldugunu ögrendim arkadaslar haram olan bı seydende sifa gelecegıne ınanmadm ben hıc. eger faydalı olsaydı haram kılınmazdı dıye dusunuyorum….

 76. nur.... dedi ki:

  merhaba arkadaslar bende yaklasık bes yıldır egzama rahatszlıgı cekıyordum.sac dıplerımde kulak ıclerımde ve de yuzumde vardı erhen beyın kurunu kullanmaya basladım bır hafta oldu ınanılmaz ıse yaradı.bende buradakı arkadaslardan ulastım ona ve paylasanlardan Allah razı olsun. kasıntılarım ve pullanmalar gectı bugune kadar hıcbır doktorun verdıgı kremler bolesı etkı etmemıstı kullandgım halde sıkayetlerım devam edıyordu ama bu kurle ole degıl cok ıse yaradı erhan beydende buraya yazan arkrdaslardanda rabbım razı olsn… bence cok dusunmeyın erhan beye ulasn yukarıda no su mevcut.ılk basta bende ınanmamstım ama denemekte fayda oldugunu dusundum.. zaten etkısını gorursenz ucret oduyorsunuz eger gormezsenız sorun yok denemekten bısey kaybetmezsnz rabbım hepınıze sıfa versn….

 77. elif dedi ki:

  ARKADAŞLAR BENDE YILLARDIR BU DERTTEN MUZDARİBİM KULLANMADIĞIM YOL KALMADI HENÜZ ÇARE BULAMADIM kirpi etinide BİR AVCI TANIDIKTAN TEMİN ETTİK MECBUREN YEDİ MHİÇ BİR ETKİSİ YOK BİRDE BİR KERE YEMEKLE OLMUYOR ZATEN SÜREKLİ TEMİNİDE MÜMKÜN DEĞİL
  YEMESİDE O KADR KOLAY DEĞİL PSİKOLJİK OLARAK DAHA KÖTÜ OLUYOR İNSAN SADECE HÇEŞİTLİ HAYVANLARI YEMEKLE BU İŞ PLMUYOR MALESEF DAHA ÖNCEDE SÖYLENEN BAZI HAYVANLARI DENEDİM AMA HATIR ASLA Bİ DAHA BU TÜR HAYVANLARI YEMEYECEĞİM YETER ARTIK YEMEK İSTEMİYORUM BAŞKA BİR CANLI DAHA HEPSİ HURAFE BUNLARIN İYİLEŞEN TESADÜFEN BAŞKA ŞEYDEN ETKİLENMİŞ VE İNANMIŞ OLABİLİR ŞUAN İÇİN SAÇ BÖLGESİNDE OLANLARIN SIK SIK SAÇ YIKAMALARI RAHATLATIYOR VE DE KINAYI 15 GÜNDIE BİR DENİYORUM BÜYÜK ORANDA AZALMA VAR BİDE EL VE YÜZ BÖLGESİ İÇİN mesirmacunu SÜRÜYORUM HER GÜN, RAHATLAMA OLUYOR BAŞKA ÇARELERDE ARIYORUM BULURSAM PAYLAŞACAĞİM SİZİNLE SEVGİLER….

 78. yyayla dedi ki:

  2 yıldır avuç içlerimde nasırlaşma ,kaşıntı yarılmalar var.bazen delicesine kaşınıyo.alerji testi yaptırdım.krem kullandım ama sonuç alamadım.yardım ve yorumlarınızı bekliyorum

 79. hakan konuk dedi ki:

  slm arkadaşlar öncelikle herkese allah şifa versin.bende yaklaşık 10 yıldan beri bu illet hastalıkla uğrasıyorum .benim sadece yüzümde var ve beni aşırı derecede rahatsız ediyor.denemediğim krem kalmadı.kremler kullandığım an iyi geliyor ve daha sonra sanırım bağışıklık kazanıyor ve yüzüm daha kötü oluyor.sürekli bi ilerleme var yüzümde.bende kirpi etinini faydasını duymustum.2 gün önce bi yerden bir kipri eti temin ettim.her akşam yiyorum tadı oldukça güzel.eğer geçirirsee bunu burdan sizlerle paylaşamcağım.

 80. ay ten dedi ki:

  selam bu egzamanın önce nedenini bulmak gerek.kimisine birşey dokunuyor o alletrji yapan şeyi yemezse içmezse dokunmazsa kurtulur.genetik olanlar varmış onlarıda geçici çöümlerle halledecekler artık.birde sonradan oluşan nedeni belli olmayan strese bağlanan egzama var.üstten bişey sürmenin faydası yok çünkü yine oluyor ve içten geliyor.yinede acil durumlar için ben en son çok kaşınıp kanamış iltihap kapmış ve şişmişti.artık bişey kullanmak istemediğim için iyice azmıştı.zeytinyağı sürdüm sabah akşam.ilk gün gerilemeye başladı ve birkaç gün içinde iyileşmeye başladı.ama zeytinyağı sürmek zahmetli olduğu için ve bu şey içten geldiği için zeytinyağını içmeye başladım.sabah akşam aç karnına 2 yemek kaşığı.şu an bütün yaralarım iyleşti.son kabuklar döküldü.ve alttan yenileri gelmiyor.kram dahi sürmedim daha iyi gözlemlemek için.o katır kutur paramparça olan derilerim şu an krem sürmeden bile gayet eski güzelliğine ve yumuşaklığına kavuştu…hayvanların canını yakmaya kendinize virüs bulaştırmaya dünya paralar dökmeye hiçbirşeye gerek yok.zeytinyağı son derece zararsız faydalı ve heryerde bulunan bişey.ve kahvaltıdan önce iki kaşık içmek hiçte zor değil….saygılar herkeze geçmiş olsun 🙂

 81. ay ten dedi ki:

  lütfen kirpileri rahat bırakın.ondan gelecek şifa gelmesin.ona gelene kadar bir sürü yöntem var.rahat bırakın şu hayvanları nedir sizden çektiği bu hayvanların ya…ayrıca kulaktan dolma iş yapmayın.o kirpideki virüs insanlar için tehlikeli imiş.egzamaya bir iki ay iyi gelecek diye başka rahatsızlığa yakalanacaksınız.bir iki ay iyi gelen sayısız yöntemler var kardeşim ya.zavallı masum canlılardan çekin elinizi artık.

 82. e. kalender dedi ki:

  çok fazla uzatmayım sedef için kaktüsün kivi ye benzeyen meyvasını deneyin.(yazın rahat bulunur) egzama içinde herkesi kolayca uygulayacağı birşeyi inşallah yakında buradan paylaşıcam(şu anda kullanıyorum iyi gelirse, çünkü inanması çok zor :))

 83. sakip YILDIZ dedi ki:

  merhaba arkadaşlar 1979 doğumluyum 2008 yılından beri parmaklarımda eğzama var.
  çok küçük sivilce gibi kaşıntıyla patlıyor sulanıyor sonrasıda yara ve acı kesiklerde oluşuyor. bursada bir çok doktora gittim kremler ffaydasını görmüyorum birtek kortizon iğne olursam belli bir süre kayboluyor ama yeniden çıkıyor .Geçen yıl bir arkadaş kirpi etinden bahsetti ayaklarında mantar olduğunu kirpiyi yiyince uzun bir süre mantarının ve ayak kokusunun geçtiğini söledi bende denemeye kara verdim.
  Köylerde eşi dostu olan arkadaşlara söledim bana bir kirpi getirdiler . suyun içinde zor kestiler temizlediler bende pişirip şifa niyetine 1 kirpi yedim çok temiz hayvan etide çok lezzetli 3 / 4 ay ellerim tertemizdi sonra yine başladı .Duyumlarıma ve araştırmalarıma göre yılda 2 yada 3 kez kirpi yemek gerekiyormuş önümüzdeki ay yine yiyecem kirpiyi soran arkadaşlara denemenizde fayda var diyorum çünkü benim işim gereği ellerim kimyasallarla temas halinde olduğu için tekrarladı .

  ilk bahar ve yaz aylarında kirpi bulmak çok kolay yeşilin olduğu heryerde bulabilirsiniz ancak kesmesi gerçekten çok zor kesmesini bilene kestirin hayvana eziyet etmeyiin derim . Allah hepimizin şifasını versin Saygılarımla sakip_yildiz@hotmail.com

 84. Ayhan dedi ki:

  Atopik dermatit'te en temel sebeplerinden biri inek sütü alerjisidir. Bunun için en başta inek sütü içeren ürünlerin tüketimini sıfırlayın.

 85. döndü özer dedi ki:

  ARKADASLAR BİR TATLI KAŞİĞİ KARBONATİ (SODA) BİR MİKTAR ILIK SUDA ERİTİN VE EGZAMALİ BÖLGEYE SÜRÜN GERÇEKTEN FAYDASINI GÖRECEKSİNİZ BEN BÖYLE YAPTIM ŞİMDİDEN GEÇMİŞ OLSUN ALLAH SİFANİZİ VERSİN….

 86. zeynep dedi ki:

  benim 3 aylik bebeyim var kaasinda sari sivi cikiyor ve sarariyor suratida cok uru bazen ordanda sivi cikiyor uztelik cok kasitiyor lutfen yardimci olun

 87. fid. solmaz dedi ki:

  Ağzına sağlık Allah o ota o ismi vermiş ise boşuna degil demek önemli olan doğru kullanabilmek insanların bu kadar çaresiz olmaları gerekmiyor araştırmak lazım bugün egzama ve sedef bir dünya insanın sorunu inşallah çihan sen gerekeni yaparsın bizlerede vesile olursun.
  Geçmiş olsun

 88. cihan akseki dedi ki:

  arkadaşlar şimdi sizlerle denediğim bir şeyi paylaşmak istiyorum 15 yıllık sedef hastasıyım artık tam canım yanı doktordan hastaneden tahlilden çünkü görmediğim tedavi kalmadı her defasında iyileşti fazlasıyla nüksetti sonuç hep hüran sadece tıp mı yok şifalı ocak teke tübede altarnatif tıp olan bitlisel tedavide var işin içinde yok oğlu yok bende bir gin nette araştırma yaparken sedef otuna baktım bizim yörede insanlar özellikle yaşlılarağrı yapan bacak ve kollarına sürerler bende kafaya taktım ya sedef otunu toplayıp iki avuç kadar bunu denemeye karar verdim robotla iki avuç kadar çektim iki bacağımda ikiel yüzü kadar yerde denedim.çektiğim sedef otunu sedeflerin üzerine koyup streç filimle sardım ve sadece 2 saat kadar bekledim ve çözdüm ve derim su toplamıştı yani yakmıştı fakat fazla acı hissetmedim.sonra kabuk bağladı 25 gün içersinde iyileşti ve ister inanın ister inanmayın her yerimde sedef var o sürdüğüm yerlerde yok şimdi mayıs ayını bekliyorum sedef otunun büyümesini vallaha her tarafıma böyle saracağım .
  not:Eger denerseniz 2-2saat 15 dakikayı kesinlikle aşmayın ağızdan kesinlikle almadım bizim yörede mayıs çiçeğide derler. herkese geçmiş olsun

 89. ü.şah dedi ki:

  Kudretnarı yağı) yara, çıban, veya ekzamalı kısımlar üzerine günde iki defa sürülür.
  Olgun meyvelerin bal ile ezilmesiyle elde edilen macun mide ve barsak ülserlerine karşı dahilen kullanılmaktadır.

 90. şengül çınar dedi ki:

  Birde ardıç katranlı sabunla banyo yapılırsa düzenli sonrada elosolik krem sürülürse gercekten çok faydasını göreceksiniz ama düzenli ve sabırla devam etmek gerekiyor.

 91. şentürk darbogaz dedi ki:

  elosalik krem bütün egzamalara iyi geliyor diebilirim cildi tamamen normale döndürüyor

 92. met.şen dedi ki:

  Burası bir paylaşım sitesi bende bir önerise bulunayım elasolik krem düzenli sürülürse fayda ediyor.
  Geçmiş olsun herkese

 93. met.şen dedi ki:

  Elasonik krem gece uyumadan önce sürülür ise sabaha kadar kalsın daha çabuk etki gösteriyor zararsız bir cilt kremidir.belirteyim.

 94. met.şen dedi ki:

  Burası bir paylaşım sitesi bende bir önerise bulunayım elasolik krem düzenli sürülürse fayda ediyor.
  Geçmiş olsun herkese

 95. s.n dedi ki:

  arkadaşlar bilmediginiz şeyler konuşmadığınız inslar hakkında yorum yapmıyalım ben 23 yıl çektim elazığ şeker fabrikasında çalışıyorum merak eden olursa tl ismimide işyerimi bile arıya bilirsiniz şu an tedavimde bitmiş hiç bir maddi sorunda yaşamadım erhen bey zaten daha ilgilenmeyecek bir firmayla çalışacak çok merak eden varsa google geç mucit erhan genç yazarsanız kendisini ve nerde çalıştığını gını görürsünüz bir buluşu var ona ilgilenecek onun için günah almıyalım ALLAH herkese akıl fikir vermiş ona göre mantıklı ve bilinçli hareket edersek bizler için iyi olur.
  Herkese geçmiş olsun.

 96. ahmet ali mercan dedi ki:

  m.can coook haklisiniz bencede s.n rumuzlu kisi erhan beyin taaaa kendisi, baska bir sayfadada fark ettim ben bunu !!!! baska bir sayfadada yapiyor bunu kendi reklamini kendi yapiyor…. http:// http://www.kadinmagazin.net/sed ef-artik-seker- hastaligi-gibi-tedavi-ediliyor.html burayada ayni seyleri yazmis

 97. m.can dedi ki:

  s.n rumuzlu kişi bence erhan bey diye bahsedilen kişinin ta kendisi.Arkadaşlar bazı doktorlar bu hastalık için karaciğer ile ilgili bir sıkıntı derken bazı doktorlar hiç alakası yok bu hastalık genetik aileden geliyor diye bahsediyor. Ben bu hastalığı yıllardır çekiyorum önce kafamda, sonra yüzümde devam etti.Doktorların verdiği ve hepimizin kullandığı ilaçlar aynı sadece isimleri değişik veya etken maddelerde biraz değişiklik var. Hastalığımız geçse bile inanın bir müddet sonra tekrar nüksedecek oyüzden herhangi bir beye kısa süreliğine geçecek bir tedavi için paralarınızı saçmayın. Ben hastalığımda büyük bir ilerleme kaydettim kaşıntı durma noktasına geldi, kabuklanma nerdeyse olmuyor, sadece kızarıklığı geçiremedim. Bir büyüğümüzün tavsiyesiyle oklu kirpi eti buldurdum ki google dan ülkemizde nerelerde bulunduğu gözüküyor. Bunu sadece 1 kere yiyebildim sebebide mesafe uzaktı ette biraz değişmeler olmuştu, normalde 1 hafta yemem lazım. sadece 1 kere yedikten sonra faydasını görebildim. İşallah yakında tekrar gelecek ve ben faydasını daha fazla görücem.Bu yüzden siz değerli kardeşlerime tavsiyem paranızı sağa sola saçmayın bi tanıdık eş dost sayesinde bir oklu kirpi eti bulun ve yiyin.

 98. engin akt dedi ki:

  son 1 yıldız şu yağlı egzamadan yakınıyorum bende saçlarımın döküldüğünü görmem psikolojimi bozuyo valla şu verdikleri adreslerede mail attım inş dönerler geri artık ne olursa uygulamayı düşünüyorum yardım ederseniz sevinirim tşk:.

 99. isa tahtalı dedi ki:

  benimde avuç içinde kaşıntı var bazen parçalayasım geliyor ama kullanmadığım ilaç kalmadı nerdeyse. dermovate kullandım oda derisini incelti fakat kaşıntısı hala geçmedi bir seneye yakında kulak kıvrımımda kabuklu yara şeklinde bi hastalık çıktı ama kaşınmıyor fakat pul pul kabuk bağlıyor 6 aya yakında tekrar saçımın içinde bi yara çıktı daha öncede vardı kendiliğinden geçmişti şimdi yine tekar etti kaşınıyor ve kaşıdıkçada kepekleniyor bıktım bu kaşıntılardan yokmu çözümmm

 100. ahmet ali mercan dedi ki:

  arkadaslar, bu sayfayi yaklasik bir yildir takip ediyorum, erhan beyin kürünü deneyipte tamamen iyilesen varmi aranizda? cevap verirseniz cok sevinirim cünkü bende yillardir kafamda egzama var ne yaptimsa kurtulamadim. simdiden tesekkürler

 101. m.asl dedi ki:

  Ben şunu söyleyeyim eğer bu tedavi kaşıntıyı geciriyor ise inanın o bile yeterli çünkü bu hastalığı besleyen allerjik kaşıntı kaşıntı normalinde 20 gün kadar kesilsin o bölge saten kendiliğinden sönecektir. Tabi bu arada ağızdan alınan vitaminin de büyük yararı olduğuna inanıyorum.
  Herkese geçmiş olsun.

 102. Ali kahramanoğlu dedi ki:

  sayın hk ben şu an tedavimin yaklaşık 2. ayındayım ve gayet iyi durumdayım çok şükür.Daha bir aylık tedavim daha var.Daha sonra ki günlerde yani tedavi bittikten sonraki günlerde neler olur hep birlikte bakacağız.İnşallah kalıcı bir iyleşme olur.Herkese ALLAH tan acil şifalar dilerim,bilhassa çocuğu olanlara.

 103. ELİF KUNDAKÇIOĞLU dedi ki:

  GENETİK OLAN KURU EGZAMA
  ————————————-
  KIZIM DOĞUŞTAN EGZAMALI KAFASINDA SÜREKLİ KABUKLAR VARDI SICAKDA FAZLAŞIR VE KAŞINIRDI SAÇ CİLDİ KIP KIRMIZIYDI BİR DOKTORUN TAVSİYESİYLE BUNU 15 YAŞINDA YENDİ
  AYDA 2 KEZ KAFASINA KINA VE TUZSUZ TEREYAĞI NI KARIŞTIRARAK (ASLA SU KATMAYIN) MERHEM HALİNE GETİRİN YAĞI DOĞAL YOLLA ERİTİN ELİN SICAKLIĞINDA SAÇLARI AYIRIP DİPLERİNE DERİ KISMINA BU MERHEMİ PARMAĞINIZLA BASTIRARAK SÜRÜN BÜTÜN KAFA DERİSİNE BUNU UYGULAYIN KALAN KISMINI SAÇA VE ŞAÇ UÇLARINA YEDİRİN SONRA SAÇLARI TOPLAYIN SİTREÇ FİLİMLE SARIN 2 3 SAAT BEKLETİN KIŞIN SICAK HAVLU SARIN ÜŞÜTMESİN DİYE SONRA ILIK SICAK SUYLA VE DEFNE SABUNU İLE KINAYI SAÇLARINDAN TEMİZLEYİN SAÇ ÇOK UZUN SA Kİ BENİM KIZIMINKİ ÖYLEYDİ DİPLERİNE SÜRMEDEN SON DURULAMA SUYUNA SİRKE KATIP YIKARDIM BİT KORKUSUNDAN BUNU YAPTIM KIZIM KINADAN SONRA HİÇ UYANMADAN 8 SAAT UYURDU KAŞINTISI GEÇERDİ SAÇLARINI HİÇ ISLAK BIRAKMAZ ÖZELLİKLE DİPLERİNİ MAKİNAYLA KURUTURDUM
  3 GÜN İÇERİSİNDE KABUKLAR CANLIYMIŞ GİBİ OMUZLARINA DÖKÜLÜRDÜ VE TERTEMİZ OLURDU ŞİMDİ SAÇLARI ÇOK UZUN SAĞLIKLI PARLAK VE ÇOK SIK KABUKLANMA BİTTİ ŞAMPUANLA YIKANABİLİYOR ARTIK BUNU MUTLAKA UYGULAYIN DOĞALDIR BEBEKLERE VE ÇOCUKLARA ZARAR VERMEZ ÜSTELİK KINA TERE YAĞ İLE YAKILDIĞI İÇİN RENK VERMEZ (ERKEK ÇOCUKLARI İÇİN İDEALDİR) SAÇLARIDA BESLEYİP FAZLALAŞTIRIYOR VE ÇOK PARLAK OLUYOR ŞİMDİ KIZIM KORKMADAN KUAFÖRE GİDİP SAÇ KESTİRİP FÖN YAPTIRABİLİYOR ALLAHA ÇOK ŞÜKÜRLER OLSUN ŞİMDİ ÇOK RAHAT FAKAT BU FORMÜL ELLERİNDE İŞE YARAMADI YALNIZ ŞİMDİ BELİRTİYİM KINA MUHAKKAK TÜRK KINASI OLACAK HİNDİSTAN KINASI EGZAMAYI SULU EGZAMAYA ÇEVİRİYOR BUNA ÇOK DİKKAT EDİN ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM

 104. h.k dedi ki:

  sayın ali kahramanoğlu bey bize tedaviniz şu an nasıl gidiyor ne aşamadasınız biraz bilgi daha verebilirmisiniz.

 105. s.n dedi ki:

  egzamada tedaviye düzenli devam edilir ise birde önerilen diyetler de kontrol altında tutulur ise inanın başarı oranı çok yüksek hata bu sitede en eski hastası lütfü sayın bey bir dr tülin hanım lütfü bey 23 yılık sedef hastaası ve tedavisi şu an bitmiş tülin hanım17 yıllık egzama hastası ve ellerinde çok kötü durumdaydı ve bu insan diş hekimi işini yapamıyordu ben bunları hem bir hasta olarak biliyorum hemde elazığda bulunduğum için takip ediyorum bende sedef hastasıyım Herkese acil şifalar diliyorum lütfü beyin tl bulursanız bir sorun yukarlarda var veya tülin hanımın

 106. cihan akseki dedi ki:

  arkadaşlar erhan beyin ilaçlarının iyi geldiğini yapılan yorumlardan anladık anlamasınada kalıcı olup olmadığını deneyen bilen yok şimdiye dek bütün denediğimiz tedavilerde hep geçti sonra daha fazlasıyla nüksetti paramızda gitti umutlarımızda…birde erhan beyi iyi niyeti için teprik ederim bende kendisi ile görüştüm ücretini 10-15 sonra yani iyileştikten sonra istiyor bende 15 yıldır ilk defa bu konuda böyle birisine rastladım ve şaşırdım inkar edemem bilemiyorum..

 107. s.n dedi ki:

  Arife hanım son iki rakamı altmış üç bende sedef vardı dizlerimde ve kolarımda çok şükür iyi olmama rağmen tedavi devam ediyor. Zaten doğal bir tedavi yöntemi geçmiş olsun.İnşallah sizde şifa bulursunuz

 108. arife dedi ki:

  erhan bey le bende görüşmek istiyorum fakat sitede numarın son üç rakamı gizli yardımcı olurmusunuz

 109. s.nesi dedi ki:

  hatice hanım isterseniz erhan beyle bi konuşun belki sizi rahatlatacak bir şey söyler sonuçta çocuk insan dayanamıyor ALLAH acil şifa versin

 110. hatice dedi ki:

  merhaba arkadaşlar benim 6aylık bir oğlum var.bebğimde atopik egzama ve yumutrta alerjisi çıktı .kaşıntıdan uyuyamıyor çok üzülüyorum.doktorumuzun verdiği mustelanın kremini emilium kremi kaşıntı giderici dermatop vebirde şurup içiriyorum 2aydır hiç bir gelişme yok yanakları nvucudu hep kızarık vekaşınıyo eğer bildiğiniz ve kullandığınız doğal ürünler varsa paylaşmanızı rica ederim şimdiden teeşkkürler

 111. mine dedi ki:

  Balsamo Di San Rocco kullanıyorum.Çok etkili.Tavsiye ederim.

 112. emine yüksel dedi ki:

  sinakort deneyin pişman olmıycaksınız tüm eczanelerde var ben kullanıyorum üç aydan üç aya kendi kullanmadığım bir şeyi başkasına öneremem kimseninde günahına giremem lütfen deneyin iyi yada kötü yorumlara açığım üç yaşımdan beri seboraik eğzama var ve şu anda 25 yaşındayım ama çokkkkkkkkkkkk mutluyum

  • Levent Katre dedi ki:

   Merhaba Emine Hanım yorumunuz üzerinden 1 yılı askın süre geçmiş. iğnenin olumlu etkileri halen devam ediyor mu

 113. s.nesi dedi ki:

  Arkadaşlar gercekten bu bir inatcıl hastalık çok alternatıf ve tıbbı tedavileri olmasına ragmen sedefle egzamanın umut verici bir yöntemi yok ama size şunu samimiyetle öneriyorum ve eger sizde samimi bir şekilde bu hastalıktan artık kurtulmak istiyorsanız yukarıda Erhan beyle ilgili yazıları takip edin iletişime gecin ALLAH şahidim olsun çok büyük bir yol kat etmiş olacaksınız ve sebep olan insana dua edeceksiniz sizde artık rahat edeceksiniz ben tüm içtenliğimle söylüyorum artık diyorum bu iş bitmiştir ALLAHIN izniyle. benim bir cıkarım yok sadece ve sadece hayıra vesile olmak için yazıyorum takdir sizlerin.

 114. muhammed raşit canbirdi dedi ki:

  arkadaşlar benim avucumun içinde ve parmak aralarımda egzama çıktı doktora gittim krem ilaç hepsini kullandım belli bir zaman geçiyor sonra gene çıkıyo denemediğim krem ilaç çay bitkisel tedavi kalmadı taki abimin (HODAN YAĞI) nı birsür dedi ve hiç inanmadığım halde 10 gün kullandım şu anda eliimde hiç bir şey kalmadı allah a şükürlerolsun mutlaka deneyin her aktarda bulunmuyor bir alın deneyin şaşırACAKSINIZ…

 115. mcan dedi ki:

  arkadaşlar oklu kirpinin etini hergün 200 gr olacak sekilde bir hafta olsun yiyin ne kaybedersiniz. Türkiyede nerelerde buunduğu google dan çıkıyor. İnanın ben dahil sürü kişinin hastalığı geçti. Sadece tadı biraz değişik.

 116. s.nesi dedi ki:

  bende kullanıyorum sonuç çok güzel umut veriyor.İlaç filan degil doğal bir çay, doğal bir sprey,ve sanırım kına özünden yapılmış bir doğal krem ama yinede umutsuz olmadığımızı gördük ALLAH kim senin emegini boşa götürmesin bizler de iyi niyetle sabırla inşll care bulmuş oluruz.

 117. Ali kahramanoğlu dedi ki:

  Erhan beyin tel no 0532 601 18 xx , benim tel no 0532 605 93 xx . Ben de Erhan beyin ilaçları sayesinde 7 senedir çekmekte olduğum egzama hastalığından kurtuldum sayılır.Sayılır diyorum çünkü bana 3 aylık bir tedavi seti gönderdi ben henüz 1.5 aydır kullanıyorum,ve ALLAHA şükürler olsun çok iyiyim. İnşallah 1.5 ay daha kullanacağım.Sonucu burada yayınlamaya çalışacağım.Herkese ALLAHTAN acil şifalar dilerim.

 118. onur cetin dedi ki:

  Arkadaşlar.Ayaklarımda ileri derecede egzama var.Sabahları aç karnına ve akşam yatmadan önce Çörekotu içiyorum.Ve Krem olarakta BALSAMO DI SAN ROCCO diye bir ilaç var.Şu ana kadar kullandıklarımın en iyisi.Çok faydasını gördüm.Çörek otunu için,bu kremi sürün (pahalı değil ), egzamalı yerinizi kuru tutun.Kükürtlü sabunla banyo yapın.

 119. ah.tl dedi ki:

  Ben şu şidetli kaşıntılarımdan kurtulayım inanın ona bile çok razıyım. Onun için faydalı bir tedavi bulan arkadaşlara sesleniyorum şu ana kadar gelen süre içerisinde en çok nede fayda gördüyseniz onun kıymetini bilin ben şahsen kaşıntımı kesmek için bir şey bulsam ona sımsıkı sarılacağım bu bile bana yeterli gelecektir.Rabim hepinize acil şifalar versin

 120. e.s dedi ki:

  egzama ve sedef hastalığı ince ruhlu zayıf ve psikolojik yönden esnek insanları bulan ve onların artık en zayıf yerinden ortaya cıkan bir cilt hastalığıdır. mutlaka tedavi olunması ve uygun bir tedavi bulunması gerekir yoksa o insan ların umutları tamamen tükenmiş olur ve buda insalarda çok kötü düşünçeler yaratır.
  Bir düşünün hiç tedavisi olmayan bir rahatsızlığından bir süreliğine kurtuluyorsunuz veya uzun bir süre,, bu bile inanın bizler için çok çok iyi ,,, gelelim tamamen kurtulmaya bu da başarılı bir tedavinin ardından burada tedavi olan insana da çok görevler düşüyor öncelikle kendisini bu duruma düşüren etkenleri ve psklojileri bir düşünmesi gerekir ve tıbben de bir psikolojik destek alınması gerekebilir böyle olunca inanın tedavi süreci ve tedavinin başarısı çok yükseliyor.Onun için her tedavi olan insan birazda kendisi gayret içerisine girmelidir diye düşünüyorum.

 121. hatice altun dedi ki:

  arkadaşlar ben birşeyi merak ediyorum.şuan erhan beyin ilaçlarını kullanıyorum.iyi geldi. acaba bu tedaviyi tamamlayan ve tamamen kurtulan varmı. yoksa geçici bir çözüm mü lütfen bilgisi olanlar paylaşsın. erhan bey tamamen geçeceğini söylüyor. inşallah

 122. e.s dedi ki:

  az yukarı çıkarsan oğuzhan bey f.e hanım ve lütfü bey tel numarasını yazmışlar bizde ordan aldık.

 123. oğuzhan aktaş dedi ki:

  benim.erhan beyin telefonu banada lazım burda yayınlanırsa herkes fayda görür diye düşünüyorum.

 124. e.s dedi ki:

  oğuzhan aktaş bey yazmış olduğunuz tel numarası sizinmi yoksa erhn beyinmi

 125. nermin turgay dedi ki:

  dehşetle okudum bu kadar ciddi bir rahatsızlık olduğunu bilmiyordum,yaklaşık bir yıl önce başladı 17 yaşındaki oğlumun kasıklarında, kahveremsi renginde,aynen kullandığı kortizonlu kremle birlikte aldığı losyon da işe yaramadı,ve günden güne kaşınmayla birlikte yayılmaya devam ediyor,önerisi olan varsa lütfen cevap yazsın,allah herkese acil şifalar versin.

 126. hatice altun dedi ki:

  merhabalar
  ben erhan beyin ilacını kullanmaya başladım.14 gün oldu.bendeki seboraik egzama. saçımda kepeklenme alnımda,burnumda kulak arkası ve içinde, dirseklerde el üzerimde göğüs arasında kızartı ve pullanma şeklinde.vücudumdakiler küçük para gibi yüzümdekiler alnımı ve burnumu kaplamıştı.allah razı olsun erhan beyden umarım kalıcı bir çözümdür. şuan kafamda kepeklenme bitti. yüzüm ve göğüs aram kayboldu diğer yerler geçmeye yüz tuttu.ve arkadaşlar ben bu sonucu kortizonlu hiç bir kremle elde edememiştim.5 yıldır hiç saçımı arkaya toplayamadım ama artık topluyorum. çekenler bilirler ne demek istediğimi. allahım herkese acil şifalar versin

 127. oğuzhan aktaş dedi ki:

  herkese geçmiş olsun öncelikle 22 yıldır kullanmadığım hiçbirşey kalmadı hastanede bile yattım.hacettepede sadece hayatımın 4 ayında bu tamamen geçmişti oda şöyle oldu normalde zannedersem uyuz için el yapımı bir ilaç var hastanede sürülen ismi bonde pelü sanırım. hardal rengi krem den yoğun bir kıvamda 15 gün sonra hiçbir şeyim kalmamıştı ve 4 aylığına kurtulmuştum yıllar önce sadece o kadar en son çıkan ilaçlardan biride takrolimus içeren hapı tranplantasyon sonrası organ nakli sonrası kullanılan bir ilaç ismi protopic faydası şöyle oluyor(merhemi egzama tedavisinde kullanılıyor) eger antibiyotik krem veya pomatla (ben bactrobanla kullanıyorum)kulanılırsa yararlı oluyor başka hiçbir ilaç işlemiyor şuanda antibiyotik krem yaralardaki iltihabik durumu yokediyor protopik ise egzamayı tedavi ediyor fakat stres yapınca veya değişik gıda alerjileri sonrası mesela(patlıcan biber domates bilhassa kırmızı lahana )geçenlerde kırmızı lahana yedim 1 aydır vucudumdaki yaraları geçirmeye çabalıyorum resmen.heee bu arada aayak ve ellerimde asla çıkmadı şuana kadar egzama benim saçlı deride tam tepemde ensemde omuzlarda kolarda bazen ve bel ve kalçalarımda mevcut.bu arada dikkat ettimde hepsi simetrik yani sağ omuzumda bir tane çıksa sol omuzumdada çıkıyor bu ilğinç doğrusu.ben fazla takmıyorum artık sabretmesini öğrendim ayrıca lütfü beyin bahsettiği erhan beyle tanışmak isterim kendisini msn ye ekledim inşaallah bizede şifa olur.ayrıca egzama bence bulaşıcı bir hastalık denemesi bedava ben denedim ve evet bulaşıcı olduğuna karar verdim.sizde deneyin öyleolduğunu göreceksiniz(yapmanız gereken egzamalı bölgeye yaptığınız tırnak darbesi sonrasında saglam bölgeyi kaşıyınca ordaki egzama sağlam bölgeyede geçiyor)son söz olarak şunu söylüyorum arkadaşlar bu hastalık bence bulaşıcı(veya keşfedilmemiş bulaşıcı bir türü var)bu hastalık içerden gelen bir hastalık ayrıca lezyonların geçtiği bölgede tekrar eden bir hastalık hep o bölgelerde tekrar tekrar nüksediyor.ve en önemlisi yiyeceklere bağlı ve strese bağlı bir hastalık.inşaallah bu hastalık günahlarımızın bir kefaretidir dediğim gibi erhan beye ulaşmak isterim inşaallah bizede bir çare olur kendisi.tel no:05516072xx herkese allah acil şifalar versin kalın sağlıcakla.

 128. e.g dedi ki:

  Hatice hanım çok çok geçmiş olsun bebekler ve çocuklar mahsunlar Yüce RABBİM inş en kısa sürede dermanını verir.ALLAHA sığının ve dua edin.Bende bir insan olarak şu önerilerde buluna bilirim inşll çok faydası olacaktır.
  1lt kaynamış suya sumağı koyun içinde yarım saat beklesin sonra süzün ılık ılık çocugun egzamalı yerlerine sürün.Sonra eczaneden hakiki beyaz katı vazelin alın o sumak suyundan 20 dk sonra o vazelini ince bir tabaka halinde çocugun sorunlu yerlerine sürün temiz üstünü giydirin o gece kalsın sabak dalin bebe şambuanıdan çocuğu ılık su ile banto yaptırın kurulayın sonra yine çok ince bir tabaka halinde vazelini sürün vücudu nemli kalsın……. Böylece fayda görürseniz 30 gün her akşam bunu yapın inşallah bebek rahatlıyacaktır.

 129. hatice dedi ki:

  benim 4aylık bebeğim atopik dermatit egzama.3 aydır var yaklaşık.çok acı çekiyor.. sürekli kaşınıp yırtıyor yüzlerini balık gibi kıvranıyor.hacettepeye gidiyoruz alerji dediler süt yoğurt yumurta kuruyemiş mercimek .hiç birini yemediğim halde geçmedi.en sonunda alerji mamaya geçtik sütükesti doktor ama yine umutlarım tükendi geçmedi.bilmiyorum kullanmadığımız özel kremler kortizonlu kremler kalmadı…ama çareee hala yok..ALLAHım bir şifa kapısı gönder küçücük yavruma ve tüm hastalara.

  • H.a dedi ki:

   Mrb hatice hanim 4 yıl olmuş siz yazalı aynı dert bende de var bilgi ve tecrubelerinizden yararlanmak istiyorum iletisime gecebilirmiyiz geri donerseniz cok sevinirim hazelli_01@hotmail.com

 130. ü.şahin dedi ki:

  Benim abimde sedef hastası şu an erhan bey ilgileniyor ama inanın çok kötü bir şey bu tedavi tamamen doğal çok umutluyuz inşll iyi gelecek çok duyum aldık ve araştırdık balıklı göle gitik çok ta masraflı ama hiç bir faydası olmadı.Herkese acil şifalar diliyorum

 131. oğuzhan civelek dedi ki:

  teşekkür ederim emine hanım denicem

 132. emine yüksel dedi ki:

  oğuzhan bey yukarıdada yazmıştım sinakort iğne bir defa vurdurun inanın bana siz bile şasırıcaksınız denemekte fayda var diye düsünüyorum

 133. oğuzhan civelek dedi ki:

  bende de küçüklükten beri egzema var acaba bi doktor var mı kökten çözüm için suana kadar hiç bir doktar geçiremedi

 134. emine yüksel dedi ki:

  ben yıllardır bu eğzama illetiyle uğrasıyorum ne elakon ne bi başkası sadece sinakort iğnesi üç ayda bir vurdurun biseyiniz kalmaz benim kafamda kulaklarımda dizlerimde dirseklerimde karın ve göğüs ve sırt bölgemde oldukça fazlaydı bu iğneyi vurdurdum üç gün sonra hiç bir seyim kalmadı doktorların verdiği ilaçlarla kortizon ilaçları ve çok yağlı bu iğneyi vurdurun kurtulun çünkü zaten kortizon iğnesi ve ciğerden kesiyor

 135. ozan dedi ki:

  arkadaşlar benmde sıkıntım egzema 1 sene oldu daha ama çıldırcam bana bi çözüm buln sınav dönemndeym bu sene başladı stresten dolayı diyenler çok saç derimde var ducray die bi ürün kullandım tam geçirmedi geçici oldu sizce stres dönemim btnce geçicek mi ltfen bni aydınlatın iyi akşamlar.

 136. tülin karabulut dedi ki:

  arkadaşlar gogle de mucitleri ve buluşları incelerken birden erhan beyi görünce çok şaşırdım meger bir buluşu varmış göz tansiyonu hastalıklarıyle ilgili bir damla buluşu patent filan almış bu haberide görünce insan umutlanıyor şahsen bana daha çok bir güven geldi ALLAH kimsenin emegini boşa götürmesin ülkemizde bu gibi insanlar kolayı yetişmiyor.Ben iyi biliyorum erhan bey çok sıkıntılar cekmiş inşallah dualarımızla bir yerlere gelir gönül isterki ülkemizde kalsılar. Ben dr rum ama bende egzama tedavimi erhanbeye yaptırdım çünkü en son çare iyiki bulmuşum karanlığım aydınlık oldu. Herkese acil şifalar diliyorum.

 137. filiz erese dedi ki:

  arkadaşlar inanın erhan beyin tedavisi bir mucize ben 24. günümdeyim sadece hafif kızarıklar kaldı. onada krem gönderecek oda geçiyomuş.allah razı olsun erhan beyden lütfen dikkate alın yazan arkadaşlar doğru söylüyor.acil şifalar diliyorum. f.e

 138. Ali kahramanoğlu dedi ki:

  Sevgili arkadaşlar bende Erhan beyin tedavisine katıldım,bugün 17. gün ve inanın tamamen geçti gibi gözüküyor.Gözüküyor gibi diyorum çünkü bana 90 günlük bir set gönderdi ve tamamen kullanmamı istedi.Şu an her şey gayet iyi dilerim 90 günün sonunda tamamen iyleşirim.Tedaviyi aksatmadan devam etmek gerekiyor.Benim gibi hasta olan arkadaşların denemesinde yarar var.Erhan beye ve sebep olan Lütfü beye çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun.Herkese acil şifalar.

 139. MEHMET ASLAN dedi ki:

  Ayten hanım çök geçmiş olsun gercekten işin içine çocuk girince insan çok üzülüyor ama inanın size mujde gibi bir haber verecem bende bu siteden buldum lütfü beyin ve erol sarı beyin yazılarından ALLAH rızası için banada siz dua edeceksiniz lütfen sonucunuda buraya yazın çok merakla bekliyecem.Fakat erhan beyle konuşurken onu sabırla dinleyin biraz konuşurken takılıyor Yüce rabim onada onu vermiş inşallah o insanda bizim dualarımızla şifa bulur.bakın tedavisi tamamen doğal 90 günlük bir sürec ama 10 günde kurtuluyorsunuz fakat iyileşen deriye 90 gün her akşam uygulamak tamamen cözüm oluyor.erhan beyle bir görüşün görüşmekte fayda var hiç bir ön ödeme yapmıyorsunuz zaten malzemeye harcadığı parayı alıyor onuda siz 15.günde tedaviden umutlanırsanız gönderiyorsunuz.053260xxx (aslan@live.com).olurya tedaviye başlarsanız sonucu lütfen acıkca buraya yazın

 140. ayten karaoğlu dedi ki:

  10 yaşında bir oğlum var atopik dermatik rahatsızlığı var bana bir çare

 141. mehmet aslan dedi ki:

  Arkadaşlar yürekten söylüyorum ben çok mutluyum ALLAHIM sebeb olandan emeği gecenden herkesten razı olsun LÜTFÜ SAYIN bey sana özellikle teşekkür ediyorum.
  inanın uykularım ve psikolojim herşeyim düzeldi.
  bence sizde inanın ve bu bulunmaz tedaviye gecin bana da siz dua edin.
  Erhan bey emegine yüregine sağlık ALLAH emeğin boşa cıkarmasın yolun acık olsun.

 142. H.H.K dedi ki:

  MECANSEVEN. Kirpi olsunda yani herturu geciriyormu onu bilmek istiyorum oklusu yada normali ise yariyormu cidden?

 143. gülcin arak dedi ki:

  lütfü sayın,Ali kahramanoğlu,erol sarı,f.e, bu kişilerin yazılarını dikkatle okuyun bende bir hasta yakınıyım ve bu kişiler şu an bir tedavi alıyor bende iletişime geçtim gercekten büyük bir yararı var.

 144. hatice altun dedi ki:

  merhabalar
  ben yaz tatilinde KİRPİ etini yedim arkadaşlar. yumak kirpiydi. bende hiç düzelme olmadı. ama siz yinede ümidinizi kaybetmeyin. sonuçta herkesin bünyesi farklı bana yaramayan size yarayabilir. herkese geçmiş olsun

 145. melike güvenc dedi ki:

  arkadaslar burda egzamasi olupta kirpi etini yedikten sonra hastaligi gecen varmi ?

 146. mcanseven dedi ki:

  dermovate, dermotop, elocon,…bu ilaçları cilt hekimleri tüm dermatitlilere vermekte.Bu ilaçlar kesinlikle egzamayı geçirmez, sadece azaltır yada bir süreliğine engeller.Bi zaman sonra o rahatsızlık seni tekrar bulur. Kirpi için yurt içine gelmene gerek yok. bulunduğun bölgedede yakalaya bilirsin. Manisa bölgesinde oklu kirpiler var mesela etini haşlama vea kızartıpta yiye bilirsin. karaciğeri saç dökülmesine iyi geldiğini duydum. Yumak kirpiler zaten memleketin her yerinde var.

 147. bilgin dedi ki:

  egzamaya karşı neredeyse tüm ilaçlar yetersiz etkisiz kalmaktadır. benimde ayağımda başladı daha sonra ellerimde kaşıntı olmaya başlamıştı. eczacı arkadaşım bir merhem önerdi. reçetesiz kullandım 3 günde tüm etkisi yok oldu. ayağımdaki egzamalı bölge kapandı. ve şu an kurtuldum. ilaç ismi yasakmı bilmiyorum ama doktorunuza danışarak yada küpsüründe yazan kurallara uyarak bu ilacı rahatlıkla kullanabilirsiniz. ismi ''dermovate (pomat)'' eczacı arkadaşımında yüzünde vardı. onada önerdim o da kurtuldu.

 148. H.H.K dedi ki:

  MCANSEVEN. Ben 20 yasimdayim ve 20 yildir ben de geciremedim babamdan bir hediye bendekide. Suan yurt disindayim ama bu kirpi yi Tukiyeye gelir gelmez denicm . Mail yada ulasabiilicegim adres verirmisiniz rica etsem birde bu kirpinin ozellikle yemem gerekn biryeri varmi yada kirpinin ozel bir cinsi varmi?

 149. f.e dedi ki:

  hepinize geçmiş olsun arkadaşlar,ben bu siteden lütfü sayın beyin tavsiye ettiği kişiyle görüştüm onun tedavisini uyguladım bugün 13.cü günüm geçti sayılır.benim yüzümdeydi ayrıca hemen para istemiyor.yüzümde kaşıntı yanma hiç kalmadı sadece biraz kırmızılık kaldı.onuda tedavinin sonuna doğru krem veriyo düzeltiyomuş.ben çok memnun kaldım.size tavsiye ederim.ilgilenirseniz tel.05326011xx erhan bey..

 150. mcanseven dedi ki:

  değerli hastadaşlarım, bu eğzama denen illetten kurtulmak çok zor bi durum. Vucudun tepkimesi ile ilgili bir hastaklık olduğu gibi ırsi bir hastalıktır. Sizin babanızda yada annenizde yoksa bile dedelerinizden birisinde kesinlikle vardır ve sizin çocuklarınızda olmasa bile torunlarınızda kesin olur. Bu hastalıktan kurtulmanın çaresi tıp uzmanlarına göre yoktur sadece hafifletirsiniz. Elocon losyon. advantan losyon …..losyon merhem hiç biri çare değil ve hepsi kortizonlu ilaçlardır. Yukarıda hocalarımızın verdiği kürlerde kesinlikle bunu azaltır ve geçirmez.nerden biliyorummu? inanın bu hastalığı 20 senedir çekiyorum bütün losyon, krem, merhem, dermokozmetik ürün, şifalı bitki, aklınıza ne gelirse kullandım. sonuç kocaman bir sıfır. ve çözümünü artık buldum ve kesinlikle bütün kardeşlerime iyi gelecek.sorun sadece nasıl bulursunuz bilmiyorum. Kirpi eti ve özellikle oklu kirpi olursa çok iyi olur. Bütün hastadaşlarıma acil şifalar.

 151. mehmet aslan dedi ki:

  sülük tedavisi içranlı iltaplarda yani çibanlarda çok faydalı bu hastalığın gercek iç ve dış tedavisini bulup düzenli uygulamak gerekiyor.Bir böyle bir tedaviye başladım ben de sedefli egzama var.İnşl gelişmeleri sizlerle paylaşaçam bu tedavimi yine bu siteden birilerinin tavsiyesile aldım görecegiz hep birlikte.

 152. mehmet aslan dedi ki:

  ben sülük tedavisi yaptım çok ta yapmamak lazım 1 veya 2 defa sonrası zararlı malesef biraz rahatlatı ve tekrar azarak çıktı balıklı göle giden insanlar gibi sadece zaman kaybı.