By 23 Mart 2009 Devamı →

DOĞAL VİTİLİGO TEDAVİSİYULAF SAMANININ MUCİZEVİ ETKİSİ

Halk arasında ala olarak bilinen derideki beyazlanmaya tıp dilinde vitiligo denilmektedir. Hastalık, pigment eksikliğinden kaynaklanır. Bazı bilimadamları sebebin kalıtımsal olabileceğini veya bu rahatsızlığa otoimmün (bağışıklık) sistemin neden olabileceğini savunmaktadır. Özellikle ellerde, kollarda ve yüzde görülen bu deri rahatsızlığı, genital bölgelerde de olabiliyor. Beyazlanmanın olduğu bölgelerde bulunan tüy, saç veya kıllar da dökülebiliyor. Genel bir kural olmasa da, saç derisinde vitiligo varsa, o bölgedeki saçlar da beyazlaşmaktadır.Ala olarak bilinen bu hastalıkla ilgili yaptığım araştırmalarda yulaf samanının (Avena sativa) iyi bir çözüm getirdiğini gördüm.

vitiligoÖnemle vurgulamak istediğim bir nokta şudur: Vitiligo’ya ilk yakalananlar derideki beyazlanmanın veya beyaz lekelerin güneş ışığına çıkarak kaybolacağını (güneş ışığı altında yanarak beyaz bölgelerin koyulaşacağını) zannederler. Bu görüş kesinlikle yanlıştır. Vitiligo’ya karşı hazırlanan kür en etkili sonucu rahatsızlığın görüldüğü ilk yılda verir.

Güneş olumsuz etkiler

Vitiligo, aksine güneş ışığı altında daha hızlı ilerleme, yayılma ve dağılma gösterir. Güneş ışığı özellikle yaz aylarında vitiligo üzerinde olumsuz etki yapar. Eğer, tedavi edilmez ise yaş ilerledikçe de artış ve yayılma gösterir.Ala hastalığı olanlara, öğünlerinde normal beyaz veya kepekli ekmek yerine mısır ekmeği tüketimini alışkanlık haline getirmelerini tavsiye ederim. Çünkü, mısır ununda, ala hastalığını önleyici birkaç tane etkin madde bulunmaktadır. Hatta, hamur tatlılarının yapımında da normal un yerine mısır ununu kullanmaları önemli bir önleyici destek oluşturmaktadır. Mısır ununun vitiligo üzerinde hem önleyici hem de yayılmasını durdurucu rolü vardır. Vitiligo şikâyeti olanların kahve tüketiminde ölçülü olmaları gerekir.Bronşit ve bronşite bağlı nefes darlığı şikâyetlerinde yulaf samanının gücü mükemmeldir diyebilirim. Çoğu zaman yulaf samanını bulmak zordur. Bundan dolayı buğday veya arpa samanı ile aynı sonucu almak mümkün mü diye sorular soruluyor. Ne yazık ki, yulaf samanının yerini, bilinen hiçbir saman dolduramaz.

Yulaf samanındaki scopoletin, içeriğindeki en önemli etkin maddelerden bir tanesidir. Scopoletin aynı zamanda antibacterial (bakteri yok edici), antiinflammatory (inflamasyona – iltihap- karşı), antiseptic (antiseptik), bronchorelaxant (bronş rahatlatıcı), antiasthmatic (astıma karşı), antibronchoconstrictor (bronş açıcı, bronş gevşetici), cancer preventive (kanser önleyici) özelliklere de sahiptir.Yulaf Samanı
Scopoletin’in bütün bu özelliklerini destekleyen, işlevini artıran en az beş tane yardımcı etkin madde daha vardır. Örneğin, yulafın içerdiği proline ve pyridoxine maddeleri de antiasthmatic (astıma karşı) özelliği olan maddelerdir. Scopoletin etkin maddesi havuçta, dolmalık biberde ve kerevizde yeterli miktarda bulunmaktadır. Ancak yulaf samanındaki kadar fonksiyonel ve de etkin değildir. Yulaf samanının bronşit ve bronşite bağlı nefes darlığı şikâyetlerinde nasıl kullanılacağı günün küründe verilmiştir.

GÜNÜN KÜRLERİ

Ala (vitiligo) için

Üç tutam (yaklaşık 15 gram) yulaf samanını kaynamakta olan 1 litre suyun içine atınız. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatınız. Ilıdıktan sonra süzünüz. Lekelerin olduğu bölgeye en az 5 dakika uygulayınız (pamuk kullanabilirsiniz). Parmak uçlarınızla lekelerin olduğu bölgeleri hafif hafif bastırmadan yarım dakika oğuşturunuz. Daha sonra tekrar 5 dakika etki ettiriniz. 5 dakikalık etki ettirme süresi tamamlandıktan sonra en az 2 saat ellerinizi yıkamayınız. Bu işleme lekeler kaybolana kadar haftada 3 kez devam ediniz. Tüm bu işlemlere başlamadan önce ellerinizi 2-3 dakika ılık suyun içerisinde yumuşatmanız daha etkili olur.Kesinlikle kullanılmış olan yulaf samanı suyunu ertesi ve daha sonraki günler için kullanmayınız. Her defasında taze olarak hazırlanması ve kullanılması gerekir. Yulaf samanı suyunu hazırladıktan, süzdükten ve ılıdıktan hemen sonra uygulayınız. Yulaf samanı suyunu bir kaba alıp ellerinizide 5 dakika daldırabilirsiniz. Hazırlanan yulaf samanı suyunun, üzerinden 10 saat geçtikten sonra haricen veya dahilen hiçbir şekilde kullanılmaması gerekir.

Bronşit ve bronşite bağlı nefes darlığı

Bir tatlı kaşığı dolusu yulaf samanını kaynamakta olan bir bardak suya atınız. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 5 dakika kaynatınız. Soğuduktan sonra süzünüz. Üç hafta boyunca haftada 2 çay bardağı içilir. Üç haftadan sonra şikâyetin seyrine göre devam edilir. Her içim için yulaf samanı suyunu taze hazırlamak şarttır. Kesinlikle 10 saatten fazla beklemiş yulaf samanı suyunu haricen veya dahilen kullanmayınız.

KOAH ve yulaf samanı

Tıp dilinde, Kronik Obstruktif Akciğer Hastalığı olarak bilinen ve kısaca KOAH olarak adlandırılan bu rahatsızlıkta yulaf samanı kürü yardımcı ve destekleyicidir.

DİKKAT

Yulaf samanı kürünü uygulamadan önce ona karşı alerjiniz olup olmadığına dair test yaptırınız. Kullanılacak yulaf samanının yeşil olarak kurutulmuş olma şartı vardır. Güneş altında sarardıktan sonra toplanmış yulaf samanı amaca uygun değildir.– Pek çok bitki üzerinde yeterli bilimsel çalışma olmadığından bilinçsizce ve doktor tavsiyesi olmadan kullanıldığında istenilmeyen yan etkilere sebebiyet verdiği unutulmamalıdır.
Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız.
Prof.Dr. İbrahim SaraçoğluProf.Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU
Sorularınız İçin : info@saracoglu.at
Telefon : 0 216 457 34 10 0 216 457 34 11
GSM : 0 539 470 76 46 0 539 470 76 47
Fax : 0 216 457 34 14
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, ,


728 Yorum Var "DOĞAL VİTİLİGO TEDAVİSİ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Berkay dedi ki:

  Arkadaşlar yorumların çoğunu okudum, herkez maravilla kremini kötülemiş. anlam veremedim doğrusu. Ben 2015 yılının temmuz ayında başladım yüzüme, tam 1.5 ay sonra yüzüm tamamen geçti. önce kızardı sonra beneklendi ve geçti. dirseklerime sonra başladım. onlarda beneklendi ama yaz bitti bıraktık. Bir dahaki yaza artık. Yorumları görünce yazmak istedim. çünkü çok şaşırdım. Bana müthiş derecede iyi geldi. iyi gelmedi diyen arkadaşlar ya tedaviyi doğru düzgün yapmadı çünkü diyet var süt ve un yemiyeceksiniz. her dediğini harfi harfine uyguladım ve geçti. hatta etrafımdakilerde çok şaşırdı herkese söylüyorum gördüğüm. Gerçekten olumsuz yorumları okuyunca hayrete düştüm. Kimsenin dediğine değil, kendim bizzat yaşadığım gördüğüm için söylüyorum, benim yüzümü 1.5 ayda geçirdi. ister inanın ister inanmayın ben üzerime düşeni söylemek istedim. sevgiler, acil ve hayırlı şifalar herkese

 2. oğuz keskin dedi ki:

  Arkadaşlar maravilla Cengiz bayraktara sakın inanmayın ona güvenip 28 gün antalyaya gittim hemen git güneşlen dedi 28 gün o sıcakta güneşte yandım 28 günde 4000tl harcadım orda otele vs ,ilacını aksatmadan sürdüm çıktım günese kızardı ve yüzümde olmayan yerlerde çıktı bakın yalandan gözükmeyen yerlerde gözüküyor diyor YALAN yoktu resimlerimde var yoktu bu olmayan yerlerde çıktı olan yerler zaten belirginleşti ama olmayan yerlerdew çıktı aradım söyledim sakın daha güneşe çıkma sadece kremi sür dedi sende olmamıış dedi buna sakın inanmayın hiç gözükmeyen vitiligom arttı ve meydana daha çokı çıktıo siz tuzaga düşmeyin Allah rızası için yazdım bunu…oguz_mudo@hotmail.com bu mail adresim inanmayana resim gönderirim.

 3. Incim dedi ki:

  Salam men 4 ildi vitiliqo xestesiyem her eyrden elim uzulub tek umudum Allahadi((Allah hamimiza wefa versin.
  Mualice ede bilen varsa desin xaiw

  • ECZACI CELAL TÜRKER dedi ki:

   incim hanım MARAVİLLA KREMİ ile yazın günde 3 defa güneşlenip 25. günü pigmantasyon başlar 60 gün beyazlıklar kapanır eğer stres depresyon guatr diabet yoksa varsa dr tedavi olmanız lazım kışın solaryum veya ufo ısıtıcısının karşısında da yapılabilir .bağışıklık sisteminizi artırarak tedaviye yardımcı olabilirsiniz daha fazlşa bilgi ve temin için arayabilirsiniz ecz celal 021224210687

 4. ECZACI CELAL TÜRKER dedi ki:

  vitiligolular beslenmelerine dikkat etmelidir şekerli tatlı unlu mamullerden sakınılmalı sigara tüketilmemeli alkolden kaçınılmalı diabetine guatrın a kan azlığına baktırmalı eğer varsa tedavi ettirmelidirler bağışıklık sistemlerini B12 çinko selenyum folik asit kullanarak artırabilirler uykusuzluk stres anksiete korku depresyon üzüntü klorlu havuza girme detarjan dan kaçınmak gerekir maravilla kremi ECZACI ARKADAŞIM CENGİZ BAYRAKTAR ın buluşudur 2 ayda beyaz lekelerden n kurtulabilirsiniz yan tesiri olmayan bitkisel doğaldır. SAĞLIK BAKANLIĞI onaylı bir kremdir günde 3 defa beyaz bölgeye sürülüp güneşlenilecek 25. gün pigmantasyon başlayacak kapanacak denemenizde çok büyük fayda vardır .cildi nemlendirir ayrıca güneşten oluşan yaşlılığa baglı lekeleride giderir.daha fazla bilgi ve kapıda ödemeli olarak arayabilirsiniz eczacı celal sarıyer çağlar eczanesi 02122421068

  • fikret dedi ki:

   arkadaşlar maravilla kremi almayın.. sakın güneşe çıkmayın. ben denedim.. daha da arttı. adamlar güneşe çıkın diyor yaa.

   • ECZACI CELAL TÜRKER dedi ki:

    2 ay devam etseydiniz beyazlıklar kapanırdı.bırakmıyacaktınız eller daha çabuk kapanır

   • ECZACI CELAL TÜRKER dedi ki:

    artmamıştır güneşte, görünmiyen beyazlıklar görünmüştür devam etseydiniz olumlu netice alacaktınız .pigmantasyon başlamış benek benek yavaş yavaşbeyazlıklar kapanacaktı çoğu sizin gibi yarıda bırakıyor .sebat etmek var.

    • ECZACI CELAL TÜRKER dedi ki:

     daha fazla bilgi veya kapıda ödemeli veya sarıyer çağlar eczanesinden alabilirsiniz 02122422728-02122421068

     • ECZACI CELAL TÜRKER dedi ki:

      bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek lazım gynotardyferon günde 1tane almak lazım içinde demir folik asit ve c vit. var.deterjan, undan, süt, radyasyondan klorlu havuzdan uzak durmak lazım ellerde varsa pastaneci şeffaf eldiveni kullanmak lazım maravilla kremi sürüp eldivenle günde 3 defa yarımşar saat bol güneşlenmek gerekiyor 25 .gün pigmantasyon başlar 50-60 günde biter çok sinirlilerde pigmantasyon olmuyor .maravilla kremini kapıda ödemali olarak gönderebilirim eczacı celal 02122421068

   • ece dedi ki:

    Arkadaşlar ben ELİDEL krem ve Momecon krem kullanıyorum. ayrıca kesin çözüm IŞIN TEDAVİSİ görüyorum minik 2 leke bacaklarımda, ışın ve elidel ile bu hastalıktan kurtulmuş mutlu birçok hasta görüyorum şuan hastanede… mutlaka doktora başvurun. bitkisel kremle filan işiniz olmasın ne güneş bu hastalığın düşmanı! kanmayın Allah aşkına bu para tuzaklarına

 5. aziza dedi ki:

  mualiceni hekim bilir reng berebg sular di vitiliqa olan yere viririq birde sua verir

  • Celal Memmedov dedi ki:

   MUALICESEN NECE GEDIR IRELLEYIW VAR YA YOX MENDE DAYANIB ANCAG MUALICEM DEYIR QOZ YAGI VURURAM SEN BIR XAIW SORUWDA HEKIMDEN VITILIQO OLANLARIN BEDENINDE NESE GEZIR BATIR YA YOX MENIM
   BEDENIMDE GEZIRDE BILMIREM NEDI

 6. aziza dedi ki:

  qasinmaggii coxx yaxsidir mendede qasinir hekim deyir men sagalimm helem insallah size deyeceyem belke sagalmadim amma sagalanlari gormusem

  • Celal Memmedov dedi ki:

   INWALLAH SAGALARSAN ANANA DENENKI MENI PIS BAWA DÜWMESIN MENIM ESEBLERIMI POZUB BU XESTELIK QAWINMA ELE BIL BEDENIME NESE BATIR AMA GETMIR AXI LEKELER ÜZÜMDEDKI ESAS ISTEYIREM GETSIN XAIW ETSEM MENI DANIWDIR EVDEKILERLE GÖRÜM
   SEN NE MÜALICESI EDIRSEN MENDE BELKE XEIRI OLDU

  • ressam dedi ki:

   Azize xanim mende de var, hekim yazdigi dermanlardan istifade etmedim , tam basga bir sey denedim. Sifaris esasinda hazirlanma maz. Bunu nene teklif edene etibar etdim, heyatimi gozonune aldim. Iki aydir istifade edirem, sukurler olsun ALLAHA uzumdekiler tamamen yox olub, bedenimde de var, indi onlarla mubarize apariram. Insaallah o lekelere de galib gelecem. Maraglidirsa menimle elage saxlaya bilersiz, fikirlerimi sizinle paylasa bilerem, Insaallah size de xeyri olar. ALLAH bu xesteliyi dusmanima gostermesin.

 7. aziza dedi ki:

  qasinmagi coxx yaxsidirr mendede qasinirr men helem sagalmamisam anam deyir sagal sonra deyersen belke sagalmayacagam size yuk olmasin amma sgalanlari coxxx gormusemm sized eyeremm birazz vaxt zehmet olmasaa

 8. jacky dedi ki:

  Listen to my story please! My name is Jacky. I live in Russian Federation. My vitiligo was started when I was 19. So much times I’ve tryed to find a good cute or a just cute! And about 8 mouth ago I found page named “Vitilemna” and I though that it will help me and it does! I used the pill ” vitilemna ” and gel ” vitilemna ” and I started getting results ranging from 5th month! Treatment designed for 6 months. results are so quite for now!! I cant believe it! For real. U may not believe to me but it works. Maybe this cure isnt so cool for everybody but I think that everyone can try to use it. Thanks!

 9. aziza dedi ki:

  ben vitiliqoluyum 10 yasim var ve azerbaycanliyim azerbaycanda bi doktor var ve o bitkisel ilaclar hazirlayib kendisi veriyo ve ise yariyo gidiyo ama bidaha gelmiyo olabilir bi nokta kadar ciksin oda kucuk ben 1 ay artik vitiligoluyum ama doktor saolsun ise yariyo kim istiyosa adresini vere bilirim doktor miliyonlarca vitiliqo hastaligini iyilesdirmis kendi gozlerimle gordum isterseniz tabiki varirim adresini

  • Celal Memmedov dedi ki:

   SALAM EZIZE XANIM MENDE IKI AYDI MÜALICE ALIRAM NEFTCALADA QALIRAM SELYANDA BIR HEKIM VAR O IKI AYDI MÜALICE YAZIB ALMIWAM ÜZÜMDE QALIB ARTMIR AMA AYAGLARIMDA ARTIR ÖZÜM ICRA
   HAKIMIYYETINDE IWLEYIREM CEMIYYET ICINDEYEM DEYE ÜZÜM MENI NARAHAT EDIR XAIW EDIREM NÖMREM VAR ORDA BIR ELAQE SAXLAYAG NE YAZMIWDI HEKIM SIZE HARDADI SIZDE
   GETDI HARDA VARDI SIZDE MENDE QAWINMADA OLUR BU HAMIDA OLUR SIZ HARDA QALANSUZ BIR INSAN KIMI ZENG VURSAZ SEVINEREM
   HEKIM DIYIR ESEBDEN STRESDEN YARANIR QAWINIRAM ELE BIL QANDA GEZIR ÜZÜMDE ALA EVVEL AG IDI INDI QIRMIZIYA CALIR NARAHAT ETDIYIMCÜN ÜZRLÜ HESAB EDIN DARIXIRAM SIXILIRAM

   • Nurlana dedi ki:

    Menim 28 yawim var 10 ildi vitiligodan eziyyet cekirem.Mualiceler almiwam amma hec bir etkisi olmuyub.Yayda daha cox bilinir,menimde esasen uzumde var.Bayira,insan arasina cixanda cox utaniram.Xahiw edirem,bildiyinix bir mualice novu ve yaxud hansisa vitiligoya qarwi derman varsa menede meslehet gorun.Cox xahiw edirem.

  • mehmet dedi ki:

   meraba bana adres ve telefon verirmisiniz

  • dilara hande dedi ki:

   aziza doktorun adresini yazabilir misin ya da telefon numarasını? lütfen.
   dilara_azra@hotmail.com

  • Eldar dedi ki:

   salam mene adresi vererdiz zehmet olmsa

  • Necla dedi ki:

   Kullandığınız urununuz adını ve tarifini verebilir misiniz..

 10. Celal Memmedov dedi ki:

  055 952 92 91 mende iki aydi vitiliqo xesteliyine görem müalice aliram Leyla xanim imkan olsa elaqe saxlayag mende sizin kimi eseblewirem pis bawa düwmeyin müalice gedir mende

 11. Celal Memmedov dedi ki:

  yaza bilmiremde burda

 12. leyla dedi ki:

  Salam men azerbaycandan mendede vitiligo xesteliyinen eziyyet cekirem wukurler olsun cox yoxdu uzum biraz hissesindedi getmesini istiyerdim Allahadan umid kesilmez hekim mene vitixsin gelini ve dermanini yazdi bunnari etsem gececekmiw ama xeyri yoxdu inamim qalmiyib ozume qapanmiwam insanlardan zehlem gedr wehere bawqa yere cixanda mene qeribe baxillar her gece buna gore agliyiram pis oluram buna gore yaxinlarrim bele mennen yaxwi davranmir her defe uzumdekini soruwanda pis oluram hecneye inanmasamda Allaha inaniram ve umid ediremki bir mocuze ile uzumdeki geder menim ve hamimizin ♥ Allahdan umidinizi kesmemey dileyiyle

  • Celal Memmedov dedi ki:

   Leyla xanim sizinle bu haqda daniwmag olar mendede var iki ay olar bir iki sualim olacag size

 13. batuhan arslangil dedi ki:

  Ben ne eczaci ne de ilac satan sarlatanlardanim, vitiligo’ nun psikolojik yonuyle ilgilenen bir psikologum… Psikolojik yardim isterseniz hic bir ucret talep etmeden sizlere mail yoluyla bilgilendirmeler yapabilirim. Saygilar sunuyorum, acil sifalar…
  b.a.t.u_@msn.com

 14. meliha şahin dedi ki:

  slm ömer bey 3 yıldır dudaklarımın beyaz lekeler vardı bikac doktora gittiğimde bana ucuk sonrası beyaz leke güneş ısıgında gecer demişlerdi …gecen hafta özel bi tıp merkezinde dermatolojiye gözüktüğümde biyopsi sonucu vitiligo oldugu ortaya cıktı haliyle moralmen yıkılıyo insan.fakat doktorum ilaclar verdi ve bu ialaclar sayesinde gececeğini bişeyin kalmayacağını söyledi ilaclarım GEROXALEN VE PROTOPİC 01 DİYE Bİ KREM GEROXALEN SABAH SAAT 10 da içiyorum 12 de dısarı cıkıp 20 dakika güneste duruyorum …simdi arkadasların yazdıklarını da görünce gercekten psikolojim bozuldu bu ilaclarla gercekten gidecekmi yoksa doktorum moralim bozulmasın diyemi söyledi acaba …

  • Ömer dedi ki:

   Meliha hanım, protopic kremle, geroxalen kapsülü bende kullandım.Geroxalen kapsülü kullanırken 3 şeye dikkat edin. 1-Bu kapsülü kullandığınızda güneşe çıkarken polarize güneş gözlüğü takmadığınızda gözlerinizde katrak oluşumu hızlanacak,güneşe çıkarken muhakkak polarize gözlük takın 2-geroxalen kapsül karaciğere etki ederek,karaciğerin bozulmasına sebep oluyor. 3- Bu kapsül içildiğinde her gün kademeli olarak 1 dakikadan 20 dakikaya kadar güneşe çıkılıyor, güneşte fazla kalındığında beyaz lekeler kızararak yaralara dönüşüyor.Doktorların çoğu bunu hastalara söylemeyi unutuyorlar. Birde doktorunuzdan puva ışın tedavisi isteyin.Bu sitedeki Ömer yazan yazılarımı okursanız daha çok bilgi sahibi olursunuz.Size tavsiyem sahtekarların yapma ilaçlarını sakın almayın, aksi taktirde hem sıhhatınızdan olursunuz,paranızada yazık olur.Açil şıfalar dilerim.

   • Ömer dedi ki:

    Vitiligo hastalığını tetikleyen sebepler
    1 – Sıcak ( sıcak sular ve güneş )
    2 – stres ( her türlü üzüntü, uyku bozukluğu )
    3 – Vitaminsizlik ( B12 vitamin eksikliği )
    4 – İştahsızlık
    5 – Kansızlık ( kan sayımı yaptırın )
    6 – T3 ve T4 troid hormonunuza baktırın ( dermotoloğa gidip yaptırınız hoşimoto hastalığı olup olmadığınızı konturol ettiriniz.
    7 – Beyaz bölgeden biopsi aldırıp, pigment kaybınıza baktırın
    8 – Tedaviniz Dermotoloji ve Pisikoloji doktorları ile beraber yürütünüz.
    9 – Doktor nezaretinde ilaç tedavisi görünüz.
    10- Doktorunuzdan puva ışın tedavisi isteyiniz
    11- İyi bir dermotoloji doktoru seçiniz, doktorunuzdan memnun değilseniz hemen doktorunuzu değiştiriniz.
    12- Sağlık bakanlığından onaylı olmayan hiç bir yapma ilaçı kullanmayınız.
    13- Herkese ALLAH’tan şifa dilerim.Benim yalnız doktorlara ve ALLAH’a inancım kaldı, hala bu hastalıkla mücadelemi sürdürüyorum.ALLAH ömür verdiği sürede sürdüreceğim.

    • Ömer dedi ki:

     Esra hanım 2013 senesinde vitiligo tedavimle hiç ilgilenemedim, sebebi burun ve idrar yollarından olmak üzere iki ameliyat geçirdim.Bu siteylede ilgilenemedim. Mayıs ayında beni aramışsınız.Benim gibi hasta olan insanlara yardımcı olmağa çalışıyorum. Doktorum Amerika’ya ihtisasa gitti. Yeni gittiğim doktor değişik bir tedavi uyguluyor.Kabin gibi içi floresan lambalarına dolu bir cıhazın içine giriyoruz üzrimizde yalnız bir külot kalıyor,tedavi 1dk ile başlıyor. Ne yazıkki rahatsızlığımdan dolayı tedavim, yarım kaldı.Bana sormak istediğini konuları bu siteden sorarsanız size yardımcı olmaya çalışırım.Hekese açil şifalar dilerim.

  • mustafa dedi ki:

   geroxalen puva tedavisinde alınan bir ilaçtır yüzü vücudu geçiriyor. ama elleri geçirmiyor. protopiç gene yüze vücuda faydalı ama elleri geçirmiyor. prof.dr.saraçoğlunun da ellerinde var geçmiyor. eller zor. çörek otu yağı için doğal olanlarından. inan çok faydası var. kafayı hiç bir şeye takmıyacan. hastalık duruyor 17 yıldır yüz vücut geçti yalnızla ellerimin bir bölümünde kaldı. içki sigara içmeyenlerde bu hastalık tamamen duruyor ve tedaviye de cevap veriyor.

 15. rita dedi ki:

  Selamlar lutfen soyleyin ceviz kabugu ile nasil kamuflaj edilir???bilen varsa yazsin lutfen

  • Ömer dedi ki:

   Rita hanım çeviz kabuğuyla kamufulaj netice vermez, eğer yüzünüzde beyaz leke varsa fondetenle geçiçi olarak kapatabilirsiniz.Piyasada beyaz lekeleri geçiçi olarak kapatıcı kremler satılmakta bunlar kullanarak kendinizi kandırmış olursunuz. Bunları yapacağınıza doktor tedavisi görmenizi tavsiye ederim.

 16. AHMET İDRİS ULUTAŞ dedi ki:

  VİTİLLİGO :dışa vurulmamış duygular diye tarif edilebilir. Kendini bütünüyle her şeyin dışında hissetme, hiçbirşeye hiçbir gruba ait olmama duygusu. Vitiligo tedavisinde ilk şart kişinin kendini sevdiğinin işaretidir. Kendinizi seviniz, kendinizi beğenmek ayrı şey, çocuğumu severim ama her huyunu beğenmem çok farklı şeyler. Kendini seven insan bu 19 maddeye zamanında cevap verir.

  Nasıl düşünmeliyim?
  1-Sabahları neşeli bir şekilde uyanırım.
  2-Çoğunlukla neşem yerindedir.

  3-Çoğu kimse tarafından sevilirim.
  4-Aynaya baktığımda gördüklerim hoşuma gider.
  5-Zeki bir insanım.
  6-Kendimle ilgili utanılacak bir şey görmüyorum.
  7-İşimden hoşlanırım.
  8-Oldukça enejiğim.
  9-Esas olarak iyimser bir kişiyim.
  10-Kendi hatalarıma güvenebilirim.
  11-Ben ilginç bir insanım.
  12-Başkaları beni önemser.
  13-Şimdiye dek yaptıklarımdan pişman değilim.
  14-Duygularımı açıklamaktan çekinmem.
  15-Öldükten sonra ben mutlaka cennete giderim.
  16-Başkalarıyla konuşurken rahatım.
  17-Yaşamımı istediğim yöne çevirebilirim.
  18-Yerinde olmak istediğim gıpta ile baktığım çok sayıda kimse yok.
  19-Her türlü iyilik ve değer biriyim.
  Vitiligoyu artıran hangi faktörlere dikkat edilmelidir?
  -Tiner, çamaşır suları, deterjanlar gibi maddelerden uzak durunuz.
  -Bilgisayar önünde fazla oyalanmayınız.
  -Süt ve demli çaydan uzak durunuz.
  -Yüzme havuzlarını kısıtlayınız.
  Vitiligo tedavisini etkileyen en büyük 3 fark;
  -Sigara: Lütfen uzak durunuz.
  -Anemi: Demir eksikliğini tamamlayınız. Vi-fer kullanabilirsiniz.
  -Ruhi gerilim, sıkıntı.
  VİTİLİGO VE KALITIM: Soyda bu hastalık varsa vitiligo olma ihtimali artar.

  A)GUATR
  B)DİABET
  C)BÖBREK TAŞI
  D)HİPERTANSİYON
  E)ROMATOİT ARTİRİT
  Vitiligo hastalığı otoimmün hastalıklarla beraber bulunabilir. Özellikle vitiligo da tiroid bezi hastalıklarının bulunup bulunmadığına bakılmalıdır. Yapılacak tahliller T3-T4-TSH ayrıca TPO demir bağlama kapasitesi-demire baktırılmalıdır.
  A)HİPERTROİD: Dolaşan kanda tiroid hormonlarının fazlalığıyla ilgili olarak zayıflama, kuvvetsizlik, kolay yorulma, çok hızlı konuşma, oturduğu yerden hızlı kalkma, telefon ve ev zili çalınca yerinden fırlama, kolay ürkme, hep tedirginlik, gece az uyuma, sıcağa dayanıklılığın azalması, kışın camları açarak ağlamaya yatkınlık, titremeler, sürekli terleme, saçlar ince ve seyrek, sinirlilik ve çarpıntı belirtileriyle karakterize hastalıktır.
  B)HİPOTROİD: Primer hipotiroid ve sekonder hipotiroid olarak 2’ye ayrılır.
  Tiroid hormonu üretimine bağlı klinik tablodur. Orta ve ileri yaşlarda başlayan hipotiroidi çoğunlukla HAŞİMATO’dur. Hipotiroidli hastalar genellikle yavaştır, hep yorgundur, soğuğa dayanamaz, tepkisizdir, deri kuru, soluk ve serttir. Kanda kolestrol yüksektir, kansızlık vardır, demir emilimi azdır, adet sorunları vardır ve hasta kilo almaya meyillidir. Ayaklarda ödem belirir, tırnakları kolay kırılır, depresyona yatkınlık vardır.
  Kanda T3-T4 düşük, TSH yüksekse PRİMER HİPOTROİD’dir.
  TSH düşükse SEKONDER HİPOTROİDİ akla gelir, eğer Haşimatoysa kanda anti tiroglobulin ve antikorlar bulunur. Bir vitiligolu aynı zamanda nefes darlığı (hava açlığı) çekiyorsa HAŞİMATO VİTİLİGOSU olup, olmadığına bakılmalıdır. Haşimato orta yaş kadınlarda daha çok görülür. Haşimatoluların aile bireylerinde graves guatrı ve miksödem sıklıkla bulunur. Tiroid bezi hipofonksiyonuna yol açan kronik tiroid bezi iltihabında da vitiligo görülebilir.
  KİŞİLİK ÖZELLİĞİ: Vitiligosunu sorun yapanlarda artar, sorun yapmayanlarda artmaz. Vitiligo bir renk kaybı hastalığıdır. Soyda veya kişide şeker hastalığı, kum taşı düşürme, anemi, tiroid hastalıkları varsa duygusal bir baskı sonucunda vitiligo çıkma ihtimali ortaya çıkar. Ayrıca adrenerjik kişilerde kızgınlık, şüphecilik gibi etiyolojik oluşumunda psikosomatik faktörler etki eder.
  Vitiligolular, genellikle ya geç uyurlar ya uykusuzluk çekerler veya küçük bir tıkla uyanırlar.
  2 önemli neden vitiligo oluşturur;
  1-Bütün vitiligolular çok zeki oldukları için vitiligo olurlar.
  2-Vitiligolular etrafına faydalı kendilerine zararlı insanlardır.

  VİTİLİGO VE MESLEKLER: İlk olarak öğretmenler, bankacılar ve muhasebeciler gelmektedir. Sonra hemşire ve devlet memurları, daha sonra ev hanımları ve öğrenciler sıralanıyor. Çoğunlukla 5-7 yaş arası başlama yaşı olarak öne çıkıyor.
  VİTİLİGO NİÇİN ARTIYOR?
  Batı tipi yaşamda günümüz insanı, daima varlığını tehdit eden, mücadeleye zorlayan, adaptasyonu bozan, kalabalık bir dünya içinde yalnızlığı yaşamaktadır. Sanayileşmenin verdiği yalancı rahatlık insanlar arasında mücadeleyi arttırmış manevi bağların gevşemesi, maddenin katı soğuk cazibesi sıkıntılı insanı yaratmıştır. Son yirmi yılda batı tarzı yaşam şeklini almak, daha çok almak, her şeye sahip olmak, tüketimin toplumu olarak kısa tatillerde bile güneşi bol deniz kenarlarına hücum etmek… Güneş yanığı oluncaya kadar güneşlenmek insan derisindeki hassas dengeleri bozarak eksojen baskı, batı tipi yaşam biçimiyle endojen baskı sonucu vitiligo artışına bir ivme kazandırmıştır.
  VİTİLİGO VE SÜT
  İnsanoğlu dünyada 3 milyon yıldır var. Ancak yirmibin yıl önce tarımcılığa geçip avcılığı bırakınca çiftçilik başlamış ve buğday, inek sütü, yumurta insanoğlunun besinlerinin arasına girmiştir. Avcılıktan vazgeçince besinlerin %90 ını bitkisel maddeler oluşturdu. Tarımın başlamasıyla insanoğlunun boyu 15 cm kısalmıştır. İnsan nüfusunun belli kısmı inek sütü, yumurta ve buğdaya uyum gösteremediği kesindir.
  BUĞDAY: Bazı insanlar buğdaya uyum gösteremezler örneğin çölyak hastalığında buğdaydaki gluten ince bağırsakta hasar oluşturur. Çavdar, yulaf ve arpada gluten vardır.
  YUMURTA: Alerji yapabilir.
  İNEK SÜTÜ: İnek sütü çoğu kez bebekliğimizde yaşantımıza girer. Oysa doğa bunu insanlar için değil, ineğin yavruları için yaratmıştır. Anne sütü yerine inek sütü vermek faydalı değildir. ’’Annenin ak sütü gibi helal olsun.’’ der atalarımız. İnek sütü büyümekte olan bebeğin ihtiyaçlarını karşılamaktan uzaktır. Dünya nüfusunun önemli bir kısmında bağırsaklarda laktoz emilimi eksikliği vardır. Dünya nüfusunun %50 sinin inek sütüne dayanıksız olduğu saptanmıştır. Laktoz duyarlılığı varsa süt ve süt ürünleri kesilmelidir. Çok miktarda inek sütü ve süt ürünleri tüketen çoğu ülkede kardiyovasküler hastalıkların, kalp krizi, felç ve ölüm oranının yüksek olduğu görülmüştür. İnek sütü balgamı artırır. İnek sütü aşırı hareketliliğe, astıma, rinite, tekrarlayan enfeksiyonlara, eklem ağrılarına, böbrek hastalıklarına ve ayrıca çocuklarda atopik dermatite neden olabilir. Beşik ölümü olan bebeklerin büyük çoğunluğu inek sütü ile beslenmiştir. İnek sütünün magnezyum-fosfor oranı çok düşüktür. Koyun-keçi sütü, badem, ceviz, fındık, incir, ıspanak önemli kalsiyum kaynaklarıdır. Yoğurt insanlarda kanser riskini azaltır. Her türlü zehri yok eder. Süt yurdumuzda tüketilen değerli bir besin öğesidir ama gündeminizde vitiligo varsa durum değişiyor.
  1-Süt, demir depolarımızı boşalttığı için vitiligoya ortam hazırlar.
  2-Süt, dünyada en çok radyasyon çeken maddedir, suyun 500 katıdır.
  3-Dünyada sütü bol olan canlılar hep beneklidir.
  4-Çinde vitiligo ve sedef yok gibidir. Sedefli hastalarda süt ve süt ürünleri kesilirse lezyon küçülmektedir. Kıvırcık saçlı Çinli yoktur. Saçı beyazlamamış Çinli görmemizde zordur. Vitiligolu Çinli görmediğimiz gibi 4000 yıldır süt ve süt ürünlerini yemezler. Taze sütün hazm edilemeyeceğini düşünürler, ekşimiş sütten elde edilen ürünlerinde temiz olmadığına inanırlar fakat m. ö. 2000 yıllarında Çin’de süt ürünlerinin yapılışı biliniyordu. Az kalsiyum aldıklarından Çinli’lerin kısa boyları vardır.
  Vitiligo Çin’de yok gibi olmasına rağmen komşusu olan ülke Hindistan’da vitiligo çok yüksek neden? Çok neden var ama en önemlisi SÜT. Ayurveda, ya göre en önemli gıda süt olmaktadır.
  İnek bildiğiniz gibi Hindu’larda kutsal hayvandır, dolayısıyla inekten elde edilen her şey kutsal, her şey yararlı olmuş oluyor. Hindistan’a gitmeye niyetiniz varsa hazır olun, tüm ayurveda doktorları hastalığınız ne olursa olsun size SÜT içmenizi tavsiye edecek! Şaka yapmıyorum! Çoğu hastalıkta ‘’süt iç geçer’’ diyeceklerdir. En geçerli ilaç ve gıda süt… Süt ürünü tüketmeyen Çin’de vitiligo yok gibi, sütü çok bol tüketen Hindistan’da vitiligo rekor düzeyde. Yorum size ait… sütten yapılmış KEFİR bol bol içiniz. KOMBU mantar çayı yanında bitki ektratları damlası ile mayalayıp bol bol tüketin.AKŞAMLARI KEFİR KREMİNİ LEKELİ OLAN YERLERE STREJ FİLİM KAĞIDI İLE SARINIZ.
  VİTİLİGO VE DETERJAN
  Vitiligo, deterjanlarla, çamaşır sularıyla çok uğraşan titiz ev hanımlarında çoğunluktadır. Deterjan üretenler çoğunlukla ucuz olduğu için polifosfatlar, nitrilotriasetik asit, bentonit ve salisilatlar karıştırılmaktadır. Bunların tabiata zararsız hale gelmesi zaman almaktadır. İstanbul’da yapılan bir çalışmada deterjanların içme ve kullanma sularında dünya sağlık teşkilatının saptadığı tehlikeli sınırın 40 katı üzerinde olduğu ortaya konmuştur. Bu fazla deterjan vücuda fazla zehirli olmasa da deri için irritandır. Temizlik işleriyle uğraşanların elleri ortada. Ayrıca neyin kokusu sizi rahatsız ederse, o sizin vitiligolarınızı arttırır, çünkü onlar demir depolarını boşaltır.
  CEP TELEFONLARI VE SAĞLIĞIMIZ
  Cep telefonları 217 radyo frekans darbesi üretmeleri nedeniyle bizleri radyasyona sürekli maruz bırakırlar, cep telefonu baz istasyonlarına ulaşmak için fazla enerjili RF dalgaları yayarlar. 20 dk. cep telefonuyla konuşanın sağlık sorunları başlamış demektir. Baz istasyonları 100 metre mikrodalga darbeleri yayarlar. En çok çocukları etkilerler. Amerika’da baz istasyonlarının okulların yakınına kurulması yasaktır.
  İnsan bir yılda 160 mili rem radyasyon dozu alır, insan doğal çevreden 100 mili rem radyasyon alır. Yolcu uçaklarında 10.000 metrede kozmik radyasyon şiddeti deniz seviyesinin 50 katıdır. Besinlerle vücudumuza aldığımız radyasyon iç radyasyonu oluşturur. Süt gıdalarımız arasında en radyoaktif olanıdır. Sütteki radyasyon suyun 500 katıdır. Bir göğüs röntgeninin çekimi 15 milirem doza mal olur. Atmosferdeki nükleer denemelerin radyoaktif serpintileri risk oluşturur. Radyasyon üreten çeşitli kaynaklar vardır. Elektronik cihazlar bunlardan biridir. Yatak odasında mümkün olduğunca elektrikli ve elektronik cihazlar bulundurulmamalıdır.
  KIŞIN VİTİLİGO TEDAVİSİ
  1-İLAÇLAR
  2-BUHAR (KAPLICA BUHARI DAHA İYİ)
  3)IŞIKLA UYARMA (GÜNEŞ DAHA İYİ) VE DİĞER UYARICI IŞIK KAYNAKLARI:PHİLİPS HP 3614 İNFRAFİL LAMBASI İDEALDİR.
  Buhar, evde veya kaplıcada yapılabilir. Evde duş kabin gibi dar ortamlarda önce kremi sürerek yapılmalıdır. (buharı bol ve sıcak çıkaran araç gereçlerle 30-40 dk. tutulmalı). Vitiligo az olan alanda kettle veya tencere ile devamlı kaynarken önce kremi sürerek 30 dk. buhara tutmalısınız.
  IŞIKLA UYARMAK için güneş kremini sürüp haftada 3 gün solaryuma girmek veya philips HP 3614 yüz solaryumuyla 10 cm den,10 dk. tutmak gerekir.
  Vitiligoda güneş tedavisi ve buhar tedavisi vardır. Buhar tedavisi evde buhar çıkaran çaydanlık, kettle veya tüp üzerinde tencereyle yapabilir ama en etkilisi kaplıcada günde 2 defa 2-3 saat ilaç sürüp buhara tutmaktır. İlinizde veya yakınınızda kaliteli ve bol buhar çıkaran kaplıca varsa çok hızla iyileşirsiniz bunun yanında ayrıca ilacı sürüp güneşlenirseniz çok iyi olur. Güneşlenirken rüzgar esintisi olmayan yerler seçilmelidir. Bursa-Yeni Kaplıca gibi kaplıcalarda bulunan buhar odaları yoğun buhar üretirler. Vitiligoyu iyileştirmek için buhar odaları olan kaplıcalara gidilmelidir. Benim bildiğim bu çeşit kaplıcalar; Kütahya’da Yoncalı ve Gönen Kaplıcaları, Tuzla Kaplıcaları, Haymana Kaplıcaları, Ankara’da Kızılcahamam Kaplıcası, Niğde’de Çiftehan kaplıcası, Afyon’da Oruçoğlu Kaplıcası vardır incelenince başka kaplıcalarda bulunur.
  Önerdiğim kaplıcalar;
  BALIKESİR>>GÖNEN-GÜRE KAPLICASI
  BURSA>>KARAMUSTAFAPAŞA-OYLAT KAPLICASI
  DENİZLİ>>SARAYKÖY TEKKE-YENİCE KAPLICASI
  ESKİŞEHİR>>ŞEHİR İÇİ KAPLICA
  İZMİR>>BALÇOVA
  KAYSERİ>>HACIVELİ
  KIRŞEHİR>>TERME
  KÜTAHYA>>EMET-EYNEL-GEDİZ-YONCALI
  MANİSA>>EMİR HAMAMLARI
  NEVŞEHİR>>KOZAKLI
  RİZE>>AYDER
  SAKARYA>>KUZULUK
  SAMSUN>>HAVZA
  SİİRT>>HİRSTA
  TOKAT>>REŞADİYE
  ŞANLIURFA>>KARAYAZI
  VAN>>HASAN ABDAL
  YALOVA>>TERMAL KURŞUNLU KAPLICASI
  Sıcak suyu olan diğer kaplıcalarda olur ama en iyileri bunlar. Vitiligo için buhar merhemini sürüp bolca buharda durun. Güneş kremini sürüp bolca güneşlenin. Moral iyiyse çabucak iyileşir. Rüzgar ve esinti olmayan yerde güneşlenin.
  Merhem şu şekilde kullanılmalıdır;
  Vitiligo merhemi günde 3 defa sürülmeli.Güneşin etkili olduğu saatlerde merhemi sürüp 1.gün 5-10 dk, 2. Gün 10-15 dk,3.gün 15-20 dk güneşte durun.Bu süre yavaş yavaş uzatılmalıdır. Vitiligo olmayan yere gelmesi önemli değil, rüzgar esmeyen yerde bolca güneşlenin. Güneş çarpacak kadar güneşte kalmayın. 5 gün sonra kızarmışsa 23. Gün nokta nokta deri başlar, o yaz vitiligo yok olur. Kaplıcaya girip çıkınca ıslak olarak merhemi sürüp güneşlenirseniz çok hızla tedavi olursunuz. Uykunuz ne kadar iyi ve kaliteliyse vitiligo hızla iyileşir. Mümkünse sigara içmeyin tedavi olunca merhemi bir yıl sürerseniz geri açılmasını önlemiş olursunuz.
  Akşamları anason tohumundan çay yapılıp bir su bardağı içilirse iyi olur.SARI KANTORON ÇAYI VEYA TABLETİ KULLANIN.
  VİTİLLİGO ÇAYI: şahtere otu, dağ çayı, beyaz papatya, anason tohumu, hıltan tohumu, kereviz tohumu.KONU HAKKINDA DAHA GENİŞ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.FİTOTERAPİST ECZACI AHMET İDRİS ULUTAŞ.MAİL:ahmetidrisulutas@gmail.com

 17. AHMET İDRİS ULUTAŞ dedi ki:

  VİTİLLİGO HASTALIĞINI AVUSTRALYADAKİ DOKTORUM KOMBU MANTARI İLE BU HASTALIĞI TEDAVİ EDİYOR. BU KONUDA GENİŞ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ. FİTOTERAPİST ECZACI AHMET İDRİS ULUTAŞ-MAİL ahmetidrisulutas@gmail.com -05379353xxx-

 18. Ömer dedi ki:

  Vitiligo hastalığında kullanılan ilac ve losyonlar şunlardır. ( eczanelerde satılanlar )
  Elidel krem, Elocon losyon ve kremi, Psorcutan_beta pomat, Psorcutan krem, Protopic
  % 1 krem, Greoxalen kapsül, vıtPso jel % 0,1 BU İLACLARI MUHAKKAK DOKTORA DANIŞARAK KULLANINIZ, SAHTEKARLARIN YAPMIŞ OLDUĞU İLACLARI SAKIN KULANMAYINIZ,aksi taktirde hem paranıza yazık olur ve vicudunuzda birçok tahribatlara sebep olur ve hiçbir faydasını göremeyip,daima zararını görürsünüz.
  ( Zararlı yapma ilaç olan Marevilla kremi gibi )

  • esra dedi ki:

   ömer bey sizle kouşabilr miyim msn ya da face adresiniz varsa ordan bulabilseydim iyi olurdu..

 19. ertan dedi ki:

  marevilla kremi kremi yaptığını söyleyen eczacıdan aldım.yüzümü akne kapladı.sakın almayın.bir halta yaradığı yok.

  • Neriman dedi ki:

   Mende vitiliko xesdesiyem xanim mualicesi yoxdu bunun esebden yaranir mualicesi yalniz ALLAHA dua elemek ALLAHda sebeb salsin sagalsin esasda eseblesmemey lazimdi

 20. qaraxanov rafail dedi ki:

  usagin gozlerinde,alninda,dizlerinda ve bedeninde.VETILIQO beyaz lekeler var,bize ne meslehet gorersiz?sicaq olanda bedeni kasiniyor,bu zaman usagin nefesi daraliyor. Kiz usagidir 11 yasi var.

 21. babek qedirov dedi ki:

  azebaycanda 100% duzeldir bir hekim qebuluna dusmey dehsetdi basa basdi lekeler mendede var amma bir ay getdim uzumdeki lekeler getdi hindi ara vermisem yayda yende gediceyem hekim diyir bunun mualicesi ucun yayda gelim

 22. tEoman dedi ki:

  Veysel bey merhaba ve geçmiş olsun, vitiligo tek başına vcvudun bazı yerlerinde renk hücrelerinin bir şekilde yok olması diyebiliriz. Aslında saçın beyazlaması gibi bir şey. O bölgenin güneşin zararlı etkilerine açık kalmasının ve psikolojik faktörlerinin dışında başka bir zararı yok. Sizin yeni başladığı için iyileşme şansınız yüksek bence hemen cilt doktoruna gidip tedaviye başlayın sonuçlarını da bizimle paylaşın.
  Bütün Vitiligolu arkadaşlarımın Bayramını kutluyorum. (Reklamcı ve dolandırıcılar hariç)

 23. zeynep maral dedi ki:

  vitiiligonun tedavisi var maravilla guzellik kremi 2 ayda yuzunuzdekıler kapanıyor ama eller cok gec kapanıyor ınararak surersenız gecıyor ben kullanıyorum suan ellerde bazı yerlerde noktalanmaya basladı önerim maravilla guzellik kremı netten arastırın alın deneyın denemekte bırsey kaybetsenız numarasını da verebılırım emaıl zeynepgizemmaral@hotmail.com.tr

 24. Emin Aliyev dedi ki:

  Mende de bu xestelik var yawim 24.men uzumde Elidel,Triderm istifade etdim.uzumde demek olar ki,yoxdu.ama elimde var,ayagimin ustunde.birde mene yawli bir adam nar siresi icmeyi tovsiye etdi.herbi xidmetde mende yaranib azerbaycanda kimse mualice edibse mene de desin. 3 defe irana getdim ama temiz yox etmedi,qarwisin aldi.0505816175

 25. veysel baba dedi ki:

  slm arkadaslar yorumları gördükce heves felan kalmadı cogu insan biçok seyi denemiş care bulamamıs bulsada gecici gene tekrarlamış kesin tedavisini halen görmüş dilim birinin agızından.. bende 10 gün önce beyaz 5 cm arayla 2-3 yerde sag kolumda beyazlasma oldu sadece tozlu alanda calıstım ter ve toz dan bide ardından kasıntıdan oldugunu tamin ettim ilk baslarda ama sanki kalıcı gibi geldi cogu kimse sedef mi oldun dedi bilmedigim için böyle bi hastalıgı arastırınca tende beyazlasma die arayınca vitiligo denen bi hastalıkmıs 24 saattir okuyorum ama gelişme görmedim yan etkisi tedavisi arastırdım kimi yulaf samanı kimi ceviz kabugu kimi ısın tedavisi kimi meyve kimi lavanta suyu kaynat hatta kimide krem sür gecer demiş nedir bu yazılar afalladım yaaa hangisini uygulayayyım bilemiyorumm üzüntüden olabildigi deniliyo ayrıca bu arada kasıntı yaparmı yasayan arkadaslar az cok bilir aydınlatırmısınız beni sevinirim tüm arkadaslara allahtan şifa bulmasını temenni ederim tez zamanda iyileşirsiniz

 26. vitiliqolu dedi ki:

  sonsuz dost arkadasimiz,ellerinize saglik tum ayrintilari cok guzel anlatmissiniz…allahtan sizede acil sefalar dileriz ….

 27. bekir dedi ki:

  MERHABA BENİMLE AYNİ SİNAVA TABİ OLAN ARKADASLAR BEN YAKLSİK 17YİLDİR VİTİLİGO HASTASİYİM BENDE HERKES GİBİ BİR CİK TEDAVİ UYGULAFİM ANCAK SONUC ALAMAYİNCA BİRAKTİM KENDİ HALİNE ARADAN ON YİL GECTİ VE Bİ ADAM BANA 45GUNDE TEDAVİ OLABİLCEGİMİ SOYLEDİ İNANMADİM COK İSRAR ETTİ VE BENİ İKNA ETTİ KULLANDİM VE BU HASTALİGİ OLAN BUTUN KARDEDLERİMİ HABERDAR ETMEK İSTEDİM İNANAMAYACAKSİNİZ SONUCA BİRAZ PAHALİ AMA BU KARİSİMİ KULLANİPTA GECMEYEN YOKMUS BASKALARİNİ BİLMEM AMA BENDE KAYBOLMAYA BASLADİ HERKESE TAVDİYE EDERİM RABBİM HEPİNİZE SİFA VERSİ

  • erdinç dedi ki:

   daha açık yazarsanız sevinirim.. bu tedaviyi olabilmek için kiminle görüşeceğiz v.s gibi bilgileri verirseniz mutlu olurum

  • Sabina dedi ki:

   Selam! Soylemezsiz hangi hastanede ve doktorun ismini bu hastaligi sizde mualice edib

 28. SoNSuZDoST dedi ki:

  Bu arada Yulaf Samanından Krem Yaptırdım onu bile kullanmıyorum ugraşmak istemedigimden.

  Taze Kurumuş Yulaf Samanı ile Hazırlanan Çay ın Nasıl Yapıldıgının Tarifini Bilen Varsa Yazarsa Sevinirim

  • AHMET İDRİS ULUTAŞ dedi ki:

   TAZE YULAF SAMANI UYGULAMASI İ.ADNAN SARAÇOĞLU SİTESİNDE VAR.HARFİYEN DİKKATLİCE UYGULAYIN.TAZE YULAF SAMANI BAŞAK DIŞARI ÇIKMAMIŞKEN TOPLANACAK ÖNEMLİ. VİTAMİNLERİ VE ETKEN MADDELER TANEYE BİNMEDEN TOPLANMALI. İTHAL SABUNU DA KULLANIN ÖNERİRİM.YULAF SAMANI BENDE MEVCUT. BİLGİNİZE.KONU HAKKINDA GENİŞ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.FİTOTERAPİST ECZACI AHMET İDRİS ULUTAŞ-05379353xx-MAİL.ahmetidrisulutas@gmail.com

 29. SoNSuZDoST dedi ki:

  Herkeze Merhaba,
  Bende bir vitiligolu olarak öncelikle herkeze şunu söylemek istiyorum, herkez birşeyler yazmış söylemiş vs.. vs.. net hiç birşey yok ayrıca takmamak düşünmemek gerek de deniliyor ama demekki gercekten takıyor düşünüyoruz ki burdayız düşünmesek takmasak burdaki tüm yorumları okuymuyduk :o))

  Neyse ben Özelde 2 uzman doktor 1 profosör doktor ayrıca samatya da sanırım yeni mezun olmuş bir doktor tarafından kontrol edildim evet vitiligo dediler sanki ben bilmiyordum, Verdikleri ilaçların hiç birini kullanmadım çünki sabır isteyen bir işmiş 6 ay sürüyormuş öyle yapmak lazımmış böyle yapmak lazımmış, zaten inanmadım ki,
  6 ayda çaresi olan her hastalık geciyor, derecelerini bilmiyorum ama en kötü yanıklar bile bu kadar süre beklemiyor kendini düzeltmesi vs..
  nakil yapılan bir insanın organı bu kadar süre beklemeden vucuduna alışıyor bunun gibi bir sürü örnek Tabiki bu benim düşüncemdi.

  gecenlerde vucudunda vitiligolu biri gördüm bi ilaç kullanmaya başlamış, yüzünde gecen bölgeleri gösterdi 2 aydır kullanıyormuş Adı ELİDEL yani geçebilen bir hastalıkmış net olarak olmazsada, işin özü takıntılı olmamak mış bana sürekli bunu söylediler bunu kim söylediyse o an takıntılarım arttıkca arttı, ne kadar süredir takmıyorum bunuda bilmiyorum ilaçta kullanmıyorum öylece duruyor elimde belirli yerlerde ve genital bölgede büyümüyorda küçülmüyorda.

  Diyecegim şu kimse net konuşmuyor onu denedik bunu denedik bir sürü şey yani
  yukarda bir arkadaş güzel söylemiş, sende tutan bende tutmaz, Elidel i kullanan gördügüm kişide 2 ayda belirgin düzelmeler oluşmaya başlamış yanılmıyorsam 10 yıldır vitiligoluymuş ve daha önce tedavi uygulamamış

  Benim son gittigim doktor 5 TL lik memocan mı ne bi ilaç verdi, Güneş kremi bile 40 TL
  güldüm geçtim aldım ama kullanmadım.
  inanç en güçlü etkendir, ne yaparsanız yapın inanarak yapın derim, inanmadan acabalarla tedaviler uygularsanız emin olun başarısız olursunuz.
  bizim iş yerinde vücudunda vitiligo lan biri vardı eli yüzü vucudunda çeşitli bölgelerde
  bitkisel bi krem kullanmış yanlız bunlardan önce gitmedigi doktor kullanmadıgı ilaç kalmamış ışınlarda dahil, kendisi o hastalıkla yaşamaya alıştıgı dönemlerde bitkisel tedaviye başlamış kremler vs.. iyide para harcamış bu hastalık yüzünden
  geçmiş vucudundakiler elleri yüzü vs.. (Parmak uçları hariç)
  Gecen aylarda 3 5 ay önce elinde vardı şuan benim elimdeki kadar fındık kadar bile degil aha dedi bak burda var takmayacaksın yoksa cogalır
  aradan biraz zaman geçti diger iş arkadaşı abi elin geçiyor sanki dedii bi baktık ilerleyen zamanda adamın eli normale döndü, olay kafada bitiyor yani, Kullandıgın ilaçta ona destek oluyor.

  Bazen diyorum ki ALLAH ın sevgili kuluymuşum ki digerlerinden farklıyım vucüdumda çok olmazsada genital bölge ve ellerimde en büyügü fındık kadar olan 15 20 beyazlık var tüm parmak uclarımda öyle ben farklıyım bu halimi seviyorum artık bakınca görünce şuan bile tebessüm ediyorum takmıyorum, bitkisel bir iki bişey alıyorum yayılmasın diye sadece o kadar bende çok para harcadım vucudumda çok olmamış olsada, o para ile şöyle güzelinden dana cigeri alıp kavurmak vardı :o) (epsiri)
  ailecek mangal keyfi veya buna benzer şeyler yapabilridim,
  Takmayın bunu ne üzülüyorsunuz kendinizi ya kör olsaydınız ya sagır olsaydınız ALLAH göstermesin, hastalıgınızı sevin inanın bem beyaz olsanızda üzülmessiniz.
  Zaten onu sevmezseniz ondan kurtulamazsınız.

  tek kelimeyle bu hastalıgın çözümü şudur diyen varsa önerilerine inanmak isterim, onun dışında senin kullandıgın ilaç bende benim kullandıgım ilaçta sende fayda etmez gibime geliyor insanın genleri herşeyi farklı, ya tutarsa diyorsanız, memocan krem elidel krem doktorların yazdıgı ilaçlar birde P li birşeyler vardı ama adını unuttum,
  ALLAH saglık sıhhat afiyet versin tez zamanda herkeze şifalar diliyorum tedavileriniz aksatmadan 6 ay inanarak devam edenler hergün şifa bulacam diye su içse ben inanıyorum düzelir, inanın başarılı olacaksınız ben inanmasamda. SaYGıLaR burda yazmak bile beni mutlu etti herkez çokt akıyor bense en azından miktar az oldugu için :o) gülüp geçiyorum

 30. Ömer dedi ki:

  Eren kadeşimin yazdığı gibi bizler bu hastalıkla beraber yaşamaya mahkumuz ancak kesin tedavi edici ilacı bulunana kadar bu hastalık kışın uykuya dalıyor, yazın uyanıp büyük bir hızla yayılmaya başlıyor.Kullandığımız ilaclar ve doktor tedavisi vicudumuzun bazı kısmlarıda bu hastalık geçiyor,bazı kısımlarında geçmesi biraz zor oluyor. mesela gözlerde,dudak kenarlarında ellerde,dirseklerde,ayak ve dizlerde geçmesi biraz zaman alıyor. sitres ve üzüntü bu hastalığı tetikleyip büyük bir hızla yayılmasına sebep oluyor bu hastalığın ilk tedavisi yazın güneşten korunmak. sitres ve üzüntüden uzak durmak olmalı,doktor tedavisini muhakkak dermotoloji ve psikoloji doktolarıyla bereber yapınız,çok büyük faydasını göreceksiniz.Bu hastalık ihmale gelmiyor,geçmesi zor ve zaman alıyor. Eren kadeşim sahte ilaç yapan sahtekarlar witPso jel % 0.1 lik ilacı biraz alkolle karıştırıp size büyük bir parayla satıyorlar. Bu ilaç doktor denetiminde puva ışın tedavisine gimeden önce hastalıklı yerlere sürülüyor,birde doktor denetiminde hastalıklı yerlere sürülüp belli bir zaman aralıklarıda güneşe gösteriliyor ve beyaz yerlerimiz kızarıyor,fazla güneşe çok gösterdiğimizde bu beyaz yerlerimiz kapanması zor yaralara sebep oluyor. Bu witPso ilacı vittiligo hastalığında kullanılıyor.sahtekarlar bu ilacı kendileri yapmış gibi satıyorlar alanlarda bilinçsiz kullanarak beyaz yerleri kırmızıya, sonrada yaralara dönüşüyor. Doktorlar bile hastalara bu ilacı güneşte kullanmaya çok sakıncalı olduğu için vermiyorlar Sakın sahte ilaç yapan sahtekarlardan bu ilaçlardan satın almayınız herkese açil şifalar dilerim

 31. Eren Tulumcu dedi ki:

  Merhaba Benim Adim Eren 5-6 Senedir VITILIGOM Var Ta 8 Yasimdan beri Herseyi yaptik Ama Bi Turlu Kurtulamadim 6 Sene Bosa Utanmsim Italyada Yasiorum Her Goren arkadasim soruor ve ben cok uzuluorum Ve Bugun 14 Yasindayim bu Hastaligin nedenini anladim Insan Cildirisin Sinirlenisin Olusuor 1 Hafta once Cok Sinirlendim ve Ecik daha cokaldi Hastaligim. Ilaci aradigim Vakit Butun doktorlara Sordugunda babam , Cevablari tek Cocuktur Buyuysun Gecer Ama Oyle Deil Gecmior 6 Yildir gecmior 10 Sene Sonra Mi geccek Simdi Bi Ilac Denedim Sivastan bi Adamdan Aldik Ilac Yakior Ve yara Yapior Ilk denedigimde bi ise yaramadi 1 hafta sonra Yan taraflari Azaldigini fark ettim Ve anladimki biaz olsada Ise yarior Ama 1 kac hafta daha denedim Dahada gecmedi Ve Anladimki Bu Hastaliktan Kurtulus Yok Var Ise oda 1 Tek Dua etmek ALLAH INSALLAH YARDIM EDER HEPINIZE Tek Derdimizi anlayan Ayni hastaligi olan kisilerdir INS Kurtulurusnuz Ama size Onerim Her Gorduugnuze Inanmayin Bu hastalik Senin Bir dostundur Hani her insan dostundan ayrilmak istemezya iste bu hastalikta sizden Gitmek istemior Eger cozum bulursaniz Lutfen E-Mailim Hilekat@hotmail.com Her Gun Kendime Soruroum neden Beni secti bu hastalik ve bi baskasini secmedi die Simdi Anliorum HERKESE ALLAH SIFALAR VERSIN

 32. Ömer dedi ki:

  Ben bu sitede Esra hanım, tEoman bey gibi daima gerçekleri yazan kimseye iftira atmıyan kişileriz.Biz bu hastalık hakkında bilgi alışverişi yaparak bilgi ve tedavi sonuçlarını paylaşarak birbirimize yardımcı olmaktayız.AYRICA bizim gibi hastaları sahte ilaç yaparak kandıran sahtekarların oyunları yazıp hasta insanları uyarmayı bir vazife olarak kabul ediyoruz. Esra hanım siz daima doğruları yazan birisiniz, kimsenin lafına sözüne bakmayın biz sizin nasıl bir insan olduğunuzu biliyoruz. Tedavinize yeni bir ilacla başlamışsınız gecmiş olsun, ayrıca acil şifalar dilerim

 33. esra... dedi ki:

  selam arkadaşlar mahmut bey size de geçmiş olsun ben ne iftiracı biriymişim böyle hatırlattığınız için saolun :-))okurken irkildim bi an ne oldu acaba ne yaptım diye:-)siz daha yeni yazıyorsunuz hemen böyle basitçe bilip bilmeden yakışıksız benzetmeler yapmayın lütfen ben kullandım kimseye de tavsiye etmem evet her ilaç herkeste farklı şekilde yanıt veriyo ama maravilla eminim zarardan başka bi şey doğrmaz ondan kesin bi şekilde önermiyorum diyorum..ömer bey umarım iyisinizdir size de teşekkür ederim sanırım yazdıklarımıza itimadımız var..ben halen iyileşmedim 2 aydır farklı bi kremle devam ediyorum 6 ayımı doldurduğumda iyi ya da kötü bir şeyler yazarım yine ona göre üstünde konuşuruz..herkese çok geçmiş olsun Rabbim şifanın yanında taşıyabilme sabrı versin..

 34. mahmut dedi ki:

  ömerbey beni nerden tanıyosunuz ben onu anlamadım neyse..arkadaşlar bende tedavi görüyorum şuan hayatımda hiç istanbula gitmedim bu kremi satanlarıda tanımam.benim zoruma giden biz tedavi olurken böyleşeyler yazıpta olumsuz yönde etkilemeleri yoksa bananeya ne esrahanımı tanırım nedei sizi yoksa.ve15gun kullanmış 15gunde etki etmıyoki zaten 30gunden sonra başlıyor neyse herkese acil şifalar ömerbey benıde karıştırdınız sanırım başkalarıyla ben tedavi gören adanada yaşıyan biriyim..

 35. ali tahsilli dedi ki:

  bana ulaşın kesin kardeşler ali-tahsilli@hotmail.com

  • kenan dedi ki:

   mrb, ben bu yıl tatile gittiğimde vitiligo ile tanıştım. doktora muayene oldum vitiligo dedi. ve krem ile çinko tableti verdi. kullanıyorum bakalım. siz ne şekilde yardım edebilirsiniz?
   benim yüzümde ve bıyık bölgemde var. parmak uçlarımda da biraz beyazlama başlamış.

  • kenan dedi ki:

   mrb, ben bu yıl tatile gittiğimde vitiligo ile tanıştım. doktora muayene oldum vitiligo dedi. ve krem ile çinko tableti verdi. kullanıyorum bakalım. siz ne şekilde yardım edebilirsiniz?
   benim yüzümde ve bıyık bölgemde var. parmak uçlarımda da biraz beyazlama başlamış. hocam69@mynet.com

 36. ali tahsilli dedi ki:

  bana ulaşın arkadaşlar yardımcı olim 0545 XXX

 37. ali tahsilli dedi ki:

  slm rahatsızlıgı olan arkadaşlar bana ulassın 0545 XX

 38. Meltem dedi ki:

  Sevgi hanım merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun.En son ne zaman doktora gittiniz bilmiyorum ama benim bugüne kadar gittiğim hiçbir doktor çaresi olmadığını söyleyip geri göndermedi,kesin bir çözümü biliniyor olmasa da bugün bazı kişilerde kremler ya da ışın tedavisi olumlu sonuç veriyor..Bugün de doktorlar önce krem tedavisine başlamayı öneriyor ve eğer olumlu sonuç vermiyorsa ışın tedavisi de başka bir alternatif…Ankara'da iseniz doktor tavsiyesinde de bulunabilirim.Ben daha önce de Adana'da tedavi gördüm hep krem tedavisiydi ama hiçbir doktor çaresi yok hayatını böyle geçirmek zorundasın da demedi…denemekte fayda var…
  Dediğiniz yazıya gelince ben de onu okumuştum ama kremi sürüp güneşe çıktığından da bahsediyordu sanırım… Ama maalesef uygulanan her yöntem herkeste aynı sonucu vermeyebiliyor..Yine doktor tedavisinde devam etmenizi öneririm…Allah acil şifalar versin…

 39. sevgi acar dedi ki:

  30 yıldır vitiligo hastasıyım doktorlara çok gittim ve bi çaresi olmadığını ve hayatım bu şekilde geçirmem gerektiğini söylediler ve ben hala alışamadım 2 gün önce ellerden patlıcan lekesini nasıl çıkarabileceğime bakarken vitiligoyu nasıl yendim yazısı çıktı ve hemen merakla okudum ordaki bey anlatıyor eşi nivea kremini duydum bide onu kullan demiş adam kullanmaya başladım geçti diyor ama normal nivea değil alman patentli ve mavi metal kutularda olanlar işe yarıyormu hemen aldım kullanıyorum bakalım geçecekmi geçerse dünyanın en mutlu kadını ben olacağım çünkü vitiligo yüzünden hiçbir zaman istediğim gibi giyinemedim herşeyden yoklsun bıraktı beni…

 40. Ömer dedi ki:

  Bu sitede Esra hanım. tEoman bey gibi daima gercekleri yazan biridir. Esra
  hanımın yazılarını okursanız onun ne kadar gerçekçi olduğunu daha iyi anlıyacaksınız. Biz bu sitede daima gerçekleri yazarak hasta olan insanları ilac sahtekarlarından korumak amaçlı yazılar yazıyoruz.Daima birbirimizle gercek olan doktor tedavisinin bilgilerini paylaşarak yardımcı oluyoruz ve tedavideki yenilikleri takip ediyoruz.Mahmut bey maravillanın bize neyini methediyorsunuz bu sitede biz sizide tanıyoruz. Esra hanıma hangi amaçla iftira atıyorsunuz.Gerçekleri yazdığı için herhalde işinize gelmiyor.

 41. mahmut dedi ki:

  ESRA HANIM neden yalan konuşuyosunuz maravillayı kullandım diye sonuç almadım hiç diye insanların günehını almayın bence harfi harfine sizin yazdığınız kelimeleri yazıyorum..
  esra::selam arkadaşlar…ömer bey evet başladım bu maravilla kremine maalesef diycem çünkü pekte umutlu değilim..yok kızarcakmış yok bilmem ne zaten 3 öğün neyi güneşe tutsan ya kızarır ya kararır:-) ayıptır size hiç yakışmadı başlayan kişi böle yazmaz dalgamı geçiyosunuz bizle…burcu hanım sizede teşekkuredıyorum bende evet gördüm gözlerımle iyileşenlerin fotolarını hatta onuda geçtim fotoshop dıyelım vıdeolarını ızledım odamı fotoshop allah size şifa versin dürüst olduğunuz için teşekkürler…hatta fotoda koyunda görsünler bence siz iyilik yapıyosunuz sagolun…bu arada ben adanadayım ıp dem bakabılırsınız satan kişilerle hiç alak yoktur hemen onada kılıf uydurmayın

 42. mahmut adana dedi ki:

  ESRA HANIM neden yalan konuşuyosunuz maravillayı kullandım diye sonuç almadım hiç diye insanların günehını almayın bence harfi harfine sizin yazdığınız kelimeleri yazıyorum..
  esra::selam arkadaşlar…ömer bey evet başladım bu maravilla kremine maalesef diycem çünkü pekte umutlu değilim..yok kızarcakmış yok bilmem ne zaten 3 öğün neyi güneşe tutsan ya kızarır ya kararır:-) ayıptır size hiç yakışmadı başlayan kişi böle yazmaz dalgamı geçiyosunuz bizle…burcu hanım sizede teşekkuredıyorum bende evet gördüm gözlerımle iyileşenlerin fotolarını allah size şifa versin dürüst olduğunuz için teşekkürler…hatta fotoda koyunda görsünler bence siz iyilik yapıyosunuz sagolun…bu arada ben adanadayım ıp dem bakabılırsınız satan kişilerle hiç alak yoktur hemen onada kılıf uydurmayın..
  burcu hanım yorumlarınızı merak edıyorum devam edersenız sevınırım.

 43. Ömer dedi ki:

  Yapma ilaç sahtekarları Puva ışın tedavisine girmeden önce sürülen VitPso jel % 0,1 lik ilacını kendileri yapmış gibi bize satıyorlar Bu ilacı sürüpte 15 dakika güneşe vitiligolu yerlerinizi gösterirseniz, bu beyaz yerler kıpkırmızı oluyor bilinçsiz olarak kullandığınız zaman cildinizde yaralara sebep oluyor. Bu ilacı su ile seyreltip (karıştırıp) bizlere satıyorlar.Bu VitPso jeli doktor bile puva ışın tedavisinde bu ılacı veriyor. Yapma ilac yapan sahtekarların ilacını güneşe gösterdiğinizde vitiligolu beyaz kısımlar kıpkırmızı oluyor, ciddi yanıklara sebep olmaktadır. Bu sitede yapma ilacı yüzünde kullanıp ne kadar acı cektiğini yazan arkadaşlar var geçmiş yazıları okursanız gerçekleri göreceksiniz. Bu ilac sahtekarları eczanelerde krem ve sıvı jelleri ambalajlayıp yüsek fiyatlarla bize satıp bizi kandırmaktadırlar. Dikkat edin bu sitede bunların Şaban gibi reklamcıları çok sakın bunlara kanıpta bu yapma ilaçları almayınız.Daima tedavinizi doktor nezaretinde bilinçli olarak yapınız. Sahtekarların çok bol olduğu bir devirde yaşıyoruz,devletimizde bunlarla hiç uğraşmıyor. İmkanınız varsa vitiligo ilaclarını amerika veya avrupadan getirtiniz.bu ilaçlar Türkıye'deki ilaclardan daha tesirli oluyormuş( doktorunuza danışarak)

 44. Meltem dedi ki:

  Teoman bey size de geçmiş olsun.Protopic ilacını ben de tedaviye ara verdiğim dönemden önce kullandım.Gerçekten etkili bir ilaç ,elinizde tedaviye cevap vermesi çok iyi.Düzenli kullanmaya devam ederseniz daha çok sonuç almanız muhtemel.Gelişmeleri paylaşırsanız mutlu oluruz…

  Ömer bey haklısınız günümüzde vitiligo tedavisi için kısmen daha elverişli bir ortam var..belki de hastalığı yeni başlamış olanlar daha şanslı diyebiliriz.Gerçekten sizinki uzun bir yolculuk olmuş.Dediğiniz gibi demir eksikliği de bu hastalığı körüklüyor sanırım zaten şmdi gördüğüm tedavide ben de demir eksikliği için şurup kullanıyorum…Faydasını görürüm umarım.Yazdıklarınız cesaret veriyor,tedaviye devam etmek bazen yoruyor ama sabretmek bazen faydalı oluyor gerçekten de…Teşekkürler…

 45. Ömer dedi ki:

  Yukarıdaki yazımda yanlış anlama olabilir. Bu hastalık yüzümde ve vicudumda tamamen geçti. Yalnıız ellerimde ve az olarak dirseklerimde kaldı.

 46. Ömer dedi ki:

  Meltem hanım bundan 35 sene öncesi vitiligonun hiç bir ilacı yoktu.Hep kocokarı ilaçları vardı.Mesela ceviz suyu gibi bir çok yapma ilaçı bilinçsiz olarak kullandım,kusmaktan tutun zehirlenmeğe kadar gittim. çünki bu hastalığın piyasada hiçbir ilaçı yoktu baktım yapma ilaçların hiçbir faydasını görmediğim için tedavime uzun bir süre ara verdim. Ne zaman yüzümün belli yerlerinde bu hastalık yayılmağa başladığında çok büyük bir panikeme geçirdim.O zamanlar bazı sebeplerden çok stres ve üzüntü içindeydim Oğlum hastaydı onun hastalığının tedavisiyle uğraştığımdam, bu hastalık bende yüzüm dahil bütün vicudumda büyük bir hızla yayılmaya başlayınca çok panikledim. o zamandan itibaren doktor tedavisine başladım. Hala devam etmekteyim.Doktor tedavisinin ben çok büyük faydasını gördüm. Yüzüm dahil vicudumunda ellerim ve dirseklerimde az kaldı,bu hasttalığı , demir eksikliği, B12 VİTAMİN eksikliği,stres üzüntü,uykusuzluk, sıcak ( günüşin etkisi), T3 T4 Hormon bozukluğunda bu hastalık vicutta büyük bir hızla yayılmaktadır. Herhalde mantıken bunların tedavisi doktor tarafından bilinçli olarak yapılmalı. Sahte ilaç yapanlardan daima uzak durun Teoman bey sizinde bu sitede uzun zamandır yazılarınızı takip etmekteyim.Çok güzel ve bilinçli gerçekleri yazarak bizleri aydılatıyorsunuz, ( HOŞİMATO hastalığı ) gibi demir ve B12 vitamini eksikliğide bu hastalığı artırıyormuş.psikiyatrinin eski adı ruh doktorluğu, benim size tavsiyem hemen psikiyatri doktoruna görününüz, çok faydasını göreceksiniz.

 47. tEoman dedi ki:

  Arkadaşlar bende 15 Haziran'dan beri protopic ve Demir + folik asit + B12 içerikli bir ilaç kullanmaya başladım 16 yıl sonra ilk kez ellerimdeki lekeler tedaviye yanıt verdi.
  Ömer bey bahsettiniz psikolojik tedavi için hastanelerdeki ruh sağlığı polikliniğine mi başvurmamız gerekiyor?

 48. Meltem dedi ki:

  Vitiligo vitiligo olarak yazan arkadaşım resimlerini görebilmemiz için hiçbir bilgi vermemişsiniz.Ayrıca ''kremle'' otla çöple olmaz demişsiniz..Ancak doktor denetiminde krem tedavisi gören birçok hasta olumlu sonuçlar elde ediyor,böyle söyleyerek biraz umutsuz göstermiyor musunuz?

  Ömer bey, öncelikle geçmiş olsun gerçekten çok sabretmişsiniz.Ancak çoğu lekenin geçmiş olması gerçekten mutlu edici.Bu da aslında geçmez diye birşeyin olmadığını gösteriyor,sabır ve umut etmek lazım.Psikolojik açıdan destek görmek bence de mantıklı çünkü duygusal durumumun vitiligoya etki ettiğini ben de yaşayarak görenlerdenim…Tüm mesajları okuduğumda gördüm gerçekten bilinçli şekilde yazıyorsunuz.Tedaviye devam ediyorsunuz sanırım,gelişmeleri paylaşırsanız mutlu olurum.Tekrar geçmiş olsun ve Allah acil şifalar versin…

 49. Ömer dedi ki:

  Ben bu hastalıkla 35 senedir, mücadele etmekteyim,kan testim ve T3 T4 hormonlarım gayet iyi cıktı Puva ışın tedavisini ve doktorun vermiş olduğu protopic kremini düzenli olmasada halen kullanmaktayım, yüzümde ve vicudumdaki lekeler tamamen geçti, ellerimdeki lekeler gecmekte biraz inat ediyor Doktorum bu gayet normal diyor ellerde ve ayaklarda biraz gecmesi zor oluyormuş.Dotorum psikoloji tedavi gömemi tavsiye etti psikoleji doktorunun tedavisi beni çok rahatlattı verdiği ilaçların çok büyük faydasını gördüm .Şu anda kuş gibi bir rahatlama hissetmekteyim. Demekki psikolojı doktoruna gitmeden önce çok büyük bir stres içindeymişim, hiç fakında değilmişim Şu anda ilçların tesiriyle çok rahatlamış bulunmaktayım. Herkese psikolojik tedavi uygulamarını tavsiye ederim, Anladımki bu hastalığın en büyük düşmanı stres ve güneş Kendinize en büyük kötülüğü tedavinizi bilinçsiz uydurma ilaçları kullanmakla( SAHTEKARLARIN yapma İLAÇLARI) yaparsınız. Bu hastalık çok geçmesi zor hastalık hiç ihmale gelmez, vicutta yayılması çok hızlı geçmesi biraz sabır ve zaman alan bir hastalıktır Tedavinizi muhakkak doktor nezaretinde yapınız.

 50. vitiligo vitiligo dedi ki:

  facebookta resimlerim var ekleyin bakın kendi resimlerim geçiyor en önemli unsur quatr rahatsızlığı 30 yıldır vitiligo var sürekli ellerimde kalmasını yayılmamasını sağladım geçiyor geçmez diye bir şey yok kimse 4 ay düzenli uğraşmıyor kilo veremeyenlere benziyor uğraşacaksınız bakın resimlere nasıl oluyor öyle kremle otla çöple olmaz

  • leyla dedi ki:

   Salam.mende vitiligo xestesiyem indi sizde gedib bi daha facebook unvaninnizi deyerdiz

 51. Meltem dedi ki:

  Anna hanım çok teşekkür ederim yorumunuz için.Evet Elidel gerçekten iyi sonuç veriyor şimdiden yaramaya başladı gibi,ben de geçeceğine dair çok inançlıyım bu sefer olacak”¦Keçi boynuzu pekmezini annem içirirdi bana ama hiç sevmediğim bir şey koku ve tat itibariyle:):) yine de neden olmasın”¦deneyeceğim..

  Teoman bey size de çok teşekkür ederim.Şimdi tekrar baktım sonuçlara AntiTPO adı altında bir şey göremedim ,bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim…Uygun bir zamanda söylediğiniz testi yaptırmak isterim. Ankaradayım, umarım söylediğiniz doktora gitme imkanım olur:)

  • Lala dedi ki:

   Evet bende dut pekmezi iciyorum faydasi oldu bence. Her sabah uykudan uyaninca suya katip iciyorum

 52. gulya dedi ki:

  babek qardas deyirsen xeyri var,bu dermani nece ay surdu hekim ve surdukden sonra tezeleri cixdimi?

 53. babek qedirov dedi ki:

  Bakda var 1hekim var ozu duzeldir dermani amma vermir eve aparag ozU surtur. Xeyri var ozdeki yaxwi

  • Emin Aliyev dedi ki:

   Babek qardash menim nomrem budur 050 291 68 30 mene zehmet olmazsa o hekimin yerinde allah rzasi ucun.

 54. ebru dedi ki:

  Ahmet Maranki’den Vitilgo Rahatsızlığı için

  * Beyaz lahana,

  * Kırmızı pancar,

  * 1 kaşık zeytinyağı,

  * Elma, havuç,

  * Ispanak, kereviz, maydanoz, tere.

  Malzemelerin hepsini katı meyve sıkacağı ile sıkın.

  Bu karışımı, 21 gün boyunca aç karnına 2 bardak için.

  1 hafta ara verin. Sonra, tekrar 21 gün aynı şekilde için.

  1 hafta sonunda, metabolizma normal hale gelecek ve karaciğer temizlendiğinden dolayı, yavaş, yavaş, alalar azalmaya başlayacak.

  ben yulaf kürü ile bu kürü deniycem en azından tedavisi yok diye kabullanmekten ziyade birşeyler yapmış olurum ve şuda bir gerçek ki ben daha önce atlatmıştım dizimde vardı ama ellerimdekiler daha inatçı olduğu için aynı ilac etki göstermedi meladine nin işe yaramadığını yorum atan kişi ben tam bir buçuk yıl uğraştım bu ilacı kullandım bir buçuk yıl sonra ancak etkisini gördüm hangi ilacı kullanıyor olursanız olun eğer tedaviyi düzenli olarak uygulamıyor ve bir kaç ay sonra pes ediyorsanız ve başından yenilgiyi kabul ettiyseniz zaten sonuç alamazsınız en büyük ilaç moral o yüzden tedaviye ilk önce inanmalısınız bu hastalığı atlatanlar var ve bizde atlatıcaz…

 55. tEoman dedi ki:

  Meltem hanım kan tahlilinizde AntiTPO 'ya bakıldı mı? T3, T4 hormonlarının normal çıkması şu an için Tiroid bezinizin yeterli olduğu anlamına gelir. Ancak AntiTPO yüksek çıkarsa bağışıklık sisteminiz, vücudunuzdaki bazı dokuları, genellikle melanin hücreleri ve Tiroid bezini yok etmek için antikor salgılıyor anlamına geliyor. Zira bende öyle oldu. Tahlilinizi Endokrinoloji bölümünde Tiroid üzerine araştırma yapan bir hekime yaptırmanızı tavsiye ederim.
  Ankara'da iseniz Numune Hastanesinde Dr.Ayşe Arduç'u kesinlikle öneririm.

 56. Anna dedi ki:

  Davut Zengin merhaba,

  Internetten baktim: "Sitraks özellikle Ascariasis tedavisinde etkilidir. Kancalı kurt enfeksiyonlarında da kullanılır. Ayrıca, Enterobius vermicularis, trichuris trichuria, Strongyloides stercoralis ve Trichostrongylus colubriformis'e karşı etkili olduğu gözlenmişitir."

  Yani parazitlere karsi kullanilan bir ilac. Bunu size doktor mu yazmis? Vitiligo ile ne ilgisi var?

 57. davut zengin dedi ki:

  bebekllere yazılan sitraks diye bir hap vr ben bundan aç karna 3 gün üst üste 3 tane içtim yani 3 günde 27 hap olacak elhamdülillah yüzümdekiler 13 yıl öncegitti ama parmaklarımda yazla beraber geliyor önemli olan yüzümüz kesin sonuç 15 günde gördüm herkes açık açık yazsın hem şifa arıyoru hemde şifreli yazıyoruz allah rızası için yazalım davut zengin amasya 05327449351

  • m.aydın dedi ki:

   algan yağı, çörek otu yoğu, kako yağı karıştırın sabah ve akşamları devamlı sürün arkadaşlır. eczaneden çörek otu yağını da alarak sabah ve akşam yemeklerden önce bir tatlı kaşığı için. inanın 3 aydı % 80 faydasını göreceksiniz.

 58. Ömer dedi ki:

  tekrar,tekrar söylüyorum. Piyasadaki yapma ilacları doktorların bize verdikleri eczanelerde satılan krem, pomat. losyonları karıştırarak yaparak bize fahiş pahallı fiyatlarla kendileri yapmış gibi bize satıyorlar. Sakın bu sahtekarlara inanıp bunların yapma ilaclarını almayınız.Buların bu sitede Şaban gibi reklamcılarından uzak durunuz.Tedavinizi mutlaka doktor nezaretinde yapınız.

 59. AHMET İDRİS ULUTAŞ dedi ki:

  VİTİLİGO: Tedavisi mümkün olan bir hastlıktır.Bu konuda geniş bilgi alabilirsiniz.fitoterapist eczacı ahmet idris ulutaş.mail.ahmetidrisulutas@gmail.com

 60. ibrahim gül dedi ki:

  selam arkadaşlar
  vitiligo hastalıgı karacigerden gelen bir hastalıktır vucudun renk veren pigmentlerinin zamanla az çalışmasının dışa vurdugu bir tepkidir .yüzeysel uygulanan hiçbir tedavi bunu çözmemektedir . bu konuda benim buldugum bir dogal ilaç bu vitiligo hastalıgını tedavi etmekte 2 ayda gelişmeyi durdurmakta daha sonrasında vucudun dogal renk pigmentlerini yaymasını saglayarak cildi eski haline getirmektedir . rahatsızlıgı ve çaresiz kalanlar arayın görüşelim bir deneyin . bu ilacı bu rahatsızlıgı olanlara verdim neticesini gördüler sorabilirsiniz .bunu çaresiz kalanlara allah rızası için söylüyorum gulakptarsus@mynet.com

 61. Anna dedi ki:

  Meltem Hanim,

  Haberler cok guzel! Tiroidinizin duzgun calisiyor olmasi sevindiricidir. Demir eksikligi olanlar, ilaclarin yanisira keciboynuzu pekmezi tuketiyorlar (gunde 2 corba kasigi). Tum buyuk marketlerde satiliyor, uzerinde "katkisiz" olanlarini ozellikle tavsiye ederim.
  Tedaviden sakin sasmayin. ELIDEL yuzde ozellikle iyi sonuc veriyor. Er yada gec gececeginden eminim. Beklentisiz, rutin bir sekilde surmeye devam edin. Mutlaka pozitif bir sonuc alirsiniz. Basarilar!

 62. Meltem dedi ki:

  Ben de yakınlarda bir doktora görünmeye karar verdim ve gittim. Yüzümdeki vitiligo için bana da ELİDEL krem yazdı ve 3 ay boyunca günde 2 defa kullanmamı istedi. Kan tahlillerimde demir eksikliği dışında bir sorun çıkmadı t3,t4 vs . Demir için de bir şurup verdi..Aynı zaman da ACE Selenyum adlı vitamin kapsüllerini de kullanmam gerekiyor..Yani yine bir tedavi süreci başladı..Bazen çok yorulduğumu hissetsem de Allah'tan ümit kesilmez deyip devam ediyorum…Allah hepinize acil şifalar ve sabır versin…

 63. özgür kök dedi ki:

  6 yaşında bir kızım var 6 aydır aynı dert bizdede var önce anlında başladı ve vücudunda yayılmaya başladı özellikle göz çevresinde.şu anda elidel krem kullanıyoruz ayrıca gün aşırı yulaf samanı kürünü uyguluyorum.allaha şükür daha iyiye gidiyor.şunuda söylemek istiyorum çinko eksikliği çok önemli bir faktör.çinko ve tsh larınıza baktırın allah şifa versin..

 64. Mikimaus dedi ki:

  Saban bey kusura bakmayin ama cok cahilce yaziyorsunuz. Kurdugunuz cumleler anlasilir degil.
  Sizden ricamiz, artik buraya "maravilla" isimli kremin reklamini yapmamanizdir.

 65. Saban dedi ki:

  Ömer ve Mikimaus denilen kişiler hala karalamaya devam ediyorlar yorumlarına bakarsanız hep mış'lı ,muş'lu konuşmalar sağlık bakanlığı onaylı kreme hala evde yapılmış kocakarı ilacı muamelesi yapıyorlar meyve veren ağaç taşlanır İYİ OLMAYAN KİŞİLERİ SENDE NE GÜZEL YAZMIŞSIN HASHİMATO ( Halk dilinde haşimato ) hastalığı tiroid bezi yetmezliğinde T3 ve T4 homonlarının ölçülmesi ile meydana çıkıyormuş.
  Bu hastalıkta vicutta vitiligo hastalığını meydana getirip vitiligonun geçmemesine sebep oluyormuş. işte ömer bey maravilla kreminin iyi edemediği bunun gibi rahatsızlıkları olan ve başından çok büyük şok geçirmiş ve o şoku atlatamamış hala o şok geçirdikleri dertle yaşayan üzerinden atamayan kişilerde tedavi işe yaramaz

 66. Meltem dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar… Ben de 5 yıldır vitiligo hastasıyım.Aslında yazdığınız ilaçlardan tedavilerden çoğu şeyi denemedim.Ama en başta söylemeliyim ki bu hastalık bir çok arkadaşın da söylediği gibi psikolojik durumdan çok etkilenir.Benim bu hastalığımın başlaması dahi böyle oldu,sınav dönemiydi başka sorunlarım da vardı hepsini kafama takıyordum ve öyle başladı.Sakın hiçbişeyi kafanıza takmayın!!!Hastalık başlamışsa da görüntünüzü o kadar kafaya takmayın!! Çünkü onu da yaptım ve küçücük bi nokta olan vitiligom yüzümün yarısını kapladı 🙁 Ve sakın doktor tedavisini küçümsemeyin asla..Yine kendimden biliyorum doktora gitmeyi çok geciktirdim…Doktora gittikten sonra yüzümün büyük bir kısmı iyileşti.gözümden dudağıma kadar kaplanmış olan beyazlık sadece yanağımın ortalarında biyerde bölük pörçük olarak kaldı.Ama bir yanlış daha yaptım ve tedaviye devam etmedim….Çok sıkılmıştım ilacı sürdüğüm zaman yüzüm çok kızarıyordu ve lisede olduğum için okulda herkesin sorması vs rahatsız ediyordu beni.Ama eminim ki devam etseydim şu anda en ufak bi leke olmayacaktı.Mutlaka doktora gidin ve mümkünse en erken zamanda! Verdiği ilçları düzenli aksatmadan kullanın ve sakın bırakmayın!! Etrafınızdaki insanların dediklerine takılmayın! Emin olun birçoğundan iyi görünüyorsunuz! Ve kafanıza hiçbişeyi takmayın! Doktorun bana kullanmamı söylediği ilaçlar da CUTIVATE ve PROTOPIC ilaçlarıydı.Ve bende gerçekten işe yaradı.''Bende'' diyorum çünkü gerçekten herkeste aynı etkiyi yapmıyor maalesef.Ve isimleri burada olan ilaçları yine de kendi başınıza alıp kullanmayın,mutlaka bir doktora görünün…Ben çok pişmanım tedaviyi bıraktığım için yeniden başlamak istiyorum ve en yakın zamanda bir doktora görüneceğim..yakın zamanda denize gitmeyi düşünüyorum ve yine belirginleşeceğini biliyorum ama kendimi şimdiden hazırlıyorum…bayan olduğum halde kapatıcı kullanmayı da tercih etmiyorum çünkü her şeye rağmen en güzeli doğal olmaktır siz onu hiçtakmadan gülümsemeyi bilirseniz kendinizi daha güçlü hissedersiniz..Herkese geçmiş olsun,Allah acil şifalar versin arkadaşlar.

 67. mikimaus dedi ki:

  Şaban ve Cengiz Bayraktar sahtekarların sayesinde 'reklamın iyisi kötüsü olmaz' repliğin hatalı oldugunu öğrendim. Reklamın kötüsü de olabilirmiş 🙂 Yapmayın artık allahaşkına. Maravila ve başka ev yapımı kremlerin bir işe yaramadığını herkes öğrenmiştir artık. Nivea kreminden yada vazelinden farksız bu karışımlar. Muhtemelen vazelinin içine sarı kantaron (psarolen) basmışlar içine, büyük bir buluş…..

 68. Ömer dedi ki:

  Bu sitede daima doğruları yazan bir kişiyim.Maravilla kremini kullananların başına ne kötü durumlar geldiğini ıspatıyla okumuş durumdayız.Sen bu Cengiz Bayraktar'ın neyini bana metediyorsun, MADEM BU KADAR VİTİLİGOYU GECİREN TESİRLİ BIR İLAC YAPMIŞ BU BULUŞUNU TİRİLYONLUK İLAC FİRMALARINA SATMIYORDA BİZİM GİBİ HASTALARA SATIYOR? BUNU BİRAZ AKLI OLANIN DÜŞÜNÜNMESİ LAZIM.Bu sitede ÖMER yazan yazılarımı lütfen okuyunuz, ondan sonra doğruyu yazıp yazmadığıma öyle karar verin. Acaba benmi reklam yapıyorum? YOKSA SEN Mİ REKLAM YAPIYOSUN ? Bu yazımı okuyanlar kararversin.

 69. şaban dedi ki:

  Bu sitede maravilla kremini kötüleyen ömer isimli arkadaş yine bu sitede kendisi ABD Ürünü nün pazarlamasını yaparak bizi karalamakta O Bahsedilen ürünün vitiligoya iyi geldiğini şirket kendisi bile bahsetmezken arkadaş kendi kafasına göre insanları yanıltarak haksız kazanç içindedir o firmanın ürünlerinin tamamını iyi bilirim kimseyi kandırmasın insanları aptal yerine asıl sen koyma

 70. şaban dedi ki:

  MARAVİLLA KREMİ ECZACI ARKADAŞIM CENGİZ BAYRAKTAR ın buluşudur 2 ayda vitiligoyu tamamen geçiren yan tesiri olmayan bitkisel doğal. SAĞLIK BAKANLIĞI onaylı bir kremdir günde 3 defa vitiligolu bölgeye sürülüp güneşlenilecek 5. gün beyazlar pembeleşecek 21. gün pigmantasyon başlayacak 2 ayda vitiligo bir daha geri gelmemek üzere kapanacak denemenizde çok büyük fayda vardır çünkü kortizonlu kremlerin sağlığımıza çok zararları var İrtibat 0543 780 xx

 71. Rfn dedi ki:

  Selam arkadaslar.ben de 5-6 seneden beri vitiligodan eziyyet cekirem.burda yazilan dermanlarin,kremlerin coxunu etmisem.amma bir faydasi yoxdu.umid edirem cok yakin zamanlarda bir caresi tapilar.ve hamimiz bundan yararlanariq.insallah Allah ozu bize komek olar.bizim de sesimizi esider.bize de yardimci olar.Amin!burda yazilanlari oxuyuram ve gorurem ki,hamimiz eyni hisleri geciririk.bu da meni cok incidir

 72. Ömer dedi ki:

  Bu sitede maravilla kullananların başına neler geldiğini arkadaşlar yazdilar.Bu Cengiz Bayraktar denilen XXXX hala israrla bu ilacı pahallı bir fiyatla satmakta ve bizim gibi hasta ınsanları kandırmağa devam etmektedir.Tıb bu hastalığa tam care bulamazken sen nasıl care buluyorsun ? İnsanın sana inanması için aptal yada parası çok olması lazım.

 73. şaban öz dedi ki:

  MARAVİLLA KREMİ ECZACI ARKADAŞIM CENGİZ BAYRAKTAR ın buluşudur 2 ayda vitiligoyu tamamen geçiren yan tesiri olmayan bitkisel doğal. SAĞLIK BAKANLIĞI onaylı bir kremdir günde 3 defa vitiligolu bölgeye sürülüp güneşlenilecek 5. gün beyazlar pembeleşecek 21. gün pigmantasyon başlayacak 2 ayda vitiligo bir daha geri gelmemek üzere kapanacak denemenizde çok büyük fayda vardır çünkü kortizonlu kremlerin sağlığımıza çok zararları var İrtibat 0543 780 30 62

 74. rizgar gunes dedi ki:

  bende vitiligoyum ama bir tadevisi yok bekliyorum en iyi sonuc tiptir ve onu beklicem hic bir uygukamda yapmicam inaniyorumki cikacak yakin zaman cok buyuk arastirma yapiliyor cikacak bu senelerde

 75. saban oz dedi ki:

  arkadaşlar maravilla kremi gerçekten işe yarıyor kremi günde 3defa sürüyor güneşleniyorsunuz 1. hafta beyazlar pembeleşiyor terliyor 3.haftada nokta nokta normal deri başlıyor ve iki aya kalmadan beyazların tamamı kapanıyor vitiligodan kurtuluyorsunuz bilg:i 543 780 30 xx

 76. SEMRA AKPINAR dedi ki:

  8 senedir vitiligo hastasıyım… artık yeter ALLAH(CC)rızası için bana yardım edin
  bana ne önerirsiniz yulaf tarifinizin hazırı var mı (kapsül halinde falan) şimdiden çok teşekkür ederim

 77. saban oz dedi ki:

  MARAVİLLA KREMİ ECZACI ARKADAŞIM CENGİZ BAYRAKTAR ın buluşudur 2 ayda vitiligoyu tamamen geçiren yan tesiri olmayan bitkisel doğal bir kremdir günde 3 defa vitiligolu bölgeye sürülüp güneşlenilecek 5. gün beyazlar pembeleşecek 21. gün pigmantasyon başlayacak 2 ayda vitiligo bir daha geri gelmemek üzere kapanacak denemenizde çok büyük fayda vardır çünkü kortizonlu kremlerin sağlığımıza çok zararları var İrtibat 0543 780 30 xx

 78. ayse dedi ki:

  ercan karatas siz bizimle dalgami geciyorsunuz?bu hastaligin caresini tum dunya alimleri bulamazken sizmi buldunuz?guldurmeyin bizi allah askina….boyle yardimseverlere karnimiz tok…

 79. mikimaus dedi ki:

  ercan karataş pes etmiyor 🙂

 80. ERCAN KARATAS dedi ki:

  meraba arkadaslar bu hastalık bendede vardı cok doktora gittim krem verdiler oda care olmadı en son gittigim doktor tedavisinin olmadıgını söyledi cok üzüldüm ama pes etmedm daha sonra kendi yaptıgım bi karısımdan olan maskeyi kullamaya başladım. bir kaç gün içinde küçüldüğünü gördüm kullanmaya devam ettim ve tamamen kurtuldum. bu maskeyi yapıp bir kaç kişiye daha gönderdim ve onlardada olumlu sonuç oldu. hepsinde şimdiden küçülme gözle görülür bir durumda. maskeyi kullanmak isteyenlere yardımcı olurum.kesinlikle kesin sonuç alacağınıza aminim isteyenlere kullanan kişilerle konuştururum mail adresime mail atın veya ekleyin yardım ederim karatas_ercan_cig@hotmail.com tel : 0538 773 xxx

 81. mikimaus dedi ki:

  sayın ercan karataş madem bu kadar yardımsever bir insansınız neden burada mucizevi maskenizin tarifini hepimizle paylaşmıyorsunuz? yeter artık!!!

  arkadaşlar, mucizevi maske, krem vs diye birşey yok. lütfen uzman doktorların dışında kimseye inanmayın. bu sahtekarların sizden istedikleri tek şey var, o da PARANIZ!

 82. ercan karataş dedi ki:

  meraba arkadaslar bu hastalık bendede vardı cok doktora gittim krem verdiler oda care olmadı en son gittigim doktor tedavisinin olmadıgını söyledi cok üzüldüm ama pes etmedm daha sonra kendi yaptıgım bi karısımdan olan maskeyi kullamaya başladım. bir kaç gün içinde küçüldüğünü gördüm kullanmaya devam ettim ve tamamen kurtuldum. bu maskeyi yapıp bir kaç kişiye daha gönderdim ve onlardada olumlu sonuç oldu. hepsinde şimdiden küçülme gözle görülür bir durumda. maskeyi kullanmak isteyenlere yardımcı olurum.kesinlikle kesin sonuç alacağınıza aminim isteyenlere kullanan kişilerle konuştururum mail adresime mail atın veya ekleyin yardım ederim karatas_ercan_cig@hotmail.com tel : 0538 773 xx

 83. Esra S. dedi ki:

  yazılan her şeyi denedim. ancak tedaviyi dikkatli ve özenerek yapmadığımdan dolayı bir faydasını göremedim. Allah hepimize şifa versin.

 84. Anna dedi ki:

  Ayse Hanim merhaba!
  Elbette ki bircogumuz yazdigim herseyi tek-tek denemisizdir.

  Bu maili daha cok yeni hastalanan arkadaslarimiz icin yazdim. Vurgulamak istedigim, lekeler cikar cikmaz zamani kacirmadan tedaviye baslanip aksatmadan devam edilmesinin onemli oldugunu ve muzicevi kremleri yapan sahtekar “doktorlara” inanmamalari gerektigini.
  16 yil once malesef protopic/elidel tarzi immunomodulator ilaclar yoktu. Olsaydi belki su anda hic lekemiz olmazdi. Cunku bu kremler yeni lekelerde oldukca etkilidir (aksatmadan surulurse). Treni kacirmayin yani.

  Bu arada aramizda Almanya’da yasayan arkadaslarimiz varsa hepimiz icin “pseudocatalase” adli ilaci arastirsalar harika olurdu. Bu ilac, vilitigo tedavisinde yepyeni bir yaklasimdir: beyaz ciltteki hidrojen peroxid (H2O2, oksijenli su) seviyesini azaltip cilt renginin normale donmesini sagliyormus. Iyilestirme orani oldukca yuksektir (hastalarin %60’nda ise yaramis). Alman bir profesorun Dr. Karin U Schallreuter bulusu, kliniginde tedavi ediyormus. Klinige telefon acip bilgi almakta ve denemekte fayda var. Internetten biraz arastirdim, ilac sadece Almanya’da Dr. Karin U Schallreuter kliniginde ve Amerika’da satildigini bulabildim. Bir umut daha 🙂

  Yeni birsey ogrenince yazacagim.

 85. ayse dedi ki:

  her kese iyi aksamlar,ANNA hanim bu yazdiklarinizin hepsini tek-tek denemisiz biz…bitki,ilac,kafaya takmama,puva,krem hepsi bos… 16 yildir deniyoruz, ben artik kac yildir umudumu kesmisim tedaviden,sadece kesin bir tedavi cikicagi gunu sabirsizlikle bekliyorum….allahtan hepimize acil sefalar,ayrica merak ediyorumTEOMAN arkadasimiz kalici makyaj yaptirdimi acaba,hic yazmadi…iyi gunler…

 86. Anna dedi ki:

  Yillardir vitiligom var. Ne kadar tedavi varsa neredeyse hepsini denemisimdir. Bazi lekelerim kapandi, bazilari kismen kapandi, bazilari oldugu gibi kalmisti. Bu forumda yok bitkisel kremler, yok mucizevi maskeler, aloe vera, yok yulaf samani vs yorumlarini okuyunca canim skiliyor.
  LUTFEN BUNLARA INANMAYIN ! Hepsi para tuzagi. YAZIK GUNAH!

  Tum vitiligotaşlarima bazi tavsiyelerim:
  * Herseyden once bir uzman doktora gorunmeniz sarttir! Kan tahlillerini yaptirinca cok buyuk ihtimalle bir bozukluk ortaya cikacaktir. Ya tiroid, ya kansizlik, ya vitamin-mineral eksiklik. Bozuklugu ortadan kaldirinca vitiligonuz da iyilesebilir. Yeni cikan lekelerin tedavisi mumkundur! Zor ama mumkun. Lekeler cok eski ise gecmeleri cok cok zor, zira ciltteki renk veren melanin hucreleri tamamen olmus oluyorlar. Tedaviyi ihmal etmeyin yani. Yeni lekelerde gecme orani oldukca yuksek.

  * Vitiligo rahatsizligi olanlarda genellikle vucutta: D vitamini, B grubu vitaminlerin, cinko, selen eksikligi ortaya cikmaktadir. Lekelerin buyumesini durdurmak icin iyi bir multivitamin duzenli olarak almakta buyuk bir fayda saglayacaktir. Ben perfectil kullaniyorum.

  * Vitiligo aktif oldugu zaman (lekeler surekli cikiyor, artiyorsa) gunese cikmamakta fayda var. Fakat lekeler artik cogalmiyorsa gunes bircok insana iyi geliyor. Fakat kapanmaya baslayan lekeler cogu kez normal cilt renginden cok daha koyu renkte beneklerle kapaniyorlar. Bu da hos bir goruntu degil acikcasi. Karar sizin: ya beyaz lekeleri yavas yavas ilaclarla gecirmek, yada guneslenip zurafaya donusmektir.

  * Doktorlarin verdikleri bazi ilaclar var. Bunlardan ikisi Protopic ve Elidel. Ikisi de ayni sey. Lekelere iyi geliyor ama inatci olup tedaviyi birakmamak lazim. Hatta gecen lekelerin ustune bu kremleri surmekte fayda var, cunku ayni yerde yine vitiligo cikabiliyor.

  * Puva terapisini denedim ve bana iyi gelmisti, bazi lekelerim kapanmisti. Ama Puva basibasina tehlike tasiyan bir tedavidir. Kanser olma veya katarakt olma riski tasiyor. Doktor nezareti altinda dikkatlice uygulanmali. Ben 4-5 ay uygulayip biraktim, cunku Puva icin gerekli geraxolen adli ilac mideme zarar vermeye baslamisti. Belki devam etseydim sonuc da daha iyi olabilirdi.

  * Bitki olarak sadece "lemna minor" (su mercimegi)'nin iyi geldigi soyleniyor. Ama cok uzun sure icmek gerekiyormus. Iki yil kullananlarin bazilarinda tamamen iyilesme saglandigi gorulmustu. Fakat bu bitki akvaryumculardan degil, temiz gollerden toplamak lazim, zira kirli sularda yetistirildigi zaman yuksek oranda kursun icerebiliyor. Bana bu bitkiyi Rusya'dan getiriyorlar. Sibirya'nin tertemiz gollerinden toplayip kurutuyorlar. Sabah / aksam 1 tatli kasigi dolusuna 1 bardak kaynar su ekleyip 30 dk bekletiliyor (yada geceden) ve ac karnina iciliyor. 3 aydir iciyorum, ise yararsa bilgi verecegim.

  * Psikolojik taraf cok onemli. Ne kadar uzulurseniz o kadar cogalacaktir. Fazla dusunmemeye calisin. Bir hobi edinin. Spor yapin. Ben spor yapiyorum, vucudum cok guzel. Guzel vucutta lekeler daha az gorunuyor :), kimse lekelere bakmiyor 🙂 Cirkin vucut bir de lekeli olursa daha da igrenc gozukuyor bence. Bu da benden size tavsiyem 🙂 Heeer gun spor yapin, dans edin, guzel ve mutlu olun. Hem daha cabuk iyilesirsiniz, hem insanlar size aciyarak degil, emrenerek bakacaklar.

  * Lekeleri kamufle etmek mumkun. Ben viticolor kullaniyorum, baska insanlar bir cesit otobronzantlari kullaniyor. Bence en guzeli viticolor ile kamufle edip ustune butun vucuda otobronzant surmek. Neredeyse hic belli olmuyor. Kremin rengi size koyu geliyorsa, herhangi bir kremle karistirip bir de oyle uygulamayi deneyin.

  * Bu hastalik dunyada % 1 olarak goruluyor. Yani 100 kisiden 1'i beyaz lekeli. Bu buyuk bir oran ve eminim ki yakinda bir caresi bulunacak. Ayrica hatirlatmak isterim ki vitiligo Michael Jackson'da bile vardi ve adami sevmeyen yoktur dunyada… daha ne deyim… Yalniz degilsiniz! Fazla takmayin! Saglikli gunler hepimize!

 87. FAZİLET dedi ki:

  selamun aleyküm arkadaşlar allah herkese acil şifalar dilesin 19 Yyaşındayım bendede vitiliko var ve bende Aleo Vera çiçeği var içinde melhem gibi sıvı var MEHMET DEMİR aleoveranın etkili olduğunu söylüyorsunuz bana daha fazla bilgi verirseniz sevinirim acaba bu çiçeği yüzüme sürsem etkili olurmu şimdiden teşekkürler

 88. Mehmet Demir dedi ki:

  Yıllar öncesiydi VİTİLİGO belasından asla kurtulamayacağımı söylediklerinde taki Aloe Vera İle tanışana kadar harika bir ilaç ve harika bir çözüm 6 ay gibi bir zamanda neredeyse %70 iyileşme gösterdi sizlerde artık sıkıldıysanız bu VİTİLİGO dan daha fazla beklemeyin Aloe Vera (Forever) konu ile ilgili yardım için arayabilirsiniz 053647388xx

 89. Ömer dedi ki:

  Yaz aylarında bu hastalığın harekete geçtiği zamandır,Hastalığımız geçmesede onun yayılmasını önlemek için Doktorun dediğine göre hereket etmeliyiz.Sokağa çımadan önce beyaz lekeli yerlerimize 50 faktör güneş koruyucu kremini sürüp dışarıya çıkmalıyız,beyaz yerlerimizi güneşin etkisinden korumuş hastalığın ilerlemesine mani, oluruz, beyaz derimiz güneşten tamamen korunmasızdır.Bu şekilde hareket ederek hastalığı durdurabiliriz.Bu citti bir hastalıktır muhakkak doktor tedavisine göre hareket edilmelidir.Sahte ilaç yapan sahtekarlara sakın inanmayın.

 90. figen Can dedi ki:

  Sayın İsil; şahtere otu çayını ne kadar süre içmiştiniz acaba uzun süre içtikten sonra fayda ettiğini söylüyorlar. Ben de ileride oğluma içiririm diye biraz umutlanmıştım ama anladığım kadarıyla bu da çözüm değil

 91. fatih fatih dedi ki:

  Ben 49 yaşında bir beyim. 12 yaşından bu yana vitiligo hastasıyım. inanın bazen kafama takılmıyor dersem yalan olur. 37 yıl birlikte yaşıyorum. ama zamanla insan alışıyor. birde çevrede kendini bilmezler olmasa…..

 92. isil dedi ki:

  Herkese merhaba,
  Bu sayfayi ilk kez ziyaret ediyorum.Ve bir saatteen fazla bir suredir butun yorumlari okuyorum.7 yasindan beri vitiligom var,suan 40 yasindayim.Sayfada yazilmis tedavilerin neredeyse hepsini denedim hatta daha fazlasini da.Ve sifacilarin sattigi ilaclarla sagligima da cok zarar verdim.En son yorumlardan birinde sahtere otunu gorunce yazmak istedim.Onu da denemis biri olarak soylemeliyim ki ise yaramiyor.Kucukken annem bana da icirirdi o berbat otun cayini.
  Her ne kadar artik tedavi ile ugrasmiyorum desem de,acaba yeni bir ilac bulunmusmudur diye de surekli yayinlari takip ediyorum.
  Vitiligolarimi kapatmak icin buldugum yontem ise bronzlastirici kremler.Ozellikle dove un urunlerinde teninizin koyuluguna gore aldiginizdan daha iyi sonuc oluyor.Ve surdukten sonra en az dort gun koyu halde kaliyor.
  Cikmadik candan umut kesilmez.Herkese sifa dilerim.Ve en onemlisi allah daha beter hastaliklardan hepimizi korusun.

 93. elnare dedi ki:

  ne habe men azerbaycandan yaziyorum bir caresini tapan oldumu indi gordum bu siteyi artiq hemise yazacam.vitiliqo mende 2 ildi var bir muddet artir sonra dayanir allah hamimiza sefa versin. amin

  • leyla dedi ki:

   Salam mende vitiligo xestesiyem hecneye inam qalmiyib 3ildi mendede var hekime gedtdim vitix icmeyimi meslehet gordu dermaninyna kremi qohumuz var ondada var en azinan 10 il bunu edib indi gedb hec inanmiram tek inamim Allahdi insanlardan uzaglawiram sifetime ele pis baxillar pis olur insan

 94. tEoman dedi ki:

  yine baharatçılar dadanmış buraya, arkadaşlar yüzümde çıkan 2 büyük leke elocon pomad sayesinde 2 -3 haftada yine iyileşti. Yeni çıkan lekelerinize mutlaka herhangi bir tıbbi tedavi uygulayın lekeler yeni oldumu çok kolay iyileşiyor.

  Ellerimdeki iyileşmeyen lekelerimi kalıcı makyaj ile kapatmaya karar verdim, dini yönden de sakıncası yokmuş ama ankara'da uygun fiyata kalıcı makyaj yaptırabileceğim bir yer bulamadım bilen varsa bana bildirirse çok memnun olurum.
  e-posta: teoman.sezginci@gmail.com

 95. çetin güven dedi ki:

  cengiz bayraktar nasıl paracı birisi değil allah askına yaaa….aradım 340 tl istiyor ilaca ve bu sitede yazanların çoguda reklam kokuyor arkadaslar lütfen dikkatlı olalım

 96. ercan karatas dedi ki:

  merhaba bu hastalık bendede vardı üstelik iki almacık kemiğimde bir sürü doktrora gittim iyileşmedi. en son gittiğim bir doktor iyileşmez ama sana bir zararı yok dedi morelim çok bozuldu evet zararı yok görsel olarak hoş değil ve rahatsız ediyordu. kendi hazırladığım bir maske uyguladım ve tamamen iyileştim şu an hiç iz kalmadı . isteyenlere bu maskeden yapıp gönderebilirim allah şifa versin mail karatas_ercan_cig hotma il ekleyin yada mail atın yardımcı olayım

 97. SiNA BAHARATCi VE ŞİFALI BİTKİLER dedi ki:

  KISIRLIK KADINDA YUMURTA ÇALIŞTIRICI ERKEKTE SPERM ARTIRICI ÖZEL KÜR ZAYIFLAMA SAKIZI DÜZENLİ KİLO VERME BASURA KESİN ÇÖZÜM BEL VE BOYUN FITIGI SİNÜZİT MİGREN İÇİN KAFİRUN KREM GUATR MİDE ÜLSERİ REFLÜ KALP DAMAR POROSTAT KORONİK ASTIM BORONŞİT İÇİN POŞET KÜRÜ SEDEF KESİN ÇÖZÜM ÜRÜNLERİMİZE BİR TELEFONLA SAHİP OLABİLİRSİNİZ 0536 429 73 15 sinabaharat@hotmail.com hastalıkta sağlıkta telefonla e mail bize ulaşın …

 98. elka dedi ki:

  bendede bir sure artiyo sonra dayaniyo esracim sen iyisin yine

 99. ayse dedi ki:

  her kese iyi aksamlar…esracim eger sende artmiyorsa bin defa allaha sukr et…bende ara-sira artiyo duruyo,(senden uzak)artiyo,duruyo…her yeni cikanlara bakdikica bende sikiliyorum…ayrica yazin gelmesini hic istemiyorum,kisin hic olmazsa bacaklarimiz,kollarimiz gozukmuyor…bende suan hic bir tedavi gormuyorum,zaten kremler,puva falan hepsi gecici …neapalim demekki kaderimizde bu da varmis,yinede ben kanser gibi hastaliklari gorunce bin defa sukr ediyorum bu hastaligima…

 100. esra... dedi ki:

  teoman ve ayşe ben de iyiyim tşkler:-)benim yüzümde kaldı yaa geçmiyo ben ne yapım artık şansızlık işte ne artıyo ne geçiyo sadece ne de başka yerde çıkıyo kaldım böyle canımı yine sıkmaya başladı of of of üzülmek istemiyorum artık:-)ilaçlar iyi geliyosa size ne mutlu size ama ben artık hiç birşey kullanmıyorum sıkıldım..

 101. ELKA dedi ki:

  VITILIGODAN BIZ NE ZAMAN KURTULACAYIZ BUNUN CARESINI BULAN YOKMU NEDEN ARASDIRIB BULAMIYORLAR BEN SIMDI TEDAVI ETMIYORUM SADECE GUNE CIKMIYORUM KENDIMI KORUYORUM

 102. elmas dedi ki:

  selam; ben bu hastalıkla 1 ay kadar önce tanıştım. Oğlumda küçük beyaz lekeleri görünce araştırayım derken yorumları okudum ve bir anda dünyam karardı. kesin bir tedavisinin olmaması beni çok üzdü. yalnız bir sitede gördüğüm yorum beni biraz sevindirdi. birisi uzun süre şahtere otu çayını içerek bu hastalıktan kurtulmuş. oğlum küçük olduğu için ben şimdilik içiremiyorum ama sizinle paylaşmak istedim

 103. tEoman dedi ki:

  Sanırım yanlış anlaşılma var Ben elecon krem kullanıyorum ellerim dahil yeni çıkan bütün lekelerimi iyileştiriyor fakat 15 yıl önce ellerimde çıkmış olan lekeler iyileşmiyor. onlar içinde ten rengi dövme düşündüm, dini yönlerini araştırdım cilt altına uygulandığı için abdeste mani olmuyor. Sağlık nedeniyle olduğu içinde zaruri sayılır diye düşündüm. Dövmeyi ciddi olarak düşünüyorum ama renk tonuna iyi karar vermek gerekiyor zira yaz ile kış arasında bariz renk farkı var.

 104. ayse dedi ki:

  selam her kese,Esracim sagol iyiyiz,sen nasilsin…bende coktan birakmisim tedaviyi,sadece oturub kesin bir tedavi cikmasini bekliyorum,Teoman kardes,Omer bey sizlerede merhaba ,Teoman kardes ten rengli dovme yapmak mumkunmu acaba ,vallahi olsa hepimiz yapdirip kurtuluruz bu beladan,eyer duymusunuzsa lutfen bizede yazin…evet bende size katiliyorum,bende bir kac krem kulladdigimda el ve ayaklarimda hic bir gelisme olmadi…Omer bey benim vitilerimin mayisi beklemeye sabri yok simdiden artmaga basladi bile…

 105. Ömer dedi ki:

  Herkese merhaba,Bu hastalığın harekete gectiği ay mayıstır. Sıcaklar arttımı bu hastalık çok hızlı hareket eder. Mutlaka ilk işimiz güneşten mümkün olduğu kadar korunmak olmalıdır.Doktor puva ışın tedavisini 9 aydır durdurmuş bulunmakta teoman beyin dediğine aynen katılmaktayım.Bu hastalık ellerde geçmesi biraz zor oluyor. Dirseklerimde bile azalmasına rağmen ellerimde çok yavaş hareket ediyor. Bu ay doktora kontrola gideceğim. ( 9 aydır doktora gitmedim. ) Protopic 0.1 % kremini devamlı kullanmaktayım. Karadeniz bölgesinde bu hastalık pek görülmüyormuş. karadenizliler mısır ekmeği tükettiklerinden, mısır ekmeğinin bu hastalığa iyi geldiğini duydum.bende mısır ekmeği yemeğe yeni başladım bakalım iyi gelecekmi?

 106. tEoman dedi ki:

  ELOCON %0,1 30 GR POMAD benim yeni çıkan lekelerime iyi geliyor tamamen iyileştiriyor. Yan etkisi yok sayılır. isterseniz deneyin

 107. elka dedi ki:

  bunun caresini bulan yokmu? nese biliyorsaniz lutfen yazin.lekeler artiyor doktorlar ne kadar ilac yazsalar da gekmiyor allah hepimize sifa versin

 108. tEoman dedi ki:

  Bende ilk çıktığında tedavi olmamıştım ama büyük hata yapmışım. şimdi 1 yılı geçmemiş lekelerim iyileşirken ilk zamanlar ellerimde çıkan lekeler hiç bir şekilde tedaviye yanıt vermiyor.

 109. elka dedi ki:

  arkadaslar ben tedavi etmiyorum yeni katilmisdim bir suredi kimse yazmiyordu.bende iki yildi var.ellerimde ayaklarimda goz kapaklarikda var.bir sureydi artmiyordu simdi yaz geldi yine artiyor.ne yapim? insallah daha da artmaz

 110. hediye dedi ki:

  merhaba ben 14 yıldır vitiligoyla ugraşıyoru benimki çok yavaş ilerledi şuan her yere dagıldı busürede .pek çok tedavi denedi .eniyi puva geldi vucuduma alarji yapınca braktım şimdilerde protopik krem kullanıyoru yüzümdeki son çıkan vitiligoları geçirdi eski lekelere etkilemedi olsun yüzüm iyileşti takmayın bunada şükür ,ilerde inşallah bunada çare bulurlar.

 111. Teoman Sezginci dedi ki:

  sağol esra seni sormalı 😉 ben elocon'a devam ediyorum yeni çıkan lekelerim iyileşiyor fakat ellerimdeki eski lekeler iyileşmiyor. acaba diyorum ten rengi dövme ile mi kapatsam ne dersiniz.

 112. esra... dedi ki:

  selam herkese ömer bey ayşe ve teoman nasılsınız uzun zamandır yazmıyorum bayağı yazıştık burda sonra herkes sustu:-)ben bıraktım tedaviyi olmadı ben bi faydasını görmedim bence böyle kalmaya mahkumuz:-(( sizin tedaviler ne durumda?

 113. Emil Azimzade dedi ki:

  selam bende 1 aydir vitiligo hastaligi belirlendi doktorlar Vitiks adli krem yazdilar tedaviye bawlayacam inwallah her wey iyi olur birdeki insan pisikoloji hazir olmalidir her kese bawarilar

 114. elka dedi ki:

  her kese selamlar.benim de her tarafimda var. ama inanmiyorum ki butun beden o rengde olsun. gunel aliyeva sen azerbaycanlimisin.ben artik doktora gitmiyorum sadece bekliyorum.belki caresi tapilir. allah sifa versin

 115. Gunel Aliyeva dedi ki:

  Selam arkadashlar.Ben 2006-dan beri vitiliqo hastaligina tutuldum,once parmaklarda,daha sonra dirsek,ayaklarda,indi de dudak kenarlarinda yaranmaga bashlayir.Ben tevaviden vaz qechdim,kararim tum beyazlashmaktir.Bashka carem yok.Beyaz olmak beni hayata yeniden bagliyicak.Sizin fikirlerinizi de almak isterdim.Sag olun.Allah her birimizin yardimcisi olsun.

 116. ELKA dedi ki:

  BEN YENI KATILDIM.15 YASIM VAR EVVEL COK KAFAMA TAKMIYORDUM.SONRA LEKELER ARTDI COK AGLIYORDUM COK DOKTORA GITTIM LEKELER AZALMAQDANSA DAHA DA ARTDI.ARTIK BEKLIYORUM.NE YAPIM BILMIYORUM.ARTIK HER ZAMAN YAZIB KENDIME TESELLI TAPACAGIM.ALLAH HEPIMIZE SIFA VERSIN

 117. tEoman dedi ki:

  ilkbahara girdiğimiz şu günlerde güneşin artmasıyla vitiligo kabusum yine başladı. En azından bir kaç ay rahat ediyoruz

 118. ayse dedi ki:

  sukur kavusturana,sukur kavusturana…arkadaslar tam 7 aydir siteye giriyorum, hic bir yorum yok…bak seen…”yorumlarin tumunu gormek icin tikla”gerekiyormus… sevindigimden merheba demeyi bile unuttum…tum vitiliqolu arkadaslarima merheba.Ben artik 1 senedir tedaviyi biraktim,cunki denememis ne kaldi ki?16 yildir tedavi goruyorum,son tedavim lazer tedavisi oldu…onon da cok az faydasi oldugu icin yarim biraktim .iyi ki de birakmisim,zaten koyulasan yerler tekrar beyazladi.o yuzden sadece oturub kesin bir tedavi ciksin bekliyorum.hepimize allahtan acil sefalar, iyiki varsiniz arkadaslar, iyiki bu site varmis,site sahibine derin tesekkurler, hic digilse teselli buluyorum sizlerle …lutfen mesajlarinizi eksik etmeyin,yeni bi sey olursa mutlaka paylasalim.

 119. elka dedi ki:

  benim 15 yasim var. 3 yildir vitiligo hastasiyim. 10 dan cok doktora gittim.doktorlarin yazdiklari ilaclar hastaligimi duzeltmedi daha da artdi.artik bekliyorum.allah hepimize sifaversin. amin

 120. ibrahim dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ALLAH şifa bekleyen tüm kardeşlerime acil şifalar versin diyerek başlıyayım öncelikle 2 tane kocakarı ilacı kullandım 2 tane krem kullandım ben mi göremedim yoksa aksattık mı herneyse bir fayda göremedim bu ışın tedavisinin yan etkileri konusunda biri bilgilendirebilirmi beni?

 121. ÖMER dedi ki:

  Bu sitetede 18/04/2011 tarihinden , 16/02/2012 tarihine kadar 37 kere yazı yazmış bulunmaktayım, VİTİLİGO HASTALARI BİLGİ SAHİBİ OLMALARI İÇİN BU YAZDIKLARIMI MUHAKKAK OKUYUP GERÇEKLERİ ÖĞRENSİNLER. TEDAVİLERİNİ DOKTOR NEZARETİNDE YAPSINLAR.

 122. ÖMER dedi ki:

  35 senedir vitiligo hastasıyım. Bu hastalıkla son 5 senedir. mücadele etmekteyim.Sahtekarların yaptığı ilacları kullandım. hiçbirinin faydasını görmediğim gibi zaralarını gördüm. Beyaz lekelerim.geçmediği gibi dahada arttı.Paranız çoksa, zamanınız bolsa bu sahtekarların yapma uyduruk ilacları alıp kullanın. Yukarıda yazılan bu ilacları kullanan ve BAŞLARINA ne kötü durumlar gediğini okusunlar bilgi sahibi olsunlar BU SİTEDE ÖMER İSİMLE YAZDIKLARIMI OKUYUP BİLGİ SAHİBİ OLSUNLAR.

 123. yusuf efe dedi ki:

  arkadaşlar ben 17 yaşındayım ve 10 yıldır vitiligo hastasıyım.genelde bende kışın daha belli oluyor.vücudumun her yerinde var.ben bir yolculuk sırasında birisi yanıma geldi ve 1 yıl keçi boynuzu pekmezi kullandığını söyledi.ve vücudunun hemen hemen hiç bir yerinde kalmadığını söyledi.bende hergün sabah aç karnına 1 yemek kaşığı ve gece yatarken yine 1 yemek kaşığı içtim.ve yüzüm hemen hemen her yeri kapanıyor ve kapandıda.biraz daha devam edersem hiç kalmayacağına eminim.sizlerede söylüyeyim dedim allah herkeze şifa versin.inşllh hepimizin dertleri tükenir 🙂

 124. Sacide dedi ki:

  Barış Bey'e kesinlikle katılıyorum.Bende de %80 e varan iyileşmeler görüldü.2 ay boyunca güneşte yattım,tenim simsiyah oldu ama hiçbir iyileşme göremedim.Yine de pes etmedim.2 ay sonunda yüzümdeki ilk belirtileri gördüğümüzde gözyaşlarımızı tutamadık.Annem benimle birlikte ağladı.Ağlanmayacak gibi değil.Tam bir mucizeydi diyebilirim.O andan itibaren günden güne iyileşmeler oldu.İlk önce küçük küçük çillenmeler oldu ve çok şükür Rabbim'e o çiller bir araya gelerek ten rengimi aldı.Rabbim'in Şafi sıfatıyla şifa buldum.İnanç da çok önemli kardeşler.Bir bayan yazmış yukarıda,onu okudum.Aynı tedaviyi uyguluyor ancak inanmıyor.Ve 15 gün uygulamış sonuç bekliyor ! Doğrusu çok üzüldüm.İnancın yoksa nasıl gerçekleşicek o mucize.Ne anlamı var o tedaviyi uygulamanın.Bir şey söyleyim size o bayan zaten bu tedaviden hiçbir şekilde şifa göremezdi.İyileşiceğine inanman lazım ki şifayı bulasın.İsteksiz yapılan bir işin hayr ile sonuçlandığını göreniniz var mı ? Neyse ben o bayan kardeşime Allah'tan şifa diliyorum.Tüm hastalıklara tüm insanlık için şifa istiyorum.Şimdi gelelim kendi mevzuuma.Benim kendi arkadaşlarım inanın yüzümdeki o çilleri ve kapanmaları gördüklerinde hayretler içerisinde kaldılar.Lakin 🙂 Ben tedaviye geç başlamıştım.Yanlış hatırlamıyorsam yaz tatilinden 1 ay sonraydı.3 ayı tamamlamam gerekirdi.Yaz bitince güneş kayboluverdi.Artık güneşe yattığımda tenimi ısıtmıyordu.Biz de buharla devam ettik tedaviye.Malesef aynı etkiyi yaratmadı.Ve nihayetinde tedaviyi sonlandırdım.Pişman mıyım,evet.Azmetmem lazımdı.Yine sabretmem lazımdı.Ama okulla bir arada yürümedi.Çünkü ben günde 4 saat güneşte yatıyordum.Ve bu 4 saati buharda beklemem olası değildi.Belim her yanım tutuluyordu.Biliyorum sabır işi..İşte bu yüzden ben sabırlı ve inançlı kardeşlerime bu tedaviyi öneriyorum.Mutlaka uygulayın.Ama tedaviyi tamamen bitirmeniz lazım.Yoksa benim gibi %80 iyileşmeli olarak kalırsınız.Unutmadan buradan O eczacı ağabeyim e teşekkürlerimi sunuyorum.Allah razı olsun diyorum.Belki tamamen iyileşemedim ama benim inancı ve sabrı yaşamama vesile oldu diyebilirim.Sabrın sonunda mucizevi bir iyileşmeyi görebilmek ve gözyaşlarına boğulabilmek harika bir duyguydu 🙂 Rabbim'den hepimize tekrar tekrar şifa diliyorum.Allah'a emanet olun 🙂

 125. funda öksüz dedi ki:

  eşimin yüzünde çok hızlı bir şekilde ilerleyen vitiligo hastalığı için hocamın vermiş olduğu yafa portakalı kürünü denedik. ayrıca vitix jeli ve solante güneş yağını (pigment yenileyici olanını) birlikte kullandık . Allaha çok şükür tedavi oldu eşim. hocama sonsuz teşekkürler saygılar.
  not: bu kür hastalığı başlayalı bir yıl olanlar içindi

 126. AHMET İDRİS ULUTAŞ dedi ki:

  VİTİLİGO -ALA- HASTALIĞI; GENELLİKLE STRES VE DERİYE RENK VEREN HÜCRELERİN BOZULMASI İLE ORTAYA ÇIKIYOR.YULAF SAMANI KÜRÜ GÜZEL NETİCELER VERİYOR. ÖNCE ALLAH’TAN SEVGİ İLE,KENDİNİZDEN SABIR İLE VE BİLGİ İLE BENDEN İSTEYECEKSİNİZ. BU KONUDA GENİŞ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.İLKE ECZANESİ-ADANA-

 127. burhan demir dedi ki:

  bende vıtılıgoluyum bılgısı olan benı eklesın gecmıs olsun herkese

 128. AHMET İDRİS dedi ki:

  vitilligo hastalığı tıbbi bitki kürleri ile tedavi edilebilir.Bu konuda bilgi alın.FİTOTERAPİST ECZACI AHMET İDRİS ULUTAŞ-İLKE ECZANESİ-SARIÇAM-ADANA- xx-ahmetidrisulutas@hotmail.com

 129. ferdi demir dedi ki:

  merhaba 2010 baharında vitiligo hastalına yakalandım. birçok devlert ve üniversite hastanesinin yanı sıra ün yapmış cilt hekimlerinin de kapısını aşındırdıysam da çözüm bulamadım. benim genatel bölgemde ve yüzümde var beyazlıklar. 2011 yaz döneminde alternatif tıpta çözüm aradım yüzümdeki lekeler tamamen kayboldu diyebilirim. lakin bu uyguladığım yöntemden mi kaynaklı yoksa hastalığın vucudumu terk etmeye karar vermesinden mi kaynaklı bilemem ama yüzümün büyük bir kısmını kaplayan lekleler artık yok.

  tüketilmesi gerekenler: havuç, dolma biber, kereviz, mısır unu,
  uzak durulması gerekenler: alkol, kahve, çiğ soğan,
  uygulama: yulaf kürü.

  dileyen bana atrıntıiçin e mail veya telefondan ulaşabilir 544 604 3631
  frddmr@gmail.com
  ferdi

 130. öMER dedi ki:

  3 AYDIR yazılan yazıları okudum. Benim kanatıma göre sahte vitiligo ilacları yapanlar muhakkak bu yazımı okusunlar. Madem vitiligoyu iyi eden ilacın formülünü bulmuşşun bunu büyük ilaç firmalarına formülünü satta zengin ol kadeşim, bizim gibi zengin olmıyan hasta insanları dolandırmaktan vazgec öteki dünyada bunun vebalini ödeyemezsin, senin ALLAH'tan korkun olsa zaten bizi dolandırmazsın DEĞİLMİ YA???????

 131. Ömer dedi ki:

  Herkese merhaba,işlerimden dolayı 3 aydır sitede yazı yazamamaktayım. Doktorum puva ışın tedavisini bir müddet durdurdu. Tedaviyi uzun zaman sürdürülürse vicuda zararı olurmuş. Geroxalen kapsül uzun zaman kullanıldığında karaçiğeri yorduğundan onuda bir müddet kulanmamamı istedi. Şuanda yalnız protopic kremini kulanmaktayım.Dirseklerimdeki beyaz yerlerin kapanması ellerime nazaran daha çok olmakta buda beni sevindirmektedir. Bu hastalık çok sabır ve zaman istiyor.Çok mücadele ediceksiniz, Aksi taktirde bütün yaptıklarınız boşa gidiyor. Bu seferde sinirsisteminiz bozuluyor. Ben yapma ilacların hiçbir faydasını görmediğim için hiç kimseye tavsiye etmiyorum. Doktor tedavisi nezaretinde hastalığım iyileşmekte olmaktadır. Beyaz lekelerimin yavaş, yavaş, kapanmakta olduğunu gözle bariz bir şekilde görmekteyim, buda beni çok memnun etmektedir. Herkese acil şifalar dilerim.

 132. osman akın dedi ki:

  Vitiligo da yeni çıkan bir ilaç tamn ben kullandım yayrlarını görmeye başladım bu güne kadar çok çeşit ilaç uyguladım bir sonuc alamadım sağ olsun yeni uz.olmuş bir cildiğe uz.hekim Egeün. mezun sağ olsun yarealarını görmeye başladım ialçın birisi selenytum kapsul her gün bir tane alınacak 1 ay ara ile bir yıl devam edilecek asıl önemlisi ise PROTOPİC ADLI POMAD HER GÜN akşam yada sabah uygulanması ile kıl köklerinde renk eskiye dönmeye başladı bayağı düzeldim Allah sebeb olan uz.dr. hanımdan razı olsun

 133. elif dedi ki:

  MErhabalar,
  HErkese Çok Geçmiş olsun. Ben bitkisel ilaç Fİrmasında Hasta Takipçisi Olarak GÖrev almaktayım. 20 yıllık bir geçmişimiz var. Vitiligo HAstalıgı İle İgli bir ilacımız var ve %80 Tedavi hatta %100e varan tedavilerimiz mevcut.Eger bilgi almak isterseniz İlaçlarımızla ilgili elifim_7@mynet.com

 134. Etem YILDIZ dedi ki:

  Slm
  Arkadaşlar benimde 2 yıldır vitiligo olmaya başladı çözüm bulan olursa
  etemyildiz@hotmail.com.tr mail adresim

  Şimdilik yeşil ceviz kabukları ile kapatıyorum 1 hafta kadar idare ediyor ama
  ilerlemesinden korkuyorum

  Teşekkürler

 135. aydın öztürk dedi ki:

  her ay doktora gidiyom aynı şeyleri anlatıyorlar her doktor ilaçları değiştirmiyorlar :@B12 hapını değiştirdiler sadece…

 136. tEoman dedi ki:

  arkadaşlar geçen mart ayında üzülerek yazmış olduğum yeni vitiligo lekelerimin hepsi geçti fakat yıllardır mevcut olanlarda gelişme yok. İyileşen lekelerim için "elocon" krem kullandım yeni çıkan bütün lekelerimde etkili oldu. Anlayacağınız lekeler yeni çıktığında kolay iyileşiyor.

 137. dilek yılmaz dedi ki:

  bende vitiligo hastasıyım.yorumları okudum çok kafam karışştı.bende şu an protopic kullanıyorum düzelme oldğnu hissediyorum.ama genede çok fazla değil.şimdi vitiskini deniycem eğer işe yararsa sizinle paylaşıcam inş.bnm sadece yüzümde var .yüz bölgesinin daha kolay iyilştği söylenr inş öyledir..

 138. esra... dedi ki:

  ahmet bey kimse inanmıyo bu çözümlere siz de ısrarla yazıyorsunuz:-)

 139. AHMET İDRİS ULUTAŞ dedi ki:

  VİTİLLİGO HASTALIĞINDA DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMLERİ HAKKINDA GENİŞ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ. İLKE ECZANESİ-SARIÇAM-ADANA-FİTOTERAPİST ECZACI AHMET İDRİS ULUTAŞ-0322-3414117-xx

 140. hakan özcan dedi ki:

  öncelikle slm ben 15yıldır vitiligo hastasıyım caresini bulamadım eger kesin cözümiçin bi ilacı cıkarsa haberimiz olsun herkese gecmiş olsun morelinizi bozmayın hic allah bundan kötü etmesin bunada şükür

 141. ayşe uysal dedi ki:

  arkadaşlar benimde 15 yaşında bir oğlum var 2yıldır bizde vitiligo hastalıgıyla uğraşıyoruz ama doktora gitmedik benim teyzemin kızı doktor o hocalarına soruverdi kesin çözüm yok demişler ama bir kaç bitkisel birşeyler denedik bize bu söyleyen geçmez ama durdurur demişti şimdilik fazla değil inşallah ilerlemez benim teyzemin kızındada vitiligo vardı onun saçı bir tutam beyazdı kirpiğinde vardı omzunda vardı çok azıcık saçında kaldı yıllardan beri tekrarlamadı ama hem doktora gittim hem bitkisel tedavi oldum diyo hangisinden faydalandı bilmiyo bitkisel kürüde unutmuş aynı kişiye yıllar sonra bizde kür yaptırdık ama faydasını pek görmedik yorumları takip ediyorum ama kesin cözüm yok bu duruma oğlumdan çok benüzülüyorum herkese yüce rabbim şifa versin neolur herkes birbirini haberdar etsin..

 142. Ömer dedi ki:

  Ben günde iki kere protopic krem sürüyorum. Puva ışın tedavisine
  girmeden 1 saat önce GEROXALEN KAPSÜL içiyorum. Puva girmeden
  20 dakika önce vitPso jeli sürüp puva ışın dedavisine giriyorum, ellerim ve dirseklerimde, (beyaz yerlerde) derimin esas renginde
  büssürü benekler oluştu,ben puva tedavisinin faydasını 60 seanstan
  sonra gördüm.Çok sabrettim ama mükafatını gördüm. Bu hastalık çok sabır istiyor. Muhakkak T3 , T4 HORMON testiyle, kan sayımınızı
  yaptırınız, stresten, güneşten uzak durunuz. Herkese şifalar dilerim.

 143. Ömer AKUĞUR dedi ki:

  Uzun zamandır siteye girmek istiyorum. Site beni bir türlü kabul etmiyor. Nedendir sebebini bir türlü bilmiyom.

 144. ayşe adana dedi ki:

  bence en iyi çözüm ışın arkadaşlar.

 145. tEoman dedi ki:

  mesajlar devam ediyormuş bende kimse yazmıyor sanıyordum 🙂 esra hanım sizin yazdığınız viticoloru ben kullandım kesinlikle tavsiye etmem lekeler kına rengi oluyor. bu sefer her gören o nu soruyor 🙂 ben şimdi "nivea sun touch" güneşsiz bronzlaştırıcı kullanıyorum benim ten rangime çok yakın bir renk veriyor. viticoloru 120 TL ye almıştım. Nivea yı 20 TL. ye

 146. aa dedi ki:

  deneme

 147. hicran kılıç dedi ki:

  arkadaşlar benim kızımda var cengiz bayraktarın kremini kullanıyoruz 50 güne tamamlayın dediler yüzde 90 kapandı gözleri ama ellerin kapanma yok ilerlemede yok buna şükürler olsun allah a sığının peygamberimizin adına isteyin şifayı ben inanıyorum rabbim sebebini bu kremle verdi şükürler olsun allah ım herkese şifa versin.

 148. ayşe adana dedi ki:

  arkadaşlar 3 aydır ışın tedavisi görüyorum. 4. aya girdim bugün. inanın ki faydası var. hiçbirşeyde fayda bulamamıştım. göz ve dudak çevrem kapandı. diz kapaklarımda, dirseklerimde,koltuk altında ve daha biçok noktada benekler oluşmaya başladı. çok mutluyum. ışını bırakmayı düşünmüyorum. aynı ışın merkezinde bir bayanla tanıştık, bayanda çok fazlaymıştı.iki yıldır çok düzenli ışına geliyorum dedi. şuan vitiligolu bölgesi yok denecek kadar az. elinde ufak noktalar halinde var. doktoru 15 günde 1 e düşürmüş. bende haftada 3 defa ile başladım. 3. ayda haftada 2 defa gittim. doktorum yanıklar oluşmasın diye 2 ye indirdi. ilk 55 saniye ile başladım. şuan 8 dk. ya kadar çıktı. kesinlikle tavsiye ediyorum. üstelik ben haftada 3 gün bunun için ilçeden merkeze gidiyorum.

 149. hediye dedi ki:

  merhaba bende aynı hastalıkla ugraşıyorum şu an protopik kullanıyorum son çıkan lekelerim geçti ama artık devlet ödemiyormuş doktorum,çokta masraflı ayda 6adet krem kullanıyorum uzun sürede kullanmam lazım neyapabilirim inanın yüzümde iki büyük leke kayboldu,şunud yazayım 15yıldır birlikteyiz

 150. esra... dedi ki:

  selam herkese…ayşe arkadaşım vala ben pek giremiyorum bayağıdır kusura bakma yoksa yazarım…malesef ben ışını bırakmak zorunda kaldım 30 seansına girebildim anca aslında devam ederdim ama öğrenciyim biraz uzak bana gidemedim artık zaten 30 seansta bıraktığım için yararı da olmadı haliyle..60 seansı bitiripte hala bi etki göremeyn de vardı açıkçası zaman istiyo..ben kremlerle devam ediyorum doktorumla konuştum ilerlemiyo çok az bi iyleşme var ama çok az..vitamin ilacı alıyom bakalım belki geçer:-(sen neler yaptın denediğin bi şey var mı?ya doktorum kamufle edin diyo tedavi sürecinda yardımcı olur diyo ben de hiç kamufle etmedim vitix color diye bi şey önerdi nasıl bi şey bilmiyorum ilk kez duydum deneyen var mı acaba çok iyi dedi ama almadım açıkcası daha önce kamufle etmediğim için bana tuhaf geldi…

 151. ayla dedi ki:

  ilginc

 152. boran dayı dedi ki:

  arkadaşlar bu vitiligo denilen illetin tek bir tedavisi var oda moral bide güçlü olmalısınız vay bu hastalık bula bula benimi buldu der vede kendinize acımaya başlarsanız bu illet dahada çok artar onun için kesinlikle çok güçlü olun moraliniz sürekli yüksek olsun bol bol vitamin tüketin bide vitiligolu yerlere zeytin yağı sürün ben bunları yapdım allahın izni ile kurtuldum sizde yapın kurtulun

 153. AHMET İDRİS ULUTAŞ dedi ki:

  VİTİLİGO Hastalığının tedavisi sabır ister; ve doğru tedavi yolunu bulmak lazım,görülüyor ki birçok hastalar netice alamamış.Bu konuda geniş bilgi alabilirsiniz.Fitoterapist eczacı ahmet idris ulutaş.ilke eczanesi- adana.ahmetidrisulutas@hotmail.com-xxx

 154. AYSE dedi ki:

  ILGINC … NEDEN BIR AYDIR HIC BIR YORUM YOK…YORULDUKMU YOKSA…ESRA ARKADAS,TEOMAN ARKADAS.OMER BEY NERDESINIZ?neden hic bir sey yazmiyorsuz?cok ozledim sizi arkadaslar ,lazer tedavisi alan arkadaslar,vitileriniz ne haldedir cok merak ediyorum,bi seyler yazin lutfen.

 155. ahmetayfun dedi ki:

  değerli arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun. 2 yıldır vitiligo hastasıyım. çenem alnım ve yüzümde lekeler var. geçen yıl Kahramanmaraş ta ASLAN İSPİR adında (Allah rahmet etsin) hem eczacılık yapan hem de alternatif tıp uzmanı bir amcamız vardı. eczanesine gittim ve bana ilk önce normal ilaçları denememiz gerektiğini söylediler. VİTpso adlı bir jel verdiler. haftada 2 yada 3 kez kullanmam gerektiğini ve uzun süre güneşe çıkmamam gerektiğini söylediler. aynen denilen gibi yaptım bir müddet kullandıktan sonra işim gereği dışarıya çıkmak zorunda kaldım ve güneşte mercek etkisi yaptığından komple çenem yüzüm ve alnım yara oldu kabuk bağladı. 3-4 gün acıdan uyuyamadım dayanamayıp kabuğu yoldum ve BİR KAÇ GÜN SONRA derinin bazı yerlerde kendini yenilediğii gördüm. ama en fazla 2 kere deneyebildim, kabir azabı gibi:)

  demem o ki; YÜZ KISMINDA LEKESİ OLANA TAVSİYE ETMEM AMA ELİNDE KOLUNDA LEKESİ OLANLARIN DENEMESİNİ TAVSİYE EDERİM.

 156. aydın öztürk dedi ki:

  tedavi oluyor musun?

 157. burhan dedi ki:

  slm ben burhan bende vitiliga hastasıyım bu hastalıkla ılgılı bılgısı olan bana bılgı wersın fecebook adresm..burhan_5506@hotmail.com

 158. aydın öztürk dedi ki:

  yoooo hiç tahriş etmiyo ama onlar daha iyi bilir 🙂

 159. esra... dedi ki:

  :-)hiç hap kullanmadım ondan bilmiyorum:-)dermotove yi benim doktora sölemiştim daha önce ama önermiyoruz dedi çok güclü bi ilaç tahriş ediyo dedi…

 160. aydın öztürk dedi ki:

  dermotove'nin etkisini gördüm,öneririm yüzümdeki lekeler ten rengini almaya başladı 🙂

 161. aydın öztürk dedi ki:

  evet esra eczanelerde satılıyor.2007 den beri :)-)

 162. esra... dedi ki:

  protpic kullandım ben de maalesf ben yararını görmedim şimdi değiştrdi advantan yazdı onu kullanmaya başlıycam benim yüzümde sadece kremlerin çoğu yakıyo kullanamıyorum..bana da vitix hap ve jelini yazdı bemix b12 ezcanelerde mi satılıyo?hem sen de ne zamandan beri var bu hastalık herkes yüzde etkili kremler diyo ama ben de hiç bana mısın demiyo deli etti ya:-)

 163. aydın öztürk dedi ki:

  melhem kullanıyorum;ilk olarak advantan isimli bir melhem kullandım yararını görmedim ardından doktor protopic ve dermotove adlı 2 melhem ve bemix b12 hap verdi bunların yararını gördüm yüzümde çıktıştı renkler kapanmaya başladı ellerimde de az bi gelişme var;esra bi dene istersen bunları eğer kullanmamışsan faydasını gördüm özellikle (protopic 0.1%) adlı melhemden ALLAH hepinize şifa versin:)üzülmek ve stres yok 😉

 164. esra... dedi ki:

  aydın nasıl bi tedavi görüyorsun!!üzgünüm ama hepimiz bu durumdan muzdaripiz bi kere sabretmen lazım 3 ay hiç bi şey yıllarca tedavi olupta yararını göremeyen var bunlardan biri de benim ben de düzenli bi şekilde bu sene başladım ama bende de daha hiç bi iyleşme yok Allah sabır versin hepimize çook zor bi durum:-(ömer bey peki siziz tedavi ne durumda benim yüzümü yakıyo ışın yani daha doğrusu yeni bi krem yazdı ikisi olmuyo ara verdim yine..

 165. aydın öztürk dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben 15 yaşındanyım we 3 aydır vitiligo tedavisi görüyümyorum hiçbir etki alamadım.strers ve üzüntü içerisindeyim,insanlar şu ellerindekilere bak ne kadar iğrenç vs. kelimeler kullanyorlar.bazıları ise ellerime dokununca tırsıyorlar,üzülmemek elde değil.ALLAH hepinize şifa versin…

 166. elif tasdelen dedi ki:

  benim eşimde çıktı bu hastalık şifa allahtan sizlere bir dua buldum uygulamanızı tavsiye ederim bismillahirrahmanirrahim em ebramü emran feinna mübrimün MANASI Yoksa(onlar hoşlanmamakla kalmayıp hakka karşı koyma hususunda)bir işmi kararlaştırdılar ? bizde(onları cezalandırmaya ve hakkı yerleştirmeye)kararlıyız.ZUHRUFsuresi.79. rabbim bütün hastalara şifa versin dua ederken yanlız kendimize deyil ümmeti muhammede edelim inşallah AEO…..

 167. esra... dedi ki:

  herkese iyi bayramlar:-)ebus hanım pardon nasıl hitap etceğimi bilemedim kusura bakmayın :-)vitiligosuz bayramlara inş başladığımız tedaviler bizi bu sene umutsuz bırakmaz..dualarım hepinizle..

 168. Filiz Atik dedi ki:

  Tüm vitiligolu arkadaşlarımın bayramını kutluyorum.Ümit ederim diğer bayramlarımızda vitiligosuz olalım:))Rabbim başka dertler vermesin inşaallah,bu ne ki!!!

 169. Xayyam Qasimzade dedi ki:

  salam her vaxtiniz xeyr men azerbaycandan yaziram..mendede bu xesteliy basladi,,,ama hele cox az yayilmiyib ama yayilma tehlukesi var …yayilmasinin qarsisini almaqcun nese biwey bilen varsa yazsin mene ..bu xesteliyden olan oglan ve qizlardan kimse mene meslehet vermey ve ya sohbet etmey istese email me veya facebookda mene yazsin xaiw edirem

 170. özdemir işçi dedi ki:

  Sitenizde okumuştum BAĞDAGÜLkrem adı altında 100 /% çözüm eğer bu çözüm doğru ise (vitiligo)kremını gönderin ücretini kapıda öderim telefonum:05357272015 ararsanız memnun olurum

 171. edirneli dedi ki:

  ilk önce 50 faktörlü güneş kremi
  onun üzerine protopic kremini doktor kontrolunda kullandım.
  3 ay oldu ilk önce yanağımdaki beyazlık kayboldu.
  daha sonra elimin üzerindeki beyazlık tatamen kayboldu.
  3.cü ay sonunda yine doktruma kontrole gideceğim.
  bakalım doktorum ne diyecek.

  herkesin bünyesi demek farklı birine iyi gelen kredm diğerine iyi gelmiyor.

  (unutmadan söyleyeyim. ben erkenden tedaviye başladım herhalde ondan çok etkili oldu sanırım)

 172. AHMET İDRİS dedi ki:

  yulaf samanı isteyenlere gönderilir. ilke eczanesi adana-

 173. yasemin dedi ki:

  herbalist bozkurtbeyin ilacını kullanan arkadaşım varmı ne düşünüyosunuz.ben kullanmayı düşünüyorum ama endişelerimde var ayrıca pahalıda

 174. Yaren LAL dedi ki:

  merhaba arkadaşlar,
  Bu yulaf samanını kullanıp sonuç alan var mıdır? ayrıca nerden bulacaz yulaf samanını. aktarlarda satılır mı? bilgisi olan varsa bana yazarsa sevinirim.

  Allah cümle inanan kullarına şifa versin inşalllah.

 175. AHMET İDRİS ULUTAŞ dedi ki:

  VİTİLİGO HASTALIĞI;tıbbi bitki kürleri ile artık tedavisi mümkün olan bir hastalıktır.bu konuda geniş bilgi alabilirsiniz.ilke eczanesi-adana-xxxxxxxxxxxx

 176. ebus dedi ki:

  ınsallah esra hanım. hepımızın temennısıde bu hastalıktan kurtulmak.. bızler bu hastalıktan kurtulmaya calısırken bazı sahtekarlar bızlerden para aşırmaya calısıyolar. zaaflarımızı kullanmak ıstıyorlar. rıca edıyorum o kısıler bu sıteye gırmesınler.. bu arada ben bayanım esra hanım….D

 177. esra... dedi ki:

  ebus bey evet vitix jel fiyatı 120 tL bide yanına vitix tablet yazdı alıp kullancam ben tableti zaten bayağı vitamn dolu pahalı biraz en az 3 ay kullan ded mecbur kullancam!!tabi bunların yanında psorcutan ve başka bi kremde kullanıyorum bu vitixleride sonradan ekledi bakalım bide ışınla devam ediyorum inş yararı olur…hepimiz hakkında hayırlısı artık!!

 178. esra... dedi ki:

  aman barış bey varsın geç kalmış olsun hastalar :=)denemeyin sakınn yazık edersiniz paraya demiyorum ama harcadığınız zamana boş bir şey!!ömer bey benden geçen kan tahlili istedi doktor aşırı bi demir eksikliği var ben de hep vardı düzene girmiyo bir türlü..t3 t4 de tahlil sonçlarında iyi çıkmadı endokrinolojiye gönderdi beni ultrasyona girdiğimde ilaç yazmama bile gerek yok 3 ay sonra tekrar bakçam o zaman ilerlerse ilaç yazarım şimdilk tehlikeli değil dedi..herkes dikkat etsin muhakkak tahlil aldırın her vitiligoda yok kanszlık hormon bozukluğu ama olanıda var ki bu durum vitiligonun düzelmesini güçleştiriyo benim bu sene yüzümde kendiliğinden kararmalar oldu şimdi anlıyorum ki kanszlık guatrmn biraz düzene girmesiyle oluştu bunlar..guatrm yok geçti bi sene ilaç kullandım ama kanszlık hala devam ediyo ilaç kullanıyorum sürekli biraz daha iyi..

 179. ebus dedi ki:

  ESRA hanım bahsettıgınız ılac vıtıskın mı? Ben bu ılacı 1 sene once aldım sıgorta karsılamıyor ben aldıgımda 130 tl ıdı.Suan nekadar oldu bılemıyorum. bu ılac vıtılıgolu bolgeyı sadece kızartıyor bıraz ama pek bır faydası olmuyor. yınede sız bılırsınız.Ben suan PSORCUTAN KREMI ıle ACE PLUS SELENYUM KAPSUL kullanıyorum ılac faydalı gıbı. Vıtılıgolu bolgeler kapanıyor gıbı hıssedıyorum.TAVSIYEM DOKTOR KONTROLUNDEN BASKA BIR ILAC KULLANMAYINIZ.. Gunes kremı kullanmadan dısarı cıkılmayınız. OMER BEYIN dedıgı gıbı karadenızde bu hastalık pek yok, kullandıkları yıyecekler hayata bakıs acıları cok farklı.. TRIOD HORMONLARININ ETKISI BU HASTALIKTA FAZLA. T3 veT4 hormonlarımı olcturdum. TG AB SERUM 0 ıle 115 arası olması gerekırken bendekı degerı 993.1 cıktı. TRIOD hormonlarınıza baktırmanızı onerırım ben ENDOKLIN de tedavı alacagım. Once trıoıd hormonlarımın duzelmesı gerekıyormus anca o sekılde vıtılıgo yenılebılınır….

 180. mehmet dedi ki:

  Anti vitiligo oil. Hindistali bir doktorun bulusu. Yarar mi bilmem ama youtube da goruldugu kadariyla iyilestici yani olabilir. Yapilan ingilizce yorumlari okudum onemli sonuc elde etmis insanlar var.

 181. Zuhal dedi ki:

  Arkadaslar pinar hanimin bahsettigi prof dr umit uksal hakkinda biraz arastirma yaptim taksim alman hastanesinde calisiyo ve muaynesi 220 tl imis.. Vitili bir cok hasta kesin cozum bulmus bu prof da, besinleri de duzenliyormus, vitililere iyi gelen besinlerden kur yapiyormus sanirim.. Ben randevu aldim bu persembeye gidicem, dr'un anlattiklarini mutlaka paylasirim..

 182. Ömer dedi ki:

  Yorumlarım web sitenizde neden cıkmıyor?

  Admin : İlk 500 Yorum yazı altında doğrudan görüntülenmektedir. Yorumların tamamını görmek için linkine tıklamanız gerekmektedir.

 183. Ömer dedi ki:

  Bütün doktorlar güneşin vitiligo hastalığı için çok büyük tehlike olduğunu söylüyor,hatta derimizin hastalıklı beyaz yerlerinin güneşe
  karşı hiç bir koruması yokmuş.Ayrıca güneşte kalındığında kanser riski bile varmış.Ben bir gün denize gittim,hastalıklı beyaz yerlerim
  yara oldu, üç haftada ilaclarla zor iyileştirdim. Marivilla kullanan iki kişiyle hastahanede yüz yüze konuştum,hiç bir faydasını görmediği
  gibi zararlarını görmüşler. Bu sitede doğruları yazan bir kişide kullanıp faydasını görmediği gibi zararını görmüş, siz kalmış bu ilacı
  bize methediyorsunuz. Size inanmak için insanın aptal olması lazım.

 184. Ömer dedi ki:

  VİTİLİGO hastalığnın en büyük düşmanı güneş ve sıcak olduğuna göre , doktorların söylediği hastalıklı beyaz bölgelerin güneşe
  karşı hiç bir korunması olmaması hatta güneş yanıklarının kansere bile dönüşeceğini doktorların hepsinin söylemesi güneşin bu
  hastalık için çok büyük tehlike teşkil ettiği apaçık ortada. Ben bir gün denize gittim. Güneş koruyucu sürmedim , hastalıklı ( beyaz )
  yerlerim yara oldu, üç haftada ilaclarla yaralarımı zor iyileştirdim. MARİVİLLA kullanan iki kişiyle hastanede yüz yüze konuştum, hiç birisi
  faydasını görmediği gibi zararlarını görmüşler. Birde bu sitede doğruları yazan bir arkadşımız kullanıp faydasını görmeyip zararını
  görmüş. Siz bu ilacı kalmış bize methediyorsunuz. Size inanmak için insanın aptal olması lazım.

 185. esra... dedi ki:

  aman aman saolun varsın geç kalmış olsun hastalar bırakın cengiz beyi övmeyi..saçma sapan bi tedavi şekli sakın denemeyin arkadaşlar reklam tamamen boş bi kremden ibaret mine eczanesi yerini çağlar eczanesine bıraktı..yeter artık burda cengiz bey gibi şarlXXXX yapan kimselerin reklamını yapmayın!!

 186. Barış dedi ki:

  Herkese selam. arkadaşlar bazıları Cengiz bayraktarı kötülemiş bazıları övmüş. Ben kremini kullanan biri olarak % 80 e yakın sonuç almış birisiyim. Ayrıca paracı bir insanda değil verdiği kremler bütçeyi zorlayacak fiyatlar değil. İnanmayanlar adamla ist.da yüzyüze görüşebilirler

  Yüzyüze görüşürseniz tedavi ettiği insanların videolarınıda görebilirsiniz.
  telinide vereyim: 0 534 266 5662

  Arayıp aramamak size kalmış ama güneşle tedavisi olan bir uygulama olduğu için bu sene biraz geç kaldınız yaz bitti sayılır.

 187. Ömer dedi ki:

  Esra hanım, daha önce gittiğim doktorda bana VİTİX jelini vermişti, fakat ben alıp kullanmamıştım. protopicle birlikte puva tedavisinin
  60 seansından sonra ellerimde ve dirseklerimde derimin esas renginde notacıklar oluşmağa başladı.Fakat ilerleme çok yavaş
  oluyor, buda insanı sabırsız yapıyor. Doktorda bu hastalık çok sabır istiyor dedi. Doktor havalar biraz soğuduğu zaman puva
  tedavisiyle birlikte groxalen kapsül kullacakmışım. Yazın bu ilacı kullanmak çok sakıncalıymış. ( yazın kullanıldığı zaman gözlerde
  katrak ve deridede yaralar oluşturuyormuş. )
  HASHİMATO ( Halk dilinde haşimato ) hastalığı tiroid bezi yetmezliğinde T3 ve T4 homonlarının ölçülmesi ile meydana çıkıyormuş.
  Bu hastalıkta vicutta vitiligo hastalığını meydana getirip vitiligonun geçmemesine sebep oluyormuş. Teoman beyin sölyediği gibi
  Vitiligo hastaları muhakkak T3 ve T4 HORMONLARIYLA BERABER KAN SAYIMI YAPTIRSINLAR.

 188. esra... dedi ki:

  tekrar geçmiş olsun herkese..ya arkadaşlar vitiligo herkeste faklı bana iyi gelen öbürüne iyi gelmiyo hala anlamadınız mı?en etkili krem protopic derlerdi ki öyle arkadaşıma çok iyi gelirken ben 6 ay düzenli kullandım bana mısın demedi düzelmedi yani ee şimdi doktorum kremi değiştirdi her yöntemi denemek zorundayız tabi doktor kontrülünde mecburuz buna..çok zor ama kabul edelim artık şifa nerden gelir bilemiyoruz onun için çabalıycaz yok yoruluyoruz yok yanıt vermiyo bıraktık olmasın artık ..!sonuçta bizle beraber geliyo ölece duracağımıza tedavisiyle uğraşmaya bakalım umut bitmesin sonuna kadar!!şimdi de bana hap artı jel yazdı krem ve ışında beraberinde tabi ben bırakmaya niyetli değilim sabırla uğraşalım..bu arada vitixin jelini ve hapını kullanan var mı?? ben ilk kez kullancam etkili bi ilçmış pahalı bide ama denemye değer ben artık tek düşünceye odaklandım öylece bekleyip kendimi üzeceğime sonuna kadar doktor kontrlnde tedavime devam etcem elbet yararını görcem..sıkmayın canınızı yeterki isteyin!!!

 189. gülderen dedi ki:

  tuğberk tuna bey bahsettiğiniz bu losyonu ne kadar süre kullandınız ve yüzdeki lekelere uygulanıyormu(vitiligonuz kaç yıllıktı bu ilacı kullandığınızda)faydasını gördüyseniz vede isminide hatırlamışken kullanın bence,tedavilerin herkezde etkisi bencede farklı oluyor 7 aydır puva görüyorum ilk yüzde renklenmeler oldu bu arada onlarda yok oldu anlamadım ve yine bu rahatsızlığı yenme umudumu kaybettim bir zamanlar bitkisel tedavi uyguladım ondada benim viticiklerim ses vermedi artık bunaldım sanırım arkadaşlar.lütfen biri şu rahatsızlığın tedavisini bulsun artık miras bıkacağım desem bulan biri olurmu acaba ama lütfen ben yaşlanmadan bulsun bulan(bundada dolandırırlar dimi arkadaşlar)herkeze acil şifalar allahtan

 190. Tuğberk Tuna dedi ki:

  tekrardan acil şifalar diliyorum.Ben lekeleri kapatıcı bi jel aldım her ne kadar tam anlamıyla kapatmıyorsa da (dirsekte falan belirginliği epey azaltıyor) bacakta ve ellerde çok etkili.Viticolor diye bi jel (umarım reklam olarak düşünülmez) 60tlye aldım.Siz de kullanın beyaz yerleri esmerleştiriyor.Vücut rengine uyum sağlıyor.Görünüm için problem yaşayanlar için etkili bi çözüm olduğunu düşünüyorum hayırlı şifalar. Ayrıca en ufak etki gösteren herhangi bi tedavi varsa lütfen yazın,çünkü bu izlerin geçtiğine bizzat şahit oldum.Sol işaret parmağımda ve sağ dirseğimde kapanan yerler olmuştu 2 yıl önce.Her tedavi herkeste aynı sonucu vermz bu yüzden her tedavinin denenmeye değer olduğunu düşünüyorum.

 191. bekir karakoç dedi ki:

  arkadaşlar mail adresimi özürdileyerk düzeltiyorum bekirkarakoc@gmail.com

 192. bekir karakoç dedi ki:

  merhaba vitiligo ile uzun bir zamandan beri hem mücadele eden hemde araştıran biriyim,yaşadığım tecrübeleri sizlerle paylaşmak istedim.
  1-Bu hastalığın halihazırda kesin bir tedavisinin olmadığını sanırım herkes biliyordur denenmiş tedavi yöntemleri ister modern tıp isterse alternatif tıp(bitkisel yöntemler v.s.)olsun tam ve kesin bir çözüm geliştirilememiştir(tedavisi yoktur anlaşılmasın)
  2-Hastalığın kaynağı olarak kalıtsal aktarım (ailenizde birtek sizde görünse dahi 7 nesil gerideki atalarınızın etkisinin olabileceği bilimsel gerçektir)en önemli nedendir yani daha doğarken bu hastalığı taşıyan genlerle birlikte dünyaya geliyoruz.
  3-Hastalığı tetikleyen(ortaya çıkaran)ana etken ise yaşanan ani şoklar psikolojik çöküntüler,depresif bozukluklar,angesiyetiye,panik atak.ağır tramvalar,tedavisi uzun süren başka hastalıklardır.
  4-Vitiligo vücudun stresle bozulan vücut kimyasının dışa vurumudur,bunu biraz açacak olursak;vücumuzu Allah öyle muhteşem bir şekilde yaratmışki bedenimizdekitüm gelişmeler haberimiz ve etkimiz olmadan çeşitli bezlerden(troid,hipofiz,böbrek üstübezleri v.s) salgılanan hormonlar-kimyasal uyarıcılar tarafından yönlendirilmektedir.Baskı altında ruhsal olarak hassas,duygusal kişilerde bu kimyasallar kana anormal bir şekilde pompalanmakta ve tahrip olan karaciğer önleyici ve dengeleyici fonksiyonunu yerine getirememeye başlayarak bu durumu deride çeşitli şekillerde ortaya çıkan hastalıklarla dışa vurmaktadır(deri hücrelerindeki pigmentlerin yıkama uğratılması,deride pullanma kızarıklık beyaz veya koyu renkli lekeler,sedef ,egzama türleri)
  burada şunu belirtmeliyimki gördüğüm dışavurum hastalıklarından vitligo diğerlerine göre daha yaşanabilir bir rahatsızlıktır,çevresinde sedef hastası,menier sendromu hastası olanlar daha iyi bileceklerdir.
  5-dermanı olmayan bi hastalık yoktur geçmişte tüm bir şehri perişan eden sıtma,dizanteri,tifo,verem,cüzzam gibi hastalıklar günümüzde çaresiz hastalık olmaktan çoktan çıkmıştır lakin vitiligo tedavisi peygamber mucizesi olarak kutsal kitabımızda zikredilmiştir(H.Z İsa'nın peygamberliğine delil olarak çamurdan yaptığı bir kuş heykelini canlandırması,ölüyü diriltmesi,doğuştan kör bir adamın gözlerini açması ve abraşı (vitiligo hastasını) iyileştirmesi) yani bu hastalığın tedavisi bence basit bir şekilde bir iki kremle otlarla çözülecek bişey değil ancak yine kutsal kitabımızdan anladığımız kadarıyla ölümden başka her derdin dermanı yaratılmıştır,arayıp bulmak zaman alsada bu böyledir
  6-Tedavi olarak lekeleri kapatmaya çalışmak yerine(mevcut tedavilerin hepsi) kaynağı kurutmakla başlanmalıdır zira geçti dedğiniz lekeler tekrar ortaya çıkacak veya sizin farketmediğiniz başka bölgelerde yayılmaya devam edecektir,sanırım bunu çok arkadaşımız yaşamıştır.öncelikle psikolojik olarak hassasiyetlerimizi aşırı duygusallığımızı kafaya takmaları bitirmeliyiz bu konuda çalışmalarımın kendi üzerimde etkisini isteyen arkadaşlarla paylaşabilirim.daha sonra karaciğeri temizlemek ve onarmak gerekiyor,geriye lekeleri yok etmek kalıyorki bence bu işin en kolay tarafı zira biçok tedavi yöntemiyle bu başarılıyor zaten, mühim olan kalıcılığı sağlamaktır,
  şuan zamanım büyük bölümünü hastalığın tedavisiyle ilgili çalışmalara vermekteyim ,konuyu psikolojik boyutu,tarihi süreci,modern tıp yöntemleri,şifalı bitkiler olmak üzere çeşitli alanlarda bir bütün olarak araştırmakta hemde yurtdışındaki arkadaşlarım yoluyla dünyada uygulanan tedavi yöntemlerini takip etmekteyim.Tecrübelerimi isteyen herkesle herhangi maddi bir beklenti olmaksızın paylaşabilirim,herkese sağlıklarını tekrar kazanmaları dileğiyle Allah' tan acil şifalar dilerim—- mail adresim bekirkarakoc@hotmail.com

 193. Tuğberk Tuna dedi ki:

  Sayın Fevzi Kazancı sizden özür diliyorum ilacın adını bulamamıştım.Şimdi yazdım momecon adlı bi ilaç,her türlü deri problemi için kullanılıyor.Yanında şurup possellion(doktorun yazısından anladığım kadaarıyla) momecon losyondur.Kapatıcı kremlerden mutlaka kullanın hem sizin psikolojiniz hem görünüm açısından.

 194. Tuğberk Tuna dedi ki:

  ilacın adını buldum momecon adlı bi ilaç.Eczanelerde 5 tl falan satılıyor ama possillion diye bi şurup var bi de onun etkisini gördüm.Dirseklerimde küçüldü baya.Ellerimde bile küçülmüştü.Bu 2 ilaç gayet etkili görüyorum bir de bu hastalık için kendinize sürekli büyüyecek genişleyecek diye endişeye kapılmayın.Bunların yanında lekeleri kapatan jellerden kullanın unutun hastalığı böylelikle iyi sonuçlar alındığını duymşutum.Herkese acil şifalar diliyorum.Allah yardımcımız olsun.Bilgi alışverişinde bulunmak isteyenler ad soyadımla facebookta bulabilirler.

 195. pnr dedi ki:

  ilaç olarak gece ve gündüz kremi vardı onu kullandık erken teşhis ve çocuk olması olmu bir etken oldu.İlaç olarakda doktorla irtibata geçmenizi öneririm çünkü tedavi yaşa ve hastalığın ilerlemesine göre değişiyor.yiyeceğihavuç,kırmızı domates,karpuz,kırmızı salçalık bibere bıçak değmemesi gerekiyor.sizin hastanızı yaşı kaç esra hnm?

 196. serhat savaş dedi ki:

  merhaba…ben 18 yaşındayım 6 ay önce vitiligo hastalığına yakalandım.protopic dermovate kullandım bir faydası olmadı şimdi ise bir yapma ilaç kullanıyorum baya bir faydası var tam kesin bir çözüme ulaşırsamsizleri bilgilendirecem.Ama en önemli şey hastalığı vücudunuzda yokmuş gibi davranacaksınız.Allah herkese acil şifalar versin…

 197. Zuhal dedi ki:

  Ilac olarak ne kullandi kardesiniz pinar hanim?

 198. pnr dedi ki:

  benim kız kardeşimde çıkmıştı geçen sene şuan 9 yaşında çok şükür geçti çok az lekeleri kaldı.Prof. Dr.Ümit Ukşal istanbul taksim hastanesinde görev yapmakta.Allah ondan razı olsun.zor bir hastalık..Ve bu hastalıkta dikkat edilmesi gereknler ise olabildiğncesabah saat 10.00, öğleden sonra 16.30 saatleri arasında dışarı çıkmaması gerekiyor günde havuç,kırmızı domates,karpuz,kırmızı salçalık biber yenmsi gerekiyorBu hastalıkla mücadele edenlere acil şifalar diliyorum.

 199. esra... dedi ki:

  ömer bey ben zaten 15 günden fazla kullanmadım sadece kızardı artı esmerleştim dahada kötüye gitmeden bıraktım bi dahada töbe:-)biraz ara verdim yüzüm kendine geldi ışına başladım yine artık hiç şaşmam emin olun..ama bugün doktor bana hayırdır esmerleşmşsn dedi ben de söyleyemedim tatildeydim dedim:-)bi daha olmasın yeniden başladık artı bi hap yazdı devlet ödemiyo bilmem alsam mı pahalı çünkü:-)

 200. Ömer dedi ki:

  Esra hanım puva tedavisi için gittiğim hastanede bizim gibi hasta olan iki kişi maravilla ilacını kullanmışlar, faydasını görmedikleri
  gibi çok zararını görmüşler, hele bir tanesinin bu hastalık hemen hemen bütün vicudunu sarmış durumda, bayan güneşte çok
  durduğundan her tarafı yara olmuş, bu ilacı sürüp devamlı her gün güneşe gösteriyormuş. Güneş vicudunun beyaz yerlerini çok,
  kötü vaziyette yaralar meydana getirmiş, anlatamam. Doktor bu yaralar geçmezse kanser olma ihtimalin bile var deyip çok
  kızmış bayanın ağlamasına çok üzüldüm. Aklıma ilk siz geldiniz, bu maravılla ilacını kullamayı çok arzu ettiğiniz ve beni yalnış
  anlarsınız diye size bir şey söyliyemedim. Sonra çektiğiniz acıları okuyunca çok üzüldüm. Geçmiş olsun. Doktorun söylediğini
  aynen söylüyorum. Güneş koruyucu 50 faktörün kremi kullanmadan sakın güneşe cıkmayın cildinizin beyaz yerlerinde yaralar
  oluşur çilt kanseri bile olabilirsiniz. Çünki çildimizin beyaz yerleri güneşe karşı tamamen korunmasız kalıyormuş.

 201. Ömer dedi ki:

  Etem Yıldız bey, benimde vitiligo lekeleri , ellerimde,dirseklerimde, dizlerimde, ayaklarımda, vicudumun muhtelif yerlerinde cıktı,
  yapma ilacların ( sahtekarların yaptığı yapma ilacların ) pek faydasını görmedim. Doktor tedavisiyle bir çok ilaçlar kullandım.
  2000 ile 2005 seneleri arasında geçen 5 sene tedavimi çok ihmal edip aksattım.Ne zaman yüzümde bu lekeler cıkmağa başladığında
  büyük bir panığe kapıldım. Hemen doktora koştum, doktorun verdiği ilaclarla ellerim ve dirseklerim hariç bütün vicudumdaki
  vitiligo lekeleri geçti. Ellerim ve dirseklerimdeki lekeler için puva ışın tedavisine gidiyorum. Puva tedaviside olumlu sonuç verdi.
  Doktor tedavimin biraz uzun süreceğini söyledi. Doktorun söylediğine göre göz kenarlarında, dudak kenarlarında, ellerde,
  dirseklerde, dizlerde, ayaklardaki lekeler inatçı olup geçmesi biraz uzun zaman alıyormuş, çoğu kimse lekelerinin geçmediğini
  zannedip tedavilerini yarım bırakıyorlarmış. Ben bile puva ışın tedavisinde 60 seansa yaklaştığımda ellerimde ve dirseklerimde
  hiç bir değişiklik olmamıştı, moralim bozulmuştu,doktora söylediğimde bana sabırlı olmamı tedaviye devam etmemi söyledi.
  60 seans geçtikten sonra hem ellerimde , hemde dirseklerimde derimin esas renginde bir çok noktalar oluşmağa başladı.
  Etem bey vakit kaybetmeden doktora gidip tedavinize başlayınız. Bu sitede ÖMER yazan yazılarımı okursanız daha çok
  bilgi sahibi olursunuz, takıldığınız konularda size yardımcı olmağa çalışırım. Acil şifalar dilerim.

 202. esra... dedi ki:

  teoman bey zaten ben de yazayım dedim ki düşünen varsa almasın diye sakın almayın aklınızdan geçiyrsada engel olun..bu arada bu hashimoto ne her vitiligo hastasında oluyor mu?

 203. yahya toprak dedi ki:

  slm arkadaşlar bende 8 ay önce vitriyoya yakalndım ve önce parmaklrım sonra yüzüme sonra koltuk altıma attı ve yaygınlşıyo ilaç tedavisi gördüm malesef çüzüm deyil sıkıntıdan uzak durmamız lazımmış peki bu şartlar altında yaşantımız stres ve sıkıntıdan ne kadar uzak dura biliriz saygılrımla.yahya_toprak21@hotmail.com

 204. tEoman dedi ki:

  Ali bey merhaba hashimoto hastalığı bende de var. hashimotoya bağlı vitiligo ve hipotiroid rahatsızlıklarımda var. doktorlar şimdiye kadar sadece teşhis koydular herhangi bir tedavi uygulamadılar sanırım bununda tedavisi yok 🙁
  Şimdi anlıyorum ki vitiligom bugün geçse bile hashimoto devam ettiği için vitiligo mutlaka tekrar edecek. Moralinizi bozmak istemem ama kendi şahsi görüşüme göre Hashimotoyu tedavi etmeden vitiligoyu bitirmeye uğraşmak anlamsız. Arkadaşlar hashimoto kan tahlilinde ANTİTPO T3 T4 hormon değerlenlerinden teşhis konuluyor. bende vitiligo teşhisi konulduktan 13 yıl sonra hashimoto teşhisi konuldu.
  Esra hanım yazınızı okudum ve çok üzüldüm. ben de ha bugün, ha yarın ararım diye almamıştım şimdi bende vazgeçtim.

 205. Ömer dedi ki:

  Ben bu sitede daima doğruları yazan bir kişiyim.Bu hastalıkla 35 senedir mücadele ediyorum. Her zaman söylediğim gibi eczanelerde
  satılan vitiligo ilaclarını ( krem. losyon. kasülleri ) bize yeni baştan ambalajlayıp yüksek fiyatla satıp bu sahtekarlar bizi dolandırıyorlar
  Tıp bile bu hastalığa tam care bulamazken bu sahtekarlar nasıl çare bulacaklar. Vitiligo hastaları bu sahtekarlar için bir gelir kapısı
  olmuştur. DİKKAT EDİNİZ BU SİTEYE HASTA GİBİ GİRİYORLAR VE ÜRÜLERİNİ PAZARLIYORLAR
  Esra hanım sizin gibi bu sitede doğruları yazan çok az kimse var,sizi tebrik ederim. Ben PROTOPİC kremle birlikte puva ışın tedavisi
  görmekteyim. ( Ellerimdeki ve dirseklerimdeki lekelerden ) 60 seanstan sonra faydasını gördüm. Ellerimde ve dirseklerimde derimin
  kendi renginde çok noktacıklar oluşmağa başladı.DOKTOR kontrol ettiğinde tedavinin faydasını gösterdiğini söyledi. Zaman geçirseniz
  bu hastalık çok kısa zamanda yayılıyor, geçmesi çok uzun zaman alıyor. GÜNEŞ,STRES VE ÜZÜNTÜ bu hastalığın süratla yayılmasını
  sağlıyor. Bu hastalık kışın uyuyor, yazın ise uyanıyor. Mısır ekmeğinin bu hastalığa iyi geldiğini duydum. Karadenizliler mısır ekmeği
  çok tükettiklerinden bu hastalık karadeniz bölgesinde pek görülmüyormuş.

 206. Ali ÇORUH dedi ki:

  Merhaba,
  Bende de henüz ilerlememiş olmasına rağmen vitiligo var hanımlar beyler. akademisyen olduğum vechile kendime göre bir tanımlama geliştirdim.
  vitiligo sanırım kendi başına gelişen bir hastalık değil. bilindiği gibi bazan büyük hayal kırıklığı ve üzüntü, bazen de kullanılan hormonal bir illacın (örneğin yüksek kolestorol ilaçları gibi) dozunun bünyeye göre ayarlamamaması nedeniyle veya her iki nedn birden (benim durumum) sonucu vucudun bağışıklık sisteminin şaşırmasından kaynaklanıyor. (bilindiği gibi hayal kırıklığı ve stres kanser için diğer tüm etkenlerin toplamından daha büyük bir sebep oluyor.)
  bağışıklık sistemi şaşırınca kendi ürettiği koruyucuları virüs gibi zararlı sanıp yoketmeye haşlıyor. bunlardan bazıları troid hormonu, hipofiz hormonu ve tabiiki hormonları salgılayan bezler. bağışıklık sistemi bu bezleri düşman kalesi olarak algılayıp onları yoketmeye başlıyor. yani iltihaplanma başlıyor. bunu ilk tespit eden Dr. Hashimoto. Hastalığın adı da Haşimoto hastalığı olarak biliniyor. Bu hastalığın olduğu insanların hemen hepsı vitiligo rahatsızlığına da sahip. Çünki bağışıklık sisteminin yok etmeye çalıştığı diğer bir koruyucu sistem de vucudu zararlı dış etkilere karşılık koruyan renk pigmentleri ve pigment üreticiler.
  sanırım çoğu tedavi hikaye bunların tümünü birlikte tedavi etmeden tedavi tamamlanamaz. bence olabilecek ve tabiiki çok zor olan bağışıklık sistemini yeniden sağlamlaştırmak. bu da demoralize eden durumu yok etmek demek ki her zaman mümkün olmuyor.
  yine de ortam değiştirip beslenmeye dikkat edilirse vucudun tekrar kendini toparlayacağına inanıyorum. Hepimiz için sağlık ve esenlikler dilerim

 207. Etem YILDIZ dedi ki:

  Slm
  forumlarda yazılarnları okudum
  Vitiligo da bir düzelme oldumu bilgi verebilirmisiniz.
  Bendede başladı
  ellerimde ayaklarımda
  özel yerimde
  bir göz çevrem hafiften başladı
  diğerleri sorun değilde göz ve yüz olunca insanın canı sıkılıyor
  bayagı araştırmışsınız tavsiyeniz varsa dinlemeye hazırım
  Teşekkürler
  Allah şifa versin
  etemyildiz@hotmail.com.tr etemyildiz@gmail.com
  Teşekkürler

 208. tuğçe yılmaz dedi ki:

  bu hastalığa tek çözüm geçeceğine inanmaktır arkadaşlar. bu hastalık geçmez diyerek moralinizi bozan herkese karşı bi savaş açın ve geçecek emin olun allahın izniyle ölümden başka herşeyin çaresi vardır yeterki siz geçeceğine inanın ben inanıyorum ve gerçekten azalma oldu

 209. esra... dedi ki:

  burcu hanım sadece bir denemeydi her zaman ki gibi boşa çıktı size yaradı ne mutlu size..benim yüzümde ki büyük ama burun kenarında çok ufak olanıda var o da ölece kaldı hatta göz çevremde kendiliğnden oluşan bi kaç yerde kararma vardı inanın aralarını açtı desem abartmış olmam ben hemen yazayım dedim maksat kullanmak isteyen varsa tekrar tekrar düşünsün çok yorucu bi kere o güneş mahvediyo insanı kendi güzel teninizden de olcaksınız yani sağlıklı kısımdan bahsediyorum kapkara oluyo:-(ben bıraktım dün devam etceğimi yazdım ama yok devam etmenin bi anlamı yok zarardan başka hiçbir şeye yaramadı ben daha da zarar görmeden kendime daha da işkence çektirmeden bıraktım..ömer bey haklıydınız baştan dinliycektim sizi ama yine de olsun içimde kalmamış oldu:-(aslında ben pek etkilenmem böyle şeylerden hiç denememiştim böyle şeyleri hep doktor kontrlnde oldu benim tedavim ilk kez böyle bir şey yaptım buda ders oldu ışını bırakıp böyle delilik yaparsam olcağı bu bıraktım ama büyümese bari lekeli kısım..Allahımm ne olur yardımcımız ol artıkk yoruldummmm

 210. Burcu dedi ki:

  Keske sizinle yuzyuze gorusme konusma ihtimalimiz olsada kizimdaki ilerlemeyi gorebilseniz, en azindan dogrulari yazdigima emin olursunuz, inanin cok uzuldum gece yorumunuzu okudugumda, uyku girmedi gozume:( belkide bu kremi sadece cok basinda olan ve lekeleri kucuk olanlarmi kullanmali, yada bilmiyorum.. Yazdiklarinizdan sonra bilemedim gercekten:((

 211. esra... dedi ki:

  burcu hanım ben de etkili olmadı bayağıda yordu devam etmiycem zaten sağlık olsun ne diyeyim sizin adınıza sevindim ama almak isteyenler varsa tekrar tekrar düşünsünler bence denemeyin ben kesinlikle önermiyorummm…

 212. ilker dedi ki:

  12 yıldır sadece ellerimde lokal halde vardı ve hiç ilerlemiyordu taa ki geçen yıl yaşadığım üzücü bir olay ve sonrasında gittiğim tatilde kendimi korumadan etmeden güneşe maruz kalmamdan dolayı 1-2 hafta içerisinde inanılmaz bir ilerleme ile bembeyaz oldum.
  yüzüm ve vücudum komple beyazladı yapacak bir şey yok.
  Sizlere tavsiyem;
  1-biliyorum çok zor ama kendinizi üzmeyin rahat olun, stressiz bir hayat sürmeye çalışın.
  2-Güneşe çıkarken kesinlikle koruyucusuz çıkmayın hatta mümkünse güneşte çok kalmayın.
  3-Havuza girdikten sonra mutlaka hemen duşunuzu alın ve kurulanın.
  4-hergün acaba lekelerim azaldımı-arttımı diye bakıp durmayın.

  maalesef bu haltın hiç bir tedavisi yok bunla yaşamayı öğrenelim.
  herkese geçmiş olsun.

 213. Burcu dedi ki:

  Esra hanim yazinizi okudum ve cok uzuldum, biz kreme basladigimiz gunden bu gune kadar hic kabuklanma yasamadik o bolgeler kizarmadi bile, direk renk gelmeye basladi, gerci her seferinde belirttim biz cook basindayiz diye, buda etkenmi iyilesmede bilemem, sizin yazdiklariniz cok farkli ve uzucu, belkide devam etmemelisiniz, her vitilide farkli olusum gosteriyoda olabilir, eczaci tam olarak
  ne dedi bilemiyorum ama..

 214. esra... dedi ki:

  selam arkadaşlar…ömer bey evet başladım bu maravilla kremine maalesef diycem çünkü pekte umutlu değilim..yok kızarcakmış yok bilmem ne zaten 3 öğün neyi güneşe tutsan ya kızarır ya kararır:-)vala benim normal tenim kapkara oldu vitiligolu kısım zaten kızardı ama bana mısın demiyo tam tamına 15 gün oldu düzenli bi şekilde kullandım bu güne kadar hani içimde kalmasın diye..ben bırakmayı düşündüm aradım eczaneyi adam diyo 25 günü doldur sonra ara kesinlikle yararını görcen ama bü güne kaDAR bi şey olmadıysa bundan sonrada hiç sanmıyorum 25 günü tamamlıycam bi kere başladım çünkü bulaştım yani..bu arada bayağı kızardığı için ışınada ara vermek zorunda kaldım daha önce yazcaktım da bağlantımızda sorun vardı ondan yazamıyordum..bi 10 gün daha geçsin diycem ama ben kesinlikle önermiycek gibiyim bana diyoki güneş insanı dinlerdirir Allahım 20 dakka güneşte kalmak işkence ne dinlendirmesi başta bayağı yaktı kabukta attı sonra düzeldi sağlamlaştı ya da alıştı bilmiyorum yanmıyo artık ama başta yanacak gibi oluyordu şimdi de istemeyerek çıkıyorum güneşe sinirlerimi mahvetti ama dediğim gibi bi kere başladım bi 10 gün daha dayancam..ama bence biz vitiligolarda suç saçma sapan tedavilere inanırsak onlarda para uğruna böle yapar tabii çaresiz kaldık yararlanıyorlar kahretsin ama tüm dengem bozuldu:-(

 215. fevzi kazancı dedi ki:

  son yorumdan bişey anlayan varsa lütfen açıklayabilirmi…hani reklam peşinde olanları anladıkda meil adresini vererek ne kazanıyorlar BİZ VİTİLİGO HASTALARININ DURUMUNDAN MENFAAT VEBAŞKA HESAPLAR PEŞİNDE KOŞANLARI ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN AHRETTE HEPSİNDEN DAVACIYIM.. İlacın adını hatırlamıyorsan niye yazı yazıyorsun…

 216. Tuğberk Tuna dedi ki:

  selam arkadaşlar.Öncelikle herkese acil ve kesin şifalar diliyorum.Ben 2008 yılından beri bu hastalıkla boğuşuyorum resmen.Doktora gittim verdiği bi damla gibi bişey vardı onu kullandım herkesin dediği gibi elde ayakta geçmiyor değil.Kullanın faydasını görürsünüz.Kullandığın her böllgeye etki yapıyor yazın biraz sıkıntı oluyor ama kışın sürekli kullanımda mutlaka azalacağını göreceksiniz.İlacın adını hatırlamıyorum ama göz damlasından biraz daha büyük bi ilaçtı.Fazla akışkan değildi lekelere sürüp dairesel ovuyordum işe yaradığı gördüm dirseğimde leke kalmadı.Keşke litrelik olsa da alsak bütün yıl boyu kullanmaya razıyım yani 🙂 bberktunaa@hotmail.com

 217. gülşen selbes dedi ki:

  slm arkadaslar bende maravilla kremi kullanmaya basladım yaklasık 5 gundur kullanıyorum beyaz lekeler kızarmaya basladı umarım iyi sonuç verier sabırsızlıkla 21 ci günün doldurnayı beklıyorum herhangi bir normale dönüş olursa yazar Allah herkesin şifasını versin…….

 218. burcu dedi ki:

  slm esra hanım, sadece sizi bilgilendirmek amacıyla yazıyorum, sonuca yaklaştıgımı hissettiğim için sizi bilgilendirmek istedim, kızımın bacaklarındaki,kollarındaki vitiligolu bölgeler tamamennn kapandı:) fakat karnında ve sırtında bulunanlar tamamen kapanmadı, eski hali gibi de değil ama çok belirsizleşti renk geldi, biraz zaman alacak sanırım o bölgelerin kapanması ama olsun çok mutluyum, sonuna kadar savaşıcam bu lekelerle..

 219. Süheyla dedi ki:

  Arkadaşlar tüm yorumları okudum ve Sedef ile Vitiligo birbirine karıştırılmasın.Bahar ve yaz aylarında çıkıp,kışın kaybolan Vitiligo değil Sedef.ben 22 yaşındayım ve 7 yaşında dudağımın sol tarafında vitiligo oluştu ama Allah a şükür çok dağılan cinsten değil benimkisi.ama yaş ilerledikçe biraz yayıldı.hangi doktora gittiysem Hiç umursamadan TEDAVİSİ YOK dedi.ben de Alternatif tıptan yararlanmaya çalıştım.13 yaşındayken bu hastalığın geçmesi için 2 şeyi birden denedin.1.eczacının hazırladığı bir karışımdı.bu tamamen yok etmez ama yayılmasını engeller dedi ve kokusu anason,alkol benzeri kokan ve sürdüğümde yüzümü yakan bi sıvıydı ve öğlen 12 güneşinde sürüp,yarım saat bekliyordum.ve 2. olarakta TAVŞAN KANI nın beyaz lekeleri kapattığını duymuştum ve denedim,ama tavşan kanı çok çabuk pıhtılaştığı için tiksinip sadece bir kere annemin zoruyla sürdüm.dudağımın sol kenarındaki beyaz leke yıllar içinde gerçek ten rengine dönüştü ama şimdi o bölgenin çene kısmına yakın yerde hafif çıkmaya başladı.Şimdi geçmesi için tekrar bişeyler denicem ve memlekete gittiğimde tavşan kanını belirli aralıklarla tekrar sürücem ve işe yarayıp yaramadığına bakıcam.

  Ayrıca bazı arkadaşların yorumda dediği gibi :geçenlerde bi arkadaşım aynı beyaz lekenin onun yüzündede olduğunu ve bi Tanıdığının Dua okuyup geçtiğini söyledi.hatta ne okunması gerektiğinide söyledi ama unuttum.onuda denicem.Yalnız sahte hocalardan veya üfürükçü hocalardan değil Allah rızası için yapan,hiçbir maddi karşılık beklemeyen gerçek Alim hocalardan bu hastalığın duasını okumasını istemeliyiz.

  Siğili ve benzeri cilt hastalıkları geçiren duayı bilen bi tanıdığımıza sorucam ve denicem.kesin sonuç alırsam okunacak duayı sizinle paylaşırım.

 220. Ömer dedi ki:

  Esra hanım bu sitede doğruları yazan bir kişisiniz. maravilla kremini kullanan bir kaç kişiye sordum, pek faydasını görmediklerini
  söylediler. Siz bu kremi kullanmak istiyorsunuz,kullanıp faydasını görürseniz,yazınız.Ben maravilladan çok daha tesirli yapma
  bitkisel ilacları kullandım,çok paralar harcadım. Ne yaptımsa ellerimdeki ve dirseklerimdeki vitiligo lekelerini geçiremedim.Ancak
  puva ışın tedavisinden sonra lekelerim geçmeğe başladı.

 221. ÇAĞLA dedi ki:

  MRB ARKADAŞLAR DAHA ÖNCE YAZMIŞTIM YİNE KERATİN İĞNESİ HAKKINDA HİÇ ARAŞTIRAN YADA BU KONUYLA İLGİLİ BİLGİSİ OLAN YOKMU.ANKARA GÜVEN HASTANESİNE EN YAKIN ZAMANDA GİDİP BU KONUYLA İLGİLİ BİLGİ ALACAĞIM İNŞALLAH BURAYADA YAZARIM.

 222. buket korel dedi ki:

  15 yıldır bu hastalığa katlanıyorum.vücudumu sardı göz kapaklarıma kadar geldi.çözümünü bulamadım… Allahtan Şifa istedim vermedi. ne zaman bir çözüm önerisi duysam uyguladım ama her defasında umudum kırıldı.. ne paralar döktüm. paraya değilde yıkılan umutlarıma ağladım hep. çok yoruldum. omuzlarımın kaldıramayacağı taşıyamayacağı kadar çok yoruldum.. kanserin bile çözümü varken bu hastalığın tedavisi yok diyen doktorlar psikolojiyi alt üst etmekte bir numara zaten. uygulamadığım kürler, kullanmadığım bitkisel ilaçlar kimyasal ilaçlar kalmadı ama çaresiz.. dua edip okuyan kişilere okuttum inandım ama nafile.. Rabbim şifa versin herkese..

 223. güneş kayalı dedi ki:

  bedriye hm allah şifayı bulanlardan eylesin inşallah. maravilla kremini kullannıyorum oğluma ve faydasını görüyorum şiddetlede tavsiye ediyorum 13 gündür kullanııyyoruz ve cok etkili hiçte yalan söylemiyorum etkisini ilk haftada görmeye başladım. yeterki 3defa sür ve güneşlen oğlum baya esmerleşti güneşlenmekten ama olsun en azın dan iyileşiyor o daha 10 yaşında amasn genc bir kızsın seni anlıyorum. kimi doktorların verdiği kimide el yapımı ilaçlardan şifa bulmuş inşallah sende şifabulursun .

 224. BEDRİYE PARILTI dedi ki:

  Mrb ben dıyarbakır'dan 19 yasında lıse mezunu bı bayanım ben bır bayan olarak sızın benı anlamanızı tek cözüm yolumun olduğunu düşünüyorum vitiligo hastalığıyım 7 yıldır oyleyım git gide çoğaloyo çok ilaç kullandım ama geçmıyo guneşe çıkamıyorum alerjı edıyo kaşınıyo ve kızarıyo saç dökülmem artıyo gerçekten evden çıkamıyorum tek çözümüm siz kalmıssınız doktorlar bıle çözüm yolunun olmadığını soylüyolar doktorların bana tavsıye ettiği ilaçlardan gerçekten zarar goruyorum cildim gittikçe zarar göruyo lekelerim beyaz renk lutfen benı anlamanızı rıca edıyorum tek cözüm yolum sizsiniz lutfen benı kırmayaraktan bana bı çözümyolu bulacağınıza guvenıyorum……:!

 225. ebus dedi ki:

  recep bey ınsallah gecer hastalıgınız yaptırdıgınızda yazarsanız sevınırız.

 226. GAMZE dedi ki:

  RECEP BEY BİR AN ÖNCE YAPTIRIP GELİŞMELERDEN HABERDAR EDERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM BENDE BU YÖNTEMİ BİLİYORUM YAPTIRMAKTA SÜNNET ZATEN,BENDE BAŞIMDAN YAPTIRMAK İSTİYORUM FAKAT BENİM İÇİN BİRAZ ZOR KAFADAN HACAMAT YAPTIRMAM ÇÜNKÜ NASIL HACAMAT OLAN YERLERİ KAPATACAĞIM DİYE TERETDÜTLERİM VAR,TANIDIĞIM BİRİNİN KENDİ GÖZLEMİ BİR YAKINI SARA HASTASI VE KAFADAN HACAMAT OLUYOR VE SARA RAHATSIZLIĞINDAN KURTULUYOR,GÜZEL HABERLERİNİZİ BEKLİYORUM RABBİME DUA EDİYORUM İNŞALLAH ŞİFA OLUR

 227. recep burhan dedi ki:

  arkadaşlar bende yaklaşık olarak 3 senedir vitiligoluyum.denemediğim yöntem kalmadı.ağız kenarlarımda çıkanlara sarımsak sürüp rengini kırmızıya çevirebildim.sarımsağı ikiye kesip sulu tarafını sürdüm.yalnız araştırıp ta bulduğum tek bildiğim yöntem var.o da ''HACAMAT'' tır.yani kan aldırma yöntemi.isterseniz bir araştırınız.bilinen en eski tedavi yöntemi imiş peygamber efendimiz zamanında çok yaygınmış.bunu imam'ı gazali nin bir eserinde okumuştum.ala hastalığına yakalananlar kafasından hacamat ettirsin diye bir yazı vardı.gayet te mantıklı.çünkü bu hastalık kandaki serbest radikallerle ilgili.deri altındaki kirli ve işe yaramayan kan birikintileri var imiş.kanın tazelenmesi şart diyor lokman hekim ve imam'ı gazali hazretleri..ben bursa çekirge de bir hacamat ve akupunktur merkezi buldum.gidip bir deneyeyim diyorum.eğer faydasını görürsem söz veriyorum hepinize yardımcı olmak için tekrar yazacağım.ALLAH hepimize şifa versin.inşallah tedavinize sebep olurum da bir kere ALLAH razı olsun dersiniz.

 228. ebus dedi ki:

  belkıde kısıden kısıye degısıyırdur ılacın etkısı. kızınız ıcın cok sevındım. BURCU hanım ınsallah bızdede etkısını gosterır. daha once baska bır arkadastan daha duymustum bu maravıllayı oda etkılı oldugunu solemıstı. yazdıklarınızı hep okudum ve bnd sızı samımı buluyorum…

 229. esra... dedi ki:

  burcu hanım ben sorduğum he soruya sizden çok samimi cvplar aldım bi kere bu samimiyetinizden dolayı minnettarım çok soru soruyorum sadece yüzümde olduğu için tereddüt ediyorum yoksa çoktandır istetmiştim ama deniycem ben de bu kez olabilir neden olmasın ki..siz bizden önce başladığınız için sadece buraya yazmaya devam edin birbirimizden haberimiz olsun…

 230. burcu dedi ki:

  slm bakın arkadaşlar ben bu kremi yapan satmaya çalışan yani reklam yapan bir kişi değilim, satanlarında yüzünü bile görmedim, araştırma sonucu buldum duydum ve o anki çaresizlikle başlamaya karar verdim aradım siparişle getittirdim, ben bu kremi harfiyen eczacının dediği gibi hiçççç sektirmeden kızıma uyguluyorum ve iyikide uyguluyorum çok ama çok memnunum çoğu bölge kapandıı, fakat daha sonra açılma tekrarlarmı bilmiyorum, inandım ve uyguladım sonuç aldım, sonuç almayanlar hakkında yorum yapamam olabilir tabi, belki hastalığın süreciyle alakalı olabilir. TEKRARLIYORUM KIZIM ÇOK BAŞINDA BU HASTALIĞIN LEKELER KÜÇÜK, bu yüzden ii sonuç almışda olabilirin başlayın kesin diyemem ama deneyimimi paylaşmamdada bir sakınca yoktur herhalde, ayrıca mine eczanesini biliyorum esra hanım evet o eczaneyle bağlantısı var fakat krem aynı değil yapanda, çooook araştırdım çünkü benim hayatımın en önemlisi olan kızımm söz konusu idi, şimdi şunu söyleye bilirim son olarak, lekelerin %80 ni yeminederimki kapandı, ben sonuna kadar devam edicem, benim yazdıklarıma değil eczacının anlattıklarına ikna olun ve başlıyacaksanız ki bu sözüm soran okuyan herkeze, öyle başlayın.. dediğim gibi ben deneyimşerimi paylaştım, sorulabilecek tüm soruları yukarıdaki tüm yazılarımda cvpladım, az çok bizim sonucumuz belli tedavi olumlu, herkeze allah şifa versin..

 231. Ömer dedi ki:

  Maravilla ilacını kullanan puva tedavisine gelen bir arkadaşın söylediklerini aynen yazıyorum. Bu arkadaşın vicudundaki lekeler gözlerinde ellerinin tamamında, dudaklarının etrafında, dirseklerinden ellerine yakın bayağı çok yayılmış vaziyette, maravilla kremini kullanmış hiçbir faydasını göremediği için puva ışın tedavisine son şanşı olduğu için gelmiş, ondada hastalıklı beyaz yerlerinde derisinin kendi renginde noktalar oluşmağa başlamış çok sevinçli,yalnız tedavisini çok geciktirdiği için beyaz yerleri bayağı çok maravilla kremini inceledim,el ve yüzdeki catlakları iyi eden normal bir güzellik kremi bu sitede krem reklamı yapmak için yalan yazan çok kişi var. Benim denemediğim maravilla gibi yapma ilacların hiçbir faydasını görmedim Doktor tedavisiyle ELİDEL kremi yüzümdeki ve vicudumdaki bütün lekeleri geçirdi yalnız ellerimdeki ve dirseklerimdeki lekeler geçmedi ama yayılmasını durdurdu. puva ışın tedavisiyle hastalıklı derilerimde canlanma olup derimin renginde bir çok noktalar oluşmağa başladı, tedavi olumlu sonuç verdi. Herkese tavsiyem doktor tedavisini bilinçli yaparsanız çok faydasini görürsünüz.

 232. ebus dedi ki:

  burcu hanım ben daha once karar verıp aradım caglar eczanesını ama sıparıs vermedım faydası olmaz dıye . ama sız faydalı oldugunu soleyınce bır umut belırdı ıcımde kısmet olursa yarın arayıp sıparıs vercem. kızınız ıcın cok sevındım. verdıgınız bılgıler ıcın tesekkur ederım..

 233. güneş kayalı dedi ki:

  esra hm oglumun vitiligosu sağ göğsüyle omzu arasımda yetişkin bir insan avcu büyüklüğünde enseye dogru yayılması vardı yüzündede gözlerinn üstünde var.ilacı kullanıyorum ilerleme hızla devam ediyor geçikmeden başlayın .vitiligosu neredeyse bütün vicudunu kaplamış insanları iyileştirmiş egzamayıda tedavi ediyormuş ilacısatan adam.

 234. esra... dedi ki:

  burcu hanım şimdi de sölediğiniz gibi facebook vitligo maravilla yazıp baktım ama hiçte iyi şeyler okumadım bide ben bu mine eczanesini duymuştum daha önce herkes isyan ediyordu:-(şimdi arkadaşı yapıyo yani ilaçı satmada yardımcı oluyo mine eczanesi yerini cağlar eczanesine bıraktı..iyice arıştı kafa mine eczanesine yönelik çok olumsuz yorumlar okumuştum halada var:-(

 235. esra... dedi ki:

  şimdi okudum paylaşılmış ama kimse ciddiye alıpta ne diye sormamış:-)para tuzağı gibi görünüyo ama zaten pahalı değil öbür ilaç fiyatlarına göre fiyatı çok uygun denemeye değer zarar vermesin yeter ki..burcu hanım sizin yazdıklarınızla ilgi başladı çok güvenilr samimi geliyo paylaştıklarınız yoksa böyle bir ilaca başlamak zor..bide bu süreçte zenci olmakta var:-)o kadar güneşte kalıpta kapkara olmamak imkansız bu önemli değil iyi gelsinde ten eski hale döner zamanla…

 236. burcu dedi ki:

  21/ 10/ 2010 tarihinde eren taylan adında bir kişide bu siteye yazmış aslında ben ilk burada okumuştum kremin adını, daha sonra vitiligolular diye kurulan bir sitedede bu kremden memnun kalanların yazısına denk geldim, sayfayı yukarı çekip yazdığım tarihe bakabilirseniz görüceksinizdir esra hanım, birde google'ye facebook vitiligo maravilla yazın oradada kremle alakalı paylaşımlar ve yorumlar var. başlamayı düşünüyosanızda geç kelmayın derim malum yaz bitimi yaklaşıyo..

 237. burcu dedi ki:

  kremin adı MARAVİLLA elif hanım sarıyerde bulunan çağlar eczanesinden alıyorum, daha doğrusu kargoyla getittiriyorum, bedeli 50 tl günde 3 kere güneşlenerek kullanıyosunuz ve sizi temin ederin yaklaşık 9 10 gün sonra vitiligolu bölgelere renk gelmeye başlıyo, eczanenin nosu:0212 242 10 68 çok geçmiş olsun..

 238. elif karayel dedi ki:

  burcu hanım ilacın adını göremedim o kadar baktım ama tekrar yazar mısınız bende yaklaşık 8-9 yıllık vitiligo hastasıyım puva tedavisi de gördüm fakat bir iyileşme göremedim daha da arttı şuan her yerimi sarmış durumda bilgi verirseniz mutlu olurum şimdiden teşekkürler

 239. esra... dedi ki:

  ya bu haberleri duydukça çooook seviniyorum:-)yaşasın iyileşenler artıyo ben de başlıycam:-)gülşen hanım çok geçmiş olsun bu arada oğlunuzun nerelerinde var artı lekelerin büyüklüğü ne kadar ?hem bu krem ne zaman da beri varda biz yeni haberdar olduk…?o da burcu hanım sayesinde hiç duymadım daha önce her zaman araştırma yapmama rağmen hiç rastlamadım…

 240. burcu dedi ki:

  vesile olduğuma okadar sevindimki anlatamam, umarım tamamen kaybolur oğlunuzun lekeleri ve umarım tüm vitiligolular gerek bu kremle gerek farklı şekillerde kurtulur bu illetten. allah yardımcınız olsun..

 241. güneş kayalı dedi ki:

  bu arada burcu hanıma çok teşekkür ederim vesile oldunuz mevlam daima sizi ve evledınızı korusun eger adamın telefonunu yazmasaydınız belkide önemsemiçektim telefonu var diye hemen aradım tekrardan teşekkür ederim allah razı olsun kızınızı çok öpüyorum..

 242. güneş kayalı dedi ki:

  arkadaşlar geçtiğimiz kandil günü sitenizi okudum benim 6 yaşında teşhisi konulan vitiligo hastası oğlum var şimdi 10 yaşında rabbime hep yalvardım bu hastalıgın şifasını bulanlardan olalımdiye siteye burcu hanım yazıyazmış bir kremden bahsediyordu adı MARAVİLLA kızı için kullanmaya başlamış eçzacınında telefonunu yazmıştı sarıyerde olduklarınıda bende beykozda oturuyorum eşim geldi eve konuyu bahsettim atladık motora aradık adamı sarıyerde sahilde buluştuk akşam olmuştu adam leptabında tedavi ettiği hastaları gösterdi önçeki hali ve tedaviden sonraki hali diye ben şoke oldum çünki tedavisi olmayan bir hastalık diye çilt doktorları seni başından savıyordu.inanası gelmiyordu insanıntedavisi yok denilen bir hastalığın iyileşmiş insanlarla dolu oldugunu görünce.velasıl ilacı aldık ertesigünü başladım ayın 16 sıydı. bugün 8. gün ve ben gözlerime inanamıyorum çünki iyileşiyordu kenarlarından içe dogru leke kapanmaya başladı.hiç vakit kaybetmeden ilacı alınve hemen kullanmaya başlayın kullanımı kolayve hoş kokulu eğer bu ilacı almasaydım başka bir ilaç araştırıyordum onu alaçaktım 800 tl di bu ilaç ise sadeçe 50 tl bu hastalık için inanın bedava ilaç sağlık bakanlığından onaylıymış hariçende kullanıla biliyormuş 1yaşında oğlum var poposu pişik olmuştu onada sürdüm iyileşti anlıçanız herşeye iyi geliyor adam çatlaklarada iyi geldiğini söyledi oğlum tamamen iyileşsin ben kendimde kullanıcam.demem o ki arkadaşlar hiç vakit kaybetmeyin.allah hepinize şifa versin .adamın adı CENGİZ BAYRAKTAR tel:0533 xxxxxx iyileştiremiyeceğim çilt hastalıgı yok demişti

 243. esra... dedi ki:

  teoman bey zaten artık yaz sonlarındayız başlama düşüncesi varsa artık başlanması gerekiyo yoksa seneye kalcak:-)

 244. esra... dedi ki:

  çok sevindim burcu hanım ne güzel inş.tamamen geçer..peki burcu hanım öle yürüyerek mi güneşlenmeye çalışıyo kızınız yani uzanıp yada oturup güneşlense daha iyi olmaz mı..ama tabi kız küçük olduğu için bunu yapamıyorsunuz haliyle..

 245. saban oz dedi ki:

  maravilla kremi ile ilgili detaylı bilgileri ve gelişmeleri (maravilla güzellik kremi) yaz google da ara ilk cıkan sayfaya tıkla sabanoz 543xxx

 246. burcu dedi ki:

  mrhaba esra hanım, tedavi şu an gayet ii sonuçlar veriyo:)) çok mutluyum yani umarım böyle devam eder, tekrarlamamasıda önemli bir ayrıntı tabi, kremin 21 günde etki edeceği söylenmişti evet etki etti ama tamamen kapanmadı, fakat kapanma yolunda hızla ilerliyo kızım büyük olsa güneşlene bilse belki geçerdi tamamen, daha öncede yazdığım gibi küçük olmasından dolayı 20 dk sahil turu atrak anca tutabiliyorum.. fakat ne yalan söyliyim çok umutluyum, boşa kürek çekmiyorum gibi bir his var içimde, gene yazıcam haberdar edicem sizi mutlaka..

 247. tEoman dedi ki:

  Esra hanım henüz maravillaya başlamadım burcu hanımın sonuçlarını bekliyorum 🙂 bir de mart ayında kollarımda çıkan 4 – 5 leke elocon kremle iyileşti, şimdi eleconu ellerimde kullanmaya başladım ellerimde her hangi bir olumlu değişiklik olmaz ise maravillayı kesinlikle kullanmayı düşünüyorum.

 248. esra... dedi ki:

  burcu hanım ne durumda tedavi..21 gün sonrası iyi sonuç alcaksınız demişti beklenildiği gibi geçiyor mu?

 249. şaban öz dedi ki:

  Saban OzSaban Oz Ecz Cengiz Bayraktar Sağlık bakanlığı onaylı geliştirdiği MARAVİLLA GÜZELLİK KREMİ bu krem Ciltteki her türlü lekeleri (beyazlıkları,(vitiligo)yu güneşten oluşan lekeleri, yaşlılığa bağlı leke ve tüm kırışıklıkları giderir.hücreleri yeniler. cildi ipek gibi pürüzsüz bir hale getirir.) Bu kremi düzenli kullananlar yaşlanmayı unutur adeta doğal botoks etkisi yapar tamamen bitkisel olup herhangi bir yan etkisi yoktur. bu krem deriye renk veren pigment hücrelerine etki ederek i cilt’teki beyaz lekeleri pigmentleri harekete geçirerek eski rengine kavuşmasına yardımcı olur… 30 yıllık araştırma ve geliştirmeler sonucu ortaya çıkmıştır. Fiyatı: kdv dahil 50.TL Kargo ile ödemeli’de gönderilebilir MUCİZE KREM MARAVİLLA irtibat: sabanoz-@hotmail.com ozsabanda@gmail.com Sipariş: xxxx..

 250. ahmet idris ulutaş dedi ki:

  tıbbi bitki kürleri ve paba ile vitilligo hastalığında kalıcı çözüm sağlanıyor.bu konuda geniş bilgi alabilirsiniz.FİTOTERAPİST ECZACI AHMET İDRİS ULUTAŞ İLKE ECZANESİ SARIÇAM/ADANA xxxx

 251. esra... dedi ki:

  ömer bey ben de güneşten korunan biriyim ama artık bana her tedavi olabilr gibi geliyo çünkü vitiligo her kişide farklı yararını gören de var..puva ya gelince o da uzun süreli olunca cilt kanserine neden oluyo maalesef..yararını görende çok az insan oluyo Allah sabır versin herkese vala çok zor bi hastalık..:-(

 252. esra... dedi ki:

  gülşen hanım geçmiş olsun..zorlu günlere hazır olun benim sadece yüzümde var başta bana da şanslısın en çabuk yüzde geçiyo dediler ama zor bi hastalık hala uğraşıyorum sakın moralinizi bozmayın bu kolay mı diyceksnz biliyorum çok zor ama aksi durumda daha kötü oluyo..artı guatr kan durumuna muhkkak baktırın ve çok dikkat edin..

 253. gülşen selbes dedi ki:

  benim gitmedigim doktorda kalmadı verdıklerı ılacları duzenlı bır sekılde kullandım ama bir faydası olmadı. tam aksıne suratımde tüylenmeler basladı. yaffa portakalına kadar denedım ama olmuyo. bu pua tedevisi nerde nasıl uygulanıyo bildirirseniz sevinirim.

 254. Ömer dedi ki:

  Esra hanım,doktora ellerimin kontroloru sırasında güneşin faydası olup olmadığını sorduğumda söyledikleri karşısında şaşırıp kaldım.
  Doktor vitiligo hastalığına yakalanan kişiler güneş attında uzun süre kesinlikle beklememeliler,aksi taktirde uzun süre güneş altında
  beklemenin vitiligolu bölgelerde cilt kanseri oluşma riskini artırdığı tüm dünyaca bilinmektedir dedi.Hele biz puva tedavisi gördüğümüz
  için bizim cildimiz dahada hassaslaşıyormuş,dikkatli olalım.Her geçen gün doktor tedavisinin ne kadar faydalı olduğunu anlamaktayım.

 255. Ömer dedi ki:

  Gülşen hanım, ilk olarak bir dermotoloğa gidip hastalığınızı anlatıp doktorun denetimi altında tedavinizi yapacaksınız. Şu anda en iyi
  tedavi ilacla beraber uygulanan PUVA IŞIN DEDAVİSİ'dir. Ben bu puva tedavisinin çok faydasını görmüş birisiyim. Bu hastalık sabır ve
  çok zaman istiyor. Bu sitede ÖMER olarak yazılarımı okursanız epey bilgi sahibi olursunuz, takıldığınız konularda size yardımcı olurum.

 256. gülşen selbes dedi ki:

  mrb.. ben gülşen 2 yıldır vitiligo hastasıyım sadece suratımda var suratımında genelını kapsıyo ve yavaş yavaş hayata küsmeye başladım insanların bakışalarından cok mutsuzum buna hastalıga gercekten ama gercekten bir çözüm bula bılen varsa bildirsin :((((

 257. burcu dedi ki:

  kızımın yüzünde hiç yok esra hanım, umarımda olmaz. ben bu kremin yanında 50 faktörlü güneş kremide kullanıyorum, ne lekeli bölge nede sağlıklı bölgelerde kızarma olmadı, hatta teni bronzlaştı bile, kızımın sağ bacağında lekeleri fazla fakat dışarıdan bakan anlamıyo, küçük küçük ben çok inceleyen takıntılı bir anne olduğum için çok başında farkettim göbeğinde sırtında kolunda belinde var ama hepsi çok küçük en büyüğü 10 kuruş kadardı kii oda küçülüyo, fakat ben kremi çok geniş alana uyguluyorum, sadece lekelere sürüp bırakmıyorum. önlem olsun diye yani, zaten şöylede bir durum var, klasik nivea kutularını bilirsiniz o tarz bir ilaç kutusunda geliyo krem ve günde 3 kez uygulandığı içinde 1 haftada bitiyo:( 21 gün sonunda umarım çok güzel haberler veririm size…

 258. esra... dedi ki:

  burcu hanım çok sevindim bu tedavide iyi sonuç aldığınıza ve sevinin vitiligolu kısmı güneş asla karartmaz öle bi hastalık ki sabahtan akşama kadar güneşta kalsın kızınız kendi sağlıklı teni kararır bronzlaşır ama vitiligolu kısım bana mısın demez :-)en ufak bi kararma olmaz merak etmeyin o krem sayesinde oluyordur..evet yazın lütfen beni de haberdar edin merakla bekliyorum:-)bu arada ben de ezcacıyla konuştuğum da zaten 21 günde bazı bölgelerde kararma olcak ama 50 gün devam edildiği taktirde tamamen kapanacak demişti siz daha da devam edin zaten birazı bile kapandıysa devamı gelecektir ki kısa zamanda bu sonucu olmak çok mutlu eder ve ayrıca devam etme arzusu uyandırır:-)bazı kremleri aylarca kullandığımız halde tek bi yerde kararma olmuyo eee haliyle insan devam edemiyo zaten çoğunluk ondan şikayetçi uzun sürünce insan devam edemiyor…haftada bir kutu kullandığınızı yazmıştınız çok az sürede bitiyo kızınızn vitiligolu kısmı çok mu?bu arada kızarıyor mu yüzü canı yanıyor mı…

 259. burcu dedi ki:

  tedavinin 19. gününe geçiyoruz esra hanım, bana 24 gün uygulayın günde 3 kez demişti eczane aynen uyguluyorum, 3 nokta kapandı diğer yerlerde çok silikleşti renk gelmeye başladı ama tamamen kapanmadı, gerçi kapanmayan alanlar kapananlara göre daha büyük, belki uzun zamanda kapanır, yani umarım kapanır. ben uygulaya bildiğim kadar devam edicem size burdan yazarım esra hanım:) tabi önemli olan yaz bitiminde belli olcak, renk karardımı güneşten diye tereddütlüyüm acaba kremi sürüp çıktığımız güneş banyosu bitince, renk açılıp eski halini alırmı diyede korkmuyo deyilim.. siz daha deneyimlisiniz, vitiligolu alanı güneş karartırmı? umarım karartmıyodur, krem ii geliyodur..

 260. esra... dedi ki:

  burcu hanım kızınızın tedavisi ne durumda kaçıncı gün oldu var mı bir ilerleme…?bu arada teoman bey siz de başladınız mı bu kreme??

 261. Ömer dedi ki:

  VİTİLİGO HASTALARINI Sağlık bakanlığının hiç bir onayı olmıyan içinde ne olduğu belli olmıyan yapma ilaclar yapıb biz hastaları
  kanırıp suç işliyenleri gereken yerlere mutlaka şikayet edin ki biz hastaları bir daha kandırmasınlar.

 262. melek dedi ki:

  bende yaklaşık yedi yıldır vitiligo hastasıyım arkadaşlar. benim sırtımda var. şükrediyorum yine de yüzümde olmadığı için. ama çok korkuyorum yüzüme de bulaşabilir. allah herkese yardımcı olsun çok zor bir durum.

 263. burcu dedi ki:

  ömer bey eğer yazdıklarımı başından beri okursanız kızımı kaç tane profesöre götürdüğümü ve dr tedavisinede aynı zamanda devam ettiğimi okuyacaksınız..
  güneşin sizin canınızı yakıyo olması belki lekelerinizin büyük olmasındandır, tekrarlıyorum KIZIM DAHA HASTALIĞIN ÇOK BAŞINDA,LEKELER KÜÇÜK bu yüzden tedavilere kolay cvp veriyo olabilir, ve umarım atlatır.. umarım sizde atlatırsınız ömer bey..

 264. tEoman dedi ki:

  Demek ki güneşte ilaç gibi her insanda aynı etkiyi göstermiyor. ben işim gereği güneşte çok vakit geçiririm hayatım yaklaşık 16 yıldır vitiligo hastasıyım hiç güneş koruyucu kullanmadım. Yüzümdeki lekelerin güneş sayesinde geçtiğine inanıyorum. şunu da belirteyim benim vitiligo otoimmün hastalıklarından hashimotoya bağlı vitiligo, doktoruma göre bir kaç yıla kadar da hipotroid başlıyacakmış ve ömür boyu ilaca başlayacağım. yani benim rahatsızlığım bu yüzden, sizlerinki farklı olabilir

 265. esra... dedi ki:

  ben daha öncede duydum güneşe çıkıp iyi olanı bunu sadece burcu hanımdan duymadım iyi olan var ömer bey..benim de canım yanıyo güneş kremi kullanmadan çıkamayrum maalesef ama burcu hanım kızında ilerlme görmüş zaten inş.sonuçta güzel olur…ben de mi düşünsem:-)

 266. Ömer dedi ki:

  Burcu hanımın söylediklerinden bir şey anlamış değilim. Doktorların bize güneşten uzak dumamızı devamlı olarak söylüyorlar, bu
  hastalığın sıcak ve güneşle çok hızlı yayıldığı kanıtlanmıştır. Ben puva ışın dedavisi görüyorum,güneşe çıktığımda hastalıklı beyaz yerlerim kıpkırmızı olup acı duymaktayım. Doktorun verdiği 50 fatörün kremi sürmeden asla güneşe çıkmam mümkün değil, bir kere
  koruyucu sürmeden denize gittim, ellerimi korumama rağmen yara oldu.Bu hastalığın en büyük düşmanı güneş, siz kızınızı hiç
  doktora gösteripte fikrini aldınızmı ? Ben doktora danışmadan kendi kafama göre ne yaptımsa kötü sonuçlar aldım. Yine söylüyorum,
  ben doktor kontrolunda fayda görüp iyileştim. Satın aldığım yapma ilacların hiç bir faydasını görmediğim gibi çok zararlarını gördüm.

 267. burcu dedi ki:

  ilk kremi saat 11:00, güneşinde ikinciyi 14:00 güneşi, üçüncüyü 16:00 güneşinde, kızm küçük olduğu için ben 20 dk fazla tutamıyorum, durmuyo.. ama ne kadar kalırsanız o kadar ii demişti eczacı, açıkcası ben bu ilacın diğer ilaçlar gibi olduğunu pek düşünmüyorum, tabi bir tereddüt oluyo ama, sağlık bakanlığındanda onay almış zaten.. fakat eczacı bana 24 gün demişti size 50 gün demiş, bunu sormam aramam lazım…

 268. Ömer dedi ki:

  Ben 35 senedir bu hastalıkla mücadele ediyorum. 1984 doktorun yazmış olan, yalnız Amerika ve Avrupada bulunan MELADİNİNE TABLET VE LOSYONUNU, Yunanistan'a giden birine aldırttım ve kullandım. Vicudumdaki bütün lekeler kayboldu, yalnız bu ilaclar
  karaciğerimi bozdu,vicudumun beyaz yerlerinde yağ yanığı gibi yaralar oluştu, çok acılar çektim. Gittiğim başka bir doktor bu ilacları
  yasak etti.vicudumda hiçbir leke kalmadı. 2000 senesinde büyük bir üzüntü geçirdim. Vicudumun ayni yerlerinde bu lekeler tekrar çıkmağa başladı.2005 senesine kadar bu hastalıkla hiç ilgilenmedim.Taki bu lekeler, yüzümde ve boynumda çıkana kadar. yüzümde
  bu lekelerin yayılması bende büyük bir panığe sebep oldu.Hemen geçmesi için YAPMA İLAC YAPAN SAHTEKARLARLARDAN ÇOK İLAÇ
  ALDIM, İNANIN HİÇ BİR FADASINI GÖRMEDİM, düşündüm, tirilyonluk ilac firmalarının tam randımanla yapamadığını bu sahtekarlar
  nasıl yapabilir ?Bunların yaptığı bizim doktorun verdiği, eczanelerde satılan vitiligo krem ve losyonlarını yeniden ambalajlayıp bize
  satıyorlarmış, bu sahtekarların yaptığı ilacların hepsini çöpe attım.CİDDİ OLARAK DOTOR DEDAVİSİNE KARAR VERDİM. Doktorumun verdiği ilacları muntazaman büyük bir sabırla kullanarak bu lekeler vicudumun büyük bir kısmında tamamen geçti, bilhasa yüzümdeki
  lekelerin geçmesi beni çok sevindirdi. Yalnız ellerimde ve dirseklerimde biraz kaldı, onlarda puva ışın tedavisi ve protopic kremle
  lekelerim geçmeğe başladı. Doktor tedavisinin çok faydasını gördüm. Şimdiye kadar fayda veren kullandığın ilaclar şunlar
  ( Elidel krem, Elocon losyon, Psorcutan beta pomat,Psorcutan krem, Protopic krem ) Bunların dışında hiç bir ilac kullanmadım. Bu
  ilacların hepsini doktor nezaretinde kullandım.

 269. tEoman dedi ki:

  burcu hanım teşekkürler 50 günde fena değilmiş 🙂 İnşaallah artık hepimiz şifa buluruz.

 270. esra... dedi ki:

  burcu hanım hangi saatlerde bu kremi sürüyorsunuz ayrıca güneşte kaç dakika kalıyo..ben de konuştum istersen gel buraya dedi ama uzaksan sorun değil sadece güven vermek için gelin diyorum dedi artı kaç yıllık olduğu önemli değil 50 günde kapancak diye konuştu ışına da devam etmek istiyorsan et sorun olmaz dedi amma benim sadece yüz olduğu için yinede korkuyorum:-(

 271. esra... dedi ki:

  burcu hanım çok saolun..kızınızı öpün yerime:-)o daha küçük inşllah atlatacktır merak etmeyin..

 272. burcu dedi ki:

  bu arada dr kontrollerimizde devam ediyo, her gün 2 kere protobic(yanlış yazmış olabilirim) kullanıyoruz bol havuç yediriyorum vede elma.. güneş bu hastalığa çok zararlı dedi dr sakın çıkarma koruyucu bile sürsen 4 den sonra güneşe çıksın dedi, ama ben bu ilacı kullanmak çok istedim, sizler genede dr danışın lekelerinizin büyüklüğünü bilemiyorum, üzücü bir şeye neden olmak istemem, eczacının adı celel türker çok konuşkan bir bey tam olarak anlatın lekelerinizi, belki kullanım değişikliği falan yapar.. tekrar belirtiyorum biz daha başındayız ilacın etki etmesinde etkili olmuş olabilir..

 273. burcu dedi ki:

  umarım herkez kurtulur bu lekelerden, tek isteğim bu, bu gün kızımı denize sokarken vitiligolu bir bayan gördüm ve hiç çekinmeden gidip derdimi anlattım, maravilla adlı bu kremden bahsettim ve hemen sipariş verdik bayanada:) ben garanti geçer kullanın demiyorum lütfen yanlış anlaşılmasın, fakat faydasını kesinlikle görmeye başladık, lekelere yavaş yavaş renk gelmeye başladı, 2 noktada kapandı umarım açılmaz kızım için dua edin inanın ben herkez için ediyorum dualarımı.. eczane sarıyerde çağlar eczanesi krem 50 tl kargo ile yolluyolar bana, fakat ben tüm vücuduna sürüyorum kızımın yeni açılma olursa engellesin diye 1 kutu 1 hafta tam yetiyo tlf nosu:02122421068 çok çaldırın geç açıyorlar:) parayı bankaya yatırıyorum anında kargoya veriyolar, ertesi gün elimde oluyo.. umarım kullanırsanız sizlerde şifa bulursunuz.. allah dermansız dert vermesin, hep şükrediyorum.. ama evlat çok başkaa:((

 274. tEoman dedi ki:

  burcu hanım eczanenin numarasını yazabilir misiz?
  arkadaşlar daha öncede yazdığım gibi benim güneşe en çok maruz kalan yerim yüzüm. hayatım boyunca güneş koruyucu kullanmadım. gözümün yanında çıkan leke önce güneşten yandı sonra kendi rengine döndü. sakın yanlış anlamayın ben güneş koruyucu kullanmayın demiyorum. sadece tecrübemi paylaşmak istedim.

 275. zehra hicret dedi ki:

  burcu hanım inanın sizin ve kızınız adına çok sevindim o daha çok küçük ve henüz yeni, iyileşme şansı bizimkinden çok yüksek inş tamamen geçer bidaha olmaz benim yaşım 45 artık bu hastalık benimle bütünleşti alıştım ama yinede sinir bozucu ama yinede hep şunu söylerim RABBİM ölümcül hastalık vermesin ….

 276. A.SAMETARSLAN dedi ki:

  hocam ben 15 yaşındayım 5veya6 yıldır vitiligo hastasıyım ellerimin eklem yerlerinde bacaklarımda karnımda kemer kısmıda başımda ve vucudumum başka yerlerinde var lütfen bir tedavisi varsa bana haber verin
  iletişim:sametarslan_1905@hotmail.com

 277. esra... dedi ki:

  burcu hanım çok geçmiş olsun küçük kızınıza iyi bakın aman ihmal etmeyin daha başındasınız inş.geçecektir umutlu olun geçmez diyenlere aldırmayın:-)..baktım önerdiğiniz kreme ama güneşlenme durumu zarar vermez mi?bu arada bu kremin maliyeti ne kadar çok para döktük zamanında ama boş oldu 🙁

 278. burcu dedi ki:

  şunu da belirtmeliyim sanırım benim kızım vitiligosunun 1.yılında çok başı yani lekeler daha küçük sayılır.. fakat eczacı tüm vücudu lekeli olan kişilerin bu ilaçdan memnun kaldığını ve netice aldıklarını söylemişti..

 279. burcu dedi ki:

  valla arkadaşlar ben şu an yukarıda yazmış olduğum tedaviyi kızıma uyguluyorum ve inanın gidişat çok iyi, umarım tedavi sonunda tam netice almış olurum, ben sadece bu hastalığın insanı nasıl üzdüğünü bildiğim için deneyimimi paylaşmak istedim, ayrıca bu ilaçla iyileşen 1 kişi ilede tlfnda görüştüm, umutluyum allahda umudumu boşa çıkarmıycak, buna inanmak istiyorum… kremin adını google yazarsanız zaten bir çok yorum ve bilgilendirme görürsünüz.. şifa diliyorum herkeze..

 280. zehra hicret dedi ki:

  arkadaşlar çoğu yorulmlarınızı okudum ben 25 yıldır vitiligo hastasıyım denemediğim tedavi şekli kalmadı çaresi yooooooooooooooookkkk geçmiyo boşa uğraştım herkeze hayırlı şifalar diliyorum

 281. esra... dedi ki:

  :-(güneş miii?eee güneş çok zararlı büyümesini yayılmasını sağlıyor ben güneş kremi kullanmadn çıkamıyorum aksi durumda yüzüm kızarıyo ve canım yanıyo:-(

 282. burcu dedi ki:

  merhabalar 3 yaşındaki kızıma 1 sene önce vitiligo teşhisi kondu 🙁 4 tane prof gördü ilaç verdi ama sonuç sıfırdı, araştırmalarım sonucu sarıyerde bulunan çağlar eczanesinin maravilla adında bir krem ürettiği ve bir çok kişiyede ii geldiğini duydum. maravillayı aldım ve kızıma uyguluyorum günde 3 kere sürüp olabildiğince güneşleniyosunuz 24 gün devam eden bu sürecin ardından çok ciddi gelişmeler oluyormuş. biz şu an 13. gündeyiz ve inanın renk dönmeye başladı, o kadar mutluyum kii:)) aslında yazmaya çekindim önce bir çok kişi benzer şeyler yazmış ve tepki almış, fakat ben çok zor günler geçirdim ve kızım için çok üzülüp ağladım.. önce allahıma sonra bu kreme güveniyorum, şu anki gelişim beni çok mutlu ediyo.. bu hastalığa sahip olan herkez kurtulsun ve mutlu olsun istiyorum.. karar sizin ama deneyin derim, alah herkeze şifa versin..

 283. Ömer dedi ki:

  Sayyad bey, Türkiye'de klobetazol ihtiva eden ilaçlardan olan vitiligo tedavisindede kullanılan dermovate kremi 10 TL. fiyatında olan
  ucuz bir ilaç, bunu kullananlar faydasını gördüyse yazsın. Bu sitede vitiligo hastalığı hakkında soru sormak istiyenlere elimden geldiği kadar yardımcı olurum. Bu hastalık ciddiye alınmalı ve vicutta yayılmadan, hiç zaman geçirmeden doktor nezaretinde tedavinizi
  yaptırmalısınız.

 284. Sayyad Quliyev dedi ki:

  Omer bey ve Esra hanim. evet ayni ilac. dermovate firmasina ait bir krem.

 285. esra... dedi ki:

  ya sayyad bey biz senelerdir uğraşıyoruz bırakın 1 2 ayı geçeceğini bilsek aylarca hiç üşenmeden kullanırız ama işte nasıl temin etcez..yukarıdaki yorumlara bakar mısınız orda bir başka arkadaşta önermiş bakalım kullandığın ilçla aynı mı ??

 286. Ömer dedi ki:

  Azerbeycanlı Sayyad bey globetazol yazılışındaki g harfi verine k harfi olması lazım. Türkiyede klobetazol ihtiva eden ilaclar var
  Bunlardan vitiligo hastalığındada kullanılan DERMOVATE KREMİ olmasın? daha önce Azerbeycanlı bir bey bu ilacı Türkiye'den alıp bu
  krem hastalığını geçirmiş, senin bize söylemek isdediğin bu krem olmasın ? Bunu güzel bir şekilde açıklarsan memnun olurum.

 287. Sayyad Quliyev dedi ki:

  Esra hanim ben bu ilaci Bakude eczaneden aldim. doktorlarin bu kremi neden kullanmaya izin vermediyini anlamis degilim. bir faydasi varsa neden kullanmiyalimki? ben 3 aydir surekli kullaniyorum. bide sunu soyleyimki lekeler kapansa bile 2-3 hafta daha bu kremi lekelerin uzerine surmemiz lazim

 288. Ömer dedi ki:

  Puva tedavisinde, ellerim biraz tahriş olduğundan doktorum bir hafta istirahat verdi. Sayyad beyin ilacının doktorum mahsurlu
  olduğunu söyledi, Esra hanım, Teoman beyinde söylediği gibi bu hastalık ellerde ve dirseklerde biraz zor geciyor bende (ellerimde)
  puvada 60 sansta ancak faydasını gösterdi,ellerimin hastalıklı yerlerinde derimin esas renginde noktalar coğalmaya ve yayılmaya
  başladı,doktor tedavinin gözle görülür şekilde fayda verdiğini söyledi. Protopic kremden başka hic bir ilacı kullanmamamı söledi.
  Hatta doktora bazı hastaların puva ışın tedavisinde Geroxalen kapsül kullandığını söyledim. Doktor bu ilac yazın kullanılması çok
  tehlikeli dedi. Kullanıldığı taktirde gözlerde katrak oluşturuyor ve vicudun hastalıklı ( beyaz) yerlerinde yanık şeklinde yaralar
  meydana geliyormuş, bu Geroxalen kapsülü hastalara kışın veriyoruz dedi,(doktor) Teoman beyinde söylediği gibi bir ilacı 2 ay
  kullandığımızda hiç bir hareket olmayınca insanın hevesi kacıyor. Herkese tavsiyem bu hastalık doktor kontrolu ve biraz sabır istiyor.
  Herkese ALLAH'tan şifa dilerim.

 289. tEoman dedi ki:

  teoman.sezginci@gmail.com

  biraz fayda görsem devamlı kullanırım ama 2 ay kullanıpta hiç bir hareketlenme olmayınca insanın hevesi kaçıyor.

 290. esra... dedi ki:

  sayyad bey peki bu ilaç ezcanede bulunuyor mu?siz nerden aldınız

 291. xxxx dedi ki:

  arkadaşlar bu hastalıkla ilgili kesin sonuç alanlar varsa ekleyin vitiligo23@hotmail.com

 292. bilal tekin dedi ki:

  yaklaşık 7 senedir bu hastalıkla boğuşuyorum hiçbir tedavisi yok şükretmekten başka çaremizde yok

 293. Sayyad Quliyev dedi ki:

  esra hanim korkmayin. bu kremi coklari denemis. hepiside basarili olmus. neden sizde basarili olmayinki. ama yinede kendiniz bilirsiniz.

 294. esra... dedi ki:

  hah şimdi buldum yorumu o arkadaşta bu sitede yorum yapmış ve fotolarını paylşmış aynı ilaçtan bahsediyor globetazol ve o da azerbaycandan velah arkadaşımız..yukardaki yorumlara bakın…. ömer bey bende size sorayım bi de siz bakın bakalım ne diyceksiniz..-)ama doktor niye önermiyo acaba aslında bu kremi duymuşluğum vardı şimdi ışın tedavim olmasaydı denerdim ama korkuyorum yine de:-(

 295. esra... dedi ki:

  ya sanki ben bu kremi başkasından da duymuştum bi teyze önermişti o da böyle azeriydi sanırım:-)sonra kullanmış kremi boynunda da vardı önceki hali ve sonraki halinin fotolarını çekip paylaşmıştı ve gerçektende düzelmişti..

 296. Sayyad Quliyev dedi ki:

  esra hanim bende cok doktora gitdim. hic etki yapmadi. bu kremi internetde bir arasdirma apardigim zaman buldum. kullandim ve etkisini gordum.

 297. esra... dedi ki:

  sayyad bey söledim ama yazmıyo :-(benim sadece yüzümde var siz kimin tavsiyesi üzerine aldınız?

 298. Sayyad Quliyev dedi ki:

  Teoman bey sizin email adresiniz varsa soyleyin ben o ilacin (kremin) resmini size gondereyim. Sunuda soyleyimki ellerdeki lekeleri kapatmasi biraz cox zaman apariyor

 299. tEoman dedi ki:

  sayyad bey bahsetiğiniz ilaça google da baktımda Türkiye'de çıkmıyor. klobetezol içeren ilaçlar Türkiye'de çıkıyor. bahsettiğiniz ilacı nasıl temin edebiliriz. ben ellerim için düşünüyorum.

 300. Sayyad Quliyev dedi ki:

  esra hanim ben bu kremi 3 aydir kullaniyorum. cildime her hangi bir zarar vermedi. 2 ay sonucunda yuzumdeki lekeleri kapatti. simdide elimdeki lekeler kapanmaya baslamis. sekeri olanlara zararli sadece. her kese tavsiye ederim.

 301. ebuş dedi ki:

  ahmet ıdrıs bey madem bu kadar ıddıalısınız neden sorulan sorulara cevap vermıyorsunuz.. ınsanların zaıflarını kullanmak onlardan para kazanmak hosunuzamı gıdıyor? bunca ınsan bırbırtıne yardım etmek ıcın bu paylasım sıtesını kullanıyor.. cıkarınız ıcın ınsanları kandırmayınız lutfen….

 302. esra... dedi ki:

  sayyad bey ben tavsiye ettiğiniz ilacı doktoruma söyledim çok güçlü bir ilaçmış yazmadı bana:-(ben de yazın diye ısrar etmedim zarar verir dedi sizin cildinize zarar verdimi…

 303. AHMET İDRİS dedi ki:

  VİTİLLİGO HASTALIĞI:TIBBİ BİTKİ KÜRLERİ İLE ARTIK TEDAVİSİ MÜMKÜN OLAN BİR HASTALIKTIR. BU KONUDA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.FİTOTERAPİST ECZACI AHMET İDRİS ULUTAŞ.İLKE ECZANESİ.ADANA.

 304. dilara yılmaz dedi ki:

  bende 2 senedir vitiligo hastasıyım.bir ilaç kullandım ve bıraz gcmye basladı gölgelendi ilacın adı. dermovate tavsye edrm. tsk

 305. nur dedi ki:

  melisa hanım bir bütün olarak sert kabuğu hariç yeşil kısmı ve içinimi yutacağız yoksa sadece içinimi

 306. melisa dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bende 10yıldır vitilogo hastasıyım tedavisini duydum cevizin yeni çıktıgı zaman yeşilve küçük halinde sabahları açkarnına 1tane yutun bende yapıcam alla c.c hepimize şifa versin

 307. Sayyad Quliyev dedi ki:

  Arkadaslar kendinizi uzmeyin artiq. Men cox sabretdim. sonunda basardim. Yuzumde ve ellerimde bir kac leke vardi. Neredeyse tamami kapanmis. Globetazol diye bir kremi 3 aydir kullaniyorum. Lekeler kapansa bile hala kullaniyorum. Sizede tavsiye edirem. Istesez sizlere yardim ede bilerem. Men Azerbaycandan Sayyad. sayyad07@mail.ru. bu menim emailim. isteyen sorularini yaza bilir. her kese seve-seve yardim ede bilirim. Allah hepimizin yardimcisi olur insallah!!!!!!!

 308. esra... dedi ki:

  ömer bey benim pek deniz tutkum yok zaten bu hastalıktan girmiyom zararlı dye..ama geçen gün doktorum baktı güneş koruyucu kullanıyor musun dedi kullanıyorum dedim zaten kullanmadan asla dışarı çıkmam babe nin 50 faktörlük olanını kullanıyorum çokta iyi koruyo bana puvaya girerken yüzünde güneş koruycu olmasın dedi yani gelirken yüzünün vitiligo kısmına kullanma yüzünn sağlam yerlerine kullan ışına girdikten sonra yani çıktıktan sonra vitiligo kısma güneş kremni sürersin dedi..artık sürmüyorum ben de hastaneye gidene kadar çıktıktan sonra kullanıyorum..ben zaten puvada en fazla 7 dakka kalıyorum artırmıyor daha bunda sabitledi..18 seans bitti:-)

 309. Ömer dedi ki:

  Esra hanım, denize gittiğimde ,ellerim güneşten tahriş ,oldu doktora gösterdiğimde güneşten uzak durmamı söyleyip, güneş ve UV
  ( PUVA ) cildi koruyucu sütü verdi. ( Anthelios XL 50 + süt ) Bu süt eczaneden para ile alınıyor,cildi güneşten koruyup, kızarmayı ve tahriş olmaktan koruyor. Puvayıda 9' za indirip bir hafta tedaviye ara verdi, koruyucu muhakkak alıp kullanınız,yoksa yüzünüzdeki
  kızarıklar yara haline dönüşebilir. Herkese ALLAH' tan şifa dilerim.

 310. esra... dedi ki:

  doğru vala herkese farklı yanıt veriyo kremler..ama siz şanslısınız bi iki ay çok kısa bi süre geçiyorsa ne ala ben aylarca kullanmama rağmen ki çokta dikkat ederim ve sabırla bekleyip düzenli kullanırım hala da kullanıyorum ama hala geçmiş değil zaten küçük değil bir yerde sadece ölece büyüdü durdu amma nasıl kapancakkkk:-)küçük küçük kararmalar kendiliğnden çıktı bi kaç yerde onlar büyüyecekte tamamı kapancak ooohoo gelde sabret:-)işin şakası vala sabrederim ama işte insan geçsin dye umut ederkn ölece kalması üzüyo insanı:-(

 311. tEoman dedi ki:

  Esra hanım, yaşım 16 iken yüzümde büyük bir leke çıkmıştı. o zaman doktorum advantan vermişti 1 – 2 ayda geçti. Askerde iken gözümün üstünde çıkmıştı her gün güneşe maruz kalıyordum kendi kendine geçti. en son geçen yıl doktorum elocon verdi. kollarım ve yüzümde çıkan lekeleri 1 ay ı bulmadan geçiyor. ama iş ellere gelince hiç bir faydasını görmedim. belki uzun süre kullansam geçer ama ellerimde yoğun olduğu için zor geliyor, zaten kışın dikkat çekmiyor, yazında bronzlaştırcı kullanıyorum…

  Bu sitede herkes kendine göre doğru olan bilgileri paylaşıyor. Bana göre doğru olan başkasına doğru olmayabilir. Kim olursa olsun, hiç bir kimsenin, başkasının yorumuna saçma sapan demeye hakkı yoktur. kimse kimseye kural koymasın.

 312. esra... dedi ki:

  sabır isteyen bi hastalık herkesin yüzünde genel olarak geçiyo ama benim sadece yüzümde var geçmiyoooooooooo:-)ömer bey inş.geçer hepimizn ki tabii..teoman bey sizn bu kullandığınız krem nasıl bi kerm sanki daha önce duymuştum kullanıpta yüzünde geçen ben protopic kullanıyorum bide senin kullandığını söylim doktora belki onu da önerir doktora danışmadan kullanmayalım inann dahada yayılıyo…

 313. Ömer dedi ki:

  Esra hanım,puva tedavisine yeni başlamışsınız,onun için biraz sabretmelisiniz,yüzdeki lekeler geçme şansı çok kuvvetli bunun için
  sevinmelisiniz. Vitiligo lekeleri ellerde,kol dirseklerinde, dizlerde, ayaklarda, gözlerde, dudak kenarlarında, gecmesi biraz zaman
  alıyor. Çoğu kimse lekelerin gecmediğini zannedip tedavilerini yarıda bırakıp çok büyük hata ediyorlar. Bende puva tedavisinin 50
  seans olmasına rağmen ellerimdeki lekelerde hiçbir değişme olmaması beni bayağı üzmüştü. Hatta doktoruma söylediğimde bana
  sabretmemi söyledi, 60 seanstan sonra puva tedavisi faydasını gösterdi.Ellerimde derimim esas renginde meydana gelen noktalar
  her gün biraz daha büyümekteler. Ben puva ışın tedavisine başlamadan ellerimin yakın mesafeden fotoğraflarını çektirdim.Ellerimin
  şimdiki durumuna baktığımda beyaz lekelerde değişme olduğunu ( gerileme ) gördüğümde sevinçimi anlatamam.Ben puva da en yükseği olan 24 dakika kalıyorum, ellerim müthiş derece kızarıyor,doktorda normal olduğunu söyledi.Esra hanım sabırla tedavinize
  devam ediniz, büyük faydasını göreceksiniz.
  Arkadaşlar bu sitede vitiligo hastalığı tedavisi hakkında bilgileriniz varsa, fayda gördünüzse ciddi olarak yazarak, bilgi iletişimi
  sağlıyalım.Lütfen saçma saban hastalıkla hiç bir ilgisi olmayan yazılar yazarak kendinizi aldatmayın, bizide oyalamayın. Herkese
  ALLAH'tan şifa dilerim.

 314. tEoman dedi ki:

  milletin sorularına cevap vermekten bıktığım için ben kullanıyorum. kendi renk tonum tam tutmasada hiç yoktan iyidir. benim yüzümde çıkan lekeler kortizonlu krem ile 2, 3hafta da geçiyor. Ama ellerime çare yok 🙁

 315. esra.. dedi ki:

  ya bu bronzlaşma krmleri vitiligonun yayılmasını sağlamaz mı sonuçta içinde kimyasal maddeler var benm yüzümde var vala hiç kamufle etmedim bilmiyorum ama sanki daha kötü oluyorum kamufle edince:-(

 316. tEoman dedi ki:

  nazlı hanım, bahsettiğiniz otobronzu kullanınca lekeler kapanıyor mu? yoksa daha az mı dikkat çekiyor? rengi nasıl doğal ten rengine yakın mı? ben nivea kullanıyorum millet eline ne oldu diye soruyor.

 317. nazlı er dedi ki:

  kamuflaj için clarıns marka otobronz kremini kullanıyorum faydası oluyor 16 yıllık viti hastasıyım

 318. esra... dedi ki:

  ömer bey her bilgi için önce teşekkr ederim…benim 11 seans ilaçsız geçti 12.seansımda doktor vitPso %0.1 yazdı 4 seanstır ilaçlı giriyorum ben de 15 dakka ilaçla kalıp sonra ışına tutuyorum yüzümü zaten en fazla 7 dakka ama çok kızarıyor ayrıca sabah akşam protopic %0.1 kullanıyorum pskolojik olarak iyiyim ama sadece heyecanla geçecek umuduyla beklemekteyim zaten daha yeni 15 seans bitti bi tek yüzümde var ama işte küçük değil belli bir büyüklükte ve tek tarafta büyüdü dilerim Allah yardımcımız olur da bu tedavi sonrasıda umutsuz kalmayız…

 319. Ömer dedi ki:

  Esra hanım,benimde ellerimde kızarmalar var, Doktor kızarmanın tedavinin iyiye gittiğine işaret olduğunu söyledi. Yalnız ellerimi
  muhakkak güneşten mümkün olduğu kadar korumamı söyledi,hatta denizi yasak etti.Esra hanım, puva tedavisine girmeden önce
  vitPso % 0.1 lik jel sürüyormusun? Bu koruyucu jeli doktor vermediyse, doktora hatırlat, yoksa cildin tahriş olur. Çünkü doktor
  bana vermeyi önce unuttu,ben hatırlatınca vedi. Bu vitPso jeli puvaya girmeden yarım saat önce sürüyorum, ondan sonra puva makinesine ellerimi sokuyorum,tedavim bittikten sonra ellerimi sabunlayıp yıkıyorum. Ellerim yanmış gibi kıpkırmızı oldu. Ellerimde
  ( o ) parantez içindeki büyüklükte derimin kendi renginde noktalar oluşmağa başladı, sol elimde 28 tane,sağ elimde 22 tane var.
  Şimdiye kadar puva 70 seansı buldu,halen devam etmekteyim.Doktor kremimi değiştirdi, şimdi PROTOPİC % 0.1 lik krem verdi.
  Bu krem rapor olmadan verilmiyor. Esra hanım birde psikoloji doktor tedavisini muhakkak görünüz, çok büyük faydasını göreceksiniz.
  Ben bu hastalığı doktor tedavisiyle tamamen yenmiştim. Fakat büyük bir üzüntü geçirdim. Bu lekeler vicudumda tekrar çıktı. Şimdi
  yanlız ellerimde ve dirseklerimde biraz kaldı.İnşallah puva ışın tedavisiyle onlarda geçeçek. Herkese ALLAH'tan şifa dilerim.

 320. esra... dedi ki:

  ömer bey yaa benim 15 seansım bitti yüzümde çok kızarma var siz ilgileniyorsunuz bayağı size de sorayım dedim sizce bu kızarma iyi mi iyleşmeye dönük mü??

 321. Ömer dedi ki:

  Herkese merhaba, Cumartesi, pazar denize gittim. Fakat puva ışın tedavisini gördüğüm ellerim, kıpkırmızı olup çok tahriş oldu,aksilik
  salı günü doktor koturolum vardı, doktordan fırça yedim. Denizi yasak etti, asla güneş ışınlarının çok tehlikeli olduğu saatlarda sokağa
  çıkmamı yasakladı. ( sabah saat 11.00 ile öğleden sonra 16.00 saatları arasında ) Elerimdeki derimin renginde noktaların çoğadığını
  görünce,yine tedaviye devam ettirdi.Diğer kullandığım ilacları iptal etti. ( Elocon losyon, Psorcutan krem ) Bunların yerine sabah,
  akşam sürülmek üzere PROTOPİC % 0.1 krem verdi. Ellerimdeki tahrişat gecesiye kadar, iki seans puva ışın tedavisine gitmememi
  söyledi.Arkadaşlar protopic kremi raporunuz olmadan alamıyorsunuz haberiniz olsun. Bu hastalığın doktor tedavisi olmadan geçmesine
  imkan yok,herkes bunu iyice bilsin. Herkese ALLAH'tan şifa dilerim.

 322. Ömer dedi ki:

  Cem bey ben en az 70 seans PUVA IŞIN tedavisine devam ediyorum. ellerimde kızarmalarla beraber derimin renginde noktalar
  çıkmağa başladı, doktor konturol ettiğinde tedavinin fayda verdiğini söyledi, halen tedaviye devam etmekteyim. Arkadaşlar tedavinizi
  mutlaka doktor konturolunda yapınız. Yazın güneşin tehlikeli olduğu saatlerde sokağa mümkün olduğu kadar çıkmayınız. Bu hastalık
  kışın soğukla uyuyor, yazın sıcakla uyanışa geçiyor, büyük bir hızla vicutta yayılmaya başlıyor. Ben 35 senedir, bu hastalıkla
  mücadele etmekteyim. Vıcüdumun büyük bir kısmımda beyaz vitiligo lekeleri geçmiş, derim kendi rengine dönmüş bulunmaktadır.
  Herkese ALLAH'tan şifa dilerim.

 323. Cem Osmanoğlu dedi ki:

  …Ömer bey bende bursada oturuyorum iyi gelırse haber verırsnız sevınırım ceem1985@hotmail

 324. tEoman dedi ki:

  Arkadaşlar mart ayında yüzümde ve kollarımda yeni lekeler türediğini yazmıştım. o zaman yüzümde çıkınca panikle evde önceden kalmış eleconu kullanmaya başladım sadece gece yatarken kullandım ve mayıs ayı sonunda yani 2,5 ayda geçti vitiligo tekrar ellerime hapsoldu 🙂 ellerimde de çoğaldı fakat ellerimde hiç bir türlü azalmıyor…

 325. gizem doğan dedi ki:

  bnm 2 yıldan beri vitilogom var.gözümün altı beyazladı acaba eski tenim nasıl gelir bir bilginiz var mı?

 326. ikbal ormanlı dedi ki:

  benim oglum bir buçuk yaşında yaklaşık 9 aydır bu hastalıgı var bursada oturuyorum hüseyin durmuşlar diye bi doktora gidiyoruz özel ilaçlar hazırladı bilmiyorum inşallah geçer o doktora giden varmı aranızda

 327. Ömer dedi ki:

  Canan hanım. Ben puva ışın tedavisine girmeden önce ellerime vitPso % 0,1 lik jel sürüp puva ışın tedavisi makinesine ellerimi sokuyorum.Tedavi bittikten sonra ilaclı ellerimi sabunla güzelce yıkıyorum. Kullandığım ilaclar şunlar. Elocon losyon ( sabah )
  Psorcutan krem ( akşam ) ellerime ve dirseklerime sürüyorum. El, ayak, dirsek ve dizlerdeki lekeleri gecmesi biraz uzun zaman
  alıyormuş.Çoğu kimse lekelerin geçmediğini zannedip tedavilerini bırakıp çok büyük hata yapıyorlar. Bu hastalıkta tedaviyi hiç bir
  zaman bırakmıyacaksınız,aksi taktirde hastalık büyük bir hızla vicudunuzda yayılmaya başlıyor ve bütün yaptıklarınız boşa gidiyor.
  Muhakkak tedavinizi doktor nezaretinde yürütünüz. Yine söylüyorum, SAHTEKARLARIN YAPMA İLAÇLARINI ASLA KULLANMAYINIZ.
  Yoksa karaçiğerinizin,böbreklerinizin, midenizin, cildinizin, ciddi bir şekilde hasarlanmasına sebep olabilirsiniz.Eczanelerde satılan
  hiçbir ilacı doktora danışmadan kullanmayınız.Aksi taktirde cildinizin ve organlarınızın, ciddi bir şekilde hasar görmesine sebep
  olabilirsiniz.Çünkü benim başıma geldiği için söylüyorum.Vitiligo tedavisinde yapma ilaçla ve avrupadan getirtiğim bir ilacı
  yalnış kullanmam sonucunda karaçiğerimde ve cildimde büyük hasarlar,oldu çok büyük acılar çektim. ALLAH'a şükür doktorlar
  sayesinde iyileştim.Onun için bu hastalığı doktor nezaretinde yapınız. Herkese ALLAH'tan şifa dilerim.

 328. esra... dedi ki:

  inş canan hanım öle olur hepimiz için hayırlısı Allah yardımcımız olsun…protopic kullanıyordum daha önceden ama daha yeni etki yapmaya başladı şükür doktor devam et onada dedi düzenli bi şekilde kullanıyorum iyi şimdilik bide andız pekmezi aldım içine bi kaşık tere tohumu atıp yiyiyorum günde bir kere o da iyi geliyormuş sizde deneyin istereniz çok sabır istiyo ömer beyin dediği gibi doktor kontrülünde devam edelim ihmal etmeyelim inşallah yeneriz:-(

 329. CANAN dedi ki:

  ESRA HANIM BENİM VUCUDUMDADA VAR VE BEN TÜM VÜCUT GİRİYORUM SİZİNKİ SANIRIM MİKROFOTOTERAPİ SADECE VİTİLİGO OLAN BÖLGEYE UYGULANIYOR SADECE YÜZÜNÜZDEYSE SIKMAYIN CANINIZI ÇÜNKÜ EN KOLAY KAPANAN BÖLGE YÜZ BU ARADA ŞUNUDA SÖYLEYEYİM BENİM KULLANDIĞIM İLAÇ ÇOKDA MASUM DEĞİL YAN ETKİSİ ÇOK FAZLA İNANIN ÇOK MADUR OLMASAYDIM BU TEDAVİ YÖNTEMİNİ PEK TERCİH ETMEZDİM.YÜZDEKİ VİTİLER İÇİN 0/01 PROTOBİC Mİ TAM ŞUAN ANIMSAYAMADIM YAZILIŞINIDA YANLIŞ YAZMIŞIMDIR MUHTEMELEN, İYİ SONUÇLAR VERDİĞİNİ DUYDUM VE GÖRDÜM.ALLAH HEPİMİZE ŞİFA VERSİN

 330. esra... dedi ki:

  ben de puvaya başladım ama daha yeni 6 sean bitti daha yeni zaten hemen iyleşme beklemiyorum ama ben hiç ilaç almadan başlıdım sadece yüzümde var yüz için küçük bi başlık var onu kendim tutuyorum bi kaç dakka..acaba niye bana ilaçsız dedi doktor sonradan ilaç verir mi bilmiyorum inş düzelir hepimizin…

 331. CANAN dedi ki:

  MRB ÖMER BEY BENDE PUVA TEDAVİSİ GÖRMEKTEYİM SONUÇLAR ŞİMDİLİK GÜZEL ÇOK İLGİNÇ ELLERİMDE DE RENKLENMELER OLDU AMA ÇOK YAVAŞ SONUÇ ALINIYOR,SİZ İLAÇ İÇİPMİ GİRİYORSUNUZ PUVA MAKİNASINA BEN GEROXALEN KULLANIYORUM.HERKEZE GEÇMİŞ OLSUN

 332. Ömer dedi ki:

  merhaba arkadaşlar. Bu sitede hastalık hakkında birbirimize yardımcı olacağımıza, aslı astarı olmıyan ceviz kabuğu, çıra, niveya kremi,
  eczanelerde olmıyan ilac isimleri gibi saçma sapan şeyler yazıp bizim gibi hastaları kandırmayın. Bu sitede gercekleri yazarak faydalı
  olun ALLAH rızası için doğruları yazın. Bu lekelerin vicudunuzun görülen yerlerinde( yüzünüzde, kollarınızda ellerinizde, ayaklarınızda )
  genç yaşta cıktığını düşünün. Sizinle beraber,anne ve babanızın ne kadar üzüldüğünü düşününde biz hastalarla dalga geçer gibi yazılar yalan yanış bigiler yazmayınız. Bu hastalık insanda görüntü bozukluğuyla beraber, insanın pisikolojisini altüst ediyor. Lütfen bu hastalığın ciddiyetini önce anlayın ondan sonra,biginiz varsa,faydasını gördüğünüz ilacları ve tedevileri yazarak,birbirimize faydalı ve yardımcı olalım. Bu hastalık çok sinsi bir hastalık tedaviyi bıraktığınızda büyük bir hızla vicudunuzda yayılıyor,yaptığınız bütün emekler boşa gidiyor.
  Tedavinizi DERMOTOLOJİ ve PSİKOLOJİ doktorları ile beraber yürütünüz. Ben 35 senedir, bu hastalıkla mücadele
  etmekteyim. Bu hastalık yüzümde ve vicudumun birçok yerinde kayboldu. Yalnız ellerimde ve diseklerimde biraz var.İlac ve puva ışın
  tedavisi görüyorum.İnşallah onlarda geçeçek,Doktor tedavinin faydasını gösterdiğini söyledi. ( konturolda ) herkese ALLAH'tan
  şifa dilerim.

 333. gamze öncü dedi ki:

  merhabalar bende 10 senedir vitiligo hastasıyım boynumda ellerimde çenemde ayağımda vitiligo var. bahçelievlerde medicalparka gittim. ilaç verdi yüz ,boyun, karın bölgesi için potopic verdi bunu sürüp 20 dk güneşte durucan. dermovate verdi bide bunuda ellere ayaklara sür dedi akşamları günde bir kere. 5 gün sürüp 2 gün ara ver dedi. kortizonlu oldugu için. size gelişmelerden haberdar ederim arkadaşlar.

 334. mahmut karakeçili dedi ki:

  mehmet bey nasıl yardımcı olabilirsiniz tekirdağdaki doktorun numarasını alabilirmiyiz teşekkürler

 335. mahmut karakeçili dedi ki:

  …20 yıldır bendede vitiligo var yüzümde,boynumda,elimde gerçekten fayda gören varsa bizlerede yardımcı olsun şimdiden teşekkür ederim