By 22 Kasım 2010 Devamı →

DEVEDİKENİ HASTANELİK ETTİBilinçsiz kullandığı bitki hastanelik etti.

Bursa’da hemoroid hastası 66 yaşındaki Mehmet Bahçeci, ‘deve dikeni’ bitkisini kaynatıp, suyunu fazla içince fenalaştı.
Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan 9 çocuk babası Bahçeci’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.
Merkez Osmangazi ilçesi Kemerçeşme Mahallesi’nde oturan ve 2 yıldır hemoroid hastalığı bulunan Mehmet Bahçeci’ye, bir arkadaşı tedavi için halk dilinde ‘devedikeni’ olarak bilinen bitkiyi kullanmasını önerdi. Memleketi Hatay’daki akrabalarından bitkiyi isteyen Bahçeci önceki gün kargo ile gelen bitkileri kaynatıp, suyunu içti.
Yoğun miktarda kaynattığı bitkinin suyundan iki bardak içen Mehmet Bahçeci evinde 3 yaşındaki torunu Ayça’yı severken aniden rahatsızlanıp yatağın üzerine düştü. Eşi 68 yaşındaki Refika Bahçeci ve kızı Medine Yaşar tarafından özel bir hastaneye kaldırılan Mehmet Bahçeci’nin bitki zehirlenmesi nedeniyle rahatsızlandığı, bilincinin kapandığı belirlendi. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Bahçeci’nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
Eşinin ilk önce şaka yaptığını sandıklarını kaydeden Refika Bahçeci, “Dili boğazına kaçtı, sonra hastaneye götürdük. Doktorlar, yaşlı olması nedeniyle bitkinin beynine etki yaptığını söylediler” dedi.
Medine Yaşar ise babasının arkadaşlarının tavsiyesi üzerine ilk kez bu bitkiyi kullandığını söyledi.* Devedikeni Tohumunun FaydalarıDr. Ahmet TOPTAŞ
* Gebelikte Hemoroid (Basur)Op.Dr. Alper Mumcu

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:,


Comments are closed.