By 20 Temmuz 2009 Devamı →

DR. HOWARD MURAD GÜNEŞ KORUMA ÜRÜNLERİGün İçerisinde Güneşten Korunmanın Önemi
Güneşin verdiği birçok zarar günlük aktiviteler esnasında meydana gelir. Nerede ışık varsa orada UV (ultraviyole) radyasyon vardır. Ve nerede UV varsa orada cilt zarar görmeye başlar.Güneş ışınlarına sadece plajda, dışarıda yaptığımız aktiviteler esnasında maruz kalmayız. Işık aynı zamanda metalden, camdan ve betondan da yansır. Ev içinde veya dışında; binalar, araba camları (eğer UV filtreleri yoksa) ve ince giysiler nedeniyle de UV ışınlarına maruz kalırız.
Kötü havalar da güneş yakıcı olmadığı zamanlarda bile UV ye maruz kalırız. Örneğin serin veya bulutlu günlerde tehlikeli UV ışınları bulutların içinden geçerek toprağa, suya, yerdeki karlara ve oradan da bize yansır.
Ciddi güneş yanıkları, cilt kanseri riskini %50 arttırır.
Çocukluk yıllarında oluşan güneş yanıkları, ileriki yaşlarda cilt kanserini tetikleyen faktörlerdendir. Zarar gördüğünüzün tek belirtisi cildinizde oluşan güneş yanıkları veya cilt renginizin koyulaşması değildir. Bu ışınlara maruz kalmamız bile zarar görmeniz için yeterlidir.
Güneşin verdiği zararlar çok çeşitlidir ve ileriki yaşlarda ciltte kırışıklıklar veya cilt kanseri gibi rahatsızlıklarla ortaya çıkabilmektedir.
Cilt kanserinin %95i, genelde ışığa en çok maruz kalan bölgelerde görülür. Örneğin yüz, boyun, kulak üstü ve dekolte bölgesi gibi.
Dünyada her yıl cilt kanserinin milyonlarca değişik türüne rastlanıyor. Bu nedenle özellikle son yıllarda, kendinizi güneş koruma ürünleriyle ve doğru giyinerek güneşin zararlı etkilerinden korumak çok büyük önem taşımaktadır.
Güneş Koruma Ürünlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Kimyasal güneş koruma ürünleri 1920’den bu yana kullanılmaktadır. Fakat bu ürünlerin ilk çıkanları yağlı, cildi tahriş edici, leke yapan ve suya karşı dayanıksız formüller içermekteydi.Günümüzde; tahriş etmeyen, gelişmiş formüllü ve kozmetikte memnuniyet yaratan güneş koruma ürünleri, her gün kullanım için uygun olarak üretilmektedir. Tek çeşit ürün yeterli olmamakla birlikte günlük kullanım için uygun ürünü seçmek çok önemlidir.

Güneş Koruma Ürünlerinde Olması Gereken Temel Özellikler

Geniş Spektrumlu Güneş Koruma Faktörü; Cildi UVA ve UVB ışınlarına karşı korumak için,
Antioksidanlar; Cildi Serbest Radikallerden korumak için,
Anti inflamatuvarlar; Cildi kızarıklıklardan korumak ve yatıştırmak için,
Nemlendirici İçerikler; Güneş nedeniyle ciltte oluşan nem kaybını engellemek için önem taşımaktadır.
Onarıcı İçerikler; UVA ışınlarının bağ dokuda neden olduğu zararları onarmayı destekler. Patentli Co-3® içeren Skin Repair System ile Murad Güneş Bakım Serisi (Murad Age-Proof Suncare) ürünleri, cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korumaya ve bağ dokuyu onarmaya yardımcı olur.


Oil-Free Sunblock SPF 15 Sheer Tint
15 Güneş Koruma Faktörlü Yağsız Nemlendirici (Renkli)

Yağsız, açık renkli formülü ile bütün cilt tonlarına uygundur. İçeriğindeki Silica cildinizdeki fazla yağı emerek, yağdan dolayı oluşan parlaklığı engellemeye yardımcı olur. Sodyum PCA, doğal nemlendirici özelliği ile cildinizdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları engellemeyi destekler.

Lavanta Yağı: Cildi yatıştırmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olur.
Lecithin: Ciltteki nemi tutarak sağlıklı görünümünü destekler.


Waterproof Sunblock SPF 30
30 Güneş Koruma Faktörlü Suya Dayanıklı Nemlendirici

 

Aktif şehir yaşamına maruz kalan ciltler, suyun sağladığı ekstra korumaya ihtiyaç duyar.

Patentli Co-3® içeren Skin Repair System (Cilt Onarıcı Sistem) formülü ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltmaya ve cildinizi korumaya yardımcı olur. Nar oksidanları ve geniş spektrumlu UVA/UVB güneş koruma faktörü ile cildinizi güneşin zararlı ışınlarına ve serbest radikallere karşı korumayı destekler.

Oil-Free Sunblock SPF 30
30 Güneş Koruma Faktörlü Yağsız Nemlendirici

 

Geniş spektrumlu koruma faktörü ile güneşin zararlı etkilerine ve Nar’ın antioksidan gücü ile serbest radikallere karşı maksimum koruma sağlamaya yardımcı olur.

Yağsız formülü ile tüm cilt tipleri için ideal koruma ve nem sağlamayı destekler.Yağlı ve akneli ciltlerde parlamayı engellemeye yardımcı olur.

Firming Bronzer SPF 15
Anında Bronz Görünüm Veren Sıkılaştırıcı

BİR İLK! 5 Özellik Bir Arada:

15 dakikada %32’ye varan elastikiyet artışı*
SPF 15 güneş koruması
Nar anti-oksidanı takviyesi
Nemlendirme
Yıkandığında çıkarılabilen doğal, bronz bir görünüm

-Amerika’da “En İyi Bronzlaştırıcı Ürün” seçildi!

Tiger’s Herb cilt elastikiyetini artırmaya, kollajen sentezini hızlandırmaya ve bağ dokuyu yeniden canlandırmaya, Nar Özü, güçlü anti-oksidan etkisi ile cildi yaşlanmaya sebep olan serbest radikallerin etkilerinden korumaya ve cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmaya, C Vitamini ve Laktik Asit (AHA) kollajen sentezini hızlandırmaya ve cilt tonunu dengeleyerek yeni hücre oluşumunu tetiklemeye, Sodyum PCA cildi nemlendirmeye UVA/UVB Koruyucuları cildi erken yaşlanma ve lekelenmeye sebep olan zararlı güneş ışınlarından korumaya, Ekinezya Ekstresi polisakkaritler bakımından zengin olan bu bitki özü cilt tonunu dengelemeye ve cilt elastikiyetini artırmaya Doğal Mineraller cildin bronz bir görünüme kavuşmasını sağlamaya yardımcı olur.

Dr. Murad ürünlerini seçkin eczanelerden satın alabilirsiniz.
Güneş Yanıkları
Cilt Kanseri ve Güneş İlişkisi (Prof.Dr. O.Müftüoğlu)
Güneş Koruma Ürünü Seçimi
Güneş Yanıkları için Bitkisel Çözümler (Dr. Ceyda Şener)
Güneş Yanıklarına Lavanta ve Papatya (Prof.Dr. Erdem Yeşilada)

Dr. Howard Murad
Howard Murad

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Howard Murad

Etiketler:,


2 Yorum Var "DR. HOWARD MURAD GÜNEŞ KORUMA ÜRÜNLERİ"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. mazluma yilmaz dedi ki:

    benim cildimde cok lekeler var utaniyorum ayrica bana nasil yardimci olursunuz yardim edin ancak soyulursa gecebilcek

  2. zuhal dedi ki:

    murad ın waterproof sunblock spf 30 güneş korumasını kullanıyorum ancak bana anlatılan faydalarını henüz görmedim ürünü 8 aydır kullanıyorum şikayetimi bildirdim yinede sonuç alamadım yetkililerin cevabını bekliyorum….