By 25 Ekim 2009 Devamı →

EBRU ŞALLI ŞİŞMANLARI KIZDIRDIEBRU ŞİŞMANLARI KIZDIRDI

Ebru Şallı, şişman kadınlardan duyduğu ‘rahatsızlığı’ anlattı. Ebru ŞALLI Foto Galeri
Yakında ‘Zenci Poposu’ adlı bir pilates DVD’si çıkaracak olan Ebru Şallı Tan şişman kadınlardan duyduğu ‘rahatsızlığı’ anlattı. Etiler Dalmaz Center’da bulunan Celebrity Fitness’ta pilates dersleri vermeye başlayan Ebru Şallı Tan, Türk kadınının popo ve kalça bölgesini forma sokmayı amaçladığını söyledi.ZENCİ POPOSU
Geçen sene ‘Ebru Şallı ile Pilates’ adını verdiği DVD’si çıkan Şallı, önümüzdeki aylarda yeni bir DVD çıkaracağını, adının da ‘Zenci Poposu’ olacağını açıkladı. Şallı şöyle konuştu: “Zenci kalçası, yapı olarak beyazlara göre daha kalkık. Türk kadınının kalçası yayvan ve aşağı düşüyor. Pilates buna çözüm oluyor. Birkaç gün yürüyememe ve oturamama oluyor ama görüntü olarak estetik ve seksi duruyor. Pilates yapan kadın zenci poposuna sahip olacak.Ebru, elbiselerini şişman parasıyla alacaksın!

HALKI kin ve nefrete tahrik etmek. Ebru Şallı’nın tam da yaptığı bu. Yeni çıkaracağı ve şişmanları pazar olarak gördüğü Pilates DVD’ sinin tanıtımında sıska faşizminin doruklarına çıkıp işi neredeyse ırkçılığa götürmüş. Demiş ki; “Şişman kadın güzel değildir, erkekler şişmanlardan hoşlanmaz, kadınlar kendilerini kandırmasın!” Ben de kısa ve öz bir şekilde bu cümleye cevap veriyorum: “Yuh!” Yanlış da anlaşılmasın kendi adıma konuşmuyorum. Bu kadınlar ve bunların pompaladığı “Kemiklerin görünsün seksi ol” kültürü yüzünden depresyona giren, zayıflama kamplarında veya zayıflama haplarıyla ölen, Ebru’nun da dünyanın parasını kazandığı zayıflama sektörünün kaz gibi yolduğu, çoğu kendini evine kapatmış şişman insanlar adına konuşuyorum. Ebru, aslında Kuşhan’da can veren Dila Kurt, tam da senin gibi ırkçılar yüzünden aramızda yok. Küçücük yaşında üzerine yüklenen “Zayıflamazsan çok çirkin olursun, kimse seninle yatmaz” düşüncesi yüzünden öldü. Bu yaptığın ne insanlığa, ne anneliğe ne de ticaret anlayışına sığmıyor.

Malını satacağın, sonra kazandığın paralarla belki yeni estetik ameliyatlar yaptıracağın, belki bilmem ne markasının en son model çantasını alacağın şişmanlar, sırf sen ticaret yapacaksın diye bu çirkin aşağılamaları hak etmiyor. Çok üzgünüm, ama bu sığ açıklamandan sonra sana kim “Güzel” diyebilir? Güzellik bir tek kilolarla olsaydı haklı olabilirdin. Ama geride kalan fotoğraflarından bize gülümseyen Dila, senden çoook daha güzel!

Rahşan GÜLŞAN

Rahşan GÜLŞAN – HT MAGAZİN
rahsangulsan@htgazete.com.tr

 

 

 

Hakkında “şişman kadın güzel değildir” dediği yönünde haberler çıkan Ebru Şallı, tepkilerin artması üzerine kendini savunmak için bir açıklama yaptı: (28.10.2009)
“Bir arkadaş ‘Zayıf kadın mı güzeldir, şişman kadın mı?’ diye sordu. Ben de ‘Zayıf kadın sağlıklıdır ve zayıf olmasından dolayı giydiği şeyler yakışır. Yakışanı giydikten sonra kilolu kadın da güzeldir. Ama ben kiloyu sağlık açısından doğru bulmuyorum’ dedim. ‘şişman kadın güzel değildir’ gibi sözler söylemedim. Benim işim, pilates ve zayıflatmak. Bu yolla paramı kazanıyorum. Hiç böyle konuşup da bindiğim dalı keser miyim?”Ebru Şallı Güzellik Maskerleri (Video)

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, ,


Yorumlar "EBRU ŞALLI ŞİŞMANLARI KIZDIRDI"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. zehra dedi ki:

  bu nasıl bi zihniyettir.kocam beni kilolarım yüzümden aldatacaksa hiç durmasın,kapım sonuna kadar açık.insanlar kilolu ve zayıf olarak ikiye bölündü,ne zaman arkadaşlarımızla toplansak mutlaka kilo konusu açılır.nedir bu ya.bırakın artık bu işleri,insanların iç güzelliğine bakalım,kalbine bakalım.doğal olalım.

 2. tugba akın dedi ki:

  bence dogru söylemiş şişmanlık dogru birşey değil kendine bakmasını bilecek kilo alıpta sonra ben zayıflayamıyorum demesinler her şey yemeye bağlı ebru doğru söylüyor katılıyorum çogo boşanmalar kadının kendini bırakması ve kendine bakmaması ile oluyor…..

 3. gülseren dedi ki:

  Rahşan Hanım, harika bir cevap vermiş.. Kendisini yürekten kutluyorum. Ebru Şallıya hakettiği cevabı verdiği için!

 4. handee dedi ki:

  evet belki dogru dedi belki kilo iyi bisey degil ama niye yalan soyleyip uydurup dediklerini inlar ediyor
  bence kendisi de hic guzel degil bi kemik parcasindan farki yook ustelik yuzunde ifade kalmamis estetik botoks yaptirmaktan yazik guzel oluyum derken igrenc olmus

 5. Cenk Eryılmaz dedi ki:

  Ebru Şallı doğru yazmış kardeşim.şişman kadından kimse hoşlanmaz.bence doğruları söylemiş.bazı şeyleri kazanmak için çaba sarfetmek gerekir.Ayrıca bu işi sağlık adına ekiyorsan fit olup bunu biçeceksin.

 6. esma çelik dedi ki:

  Bencede katılıyorum size aynen şuda unutulmamali yüzü güzelden 1 günde kalbi güzelden 40 günde vazgeçilmez önemli olan her nayapılıyorsa yapılsın sağlık adına yapılmalı ve insanları kırmadan küçümsemeden olmalı bu