By 08 Ocak 2009 Devamı →

DR. BERK TOPUZYerime oğlumu yetiştiriyorum tamamlayıcı tıbbı getirecek

Dr. Berk TOPUZKanseri yalnızca ilaçla tedavi edemeyiz. İlacın yanı sıra, hastalığı destekleyecek ve bu hastalığın yan etkilerini ortadan kaldıracak pek çok faktör var. İşte bu noktada tamamlayıcı tıbba ihtiyacımız var. Alternatif tıp yoktur, tamamlayıcı tıp vardır! Amerika’da aşağı yukarı en büyük 24 üniversitede; meditasyon, dans terapi ve diyet gibi tamamlayıcı tıp bilimi bulunuyor. Tamamlayıcı tıp, bilimsel olarak ispat edilmiş tıptır. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde ilk defa tamamlayıcı tıp bilimi kuruldu. Bu enstitü, bütün Türkiye’den gelen soruları yanıtlamaya çalıştı. Ama yeterli sayıda eleman olmaması, gelişmesini engelledi.

Sağlık bakanlığı öncü

Sağlık Bakanlığı da tamamlayıcı tıp bilimini tanıdı. Böylece şarlatanlarla mücadele ederek, yeni çıkmış herhangi bir bitkinin denenmesinde veya diğer yaklaşımlarda hastanelere destek olmayı seçti. Ama tamamlayıcı tıp, bilimsel olarak yerleşmedi. Oysa tamamlayıcı tıbbın gelişmesi için; bir doktorun eczacılarla birlikte botanikçiler ve farmakologlarla da çalışarak bunu bir bilim haline getirmesi gerekir.

Türkiye’de bunun öncülüğünü yapanların başında Prof. Dr. Ekrem Sezik geliyor. Sezik, Gazi Üniversitesi’nde ‘fitoterapi’ yani ‘bitkilerle tedavi’ bölümünü kurdu. Onun gayreti ile biz doktorlar, Türkiye’de ilk defa eczacılık eğitimi ile birlikte ilerlemenin adımlarını attık. Türkiye’de bu işlerle uğraşacak kimseleri göremediğim için oğlumu bu işe yönlendirdim. Oğlum hem bu ihtisası yapıyor, hem de akupunktur eğitimi alıyor. Bunları bitirdikten sonra ABD’de San Francisco’da benim çalıştığım üniversitede eğitimini sürdürecek. Sonunda da Türkiye’ye ilk defa bilimsel olarak tamamlayıcı tıbbı getirecektir. Ben bu idealimi gerçekleştirmeye çalıştım ama hem yaşımdan dolayı, hem de bazı bölümler tarafından sekteye uğratılması nedeniyle tam hedefime ulaşamadım. Türkiye’de organik tarım bakir ve hiç bilinmeyen bir bölüm. Eğer başarı elde edebilirsek ve oğlum bu eğitimi yeteri kadar alabilirse, Türkiye’de sahtekar herbalistlerin bilinçsizce kullandığı ilaçların yerine, organik tarım ürünlerini, standartlarını koruyarak hazırlamak istiyorum. Türkiye’de pek çok, herbalist geçinen, doktorlukla alakası olmayan ziraatçı, kimyager ya da ilkokul, lise mezunları; yaptıkları çeşitli karışımları pazarlayarak insanları kandırıyor. Bizim amacımız; Türkiye’de bunu bilimsel olarak ortaya koymak.

Prof.Dr. Mehmet Erkan TOPUZErkan Topuz

Sorularınız İçin: etopuz@istanbul.edu.tr

Önceki Yazılar :
* Erkan Topuz Saba Tümer ile Bugün
* Pet Şişe Sular Kanserojen mi?
* Sigara Hakkında Uyarılar
* Doğum Kontrol Hapları Ne Kadar Kullanılmalı?
* Erkan Topuz’dan ŞOK Açıklamalar Video
* Kaktüs Radyasyonu Emer mi? Video
* Kanserden Korunma Önerileri
* Pankreas Kanseri Uyarıları Video
* Meme Kanserine Karşı Altın Gıdalar
*
Bebeğinize İkinci El Yatak Alın
* Pankreas Kanserine Alternetif Tedavi
* Karaciğer Metastazında Tedavi Önerileri
* Karaciğer Yağlanmasına Karşı
* Kanser Hastaları Kobay mı?
* Prostatdan Nasıl Korunurum?
* Fibrokist Nedir? Fibrokistlerden Nasıl Korunulur?
* Kemoterapi Sırasında Ağızda Çıkan Yaralar
* Testis Tümörü Tevasi ve Beslenme
* Kanser Hakkında Yanlış Bilinenler
* Meme Kanserine Karşı Havuç Suyu
* Erkan Topuz ARENA Programı – Video
* Çocuklara Sebze Yedirmek
* Kan Kanseri ve Kansızlık İçin Öneriler
* Buğday Çimi ile Gelen Sağlık
*
Beyin Tümöründe Tedavi Yöntemleri
* Ödemi Doğal Yollarla Azaltabilirsiniz
* Bilekte Kitle Oluşumu
* Küçük hücreli Akciğer Kanser Evreleri
* Cilt kanserinden Korunmak
*
Sarımsağı pişirmeden önce en az 15 dakika bekleyin
*
Ağız içindeki yara kanser belirtisi mi?
*
Erkan TOPUZ’dan Mide Kanseri önerileri

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Erkan Topuz

Etiketler:, ,


6 Yorum Var "DR. BERK TOPUZ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Ahmet Ay dedi ki:

  Sayın Meryem Topaklı,

  İstediğiniz kadar Erkan hocayla ugrasın ,sizin gibi insan sağlıgıyla oynayanlarla o gitsede biz arkasından gelen yeni kusak doktorlar olarak ugrasacagız.Erkan hoca'ya kanser olupta düserseniz o size tüm iyiliğiyle yine size iyi bakacaktır.Cunku o cok degerli bir bilim insanıdır ve Türkiyenin en iyi kanser doktorudur.Bu nedenlede Türkiyeden ve dünyadan hastası yığılmaktadır.Hoca bilimsel tedavi uygulamaktadır bunun yanında bitkisel takviye vermektedir.BU dünyanın her yerinde böyledir.Sizin gibiler aloe vera gibi bitkiyi satarak para kazanıp hastaların ölümününe neden olmaktasınız.Aloe vera agızdan icerseniz ishal olursunuz ,cildinize surerseniz cildinizi güzellestirir.Kanse üzerine etkisi yoktur bunun aksini ispat edin bilimsel olarak özür dileyeyimm burdan

 2. XprodoksiT dedi ki:

  AKP İstanbul eski Milletvekili Gülseren Topuz'un oğlu asistan doktor Berk Topuz, TEM yolunun Kocaeli'nin Körfez İlçesi geçişinde yol vermeme nedeniyle tartıştığı, oto yıkama istasyonu sahibi Erkan Baydar tarafından kendi tabancasıyla göğsünden vuruldu. Ağır yaralanan ve Derince'deki ameliyatı sonrası hayati tehlikeyi atlatan Berk Topuz, bugün İstanbul Üniversitesi (İÜ) Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Berk Topuz'u vurduktan sonra kaçan Erkan Baydar yakalandı.

  Olay, dün gece yarısı TEM'in Körfez İlçesi geçişi, Tütünçiftlik Mevkii'nde meydana geldi. 34 BRK 40 plakalı Audi marka otomobiliyle Ankara'dan İstanbul'a giden Gazi Üniversitesi'nde asistan doktor olarak görevli 27 yaşındaki Berk Topuz, yol boyunca başka bir otomobilin sürücüsü Erkan Baydar'la yarıştı ve birbirlerini solladı. İkisi de sinirlenen Berk Topuz ile Erkan Baydar, işaretleşerek araçlarını emniyet şeridine çekti ve araçlarından inip tartışmaya başladı. Tartışma büyüyüp kavgaya dönüşürken, iki sürücü birbirine girdi. Boğuşma sırasında Berk Topuz'un yere düşen ruhsatlı tabancasını alan Erkan Baydar'ın tetiği çekerek onu vurdu.

  Eski AKP Milletvekili Gülseren Topuz ile İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erkan Topuz'un oğulları olan Berk Topuz, kanlar içinde kalırken, Erkan Baydar kaçtı. Yoldan geçen sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine giden polisler, Berk Topuz'u aracının içinde ağır yaralı halde buldu. Berk Topuz, çağrılan ambulansla Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılıp hemen ameliyata alındı.

  Merminin sol göğsünden girip dalağını delerek bağırsağını da parçaladığı belirlenen Berk Topuz, 3 saat ameliyatta kaldı. AKP Milletvekili Gülseren Topuz ile İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erkan Topuz, oğullarının ameliyatı boyunca hastanede bekledi. Hayati tehlikeyi atlattığı açıklanan Berk Topuz, annesi Gülseren Topuz ile babası Prof. Dr. Erkan Topuz'un isteği üzerine bugün saat 15.00 sıralarında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

  Halen Körfez İlçesi Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltına bulunan, İzmit'teki bir alışveriş merkezinin oto yıkama istasyonunu işleten gözaltındaki şüpheli Erkan Baydar'ın Adliye'ye sevk edilmesi bekleniyor. Olayda kullanılan ve otomobilinin içinde bulunan Berk Topuz'a tabancaya ise polis tarafından el konuldu.

  Milletvekili Topuz, Meclis'te Türkiye'deki kuru sıkı tabancaların üretimin durdurulması ile ilgili önerge vermişti.

  http://www.xprodoksit.com olarak ACİL ŞİFALAR diliyoruz

 3. ahmet sıla dedi ki:

  erkan topuz hoca bu ulkedeki en degerli bilim adamlarından biri .helal olsun hocam size ,oglunuzuda ekranlarda gormek istiyoruz sarlatanları iki koldan temizleyin bu ulkeden.

 4. Burak Aysal dedi ki:

  sayın meryem topaklı siz heralde aloe vera yı kansere iyi geliyor diye satanlardansınız heralde o yuzden yasaklanması size bu kadar agır gelmis olmalı.o urunler kanser hastalarının tedavilerini yarım bırakmalarını ve ölmelerine neden oldu.vicdanınız nasıl kanser hastalarından para kazanmayı kaldırabiliyor anlamıyorum.erkan hocayı destekliyorum sizin gibi sarlatanlarla sonuna kadar ugrasıyor.helal lsun degerli bir turk evladı.

 5. perihan genç dedi ki:

  merhabalar ben perihan. dr.erkan beyle ben bire bir görüşmek istiyorum ama nette yayılanan numaralardan ulaşamıyorum belki faydası olur diye burayada yazdım ulaşabileceğim numaraları varsa bana yollayabilirseniz çok memmun olucam saygılarla

 6. meryem topaklı dedi ki:

  Uzun seneler önce,dünyanın 83 ülkesinde kullanılan aloe vera adlı bitkiyi yasaklatan Değerli profesörümüz Erkan Bey şimdilerde bitki havarisi oldu maaşallah.Acaba bitkilere bu kadar ilgi duymasının sebebi oğlunun şirketinin getirdiği bitkisel ürünleri pazarlama gayesi olabilir mi?"BU İŞİ SADECE DOKTORLAR YAPMALI"iddiası sizi hiçbir yere götürmeyecek Erkan Bey.Hergün ve her toplantıda sürekli sizin gizli dünyanızı insanlarla paylaşmaya devam edeceğim