By 21 Temmuz 2008 Devamı →

DOĞAL TİYOLARÇİLLERİ GİDERMEK İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

Çillerden kurtulmaLimon suyu kanıtlanmış bir çil savaşçısıdır. Limonu cildinize doğrudan sürmeyin: limon suyunu parmak uçlarınızla cildinize yedirmeniz yeterli olacaktır.

Sebze ve meyve maskeleri uygulayın. (kayısı, çilek, salatalık gibi)

Taze krema maskesi uygulayın. Bu maskeyi uyguladıktan sonra tamamen temizlemeyin: ince, yumuşak bir kağıt mendil ile hafifçe sildikten sonra cildinize nemlendirici sürün.

Maydanoz suyunu eşit miktarda limon ve portakal suyuyla yazının devamı için

Suna Dumankaya pratik tarifler

Yüzümde sürekli ergenlik sivilceleri çıkıyor. Birçok krem denedim ama sonuç alamadım. Ne yapmalıyım?


Yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeli ve stresten uzak durmalısınız. Zeytinyağlı sabunla yüzünüzü yıkamalısınız. Bir tatlı kaşığı kuru maya, ve …

Yazının devamı için

TOPUKLARIM ÇOK SERT

Topuklarım çok sert ve çatlaklar var. Ne yapmalıyım?

Ayaklarınızı içinde birer çorba kaşığı gliserin ve deniz tuzu olan ılık suda bekletin ve… Yazının devamı için

Güneş Yanıklarından Kurtul

Güneş yanığına Uv A ve Uv B dediğimiz ultraviole ışınlar sebep olur. Açık tenli çocukların güneşte yanma riski daha yüksek olduğu bilinmekle birlikte, koyu tenli çocuklar dahi, eğer güneşte yeterince uzun süre kalacak olurlarsa yanabilirler. Güneş yanığının hemen ardından ciltte meydana gelen zedelenme sonucu ödenen bedel, uzun vadede ödenecek olan bedelin yanında önemsenmeyecek kadar küçüktür.

 

Güneş YanıklarıGüneş lekelerine maruz kalmamanın birincil şartı, güneşe karşı korunmaktan geçiyor. Alınması gereken önlemleri şu şekilde sıralanıyor:
Güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde (11:00-15:00) güneşe çıkmayın. Yazın bulutlu havalarda da UV ışınlarının % 50’ si yeryüzüne ulaştığından koruma önlemleri alınması gerektiğini unutmayın.Sık dokuma ve renkli giysiler tercih edin. Ayrıca şapka ve gözlük de kullanınGüneşten koruyan ürünleri bilinçli kullanın. Güneşe çıkmadan yarım saat önce kremi uygulayın ve 3 saatte bir tekrarlayın. Deniz veya havuzlardan çıkınca, terleyince duş alarak tekrar krem sürün ve … Güneş Yanıkları Yazısının devamı için
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Suna Dumankaya

Etiketler:, , ,


Comments are closed.