By 19 Temmuz 2011 Devamı →

CLAVİS PANAX UYARISI!TEB’ den ‘clavis panax’ uyarısı

Türk Eczacıları Birliği, kalp-damar hastalarının kullanması gerektiği iddiasıyla internet üzerinden satışa sunulan ‘Clavis Panax’ adlı ürünün, halk sağlığı için açık bir tehdit olduğu uyarısında bulundu.

BİTKİSEL ÜRÜNLER İÇİN “GIDA TAKVİYESİ ÜRÜN” ONAYI ALIP İLAÇ GİBİ SATIYORLAR
HALKIMIZ AÇIKÇA KANDIRILIYOR!

Son zamanlarda bitkisel içerikli ürünlerin kullanımında yoğun bir talep yaşanmaya başlandı. Talebin artmasında, bu tür ürünlerin içeriğinin bitkisel olması nedeniyle sanki “hiçbir zararı yokmuş” gibi bir algı oluşmasının ve kitle iletişim araçlarının insanları yanlış bilgilendirmesinin etkisi çok büyük. Bununla birlikte, bazı sorumsuz şahsiyetlerin, bilim insanı kisvesi altında halkın iyi niyetini kendi menfaatleri doğrultusunda hiç çekinmeden kullanmakta olduğu da acı bir gerçek. Bu gibi kişilerin tanıtımını yaptığı ürünlere, “gıda takviyesi ürün” olarak onay alınmakta, daha sonra bu ürünler “çeşitli hastalıklara iyi geliyor” ibaresi ile pazarlaması yapılmaktadır.

“İla甝 gibi özellikler sergilediği ifade edilen ürünler, hiçbir sağlık profesyonelinin yönlendirmesi olmadan halkımıza tanıtılarak satılmaktadırlar. Bu durum halkımızın hastalıklar ile ilgili olarak yanlış ve tehlikeli bir biçimde yönlendirilmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle, ortaya çıkması muhtemel çok ciddi sağlık sorunları ve hatta ölümle sonuçlanan vakaların olması, sürece bir an önce müdahale edilmesini gerektirmektedir.
“Gıda takviyesi ürün” olduğu iddiasıyla sadece internet üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünlerden biri de “Clavis Panax”dır. Bu ürünün, “kalp ve damar rahatsızlığı ile buna bağlı hastalıkları bulunanların mutlaka kullanması gerektiği” ibaresiyle hem internet sitesinden hem de çeşitli televizyon kanallarından reklamı yapılmaktadır. Ürünle ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz TEB Eczacılık Akademisi Başkanı ve Farmakognozi Profesörü Sayın Kemal Hüsnü Can Başer’in değerlendirmelerine göre; tamamen bitkisel olduğu iddia edilen bu ürünün içerisinde Tribulus terrestris (Demirdikeni), Avena sativa (Yulaf) ve Panax ginseng (Ginseng) bitkilerinin “hangi kısımlarının” ve “bunların ne miktarda” olduğu belli değildir. Prof. Başer’e göre internet dışından temini mümkün olmayan bu ve benzeri ürünlerin, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat almaksızın, ister ilaç isterse gıda takviyesi adı altında pazarlanması halk sağlığı için açık bir tehdittir. Bu nedenle, yasaklanması ve adli takibi gerekmektedir. Ayrıca, “Clavis Panax” isimli ürünü pazarlayan doktor olduğunu iddia eden kişi, yaptığı bu etik dışı davranış sebebiyle kendi meslek kuruluşu tarafından takibe alınmalıdır.

İÇİNDE İLAÇ HAMMADDESİ OLABİLİR

Prof Dr. Başer’e göre; kalp ve damar rahatsızlığı ile buna bağlı hastalıkları olan kişilerin bu ürünü kullanabilmesi için, geleneksel Çin ilaçlarında sıkça rastlanan bir tağşiş (katıştırma) şekli olan “bitkisel karışıma bilinen bir ilaç hammaddesinin katılması durumu” bu üründe söz konusu olabilir. Zira Sağlık Bakanlığından ruhsatı olmadığı anlaşılan bu ürünün içerisinde, bahsedilen drogların bulunup bulunmadığı bile belli değildir. Tüm bu nedenlerle tamamen bitkisel bir gıda takviyesi olarak lanse edilerek bu şekilde satışının gerçekleştirmesi ile halkımız en düzgün ifade ile kandırılmaktadır.

Bütün bu değerlendirmeler ışığında, biz eczacılar ilkesel olarak tüm ilaç ve ilaç etkisi gösteren ürünlerin tamamının yalnızca Sağlık Bakanlığı onayı ile halka ulaştırılması gerektiğine inandığımız tekrarlamak istiyoruz. Mevzuattaki boşluklardan faydalanarak, karlarına kar katmak amacıyla toplumun sağlığıyla oynamaktan çekinmeyen bahsi geçen ürünleri üreten ve pazarlayan kişileri “vicdanlı” davranmaya davet ediyor, bu ürünlerin satışı ve kullanımı konusunda tüm toplumu bir kere daha uyarıyoruz. Bu vesile ile doktor tavsiyesi ve eczacı danışmanlığı olmadan hiçbir ürünün kullanılmaması ve bu tür ürünlerin tanıtımını yapan kişilerin de bilimsellik kisvesini kullanmalarına itibar edilmemesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.
TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ -MERKEZ HEYETİ

* PANAX Hakkında SUÇ DUYURUSU 12.11.2011

Ömer COŞKUN’un Panax’ına Yargı Engeli

Klavis Panax ve Clavis Panax hakkında Toplatma Kararı Alındı. 12.12.2011

Clavis Panax Uyarısı
Panax Hakkında Suç Duyurusu
Panax’a Toplatma Kararı
Clavis Panax’a Reklam Kurulundan Ceza

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , ,


292 Yorum Var "CLAVİS PANAX UYARISI!"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. bülent dedi ki:

  Bende kullandım. Çok memnunum 40 yaşını geçen herkes sağlıklı olsada kullanmalı. Yalnız bol su ile kullanın. böbrek yetmezliğiniz varsa günde 1 tane kullanın. aslında içindeki etkili olan bitki tribulustur. Piyasada sadece tribulus olan preparatlar var onlar daha ucuz. fakat bunlarda tribulus biraz daha yüksek oranda bunlarıda sporcular kullanıyor. Zararını gördüm diyenler böbrek yetmezliği çekiyor olabilir. Damar daki plaklar çözüldüğünde tortular böbrek ve idrar yoluyla atılıyor. bu aşamada eğer çok miktarda tribulus kullanılmış az su içilmiş veya böbrek yetmezliği varsa sorun çıkabilir. kullanın damarlarınız tertemiz olsun. sağın solun lafına bakmayın bu bitki bu amaçla 1000 yıldır kullanılıyor. yazıkki kapitalist sağlık sistemi sorunları çözmeyi karlı olarak görmüyor. Ömür boyu ilaç satmayı çok daha karlı buluyor.

 2. Metin Şimşek dedi ki:

  Burda yorum yapan Mustafa Eraslan ve taraftarlarının hepsinin Allah belasını versin

 3. Necip Kuscu dedi ki:

  Kesinlikle tavsiye etmiyorum.!!! Cünkü Babam 3 Ay kullandi, suan Yogun Bakimda ve netice kismi felc hic konusamiyor.
  Teshis Damar tikanikligi.
  Hani damarlari acacakti. Babama mezar acacakti azdaha….
  Tek tesellimiz babamizin hayatta olmasidir….Baska bir sey söylemek istemiyorum herhalde anlasilmistir.
  Saygilarimla

  Necip Kuscu / Almanya

 4. FANATİK dedi ki:

  ALİ ŞEN BAŞKAN FENERBAHÇE ŞAMPİYON.KEMKÜM BU MAİL

 5. Arda yolaçan dedi ki:

  çok satılan bu ürünü kullananlar çevremizde muhakkak var. ben sordum hiç fayda görmedik dediler. bizzat kullananlara sormadan almayın derim.

 6. Ü.Cem Çakmaz dedi ki:

  bir yıldan fazla bu ilacı kullandım..ara verdiğimde birden hastalandığımı fark ettim..(ani ateş, bronşit, grip) ..Korkudan yine başladım tekrar iyileştim..ancak böyle devam etmez bu deyip ilacı bıraktım ve yine hastalandım..tabi 3-4 gün içinde hastanelik oldum..yapılan testlerde Total Ige değeri 2500, Tsh değerim çok yüksek çıktı(8)..yani ilaç hem bağışıklığımı bastırmış, hemde troit hormon dengemi bozmuştu..10-15 gün antibiyotik tedavisi oldum..alerjik ilaçlar aldım doktor kontrolünde ..kendimi ancak 1 ay sonra bu ilacın etkisinden kurtardım..daha sonra merak edip internetten araştırma yaptım ve ilacın içindeki ginseng maddesinin ara vermeden uzun süre kullanılmasının çok tehlikeli olduğu yazıyordu..ancak bu konuda beni kimse uyarmamıştı..ilacı azalttığım dönemde bile yetkilileri aramış ve sormuştum..onlar ise en azından günde bir tane iç demişlerdi..ama bu da yanlışmış..sonradan anladım ..ama cezası çok ağır oldu bana..şimdi iyileşme yönündeyim ama hala kendimi halsiz ve yorgun hissediyorum..son kan testlerimde Tsh değerim normale dönmüştü..sizleri uyarmak için bu yazıyı yazıyorum..lütfen çok dikkatli olun..en azından 2 ayda bir ilaca ara verip durumunuzu kontrol edin..

 7. satılmış karataş dedi ki:

  BEN SAĞLIK BAKANLIĞI,NA SESLENİYORUM
  bu ilacın tahlili tekiki hiç yapılmadımı allah rızası için halkı uyarsınlar bu konuda sağlık bakanlığı tv lerde açıklama yapsın

 8. ışık dizgin dedi ki:

  bende mide ülseri olmama rağmen bu panaxsı kullandım hiç bir olumsuz yan etkisini görmedim. çok harika bir mamul artık koşuyorum neşeliyim cinsel yönden harikayım.

 9. kolesterol. dedi ki:

  Ben bu panaxı kullandım.bunun bence hemen patenti falan neyse alınmalı çünkü yakında Amerikalılar alır bizim icadımız diye bize satarlar yazık olacak devlet sahip çıkmalı kesinlikle.

 10. Ahmet Arda dedi ki:

  Clavis Panax kullananlar ile satanları ayırt etmek zor oluyor sanki. Denemeden öğrenemiycez galinba ama sahte panax da var piyasada oda ayrı bi dert gibi 🙁 Bu arada bu ilaç yasal mı değil mi?

 11. Zafer Ardacı dedi ki:

  Ben bu üründen üç kutu kapıda kredi kartı ile ödemeli aldım.Bana ne bir fiş ne bir fatura ne bir belge verdiler.Satın aldığım bayi yoluyla birçok yetkilisi ile görüşmeme rağmen fatura yada fişimi alamadım.Gerekirse o telefon numaralarını burda ifşa ederim.Böyle vergi kaçakçılığı görmedim.Kredi kartı ile satış yapmalarına rağmen bu ne cesaret ve cüret anlayamadım.Maliyeye şikayet edeyim dedim sadece telefon numarası yada internet sitesi adı ile şikayetemi almadılar.Sömürüye en açık alan olan sağlık alanını seçip sahtekarlık yapan bu adamları ve devletimizin görevini yapmayan ilgili ve yetkililerini kınıyorum.Yazıklar olsun.Bu ilaç denen şeyin hiçbir faydasını görmediğim gibi birde tansiyon sorunu oluştu bende.Bu Allah'sız kitapsız sahtekarlara yazıklar olsun.

 12. derya dedi ki:

  arkadslarim,benimde daha dün kiz kardesim mj atmis,iki üc saat sonra aramislar,ilacin fiati 800 ytl demisler, daha gönderelim göndermeyelim onayi almadan bu sabah tekrar aramislar ve ilacinizi postaya verdik demisler,bu ilaci ailem alamaz o kadar paralari yok,bu durumda ne yapmalari gerek,lütfen cevap yazin.

 13. hilmi dedi ki:

  ya ben bu üründen fayda gördüm gerçekten ama yukarıda biriside yazmış,sol el serçe parmağım sanki yerinden çıktı.bazı parmaklarımda da bu his var.bu etki neden oluyor acaba bunu satan biri varsa yazarmı sanırım bir çok kişide oluyor olmalı bu yan etki

 14. avırtzavırt dedi ki:

  ilacın ismi sükseli CLAVİS PANAx şüphe 1,içine önemli bitkilerden katmışlar tabiiki belli hastalıklara iyi gelecek şüphe 2,adam eczanelere satmıyor bütün para benim olacak,ucuz satacağıma reklamını yapar pahalı satarım diyor şüphe3,çok reklamı olan ürün çok iyi olamaz şüphe 4,fiyat oldukça kazık …FAYDALIDIR AMA KİME ,NASIL,NEREDE,NE ZAMAN

 15. ibrahim gökçek dedi ki:

  Bunlar artık Kibarlı Panax diye Google bile reklam veremiyorlar, peki neden bu üründen yok yoğun şekilde yüzlerce insan rahatsız olduğu ve şikayet ettiği için.Siz bir deneyin Google reklam vermeyi problem olmaz.Parayı ödeyen herkes reklam verebilir bunlar hariç çünkü bunlar insan sağlı ile oynayan para için herşeyi yapabilecek gözleri dönmüştür.Geniş bilgi için bakın dogaltedavi.net/f259/

 16. ibrahim gökçek dedi ki:

  Kibarlıya ben bir zaman ürün verdim onlar benim bayimdi ve verdiğim ürünlerin parasının karşılığı olarak verdikleri çekler ve senetler karşılıksız çıktı, Haciz Memuru gönderdim ödemler aksadığı için para pul oldu, ben ödemlerde zorlandım, arsamı, evimi, arabamı satım ve kredi çekmek zorunda kaldım.Onların bana zararını saysam ayrı bir site oluşur.Artı benim yanımda çalışan bir elemanı alarak Cemre İksir ve Cemre Toniki taklit etmek istediler, yapamadılar insanları zehirlediler.insan sağlığı ile oynayan insanları nasıl savunursunuz anlamıyorum.Sizin bu işten mutlaka bir menfatiniz var bayimisiniz, cemaatenmisiniz

 17. Muhammet RONA dedi ki:

  DEĞERLİ ARKADAŞLAR BU ÜRÜNLERE DUNYA KADAR PARALAR ÖDENİYOR DÜŞÜNÜN O BİR KUTU BİTKİSEL KARIŞIMLI KAPSULLERİN MALİYETİ 1.00 LİRA BİLE DEĞİL AMA GÖRÜYORUZ UMUT TACİRLERİ SON ZAMANLARDA ÜLKEMİZİN BELLİ SAYILI HASTALIKLARINDAN OLAN KALP,ŞEKER HASTALIĞI,CİNSEL İKTİDARSIZLIK (STRESE DAYALI ),YUKSEK TANSİYON,KARACİĞER YAĞLANMASI BUNA BENZER HASTALIKLARIN ÇOKLUĞU NEDENİYLE BUYUK BİR TİCARİ ALAN DOĞMUŞTUR BU FİRSATÇILAR İÇİN BUDA 1980 DEN SONRA TARIMIMIZA GİREN HORMONSAL URUNLERDEN YANİ GDO LU ÜRÜNLERDEN KAYNAKLANDI.
  TAMAMEN DOĞAL TARIMDAN KOPTUK LABORATUAR ÜRÜNLERİ TÜKETMEYE BAŞLADIK.UZATMADAN SİZLERE YANİ KALP DAMAR TIKANIKLIĞI SORUNU OLANLARA DENENMİŞ SONUÇ VERMİŞ BİR FORMUL VEREYİM ŞİFALAR ALLAHTANDIR DİYORUM.
  1 LİTRE SU İÇİN KULLANILACAK BİTKİLER
  7 GRM MELİSA OTU (İTHAL OLAN LİMON KOKUSU VERİR)
  25 ADET KARANFİL
  2 GRM TARÇIN
  BUNLARI 1 LİTRE SUYUN İÇERİSİNDE 20 DAKİKA KARIŞTIRARAK KAYNATIN
  SOĞUYUNCA SÜZÜN BİR ŞİŞE İÇERİSİNDE SERİN BİR YERDE MUHAFAZA EDİNİZ.
  SABAH 1 ÇAY BARDAĞI AÇ KARNINA İÇİLİR
  AKŞAM YATMADAN ÖNCE 1 ÇAY BARDAĞI İÇİLİR
  BU KARIŞIMA 90 GÜN ARA VERMEDEN DEVAM EDİNİZ.
  2 Cİ ANJO RAPORUYLA KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCEKİ ANJO RAPORUNUZU KARŞİLAŞTİRİNİZ FARKI GÖRECEKSİNİZ.
  UCUZ MALİYETİ ÇOK ÇOK DÜŞÜK BİR FORMUL SİZLERE
  ALLAH HAYIRLI ŞİFALAR VERSİN BU GİBİ KAPSULLERE ÖNEM VERMEYİNİZ.
  ZATEN BAŞLICA O KAPSULLERİN İMALATINDA BİLE DOMUZ ÜRÜNÜ KULLANILMAKTADIR.
  SAYGILARIMLA
  Muhammet RONA

 18. Adem başdaş dedi ki:

  ya bunlar hep yanlı yazılar . birinin yok babası ölmüşte .sanki panaxtan öldü.sahte ürün mü aldı ,doğru ve düzenli kullandı mı ? otopsi raporunda panaxtan öldü mü yazıyor ?diğeride demişki sağlık bakanlığı onayı gerekir .Tarım bakanlığının onayladığı bir çok takviye eczanelerde satılıyor.doktorlar da bu ürünleri reçete ediyorlar. Bilmeden konuşuyorsunuz cahil cahil.sanki işin uzmanı kendisi.bence de siz bu ürünü almayın ender bey.Kendi nefsine güvenemeyen bir adam olarak biz sizin yazdıklarınıza hiç güvenemeyiz !
  ibrahim gökçek beyde daha önce meltem tv de çıkıyordu.bu insanlarla çok uzun süre çalıştı.önce iyiydide ne oldu kötülemeye başladı.ben Sayın Eraslanın kendisini kötülediğini hiç görmedim.Ayıp size yakışmıyor ibrahim bey !
  Bu kötülemeci zihniyet ile Türkiye bu hallere geldi zaten.herkes kendi işine baksın.birbirinize saygı göstermeyi öğrenin.ben bir çok insan gördüm bizzat tanıdım Sayın Eraslan beyin ürünlerinde büyük faydalar gören.görmeyenlerde gördüm tabiki bu da normaldir.eczanedeki ilaçlarda her zaman hastaya yaramayabiliyor.ve bitkisellerden daha zararlı olabiliyor.
  lütfen artık herkes birbirine saygı göstersin.Sayın ibrahim bey sizin sitelerinizde hep endikasyon yazılı .bu nisanlar sizi şikayet etse başınız çok ağrır.siz de bırakın bu işleri .kendinizi insanlara yardıma adayın yeter bence.
  saygılar

 19. Ender Sağlam dedi ki:

  Arkadaşlar benimde kafam karıştı. Tarım bakanlığından onaylı bir ürünü ilaç olarak kullanmak bir ziraat mühendisi olarak bana mantıklı gelmedi. Sağlık bakanlı onaylı olması gerekir. Bir müslüman olarak kendi nefsime güvenemezken başkasına nasıl güveneyim. Günümüz insan modeli belli.Çok acıdırki günümüzde yabancı ürünlere daha çok güveniyoruz.İnsanımıza değer verilmiyor diye düşünüyorum. Şu anda bu ürünü almaktan vazgeçtim.

 20. ibrahim gökçek dedi ki:

  Betul
  Mayıs 17th, 2012 at 13:31
  Bu insanlara guvenip clavis panax kullanan babam bir ay once sabah aniden kalp krizi sonucu vefat etti. Firma yetkilileriyle gorustum ama gayet ukala tavirlarla isterseniz saglik bakanligina isterseniz mahkemeye basvurun bizim ilaclarimiz bitkisel hic bir korkumuz yok cevabi verdiler, boyle rezillik gormedim, bu dunyada kacsaniz da obur dunyada bu insanlarin eli yakanizda olacak!

  Bu bayan ve birçok insan neden şikayetci aceba
  sikayetimvar.com.tr/2012/05/16/dikkat-kibarli-panax-korpa-panax-yasaklandi/

 21. tugay sezer dedi ki:

  Arkadaşlar boşuna tartışmışsınız.Dr. Mustafa Eraslanın ürünleri bitkiseldir.bitkisel ürünler kiminde işe yarar kiminde yaramaz.bunların arasında en iyiside panaxtır.damarları kesin olarak açıyor işte size ispatı : Dr. Hediye hanımın (izmir çiğlide) bayan hastalarından birinin tıkalı olan ve stent takılacak damarını açtı.raporları mevcut.dileyen arayıp sorabilir. hediye hanım : 0232 376 58 x

 22. ibrahim gökçek dedi ki:

  Hüseyin Demir
  merhaba ibrahim bey bir sorum olacak size ben yaklasik 4 ay önce internette eraslan beyde annem icin damar bitgisel ilacini aldik ve 4 hafta sonra annemi kaybetim annem beyinde felcliydi dediki bu bigisel ilaci alsin damarlari acilir malesef tam tersine annemi kaybettim ne yapacam bilmiyorum ve size bir danisayim dedim
  Bu metin Hüseyin Demir beye aittir.
  http://www.facebook.com/messages/?action=read&tid=id.211648288929668

 23. ibrahim gökçek dedi ki:

  Betul
  Mayıs 17th, 2012 at 13:31
  Bu insanlara guvenip clavis panax kullanan babam bir ay once sabah aniden kalp krizi sonucu vefat etti. Firma yetkilileriyle gorustum ama gayet ukala tavirlarla isterseniz saglik bakanligina isterseniz mahkemeye basvurun bizim ilaclarimiz bitkisel hic bir korkumuz yok cevabi verdiler, boyle rezillik gormedim, bu dunyada kacsaniz da obur dunyada bu insanlarin eli yakanizda olacak!
  Bu yukarıdaki metin Betül hanıma aittir, bu hanım Efendi bunu şikayetimvar.com.tr de yazmıştır.
  http://www.sikayetimvar.com.tr/2012/05/16/dikkat-kibarli-panax-korpa-panax-yasaklandi/

 24. yılmaz kaplan dedi ki:

  hasan yanbul mail adresini yaz ben bu ürünleri kullndım.sana cevap yazayım samimi olarak hatta daha faydalı olurum sanırım.

 25. hasan yanbul dedi ki:

  öncelikle herkese selamlar inanın okudum okudukca kafam karıştı ve kime inanacağımı şaşırdım ben bu ilacin ticaret amaçlı kullanıldığı beni ilgilendirmiyor benim sadece sizlerden ve bu ilacı kullanan içinde azda olsa allah korkusu olan kişinin bu mesajıma telefon numarasını bırakarak cevap bekliyorum çünkü bu ilacın faydası olup olmadığını canlı canlı onun la konuşarak onu dinleyerek inanmak istiyorum çünkü bu panax denen ilacı bende almayı düşünüyordum ama kararsızım gerçekten şikayeti rahatsılığı olupda bu ilacı kullanan arkadaşlar abiler ablalar lütfen tel no bıraksın ve onu arayıp ondan dumak istiyorum yararlı olup olmadığını herkese cenabu allah(cc) sağlıklı bir yaşam versin saygılarıla

 26. ibrahim gökçek dedi ki:

  Mustafa Eraslan üretiği Panax Ginseng İsimli bitki hakkında hiçbir bilgiye sahip değildir, bu konuda tek bir makalesi dahi yoktur.
  Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp Kıtabım:
  Avrupalı; Osmanlı ve Arap'tan (endülüs) aldığı ilimle başlattığı rönesans ile bugünlere geldi.Türk milletinin 200 yıllık gerilemesinin sebebini doğru teşhis eden Atatürk, Türk rönesansını (yeniden yapılanma ve maturidi'ye dönüşü) başlattı, fakat 1940'lardan sonra bu hareket baltalandı ve 80 yıl daha kaybettik.Araştırma yapmadan taklit etmeye yeniden başladık. Yani şifaları bitkileri araştırmadan, Avrupa'dan hazır ilaçları almaya başladık. ''Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp'' alanında 200 yıllık geri sayımımıza '' dur'' diyebilecek bu eseri yazdım . Bu kitabı yazmak için 27 yıl çalıştım.Bu kitapta diğer kitaplarda olmayan çok yenilik göreceksiniz. Özellikle çeşitli hastalıklara karşı 1000' e yakın reçete bulacaksınız. B u alandaki Türk rönesansını başlattığım için çok mutluyum.

  Bu kitap 3 cilt, 1818 sayfa olup şifalı bitkiler çok yönlü olarak ele alınmıştır. Hastalıklar, tedaviler ve çeşitli gene bilgilerden oluşmaktadır. Bitkinin Türkçe, Almanca ile Latince isimleri halk arasındaki isimleri , bitkini drogları (şifalı kısmı), tarihçesi, botaniki yetiştirilmesi, hasat zamanı, bileşimindeki maddeler, bileşimdeki bazı önemli maddelerin açık formülü, tesir şekli, klinik araştırmalar ve sonuçları, klinik araştırmalarına göre kullanış şekli, komisyon E'ye göre kullanış şekli, aroma terapideki yeri, homöpatideki yeri, çayı, çay harmanları , tentürü , posyonu, eterik yağları, ekstresi, kremi vs. yan etkisi var mı? Bütün bunlar irdelenmektedir.

  Ekim 1978'de almanya ' ya gittim, 29 yıl kaldıktan sonra döndüm.Tedavi olmak için doktora gitmeye başladım, fakat nafile.Bunu üzerine 1980'de şifalı bitkiler üzerine araştırma lara başladım.Türkçe yayınlanan kitaplardaki reçeteleri 3 yıl denedim ve faydasını görmedim.Umutsuzluğa kapıldığım bir anda Avusturyalı M. T. Allah'ın Bahçesi ”¦ adlı kiytabıyla tanıştım..Oradaki bölgelerden bir reçete geliştirip uyguladım ve çok şükür Fibromyalji'den (Yumuşak doku romatizması kurtuldum.Besin alerjisine yakalandım. 17 senede alerji ile mücadele ettim ve buna karşı Gökçek İksir ve Gökçe tonik geliştirdim. Hamdolsun şimdi iyiyim.

  Kimya Mühendisliği eğitimine devam ederken, kimyasal ilaçların yan tesirlerini 1983’de yaptığım deneylerle tespit ettim.Bu eser için binlerce Almanca kitap okudum ve 10 bine yakın yakın dergi inceledim, 12 yılda 1000 bitkinin 7000 fotoğrafını çektim, 2 yıl açık öğretime (bitkisel tedavi uzmanlığı) devam ettim ve tabii en önemlisi önce bu bitkini droglarını kendi üzerimde denedim.

  Türkiye'de yayınlanan bir çok kitap yığınla yanlışlıkla doludur.Hatta internetteki Türkçe metinler daha çok ilkel, 1000 yıllık eski bilgileri olduğu gibi yayınlıyorlar. Bu eserin en önemli farkı; ABD , Almanya, Fransa, İngiltere,Rusya, Çin, Japonya, Hindistan, İsrail gibi ülkelerde 1000'den fazla Üniversite kliniğinde yapılan tedavi denemeleri, araştırmaları, değerlendirmeleri ve sonuçları kaynakları ile verilmektedir yani bugüne kadar yazılan kitaplarda olduğu gibi mişli muşlu masalımsı değildir.

  Yanlışlara örnekler vereyim; kekik deyince hangi kekik akla geliyor? Türkiye'de 52 tür kekik yetişmektedir ve bunlardan sadece hakiki kekik otu (thymus vs. ) sinizüt ve bronşite karşı kullanılır, diğerlerinin özellikleri de henüz incelenmemiştir.Ak kekik (toros kekiği) en az hakiki kekik kadar etkili olmasına rağmen üzerinde herhangi bir araştırma yapılmamıştır.Türkiye'de 83 çeşit adaçayı yetişmektedir ve bunlardan sadece şifalı adaçayı( salvia o.) şifa maksatıyla kullanılabilir ve bu bitki yazın en hararetli aylarında bile harareti düşürür. Alıç'ın Türkiye'de 90 türü yetişmektedir ve bunlardan sadece loplu veya dişli alıç , kalp ve kan dolaşımı rahatsızlıklarına karşı kullanılır. Kılıçotunun bilinen 400 türü mevcuttur ve bunlardan sadece (hypericum) sinirlilik, depresyon, korku ve iç huzursuzluğa karşı kullanılır.

  Türkiye'de bana bazı aktarlar, benim istediğimi değil kendi istedikleri bitkileri satmaya kalktılar.Bu kitapta adı geçen şifalı çevrenizden temin etmeye çalışırsanız büyük hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.Burada adı geçen bazı bitkileri biz yurtdışından getirtiyoruz.
  Bu kitap tıp alanındaki araştırmalara katkı yapmak amacıyla hazırlanmıştır.Buradaki bilgileri kendi başınıza kullanmayınız.Aşağıdaki internet adresimdeki iletişim bilgilerinden bana ulaşın.Gerektiğinde sizi uzman doktorlara başvurmanızı sağlarım

  Şifalı Bitkiler:
  Benim yayına hazırladığım Kitapta 551 bitkiyi inceledim ve monografisini bitirdim. Bu bitkileri önce etkilerine göre5, sonrada zehirli olup olmadıklarına göre 6 gruba ayardım. Bunlardan birkaç tanesini aşağıda görebilirsiniz.Sizlere burada her yerde bulabileceğiniz bitkilerden bahsedece*ğim, çünkü Türkiye'de henüz bu alanda yeterince gelişme olmamıştır. Meşale Türkiye'de 83 tür adaçayı yetişmektedir ve bunlardan sadece ŞİFALI ADAÇAYI tıbbi maksatla kullanılır. Diğerlerinin ise her-hangi bir özelikleri yoktur.Antalya'da en az 30 aktar ve de baharatçı bana Ginseg yerine havlıcan satmak istediler, bu nedenle herkesçe bilinen şifalı bitkiler-den, şifalı zannedilen bitkilerden ((Çay, Kahve, Kakao) ve de zararlı bitkilerden (Koka, Tütün, şerbetçiotu,…) kısaca bahsedeceğim.

  I. Şifalı bitkiler etkilerine göre 5 Kategoride değerlendirilir.
  1.) Üni. kliniklerinde yapılan tedavi denemeleri ile etkisi ispatlan-mış şifalı bitkiler..
  2.) Komisyon E'unun hakkında monografi yayınladığı şifalı bitkiler.
  3.) Homeopati Uzmanları tarafından deneme tedavileri ile etkisi ispatlanmış şifalı bitki*ler.
  4.) Aromaterapatistler tarafından etkisi ispatlanmış şifalı bitkiler.
  5.) Halk arasında kullanılan bitkiler.
  II. şifalı bitkiler zehirliklerine göre 6 gruba ayrılırlar.
  1.) Zehirsiz bitkiler Çörek, Oğulotu….
  2.) (Çok içildiğinde rahatsızlık veren bitkiler Kekik, adaçayı….
  3.) Hafif derecede zehirli bitkiler Arnika, Sedefotu….
  4.) Zehirli bitkiler Nevruz kökü, K.Sarı kökü….
  5.) (Çok zehirli bitkiler Güzelavratotu, Boğanotu
  6.) Çok çok zehirli bitkiler Kargabüken

  Türkiye'de şifalı Bitkiler:
  Dünya'nın en güzel ülkesi ve binlerce şifalı bitkiler yetişmesine rağmen insanlarımız bu bitkileri tanımamakta ve tanıdığını söyleyenlerde şarlatanlıktan başka bir şey yapmamaktadırlar. Ayrıca şifalı bitkileri kurutma tarzı da çok ilkel, Güneşin karşısında kurutulan şifalı bitki zaten etki gücü olmaz, çünkü birleşimindeki maddelerin çoğu yok olur. Yani gölgede kurutmak gerekir. Birde şifalı bitkileri paketleme ve ambalajlama işlemi var ki tam bir felaket, neden mi? Çünkü plastik torbalara konup ağzı kapatılan şifalı bitkiler Güneşin altında sergilenmekte buda bitki sıvısının buharlaşması demektir, buharlaşan bitki özü bitki akşam içeri alınınca sıvılaşmakta ve torba içinde sıvı oluşmak*tadır. Bu sıvı ise küflenmeye sebep olur yani çok tehlikeli olabilir. Birde çuval ve torbalarda muhafaza edilen ve genellikle ağzı kapatılmayan açıkta sergilenen şifalı bitkiler vardır ki, buda bir felakettir. Neden mi? çünkü her türlü haşere bu bitkinin şifalı kısmına musallat olur.

  1.) İstanbul’da 8-9 Mayıs’ta baharatçı ve aktarları gezerken ve hatta sokak ortasında bazı kişiler adamotu kökü diye bir kok satı*yorlar. Birine sordum bu ne ise yarar diye 40 çeşit hastalığa karşı iyi gelir dedi. Oysaki adamotu kökü çok zehirlidir ve asla yenmez ve sadece homeopatide kullanılır. Vatandaş havuç gibi soyup yediği kökün faydalarını anlatıyordu. Adamotu kökü grimsi kahve renkli iken vatandaşa adamotu kökü diye sattığı bitkinin dış kabuğu koyu kahve renklidir.
  2.) Kekik suyu diye satılan su kekik suyu olmayıp Güve otu suyudur. Türkiye'de kekik otu diye satılan bitkilerin çoğunun kekikle ilgisi yoktur ve genellikle İzmir kekiği ve İstanbul kekiği diye bilinen güve otu tür*leridir.
  3.) Adaçayı diye satılan çayların hiç bir hakiki adaçayı ile ilgisi yoktur ve genellikle dallı veya yüksük adaçayı satılır ki bununda bir etkisi yoktur.
  4.) Kılıç otunun etkili olan kısmı yapraklarıdır, Türkiye'de ise yaprakları değil kurutulmuş goncaları satılmaktadır ve etkisi yaprağına göre yok denecek kadar azdır.
  5.) Ginkgo yaprağı kurutulduktan sonra etkisizdir ve 10 ton çayını içseniz bir faydasını göremezsiniz. Ginkgo'nun yaprakları taze iken ekstraktı yapılır ve bundan haplar üretilir.
  6.) Ekinezya kökü taze olarak işlenir ve kurutulmuşunun bir etkisi yoktur. şurubu veya hapı etkilidir şayet taze kökten yapılırsa, ama kuru*tulmuş kökü etkisizdir.
  7.) Hakiki Yavşan otu etkilidir, fakat Türkiye'de yavşanotu diye satılan bitki ne işe yarar şimdiye kadar bu konuda bir araştırma yapıl*mamıştır.
  8.) Türkiye'de Altın başak otu yerine bu bitki ile hiçbir benzerliği olmayan altın otu satılmaktadır.
  9.) Aktarların çoğu ginseng diye havlıcan kökü satmaktadır.
  10.) Papatyanın bilinen 400 türü vardır ve etkili olanı yarim küre şeklinde olan çiçek göbeğinin ortası boşsa bu hakiki papatyadır.
  11.) Alıcın bilinen 900 türü vardır ve sadece piç alıcın yaprak ve çiçeği etkilidir, bu türün meyvesiz yenmez çünkü çok küçüktür ve içi çekirdek doludur.

  şifalı Bitkileri Gökçek Aktar'dan almanızı tavsiye ederim, çünkü Türkiye’de olamayan şifalı bitkileri yurtdışından getirmekteyiz ve hijyenik olarak hazırlamaktayız. Bana bile alavere dalavere ile satış yapmak isteyenler sizi haydi haydi kandırırlar.Çayların fiyatını pahalı bulanlarda oluyor. Türkiye'de bulunmayan bazı şifalı bitkileri Almanya'dan Türkiye'deki aktar getirtiyorum. Gökçek Aktar'da 15 TL olan çay harmanlarını bazı uyanık sözde uzmanlar 1000 YTL’ ye satıyorlar. Para kazanmak gerek ama namuslu olmak şartı ile, Almanya'da şifalı bitkiler satılan Reformhaus'larda 1 kg bir şifalı bitki birinde 10 Euro ise diğerinde 11 Euro veya 9 Euro'dur. Öyle fahiş fiyat olmaz.

  Bizde malum sözde uzmanlar Çin, Hindistan, Malezya veya Brezilya' dan getirttiklerini iddia ettikleri şifalı bitkilerin çok pahalıya mal olduğunu söylemektedirler. Örneğin hani şu ayağımızın altında her yerde yetişen bir bitki var ye şu Sinirli ot dünyanın en egzotik ürünlerinde (Mango, Noni vs) daha şifalıdır. Kliniklerce etkisi ispatlanmıştır. Hakiki kekik yerine güve otu, hakiki adaçayı yerine dallı adaçayı, altın başak otu yerine altın otu, ginseng yerine havlıcan, adamkökü yerine dövülmüş avrat otu kökü, yavşanotu yerine Kafkas yavşanotu satılıyor burada örnekleri çoğalta*bilirim. Bu konularda geniş bilgi sahibi olmak istiyorsanız, dogaltedavi.net, bitkisel tedavi.com, alternatif-tip.net ve gokcekaktar.com adreslerine bakabilirsiniz.

 27. ibrahim gökçek dedi ki:

  Burada olumlu yazı yazanlar ya bayi, ya cematin (Haydar Baş) veya partinin (BTP) adamı?Olumsuz yazacak halleri yok, onların işi bu.Malesef bunlara biz bir ara ürün verdik.Ürün yetiştiremyince bizim Cemre İksir ve Cemre Tonik'in sahtesini üretiler.İçeriğini bilmedikleri ürünleri üretip insan sağlığıyal oynamak ahlaki bir davranış değildir, çünkü üretiğiniz ürünün ne gibi yan tesirlerinin olacağını bilmiyorsunuz.

 28. ibrahim gökçek dedi ki:

  Panax damar açıcı değil, panax bütün dünyadan halsizlik, dermansızlık gibi rahatsızlıklara karşı kullanılırken neden Türkiye'de damar açıcı kalbi güçlendirici olarak lanse ediliyor.Panax Ginseng ile en detaylı bilgi benim yazmış olduğum kitapta çok geniş olarak yer almaktadır.Bir kişi şayet panax damar açıcı diyorsa mutlaka o ürünün içinde kimyasal madde var.Yani Çinlilerin yaptığı gibi Tağşiş yapılıyor.Tağşiş çok tehlikeli olabilir.Nitekim bir çok sitede ölen insanların olduğunu görüyoruz.

  Panax ile ilgili yüzlerce klinik araştırma yapılmıştır ve klinik araştırmalarda halsizlik, dermansızlık ve adeptasyon problemine karşı kullanılır.Kalp-Damar için ise dünyada en etkili ürün alıçtır bu bitki ekstresi ile de yüzlerce klinik araştırma yapılmıştır.
  Araştırmalar:
  1) 1968-1990yılları arasında toplam 37 klinik araştırma yapılmış ve bu araştırmalara 238 sporcu, 527 metabolizma hastası, 943 yaşlı ve 159 Menopoz rahatsızlığı olan toplam 2562 kişi üzerine tedavi denemesi yapılmıştır. Tedavi sonucu 1572 kişinin genel sağlığında iyileşme, 846 kişinin fiziki kabiliyetlerinde iyileşme görülmüştür. Bu klinik araştırmaların 10’unda zihinsel kabiliyetin arttığı, 11’inde metaboliz*manın daha iyi çalıştığı tespit edilmiştir.
  2) L.D’Angelo, R.Grimaldi, M.Caravaggi, M.Marcoli, E.Perucca, S. Lecchini, G.M.Frigo ve A.Crema 1986’da yaşları 20-24 arasında olan 32 erkek öğrenciye 12 hafta süreyle günde 3 defa 100mg Ginseng ekstresi verilmiştir. Bu tedavi denemesi sonunda öğren*cilerin zihinsel güçlerinin arttığı gözlenmiştir. (H.H.B.VI.28)
  3) C.Siegl, H.J.Siegl ve ekibi 1979’da yaş ortalaması 71,5 olan 10’u erkek 50’ai kadın toplam 60 huzurevi sakini üzerine Ginseng ekstresi (3x350mg Ginseng tozu) ile tedavi denemsi yapılmıştır. Bu yaşlı insanlara Ginsengin psikolojik, psikofizik durumları ve psikosozial davranışlarına etkileri araştırılmıştır. Ginseng ilacı alanlarda genel durumlarının iyileştiği, günlük işlerinde daha az hata yaptıkları, konsantrasyon ve hatırlama hafızalarının iyileştiği görülmüştür. (Age)
  4) E.Dörling, A.M.Kirchdorfer, K.H.Rückert ve ekibi 1980’de yaşları 22-80 arası olan 30 erkek ve 30 kadın üzerinde 12 hafta süreyle günde 3 defa 200mg Ginseng ekstresi ile tedavi denemesi yapmışlardır. Bu tedavi denemesinde deneklerin psikofiziksel drurumları (genel du*rum, ahenk, konsantrasyon, hafıza ve uyku durumları) üzerinde durulmuştur. Ginseng ekstresi alanların plasebo (etkisiz ilaç deney için) alanlara göre genel durumlarının iyileştiği görülmüştür. (Age)
  5) Dr.Dilzegros ve ekibi Kudüs’te Ginseng ekstresi ile nefes yolları 15 hasta üzerinde tedavi denemesi yapmışlardır. Bu tedavi süresi so*nun*da hastaların sağlık durumunda iyileşme görülmüştür. (ZP.6.97. 355 ve 1.94.349)

  Araştırmalar: Alıç ekstresi ile binlerce klinik veya muayenehanede binlerce kalp zafiyeti olan hasta üzerinde tedavi denemeleri yapılmış ve çok güzel sonuçlar elde edilmiştir.
  1) Sadece 1991-1994 yıllarında 14 kontrollü klinik araştırmasında toplam 741 kalp zafiyeti olan hasta üzerinde tedavi denemesi yapılmıştır. Bu araştırmalarda önce hastalara günde 180mg Alıç ekstresi (Alıç yaprak ve çiçek ekstresi) verilmiş ve bu miktar sürekli artırılarak 1994’den itibaren günlük 900mg’ın daha etkili olduğu tespit edilmiştir. (RP.104)
  2) Toplam 3664 kalp rahatsızlığı olan hasta üzerinde 940 doktorun kendi muayenehanesinde veya Üniversite kliniğinde kimyasal ilaçlarla veya Alıç ekstresi ile tedavi denemesi yapılmıştır. Alıç ekstresi (Alıç yaprak ve çiçek ekstresi) alan 1476 hastanın kimyasal ilaç alanlara göre daha iyi duruma 8 haftada ulaştıkları tespit edilmiştir. Alıç ekstresinin hiçbir yan tesri olmadığı gibi diğer organlarda olumlu etkileri vardır. Bu tedavi sonunda hastalarda görülen güçsüzlük, nefes darlığı, kalp çarpıntısı, kalp teklemesi, ödem, göğüs basıncının artması (göğüs sıkışması), zorlanarak öksürme gibi rahatsızlıkların iyileştiği görülmüştür. (ZP.1.98.22)
  3) A.Förster ve ekibi 1994’de kalp zafiyeti olan 40 hasta üzerinde Alıç ekstresi ile 8 hafta süren tedavi denemesi yapmıştır. Bu tedavi so-nucu, dermansızlık, hemen yorulma, zorlanmada nefes darlığı, göğüs sıkışması ve güç kaybını iyileştirdiği tespit edilmiştir. (ZP.1.94.20)
  4) Tauchert ve ekibi 1994’de Leverkusen’da kalp zafiyeti olan 132 hasta üzerinde klinik araştırması yapılmış ve bunlardan bir gruba günde 3x500mg Alıç ekstresi, diğer gruba kimyasal ilaç olan Kaptopril verilmiştir. Tedavi 8 hafta sürmüş ve Alıç ekstresi alanların kimyasal ilaç alanlardan daha etkili olduğu anlaşılmıştır. (ZP.2.94.78)

 29. Sena dedi ki:

  Kararsız kalınacak bir durum yok.Başkalarının sözü ile haraket etmediğimize göre yapılacak şey almak ve denemek. Daha denemeden onlarca söz… Ben satın almadan önce faydalarını okudum inandım ve aldım. Alırken de en fazla 150 tl gidecek zaten 150 tl lik harcamalar öyle ya da böyle yapılmıyor mu? Atla deve değil, en nihayetinde 150 tl. dedim.Denedim ve sonucunu gördüm. Gayet de memnunum. Beni ne haklarında çıkan yazılar ve yorumlar ne de başkalarının olumsuz tecrübeleri ilgilendiriyor. Her beden ayrıdır her bedenin tepkileri de ayrıdır. Düzenli ve doğru kullanmak da önemli. Bence bizim toplum hem çok konuşuyor hem çok olumsuz hem de çok önyargılı.Hastalıgın tedavisinde düşünce gücü ve enerjisi yön verir hastalıklara. Saçma sapan umutlardan bahsetmiyorum ama söz konusu üründen memnun olanlar varsa demek ki bu ürün toptan karalanamaz ve yok sayılamaz. İsterseniz en güvendiğiniz labratuarlarda kendi adınıza dünyanın en önemli doktorlarına ilaçlarınızı hazırlattırın düşünceniz olumsuz ise hiçbirinden fayda göremez, şifa bulamazsınız! İlacın beden üzerindeki etkilerini anlamak için doğru kullanım, inanç, olumlu düşünce ve sabır gerekir.Tüm bunlardan sonra haydi bir daha yorumlarımızı yapalım.

 30. erdem dedi ki:

  Mehmet Kılıç bey madem bu ilacı kullandın faydasını gördün orjinalini nereden buluruz onuda söyle bi zahmet

 31. ALİ TOPRAK dedi ki:

  yaw ben bu ilacı aldım(panax) birde yanında reishi mantarı diye başka bi ilaç aldım benim sorunum böbrekle bana bu ikisini 3 ay kullan sonra tahlillerini bana gönder dedi mustafa eraslan tabi ne kadar doğru ben burda yine başka bir doktora sordum o doktorda hacette tıp mezunu ama doktorluk yapmıyor böyle bitkisel ilaç satan dükkanı var eşi de doktor ve hastahanesi var ürolog eşi yani bana güvenilir geldi bu kadar doktorda sahtekar olmaz ya bana iyi gelebilirde gelmeyebilirde dendi ama yan etkisinin olmayacağının garantisini verdiler ama bilmiyorum nasıl yapsam yardımcı olursanız çok sevinirim

 32. yılmaz kaplan dedi ki:

  ben sağlık sektöründe çalışıyorum 45 yaşındayım.kollarımda saplanma şeklinde noktasal ağrılar vardı.kolestrerolüm 300 civarında.bu panaxtan aldım 2 haftadır kullanıyorum ve ağrılar kayboldu şaşırdım gerçekten.

 33. mustafa oflaz dedi ki:

  helede biri ordan çıkmış sakın kullanmayın diyo sanane menfaitçiler yediginiz yetmedimi milletixxx

 34. mustafa oflaz dedi ki:

  bülent ercemiş koministi laf kalabalıgı yapma adam adam gibi adam menfaitçi kurban olun lan adama

 35. Mustafa Kibar dedi ki:

  Prostat ölçümlerim olacaktı üst yazımdaki…

 36. Mustafa Kibar dedi ki:

  Sayın Dr. Mustafa Eraslana ait PANAX Kibaral'ı 1 ay boyunca dedikleri gibi kullandım. Sonuç: Açlık kan şekerim 400 lere çıktı ve prostat ölçümlerim sınırın 2 katını aştı.
  PANAX Kibaral Bıraktıktan 1 ay sonra ise SONUÇ:
  Açlık kan şekerim 90 larda ve prostat ölümlerim olması gerek atıyorum 10-100 değerine göre 50 şu anda. O ilacı bıraktıran doktoruma ne kadar teşekkür etsem azdır. panax Kibaral beni belki de öldürecekti, bilemem.

 37. DAVUT ATLIHAN dedi ki:

  ANNEMİN BYPAS OLMASI GEREKİYORDU. DR MUSTAFA ERASLAN IN PANAX INI KULLANDIK. ŞU AN ÇOK ÇOK İYİ. KALP İLAÇLARINI DOKTOR BIRAKTIRDI ARTIK.

 38. Ömer kaya dedi ki:

  Asıl kimyasal ilaçlarla ölüyoruz. Doktora gidyosun doktor ilacı sana ezscacının tanıtımına gore verir oda şöyle olur yeni bir grip ilacı cıkar , doktora giderler bunu tavsiye edin derler ezcacılar yemek yedirirler ürünü pazarlarlar dopktorlarda şüphesiz her grip olana o ilaçtan verir ama ilaç kimyasaldır. Bu ülkede eğer ezcaneye gidip en ağır antibiotik ilacını reçetesiz alabılyosanız asıl bu suçtur beyler bitkiselden şaşmayın…..

 39. Gamze Çelik dedi ki:

  Buradaki yorumların çoğunu cematin adamaları yapıyor ve maksatlı, Bu ürünlerden ölenler bile var.Ömer Çoşkunun Üretiği Panax ekstre işçermez ot içerir ve Mustafa Ertaslamnın ürünü ise kimyasal madde içerir. Bu nedenle Ömer Çoşkunun Panaxsı faydalı veya zararlı değil, fakat Mustafa Ertaslanın panax tehlikeli çünkü kimyasal kan sulandırıcı içerir.Artı Bu Mustafa Eraslanın ürünü 2 defa Sağlık Bakanlığınıca yasaklanmıştır fakat kanunda ki boşluklardan dolayı satışına devam edebiliyorlar

 40. İ.F.K dedi ki:

  15 yıl önce bir kişinin çoban çökerten otunu topladığını görmüştüm. Bu otu kurutup Amerika'ya gönderiyormuş. O zaman otun kalp damarlarını açtığını söylemişti. Panax içinde de aynı ot var. Aslı varsa bir yakınım bu otu içerek anjiyo olmaktan kurtulmuş? Bence o kadar para vermeyin. Otu demleyip demleyip için.

 41. mahmut yıldız dedi ki:

  ben 2 yıldır bahar alerjisi yaşıyordum. clarinese diye bir ilaç kullanıyordum hapşırıktan ölmemek için. birgün eve gelen doktor neden bunu içiyorsun bu karaciğerde birikir dedi. prospektüse baktım böbrek ve karaciğerdeki etkileri bilinmemktedir yazıyor. halbuki ilaç sb onaylı ve bana doktor yazmıştı. sonra panax ve reisi mantarı kullanmaya başladım. günde 1er tane alıyorum. hapşırık kalmadı. tavsiye ederim.

 42. mustafa mert dedi ki:

  4 aydır kullanıyorum panax,reishi mantarı ve romaflex bence doktora gerek yok gece 3 te yat sabah 7 de direk gibi kalkarsın ve hiç bir yorgunluk yok.romaflex babama da aldım kireç için ayanı kaldıramıyordu şimdi yürüyor sokaklarda.ben memnunum sizde memnun kalırsınız hiç vakit kaymetmeden kullanmaya başlayın derim

 43. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  mmesut bey sizde ozaman sadece bir hastanın ilaç öncesi ve sonrası tetkiklerini yayınlayında bizde inanalım

 44. Murat DİZDARCI dedi ki:

  Benim yaşım 42 sol bacağımda sigara kaynaklı olduğunu sandığım bir ağrı vardı..Çok şükür bu zamana kadar hiç doktora gitmedim,DR.Mustafa Eraslanın Panaxından aldım,biraz öncede 4 .kutuyu sipariş ettim,yasak masak yok,aslan gibi siparişimi verdim,..Geçen sene sinüzit yüzünden 1 kutu antibiyotik aldım,fiyatı 38.50…Tam 1 sene sonra yine aynı ilaç kullanmak zorunda kaldım,şimdi aynı ilaç 15.80..Bu neden dedim eczacıya,hükümete küfretmeye başladı,indirdiler fiyatı aşağıya dediler…Dalga geçer gibi….Kimse bu adamlara şarlatan demiyor,eczacıya şarlatan demiyor,ilaç firmasına şarlatan demiyor,kimse burdan onlardan bahsetmiyor,adamın çıkardığı Panaxa şarlatan diyor…Biriniz lütfen araştırsın,hatta google a zakkum Ziya yazsın…Bu adamada zamanında büyük doktorlarımız ve eczacılar birliğimiz şarlatan demişti,bakın şimdi Ziya Bey A.B.D de hangi üniversitede,bakın ilacı için Amerikan Sağlık Bakanlığı onayı çıkmışmı,çıkmamışmı?Zamanında sitelerinde tüm raporları yayınladıda ne oldu?Tüm hastaları isim isim yayınladı kanseri yendi,şimdi Amerika kaptı…Hala burada Dr.Mustafa Eraslanın doktorluk diploma notları vs..yayınlanıyor,adam doktor olmasaydı,Tabipler Odasından istifa ettim dediğinde Tabipler Odası neden yalan söylüyor demedi……Ben buraya kendi ismimi çekinmeden yazıyorum….Biraz yapıcı olalım,1 doktora muayeneye gidince adam en az 150.00 tl alıyorlar,alsın helal olsun,ama burda 1 kutu PANAX a 100.00 tl çok demeyin…..Ayrıca ben ne zaman arasam telefona çıkıyorlar….

 45. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  3 bitkisel ürüne yasak!
  Sağlık Bakanlığı 81 ilin valiliğine yazı göndererek 3 bitkisel ürünün satışının durdurulmasını istedi.Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'ndan 81 il valiliğine gönderilen yazıda, Dr. Mustafa Eraslan'ın tanıtım ve pazarlamasını yaptığı 'Clavis' ve 'Clavis Panax' adlı ürünlerle, Dr. Ömer Coşkun'un tanıtım ve satışını yaptığı 'Klavis Panax' adlı ürün hakkında Sağlık Bakanlığı'na birçok şikayet ulaştığı belirtildi. Birçok televizyon, radyo kanalları ve internet sitelerinde endikasyon belirterek yapılan tanıtımlarda gerçeğe aykırı beyanlarda bulunulduğu, halkın istismar edilip yanıltıldığı, herhangi bir tedavi etkisi olmayan ürünlerin para karşılığı satılarak menfaat temin edildiği, ayrıca halkın sağlığının tehlikeye düşürüldüğü kaydedildi.

 46. ALi Dan dedi ki:

  yalan söylüyo 3 ay kullandık hiç bi faydası olmadı.. zararını bilmiyoruz artık

 47. dürüst insan dedi ki:

  Hasan ali acar bey merhaba. Öncelikle çok geçmiş olsun rahatsızlıgınız neydi acaba. belirtirmisiniz.
  damar tıkanıklığımı yoksa başka birşeymi

 48. hasan ali acar dedi ki:

  5 sene içinde, özel-devlet-ssk-yabancı-yerli gitmediğim hastahane-dr kalmadı-verdikleri ilaç ve iğneler, ecza deposu kadar hiç bir fayda göremedim, rahatsızlığım daha çok arttı. yürüyemez hale geldim. en son, inanmıyordum, en son çare, bitkisel destekli ilaçlardan fayda gören bir arkadaşımın tavsiyesiyle, dr. eraslan aradım. panax 3 kutu teklif ettiler, ben 1 kutu denemek için aldım şükür allahıma 1 ayda turp gibi oldum. pastadan pay alamadıkları için, yasaklar konuluyor..peki yasal denilen ilaçların, %50 sinin bir işe yaramadığını biliyormusunuz, onlar biliyorlar. pazar daraldı..halk doğa bitki takviyeli ilaçlara yöneldi.

 49. MUSTAFA ÇİÇEK dedi ki:

  sayın teb üyesi doktor arkadaş sen nasıl ilim adamısın,yapmış olduğun açıklamayı bir okurmusun cümlelerin "olabilir" diye bitiyor,bilim adamıysan önce çalışmanı yap içeriğindeki maddeler nekadar kullanılmış,kimyasal madde varmı araştır öyle bilgilendir.BİR TAKIM TİCARİ KAYGILARINIZDAN DOLAYI İNSANLARI KANDIRMAYINIZ.SİZİNDE O İNTERNET SİTELERİNDEN YAYIN YAPANLAR KADAR PARA GÖZ OLDUĞUNUZU BİLİYORUZ.TÜM İLAÇ FİRMALARININ DERDİ PARADIR.ÇÜNKÜ VERDİĞİNİZ İLAÇLAR TEDAVİ ETMİYOR,İLACA BAĞIMLI OLARAK YAŞAMAYI SAĞLIYOR.DEVLETİ VE MİLLETİ SOYUYORSUNUZ.BİLİM ADAMIYSANIZ TEDAVİ ETTİĞİNİZ HASTAYI İLAÇ KULLANMAKTAN KURTARMALISINIZ.HER İLACIN BİR YAN ETKİSİ MUTLAKA VAR DEĞİLMİ.SAYGILAR…..

 50. recep dedi ki:

  paraların nerde kullanıldığından sana ne beeeee.

 51. naim terli dedi ki:

  Benim beyin damarındaa pıhtı var dediler Kalp damarlarımda herhangibir tıkanma yoktu. bende 2 kutu panax aldım beyin damarlarıma faydası olur diye düşünmüsdüm.
  Ama 2 kutu daha bitmemişti ki ben yol yürü,yemez oldum doktora gittigimde efor testine ve ilaçli sinti sonucunda damarlarımdan tıkanıklık olacabilecegini bunu anjio ile belli olacagını söylediler. Anjio oldum 3 ana damarın birisi %99 tıkalı balonla açıldıktan sonra stend konulmuş başka bir damar ise %34 tıkalı imiş bu damarda açılmış.
  Benim temiz olan kalp damarlarım panax ile tıkanmıştır.

  Sakın bu para tuzaklarına düşmeyin.

 52. Aytaç Batum dedi ki:

  arkadaşlar Haydar BAŞın kurumlarından uzak durun. Eski çalışanlardan birinin açtığı alacak davasında sahtecilik yaparak devleti dolandırdıkları ortaya çıkmış

 53. ali dan dedi ki:

  devlet filan yok arkadaş

 54. musa dedi ki:

  Bu PANAX adlı ürün ve sahipleri hakkında DEVLET ACİL OLARAK İNCELEME BAŞLATMALI VE SONUCU KAMU OYUYLA PAYLAŞILMALI BU ADAMLAR SAHTEKARSA PARALARINA EL KONULMALI VE CEZALANDIRILMALI DEVLET NEREDE

 55. murat degirmen dedi ki:

  merhaba ben murat 37 yasindayi kalp ameliyati oldum iki tane kapali damara stent takildi. diger iki damarimda %60 ve %70 daralma var. dort kutu kibarli panaks aldim ve bugun kullanmaya basladim. gelisme olursa yazacagim.HADI HAYIRLISI

 56. umur dedi ki:

  halam kullandı elinde bir kutu kaldı hiç bir faydasını görmediğini söyledi.bir kutuda bitsin neticeyi buraya yazarım

 57. İlhami ERDOĞAN dedi ki:

  Ben 3 kutu kullandım, ilk iki kutuyu 119 liradan 3 ncü kutuyu 100 liradan aldım. İlk kullandığım zamanlar psikolojik herhalde ya da içindeki bazı bitkiler iyi hissettiriyor. Şimdi 2 ayı geçtim kullanamıyorum. Hayatımda ilk defa sol elimin serçe paramağında yoğun iltihap birikti, tırnak düştü düşecek, şu anda sağ elimin işaret ve orta parmak ile sol elimin orta parmak hizası karıncalı . Ayaklarıın büyük parmak ve yanında ki parmak karınclı. Beni aradıklarında söyledim hiç bir şey diyemediler. Ürünüde almadım bir daha. Bir kaç gün önce de omega 3 hapı için aradılar, kaç lira dedim 50 lira dediler. İneternetten ve çevremden araştırdım aynı özelliklere sahip hap 19 ile 30 lira arası. Bence de Mustafa ERASLAN denen şarlatan gibi geliyor. Ben 50 yaşındayım lised atletizim, karate, leriki zamanda Kung fu yaptım. 23 sene oldu sigarayı bıraktım… Burada gerçek adımı soyadımı yazdım. Emekliyim, kahve alışkanlığım yok. Şu anda Aydın ilinde yaşıyorum. 46 sene İSTANBUL'da yaşadım..

 58. yusuf eren dedi ki:

  haydar dan kimseye hayır gelmez. uzak durun

 59. ali dan dedi ki:

  hala ne sitesinde nede başka bi yerde önce ve sonra anjiyo v.b sonuçları gibi bi şey yayınlamıyor meltemde devamlı eski kayıtları gösterip duruyorlar .

 60. Aytaç Kurtuba dedi ki:

  Annem dini kanalları seyreder sürekli ben de o yaşlı olunca karışmam internette vakit geçiririm , derken bi kanalda reklamı görünce bana bu ilacı al dedi , baktım aradım , annemin yaşını kullandığı ilaçları söyledim hastalığını da , telefondaki kişi de bana 2 kutu Panax 2 kutu Romaflex gönderelim 400TL dedi , ben de iyi madem dedim … Sabah oldu başka bir dini kanalda annem aynısını görmüş çağırdı bak bak diye , bi de ne göreyim dün akşam 1 kutu Panax 100 TL bu sabah başka bir kanalda 2 kutusu 100TL … Allah Allah dedim ne oluyor yahu , sonra açtım internette araştırmaya başladım … İlk önce Mustafa Eraslan bu ilacı çıkarmış anladığım kadarıyla , sonra Ömer Coşkun , üçüncü olarak da şu Lokman Hekim dedikleri bir adam var ya o sanırım … Neyse İlk çıkaran İkinci çıkaranı mahkemeye vermiş ürünler taklit diye polis operasyonuyla piyasadan sözde toplatmış … Ama internette ve tv kanallarında her ikisinin de sayısız reklamı ve satış kanalı söz konusu hala … Ben anlamadım bu olayı , iki bitkisel takviye ilacı da aynı içeriğe mi sahip , eğer öyleyse niye ikinci üretici yarı fiyatına satıyor bu ürünü ( telefonda anlatıldığına göre ikinci üreticinini ürününde mısır püskülü biberiye varmış 🙂 … Her ikisine de sipariş vermiş oldum ama kargo kapıya geldiğinde ikisini de kabul etmeyeceğim geri göndereceğim … Bu konuyu iyice araştıracağım ve özellikle tanıdığım insanlarda bu ürünleri kullanan var mı onu araştıracağım , ondan sonra birebir sorduğum kişiler fayda gördüm derlerse doğru kişiden satın alma yoluna gideceğim … Sizde böyle yapın çünkü bu bitkisel takviyeleri alan çok insan var çevrede … Boşu boşuna yanlış yere para vermeyin böylece … Bir de eğer bu yazılanları bu ürünlerin üreticileri okuyorlarsa bana dikkat etsinler ; Bir ürün üretiyorsunuz para kazanacağız diye dörtyüz kişiye bayilik dağıtıyorsunuz , böyle saçma şey olmaz , ya adam gibi siz kendiniz satın sorulara muhatap siz olun yada bit pazarında ürün satıyormuş gibi kendinizi değersizleştirmeyin , ondan sonra da insanlar hakkınızda böyle konuşunca üzülmeyin , suç sizde , madem bir ürün ürettiniz adam gibi tek bir kanaldan siteden satış yapın , bizi şapşal kendiniz şarlatan yerine koydurmayın ne diyelim başka …

  Az önce de sipariş verip iptal ettirmek istediğim yerden aradılar beni , burada yazdıklarımı okuduklarımı anlattım , bu iş bu ürün bit pazarına dönüşmüş durumda dedim , bu anlattıklarımı üzerine alınma müdürlerine amirlerine ilet hatta telefonumu dinlet dedim … Eğer ürününüz doğru bir ürünse bile bu şekilde bilmem kaç yüz internet sitesi ile onlarca tv kanalında panax çaşitleri ile insanların güvenini kazanamazsınız dedim … İnsanlar bunu üreten kişilere şarlatan diyorlar dedim , derhal bu durumu düzeltin dedim , yani ortada büyük bir güvensizlik söz konusu , bu işi tek bir merkezden yapın dedim … Hadi ben ürünü aldım ama hangi site kiminle muhatabım nereden bileyim dedim … Mustafa Eraslan kendisi okumayacaktır bu yazdıklarımı ama adamları okur herhalde , ey bahsi geçen insan eğer gerçekten doğru bir iş ve doğru bir ürün ortaya çıkardığını düşünüyorsan dediklerimi dikkate al , araba galerisi gibi dükkan dükkan misali yüzlerce sitede kiminle muhatap olduğumuzu bilmeden bu ürünlerin satışı yaptırma ! Her aradığımız yer biz bayiyiz şuyuz buyuz , ara sıra Mustafa Eraslna bize de geliyor vs diyorlar … Nasıl bir şey anlamadım doğrusu … Siparişlerimi iptal ettirdim dediğim gibi … Herkes çevresinde kullananlara danışsın bunu çekinmeden yoksa yanılırız arkadaşlar , paranız boşa gitmesin …

 61. hüseyin dedi ki:

  hasan tombak xxx

 62. hüseyin dedi ki:

  fatma öztürk dolaxxx

 63. Dürüst insan dedi ki:

  Hani arkadaşlar bu yayınlar medyada yasaklanmıştı. Nasıl oluyorda STV de çıkıyor. çok garip yani.
  Dürüstlük bitmiş arkadaşlar. Kimseye güven kalmamış. Lütfen rica ediyorum. para için. kazanç için. gariban insanların saglıgıyla ve parasıyla oynamayalım. Yorum yazan arkadaşlara da ricam. lütfen dogru şeyleri yazın ki kullanacak olan arkadaşlarımıza yardımcı olalım. herkese saglıklı günler

 64. Hasan dedi ki:

  O zaman STV yayınını izleyin

 65. ALi Dan dedi ki:

  ne zaman bi televizyon kanalında görsem hep eski banttan yayınlar kendisi aralık ocak aylarında yayınlayacağını söylüyodu gülgün feyman a bu önce ve sonra raporları nisan ayı geldi hala hiç kanalda rastlamadık sen ne zaman seyrettin ayrıca interntte de bulamadım hasan

 66. ali dan dedi ki:

  henüz öyle bir programa rastlamadık

 67. Hasan dedi ki:

  Sayın Ruhi Gerçek.Geçen gün Stv'de Dr. Mustafa Eraslan bu raporlara yer verdi.Öncesi ve sonrası şeklinde.Ben kullanıyorum ve memnunum.

 68. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  bütün kabahat sağlık bakanlığında topluma zarar verebilecek bitkisel ürünleri incelemeli onay vermediğini men etmelidir.Dr. olduğunu söyleyen kişiler tv.de ilaç tanıtıyor ve dünyada damar tıkanıklığında devrim yapan bir ilaç bulduğunu söylüyor s.bakanlığından tık yok yahu bu milletin sağlığı sizi ilgilendirmiyorsa neyi ilgilendiriyor çağır doktoru( bu kişi sizden izinsiz doktorluk zaten yapamaz)al ilacını incele söylediği doğruysa göklere çıkar yalansa diplomasını yırt.

 69. Fatih Kan dedi ki:

  Panax ürünlerinin ne kadar yararlı veya zararlı olduğunu bilmem. Ama çok iyi bildiğim bir şey varsa o da bu eczacı tayfasının kârlarını azaltacak her türlü harekete karşı ortak bir bilinçle saldırdıkları ve o hareketi sindirmeye çalıştıklarıdır. Eğer çok ciddi bir rahatsızlığınız varsa size tavsiyem öncelikle bitkisel çözümleri denemenizdir. Önce ilaç kullanın diyorlar. Tümüyle fabrikasyon yöntemlerle üretilmiş ve içinde bin türlü kimyasalın olduğu ve yararları yanında yan etkilerine de katlanmak zorunda olduğunuz ilaçları dayatıyorlar. İlaç firmaları, doktorlar, eczacılar gibi kesimlerin tek dikkate aldıkları şey kazançlarıdır. İnsan sağlığı onlar için her zaman ikinci sırada gelmektedir. Dünyada çok az görülen rahatsızlıklarla ilgili hiçbir araştırma ve geliştirme yapılmadığını ve ilaç üretilmediğini biliyor muydunuz? Çünkü çok küçük bir kesime satılabilecek bu tür ilaçlar kârlı olmadığı için üretimi yapılmıyor. İlaç ve sağlık sektörünün insan sağlığına hiçbir önem verdiği yok. Hatta sürekli ilaç kullanmanız ve karlarının sürekli olması için ilaç içeriğini ona göre tasarlıyorlar. Geçici olarak tedavi ediyor yapılan ilaçlar ki siz sürekli satın alasınız. İlaç satışlarını etkileyen ve bir gecede birilerini zengin eden müdahaleler yapılıyor. Bu bazen bir salgın bazen de bir hastalığın yaygınlaşması olarak ortaya çıkıyor. Yani örneğin tarihte bir rahatsızlığın en çok görüldüğü bir yıl aralığı vardır. O rahatsızlığın doğrudan ilaç firmalarının müdahalesi ile yaygınlaştığından emin olabilirsiniz. Örneğin kalp rahatsızlıklarında damar tıkanıklığı çok yaygındır. Sizce margarin denen zehirin zararları bilindiği halde neden piyasadan toplatılmıyor. Margarinin hangi şartlarda nasıl üretildiğini görseniz hayatınızdan utanırsınız. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir.

 70. KA dedi ki:

  Sağlık Bakanlığımız bunca tehdit içerdiğini öne sürdüğü ürünleri neden alıp anında test ettirmiyor. Uygun laboratuvarlarımız mı yok? İnsanları muallakta bırakacaklarına içerisinde herhangi bir zararlı bileşen yoktur ya da vardır. Dr kontrolünde kullanılmalıdır vs gibi bilgi versinler. İnsanlarımızın sağlığıyla oynanmasına müsaade etmemek sadece suçlama yapıp kenara çekilmekle olmaz. Burada her iki tarafa da sözüm. Kimse yanlı olarak düşünmesin. Bakanlığımız inceletsin tüm şüpheli ürünler.

 71. sinan kaya dedi ki:

  sDdiyabet için sorduğumda damar açıcı ve d1 öneriyorlar. 2 kutu 119*2=238 tl
  238*6=1428 tl
  ve 6 ayın sonunda diyabetin tamamen biteceğini ve pankreasın eski haline döneceğini iddaa ediyorlar.bunlar tamamen safsata ve insanların duygularını sömürme .tetikçi 8-10 yorumcuda tutmuşlar habire gaz veriyorlar.iyileşen 1 hastanın kan değerlerini yayınlasınlar görelim.sakın inanmayın.para kolay kazanılmıyor.

 72. Emre dedi ki:

  Bir çok doktor bu tür ilaçlara sıcak bakmıyor arkadaşlar ona görede değerlendirmeye alalım.Ürün güvenliği hakkında hiç birimizin bilgisi olduğunu düşünmüyorum oyüzden işi bilirkişiler konusunda uzman olmuş kişileri dinleyip hareket etmeliyiz.Ürünü onaylayan tarım bakanlığı neyi onaylıyor bunu biliyormuyuz ? sadece ruhsat veriyor içindekilerin yanetki yapıp yapmadığınıda bile bakmadığına eminim tarım bakanlığı ticari olarak baktığını düşünüyorum acil olarak bitkisel gıda takviyesi adıyla piyasaya sürülen ürünlerin SAĞLIK BAKANLIĞIMIZ tarafından denetlenmesini istiyorum konuyla ilgili sağlık bakanlığına mail telefon ilede isteklerimizi bildirelim.Sağlık bakanlığından onaylı bi ürün olsa kesinle bi dakika düşünmem alırdım bu ürünü ama tarım olunca çelişkide kaldıgımı belirtmek isterim.Yinede siz tarım bakanlığı ile iletişime geçip ardından doktorunzla ürün hakkında bilgi alınız.Unutmayın ki en iyi doktorlar bilir.

 73. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  ilacı üreten sayın doktora sesleniyorum, yada buraya bakan onu tanıyanlar, lütfen iletsin.TV de isim vererek iyileştirdiği hastalardan bahsediyor işte biz iyileşmeyen değil, inanıp kullanmak için, sadece iyileşen hastaların ilaç öncesi ve sonrası tetkiklerini yayınlamasını istiyoruz, sadeca 1 dakikasını alacaktır lütfen bizim için bu kadarcık zamanı ayırıversin.

 74. Ruhi Gerçek dedi ki:

  Doktorların tetkikler sonucu verdiği ilaçlar cok mu güvenli, anneme yuksek tansiyon ilacı verildi seneler evvel, ilacı kullanmaya başladıktan 1 hafta kadar sonra apar topar tekrar yetiştirdik hastaneye. kullandıgı ilaca bakan doktor "bunu hangi dangalak verdi" diye ilk verilen ilacı masasına fırlatarak attı. şu an kullandıgı ilacı ise doktorun verdigi dozda aldıgında yataga dusuyor 1-2 saat dinlenmeden kendine gelemiyordu. bir gun ben farkında olmadan 1 doz eksik verdim, o gun yatmadan gecti. bana "sen naptında bugun kendimi kotu hissetmedim" diye sormustu. su an hala yarım doz kullanıyor. Bitkisel ilaclardan emin olamıyorsanız doktora ulaşana kadar tekrar tekrar arayın, hatta kalkın saglık merkezine gidin, üretim tesislerinin herkese acık oldugunu her misafirin gelip gorebilecegini soyluyor. sonuc da konu sizin saglıgını. Bu arada gecmiş olsun, inşallah bu ilac olmasa bile size uygun en iyi ilacı bulur en kısa zamanda saglıgınızıa kavusursunuz.

 75. ali bey dedi ki:

  ben şu an karasızlık içindeyim. gerçekten mustafa eraslan söylediklerini teyid edecek bir tane tetkik sonucu yayınlayamıyor;parasında değilim ya hastam zarar görürse;bu hastaların çoğu zaten ya enfarktüs geçirmiş ya da aday;ya da felç adayı..niye risk alalım ki elimizde ispat olmadan?

 76. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  sayın ruhi gerçek ben zaten böyle bir ilaca muhtacım ama şüpheciyim, biri tetkiklerini yayınlasa 10 kutu alıp içeceğim yani masal anlatmayı bırakıp gerçek bir tetkik yayınlasalarda bizde faydalansak, aksi halde kumar gibi bir şey, ya tutarsa mantığıyla hareket etmek bana göre değil.
  Başka taraftanda en basiti pazarcılar bile sattıkları meyvanın kaliteli olduğunu anlamamız için al ye beğenmezsen alma diyor peki bu firmalar neden bir hastanın bile tetkikini yayınlamıyor,ellerinde birçok olumlu sonuç olması gerekmezmi?

 77. şehmuz yüksel dedi ki:

  o 10 ay kullanıp yarar göremeyen arkadası merak ettim ben,faydasını görmemişte 10 ay niye kullanmış o kadar süre aklı başına gelmemiş mi,hayretler içerisindeyim..

 78. Ruhi Gerçek dedi ki:

  Mehmet Kılıç milletin derdinden sanane, kullanmayacaksan kullanmazsın, başkasının alması kullanmasından sanane inatla aynı şeyleri tekrar tekrar yazıyorsun. Git sana ne iyi geliyorsa o ilaca devam et, sana da kimse karışmaz niye bunları kullanıyorsun diye. Ardniyetli biri olmasan defalarca aynı seyleri yazarak saçmalığına devam etmezdin. bir gün sürekli camur attığın seylere muhtaç hale gelebilirsin.

 79. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  elimde tetkikler var diyenler bile yayınlayın deyince ortadan kayboluyor tüm sitedekilere tavsiyem burada tetkikler yayınlanmadıkça kesinlikle kullanmayın nineme iyi geldi arkadaşım iyi oldu gibi yazılara kesinlikle inanmayın.

 80. bir genç dedi ki:

  Bir komşumuz ayağından falan morarma vardı ameliyat bişeyler geçirdi tam ne geçirdiğini bilmiyorum ama sonra bu erarslanın panaxını içince 1 haftada morluk geçti düzeldi.Böyle olunca teyzem annem hemen sipariş verdiler.Annemde tansiyon yükseliği vardı baş ağrısı yapıyodu o geçti.Genel olarak baktığımda çok kişinin bu üründen fayda sağladığı görülüyor.Şifa Allahtandır bunuda unutmayalım herkes her sebepten aynı şifayı bulamaz….

 81. Sakir Eren dedi ki:

  arkadaslar bu panax "GINSENG" icermektedir.
  Ginseng maddesini bazi ilaclarla kullanmak cok tehlikelidir.
  Aksi takdirde ic kanamasi olma riski vardir.
  Veya ilaclarla etkilesme olabilir.
  Kaynak: "Derman Bitkileri" Yazar: Prof. Dr. Hüseyin Koc.

 82. Dürüst insan dedi ki:

  evet sayın sarıoğlu, mehmet kılıç beyin dediği gibi. tetkikleri yayınlayınki insanlar görsün. inansın. Eger bunu yaparsanız gerçek anlamda inandırıcı olur ve büyük sevaba girersiniz. sayenizde insanlar daha rahat kullanır.şüpheye düşmeden. sonuçda sağlık yani. hiçbirşeyin yerini tutmaz. allah herkese saglık sıhhat şifa versin

 83. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  sayın sarıoğlu, tam aradığımız kişisiniz, elinizde tetkikler var lütfen sitede yayınlayınki bizim gibi şüphe edip zarar görmemek için ilacı kullanmayanlara büyük iyilik yaparsınız
  eğer sizde bu tetkikleri yayınlamazsanız yazdıklarınızın doğru olduğuna malesef inanmayacağız.

 84. ömer sarıoğlu dedi ki:

  clavis panaxı yapan kişilerden Allah razı olsun babam 5 yıl önce baypasoldu ve 9 ay önce felç geçirdi 15 gün hastanede yattı ve yapılan birçok tetkik sonucunda boyun damarının (karotisin )%82 tıkalı olduğu buradan emboli (pıhtı) atması sonucu beyin damarında tıkanıklık oluştuğu ve ameliyat olması gerektiği söylendi fakat kronik böbrek yetmezliğide olduğu için bu ameliyatı yaptıramadık yani clavix panax dan başka çaremiz kalmadı bu ilacı 3 ay günde 3 tane değilde böbrek yetmezliği olduğu için günde 2 adet kullandık 3 ay sonra tekrar kontrole gittiğimizde yapılan tetkikler sonucunda boyun damarındaki tıkanıklığın %84 ten %50 ye düştüğü damarındaki bütün kalsifiye plakların yok olduğu , kan akış hızının normale döndüğü tesbit edilerek ameliyatlık bir durum olmadığı bize hayretler içinde söylendi ve bu bitkisel destek ürününü kullanmadan önceki ve sonraki dopler ultrason tetkikleri elimdedir.6 aydır bu ilacı babam kullanıyor şükürler olsun şu ana kadar bir sağlık sorunu yaşamadık umarım bundan sonrada yaşamayızbaşta dr.mustafa eraslanolmak üzere bu üründe katkısı olan herkese teşekkürlerr.

 85. mehmet karx dedi ki:

  ben bu panaxı 10 ay kullandım hiç bir faydası yok. 20 gün öncede bıraktım. sizi allah a havale ediyorum eraslan ve ekibi. dxxx yapıyorsunuz madem; en azından allahın adını kullanmadan yapın. allah korkusu olsa zaten yapmazsınız. o xxxx

 86. Dürüst insan dedi ki:

  evet mehmet beyin söylediği gibi. iyileştirdiğiniz bir hastanın tetkiklerini yayınlayın görelim. o zaman inanır ve kullanırız. ama şu ana kadar öyle bir şey yok. o kadar ısrara ragmen yok. Bu sonuçları yayınlamak o kadar zor değil yani. demekki inandırıcı degil

 87. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  clavis yayınla o zaman bi hastanın tetkikinide bizde alalım ilacı

 88. Dürüst insan dedi ki:

  Mehmet kılıç beye katılıyorum. ilaç öncesi ve ilaç sonrası tetkikjlerin yayınlanması lazım. eger yayınlamıyorlarsa bunda bir dolandırıcılık vardır şüphesiz. eger samimi ve dürüstseniz. yazılı sonuç yani canlı şahit gösterinki vatandaş size inansın. ama bunu gösteremezseniz. demekki gerçekçi degilsiniz.

 89. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  sitedeki arkadaşlar adamların tipine bakıp karar vermeyelim bu ilaçtan para kazananların bir tanesi bile tek bir hastanın ilaç öncesi ve sonrası tetkiklerini yayınlamıyorsa bunda bir yamukluk var demektir.

 90. Emre dedi ki:

  Bazıları olumlu yorum yazmaktalar.Ama bu yazılan yorumlarında panax satış biriminden olabileceklerinide aklımızdan çıkarmamak gerek.Mutlaka SAĞLIK BAKANLIĞI kontrolünde olmalıdır bu tür ilaçlar hap şeklindeki ürünleri en iyi test edip değerlendiren kurum sağlık bakanlığıdır.

 91. kad'r kara dedi ki:

  b'z'm m'let'm'z 'nanir zamaninda dem'rel azmi kandirdi m'let'/mustafa bey tabletten nasil dogal b'r 'lac olur aciklarmisin/ gelin ben'm ayamdak' kismin tikanmi; olan 3 damari ve varis' 'y' olmasini salayin d]nya alem 'nansin 10 kutu 'laci hemen al'm/mustafa bey ayamin durumunu gor]n bunun 'c'n 'sted'n'z adrese geleb'l'r'm /b'r ka. ;uben'zle g,r];t]m s'ze ula;mak '.'n olmaz g,r];emes'n d'yor b,ylem' yardimci olacaksiniz m'lete saygilar/

 92. Vusal eyvazov dedi ki:

  Men bir Dr olarak her kesin yazdigini okudum.Her kes kafasina gore bir weyler yazmis.Bazilari sahslara gore yorum yapmis bazilarida bazilarina inad nelerse yazmis amma bir hakikati unutmuslar.Burada bir ilacin her kese ayni derecede tesir gostermesi soz konusu bile olamasz.Yillarca birikmis sorunlarinizin bir kac haftada cozulmesini istiyorsunuz.Amma en iyi ihtimalda yalniz bir kac ayda size yardimi dokuna bilir.Misal olarak bir fakti soylemek istiyorum.Dunya kardiyoloqlari ve avrupa kardiyoloqlarinin kalp hastaliklarinda kullandiklari kimyasal urunler bile hastalarda kusurlu dolsima yol acmaktadir bunu butun kardiyoloqlar terefinden kabul edilmis bir durum.Bu uzden Dr mustafa Eraslan beye bu arasdirmalarinda basarilar diliyorum.Panaksala ilgili bunu soyleye bilirim ki arkadasimin annesi kullandi 4 aydan sonra dr tahlillerini yapdi neticeler inanilmaz.Sadece sabirli olub davamli kullanmakdi.

 93. ömer soyal dedi ki:

  sitelerinden 3 kutu calaviz panax aldım telefonum arızalı lütfen kargo ile veya mail adresime kullanımı hakkında bilgi yazınız dememe rağmen hemde defalarca bu tarz iletişim kurdum ama bir cümle olsun cavap alamadım. demekki amaç sadece ürün satıp para kazanmakmış sıradan bir aktar bile yaptığı bitkisel ilacım kullanımını tarif ederken 310tl verdiğimiz gıda takviyesinin kullanımının tarifini vermediler. yazıklar olsun diyorum başkada birşey demiyorum.

 94. can dedi ki:

  KALB VE DAMAR SAGLIGI VE DAMAR ACMAK İCİN KOGUK SUYU AKTARDA VAR KARABAŞ OTU ALIC YAPRAGI KEKİK CAYI DEMLEYİN BEN BUNLARI KULLANIYORUM RAHATLADIM

 95. Beşir yıldırım dedi ki:

  yaklaşık beş yıldan beridir sol bacağımda damar tıkanıklığı vardı doktorlar bu hastalığın hiç bir zaman iyileşmeyeceğini söylediler dört sene başta commadin olmak üzere çok değişik kan sulandırıcılar kullandım ve doktorlar ömür boyunca beni commadin (kan sulandırıcı) kullanmaya mahkum ettiler taki clavis panax la tanışıncaya kadar kibarlıyı aradım sorunumu onlara anlattım bana beş kutu panax kullanırsam hastalığımın tamamen geçeceğini söylediler sabırla ilacı söyledikleri şekilde kullanmaya başladım beşinci ayın sonunda fazla bir değişikliğin olmadığını gördüm bu arada kibarlıdan beni aradılar durumumu onlara anlattım onlar bana beş kutu daha kullanmam gerektiğini söylediler umudumu yitirmedim kullanmaya devam ettim yedinci kutudan sonra bacağım düzelmeye başladı şu an dokuzuncu kutuyu bitirdim bacağımdaki ödemler şişlikler geçti altı aydır commadin de kullanmıyorum günümüz tıbbının yapamadığını clavis panax yaptı şimdi gün boyunca ayakta olmama rağmen hiç bir şikayetim yok tşk. ler M. Eraslan

 96. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  sitedeki arkadaşlar adamların tipine bakıp karar vermeyelim bu ilaçtan para kazananların bir tanesi bile tek bir hastanın ilaç öncesi ve sonrası tetkiklerini yayınlamıyorsa bunda bir yamukluk var demektir ben kendi adıma bu sonuçlar yayınlana dek bu ilaçları almam ve şüphe ederim.

 97. halit dedi ki:

  bu panax 2 tane biri ömer coşkun diğeri mustafa eraslan diğer panaxlarda artık ne var bilmem ama bu 2 ilk sırada bende ömer coşkunun panaxı kullanıyorum bilmiyorum bana daha güvenilir geldi ALLAHtan korkan bir adama benziyor sahtekarlık yapacağını hiç sanmıyorum eraslan hocada muhterem birine benziyor onunda sahtekarlık yapacağını sanmıyorum ama bitki konusunda ömer hocaya daha çok güveniyorum bu benim görüşüm.

 98. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  sayın erdoğan bozdağ lütfen tetkiklerinizi siteye kopyalayın bizde görelim

 99. erdoğan bozdağ dedi ki:

  ben 2005 yılında kalp 35 yaşımda kalp krizi geçirdim .operasyon sonucu dört damarı değişti, by pass amaliyatından sonra damarlarımda daralma nedeniyle dört kez anjiyo oldum. daha sdonra panaxla tanıştım intenet sayesinde.her sene anjiyo olan ben panax kullandıktan sonra iki senedir damar tıkanma sorunu yaşamadım.

 100. volkan dedi ki:

  bu adamı defalarca izledim anlattıklarına bakıyorum kendi kendime lan diyorum bu adam salakmı bu çalışmalarını bilimsel bir yerde açıklasın nobel ödülü alsın,bi de dediğine göre derdi insanlığa hizmetmiş başka gayesi yokmuş,ürünleri tamamen bitkiselmiş falanmış filanmış…kardeşim senin bu bitki dediklerin nasıl bitkiymişki bu ilaç 100 liranın üzerinde oluyo.Madem derdin insanlığa hizmet versene bu ürünü makul bi fiyata kardeşim.Bi de bakıyorum memnun olanların yorumlarına bu adamdan çok daha iyi övmüşler,noktası virgülü yerinde cümleler yazmışlar.Hangi türk siteye yorum yazarken noktalamaya dikkat edre ki:) diyeceğim şuki bu adamlar doğru mu söylüyolar bilmiyorum kimsenin hakkına girmek istemem ama şöyle bişey var bu ülkede bu tip ürünleri satmanın en iyi yolu zannediyorum çıkıp televizyona iki ayet iki hadis söylemek.Yani bi araştırayım dedim ne yapacağımı şaşırdım almayı düşünenlere Allah yardım etsin.

 101. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  sayın sinan öz mademki bu kadar iddialısınız sizden sadece bir hastanın üniversite hastanesinden clavis öncesi ve sonrasını tetkiklerini yayınlamanızı istiyoruz sadece bir hastada olumlu sonucu görelim 5 kutu sipariş vermezsem namertim.

 102. SİNAN ÖZ dedi ki:

  Sayın adem bey; sende doktor değilsin, xxx desem ne yaparsın kalkar bana belgelerini gösterirsin değil mi peki sen körmüsün xxxısın yoksa çekemeyenlerden misin kimsin bana onu söyle o zaman. Adam profesör olmuş konuşuyorsun ya ayıp ayıp şunları bil ve gereksiz konuşma zırt, Profesörlüğe yükseltilmede; 1. (17.08.1983 tarih ve 2880 sayılı Kanunun 11’inci maddesiyle değişen şekli.) Doçentlik unvanını aldıktan sonra en az beş yıl, açık bulunan profesörlük kadrosu ile ilgili bilim alanında çalışmış olmak, 2. İlgili bilim alanında uygulamaya yönelik çalışmalar ve uluslararası düzeyde orijinal yayınlar yapmış olmak, 3. Bir profesörlük kadrosuna atanmış olmak, Gerekir. b. (29.05.1991 tarih ve 3747 sayılı Kanunun 3’üncü maddesiyle değişen şekli.) Profesörlük kadrosuna atama, 1. Açık profesörlük kadrosuna yukarıdaki şartları haiz doçentlerle, başka üniversitelerde en az 2 yıl hizmet etmiş profesörler atanabilirler. 2. Üniversitelerde veya yüksek teknoloji enstitülerinde profesörlük kadroları boşaldığında, rektörler boşalan kadroları ve o kadro ile ilgili olarak adaylarda aranacak nitelikleri, kadronun devamlı veya kısmi statüde olduğunu da belirterek ilan ederler. 3. Profesörlük kadrosuna başvuran adayların durumlarını ve bilimsel niteliklerini tespit etmek için üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsü yönetim kurulunca en az üçü başka üniversitelerden veya yüksek teknoloji enstitülerinden olmak üzere ilan edilen kadronun bilim alanıyla ilgili en az beş profesör seçilir. Bu profesörler her aday için ayrı ayrı olmak üzere birer rapor yazarlar ve kadroya atanacak birden fazla aday varsa tercihlerini bildirirler. Üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsü yönetim kurulunun bu raporları gözönünde tutarak alacağı karar üzerine, rektör atamayı yapar. Adamın ailesinden ödüllerine kadar hepsine sahtekar diyorsunuz adamın neler yaptığını araştır ha bu arada BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİYESİ DÜNYACA BİLİNİN BÜYÜK BİR ÜNİVERSİTEDİR. PROFESÖRLÜĞÜNÜ’DE ORADAN ALMIŞTIR. YAZDIĞI ESERLER BİR KERE ONU PROFESÖR YAPACAK DERECEDEDİR SEN NE AYAKSIN YA MUSTAFA ERASLAN KONUSUNDADA 0212 553 13 33 LÜ NUMARAYI ARADIĞINIZ SİPARİŞ VERDİĞİNİZDE RAPORLARINIZI ÇEKTİRİN ÜRÜNÜ KULLANDIKTAN SONRA TEDAVİ SÜRESİ BİTTİKTEN SONRA İKİ RAPOR ARASINDA İYİ YÖNDE İLERLEME OLMADIĞI TAKDİR TÜM ÜRÜNLERİNİZİN PARASINI İADE EDİYORLAR HANGİ FİRMA YAPIYOR SİZ GİDİN xx ELŞTİRİN. xxxx PAPAZINIZA İNANIN 12 TANE xx AJANI TARAFINDAN KORUNUYOR ONA SALLAYIN HAYDAR BAŞIN MAHREMİNE LAF ATMAYIN ADAM ADAM Kİ BAKIYOR SİZ BAKAMIYORSANIZ GÖNDERİN ANANIZI BACINIZI ONLARA’DA BAKSIN EDEPLİ OLUN BU LAFIMDAN SONRA KONUŞMAYIN ARTIK İSTERSENİZ MAHREMİYLE İLGİLİ, BU ARADA SİZLERİN HEPSİ EVİNDE RİSALE ELİNDE xxxxx OLANLARDANSINIZ BÜYÜK İHTİMAL, BAŞKA SORUNUZ VARSA ONLA İLGİLİ mail atın. ADAM OLUN KAFİRMİSİNİZ BİR MÜSLÜMANA İFTİRA ATIYORSUNUZ SİZ BİZ YOK ALLAH VAR SİZ YANLIŞSANIZ KABUL EDİN BİZ YANLIŞSAK BİZ KABUL EDERİZ TAMAM MI xxxx.

 103. Dr. Adem B. dedi ki:

  Kibarlı sağlık ürünleri kamuoyunda sahte profesör ve sahte şeyh olarak bilinen Haydar Baş ve onun baş müritlerinden Abdullah Kibarlının ortaklığınındadır. Mustafa eraslan ise Haydar başın adamlarındandır. Sadece pretisyen hekimdir. Hiç bir uzmanlığı yoktur. Burdaki yorumları iyi okuyun. Paranızın ve sağlığınzın kıymetini bilin. İlacı test etmediğim için iyidir yada kötüdür demiyorum. İyice araştırdıktan sonra alın diyorum sadece.

 104. Fatmanur Erol dedi ki:

  BU İLACI SAKIN KULLANMAYIN BENİM ANNEM KALP HASTASI VE KALBİNE İYİ GELİR DİYE BU İLACI ALDIK İŞE YARAR DİYE BABAM 3 KUTU ALDI VE ANNEM KULLANDIKTAN SONRA HASTANEYE KALDIRDIK BEN ARAYIP ANNEME İYİ GELMEDİĞİNİ SÖYLEDİM İADE ETMEK İSTİYORUZ DEDİM ALAMAYIZ DEDİ BARİ DİĞER 2 KUTUYU ALIN DEDİM OLMAZ DEDİLER HİÇ BİR ŞEY YAPMAZ ANNENİZE DEDİLER YA KADINI HASTANEYE KALDIRDIK DEDİM ADAM Bİ ŞEY OLMAZ BU BİTKİSEL DEDİ LANET OLSUN SİZE DE İLACINIZA DA DEDİM KENARDA DURUYO ÖYLE İNSAN DEĞİL ONLAR YA GERÇEKTEN DEĞİL…

 105. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  Böyle bir ilaç bulunsa bırakın bulanı o ülkeyi kalkındırır petrol bulacağımıza böyle bir ilaç bulalım daha iyi…

 106. AYŞE DEMİRCİ dedi ki:

  Kalp damarlarımda tkanıklık biri olarak damar açıcı bitkilerin çoğunu inceledim ve kullandım.Bitkiler doğru ve dozunda kullanılırsa tabiiki iyileştirici etkileri var, ben bitkilerin gücüne inanan ve kullanan bir kişiyim.Ama bunların etken maddeleri,birbiriyle etkileşimleri de çok önemli bence.Yıllarca araştırılması,bir ilaç gibi etkisinin kanıtlanması gerekir.CLAVİS PANAX ürününün içindede sağlığa çok faydalı olan ginsensg,damar açıcı özelliği olan çoban çökerten gibi bitkiler var ve bir gıda takviyesi olarak her bitki gibi tarım bakanlğı izinli.DR. MUSTAFA ERASLAN BEY, CLAVİS PANAX adlı ürünü bir ilaç gibi damar açıcı olarak tanıtıyor.Benim Doktor Beyden ve Kibarlı ürünlerinden isteğim bu ürün gerçekten tıkakalı damarları gerçekten açıyorsa bilimsel olarak kendilerini kanıtlamaları,gönüllü hastaları önceki ve sonraki tetkiklerini kamu hastanelerinde inceletip halka duyurmaları ve gerçekten damar açıcı özelliği kanıtlanırsa Sağlık Bakanlığındanda onay almaları ve insanlığa hizmet etmeleri ve Türk halkındaki soru işaretlerini de ortadan kaldırmalarıdır.Bende üç kutu kullandım fakat değişik olumlu ,olumsuz yorumlar üzerine altı kutu kulansam mı, kulanmasam mı? Tereddüt ediyor,ilgililerin bizleri en kısa zamanda böyle hayati konularda aydınlatmasını,sağlığımızı tehlikeye atmamaları konusunda daha duyarlı olmalarını temenni ediyorum.Birde KİBARLI ürünlerinin fiyatlarını incelediğimde her ürünün etken maddesi ayrı olmasına rağmen fiyatları hep aynı 119 TL. ve pahalı.Her hastanın ulaşamıyacağı fiyat ve acaba damarlarımı gerçekten açar mı?Tüm bu karışıklıkların ;kafamızdaki soru işaretlerinin en kısa sürede çözülmesini; Doktor Bey ve Kibarlı ürünlerinden rica ediyor;saygılar diliyorum. 30.01.2012- Saat:20.50

 107. mehmet kılıç dedi ki:

  sitede bir sürü palavra var bana yaradı diyen herkese ilaç öncesi ve sonrası tahlillerinizi lütfen siteye koyun dedik bir tane bile yok demekki hepsi yalan doğru olsa neden koymasınlar yada firma hiç olmassa bir hastanın tahlillerini buraya koyardı bütün bunlara rağmen aldatılmak isteyen varsa onada söyleyecek sözüm yok.
  Böyle bir ilaç bulunsa bırakın bulanı o ülkeyi kalkındırır petrol bulacağımıza böyle bir ilaç bulalım daha iyi…

 108. Murat Baloğlu dedi ki:

  Ben ilacı ne aldım, ne içtim. Yorumları okudum. Tek bir sonuca vardım. Hayırlı işler dr. Mustafa bey. 2 tane otu karıştır, presle, plastik kutuya doldur, fiş yok fatura yok; 10 liraya malettiğini 110 liraya çak garibim saf milletime. Ne idüğü belirsiz danışmanlarınızda en az 6 kutuya bağlasın milleti. Ne güzel memleket.
  Bu ülkenin dindar kesimini etkilemek dünyanın en kolay işi. Cemaat ve biatın esas olduğu toplumda 1 tane kanaat önderinin "bu iyidir alın bunu" demesi bizim topluluk (toplum diyemiyorum) için yeterlidir.

 109. Yeşil Çayix Karabaşax dedi ki:

  her gün 2 fincan yeşil çay gündüz, her gece yatmadan da 1 fincan karabaş otu için…

  şarlatanlara kanmayın…

  ayrıca bulabildiğiniz kadar alıç yiyin.

 110. Murat Deniz dedi ki:

  Zaten karışık olan kafamı daha da karıştırdınız… Kalp damarlarında daralma olan bypassa da stend takmaya da direnen bir hastayım… İstiyorum ki bir ilaç tedavisiyle damar sağlığını koruyayım… Gelen yorumlar çok da net değil… Bu ürünün sahtesini kullanıp sonuç alamamış da olabilirler , ilacı kullandıkları halde sigara içmeye , aşırı tuz kullanmaya , yağlı yiyeceklere devam etmiş olabilirler… Yani çok da net ifadeler yok bence… Anlayacağınız bu kadar okuduktan sonra bir fikir edinemedim bu yorumlardan… Tıkalı damarları açmaya yönelik başka önerileri olanlar yazarsa sevinirim… Böyle bir tek yorum okudum… Sayın A. Cihangir Eren hem başka bir formül vermiş hem de telefonunu yayınlamış… ( 30. 10 . 2011 ) tarihli yorum… Bu tür önerileriniz varsa yazın lütfen… saygılar…

 111. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  sayın serdal demirel ilacı kullandım olumlu sonuçlarını gördüm diyorsunuz demekki ilacı kullnmadan önce ve sonra tahliller yaptırdınız burada tahlil leri yayınlamanız bizimde ilaca güvenmemizi sağlayacaktır lütfen ilaç öncesi ve ilaç sonrası tahlillerinizi siteye kopyalayabilirmisiniz.

 112. serdal demirel dedi ki:

  yaşım 41 ben kendim kullandım gögüs agrılarım ve düşmeyen kolestrol ve triglerisid yüksekti.şu an ikiside düştü.fazlasıyla rahatladım.babam şeker hastasıydı.sol ayağı kesilecek dendi.şimdi yarası kapandı.rahatladı.yürüyebiliyor.bunları yaşayıp görünce eşe dosta tavsiye ettim.ve almalarına yardımcı oldum.doktorlarımıza saygımız sonsuz fakat son care denilen şey deniyor insan allah dert verince derman aranıyor.ama bende clavis panaxın pahalı olduğunu ve aydınlatıcı bilgi ve fatura olmadığı celişkili kullanım önerildiğine şahitim.eksiklikler var şifa allahtan ama gerçekten faydasını gördüm.tavsiye ettim cevreme.fakat bende mustafa doktor dan şunu yapsın isterim.muayane açsın gözetimli hastalara baksın insanların aklındaki soruları cevaplasın.birde kendi insanımıza güvenmemek gibi küçümsemek gibi hastalığımız var onun için milletçe yerimizde sayıyoruz.saygılarımla.karışık oldu ama düşüncelerimi ve yaşadıklarımı yazdım.ankara etimesgut..emirlerden..

 113. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  sayın alper kaya fiyatını düşürün diyeceğinize neden üç adet hastanın ilaç öncesi ve sonrası tetkiklerini yayınlayın demiyorsunuz.
  Bu tetkikleri bir üniversite hastanesinde yaptırıp yayınlasınlar sonuçlarda dedikleri gibi olumlu çıksın ben kutusunu değil 120 tl 520 tl. ye almaya bin kere razıyım.

 114. Alper KAYA dedi ki:

  Arkadaşımın yaşlı annesi nezahat hanım kulak çınlaması ve ortopedik sıkıntıları nedeni ile Clavis Panax ürününden aldı ve iki kutu kullandı. İşin tuhaf yanı daha önceki sıradan göz muayenesinde katarakt olduğu ve cerrahi gerektiği söylenen Nezahat teyzemizde ikinci göz kontrolünde normal gözlük verilmesi ve katarakt'ının olmadığının söylenmesi gerçekten bizi şaşkına çevirdi. Ayrıca kulak çınlamasında hayli azalma olan nezahat teyzemizde, 70 yaşında olmasına ve ortopedik kusuru bulunmasına rağmen, yorulmadan ev işi yapması da işin güzel tarafı oldu. Daha sonra arkadaşım olan Nezahat teyzemin oğlu İsmail de bu bitkisel ürünü kullanmaya başladı. Günde 3 paket sigara içen ve hırıltılı zor nefes alan arkadaşım benim ile yürüyüşe başladı ve kendisinde tık yok. Yürürken kendisine eskiden iki adımda kesildiğini ve dinlendiğini ve bu durumun normal olmadığını söylediğimde bana acayip bir şekilde baktığını hiç unutmuyorum. Bunun daha sonra Clavis ten kaynaklandığını ister istemez kabul etmek zorunda kaldık. Alternatif tıp mutlaka değerlendirilmelidir. Mustafa ERARSLAN bizim babamızın oğlu değil. Fakat bilim ve insanlık adına bir çabası var ise Tanrı onun yardımcısı olsun. Dr ziya ÖZEL olayını unutmayın. Adı zakkumcuya çıktı ve ülkemizde tu kaka ilan edildi. Çekti yurt dışına Amerikaya gitti ve ilacını kabul ettirerek tescil ettirdi ve (NO) ekstresini şu anda kanserin bazı evrelerinde kullanılmak üzere Amerikada eczane raflarında görebilirsiniz. İnsanımıza sahip çıkalım eğer dışlar isek kaçıp gidecektir. Ondan sonra yüz lira vermeyi çok gördüğümüz ilacı beşyüz lira verip yurt dışından ithal eder hale geliriz. Herkes aklını başına alsın. ustafa beyden vatandaş olarak ricaam ürününü tüm vatandaşların ulaşabileceği bir rakama çekmesi! Çünki kalp ve damar sağlığı problemleri ülkemizde ölümlerde ilk sırada. Alamayacak durumda insanlar olduğu unutulmamalı. Saygılar sunarım. Ankara Eryamandan Alper KAYA

 115. mustafa kl dedi ki:

  2 yıl önce anjiyo oldum 3 damarda %65-%85 arası daralma ve plak oluştuğu söylendi ilac tedavisi verdiler ağrılarım artmaya başladı zamanla çarpıntı lar eklendi tabloya bu arada bitimseyemA kisel çaylar içtim En son gittığim GATA da kalp sintigrafisi çekildi sol alt bölümde iskemi tespit edildi . Allah kimseye dert verip dermansız bırakmasın ölmemek değil amaç kımseye muhtaç olmamak ,birgün kıytırık bi tv de Eraslan beyi dinledim bir daha birdaha nerdeyse 2 ay boyunca izledim canlı yayın yapıyormuş gibi ama değil banttan yayın güzel kurgulamışlar Neyse telefonla istedim ve 5 kutu bitirdim ağrılarım azaldı sıkıntılarım var ama eskisi gibi değil bu arada geçtiğmiz temmuz ayında bir dostum GAZİ üniversitesi kardiyoloji bl ne tavsiye etti dr yine kalp sintigrafisi istedi anjiyo yapacağım ama önce bunu yaptır dedi yaptırdım GATA nınkinden tam bir yıl sonra snuç ,iskemi yok panaksı geçtimiz kurban bayramından beri içmiyorum yine eski sıkıntılarım arttı bu arada şunuda belirteyim dr eraslan a ulaşamıyoruz diyen arkadaşlara ben şanslıyım galıba ankara strazburk caddesinde ki bürosunda karsılaştım konuştuk rahatsislığımla ilgili devamlı içmem gerektiğini ara verirsem sıfırdan başlamış ğibi olacağını söyledi ben kimsenin adamı değilim faydası olur diye paylaştım

 116. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  para kazanmak için yalan söyleyenleri uüce ALLAH A havale ediyor en kısa zamanda kendilerine layık olan cezayı vermesini diliyorum,amin.

 117. İ.Aydın dedi ki:

  ben bi arkadaşımın tavsiyesi ile başladım 55 yaşındayım kalple ilgili bir sorunum yok ama bana tavsiye eden arkadaşımın kendisindeki etkilerini duyunca başlamaya karar verdim çünkü bitkisel gıda takviyelerinin ilaç gibi değil de hastalanmadan önce koruyucu olarak alınması taraftarıyım panaxı 3. kutusunu kullanıyorum ve hiç mübalağa etmiyorum cinsel yaşantım 20 yıl öncesine döndü bu sözlerimi sakın reklam olarak algılamayın gerçekleri söylüyorum. almak isteyenlere de şiddetle tavsiye ediyorum çünkü dünyadaki sağlik sektörü yavaş yavaş ağırlıklı olarak bitkisel gıda takviyesi tedavisine yönleniyor. bu ülkemizde açıkça söylenmiyor ama sağlık bakanlığının uygulamaya başladığı aile doktoru uygulamasının amacı insanları hastalanmadan önce uyarmak ve önlemini almaktır. Türkiyede yeniliğe her zaman karşı olan birileri çıkacaktır. Çünkü pastadan alacakları patın küçüleceğini düşünüyorlar.

 118. HALİL İBRAHİM ENGİN dedi ki:

  TÜRKİYE'DEKİ KLASİK TIP ADAMI YAKLAŞIMI İŞİNE GELMEYEN HERŞEYE İTİRAZ ET. DR. ZİYA ÖZEL'E DE İTİRAZ ETTİ BU ZİHNİYET NE OLDU, AMERİKA KAPTI BAKALIM DOĞRUMU DİYE, Bİ İNCELE KARDEŞİM. BENCE EKMEKLERİ AZALACAK DİYE KORKUYOR BİZİM TIP DÜNYASI HEP BÖYLE OLMUŞTUR. YÜRÜYÜŞ YAPARLAR SÖZÜM ONA HASTA HAKLARI DİYE, AMA ALTINDA YATAN KENDİ MENFAATLERİ. ASLINDA VATANDAŞI DÜŞÜNDÜKLERİ YOK.

 119. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  s. b.aktuğ madem okadar faydalı olduğuna inanıyorsunuz neden hala tarım bakanlığı onayı ile satılıyor getirn ilacı sağlık bakanlığı denetiminden geçirin olsun bitsin yada 3 adet damar ölçümü yapılmış hastanın ilacı kullandıktan sonraki sonuçlarını yayınlayın bu kadar basit bir şey sizce neden yapılmıyor.

 120. BÜLENT ATUĞ dedi ki:

  Sn.Dr.Mustafa ERASLANIN ürünleri Paha Bİçilmez Ürünlerdir Ve Her Ne yaparsanız Yapın BU ürünleri KUllanacaksınız. Kullanıp O kadar Faydası Gören var ki Anlatamam Tabi BUnları Sizin gibi Cahil İnsanlara Anlatmak Ne kadar Doğru bilemem Ve ayrıca Böyle bir karar alınmasını nedeni şudur: 1) ilaç şirketleri Şikayetçi neden şikayetçi Türkiyenin Bugün ithal ettiği ilacın maliyeti 6 trlyon DOLAR Baktı Dr.mustafa ERALANN ÜRÜNÜ TUTLUYOR OLACAK GİBİ DEĞİL…. 2) ECZACILAR ŞİKAYETÇİ NEDEN ŞUNDAN: DAHA ÖNCEDEN MUSTAFA ERASLANA SENİN ÜRÜNÜNÜ ECZANEDE SATALIM DİYE TEKLİFTE BULUNDULAR AMA MUSTAFA ERASLNA VERMEDİ MADEM ZARARLI MADEM MİLLET FAYDASINI GÖRMÜYORDA NEDEN ECZACILAR ÖNCEDEN İSTEMİŞ.. VE OLUMSUZ YORUM YAPANLAR KULAKTAN DUYMA LAFLARLA MİLLETİN BEYNİNİ YIKAMAYIN.. İSTEDİĞİNİ KADAR UĞRAŞIN BU ÜRÜN TUTULDU FAYDASI GÖRÜLDÜ.. HAA BİZ ŞUNUDA BİLİYORUZ %100 DİYE BİŞEY YOKTUR. ''ŞİFA ALLAHTANDIR.'' hOŞÇAKALIN SAĞLICAKLA KALIN…

 121. Sarp İsmailoğlu dedi ki:

  arkadaşlar bir sürğ geri zekalı diyeceğim ama bunların hepsini yazan en fazla 4 kişi Panax yanlıları ve karşıtları. Sağlığın kaynağı doğadır. Şifalı bitkiler ise tamamlayıcı tıptır. Hiç bir yan etkisi olmayan bitkisel ilaçları kullandınız ve diyelim ki şifa bulamadınız zararının ödediğiniz para kadar. Doktorun yazdığı ilaçlar kimyasal ve zehir. Az kullanırsan şifa dozun biraz üzerinde kullanırsan sehir.
  fİYATI PAHALI DİYE ELEŞTİRELİM. bEN BU İLACI KENDİM YAPTIM VE KULLANIYORUM. iÇERİĞİNDE ÇOBAN ÇÖKERTEN, yULAF, GİNSENG VE DEMİR DİKENİ VAR. BEN TAMAMINI 50 TLYE HALLETTİM. AYRICA DA 90 TABLET DEĞİL EN AZ 250 TABLETLİK İLAÇ ÇIKARTTIM. KULLANIYORUM pERFORMANSIMIN ARTTIĞINI, NEFES ALMAMIN DAHİ DEĞİŞTİĞİNİ, HER YERİMİN KIPIRKIPIR OLDUĞUNA VE YORULMADIĞIMA BU İLACIMIN CİNSEL YAŞAMIMA BİLE KORKUNÇ ETKİ ETTİĞİNİ HAYRET EDEREK YAŞAMAKTAYIM. yAŞIM 62 Bu ilacı mutlaka kullanın. hiç bir yan etkisi yok. Fakat bunu clavis panax olarak değil. gidin Aktardan bu bitkileri alın öğüttürün ve günde 2 kez çay kaşığının ucuyla alarak yutun. ŞİFA DOĞADA Unutmayın. Burada Panaxı Savunanlar da karşı çıkanlar da o firmaların adamları ikisine de kanmayın. hepsi çakal….

 122. nisa yılmaz dedi ki:

  arkadaslar benim babamın beyine pıhtı attı iki gözüde görmüyordu bir ay içinde karartı gördü profösör bunun üzerine fazla iyleşme beklemeyin dedi çünkü görme merkezine pıhtı atmış dedi bundan sonra ben ürünü gördüm televizyonda aldım herkes gibi kararsızdım babam böyle şeylere karsıydı alsam kullanınmaz fala dedim sonra aldım ve iknada ettim çünkü çok zor durumdaydık göz görmemesi zordu ne kaybederiz dedik artık biyerde parayıda düsünmedk allahda biliyoya ben çok korktum babam senin yüzünde paralarda gider diye nyse aldık ha bende hocaya ulaşamadm cok uğrastım canlı yyyınlar tel.merkezleri falan .ondan sonra herkes farklı dedi günde 2 -3 diyenler daa çok merkezi aradım kafam daha çok karıştı bunlar oldu ilk basta panax dediler sonra resi man. falan 2 kutudan pnaxtan sonra reis mantarına basladık şuan 5 panax 3 reis man.kullandık netice ne oldu diyeceksiniz allahıma çok ŞÜKÜRLER OLSUN beterinden korusun çok iyi diyecem çok iyi dediğim oda içi yeri kadar yer net uzaktaki insanları şecemiyo ama esyaları görüyo evler arabaları çarsıya gidiyor camiye pazara biz cok mutluyuz allah herkese nasip etsin cünkü hiç görmüyordu çok kötüydü onu diyecem inanmayan babam bile bana ilacın faydası oldu diyor hemen aalım taraftarı suan 1-2 aydır almadık iyileşmesi olmadı normalde her ay bir ilerlemesi oluyodu şimdi olmadı bu arada 1 sene oldu sonra damar filmi istedim ben doktrdan acaba faydası varmı görmek için dedikleri gibi açılıyomu diye arkadaslar 4.aydı film önceki dk kan akısı 46 iken son filmde 77 odu yani o zaman inandım ben helal olsun diyorum hepsi allahtan belki o ilaçlar vesile oldu ben bunları yasamışken acabımı dedim insanların kafası karısabiliyo.allah herkesin hakkında hayırlısını versin dediğim gibi prof umut vermedi bi yol yok dedi onlar sömürmüyomu 300 muayanesi tekrar çağırdı hiç bisey yapmadı hasteneye gittik burda sizi tanımam dedi tıkanan damar acılmaz dediler altını bastıra bastıra ama kont.gittiğinde saşırıyolar ondan sonra ilaçta onların dediklleride tutmuyor biri aspirin 100lük diyor diğeri 300lük diye bunda karasız kaldık mesela bu dünyada hepsi oluyor hepsini anlattım karraar sizlerde gercekten hiç kullanmayanlar yorum yapmasınlar sadece kullananlar ve neticeler insanlar ona göre değerlendrsin umutlarıyla oynamayın çünkü çok önemli bu zamanlarcok zor oluyor

 123. kadri salman dedi ki:

  neden internet üzerinden anlaşıp bu adamları dava etmiyoruz
  benim gibi birçok insan mağdur olmuştur.ben 400.00tl verdim 4 kutu aldım .onun için internet üzerinden iyi bir Avukata vekalet
  verelim tabii oluyorsa bu verdiğimiz paraları tahsil etsin.hakkını alsın .geri
  kalan parayı bir hayır kurumuna bağışlıyalım.daha yararlı olmazmı.tabiki
  bu CLAVİS PANAX reklamı yapıldığı gibi yararlı bir şey değilse.bizi dolandırmaya ne hakkı var. benim bu hükümtin sağlık bakanına inancım var
  mutlaka vadaşların haklarını koruyacaktır haklıyı haksızı birbirinden ayırıcaktır
  eski devirler gerilerde kaldığına inanıyorum hem adelet bakanı hem sağlık ba
  kanlığı vadaşın haklarına sahip çıkarlar.ben demiyorum illaki bu hapları satan
  cezalandırılsın.eğer yaptıkları sahtekarlık ise bu insanların umut vesağlıklarıy
  la oynanılıyorsa. bunlar gibi piyasada bu işleri yapan herkes için emsal olusun…

 124. Cemil ÖZDEMİR dedi ki:

  15 gundur clavis panaks kullanıyorum.4 yıldır zaman zaman kalbime bir ağrı saplanıyordu doktor yag bezesi olduğunu ve aldırabileceğimi söylemişti ama ben önemsemediğim için aldırmadım.Yine bel kaslarımda 4 yıldır kas yırtığı var şiddetli ağrılar çekiyodum panax kullandıgım ilk günlerden itibaren kalbimdeki ağrı tamamen gitti belimdeki ağrım ise çok az kaldı.Ayrıca açken kullanıyorum ve herhangi bir rahatsızlık duymadım kesinlikle bana çok iyi geldiğini söylüyorum.Yukarıda ki olumsuz yorumları okuyup panax kullanmayı erteleyenlerin durumunu çok iyi anlıyorum ben de almadan önce okudum ve uzun zaman kararsız kaldım.Şimdi kullanan birisi olarak kesinlikle alsınlar parası olmayan borç bulsun alsın.Kaybınız sadece paranız olacaktır.15 yıllık sigara tiryakisi ve sağlık çalışanı olarak Allah rızası için şifa arayanlarla paylaşmak istedim

 125. feyruz demir dedi ki:

  burada bu bıtkısel takvıye için yorum yazmak için bu takvıyeyı satanın tafsiye etığı gıbı kulanıp netıce alamasan karalayacan veryansın edecen e netice alırsanda benım gibi susaca yoksa satanın yandaşı diye suclanırsın, bakıyorumda feryadı basanların bu takvıye gıdayı hiç bırının kullanmadığı görüyorum ,sırf iş olsun dıye yorum yapmayın mılletıde acaba ne yazmış dıye zırvalamanızı okumaya mahküm etmeyın. ortada rant oldumu konuşan çok olur ama sağlığınız söz konusu ınsaflı olun. siyamı ersek hasta hanesınde abdomal aort mun 5.8cm teşhısi kondu , care 6cm olursa amalıyat, gıt 6 ay sonra gel bende gıtım ılac falan yok 5 mg tansıyon düşürücü .. yanı zaten 60 tan sonra herkez kullanıyor, sonra benım küçük aslan oğlum bu clavıs panax bana haberım olmadan almış zorla sabah akşam bırartene kulandırdı bende hatırını kıramadım madem yan tesırı yok kullandım ,1ay 10 gun kullandım ve bu arada 6 aya gecmış ve kontrolumun zanaı gelmıştı, sıyamı ersekten arayarak filim lerım ıçin fatih sultan hasta hanesınden gün almışlar bende gitim fılımı cektırdım , 3 gun sonra fılımı aldım sıyamı ersek kap damar hastalıkları hastahanesındekı doktoruma göturdum……………… damarım 3,8 cm olmuştu,, bızımle paylaş bunu nasıl yaptın dedi, ve vatan daşlarla da paylaş dedıği için yazdım,, 1 kat cıkamıyordum bacaklarım kesılıyordu ayaklarım bıleklerıme kadar buz gibi oluyordu 5 kat cıkıyrum ayaklarımda ısındı, e nede sınız ben bu fırmanın ortağımıyım.. allah sebep olanlarada razı olsun… kımseye bırşey tafsıye etmıyorum kulanın veye kulanmayın .benı ırgalamaz herkezın sorunu kendıne , yanlız bılgı deneyım veya şahıt olmadan bırılerını karalamayın,,yukarıdakı yorumlara bakınca boş atanların boş yorumu olduğu alenen bellı. saygılarım alahtan herkeze tüm hastalıkları için bol şıfa dilerim.

 126. çaresizler dedi ki:

  kesilikle kimse almasın bizaldık pişmanız genelde kalp rahatsızlıgı veriyor sözde çocuk tedavisinde kullandık ama eşim kalbinden rahatsızlandı clavix panax aldıgımız yeriaradık sözde bizi devamlı arıyacaklardı yalan biz aradık rahatsızlıgımızı belirttik bize kullanmassınız olur biter dediler boşu boşuna 330 tl vermişim. kimseye tavsiye etmiyorum.bizim burda 1 hafta önce o ilaçtan 1 kişi öldü…..evet evliya celebi devlet hastanesinde kurtarılamadı…suanda eşim rahatsız bizde dava açmaya hazırlanıyoruz… http://www.xprodoksit.com/yazi/clavis-panax-uyarisi

 127. halis bakır dedi ki:

  yorum yapanlar sanki üçe bölünmüş durumda,eczacılar ve ilaccılar, otcular, panak kullananlar,Bende 20 gündür kullanıyorum kolumda uyuşma kalmadı.baş dömesi ve basamak cıkarken tıkanma kalmadı. Yorum yapan panak kullananlar Allah için yorum yapsın, Günümüzde ilac bağımlılığı, uyuşturucu bağımlılığı gibi dr muayeneye gidiyorsun senden önce iceri giren ilac firmasının ilaclarını recetene yazıyor.Dünyada ilac yanetkilerinden ölümler 4,5 sırada yer almakta iken hasta değilde potansiyel müsteri gözüyle bakıyor. Bu adam da diploma olsa ne olur.

 128. anne dedi ki:

  çocuğum kulanıyordu gerçi henüz bir faydasını görmedim ama bu saatten sonrada kullandırmam.. artık şüphe düştü içime…

 129. Clavis Panax dedi ki:

  YAKLAŞIK 3 YILDIR PİYASADA BULUNAN PANAX İSİMLİ BİTKİSEL GIDA TAKVİYESİNİN KULLANICILARDA OLUŞTURDUĞU OLUMLU ETKİLER ÜZERİNE ONLARCA SAHTE VE TAKLİT PANAX PİYASAYA ÇIKTI.
  3 yıldır piyasada bulunan ve kullanıcılarda çok büyük memnuniyet oluşturan

  Panax isimli gıda takviyesinin sahtesi ve taklitleriyle ilgili olarak İstanbulda önemli bir operasyon yapıldı.

  Ömer Coşkun'nun tanıtımını yaptığı , Nurs Klavis Panax isimli taklit ürünler için mahkeme kararıyla bir çok noktaya birde şok baskınlar düzenlendi.

  Bu adreslerden biri de İkitelli basın Expres yolu üzerinde bulunan Ömer Coşkuna ait iş yeriydi.

  Çok sayıda Avukat ve Polis eşliğinde yapılan baskında binlerce taklit ürüne el konuldu

  baskın sırasında çok hareketli anlar da yaşandı.

  4 katlı iş yerinde bulunan taklit ürünleri gizlemek isteyen görevliler çok sayıda koliyi ve ürünü kaçırmaya çalıştı.

  polis ve çilingir yardımıyla açılan kapı ve depolardan binlerce taklit ürün çıktı.

  Marka uzmanları eşliğinde tespit edilen taklit ürünler toplatılarak mühürlenip yediemine teslim edildi.

  sahte ve taklit ürünlerle ilgili soruşturmanın sürdüğü açıklandı.

 130. Clavis Panax dedi ki:

  Kibarlı Doğal Sağlık Ürünlerinin 17 Aralık 2011 tarihinde yaptığı resmi açıklamada ‘Kibarlı Clavis’ markalı orjinal ürünlerin satışı tamamen serbesttir denildi

  BİTKİSEL DESTEK ÜRÜNLERİ’NİN LİDER İSMİ KİBARLI’DAN
  KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU;

  Kibarlı Clavis Panax başta olmak üzere dağıtımını yaptığımız bitkisel destek ürünlerimizin tamamı, ilgili bakanlıklardan onlarca onay ve ruhsat almıştır.
  Bugüne kadar yüzbinlerce vatandaşımız, kullandıkları ‘Kibarlı Panax’ ve diğer bitkisel destek ürünlerimizden büyük fayda gördüklerini ifade etmektedirler.
  Bu fayda sebebiyledir ki, maşeri vicdanda bütün bitkisel ürünlerimizin, insanımız için faydalı bitkisel destek ürünü olduğu kanaatı ve kararı oluşmuştur.
  Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri, Türkiye’de bitkisel destek alanında adeta bir çığır açmıştır.
  Yüce Milletimiz ve insanlık, Kibarlı Clavis Panax ve diğer bitkisel ürünlerinden gördüğü faydaya şahittir.
  Bu büyük oluşu ve bitkisel çığırı hazmedemeyenler, önce çok sayıda taklit ve sahte Panax’lar üreterek başta ‘Kibarlı Clavis Panax’ olmak ve bize ait bitkisel ürünlerin önünü kesmeye çalışmışlardır.
  ‘Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri’ olarak, bu taklit ve sahte ürünlerin hukuken takipçisi olduk. Mahkeme kararıyla binlerce sahte ve taklit ürünü piyasadan toplatmayı başardık.
  Sahte ve taklit ürünlerle Kibarlı’nın önünü kesemeyenler, Clavis markalı ürünlerimizin tamamı Sağlık Bakanlığı kararı ile toplatılıyormuş algısını toplumda oluşturmaya çalışmaktadırlar.
  Sağlık Bakanlığının Clavis Panax ve Clavis ürünlerinin sağlık açısından tehlike oluşturduğu gerekçesi ile aldığı bir toplatma kararı yoktur.
  Sağlık Bakanlığı tarafından verilen karar, Clavis ürünlerinin satışının durdurulması değil, reklamlarda endikasyon belirtilerek satış yapılmasının engellenmesidir.
  Söz konusu reklam tarzının da Kibarlı’ya ait olmadığı herkes tarafından bilinmektedir.
  ‘Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri’ olarak, bu söz konusu reklam tarzının da takipçisi olduk ve bütün mecralardan bu reklamları kaldırttık.
  Yani, özü itibariyle karar; sahte ve endikasyon içeren ürünlerin toplatılması iken, yorum hatası yapılarak, Clavis markalı ürünler toplatılıyor şeklinde servis yapılmış ve kamuoyu yanlış bilgilendirilmiştir.
  Kibarlı Clavis Panax ve Clavis markasıyla halka sunduğumuz ürünler, mevzuata uygun olarak üretilen bakanlık onaylı, ruhsatlı gıda takviyeleridir, başka bir deyişle bitkisel destek ürünüdür.
  Bu ürünlerin, belirli hastalıkları tedavi ediyor iddiasıyla tanıtımı yapılamaz.
  Bazı yazılı ve görsel yayın organlarında bu iddialarla tanıtım yapan, ürünlerimizin sahtesini halkımıza satmaya çalışan sahteci ve taklitçilerle mücadele etmek, endikasyon bildiren, sahte ve taklit ürünlerin toplanması için Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içinde olacağımızı Sağlık Bakanlığına bildirdik.
  Bu durumu, kamuoyu ile de paylaşıyoruz.
  Sonuç olarak, endikasyon bildirilmeden ‘Kibarlı Clavis’ markalı orjinal ürünlerimizin satışı tamamen serbesttir.
  Biz, yasalara uygun üretim ve satış yapmaktayız.
  Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri olarak, başta ‘Clavis Panax’ olmak üzere tüm ürünlerimiz ilgili bakanlıklardan onlarca onay ve ruhsatı bulunan, faydası, güvenirliliği ve içeriğindeki maddeleri tescilli olan bu ürünlerimizi değerli halkımıza ve insanlığa sunmaya devam edeceğiz.
  Bizim ürünlerimize teveccüh gösteren yüzbinlerce insanımıza ve ürünlerimizi yasal mevzuat çerçevesinde müşterilerimize ulaştıran yetkili bayilerimize teşekkürlerimizi arz ederiz.
  Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

  KİBARLI DOĞAL SAĞLIK ÜRÜNLERİ

 131. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  eraslan niçin bu extreyi niçin sağlık bakanlığına denetletmiyor neden korkuyor oysa bunu yapıp sağlık bakanlığı onayını alsa bırakın türkiyeyi dünyada sayılı zenginler arasına girer memleketimizide kalkındırır bu kadar akıllı bir adam bunu yapar yapmıyorsa varın gerisini düşünmek hepize kalsın.

 132. serhat sahin dedi ki:

  bende kullandım ve inanlımaz rahatsız oldum. kendılerını arayıp '' bana ciddi yan etki yaptı cok halsız ve bitkinim bunu yan etkısı oldu neden HANİ YAN ETKISI YOKTU TAMAMEN BİTKİSEL OLUP GIDA TAKVIYESİ DEDINIZ'' dememe rahmen ya olmaması lazımdı olamaz gibi laflar ettıler. ve tel ucundakı ilaç hakkında bile bilgısı ve tıbbı acıdan zayıf bılgısı olan kişiler BASİT CEVAPLARLA GECİŞTİRDİLER. tekrar tekrar benı aradılar ' nasıl oıldunuz ıyımısınız ,şimdi nasılsnız ' gibi konuşmalar gectı ben her defasında kötuyum yan etkısı oldu bende dedım ve en sonunda YAN ETKISI YOKTUR DİYEN FİRMA BANA ' YAN ETKİSİ DOKUNMUŞTUR O ZAMAN'' dedıler. yani içi boş bir kandırmaca… saygılar

 133. lastikçi dedi ki:

  3 kutu panax ve 3 kutu reışi mantarı kullanan birisi olarak yorumları okudum. açıkçası şaşkınlık içinde kaldı. birileri yazmış şu kadar kullandım hiç faydasını görmedim diğeri yazmış tavsiyelerle aldım onlara yaradı bana yaramadı v.s ben tavsiyede almadım. sorunlarım fazlaca yorulduğum zamanlarda göğsümün ortasında sanki bir taş topağı olmuşcasına sıkıntılı bir durum sırtımın sol arkasında genel bir ağrı ve eğilip kalkmalarda baş dönmeleri ayakkabı bile bağlamaya çalışsam başıma kan hücum ediyor kalp atışlarım hızlanıyordu.geceleri uyku düzeninde müthiş düzensizlik vardı açıkçası doktora gitmekte beni korkutuyordu.çünkü bu kadar sıkıntının sonucunda vücudumdaki dengesizliğin kötü bir şekilde sonuçlanacağını tahmin ediyordum. ha bu arada hiç bir tahlilimde yoktur.kısaca televizyonda bu reklamlarını gördüğüm bu panax ürününü alırsam ve faydasını görürsem ne kazanırım görmezsem ne kaybederim diye düşündüm.aklıma ilk gelenler sosyal güvencemde olmadığı için doktor parası arkasına tahlil arkasına yüksek ihtimal ile anjiyo ve belkide ameliyata kadar gidebilecek bir süreç çıkar diye düşündüm ve korktum çekindim diğer türlü bu ilacın eğer faydasını görürsem bu kadar ızdıraba girmeden sağlığıma kavuşabilirim diye düşündüm ve siteden sipariş verdim . kapıma kargo ile geldiği vakit 1 kutu fiyatı olan 119 tl ödeyeceğimi düşünürken. kargo görevlisi 600 tl lık rakamı fişi ile önüme koydu.açıkçası öncelikle yüksek bir ticari düşünce ile karşılaştığımı farkettim. sağlığım yerine gelecek düşüncesi ile sineye çekip aldım ve 5.5 ay boyunca 12 saat arayla kullandım. konunun başındada belirttiğim şikayetlerimin % 80 ni gitti ağrılarım sadece hafif baş dönmelerim kaldı vücudumun hafiflediğini hissettim resmen hatta 25 senedir sigara içiyorum bunun damara verdiğ zarar 5.5 ayda tam geçmemiştir acaba 1 kutu dahamı alsam diye düşünürken internette bu ilaçları kaldırılsın falan haberini okudum. heleki burdaki olumsuz yorumlarıda okurken bazı kullananların yan etki gördüklerini iddia etmişler ki açıkçası üzüldüm her insanda aynı etki olmadımı sorusu kafamda belirdi.şuda varki açık ifade etmeliyim dr mustafa arslan a sesleniyorum ilacı satarken televizyonlarda nasıl açıklayıcı isen şikayeti olanlarada o kadar açıklayıcı ol dikkate al nedenini araştır parayı alıp kenarda seyretme , ben faydasını gördüm paramı helal ettim çevremede tavsiye ettim etmekle kalmadım ara ara sordum nasılsınız diye çünkü ben tavsiye ettim sorumluluk aldım. hoca sen direk satıcısın daha sorumlu ol fiyatlarıda yarılasan iyi olur. arkadaşlar samimice herşeyi anlattım. işim gereği rahatsız edilmemek adına bilgilerimi yanlış vermek zorundayım özür diler saygılar sunarım

 134. harun aksoy dedi ki:

  ben 1 yıldır ara ara clavıs panax ı kulandım,yüksek tansiyon hastasıyım daha önce yedi farklı hiper tansiyon ilacı kullandım hepsinin dozu farklıydı hiçbiri tansiyonumu düşüremedi.yurt dışında berlın de amfriedıshaym hastanesinden randevu alıp uzun tetkikler yaptırdım. sonuç olarak sebebi bilinmeyen hiper tansiyon hastası olduğum söylendi. ben 1970 doğumluyum 15 yıldır aralıksız kullandığım 7 çeşit tansiyon ilaçlarından vücudumun her yerinde kılcal damar patlamaları oldu yüzümde dahi var kaşıntı, mide bulantısı vs bende tv de görüp panax ı sipariş verdim. sabahları çok yoğun bacak kasılmalarım oluyordu onlar hemen hemen iyileşti çok nadiren ve hafif oluyo tansiyonumsa yüksek seviyelerini korumakla birlikte 17:14 civarında olan tansiyonum 15:11 seviyelerine geriledi. ama zaman zaman tekrar eski seviyelerine çıktığıda oluyo bugün gene sipariş verdim üç kutu birden aldım.ilerleyen zamanlarda tansiyon durumumu sizlerle paylaşacağım. lütfen kullananlar sonuçlarını paylaşsınlar. saygılarımla
  harun aksoy

 135. sinan doguz dedi ki:

  eczane saglık bakanlıgı onayı bırakın bu işleri biz özümüzü yaşıyoruz bu memleketin evlatları bir şey yapınca bunun adı dolandırıcılık oluyor ATATÜRK ne diyor rahmetli beni türk hekimlerine yani türke emanet edin bırakın gavurdan ne fayda geldi bize bir kadına bir memleket veren zihniyet artık yeter ölen ölsün kalan kalsın bu memleketin bakanıda var baş bakanıda kimse yatmıyor ve bu memlkette yapılan işlerede kimse artık karşı cıkmasın biz aya gitmesekte marsa uydu yollamasakta karsada edirneyede yatırım yapan bir ulusuz yeter be kardeşim her kes cebini dolduruyor ne bu be bırakında para memlekette kalsın eczaneden aldıgın ilac ne kadar faydalı 4.000 bin adet ilacın hiç bir işe yaramadıgı ve miletin senelerdir abd ve avrupa birligi ülkeler tarafından üretilen titan dioksit le milletimizi kobay gibi kulanmalarına izin veren zihniyet artık yemez öleceksekte bu memlektin ötuyla cöpüyle ölelim uzak durun tüm bitki uzmanlkarına teşekkürler yola devam yılmak yok amerikalı hans yapınca oluyor müslüman hasan yapınca olmuyor adamlar bizden caldıgı bilgiyi bize satıyorlar artık istemiyorux bu memlekette gavur malı daha bir aracımız bile yok gelen soyuyor giden soyuyor yok lozan yok şu yok bu borda bizde korda bizde dünyanın yeni devi TÜRKİYE CUMHURİYETİ islamda burda insanlıkta her kes dalgasına baksın adamlar gelip yatırım yapıyor alın alın gavurun malını tüm teknolojiyide kulanın nereye kadar bizi kandıracaklar kokarecimize kadar karışan her evde televizyon reklamlarıyla bizi özümüzden ayıran zihniyete artık dur diyoruz ve yerli malı yurdun malı kimse camur atmasın bu vatanın evlatlarına yeter……………………ben türk vatandaşıyım ve bu bayrak bu sancak dalgalansın her daim

 136. EROL TURGUT dedi ki:

  YAZILAN YORUMLARI OKUDUM MAALESEF HAYRETLER ICERISINDE KALDIM CÜNKI BU ILACTAN 3 KUTU ALDIM IKI KUTU BITTI SON KUTUNUNDA YARISINA GELDIM VE DOKTORUMA GITTIM KALP VE DAMARLARIN DURUMUNA BAKTI HERSEY NORMAL GÖRÜNÜYOR DEDI . AMA ILGINC OLAN ILACI KULLANDIGIM ICIN BIR GELISMEDEN IYILESMEDEN BAHSETMEDI DOKTORUM.KISACASI BU ILACIN NE FAYDASINI NEDE ZARARINI GÖRMEDIM.SAYGILAR

 137. mustafa çetin dedi ki:

  ceyhun demir arkadaşım sen bilmiyosan bari laf atma burda çoğu kişi bu ilaçtan memnun eğer memnun değil yan etkisi varsa makemeye git gidemessin çünkü yan etkileri yok…..milleti burda kandırma

 138. halit u dedi ki:

  ben vitiligo ve sindirim sistemi rahatsızlığım için araştırıp hiç yan etkisi olmayan çeşitli bitkileri ara sıra deniyordum, nane, kekik, karanfil gibi. tesadüfen bir dönem ginseng ve arı sütü içeren bir tablet kullandım, 15-20 gün sonra elimdeki izler azaldı, sindirim sitemim düzene girdi, sabah ezanında kendiliğimden uyanır oldum ve gün boyunca canlı ve zindeydim. ben hangisinin bu etkileri yaptığını anlayamadım ama bitince ara vermiştim. bugünlerde tekrar aldım ve kullanmaya başladım yeniden istediğim forma kavuşurum inşallah. benim tahminim ginseng bazı bitkilerle karışım olunca süper etkiler gösteriyor. masrafı 20 tl tutmayan ürünleri 120 tl ye satarlarsa olucağı budur, kimse de arkalarında durmaz.

 139. toprak yaprak dedi ki:

  allah belenızı versin milletin iyileşme umuduyla geldiği kişileri kandırıyorsunuz
  uyanın artık millet haydar başın talebeleri böyle insanlar

 140. İklim Demir dedi ki:

  Biz de M.Eraslan ve uyduruk ilaçlarının mağduruyuz.Safra taşını 2 ayda düşürür diye iddia ettikleri bir ilaçları varmış sorduk nedir diye iki kutu yolluyoruz 2 ayda düşecek dediler.Olmadı.Aradık söyledik devam edecek dediler.Ta ki 6 aya çıkarana kadar bu böyle gitti.Dahası yanında panax da yolladılar neymiş kalbe takviye olacakmış daha çabuk etki edecekmiş.Ne safra taşı düştü ne de kalple ilgili bir faydası oldu hepsi düzmece mahkemeye vereceğiz zaten

 141. ..kerim dedi ki:

  y emre denen kişi belliki haydar başa karşı ve iacı onun ürettirdigini söylüyor ve karşı oldugu bikişinin ilacına 600 lira verdigini söylüyor bence bugünki enbüyük yalan yorum bu tebrikler ben sevmedigim birinin adını bile azıma almam sen bide adama 600 lira verecen bizi salak zannediyon amma sen tambi idiyot mussun

 142. Y.Emre Doğru dedi ki:

  hakikaten bi alem milletiz.Sağlık bakanlıgı panax isimli ürünlerin toplatılmasına karar veriyor ama hala bu ürünlri alayımmı yoksa almayayımmı diye düşünenler var daha ne diyeyim..alın abicim alın,ben aldım 600 liram gitti şimdi çok rahatım cebimdeki kaşıntı rahatsızlıgım geçti.böyle şikayeti olanlara şiddetle tavsiye ediyorum,hem sonra verilecek para nedirki dimi yaa..hem sonra olayın uhrevı boyutu da var bu ürünleri alarak haydar baş efendi hazretlerinin camiasınada bi ufak katkıınız olacak fenamı daha ne olsun bitmeden alın!!!!!

 143. eren-67 dedi ki:

  zamanın da ziya özel isimli bir doktorda çıkardığı bir ilaç için linç edilmeye çalışılmıştı.adamcağız şimdi amerikada bir enstitüde çalışmalarına devam ediyor. piyasada ne idüğü belirsiz cinsel içerikli yüzlerce ilaç satılıyor.niye bunların üzerine gidilmiyorda panax ürünü hedef alınıyor acaba. Uluslararası ilaç firmaları sıkıntıya mı düştüler yoksa.güya bilim adına sentetik ilaçları dayayın gitsin millete.sizin ilaçlarınıza nasıl güvenelim.sonradan toplatılan ilaçlar olmuyormu?

 144. davut KARA dedi ki:

  arkadaşlar bukadar yorumu okuduktansonra almaya karar verdim çünkü ilaç en kötü ihtimalle işe yaramasa bile diyer kalp iaçları gibi yan etkisinin oldugunu ilacı tavsiye etmeyen arkaşlar bile yazmamış para konusuna gelince biz millet olarak okadar boş beleş işlere bi kamyon para harcıyoruz ben günde 1,5 paket sigara içiyorum ayda 280 ile 300 tl gibi bi para harcıyorum zehire buparayı verdikten sonra işie yaradıgı söylenen veya zararınında sadece maddi oldugu deninen bi ürünü alırım burda almayın diye tavsiye aden belki birilerinin adına karalayan kişilerin bile kullanacagını tahmin ediyorum çünkü meraklı bir milletiz ikincisi ilacın işe yaramadıgını söyleyen savunan kişirer hiç yazı yazmasın ürünün bol reklamını yapıyorlar hal böyle oluncada meraklı olan billetimiz yahep ya hiç sıloganı ile alacagız

 145. adım önemlimi dedi ki:

  Sağlık Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ikisi de bizim Bakanlığımız değilmi anlamış değilim.
  Ne yani buna ilaç demeseler piyasada kalacakmıydı. Sağlığa zararlı olmayacakmıydı? Sağlığa zararlıysa Tarım Bakanlığınca bu tür ürünlere verilen tüm izinlerin iptal edilmesi hatta izin verenler hakkında soruşturma başlatılması gerekmez mi? Nerde kaldı insan sağlığı,

  Demek istediğim sorun tv, int ilaç diye satılmasımı faydalı olmamasımı nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamış değilim.
  Faydası var diye bende felçli annem için kullanıyorum 4,5 aydır. Faydası olur diye
  Bu ürün eğer zararlıysa satışını yapanlardan tutun izin verenler dahil herkesin cezalandırılması gerekir. Sonuçta insan sağlığı.
  Zararlı değilse de bu ürün devlet tarafından ücretsiz verilmeli ve üretilmeli bu kadar.

 146. yt dedi ki:

  kayın blader kullandı çok faydasını gördü kan değerleri normale döndü bunun ötesi varmı yok ecz birliği yok tarım bakanlığı yok sağlık bakanlığı insanlar dertlerine derman arıyolar birileride sebep oluyo bu arada birilerininde işine gelmeyince karalama kampanyası oh ne ala memleket artık yutmuyo millet haplarınız.Dünyada bağışıklık sistemi en kötü durumda olan ülkelerdenmişiz neden acaba eczacılar birliğiii

 147. Mcqwen dedi ki:

  İlacı kullanan biri olarak sadece şunu söylüyorum bacaklarımda toplar damar tıkanıklığı var ve sağlık bakanlığının verdiği ilaçlar sadece kan sulandırıcılı coumadin ve ecoprin tipi ilaçlar faydası varmı hayır tehlikesi var aşırı dozda iç kanama vb…M.Eraslan hocanıın tanıttığı ürünü kullandım ve inanın bir hafta gibi kısa sürede değişiklere şahit oldum bu ürünü kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim büyük bir rant kavgası var bu paydan herkes bir şey almak istiyor olan kime olur benim gibi binlerce hastaya olur..Bu sayede ilacı karalama yöntemi onlar için en uygun yöntem İLAÇ BİR AVRUPA ÜLKESİNDE ÇIKSAYDI TÜRKİYEDE HERKES HİÇ BİR ARAŞTIRMA YAPMADAN SIRAYA GİRİP ALIRDI…KLASİK TÜRK ÖRNEĞİ……..

 148. Mert Ozgu dedi ki:

  Sağlık bakanlığı nihayet olaya el koydu ve şu an bu ürünler toplatılıyor ama tabiki herzaman ki gibi atı alan üsküdarı geçti, elbette bu olay bir ilk değildi sonda olmayacak, ne yazık ki insanların hastalıklarından rant elde etmek için uğraşanlar her zaman olacak. Bu ürünleri satın alanlar açık bir şekilde dolandırıldılar ve sağlıklarını riske attılar. Aradan biraz zaman geçecek bu şahıslar bu ürünleri başka isimlerle satmaya devam edecekler ve ne yazık ki insanlarda almaya…1 kutu içinde ne olduğu belli olmayan karışımlar 110 tl, yazık! Hiç insanlar da vicdan kalmamış, ama yapabileceğim birşey yok, ben bu insanları Allaha havale ediyorum!

 149. yasemin yasemin dedi ki:

  bizde 15 gün önce kayın babama aldık 220 tl 2 kutu setmiş şimdi netten toplatıldığını okuyunca şaşırdım ,adam hasata denizde düşen yılana sarılırmış,naapsın oda ondan medet bekliyo .

 150. panax mağduru dedi ki:

  bir internet haberi. okuyun, karar sizin…"Avukat Hasan Tiftik (46) geçen Şubat’ta kalp krizi geçirdi, müdahaleyle tıkalı damarı stentle açıldı. Bir damarında daha yüzde 60 tıkanıklık vardı. Doktorları iki ay sonra bir kontrol anjiyosu istedi. Tiftik, reçete edilen ilaçları kullanmaya başladı. Ama bazı televizyonlarda sık sık boy gösteren Dr. Mustafa Eraslan’ın ürünlerinden Panax Clavis’i de içmeye başladı. Dr. Eraslan’ın anlattıklarından etkilendi, kestirme yoldan iyileşmek istedi. Dr. Eraslan, ilaçlarının altı ay boyunca kesintisiz kullanılmasını söylediği için anjiyosunu geciktirdi. Anjiyoya giderken “Bütün damarlarım kesin iyileşmiştir” diye düşünüyordu. Fakat yüzde 60 oranında tıkalı damarın, altı ayda yüzde 90 oranında tıkandığı fark edildi. Doktoru “Ne yaptın böyle, bu damar nasıl bu kadar kısa sürede, bu kadar tıkandı?” diye sorunca kullandığı bitkisel ilacı anlattı. Tiftik, “Belki anjiyoyu biraz daha geciktirseydim bir kriz daha geçirebilirdim. Doktorlar derhal by-pass’a aldı. Beş damarım değişti” diyor.

 151. kerem kor dedi ki:

  şimdi ilk önce herkese geçmiş olsun…ben 36 yaşında belli bi hastalığı olmayan fakat günde içtiğim 2 paket sigaradan dolayı sağlığından endişe eden biriyim…tv lerde izlediğim dr.mustafa bana inandırıcı geldi ve bu clavis panax tan aldım bugün akşam internet haber sitelerin de bu ürünle ilgili olumsuz haberler okudum…araştırıken de buraya rastladım ama temmuz ayın da yapılmış yorumlar gördüm yani aklım karıştı ya bu ürün 6 aydan beri tartışılıyor benim haberim yok ve hala tv lerde reklamları devam ediyor ki benim güvenilir sandığım stv de felan reklamları var..ya da başka bi durum var yani…eğer bu ürün tehlikeli idiyse neden şimdiye kadar yasaklamadınız!!!!!!! ya başka bi çıkar çatışması var ya da başka bi bok durum var ayrıca 1 haftadır kullanıyorum olumlu yada olumsuz etkisi yok 120 tl ye aldım fiş miş de vermediler ama ptt kargoyla geldi yasak olan ürün nasıl devletin resmi kargosuyla geliyor benim aklım karıştı yavv beni bi aydınlatın lütfennnnn…

 152. cemil bale dedi ki:

  yaklaşık 40 dk dır yorumları okuyorum.burda kimseyi eleştirmek istemiyorum ama yapılan yorumlara bakılırsa herkes haklıyım diyor.eczacılar birlıginden başlayalım.haklı iseniz büyük bir birimsiniz burda karalama yapacagınıza adelete,saglık bakanlıgına,dünya saglık örgütüne vs ulaşsanıza.siz bunu yapamazken hangi hakla yorum yapıyorsunuz. ortada evet büyük bir vurgunmu var gitsenize devlete .sizde sanki ilaç firmaları ile azmı istişare yapıyorsunuz.peki eczanelerinizde satılan yüzlerce çeşit kozmetik ürünleri,bitkisel ürünler,dünyada kullanımı yasak edilmiş yüzlerce ürün vs bunlara ne diyeceksiniz acaba.gelelim asıl konuya kardeşim kanser hastası 1yıldan beri tam 11 prof ve doçent gördü. veriler elimizde aldıgımız tüm yanıtlar farklı.biri alın götürün çare yok diyor digeri safrada tümür var ama müdahale yapamayız .birisi karaciger kanseri diyor öbürü pankreas kanseri,bir başkası safra kesesi digeri onların dedigi gibi degil tedavi edile bilir diyor et diyoruz burası özel hastane risk var yapamam diyebiliyor.bir başkası böyle digeri şöyle vs uzayıp gidiyor. şimdi gelelim tıp çalışanlarına ve devlete ve eleştiren lere bu admlar bizi dolandırıyor belkide evet ama ne yapacagız tıp egitimi almış 11 prof ve doçentler bile sonuç veremezken ne yapacagız. tabiki aldatsalarda vurgunda oldugunu bilsek çare olurmu acaba sıyla böyle şeylere mecbur bırakılmıyormuyuz. bu ülkede işini bilen herkes atını oynatır. çünki burası türkiye eger!varsa devlet ki sanmıyorum arasın bulsun. devlet garibana ve acize var.kısaca kimi eleştiriyor kimi şuçluyorsunuz. önce devleti devlet yapında ondan sonra eleştirelim.hem sahteleri zaten toplatılıyor clavis panax la karıştırmayalım. teşekkür ederim zamanınızı aldım

 153. çingen dedi ki:

  işiniz yok gücünüz yok bunlanmı uğraşırsınız

 154. sinan gazi dedi ki:

  babamda damar tıkanıklığı şeker ve tansiyon var. panax alıcam diye tutturdu gitmiş konuşmuş 300 tl lik bir set önermişler bende önce bir araştıralım dedim babama fakat kullanıcı yorumları hiç tatmin edici ve güven verici değil ayrıca çok pahalı. Şu an itibarı ile almaktan vazgeçtim.

 155. ece tan dedi ki:

  BU ERASLAN Piyasada tek olmaya çalışıyor..bitkiyse doğalsa bu üründen başka firmalar üretemezmi hemde hesaplı satamaz mı??? NURS PANAKS KLAVİS diye üretmişler uygun fiyata satıyorlar onada sahte diyorlar…kardeşim piyasada tek bir ağrı kesici ilaç mı var,yada kola sadece coca coladamı deterjan…hepsinin altarnatifi var…babam kullanıyor klavis panax diye 2 kutuyu 99 tl ye aldık oda 3 ay gidiyormuş…Kanmayın Bu Eraslana Fahiş Fiyata Satıyorlar…indirsinler fiyatını millet faydalansın……..

 156. desperado dedi ki:

  Arkadaşlar bu ürünün orjinali hangi site üzerinden satılıyor .. Piyasada sahtesi de çokmuş

 157. hasan başak dedi ki:

  5 kut clavıs panax kulandım halde kulanıyom hıc bır faydasını görmedım 119 tl aldım paramı helal etmiyom haram zıkım olsun kıbarlı sıtesınden aldım hep yalan söluyorlar kanmayın yazıksınız paranızı boşauna vermeyin

 158. Mustafa AKINCI dedi ki:

  Ben daha yeni kullanmaya başladım. Ama dikkatimi birkaç şey çekti!
  1.si içindeki bitklierin tamamı faydalı ve binlerce yıldır kulanılan bitkiler.
  2.si kimyasal olmayan bir şey nasıl bu kadar kötü etki bırakabilir?
  3.sü çok ilginçtir ama bu sayfa bile bitkisel ilaçların reklamını yapıyor.
  4.sü eğer bu adamlar şarlatansa neden bakanlıktan birileri ya da Eczacılar Birliği Başkanı, Kardiyologlar Birliği Başkanı vs. gibi birimlerden insan çıkp aksini televizyonlarda beyan etmiyorlar? Mustafa Eraslan muhakkak günün 20 saati ekranlarda neden birileri buna dur demiyor?

 159. Kadri SAlman dedi ki:

  Ben clavis panaxtan dört kutualdım ikisini ben ikisinide annem kullandı.yararıoldumu olmadımı bil
  miyorum.Eğer olmuşsa Allah razı olsun diyorum vebu söyledikleri doğruysa sağlık bakanlığının tav
  siye etmesi lazım.Çünkü devletin bu kalp hastalıklarına çok ödemesi oluyor.Her birbaypas ameliya
  kaç para tutuyor.Bunu değerlendirmesi lazıım.Yok bunlar sırf para kazanmak için yapıyorlarsa dev
  let vatandaşlarını korumakla mükelleftir sayın Recep AKDAĞdan bekliyoruz .Şahsen aradımTV canlı
  yayın yapıyorlardı bir türlü bağlamadılar.Birkaç soru soracaktım.Mümkün değil dediler amabakın di
  yorum tv telefonunuzu bekliyorum diyor canlı yayın yapıyor benide bağlayın derdimi anlatayım yok müsait değiliz diyorlar neden kaçınıyorlar anlıyamadım.eğer tv dedikleri dğruysa Allah ondan razı olsun
  yok bü işi sırf para kazanmak için yapıyorsa ALLAH onuda bizim duruma düşürsün.Benim anam ameliyat olması gerekiyor M Erasllana güvenerek zaman kaybetmiş oluyorum.Sayın sağlık bakanımızın duyarlı olmasını bekliyoruz saygılarımla…

 160. Murat dedi ki:

  BEN Eczacı olsaydım tabi ki CLAVİS i eleştirirdim almayın derdim.

  Çünkü Ne kadar clavis satılırsa benim karım o kadar düşecek.

  -Eczacılar neden bu clavisi test edip AHA BU ZARARLI demiyorlar ?

  Hastaları özel muayenehanesine çekip parasını almak isteyen doktorlar gördükten sonra bu klasik doktorlara pek te güvenmiyorum.

  Ne demişler PARA KONUŞUR.

 161. fatih yurt dedi ki:

  bir yakınım ''nurs panaks klavis'' kullandı faydasını gördü. ama dr. eraslan'ınki nasıldır bilemiyorum. gerçekten nurs lokman hekimin ürünleri kaliteli. çünkü kendimde kullanıyorum gayet iyi tavsiye ederim. bence ticari kaygısı olmayan başarılı bir firma.

 162. çetin şener dedi ki:

  CLAVİS PANAX, ECZACILAR BİRLİĞİ, HABER, YORUM

  http://www.dailymotion.com/video/xjzx35_clavys-panax-eczacilar-byrlyyy-haber-yorum_news

  söylenecek söz kalmadı . yolun açıkolsun ERASLAN.

 163. Ahmet Demiray dedi ki:

  clavis panax; iki kutu kullandım bir faydasını görmedim. Devlet suçlu , görsel yayında damar açıcı ilaç olarak hala yayın yapılmakta. Verdiğim para haram olsun.

 164. buyuk yalaNNNNNNNNNN dedi ki:

  bu büyük vurgun haydar baş ve ekibi tarafından yapılmaktadır.hepsi hikaye KANMAYINIZ.xxxxx de onlardan yazık bu millete bakan ne iş yapar acaba bu kadar basitmi insan sağlığıyla oynamak.

 165. buyuk yalan dedi ki:

  bu büyük vurgun haydar baş ve ekibi tarafından yapılmaktadır.hepsi hikaye KANMAYINIZ.kaan xxxx de onlardan yazık bu millete bakan ne iş yapar acaba bu kadar basitmi insan sağlığıyla oynamak.

 166. akın cimali dedi ki:

  bu ilacı kullanın canavar gibi ilaç..adamolun akıllı olun.. artislik yapmayın..xxxx… ne diyorsak o !!….

 167. kaan yılmaz dedi ki:

  ya gerçekten bildiğiniz güvendiğiniz şahit olduğunuz ama gerçekten faydalı olan bi ürün var mı?poff poffff bıktım bu ülkedeki üçkaxxxx insanlarından

 168. kaan yılmaz dedi ki:

  ya abi verilmiş sadakam varmış..insanların cebinde 5 kuruş para yok napalım sağlık için bulup buluşturur borca girer kredi kartıyla falan alırım diye bende tam alacaktım Allah'tan almamışım bu cemaat tiplerden gelir ne gelirse zaten..maranki ve saraçoğlu haricindekilere güvenmeyin gerçi onlarda bi tuhaf onlarında kokusu çıkar yakında..yazıklar olsun yol geçen hanına çevirdiler ülkeyi..bu halka sahip çıkılmadığı sürece her zaman yolacaklar bizi dediğiniz gibi alacak hastanın birini ispatlıcak sağlık bakanlığından hem de..o zaman inanırım

 169. yunus pak dedi ki:

  Güneş balçıkla asla sıvanmaz halk bir güneştir halkın gücüne hiçbir şey engel olamaz.o krallıkları bile yok eder.Yani halk yıllardır ilaç diye kullandığı kimyaslları yan tesirinden dolayı artık beğenmiyor ki bitkiye yöneldi.şu anda bitkisel terkipler şiddetli bir deneme aşamasına girildi.sonucu halk yıllar sonra belirleyecek.şu ana kadarki duruma göre ibre bitkiseli önde gösteriyor.Ben 55 yıldır baş ağrısından dolayı ayda 3-4 defa kusma krizine giriyordum tıbben herşeyi denedim hiçbir faydasını görmedim.son çare sarımsak-limon terkibini kullandım şok…çok şükür tam iki yıldan beri hiç krize girmedim.üç aydan beri de damar açıcı bitkileri kullanıyorum sonuç şu şikayetlerimin %65İ geçti.hiçbir bitkici ve ilaç yüzde yüz garanti veremez zaten veriyorum diyen de yok.çünkü ölüme çare yok. şuna hayret ediyorum …eczacılar neden çıkıp da gerçek damar açıcı şu ilaçtır diyemiyor… bari bitkiseli kullananların bir kısmı fayda gördüm diyebiliyor.. yorum sizin

 170. hakan aykokan dedi ki:

  ARKADAŞLAR BENİMDE KAFAM KARIŞTI,istanbul organize şubeye ve bimer(başbakanlık şikayet hattına)dilekçe yazabiliyoruz internetten.gerçek neyse ortaya çıksın dimi

 171. Selçuk Kotevoglu dedi ki:

  Buradaki bütün yorumları eksiksiz okudum.Sonuç; Eğer bu işe "hökümet" ! bi zahmet bi el atıvermez ise işimiz her zamanki gibi Yüce ALLAH'a kalacak . Yani şu durumda el açıp " ey rabbim sen yalancıların mumunu (tabii kim yala söylüyorsa)tez zamanda yakıver" demekten başka elden birşey gelmeyecek.. Zira ben beddua okumayacağım,alışkanlık yapmasın.

 172. durmuş dedi ki:

  ilacı 67 yaşında annem kullandı.10 yıldır kalp sorunları yaşamaktayız toplam 3 kutudan sonra 10 yıl gençleşti tonla tansiyon ilacından ve uykusuz gecelerden acillere ve doktorlara taşınmaktan kurtulduk duacıyız

 173. adnan perçin dedi ki:

  2 kutu bitirdim ilk 10 gün Mustafa ERASLANın tavsiyesi ile 3 adet kullandım 10.gün telefonla ve maille bilgi istedim kullandığın ilaçlara devam etmem söylendi,ancal sanki sol boynumda yükesek devir MOTOR çalışıyor gibiydi,tekrar sordum 2 adete düşür dediler maiileri hala mevcuttur,yine bu çarpıntılarım geçmedi tekrar aradım bu kez günde 1 adet dediler.şimdilik merdiven çıkarken efor gerektirne şeyler yaparken eskiye nazaran tıkanmam yok ancak sorun DR.Mustafa ERASLAN ın ilgisizliği hastaları pazarlamacaıların eline bırakması ve oto kontrolü kaçırmasıdır.Pazarlama şirketlerinin telefon çıkanlar sıradan kişiler bilgi ve donanımlı kişilikler değiller asla.Bu arada 2 damarım 2 kez tıkandı 1 .de stent var 2.si açıldı

 174. YAHU dusun dusunn dedi ki:

  xxx

 175. leyla dedi ki:

  ben hollandada yasiyorum

  NEDEN PANAX ISMI GECIYOR?

  bu panax ginseng midir?

  15 yildir duzenli panax ginseng kullaniyorum, sizlerde cinde yetisen bu urunu 10 da bir fiyatina alabilirsiniz,

  illede bu uyanik eraslanmidir tanimiyorumda onun urununu cok daha pahaliya almak zorunda degilsinizki

 176. necdet çakan dedi ki:

  AĞALAR-HANIMLAR ben annem için almaya düşünüyordum ama mustafa eraslanla görüşme imkanı olmuyor veya çok zor belli bir muayenede olmaksızın ilaçlarıda almak istemiyorum YALNIZ kafa takılan olayda şu MEHMET AKİF KALP VE DAMAR hastanesinden günlersonundan bir randevu alabildik ve ordaki doktora gittik hiç bir tetkik de yapmadan ilaç ve çorap yazdı şimdi bu ilacada inanmamak içimden gelmiyor.Alsam tarafım ağır basıyor ailemde hep bana güveniyor okuma yazması olmayan veya sıkıntılı kişiler maalesef bende bi yanlışlık yapmak istemiyorum.çünkü çok hastalıklara çare bulmak için netten alışveriş yapanlar ve sonu ölüme kadar giden sonuçları da inkar etmemek lazım ADAM gibi kullananlar yazarsa gerçek doğru o olur yada alıp kullanıp iyi sonuç alan kişiler ne öneriyor:nerden,kimden, nasıl alırız bilgi verirlerse Allah için seviniriz bizde teşekkürler…

 177. kacak dedi ki:

  ne kadar yalan yanlış konuşuyosunuz buu urunu alıp düzenlii bii şekilde kullanan bi insan bundan faydadan başka bişe görmez yalandan ortaya fitne fesat cıkarmayın kull hakkı yiyen bii insan diğer tarafda ıslah olmaz mustafa bein ürünlerinde hiçbir sıkıntıı yoktur buu ürünler 3 senedir satılıyor sizin aklınız alıyomu bundan şu sizin dediğiniz gibi bir şikeyet olsa buu urumnler piyasada olurmuu cocuguu olmayanın cocuguu oluyoo damarların acılmasıı için birebir basit bii olaymıı buu ALLAH rızasıı için fitne cıkarmayın buu soylediğiniz yalanlarr hep kul hakkına girer ALLAH ayıktırsınn

 178. Mehveş İyigün dedi ki:

  abim 2 ay günde 3 tane Panax kullandı.Yeni akciğerden ameliyat oldu,2 gün sonra kalp krizi geçirdi damarının biri yüzde 90 tıkalıymış stendle açtılar,şu an iyi.Kimbilir Panax işe yaramıştır.

 179. ahmet dedi ki:

  SN NURCAN HANIMA sonuna kadar katılıyorum. bu insanlar bu ürünlerini çıkmış televizyonlarda tek taraflı olarak anlatıyorlar ve butursunlar büyüklerimiz (üniversiteler vediğer araştırma kurunlarımız) araştırsınlar bu ürünler gerçekten zararlımı yada zararıda yok faydasıda yokmu yahut gerçekten faydalı bir ürünmü bütün. bence bu zararlı faydalı tartışması kuru gürültü ezzacılar birliği ve diğer yetkililer bunları bilimsel olarak araştırıp ondan sonra yarum yapmalı burada faydalı bişeylerde varsa faydalanılmalıdır bence hiçbir kurum yada kişiye bilimsel verilere dayanmayan elştirileren çamur at izi kalsın anlayışından farkı yoktur sygılarımla

 180. by Meksor dedi ki:

  SN: Türk Eczacılar birliği bitkisel ürünler hakkında bu yorumları yapıyorsunuz bilhassa clavis panax hakkında peki siz bu ürünü resmi olarak tahlil ettirip belgeleriyle bunu halk önüne koymak varken neden sadece bir yorumla bu eleştiriyi yapıyorsunuz.size düşen görev bunun sağlığa aykırı olduğunu resmi olarak belgelendirin ve satışını durdurun eğer bunu yapamıyorsanız galiba Dr. Mustafa Eraslan ve gibileri biraz haklı gibi oluyor.cevap bekliyoruz…….

 181. nurcan taşgın dedi ki:

  özellikle kan sulandırıcı comadin kullananlar kullanmasın çok tehlikeli,

 182. Y.Emre Doğru dedi ki:

  yalan yanlış yorum yaparak ,altını çizerek tekrar ediyorum yalan yorumlarla insanları yanlış yönlendirenler bu panax xx kadar vebal altındadır.Allah rızası için yapmayın etmeyın,bunun hesabını veremezsiniz hayra vesile olan o hayrı işlemiş,şerre vesile olanda o şerri işlemiş gibidir.şu faydasını gördüm diyenler sabit numaralarını versinlerde görelim.Ben annemede babamada aldım,kullandılar hiç mi hiç fayda etmedi.ahir kelam normalde lanet kolay kolay söylenmez ama bunlar hakedmiyormu sizcede?

 183. seyfettin kara dedi ki:

  yeni kullanmaya başladım yazıları okuyunca kafam karişti kullanayımmı bılmıyorun……………..

 184. abdulah üstün dedi ki:

  kardeşim bu bır ilaçmı bitkisel gıda takviyesimi ilaç olduğunu idda eden ve bu işten çatır çatır para kazanan eraslan bey neden ilaç ruhsatı almıyor dünyaya meydan okuyor hesapta bilmem kaç kişiyi iyileştirmiş ama bu işin kanuni prosüdürünü yerine getirmiyor neden açın interneti bu ilacı satan yüzlerce site var doktorum diye traştan birileri telefona çıkıyor mustafa bey diyoruz şey ık mık mustafa bey yok bence buiş çığrından çıkmış bu bir ilaç değil kullanma şekli içindekilerin ne oldugu kaç gram olduğu belirsiz ve en önemlisi yan etkileri neler hangi ilaçlala etkileşmiş belli değil ben bir hafta kullandı başta iyi geldi sandım ama baktım terleme titreme ve uyku bozukloklarım başladı bıraktım hala kalbbimde ince bir sızı var arıyoru verilen numaraları her numaradan alakasız kişiler yalan yanlış tariler veriyor gidin bir baharatçıya onlar daha doğal çok ucuz ne tariler verecek bu iş tamamen paraya düşmüş senin benim sağlığımla ilgilen yok gercek birşey olsa eraslan bey cıkar ulusal kanala mucize olarak lanse ettiği ilcın ruhsatıyla ve tedavi ettiği gerçek kişilerlerle kendini aklar öyle dr yaftasıyla halk sağlıgıyla oynamaz nerde hipokrat yemini hodri meydan

 185. Erdoğan YAZIÇI dedi ki:

  Madem insanların sağlığıyla oynanıyor bu kişiler gerek tv de gerek internet üzerinden çatır çatır bunu pazarlıyor. ben 6 aydır tv den seyrediyorum
  Dr um diyen mustafa Eraslan ı nerde bu Devlet hiçmi müdahale eden yok Ayrıça Mustafa eraslan Tv de ürünümü inçelesin diye sağlık bakanlığına duyuruda bulundu neden gerçekler halka sağlık bakanlığı üzererinden açıklanmıyor.. Bu açıklamamı TEB duyurusu üzerine yaptım SAYGILARIMLA

 186. ayşe gündoğan dedi ki:

  bu ürünün orjinal adı klavıs pamaks mı yoksa clavıs pamax mı ????Lütfen konu ile alakalı bilgi verinnn.şimdiden çok teşekkürler

 187. Nazlı BAYSAL dedi ki:

  Ne kadar çok önyargılı ve araştırmadan karalamaya çalışan insan var burda.Öncelikle mantıklı düşünün neden acaba bitkisel ilaçlarlara bu kadar engel olmaya çalışıyorlar.Bazı doktorlar adaçayı,ıhlamur gibi faydalı şeylere bile karşı!

  Evet bazı insanlar bilinçsizce kullanabiliyor;fakat öte yandan evet insanların zaafından yararlanan sadece kendi çıkarlarınca hareket eden,insan sağlığını hiçe sayan tezgahaltı üreticileri de var!

  Fakat Mustafa ERASLAN, zamanında EGE ÜNV. de kalp-damar uzmanı olarak çalışmış bir doktor ve bu ilacı dalında uzman 3 ya da 3 eczacı ile birlikte hazırlamış,içerisinde de sadece bitkiler mevcut…Benim annem ve babam da kullanıyor,üstelik bilinçli insanlarız kullanmadan önce nedir,ne değildir araştırdık ve tavsiye eden insanların tahlil sonuçlarını da gözümüzle gördükten sonra araştırmaya başladık,abim birebir mustafa eraslan ile de görüştü..
  Bu şu an yapılanlar sadece karalama kampanyası,ilaç mafyaları bir çok kalp,şeker,kolestrol haplarının ortadan yok olabileceğindn endişe ederek yalan yanlış suçlamalar yayarak Yok etmeye çalışıyor!

  Bilinçli olun,araştırın..Babam da eczacı ve içerisinde bitkilerle ilgili eğitimi de var.Şu an emekli fakat ayrılmış olduğu fakültedeki arkadaşları ile de görüştü.

  Bu politikaları gelmeyin,lütfen! Bilinçsiz olarak suçlayanların arkasından koşturmayın!

 188. hasan yılmaz dedi ki:

  benim babam yaklaşık 11 aydır kullanıyor clavis panaxı kollesterolü kollesterol ilacı kullanmasına rağmen düşmüyordu şimdi gayet normal doktor ilacı rapordan bile çıkardı,ayrıca dün stv kanalında sabah programında 6 ay önceki anjiyo sonuçlarına göre tıkalı olan damarları açtığnı anjiyo raporu ile ispat etti eğer bunlar doğruysa sağlık bakanlığı bu doktorumuz ve ürünüyle ilgilenmeli derhal bu ürünü inceleme altına almalıdır eğer sonuçlar doğruysa dünyada ilk olan bypass dışında damar açan bir ilaç ise bunu tüm dünyaya pazarlayıp ülkemizi çok hızlı bir şekilde kalkındırabiliriz sağlık bakanlığının bu durumla ilgilenmemeside ayrıca bir tuhaflıktır..doktor mustafa eraslan sağlık bakanlığına seslenmiş ürünümü incelesinler diyor ama hiçbir yetkili oralı olmuyor ……..

 189. mehmet astara dedi ki:

  istanbul da yaşıyorum yaşım 46 on yıldır tansiyon hapı kullanıyordum (rilace 10). clavis panax ı kullandım şu an tansiyonum normal ve ilaç kullanmayı bıraktım. eskiden çabuk yorulur çabuk tıkanırdım. hiç bir şikayetim kalmadı.

 190. HAKAN KARA dedi ki:

  yanılan ve faydası olmadı diyen arkadaşlara seslenıyorum.
  bu ilacı satan 50 nin üzerinde internette gezen reklam ve ilanlar var.
  yarısından fazlası sahte…
  hazıra konuyorlar…
  onun için kibarli şubesinden almanızı öneririm. yenibosnada yeri.
  bazı arkadaşlar demişki elden satılmıyor. gidin görünnn kuyruğuuuuuuuuuu
  herkezede vermıyorlar. bir kutu dışında alamıyorsun.
  bu ticari amaç güdülmediğinin bir göstergeside olabilir…
  özellikle şubesinden gidin alın internet tehlikeli sakın haaaaaaaaaaaaaaa

 191. hasan aydın dedi ki:

  6 yıl önce baypas oldum yine anjiyo yaptırdım var başka damarda100de 40daralma çıktıgeçen yıl iji kutu calavispanax hkullandım cinsel gücüm en azikiye katan landı bund an esimdeemin kesinen iyi tempolu30dakika rahat yürüyorum
  ama yazılanları okuyunca benimde kafam karıştı yan etkisi kesinlikle olmadı kendinizi iyi hissedeceğinizden eminim şimdi ıryeniden anjiyo yaptırmak gereksiz yoksa kesin sonuç ortaya çıkardı kullanın tavsiye ederim

 192. Ahmet dedi ki:

  Canlarım aman dikkat edin sahteciler iş başında.Panax alacaklar önce bu listeye bakın.Benden söylemesi…. xxx

 193. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  bu sitede yalan beyanda bulunarak insanları yönlendilerin YÜCE ALLAHIM BELASINI VERSİN İNŞALLAH da, burada çare arayanlardan beter olsunlar.

 194. bulent gurses dedi ki:

  ismail pandir bencedogru konusmuyorsun sen

 195. ismail pandir dedi ki:

  millet bilginiz olsun yorumlardan korktum ve panax içmeyi bıraktım aksamları terleme ve carpıntı yapmaya basladı kalbimde ince bir agrı ve gece uyku bozuklugu basladı bilesiniz

 196. FUAT DEMİR dedi ki:

  CLAVİS PANAX ADLI ÜRÜNÜN SAHTESİNİ ÖMER ÇOŞKUN YAPIYOR DİKKAT EDELİM 2 ADET PANAX 99 TL DİYOR SAKIN ALDANMAYIN TAMAMEN MUSTAFA ERASLANI LEKELEMEYE YÖNELİK VE CLAVİS PANAX 'ı KLAVİS PANAX OLARAK YAPMIŞ ''C'' HARFİ YERİNE ''K'' HARFİ YAPMIŞ HERŞEY AYNI KUTU OLARAK. İÇİNDEKİ MADDELER İNSAN SAĞLIĞINI MÜTİŞ DERECEDE ZARARLI.

 197. sedat aşan dedi ki:

  ben 10 yıl önce kalp ameliyat geçirdim.yeniden göğsüm sıkışmaya başladı.yeniden anju oldum. 1 damarın %60 tıkalı olduğunu söylediler.6 ay clavis panax kullanıp yeniden doktora gidip anju oldum.doktor sen ne yaptın dedi.çok şaşırdı.damar tamamen açılmış arkadaşlar.ilacı kullananlar yorum yazsın.ama şunu söyleyeyim bu clavis panax ürününün sahteleri çok çıktı bilginize. orjinal ürünü bulmak zor.

 198. bulent gurses dedi ki:

  bakın arkadaslar clavıs panax vede romadur tablet ılacı ben ver arkadasım ıkı ay kadar kullnadıkikesınlıkle super.herkese tavsiye ederim bos laflara ınanmayın yan etkısı felan fılanda yok kesınlıkle.mılletı hap bagımlısı yaptılar.doktorlarda bır cok seye care olamıyorlar.yer gok dua ustune yaratılan her bıtkının sebebı vardır.mustafa hocayı cekemıylrar mustafa eraslanda tıp doktoru esıde doktor.

 199. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  insanların içine düştüğü durumdan onları aldatarak maddi kazanç sağlayanlara sesleniyorum hayat çok kısa çok yakında gerçekle yüz yüze geleceksiniz ve orada ne cevap vereceksiniz bir düşünün (aslında inancın kırıntısı olan bunu yapmaz yani boşa konuşuyoruz) ancak bu tiplerede bela göndermekde bizim hakkımız YÜCE ALALHIN LANETİ ÜZERLERİNE OLSUN İNŞALLAH.

 200. Nur dedi ki:

  Sağlık Bakanlığı'na açık mektup
  Sayın Bakanımız Recep Akdağ
  bu milleti aydınlatmanızı can-u gönülden bekliyoruz.
  Saygılarımızla.

 201. ismail pandir dedi ki:

  yorumları okudum tam panax içmekten vaz gececektim kendimde oln değişiklikleri aklıma getirdim ve birde bir muayeneye 250 300 isteyen prf doktorları düşündüm panaxsın fiyatını inanın az buldm sosyal güvencem yok ne olduğu belirsiz yüzlerce ilac kullandım ama sadece büyük ilac firmalarına kobaylık ettigimi düşünürken dünya sağlık örgütü açıklamaları yayınlandı türkiyede 870 kişi ilaç kobaylığından ölmüş buna ne diyeceksiniz ben kullandım kardeşim çok rahatladım hatta antideprasan ilaclar kullanıyordum onları bile bıratım çünki kalpte herhangi bir sıkıntım olunca panikatak oluyor ilaca yükleniyordum kalp te düzeldi diger sorunlarda hata bahsedilen cinsellikte parasına gelince ben iyi olduktan sonra para nereye gitmiş önemli değil

 202. Y.Emre Doğru dedi ki:

  Nihayet 3. kutularda bitti.kutular diyorum çünki hem 3 kutu romaflex hem 3 kutu clavis panax aldım.sonuç ;3 ayın sonunda ne annemde nede babamın rahatsızlıgında hiç bir değişiklik yok.gitti paralar..saglık olsun diyemiyorum zaten maddi durum sıkıntılı birde boşa atış yapınca insanın zoruna gidiyor.ehh bu noktadan sonra ne diyelim;Allah hesap soranların en hayırlısıdır.hani bazı firmalar vardır ya,ürünümüzden memnun kalmazsanız paranızı iade ediyoruz falan der.tamamından vazgeçtim hiç değilse yarısını iade etseler(havanı alırsın dediklerini duyar gibiyim)olmadı hesabı ahirette görüşücez.bu arada bu gün wwwdoktorunuzsizinle.com adlı siteye de belki bir cevab gelir diye mail attım sizce netice ne olur?bütün hastalara Allahtan acil şifalar dilerim

 203. Mert Ozgu@hotmail.com dedi ki:

  http://www.xprodoksit.com/yazi/panax-hakkinda-suc-duyurusu Efendim, işte gerçek insanlar ve gerçek doktorlar. Çeşitli vaadlerle kandırılan insanları gördükçe içim acıyor, LÜTFEN kanmayın! İnsanların hastalıklarından olan zaafları kendi menfaatleri için kullanan insanları kınıyorum ve onları Allaha havale ediyorum!

 204. Akıllı bir iş yapalım. dedi ki:

  Yorumların tamamını okudum.
  Burada bizim kendi çapımızda çözebileceğimiz bir şey olduğunu düşünüyorum.
  Dikkat edilirse "Kullandım" diyenlerin firmayı destekleyen kişiler olduğu şüphesiyle hareket ediliyor.
  Bu durumda şu öneriyi getiriyorum. Kullandım diyenler özellikle sabit telefonlarını yazsalar (kodundan hangi il olduğunu anlamamız için) ve bunu yazdıktan sonra yeni yorum yapmak isteyen başka arkadaşlar da bir önceki telefonunu yazan arkadaşı arasa ve edindiği izlenimi bize aktarsa (Örneğin "Kars'tan Mehmet beyle görüştüm. İnandırıcı geldi." gibi. ve sonra da yorumuna devam etse…)
  Sanırım biraz çözeriz gibi. Bütün mesele kullanıp da memnun olanların Allah rızası için biraz rahatsız edilmeyi kabul edip telefonlarını vermesine kalıyor.
  Bu arada benim iki arkadaşım kullandı önümde canlı örnek olarak sadece onları alıyorum. Birisi yere göğe sığdıramıyor. Diğeri hiç bir faydasını görmedim diyor. % 50 şans ile ben de internetten sipariş verdim. Henüz kullanmadım. Kullanıp sonuç alırsam elbette telefonumu vererek katkıda bulunacağım. Saygılar.

 205. ssk maduru dedi ki:

  türkiyede artık hangi ssk hastanesine gittiğinizde muane olabiliyorsunuz bana ondan bahsedin. ben dedemi götürdüm ssk hastanesine adam oturduğu masadan kalkıp hiç birşey yapmadı sadece bunu kullan şunu sabah akşam sür dedi. eger gerçek doktor onlarsa ve biz bunların eline kalmışsak bitkisel ürün kullanıp denemek gerekir bence….

 206. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  AMİN

 207. Seyfi dedi ki:

  Yorumların büyük kısmını okudum.Kimileri bu ilacın piyasada olmasından işleri aksayan kişiler, kimileride bu ilaçtan menfaat sağlayan kişiler. Bazende kullanmış olanlar yaıyor. Bende 1 ay önce 2 kutu siparişi verdim. 2007 yılında bypas oldum ve sigara içmeye devam ettim. 1,5 ay önce sigarayı bıraktım. Bu ilacı sipariş verdiğimde karşımda muhatap olduğum kişi bana güven vermedi.İlaç geldiğinde sadece plastik kutu ,kapağı açtığımda alt koruma vardı.İlaçla ilgili hiçbir açıklama yoktu.İlaç diyorum çünki ilaç niyetine almıştım. Prospektüs ,nasıl kullanmamız gerektiğine dair en ufak bir bilgi yoktu.Büyük paralar ödenerek alınan bu şeye çok inanmıştım. Annem 72 yaşında ve bu ilacı kullandı. Bana söylediği oturup kalkarken ve yürürken zorlanıyordum.Şimdi yürürken ayaklarım benden önce gidiyor dedi.. kutu siparişi verdi. Yine seyircisi belli kesimlerden olan kanallarda eraslan beyi tesadüf dinledim.Çok inandırıcı konuşuyordu.
  Şimdi ana meseleye geleyim. Bu ilaç tamamen sömürü ise sağlığa faydası yok ise sosyal devlet neden halkına sahip çıkarak böyle sahtekarlığa müsade ediyor. Veya bu ilaç gerçekten eraslan beyin dediği gibi vücutta bulunan bütün damarları açıyorsa ne mükemmel bir şey.Ve bunun olmasını kim istemez.Bundan gelir elde edemeyen ve önüne gelene sitent takan ve bıçağın altına yatırıp çok büyük paralara ameliyat edenler.
  Aradan kalan bizleriz.Ben 1 aydır kullanıyorum.48 yaşındayım. Vücudumda olan değişiklik sebebi sigara bırakmaylada ilgili olabilir ,ilaçlada ilgili olabilir.Daha rahat nefes almaya başladım ve 1 ay öncesinden daha sert ereksiyon oluyorum.Damarlarımın durumunu bilmiyorum. kutunun bitmesini bekliyorum.
  KISACA.EĞER BU İLAÇ VEYA HERNEYSE GERÇEKTEN ANLATILDIĞI GİBİ FAYDALI İSE ALLAH(CC) RAZI OLSUN VE ALDIKLARI PARALAR HELAL OLSUN. EĞER BU İLAÇ HASTALARIN DURUMLARINDA ÇIKAR SAĞLAMAYA ÇALIŞANLARIN YAPTIĞI SAHTEKARLIKSA ALLAH(CC)BELALARINI VERSİN VE BU HASTALIKLARIN TAMAMI VE BETERİ ONLARDA BİRAN ÖNCE VAR OLSUN VE SÜRÜNSÜNLER.

 208. mazlum dedi ki:

  eğer milleti kandırıp kendilerini menfatlandırıyorlarsa milletin saf duygularıyla oynuyorlara allah cezalarını versin. ama insanllık için birşeyler yapmaya çalışıyorlar ise allah razı olsun….

 209. bulent gurses dedi ki:

  arkadaslar ben dr eraslanın panax ve romadur bıtkısel ılaclarını ıkı ay kullandım. sonuc mukemmel kesınlıkle tavsıye edıyorum yemın ederım sıze hem valla hem bıllaha

 210. Mert Ozgu dedi ki:

  Efendim, malum firma yetkilileri yine yorumlar eklemişler fakat bu yorumlar yine kanıtsız deliller, kendileri çalıp kendileri oynuyorlar. Sorularımı basit bir şekilde sordum yine cevap yok! Tekrar sorayım efendiler cevaplasınlar, 1- Kendini doktor olarak tanıtan şahısın sağlık bakanlığı medula sisteminde kayıtlı olan DİPLOMA TESCİL NUMARASI nedir? http://sbu.saglik.gov.tr/drbank/ adresi devletin resmi doktor sorgulama sitesidir, eğer efendi gerçek doktor ise versin numarayı hepimiz sorgulayıp anlayalım, 2- Verdikleri telefon numaralarını aradığımızda karşımıza çıkan müşteri temsilcilerinin ilaç tavsiye etmek için eğitimleri ve ehliyetleri varmı? Örneğin ilaç etkileşimleri hakkında bir bilgileri varmı, bu ilaç başka ilaçlarla kullanılabilir mi? Hamile bayanların kullanılmasında sakınca varmı? 3-Bu ilaç denekler üzerinde kullanıldı mı? Test sonuçları nelerdir? Hangi hastalar da ne gibi durumlarda kullanılabilir? 4- Hangi doktor telefon ile herhangi bir teşhis koymadan, telefonla tedavi edebilirmi? Burada yorum yapan ve firma adına çalıştıkları çok belli olan efendiler, laf salatası ve kuru gürültü yapmayın, sorulara cevap verin!

 211. hakan dedi ki:

  Bak kardeşim kelime oynu yapma aklanmak mı istiyorsun, işte sana 3 yol
  1. Benim ürünüm gıda takviyesi diyosun sanki tıbbi bir ilaç mış gibi pazarlıyorsun, zaten bu fiyata satmanın en büyük etkeni ürünü ilaç mış gibi tanıtman, yoksa kim alırdı bunu, piyasada bir sürü gıda takviyesi var. Ozaman, Sağlık bakanlığı yanı başında eğer bu kadar faydalı ise zormu onay almak, herkes bu soruyu soruyor sana

 212. Deniz Ece Aydınlı dedi ki:

  panax hakkında örnek gösterilen bütün olumlu yorumları yapıştırmışlar buraya ama bunların hepsi kendilerinin takma isimlerle girip yazdıkları isimlerdir. Bu ilacı alan insanlar genellikle yaşlı başlı üç kuruş maaşla geçinen insanlar. ağrıları sızıları dinsin diye en ufak şeyde umut arayan insanlar. yazık günah diyorum ben. ayrıca ÖNEMLİ olarak şunu söylemem lazım. benim dedem kalp hastası, şekeri de var insülin kullanıyor. bu panax ürünü satan sitelerin hepsini gezdim baktım. bir tanesinde kocaman yazmışlar,İNSÜLİN bunu tek başına asla kullanmamalıdır falanca ilacı da almalıdır vs. diye, çünkü Allah korusun ölümle sonuçlanırsa bu sefer hiç kurtulamayacaklarını biliyorlar. diğer satış yapan siteler, insanlar veya her kim ve neyse onların hiçbiri bu bilgiyi bile vermemiş. bu ne kadar can alıcı bir bilgi farkında mısınız dostlar? böbrek yetmezliği olan biri, şekeri olan, insülin kullanan biri bu ilaçları aldığında ölümcül sonuçlara yol açabilir. bu bilgiyi nasıl vermez diğer siteler? Allah a havale ediyorum.

 213. Adımı vermek istemiyorum dedi ki:

  Artık kime güveneceğiz bilmiyorum. Ben daha yeni anjio olmuş biri olarak ve sonucunda hemen hastaneden çıkamadan düşünme fırsatı bile verilmeden hemen bay pass olacaksın denilmiş vatandaş olarak. bir yerde hastaneler de rant peşinde olmasından kaynaklanan hastayı müşteri gibi görüp kaçırmak istemeyen düşünmeye bile fırsat vermeden hemen bay pass yapmaya karar verenler, diğer bir yanda bitkisel ilaçlarla damarları açarız diyenler tabiki belirli bedeller karşılığında, diğer bir yanda neştersiz doğal bay pass gibi yöntemlerle karşımıza çıkanlar. Bu kadarmı basit insan hayatı üzerinden rantlar elde etmek, Hiçmi vicdan yok, hiçmi Allah korkusu yok. Ben şuan ne yapacağımı bilmiyorum ne yapacağımı. Ne bir hastaneye ne bir şifali bitkiler adı altında damarı açacaklarını söyleyenlere nede ıvır zıvırlara inancım kaldı. İnanın şuan bilmiyorum ne yapacağımı. Adam gibi biri çıksa Allah korkusu olan biri deseki sen git kardeşim bir hastaneye bay pass ol veya dene kardeşim şua şifali bitkileri ben faydasını gördüm ve bay pass ameliyatından kurtuldum veya bir başka birşey ama sadece kafamı karıştırmadan. Çünkü ben korkuyorum şuan ameliyattan ve sonrasından ama korkunun ecelede faydası yok olunması gerekecekse olacağız.

 214. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  Derya kardeş niye biz gidiyoruz bir kişi kendi sitesinde önce kendi hakkında güvenli bilgi verir sitede uzmanlarımız bölümünde eczacının bilgileri var kendisinin yok neden sorusunu sormak bizim hakkımız.

 215. Derya dedi ki:

  Dr. Mustafa Eraslan´in Diplomasinin olup olmadigini mezun oldugu Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden basit bir sekilde ögrenebilirsiniz. Internet ve Telefon ile bir sonuc alamazsaniz da binersiniz bir otobüse/ucaga, gidersiniz mezun oldugu Üniversiteye ögrenirsiniz.

 216. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  seyran tepe kardeşim, peki hırsızın hiçmi suçu yok çıkarsın ben şu tıp fakültesini şu diploma numarasıyla bitirdim dersin kendi sitene bile bu bilgiyi koymuyorsan insanların şüpheyle bakması normaldir sonuçta ortada büyük bir rant var. m. eraslandan ricamız acilen en azından kendi ilaç satım sitesine bu bilgiyi koyması bizleride bu şüpheden kurtarması,böylece abd de 15 dolar olan bu extreyi burada 60 dolar olmasına rağmen alıp gönül rahatlığıyla kullanabiliriz.

 217. Seyran Tepe dedi ki:

  Onalarca positiv yorumun arasinda fitnecilerin bir iki negatif yöndeki yorumlarini okuyunca, hatirima Hasan Sezai Efendinin yasadigi bir olay geldi: Malumunuz Hasan Sezâî Efendi hakkındada fitneciler zamaninda çirkin iftirâlar yaymislardi. Hatta daha da ileri giderek, bir gece dergâhın kapısına geyik boynuzu bile asmislardi. O ise bu hallere sabrediyor kimseye bir şey demiyordu. Geyik boynuzunu dergâhın içine aldırdı. Edirne vilâyeti günlerce bu dedikodularla çalkalandı. Hasan Sezâî Efendi yine sabrediyor, hiç ses çıkarmıyordu.

  Bu şâyiânın yayılmasından az zaman sonra, Edirne'de müthiş bir uyuz hastalığı peydah oldu. Hasan Sezâî hakkında her kim iftirâ ve dedikodu etmiş ise ve her kim bu dedikoduları dinleyip kabûl etmiş ise, bu hastalığa yakalandı. Hastalık, bu sözlere adı karışmış olanlara yayılıyor, diğer insanlara bir şey olmuyordu. Hastalığa yakalananların bütün vücûtları yara bere içinde kaldı. Hiçbiri derdine çâre bulamadı.
  Affı ve merhameti pekçok olan Hasan Sezâî hazretleri onların bu hastalık sebebiyle şiddetli acı ve sıkıntı çekmelerine dayanamadı. Mübârek kalbi tahammül edemeyip, bir gece kılık kıyâfetini değiştirerek çarşıya çıktı. Kahvelerden birine girdi. Hiç kimse onu tanıyamadı. Uyuz olanlara yaklaşarak;
  "Sizin derdinizin ilâcı Hasan Sezâî'dedir." deyip oradan ayrıldı. Ertesi gün dergâhın önü ana-baba gününe döndü. Hastalığa tutulan herkes çâre bulmak ümîdiyle dergâha koşuyordu. Hasan Sezâî Efendi, gelenlerden herbirine, onların dergâhın kapısına astıkları geyik boynuzundan kazıyıp, toz hâlinde veriyordu. O tozu yarasına süren herkes Allahü teâlânın izni ile şifâ buldu. Bu arada herkes hatâsını anlayıp, yaptıkları iftirâ ve dedikodulara pişmân oldular, tövbe ettiler.

  Umarim bu sayfadaki fitnecilerde hatalarini gec olmadan anlar ve bu dedikodulara bir son verirler.

 218. idikut karlı dedi ki:

  ilaç kartelleri nasılda bu ürünü kötülüyorlar. yıllardır kansere çare olmaya çalışan araştırmalara köstek olan ilaç kartelleridir. bu adamlar da damarla ilgili olan hastalıklara çare olmaya çalışıyorlar ne var bunda . ilaç firmalarının figüranlarını yollamışlar buraya .boyuna yorum yapıyorlar.

 219. Mert Ozgu dedi ki:

  Sn. Seyran Tepe haklsınız ağzı olan konuşuyor, buraya pek çok yorum eklemişsiniz, ama sorularımın cevaplarını vermemişsiniz! Kendini doktor (!) olarak tanıtan kişinin sağlık bakanlığı doktor bilgi bankasından sorgulayabileceğimiz (medula sistemi) "Diploma Tescil" numarası nedir, ayrıca nasıl bir doktor muayene etmeden ilaç yazabiliyor, ilaçları tavsiye eden müşteri temsilcilerinin(!) eğitimleri ve yetkileri varmı? Türkiyede bu kadar uzman doktor ve hastane varken bir ilaçla bu sorunların çözülebileceğine inanıyormusunuz? Bu ilacın içeriği nedir, içinde piyasadaki geçek ilaçlardan varmı? Bırakınız efendim, hastalanan ve zor durumda olan insanların zaaflarını kullanan ve onların bu durumlarından faydalanan insanları şiddettle kınıyorum. Bunları yapan insanları Allaha havale ediyorum!

 220. Seyran Tepe dedi ki:

  Agzi olan konusuyor!! Siz asil Clavis Panax ürününü kullanipta yorum yapanlara kulak verin. Iste size birkac örnek:

  Selim Karataşdelen » » 30.07.2011
  Dr Mustafa Eraslan bizlere artık bazı şeyleri kanıtlamış oldu. 6 aydır kullandığım Clavis Panax'tan çok memnunum. Bir çok rahatsızlığım yerine sağlıklı bir vücüda bıraktı. Mustafa Eraslan'a ve çalışanlarına sonsuz teşekkür.

  Okan NAra » » 30.07.2011
  Öncelikle ürettiği bu ürünleri insanlığın hizmetine sunan Dr. Mustafa Eraslana teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim. ben sağlıklı yaşam için reshi mantarı kullanıyorum ..ve bunu kullanmaya başladıktan sonra genel olarak bir zindelik , çabuk yorulmama gibi durumları hissettim. ayrıca yorgun olduğum zaman kullandığımda vücut çok çabuk toparlıyor..kendine geliyor. herkese tavsiye ederim

  Mustafa Kaya » » 30.07.2011
  clavis panaxı duydugum zaman içimden böylebişeyin olacagını tahmin bile etmiyordum ama denize düşen yılana sarılır misali aldım ve kullandım gerçekten çok memnunum kendimi çok daha iyi hissediyorum son 1 aydır kullanmaya devam ediyorum herkese teşekkürler

  Kadir Gören » » 30.07.2011
  Sayın Yetkililer Clavis panax adlı ürününüzü kullanıyorum ve şu an çok memnunum. Aile hayatım düzeldi, eski yıllarıma döndüm. Herkese teşekkürler.

  Kenan Yavuz » » 30.07.2011
  Yaşım 44,şeker ve damar tıkanıklığm vardı 2 kat merdiven çıkamıyordum artık çok rahatım teşekkür ederm

  Ahmet Gezen » » 30.07.2011
  Cinsel hayatım artık bütün hayatımı etkilemişti. Bunun bir sağlık sorunu olduğunu biliyordum fakat bu ürünün bu kadar etkili olduğunu tahmin bile edemezdim, teşekkürler
  Oktay Dönerci » » 30.07.2011
  Damarlarımda ki tıkanıkların açılması beni mutlu ediyor. 47 yaşındayım ama artık herşey daha kolay.
  Servet Çavuş » Artvin » 11.04.2011
  Panax Gerçekten Etkili / Bu ürün Asrın Mucizesi Ben Artvin’den Servet Çavuş 3 Ay boyunca aksatmadan Panax kullandım. Tansiyon sorunum ortadan kalktı. Kullandığım diğer ilaçların hepsini bıraktım. Vücudumda tıkalı olan damarların hepsi açıldı. Müşteri temsilcisinin talimatları doğrultusunda 3 Ay boyunca aksatmadan Panax kullandım. Çok büyük faydalarını gördüm. Tıkalı olan damarlarım açıldı. Kroner rahatsızlıklarım gitti. Vücudumun direnci arttı. Performansım arttı. Tansiyon ve Kolesterolüm dengelendi. Tansiyon ve Kolesterol sorunum kalmadı. Herkese Tavsiye Ediyorum.

  Ayhan Kavalcı » Rize » 18.05.2011
  Ben Ayhan Kavalcı 3 Ay boyunca aksatmadan Panax kullandım. Çok büyük faydalarını gördüm. Ben 1935 Rize İyidere doğumlu Ayhan Kavalcı”¦ 3 Ay önce A Kalite Şifalı Bitkilerden Panax aldım. Müşteri temsilcisinin talimatları doğrultusunda 3 Ay boyunca aksatmadan Panax kullandım. Çok büyük faydalarını gördüm. Tıkalı olan damarlarım açıldı. Prostatım rahatladı. Kronor rahatsızlıklarım gitti. El baş parmaktaki tırnağın etrafındaki kızarıklıklar gitti. Sol ayak belek gözündeki büyük olan kırmızılık gitti. Vücudumun direnci arttı. Performansım arttı. 40 yaşını geçen herkese tavsiye ediyorum.

 221. dagdeviren dedi ki:

  Anlamadıgım nokta şu arkadaşlar. Eger mustafa eraslan tıp doktoru degilse ve kendini doktor gibi tanıtıp bunun üzerinden prim yapıyorsa. saglık bakanlığı görevlileri, nerede. neden bu adama müdahale edilmiyor. neden sorgulanmıyor. Çok garip doğrusu.

 222. Mert Ozgu dedi ki:

  Sn. Mehmet Kılıç inanmayınız, öncelikle bu tarz bir diplama numarası olmaz, SGK nın web sitesinde Doktor Bilgi Sorgulama bölümü var lütfen inceleyiniz. http://sbu.saglik.gov.tr/drbank/
  Saygılarımla…

 223. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  MERT ÖZGÜ NETDE BU DİPLOMA NUMARASINI BULDUM. Mustafa Eraslan KTÜ Tıp Fakültesi’nden 1989 yılında “89 CC 5” diploma numarası ile mezun olmuştur

 224. Mert Ozgu dedi ki:

  Efendim inanmayınız! Hiçbir gerçek doktor muayene etmeden ilaç yazmaz. Lütfen inanamayınız! Ne yazık ki bu tür insanlar herzaman vardı ve olacaklar. Bu çok acımasız insanların umutlarıyla oynayan pis bir düzen. Ülkemizde yetişmiş pek çok uzman doktor var, gerçek ilaçlar var. Lütfen paranızı sokağa dahası sağlığınızı tehlikeye atmayınız. LÜTFEN! İNTERNET ÜZERİNDEN TELEFONLA TEDAVİ OLMAZ. Kendine dr. süsü veren şahıs neden telefonlara çıkmıyor? Neden canlı yayınlarda gerçek dr. larla tartışmıyor? Madem doktor neden diplomasını internet sitesinde yayınlamıyor. Nerede görev yapmış? Hangi alanda uzman? Örneğin hiç kalp ameliyatında bulunmuş mu? Her halinden sahte olduğu belli olan bir oyun. Ben insanların sağlıklarından dolayı oluşan çaresizlikleri suistimal eden, insanların hayatları ile oynayan bu tür insanları şiddetle kınıyorum. Ben bu sahtekarlığı sağlık bakanlığına dilekçe ile şikayet edeceğim, lütfen sizde mail yoluyla yada Alo 184 sağlık Bakanlığı Şikayet hattını arayınız.

 225. leyla aydin dedi ki:

  bende dün ismarladim almanyadan doktorumun kontolüyle alacagim beni gözetim altina alacaklar 3 ay sonra geregini yapacaklar bakalim bekleyelim.leyla.

 226. İLHAN dedi ki:

  Bileşenler doğal olsun veya olmasın eğer hastalık için kullanıcaksa kesinlikle bir ilaç olarak kullanılmalı .Bu ilaç(veya doğal destel ürün) bir muz püresi değil,kesinlikle ilaç olarak ruhsat alınıp doktorlar tarafından reçete ile verilmeli.Almayı kesinlikle düşünüyorum …ve de kesinlikle gıda takviyesi olmadığını bile bile…Bence sağlık bakanlığını bu tip ürünleri ilaç katagorisine koymalı ve ruhsatlandırmalı.Arştırmaları yapılmalı…Ürünü(ilacı veya gıda takviyesini yada yan destek ürününü)uzun bir zamandır takip ediyorum bence etlili bir ilaç…

 227. ibrahim güler dedi ki:

  arkadaşlar yorumların çogunu okudum .kardeşimin ayak damarları çalışmıyordu bu ilaçı kullandı düzeldi kedi yetişemedigi çigere mındar dermiş o hesap

 228. A.Cihangir Eren dedi ki:

  sevgili arkadaşlar,clavis panax’sı bilmem ama,size gerçekten damarları 3 ayda %80 açan bir karışımı yazmak istiyorum. 1- karabaşotu-(7 adet)sapsız olacak, 2-karanfil- (10 adet) 3-çubuk tarçın-(1 çubuk tarçın) yukarıdaki karışımları 2 su bardağı (kaynamamış su)’ya atın. 15 dakika kaynatın.2 çay bardağına süzgeçle süzün.1 bardağını ılık veya soğuk ogün için.tok veya aç karnına farketmez. 2.nci bardağınıda öbürsügün için.3.ncü gün tekrar iki bardak yapın..bunu 3 ay devamlı için. damarları %95 tıkalı olan bir banka memuru gebzeden/şu an siyami ersek hastanesinde doçent doktor olan kardiyoloji doktorunun muayenehanesine gider.hastanede anjio olur.4 damar %95 tıkalıdır.doktor kendisine hemen ameliyat olmasını söyler.ama hasta bunu kabul etmez ve yukarıdaki karışımları 3 ay kullanır.her kullandığında şikayetleri geçmektedir.3 ay sonunda sağlığına kavuşur ve ikinci kez doktoruna gider.ikinci bir anjio ister.anjio sonucu şaşırtıcıdır.doktorda şaşırır.çünkü damar tıkanıklığı %25’e düşmüştür.doktor ismi bende saklıdır.bu olayı bana doktorun sekreteri anlatmıştır.çünkü bende 12 senelik baypaslıyım.ve yaklaşık 3 senedir bu karışımı eşimle beraber kullanmaktayım.7 senedir günde 1 paket sigara içerim.2 tabak mantımı yerim.etimi,rakımı aklınıza ne gelirse sağlıklı bir insanmışım gibi yaşarım.gerçekten ilgilenirseniz.sizin menfaatınızadır.ben sekreterden bayanın telefonunu aldım ve konuştum.inanmamıştım çünkü.bayan bana,lütfen Allahaşkınıza,önünüze gelene söyleyin,benim hayatım kurtuldu onlarınkide kurtulsun dedi.burada benim herhangi bir avantam yok.insanlık vazifemi yaptım.kendim gümrük müşaviriyim.59 yaşındayım.telefonum:0535 7837788.

 229. İDDİACI dedi ki:

  Hoppala paşam malkara keşan!!! Ahmet genç, geçmişte insanların 200-300 sene yaşadığını nereden biliyorsun? Kara cahilce diyorsun ama sen zır cahilsin buna inandığına göre. Geçmişte insanlar değil 200-300 sene, 50'yi zor görüyordu çünkü "penisilin" icat olmamıştı. Şimdi sen "penisilin"ide ilaç adı sanar ve reklam yapıyor dersin. Örneğin veremden ölüm neredeyse kesindi ama günümüz dünyasında tüberküloz yani "verem" bile sanki bronşit gibi kesin bir şekilde tedavi ediliyor. Senin doktor eraslan'ın delikanlıysa çıksın ispat etsin bende "M O R A R A Y I M" ha ne dersin?

 230. Caner Yagun dedi ki:

  Secretdream-30.11.2011

  Arkadaşlar kıymetli vaktiniz almak istemiyorum yorumların hepsini ben de okudum.Evet çok kafa karıştırıcı.Dr.Mustafa Arslan bey o çıkytığı kanallarda ürünü tanıtmaya harcadoığı kadar zamanın onda birinde bu iddialara yanıt verse ve bir takım tıbbi kimyasal kan değerleri ölçümleri yada damarların tıkanıklık durumunu gösteren raporlar ile gelse tüm bunlar bir son bulur diye düşünüyorum.Eğer böyle birşeyi yapmıyorsa ,yapamıyorsa elbetteki hakkında böyle şeyler yazılıp çizilecektir.Bunlara bir son vermek kendişinin elinde diye düşünüyorum.Ben 21 yıldır sigara içim(günde 1 paket ) biri olarak panax clavis ürününü kullandım.Nefes alma konusunda ciğerlerimin rahatladığını hissettim.Cinsel olarakta bahsedilen etkiyi gördüm.Ayrıca kendisinin ürünü olmamamkla birlikte Resihi mantarını Sirkecide mısır çarşısında Çin'den geleninden aldım ve 60-70 tablet kadar kullandım..Onunda faydasını gördüğümü düşünüyorum.Geçen kış hiç nezle ve grip olmadım millet patır patır grip olurken.Yani bağışıklık sistemimi kuvvetlendirdiğini düşünüyorum.Benim burada kendisini savunmak gibi bir vazifem yok.Ben ürünlerini internetten araştırdım.İngilizce öğretmeni olduğum için konuyla ilgili ingilizce yazıların çoğunu okudum ve Çoban çökerten dikeni Yula ve ginseng hakkıında yazılanların doğruluğunu çok siteden teyit ettiğimi söyleyebilrim.Bu bitkiler neredeyse bu amaçla 2000 yıldır kullanılıyor..Dediğim gibi ben daha sağlıklı olduğumu düşünüyorum ve bunu hissediyorum..ancak bilimsel bir raporum ve kanıtım yok bu amçla hasstanelerde testler tahliller falan yaptırmadım.Çok büyük bir problemim yoktu.Ancak 43 yaşındayım ve erken önlem olsun diye denedim ve menun kaldım. Burada yazdıklarımda objektik olmaya çalıştığımı düşünüyorum.Kötüleyebileceğim bir şey ile karşılaşmadım.Panax clavisten 3 kutu kulandım yaklaşık 3-4 ay süreyle.Sadece cildimde sivilcenmeler oldu bunun da bu üründen olup olmadığından emin değilim.Baş dönmesi tan siyon düşüklüğü gibi şeyler yani belirgin bir yan etki yaşamadım.Midemle ilgili bir sorunda yaşamadım.Konuya katkım olabilir düşüncesi ile paylaştım buyazdıklarımı ve gerçekten halktan biriyim.Reklamcı değilim.Fiyatına gelince biraz yükse3k olduğunuda eklemeliyim.Yurt dışındaki sitelerde benzeri ürünlerin fiyatları daha uygun dolar üzerinden olduğu halde…Bu bitkiler Türkiyemizdede yetişiyor araştırıp bulabildiğim kadarıyla.Tabii çeşitleri var.Bizde yetişenlerla yurtdışından ithal edilenlerin içindeki etken maddenin etki gücü nedir bilemiyorum YAni illa ithal edilen mi daha iyidir.ve bu yüzden ithalat vergi derken pahalı olduğu açıklamasının ardına sığınılabilri mi onu net olarak bilemeyeceğim. Ancak halkımzın herşeyin farkında olduğu bilinmelidir. Bzi burada doğru ve saldırmadan bilgilerimizi paylaşırsak birbirimize ışık tutabiliriz di
  ye düşünüyorum.Çünkü gerçek kullanıcıların yorumları ve yaşadıkları yada yaşamadıkları doğruyu ortaya çıkaracaktır diyorum.Esen kalın..

 231. Ahmet genc dedi ki:

  Buradaki olay 4000 sene öncesinde bu tedavi bilimsel gerçekken adamlar kalkmış o savundukları amerikan ilaçlari yüzünden uyuşan beyinleri ile tarih öncesinde insanların 200 300 yıl yaşadığı dönemlerde gerçektedavi yöntemini sanki dr.mustafa eraslan ortaya çıkarmış gibi ezbere kara cahilce eleştiriyor.piyasadaki şarlatan birçok düzenbazlarin içinden insanın kendisini (medyaya) ispatlaması oldukça zor old malum.ama bizim insanımız ilacın içeriğine deıl satıcının showuna bakıyor.showla yalanla fayda sağlayacaksanız adres ömer coşkun. Hayrını görün.

 232. Gariban dedi ki:

  Gerçekten Dr. O kadar iddalı ki bende etkilendim Azospermi için kullanma tarifi istediğimde farklı farklı tarifler söylendi. Ayrıca Kendi siteleri dışında olumlu yorum çok az, Fiyatı olması gerekenin 10 katı
  (Gerçi Türkiye acayip bir memleket bir gün 75 TL ye bir çiçek almak zorunda kaldım, akşam uğradığım büyük markette aynı çiçeği 9.90 görünce uyuyamamıştım)
  Son olarak kanıt olayına bende katılıyorum. kullanan 20 kişiyi amaca göre ölçümler yaptırıp sonucunu gazetelerde(veya TV de açıklasın) ilan verinceye kadar Uzak duralım.
  Herkese Acil şifalar,

 233. İDDİACI dedi ki:

  Sayın ERASLAN, Mustafa Bey ses gelmiyor, ispat et deyince kurudunuz galiba?

  İspatsız bende herşeyi yaparım, çok çok iyi çok inandırıcı bir sunuş, tanıtım metni hazırlarım (nasıl olsa bizim halkımız saf ve temiz kalpli hemen inanır) çıkarım TV'ye (özellikle sizin yaptığınız gibi "2. sınıf" bir veya birkaç kanala) gakguk otu ve bırtzırt otu (aman ha ot isimleri sallamadır!!)ekstresinden elde edilerek hazırladığımız "cartcurt" adındaki bitkisel ürünümüz şu şu şu şu rahatsızlıkları tamamen geçirmektedir. Şuna faydalıdır buna faydalıdır amanda aman diyerek anlatırım birazda dini motiflerle süslerim.

  Millet inanır ve başlar çatırr çatırr almaya inanmayan bile "bir umut" diyerek denize düşen yılana sarılır misali yılana değil ama "Y A L A N A" sarılır. Hatta fiyatları görünce benim gibi çok çok afedersiniz "OHAAAAA!!! ÇÜŞŞŞŞ!!" der ama işin ucunda damarların açılma ihtimali var çünkü işin öbür ucunda "bypass" var veya en azından "stent" var.

  Derlerki "en az 3 kutu, hatta 6 kutu kullanacaksınki işe yarasın!!" Bu ne demektir? 1 kutusu 119 lira ise 3×119=357 verdik hadi diyelim işe yaramadı orada durrrrrr!!! Ne denmişti?? "6 kutuya kadar yolu var bir daha 357 lira ettimi "704 LİRA!!!!!!" yaklaşık bir emekli veya asgari ücretli maaşı GÜMMMM!!!

  Sonra karşıma gıcığın biri (benim gibi) çıkar, "ispat et bakalım, "işkembeden sallama hoca!!! lafla peynir gemisi yürümez, icraat göster, bilimsel olarak ispat et!! Kullanıpta işe yaramış olan insanlarda "öncesi" ve "sonrası" diye tetkiklerle (koroner anjiyo, mr, doppler vs. vs.) ispat et, et ve "M O R A R A Y I M"!! Der ve bende sesimi çıkarmaz susarım, pısarım, kururum, kalırım.

  Ama ispat edememek kuruyupta kalmak çokta umrunda sanki!!!! Yüzbinlerce lirayı indir cebe, köşeyi dön ondan sonra umrunda olsun!!! Vallahi ne yalan söyleyeyim bende olsam benimde umrumda olmaz diyemiyorum çünkü konu hasta insanların umutlarıyla oynamak olunca malesef benim umrumda olur. Yapamam böyle birşey. Çünkü bende her ne kadar sütten çıkmış ak kaşık olmasamda benim içimde ALLAH korkusu var, vicdan var!!! Ya sizde sayın ERASLAN, sizde var mı??

 234. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  ARKADAŞLAR BENDE BU İLAÇ VE DR. HAKKINDA İNTERNETDE ARAŞTIRMA YAPARKEN BU BİLGİYİ BULDUM VE PAYLAŞTIM. BENDE ŞÜPHEYLE BAKIYORUM AMA BİLİM DÜNYASI ENBAŞTA HEP KARŞI ÇIKAR ÇÜNKÜ BİLİMSEL SÜZGEÇTEN GEÇMESİNİ İSTER BU ARKADAŞLARIN YAPACAĞI EN KOLAY İŞ TETKİKLERİ YAPILMIŞ HASTALARDA İLACIN SONUÇLARINI GÖSTEREN RAPORLARI YAYINLAMAKTIR BU KONUDA BİRÇOK GÖNÜLLÜ DENEK OLACAKTIR ANCAK O ZAMAN İNANDIRICI OLACAKTIR. AMERİKA İLAÇ SİTELERİNDE ARAŞTIRMA YAPTIM TRİBULUS VE GİNGSENG İÇEREN İLAÇLAR ORADADA VAR SATILIYOR SPORCU TAKVİYESİ OLARAK KULLANILACAĞINDAN baHSEDİLİYOR FİYATLARDA 15-20 DOLAR ARASI İNGİLİZCESİ OLANLARI AMAZON.COM DAN TRİBULUS GİNSENG OLARAK ARAŞTIRMALARINI VE BİZEDE BİLGİ VERMELERİNİ RİCA EDERİM.

 235. MEHMET KILIÇ dedi ki:

  Dr.Mustafa Eraslan 7 Nisan 1963 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlköğretim eğitimini Kurtuluş İlköğretim Okulu’nda tamamlayan Eraslan ortaöğretim giriş sınavında derece yapmıştır. Lise hayatı boyunca masa tenisi ile ilgilenmiştir. Liseden sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşen Mustafa Eraslan KTÜ Tıp Fakültesi’nden 1989 yılında “89 CC 5” diploma numarası ile mezun olmuştur.

  Askerliğini İzmir'de yaptıktan sonra bitkisel destek takviyeleriyle ilgili çalışmalara Farmakognozi uzmanı Mustafa Tekin’le beraber başlamıştır. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan Mustafa Tekin ise Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi anabilim dalında araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Bu görevi sırasında özellikle bitkilerin biyolojik ve farmakolojik aktiviteleri konusunda çalışmalar yapan Mustafa Tekin Japonya Kyoto Üniversitesinden bilim adamları ile birlikte halk ilaçları ile ilgili çalışmalarda bulundu. Sambucus nigra bitkisinin antienflamatuar etkisini tespit ettiği yüksek lisans tezi ile bilim uzmanı oldu.

  Farmakognozi Bilim Dalı Uzmanı Eczacı Mustafa Tekin bey ile birlikte 23 yılı aşkın bir süreden beri hazırladığı formülüzasyonları halkımız hizmetine sundu.

  En yüksek standartlarda, el değmeden tam otomatik tesislerde dolumu gerçekletirilen bitkisel destek ürünlerini yardımcı gıda takviye olarak kullanan kişilerde rahatsızlıkları için ciddi destekler görülmüştür.

  Clavis Bitkisel Ürünler Grubu Panax, Reishi Mantarı, Romaflex, Varitex, Romadur, Glabra, E serisi, D serisi K serisi başta olmak üzere birçok özel çalışmalardan oluşmaktadır. Dr. Mustafa Eraslan ve Eczacı Mustafa Tekin'in insanlığa hizmet için birçok bilimsel, özel formülüzasyon çalışması devam etmektedir.

 236. adalet özen dedi ki:

  vallahi yarım saattir yorumları okuyorum bukadar kötü yorumlarla karşılaşacağımı tahmin etmemiştim bizde builaçlardan aldık ama kendim kullanmadım ablamiçin aldık altı ay reyşi mantar kullandı şimdide CLAVİS PANAX KULLANIYO bu arada ablamın rahatsızlığı alerjik astım faydası oldumu derseniz eskisine nazaran daha hafif geçiriyo bahar aylarını bizide sonra kendileri aradılar panaksıda kullanırsa daha faydalı olacağını söylediler nedemişler denize düşen yılana sarılırmış omisal herkesin görüşlerini paylaşması güzel birşey iyi yada kötü doktora devamlı gidiyo alerjisinin ömürboyu devam edeceğini söylediler bizde bitkisel takviyelerde şansımızı denemek istedik allahtan ümit kesilmez dedik ama insan boyorumlarıda okuyunca üzülülmüyodeyil yalnız fiyatlara gelince bizde çok pahalı olduğunu düşünüyoruz ama elden birşey gelmiyo insanlar varlıkdan deyil gerçekten şifa bulmak için ordanburdan ayarlıyarak alıyo belki bu ilaçları biz emekli bir ailenin bireyleriyiz kolay olmuyo ilaç paralarını ayarlamak ama işin içinde başka amaçlar varsa allah kat ve kat sorsun onlardan hesabını. lütfen ilaçlar hakkında daha geniş bilgiye sahip olanlar yorum yapsınlar gerçekten herhangibir yan etkisi olup olmadığını allah herkese şafi ismiyle şifalar nasip etsin.

 237. İDDİACI dedi ki:

  Bütün yorumları okudum. Televizyondaki reklamlarda Dr. Mustafa ERASLAN çok güzel anlatıyor, gerçekten adeta büyülendim dinlerken ama burda kullanıpta faydasını göremeyenlerin yorumlarını okuyunca hayal kırıklığına uğradım. Benim bu konudaki yorumlarım şunlar:

  1. Bu doğal ilaç (veya adı neyse) kesinlikle çok pahalı, içinde doğada bolca bulunan adını sayamayacağım şifalı otların olduğu belirtiliyor ama fiyata gelince "119 lira" bu nedir yahu? İçinde altın tozudamı var?

  2. Eyy Mustafa ERASLAN madem bu kadar karşıt görüş var, çıkart ekrana 1-2 (hatta 1 adette olur) hasta, tetkiklerle (doppler-koroner anjiyografi-mr vs. vs.) damarlarının tıkandığı kanıtlanmış (herhangi bir tıp fakültesince) olsun. Bu kişiye "CLAVİS PANAX" tedavisi başla, artık 3 kutumu olur 6 kutumu 100 kutumu olur bilemem. Tedavi bitince aynı tetkikleri tekrarlattır, bırak %80 tıkanıklıktan %20'ye inmeyi damarında %10-15'lik bir açılma bile olursa hepimiz "M O R A R A L I M" ve satış patlaması, çatlaması ve hatta satış infilakı yaşa!! Ne dersin?? Bundan iyi kanıtmı olur? Olmaz tabiki ama yapamazsın, yap faydası olsun benide çağır canlı veya bant yayına orada "E Ş Ş E K" gibi anırmazsam ve hayatımın geri kalanında her yerde reklamını bağıra bağıra yapmazsam "A D A M" değilim. Haa eğer bunu yapamazsan veya yapmazsan "A D A M" olmayanın kim olduğunu halkımızın takdirine bırakırız!!! Bu arada adam kelimeside Hz. Adem babamızdan gelir. Haydi kalın sağlıcakla..

 238. UFUK YEŞİLTEPE dedi ki:

  Bu sitede bakıyorum panax ın reklamlarına yer verilmiş, ama yorumları okuyorumm panaxsı kötülüyolar. bu nebiçim çelişki arkadaşlar yaaa.site sahipleridemi kazanç peşinde, bu işten nemalanmakmı istiyorlar.Sanıyorum Türkiyede akıllı insan kalmamışş..Bütün yorumları okudum SADECE (nihat dayı eklemiş. | 08.10.2011 Saat 20:45 )bu insan doğruları yazmışş bravooo.tebrik edrim kendisini..

 239. gültekin özen dedi ki:

  Bakıyorum Mustafa Eraslan xxxxxxx PANAX tavsiye etmiş Türkiye ye inandırmış.Akıllı olun Domuz Jelatinli kapsullere 2 mg ot parçası tıkarak hiç bir hastalık iyileşmez…Öbür tarafta Dünya nın en dürüst insanı Ğeygamber efendimiz damar açma ve 70 hastalık için mucizevi bir tedavi olan HACAMAT ı önermiş insanlar ona güvenmemişler yazıklar olsun

 240. DOGRUCU DAVUT dedi ki:

  EYYYYYYYY BENİM GÜZEL ÜLKEMİN GÜZEL İNSANLARI BU İARLATANLARA İNANMAYIN BİR BAKIN İLACI ÖVEN YORUMLARA NEDENSE İLACI OVEN ARKADAŞLARIN HEPSİ İMLA VE NOKTALAMALARI ÇOK İYİ KULLANIYOR ADLARI FARKLI BİR SEKİLDE YAZILMIS AMA YAZANIN HEP AYNI KİŞİ OLDUGUNU ANLAMAK ZOR DEGİL YANİ KISACASI BENİM ÜLKEMİN TEMİZ İNSANI DUYGULARINI İFADE EDERKEN NOKTA VİRGÜL VS PEK KULLANMAYI BİLMEZ TIPKI BENİM GİBİ AMA BU İLACI OVEN HER YORUMA BAKIYORUM NOKTA VİRGÜL KULLANMAYI İHMAL ETMEMİŞ YANİ SİZİN ANLAYACAGINIZ BEN BU İLACI KULLANDIM İYİ GELDİ YALANINI SOYLEYEN ALLAHTAN KORKMAZ KULLAN UTANMAZ İNSAN MÜSFETTELERİ BİZİM GİBİ HASTA VE HASTA YAKINLARINI KANDIRARAK BİRAZ DAHA CANIMIZI YAKMAKTAN BASKA HİC BİR HALTA YARAMIYORLAR ALLAH HERKESE ACİL SİFALAR VERSİNÇÇÇ

 241. bülent dedi ki:

  Sn clavis yetkilileri…
  Bu yorumu okuyacağınızı düşünerek yazıyorum. Lütfen bu ürünün fiyatını düşürüp içindeki tribulus miktarını artırın. İnsanlar ihtiyacı olduğu halde alamıyor. Ahirette hesabını zor verirsiniz.

 242. bülent dedi ki:

  Clavis panax damer sertliği için etkilidir. Çünkü içinde tribulus vardır. Tribulus extract ürünleri daha ucuz , onlardan alın kullanın. Bu yazıdaki saçmalıklarada inanmayın .. kıskançlık kompleksidir.

 243. bir yorum dedi ki:

  Madem herkes bu kadar şikayetçi bu üründen, burda birbirinize yazacağınıza sağlık bakanlığına bi şikayet dilekçesi yazmayı deneyin, telefon açın, ihbar edin. Maliye bakanlığınada aynı şekilde ihbar edin. Burda konuşmakla olmuyo, herkes şikayet ederse sağlık bakanlığıda arkasını araştırır.Duyarlılık budur. Ben mail atıcam işte adresi İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü nün: istanbul@saglik.gov.tr

 244. Clavis Panax dedi ki:

  PANAXLA İLGİLİ İDDİALARA TOKAT GİBİ CEVAP Dr. Mustafa Eraslan iftira ve karalama kampanyasına cevap verdi. İşte Dr. Mustafa Eraslanın açıklaması. 21 Temmuz 2011 08:14 Clavis Panaxla ilgili iddialara tokat gibi cevap… Dr. Mustafa Eraslan iftira ve karalama kampanyasına cevap verdi. İşte Dr. Mustafa Eraslanın açıklaması. Son 2 gün içinde Ecza Lobisi’nin etkilediği bir kampanya ile Hüsnü Can Başer’e atfen Clavis Panax’a dönük bir saldırı başlatılmıştır. Hüsnü Can’a atfen yapılan açıklamada “Calvis Panax’ın sadece internetten satıldığı, demirdikeni, yulaf ve ginseng bitkilerinin hangi kısımlarının ve bunların ne miktarda kullanıldığının belli olmadığı ve Ruhsatın Sağlık Bakanlığı’ndan alınması gerektiği” ifade edilmektedir. Bunlar olmadığı içinde moda tabir kullanılarak “insan sağlığı ile oynandığı” iddiası ortaya atılmıştır. Hemen belirtmeliyiz ki bu iddialar doğruyu yansıtmadığı gibi maksatlı olduğu da aşikardır. Öncelikle ifade edelim ki, sözkonusu gıda takviyesi asla ruhsatsız değildir. Clavis Panax “Gıdaların Üretimi Tüketimi ve Denetlenmesine Dair kanun Hükmünde Kararnamenin değiştirilerek Kabulü hakkındaki 5179 sayılı Kanun” gereği izin alınarak üretilmiştir. Tarım Bakanlığı tarafından verilen bu izin yasal bir zorunluluktur. Söz konusu zorunluluk ilk aşama olan ithal edilen bitkiden başlayarak son aşama olan üretime kadar titizlikle uygulanmakta ve denetlenmektedir. Bunlar söz konusu Clavis Panax’ımız için harfiyyen yerine getirilmiştir. Aksi takdirde üretim yapmak asla söz konusu olmazdı. Ayrıca iddia sahiplerinin gönüllerinden geçtiği üzere Sağlık Bakanlığı’nca düzenlenecek bir ruhsata bağlanması halinde ona da hazır olduğumuzu açıklıkla ifade ediyoruz. Bu hususta yasal bir değişiklik söz konusu olursa buna da hazır ilk firmanın biz olduğunu ilan ediyoruz. İkinci olarak; Clavis Panax’ın hangi bitkilerden hangi oranda üretildiği son derece sarihtir. Şayet kötü niyet taşımıyorsanız yapılacak çok küçük bir araştırma bu bilgiye ulaşımı kolaylıkla sağlayacaktır. Bilindiği üzere Tarım Bakanlığı’nın internet sitesinde üretimine izin verilen gıda takviyelerinin üretim izin tarih ve sayıları yayınlanmaktadır. Bakanlık ithal edilen her bitki ile ilgili olarak, hangi bitkinin, neresinden ve ne oranda ithal edildiğini daha gümrük aşamasında takip ve onay vermektedir. Aksi takdirde ithalat da, üretim yapmak da mümkün değildir. Sektörün içinden birisinin bunu bilmemesi de söz konusu olamaz. Satışın internetten yapıldığı iddiasına gelince, buna Eczacılık Akademisi karar verecek değildir. Kaldı ki satışımız sadece internetten yapılıyor da değildir. Elden satış yapılmaktadır, ancak Hüsnü Can Başer maalesef bundan bile habersizdir. Eczacılık sektörünün talebi nettir: “Onlar cirolarını şişirmek istiyorlar, o nedenle de Clavis Panax’ın eczanelerden satılmasını istiyorlar” Meselenin esası budur. Nihayet kendisine ulaşılan Hüsnü Can Başer sözlü olarak ” Clavis Panax için böyle bir şey söylemediğini, genel ifadeler ile ruhsatları Tarım Bakanlığı’nın değil de Sağlık Bakanlığı’nın vermesini istediğini, sözlerinin çarptırıldığını” ifade etmiştir. Bugün satışların eczanelerden yapılmasına karar versek, ecza sektörünün bu kez Clavis Panax için methiyeler dizeceğine emin olabilirsiniz Sonuç olarak sattığımız gıda takviyesi Clavis Panax’ımızın sonuna kadar arkasındayız. Sağlık pazarlaması değil, sağlık peşinde bir ömür tüketmiş doktorunuz olarak halkımızın duası bize yetecek ve bizleri koruyacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Dr.Mustafa ERASLAN

 245. osman uzunyılmaz dedi ki:

  hikaye iftira eczaneler kapansın halka tedavi amaclı bi sürü kimyasal satmasınlar artık her derdin devası dogada var kesin cözüm hemde para rantınıza zarar gelmesin die allahın yarattıgı otlara iftira atmaya utanmayan menfaatci ezcacılar biröle bi ilacınız liği 10 senedir kullanmadım hapınız kalmadı hem param hem vucudum hem pskolojimi bitirdiniz clavis panax her derde deva yan etkisiz varsa böalarını görüyorum le etkli ürününüz cıkartın iftirayla bi yere varamassınız kullandım fayd

 246. ahmet sarıtaş dedi ki:

  ben buradaki yorumlara da güvenemiyorum herkes kendine göre yazıyor.ben şu anda sahte ad ve mail ile her şekilde yorum yapabiliyorum.butip maddelerin elbette etkisi vardır hiç olmazsa piskolojik etiksi olabilir.önemli olan içine başka birşeylerin katılıp katılmaması bunu bilemiyoruz. ayrıca bukadar fahiş fiyata satılması ve sadece internet üzerinden satılması bazı soruları akla getiriyor tabiki.genede alcak olanlar iyi düşünmeli.

 247. Dürüst insan dedi ki:

  Arkadaşlar clavis panax 3. kutuyuda bitirmek üzereyim ama bacak damarlarımdaki tıkanıklar hala agrıyor. ve bir düzelme olmadı. Doktorlara sordum. Damar tıkanıklıgını bu tür ilaçlar kesinlikle açmaz boşuna kullanıyorsun dediler. Yani aldatmaca dediler. Herkese geçmiş olsun.

 248. Vedat Söylemezoğlu dedi ki:

  Üzülerek vurgulamalıyım ki, ben de bu ilaca kanıp kullanmaya başlayanlardanım; ancak hiç bir değişiklik olmadığı gibi, sanırım olumsuz yan etklieri de var, ben öyle hissettim ve yarıda bıraktım. şu an iki kutu yarım evde duruyor. Bilmiyorum, tam emin değilim, ama bana da öyle geliyor ki, durum tam bir aldatmaca; ve kullanmamak kullanmaktan daha iyi diye düşünüyorum. Özetle, eğer bizi kandırdılar ise, Allah onlara sorsun inşallah! Eğer sırf para kazanmak için yalan söylediler ise, Allah onları ilaçsız bırakır inşallah!

 249. nihat dayı dedi ki:

  yaklaşık 40 dk dır yorumları okuyorum.burda kimseyi eleştirmek istemiyorum ama yapılan yorumlara bakılırsa herkes haklıyım diyor.eczacılar birlıginden başlayalım.haklı iseniz büyük bir birimsiniz burda karalama yapacagınıza adelete,saglık bakanlıgına,dünya saglık örgütüne vs ulaşsanıza.siz bunu yapamazken hangi hakla yorum yapıyorsunuz. ortada evet büyük bir vurgunmu var gitsenize devlete .sizde sanki ilaç firmaları ile azmı istişare yapıyorsunuz.peki eczanelerinizde satılan yüzlerce çeşit kozmetik ürünleri,bitkisel ürünler,dünyada kullanımı yasak edilmiş yüzlerce ürün vs bunlara ne diyeceksiniz acaba.gelelim asıl konuya kardeşim kanser hastası 1yıldan beri tam 11 prof ve doçent gördü. veriler elimizde aldıgımız tüm yanıtlar farklı.biri alın götürün çare yok diyor digeri safrada tümür var ama müdahale yapamayız .birisi karaciger kanseri diyor öbürü pankreas kanseri,bir başkası safra kesesi digeri onların dedigi gibi degil tedavi edile bilir diyor et diyoruz burası özel hastane risk var yapamam diyebiliyor.bir başkası böyle digeri şöyle vs uzayıp gidiyor. şimdi gelelim tıp çalışanlarına ve devlete ve eleştiren lere bu admlar bizi dolandırıyor belkide evet ama ne yapacagız tıp egitimi almış 11 prof ve doçentler bile sonuç veremezken ne yapacagız. tabiki aldatsalarda vurgunda oldugunu bilsek çare olurmu acaba sıyla böyle şeylere mecbur bırakılmıyormuyuz. bu ülkede işini bilen herkes atını oynatır. çünki burası türkiye eger!varsa devlet ki sanmıyorum arasın bulsun. devlet garibana ve acize var.kısaca kimi eleştiriyor kimi şuçluyorsunuz. önce devleti devlet yapında ondan sonra eleştirelim.teşekkür ederim zamanınızı aldım.

 250. HASTAYIM dedi ki:

  eyhun demir eklemiş. | 30.07.2011 Saat 22:35
  DR. Mustafa Eraslan hoca ile ben hala görüşme imkanı bulamadım.Çeşitli tv kanallarında çıkan reklamlarda danışma hatlarını aradım.En az beş kez her birirde deşik degişik tarifler verdiler.Bunlar sadece insanların acizliginden yararlanıp ticari rant elde ediyorlar.Mustafa Eraslan dr oldugunu söylüyor. Madem muayene hane açsın kat kat muayene ücreti ödeyelim ilacı kendi imzası ile hastaya versin.Veremez nedenmi o zaman hastada olumsuz bir şey olursa hukuk önünde hesap verir.Birde bu pazarlama firmasının sahibi Haydar BAŞ isimli parti liderinin olduğunuda bilmekte yarar var.Parti için para gerek oda bizim gibi hasta çaresiz kalmış hasta yakınlarını sömürerek elde edecekler.Bence itibar edilecek bir ilaç degil.Doktorlarımızı dinleyelim bence.

  SÖYLEDİKLERİ TAMAMEN DOĞRU OLABİLİR!
  NEDEN MUAYENESİ YOK
  NEDEN TELEFONLARA ÇIKMIYOR
  KARŞIMA GELSİNLER İYİLEŞTİRECEĞİM DİYOR! BENİ İYİLEŞTİR DİYECEĞİM ORTADA YOK ULAŞILAMIYOR. YALAN SÖYLEDİĞİMİ SÖYLEYECEK OLAN VARSA BANA DOKTORUN DİREK TELEFONUNU VERSİN

 251. Y.Emre Doğru dedi ki:

  Bütün hastalara acil şifalar.. ben babam ve annem için bu ürünlerden alıyorum şu anda 3. kutu oldu.kullanmaya devam ediyoruz lakin şu ana kadar hiç bir değişiklik yok maaalesef.maalesef diyorum çünki maddi kaybın yanında korkarım annem ve babamı hayalkırıklıgına ugratıcak sonuca doğru gidiyoruz.BURADAN PANAXÇILARA SESLENİYORUM BEN KENDİSİNE ULAŞAMIYORUM ULAŞABİLEN VARSA M.ERASLAN A BU SİTEDEKİ YORUMLARI OKUMASINI SAGLASIN.saglık sektörü istismara çok açık bir alan,malum denize düşmüşsün …benim niyetim kimseye çamur atmakta değil fakat netice ortada. herkese meydan okumayı bırakıp yorumlara cevap yazabilirse bizde ne yapacagımızı biliriz.HAKİKATEN BU İŞTE ÇOK BÜYÜK VEBAL VAR.sonuçda herkes gibi kendiside ölecek,burada elde edilecek hiç bir kazanım öbür tarafdaki kaybı telafi etmeyecek..

 252. bulent dedi ki:

  bende babama aldim kulaniyor ama yorumlari gorunce hayal kirikligina ugradim eger kandirma ise insallah reklamini yapanllar belallarini bulurlar

 253. EMRE dedi ki:

  ————————————————
  Merhaba arkadaşlar ben 10 yıllık sıporcuyum
  büyük annemde böyle bir sorun olmuş dayımla bu ilacı ögrenmiş gittik ankarada şubesine 🙂 satıcı 50 yaşında ilacı öyle bir anlatıyor öyle bir anlatıyorki resmen bi tane iç öss kpss hepsinin geçersin bende dinliyorum 😀 adam dediki yakın gözlügüm attım bu ilaç sayesinde optisyenlik meslegim bu arada tuttum oku dedim okuyamadı lafı geçiştirdi

  ilacın bakanlık onayını sordum köy işlerinden vardiyo bir sıporcunun kulalndıgı sitroit yasaktır kullanmak satmak doktor kontrolünde alınır bazıları bunlarda köy işlerinden onaylıdır köy işlerinin herşeye onay verdigini biliyorum 😀 ilacın etken maddelerini yazmamış arşatırmama göre karışık bir vitamin

  Size sorum bukadar mucezevi bir ürün yapsalar sizce bu ürünü uluslar arası pazara sunmazlarmı ve dünya çapında satmazlarmı

  ve tutup bu ürünü hizmet için yapıyolarsa 100 tableti 130 tl gibi çok büyük paraya satarlarmı

  satsalarda bu ürünü türkiye piyasası diyil öncelikle amerika patentine milyar doalrlar ödemezmi

  saglık bakanlıgı bu ürüne onay vermezmi

  unutmayın piskolojik etkileri ve insan vucudunun çibko ve b vitaminni vitaminleri sürekli alması gerekiyor bcaa gibi takfiyelelri avrupara doktorlar günlük kullanım için yazıyor ülkemizde bu mümkün olmuyor.

  Bence bu tuzaga düşmeyin hiçbir zaman kaliteli malda bu kadar yırtınarak satmaya reklam yapmaya çalışmazlar dediklerine göre mustafa hoca dedikleri adam dünyanın en iyi doktoru oldugu için ameliyatıda kaldırmış anju kalp nakline gerek duymuyor muşsunuz 3 kutuda iyileşiyomuşsunuz

  HALKIMIZIZ DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM BURAYA FİRMANIN DESTEKÇİLERİ İYİ KULLANDIM SÜPER GİBİ YORUMLAR YAPAR ALDANMAYIN BU TÜR SAHTEKARLARA

 254. Dürüst insan dedi ki:

  Bende clavis panax 2 kutu bitirdim. 3. kutuya başladım. Kan tahlili yaptırdım. Tüm kan degerlerim zaten yüksekti. 2. kutu bitiminde yine kan degerlerim yüksek çıktı. yani birşey değişmemiş.(Kollesterol, trigiliserid, gibi). Tabi bu konuda hayal kırıklığına ugradım. Yani yalanmış. Benim asıl damar tıkanıklığım var o yüzden kullanıyorum. Tıkanıklık %80 civarında. Clavis panax ürünlerini pazarlayan kişilerle görüştüm. 6 ay kullan dediler. Ben de bir umut kullanmaya devam ediyorum. Sonra MR çektirip sonucu sizlerle paylaşacagım. Lütfen buraya ilacı kullanan ve neticesini net olarak gören arkadaşlarım yorumlarını yazsın ki ilacı kullanmak isteyen arkadaşlara ışık tutmuş oluruz. Çünkü bu ilacı zor şartlarda alıp kullanan fakir insanlar olabilir. Yazık, üç kuruş paralarını boşa harcamasınlar. Herkese geçmiş olsun

 255. Dürüst insan dedi ki:

  Sayın Murat yalçınak bey merhaba. Öncelikle çok geçmiş olsun. Damarlarınızdaki %80 tıkanıklıgın, %20 ye düştüğünü nasıl anladınız. Dopplermi yoksa MR filanmı çektirdiniz. Bu konuda cevabınızı bekler saygılar sunarım. Hayırlı günler

 256. Ali Göç dedi ki:

  Bu panax ı kullanmayanlar niye yorum yapar anlamıyorum. Önce kullan sonra karar ver arkadaş.
  Ben bu panax 6 ay kullandım. şu anda 40 yaşındayım. 2 yıl hipertansiyon ilacı kullandım, vücudumu mahvetti. 1,5 yıl önce bitkisel kullanmaya başladım, vücudum düzelmeye başladı. Benim kayın birader benden önce kullandı. Ben de ondan sonra kullandım. Bu bir ilaç gibi hemen etkisi olmaz. Yediğin yemekler insana hemen kilo aldırmadığı bu panax da hemen etki yapmaz. En az bir 6 ay kullanmaz lazım ki faydası olsun. Bu ürün yapılırken insanlar emek harcıyor gel de bedava mı al desinler. Benim tansiyon kafama vuruyordu şimdi yok gibi bir şey. Damarlar açıldıkça, kan rahat hareket ettikçe insan sağlıklı oluyor. Ben ve eşim kullandık memnunuz. Halen de kullanıyoruz. LÜTFEN KULLANANLAR YORUM YAZSIN. KULLANMAYANLAR YAZMASIN.

 257. murat yalçınak dedi ki:

  kap damarlarımın üçü %80 oranında tıkalıydı. nefes alamıyordum. 4 ay bu ilacı kullandım damarlarımın tıkanıklık durumu % 20 ye düştü. hatta rahatsızlığımdan dolayı bırakmak zorunda kaldığım sevgili sigarama tekrar kavuştum. çok mutluyum. teşekkürler sayın mustafa eraslan hocam.

 258. zeliha OZCAN dedi ki:

  sevgili yorumcu arkadaşlar .. bende clavis vartex isimli varis ilacını aldım iki günden beride içiyorum … babam 4 yıl önce felç geçirdi sol tarafı tutmuyor iki gün öncede sağ ayağının küçük serçe parmağını kestiler ama sorun bir parmakla bitmedi dr lar sol bacağındaki atar damarın tamamen tıkanmış olduğunu söylüyorlar amaliyat içinde bünyesinin çok zayıf olduğunu söylüyorlar .. gidiği yere kadar böyle yaşayacak sonrada sol bacağının diz kapağından itibaren keseceklerini söylüyorlar .. (bu arada babam almanya'da yaşamakta ) bu ilaca öyle inanmıştımki sanki babama faydasının olacağını düşünmüştüm ama yorumları okuyunca kafam karşıtı ve moralim çok bozuldu.. Her zaman ateş düştüğü yeri yakıyor .. Rabbim bütün hastalara babamla birlikte acil şifalar versin … Her şeyin başı sağlık gerisi boş ….

 259. ümmühan dedi ki:

  arkadaşlar biraz önce sağlık bakanlığı şikayet hattını aradım(isteyen arayabilir alo 184)ve bu konuyla ilgili tedirginliğimi söyledim.biraz olsun rahatladım çünkü içinde kimyasal madde bulunan hiç bir ürünün sağlık bakanlığı onayı olmadan reklamının yapılamayacağını,yasak olduğunu söyledi.

 260. ümmühan dedi ki:

  kafam allak bullak oldu bu yorumlarla.bende yerel bi tv kanalında izledim mustafa eraslanı.açıkcası meydan okurcasına konuşmaları etkiledi beni.araştırdım netten,bu ürünü satan o kadar çok site var ki hangisi orjinal hangisi sahte bilemedim.tvdeki adrese girdim orda herşey daha açıklayıcı ve alınan belgelerde gösterilmiş.fakat izinler tarım bakanlığından onaylı olduğu için pek güvenemedim.birde her programda tel nolar farklı.bu mustafa eraslan kaç siteyle ortak çalışıyor?hangisine güvenicez anlamıyorum.bursa olay tv de yayınlanan bir programındaki numarayı aradığımda karşıma çıkan kişiye ürünlerin neden sağlık bakanlığı onaylı olmadığını sorduğumda cevabı sağlık bakanlığının sadece ilaçlara ruhsat verdiğini,bitkisel ürünlere onay vermediğini söyledi.bu beni rahatlatmadı.bende ilk kez bu kadar yorum okudum bu ürünlerle ilgili.onca yorumdan sonra iyice karamsar oldum.lütfen ürünleri kullanıpda memnun kalanlar veya memnun kalmayanlar yorumlarınızı yazın…

 261. kemal bey dedi ki:

  Öncelikle size sonsuz güvenimle başlamak istiyorum. Bügün tv izlerken yerel kanaldan birinde DR. Mustafa ERASLAN diye kendini doktor olarak tanıtan ve bitkisel ilaçlarla çokda iddalı bir şekilde konuşan kişiyi dikkatli dinledim ve biraz araştırma yapayım dedim bu kişi hakkında yaklaşık 5-6 saattir yorumları okudum netten cok farklı sitelerde; ilk önce doktorluğunu net acılayan bir bilgibulamadım kendi sitesi dahil sonra ilaçların bitkisel oldunu vurguluyo ama fiyatlara baktımda inanılmaz bir faiş fiyatlar. Hem atıp tutyon ben insanlığa yardım için burdayım duanızı esirgemeyin öte yandan süper bir vurgun rant aracı geliştirmiş insan sağlığıdır dedik parayla biçilmez ama okudum yorumlara baktımda hemen hemen herkez şikayetci kimse fayda bulamıyor ve alan kesimlerin çoğu bizim gibi inançlı ama yaşlı amcalar bunların sağlığıyla nasıl oynar bu insan parasını almak için nasıl böyle bir düzenek kurar buna dur diyecek büyüklerimiz nerde Sayın bakanıma seslenmek istiyorum lütfen bakanım ne olur bu umut tacirlerine siz bir inceme başlatın Ben bir AKP olarak sizden ve ekibinizden allaha şükür sonsuz memnunun ve böyle kişilerin hakkından anca siz gelirsiniz Bu konu gerçekten çok önemli burda binlerce kisinin sağlığıyla umuduyla oynanıyor ve paraları ama öyle ama böyle alınıyor aşağıda size okudum bazı siterinde linkini yolluyacağım Ben ilacını almadım kullanmadım sadece gözlemlediğim ve insan ların o hastaların neumutla aldıkları ilaçlardan fayda görmediğini görünce inanınki çok fena oldum ve size bu konuda bilgi vermek istedim. Ve araştırmalarımda daha öncedende bende izledim gibi hemen hemen tüm yerel kanallardan ahkam kesiyo yok sağlığa harcanan paralar kaç millar tl yapıyo devlen bana 1 milyar tl verse ben bu hastaları iyi ederim vs bir çok vadlerde buluyo bnm isteğim Bu Dr Mustafa eraslan kimdir. Clavis Panax gibi değişik ilaçlarla insanlar bir umutla aldıkları bu ilaçlar gerçekten etkilimi? Bunu en sağlıklı sizin araştırabileceğinizi inanıyor ve bu konuda beni ve binlerce kişiyi aydınlatmanızı sizden rica ediyorum. saygılarımla Kemal

 262. kemal bey dedi ki:

  arkadaşlar bu yoruların 10 birini sağlık bakanılığına yazsanızda ordan net bilgi alsak olmazmı ben ne kullanıcıyım ne hasta sacede tv de izledim merak ettim araştırdım bu yorumları gördüm ve sağlık bakanlığına özetleyerek bildirdim bence sizde aynı şyi yapın ve sonucu ordan alalım

 263. Hasan ÖZÇAKIR dedi ki:

  İyi Akşamlar;
  1. Clavis Panax reklamlarını gördüm. Anlatılan bilgiler aklıma yattı. Eğer Damarlar açılıyor, içersindeki gereksizler temizleniyor ise, tabiki akyuvarlar şavaçak, alyuvarlar net olarak Oksijen taşıyacak.
  a) Bunları düşünürken , sahtedir milleti dolandırıyorladır diye alayım almayam mı gibi. Yıllardır gelmeyen eniştem geldi. Sigara içen Alkol alan bir enişte. Annemin yaşlı olmasından kaynaklaanan sorunlarda bahsederken , bir taksiyi silerken nefes nefese kaldığını silemediğini oysa bu ürünü kullandığında merdivenlei çok rahat çıktığını ablam ile gezerken yorulmadığınıdan bahsetti. bende biraz daha düşündüm ve aldım.

  Bu arada sitelerde yorumları okudum, en çok yorumu şimdi burada gördüm. hepsini okudum.
  ürünü kullanılı bir hafta geçti. Umduğum şeyler olmadı.

  – Diyorum ki zaten teşhis konulmuş tıkalı damarım yok, hipertansiyon yok, kolestrol yok vs. Neye iyi gelecek. ki ne Hissedeceğim.
  Bu güne kadar Aspirin Kalp krizini önleyen kanı sulandıran hap olarak biliyorduk ki, taki annemim mide kanaması geçirinciye kadar dediler ki aspirin mideye zarar veriyor birde ülser var ise iyice azıttrıyor.

  ancak sitedeki yazılanları görünce iki şekilde kafam karıştı.
  1. Kıskançlıktan dolayı, Ürünü karalayan bir kesimin yazıları
  2. Üründen Maddi menfaat çevreleri ise abartarak anlatan

  ben eniştemi bildiğim tanıdığım için yorumuna güvendim aldım. Ancak muhteşem birşey olmadı.
  ilac kullanımına baktım kibarlı.com da günde 2 kere, panax.org ta 3 kere yazıyordu… birde aç karnına diyordu…

  bakalım birazda aç karnına 3 kere deneyeceğim yorumu kısmet ise sizler ile paylaşırım.
  ihtimaller değilde benim kullananların yorumları benim için daha önemli kullanmadınız ise boşuna yorum yazmayın. tüm ilaçları yan etkisi var, düşünün aspirini ya kalp kriziden korkacaksınız ya mide kanaması dediğinizde kalp kirizi öldürüyor ancak mide kanaması geçiyor…

  kafam karışık… iyi olursa annem için Romax ve Romadur düşünüyorum. Ancak fiiatlar rakip olmadığı için kıyaslayamayırsunuz…

 264. Gökhan Özkal dedi ki:

  Peki sayın Yakub Tan beyefendi bu eczacılar birliğine Öyle sinirlenmişsinizki sanki bu clavisten pay alıyorsunuz. Bu dr mustafa bey kimdir nereden mezun olmuş yada eğitim durumu nedir? acıkla ozaman. Açıklayamıyorsan boşuna konusma.

 265. remzi altaş dedi ki:

  arkadaşlar hepiniz çok haklısınız.sagolsun saglık bakanlıgı denen.kurmumuz insan saglığına yararlımı degilmi bir inceleme yapıpta halkı bilgilendirmiyor..bizlerde denize düşen yılana sarılır ata sözüyle bu tür. çarelere baş vurmak zorunda bırakılıyoruz..umutsuzluk.çaresizli.halkımızı bu tür yollara sevk ediyor..oysaki saglık bakanlıgımız incelettirip ne oldugunu ne olmadıgını gerçekleriyle bildise.halkta ona göre davranırdı..fakat duyumlarımıza göre yerli ve yabancı bir çok ilaç firmaları.kendi nemalarının kesilmesinden endişe ettikleri için.saglık bakanlıgı dahil bir çok ünüversitelerede.müdahale ederek bu tür ilaçların.demode oldugunu.faydalı olmadıgını.yayıyorlar..fakat geçmişte oldugu gibi birçok ilim adamları.lokman hakimler ibni sinalar vs.kişilerin buldukları ilaçlar hep bitkisel ve şimdiki modern ilaçların ham maddeleri aynı şekil bitkisel..asıl şimdiki ilaçların daha uzun süre dayanması için ve üretim masraflarının maliyetini düşüre bilmek.. katılan bazı kimyasal madedelerden ötürü bir çok yan etki oldugunu.biliyoruz ilacın perpertüsünde yan etkileri.bölümünde faydadan çok yanetkisi yazılı..akabinde yan etkisinin zararları nedeniyle piyasaya sürülüpte sonra toplatılan ilaçların sayısı belli degi..toplatılmıyanlar es geçilenler..daha ileride yan etkilerinin ne olucagı belli olmayan belirsiz ilaçlar.var..yanisaglık bakanlıgı onaylı alanları çokmu saglıklı.yani Allah rast getire yaşıyoruz.doktorlarımız ayrı bir puroblem.ona hiç deginmedim.çünkü konu uzucak.kısacası ALLAH hepimizin yardımcısı olsun. herkese saglıklı mutlu günlerdilerim saygılarımla…..

 266. MUHAMMED İLERİ dedi ki:

  BEN BIŞEY ANLAMADIM BU URUN NASIL BIR URUN İYİMİ KOTUMU? BENDE DAHIL OLMAK UZERE BIR SURU HASTA UMUTLA BAKTIGIMIZ BOYLE BIR URUN BIR DOLANDIRICILIK MALZEMESI OLDUGUNU DUYUNCA VE OKUYUNCA YIKILIYORUZ. BIZIM HASTALIGIMIZDAN ZENGIN OLMAYI BEKLIYEN YAMYAMLAR ALLAH SIZI BILDIGI GIBI YAPSIN

 267. zeynep uysal dedi ki:

  kafam çok karıştı sanıyorum bu ilaç 3 yıldır falan satılıyor…her yerde reklamlar peki bunlARI SAĞLIK BAKANLIĞI NEEN GÖRMÜYOR NEDEN ARAŞTIRMIYOR İNSANLARIN ÖLMELERİNİ Mİ BEKLİYORLAR ACABA Bİ BAKSINLAR BAKALIM SON NOKTAYI DA KOYUVERSİNLER..ONLARDA RAHATLASIN BİZDE….

 268. Y.Emre Doğru dedi ki:

  Bana panax la ilgili bilgi veren arkadaş bu ilacın kılcal damarları dahii açabilecek özellikte oldugunu söylemişti,yani bizdeki problem normal damar tıkanıklıgı falan değil.sözkonusu olan hasta geçirdigi felç sonrası kılcal damar tıkanıklıgı sebebiyle bos sıvısının(beyin omurilik sıvısının )birikerek, bacaklara komut veren sinirleri durdurmasından şikayetci (biraz uzun oldu ama:)
  Yani olay aslında cerrahi müdahele gerektiriyor,fakat hem babamın yaşı(75) hemde müdahale alanının beyin olması bu operasyona müsaade etmiyor.Şifa Allahtan dır.Sadece bize düşen sebeplere sarılmak.yeterki birileri sırf para için insanlık vasfını kaybederek bunu istismar etmesin.Arnold (kendi ismi eminim daha güzeldir)kardeşi yorumlarınıda ücretli reklam donörü olmadgını düşünerek değerlendiriyorum.Asıl mesajım bu yorumları okuyan panax çılaradır.

 269. Arnold Schwarzenegger dedi ki:

  Diğer arkadaşlar da aceleci davranmasın. Neticede bu ürün çok tıkalı damarlarda hemen müthiş etkisini gösteriyor benim gibi.Sporla açamadığım damarlarımı bu ürün açtı. Daha geç etki gören arkadaşlar ya da etki alamadığını düşünenler belkide damarlarınız sandığınız kadar kötü durumda değildir ki geç hissedebilirsiniz bu etkiyi.Ben hemen hissettim çünkü ağzına kadar tıkanmıştım. Ciğerlerimde şişiyordu ve kendimi doldurulmuş bir ördek gibi hissetmeme neden oluyordu.Bu ürünü kullandıktan sonra ilk kapsülde 10 dk sonra falan bi tatlılık hissettim bünyemde.Defalarca da yazdım bunu yukarda .Ben sporcuyum ciğerlerimin en ücra köşelerine kadar artık nefes çekebiliyorum.10 yılı aşkın süre sigara kullandım hemde bolca.2 yıl kadar önce bıraktım ve daralmalardan dolayı terketmiştim bu illeti.Daralmalarımın yaptığım sporla zamanla açılacağını düşünüyordum ama olmadı.Bu ürünü yaklaşıık 2 haftadır çok nizami kullanıyorum ve çok iyiyim.Daha 6 ay falan kullanılması gerektiğini söylüyorşar kimbilir daha vücudumda neler düzelecek bu süreçte.Herkese tavsiye ediyorum alın arkadaş ben iyi oldum sizlerde iyi olun isterim. Bunu paylaşmalıyım çünkü üzerime sadaka kalıyor bu durumda diğer insanlarında bunu bilmesi gerek ki istifade etmelerini sağlayaym.Kendinize iyi bakın .

 270. Arnold Schwarzenegger dedi ki:

  Ben daha ilk kapsülde 45 dk. da tıkandığım antrenmanlarımda o gün 1.5 saate çıkarmıştım. Tatlı bi karıncalanma ile ilk etkisini hissetmiştim. Şimdi hala devam ediyorum ve ben bir vücutçu olarak bunun etkisini en iyi hissedebilecek kişiyim ve hissettimde. Nefes alışım müthiş değişti. Sigarayı bırakalı 2 yıl olmuştu ama ciğerlerimde o daralma devam ediyordu.Astım hastasıydım ama onu bile resmen açtı bu ilaç. Resmen astımı yendim. Yokuş yukarı çıkarken ciğerlerimin en ücra köşelerine kadar doyurabiliyrum.Ben bu üründen memnunum. Tavsiye ederim. Arkadaş ben bunu kullanmışım. En değerli yorum kullanan kişinin yorumudur. İyi günler.

 271. Yavuz Emre Doğru dedi ki:

  valla ne yapacagımı şaşırdım.bütün yorumları okudum,bu panax ile ilgili olumsuz yorumları ilk defa bu sitede buldum.Annem için romaflex,babam içinde clavis panax aldım 2.kutular bitti bir değişiklik yok 3.kutuyu alayımmı almıyayımmı derken bu siteye denk geldim.zaten en başta bunu pazarlayan arkadaş(ne hikmetse 1.ay iki üç sefer arayıp hal hatır sorduysada şimdi telefonu açmıyor)en az 3 ay kullanmamız gerektıgını olmadı 6 aya kadar yolunun oldugunu söylemişti.SONUÇ:yukarıdaki mehmet genç in yorumuna aynen katıldıgımı söyleyerek şunu vurgulamak istiyorum lüks tüketim,turizm,tekstil v.s v.s…gibi sektörlerdeki d olandırıcılık üçkagıtcılık bir yere kadar su götürür amaaa laçare kalmış, çok zor durumda olan belki şifa olur ümidiyle ssk karşılamadıgı için zor zar parasını denkleştirip çare arayan insanları kandırarak dolandırarak rant elde etmeye tevessül edenlere YÜCE ALLAH (CC) dünyada da ahirettede rahat ve huzur yüzü göstermesin,aldattıgı hastaların dücaar oldugu hastalıkları kendisine ve evladuyaline musallat etsin.AMİN

 272. ugur dogan dedi ki:

  her şeyin bir bedeli vardır.insanların saglıgını düşünenlere helal, cebini düşünenlere haram olsun

 273. ugur dogan dedi ki:

  İnsanların saglıgı ile oynayanların bir gün clavis panax la tanışacagını unutmayın diyorum .

 274. Arnold Schwarzenegger dedi ki:

  Eczacılar Birliği'nde ticari kaygı kokusu alıyorum.Ben ürünü kullanan biri olarak bir eczacının para kazanmak için işe yaramaz sonuca yönelik pahalı ilaçları dayamasındansa, hastalığın sebebine yönelik tedavi üreten bitkisel Clavis Panax'ı net olarak tavsiye ediyorum. Damarlar temzilendimi başka hiç bir şeye gerek kalmıyor zaten vücudun kendini savunma ve yenileme mekanizması mevcut. Gerisini kendi hallediyor. Dolayısıyle hastalıkların %80 i bitecek kullanan biri olarak söylüyorum. Bunlar ne yapıyo her hastalık için sonuca yönelik bir ilaç yazıyorlar. Ancak ağrın yada sızın diniyor. Ama temeli yine orada bir yerde gizli bir düşman gibi seni içten içe kemirmeye devam ediyor. Panax'sa damarları temizliyor. Ben bunu tercih ederim. Al bir tane temizlensin damarları ki kesindir. Kullanan biri olarak söylüyorum başka hiç bir ilaca gerek yok iyi günler…

 275. Memet GENC dedi ki:

  Yani özet geçelim..Doktor diyorki bi tane clavis kalp damarları açılsın..By pass ameliyatına girenler gerizekalı yani..Yada çocuğunmu olmuyor al bi tane clavis olsun..İktidarsızmısın al bi tane clavis..vs..Ya bari şunuda söylesinde doktor tam olsun aşık olamıyormusunuz al bi tane clavis aşık ol 🙂 her derde deva ilaç yapmışlarda harcanio bu adamlar ya..Bunlara ödül vermek lazım..Doktorlarımız yanlış yolda demekki bide utanmadan meydan okuyor..Para için yapılan sahtekarlık ve dolandırıcılıkların tv ekranlarına kadar sıçrayarak halka bu şekilde ulaşması ve hiçbir yasal yaptırımın bulunmaması bu sahtekarlara paralarını kaptıranlarınsa çaresiz olması içimi sızlatıyor..Allah bu sahtekarlarada umarım ellerine geçen parayla bile kurtulamayacakları bir bela verirde yüzbinlerce insanın ahının acısı çıkar..Bunu dilemekten başka çare yok umutsuzca 2 tane bitki kökünden mücize bekleyenler misali..

 276. muhammed dmr dedi ki:

  arkadaşlar ilk önce şunu söyleyim ki bu ilacın içinde bulunan gıda takviyelri tribulus, gingengs.. vs bunlar zaten kalp ve damar sağlıgında önemli besin bunu dışarıdan da kullanabılrsın ,gingeng yüzyıllardır kullanılan üründür burda clavis panax ın içiriğinde yabancı birşey yoktur bu ürünleri dışarıdan daha doğal olarakda alıp kullanılabılr aynı sonucu yaratır .hastalıgnz düzelebilrde düzelmeyebilrde.ama bu ürünlerin yan etkisi nerdeyse yoktur.burda en büyük yanlış insanların cogu bu besinleri yeni duydupu için ilaç sanıyor ve hastalığı tedavi amaçla kullanıyor ve reklam piyasası altında olaganüstü gösterilerek insanlar kandırılıyor.

 277. okan turkmenoglu dedi ki:

  ne diyeyimki kardesim kafam allak bullak oldu bukadar farkli yorumdan sonra karar vermek cok zor ben bir labaratuar satin alip dunyanin en iyi kimyager laborantlarini gorevlendirip bu urunu tetkik edecegim. en mantikli yol bu saglik bakanligimiz konuyla iligili bir calisma yapmismi bilemiyorum . ama kuracagimlabaratuardaki cikan sonuclari acilen tum ilgilenenlerle paylasacagim …

 278. orhan demir dedi ki:

  bazı arkadaşlar muhafazakar insanların bu işten rant sağladığını yazmış.bu insanlara soruyorum şu marketlerde almış olduğunuz israil marka ürünlerinin bizim için ne kadar faydalı olduğunu bu işten israilin ne kadar para kazandığını kendi kendine sorması gerekiyor.

 279. orhan demir dedi ki:

  arkadaşlar buradaki asıl soru şu bu ürün insan için gerçekten faydalı mı değil mi.vergi aklanması oluyormuş birileri zengin oluyormuş önemli olan bu değil.bırakalım bu işle maliye bakanlığı uğraşsın.bu ürünü alıpta kullananan arkadaşlar yorum yaparsa bu ürünün ne kadar faydalı veya faydasız olduğunu öğrenebilmemiz gerek.bir çok kişi bu ürünün faydasını gerçekten var olup olmadığını merak ediyor almak istiyor ama bir yan etkisi olurmu diye almıyorlar o yüzden bu ürünü alıp kullanan insanların yorumları önemli bizim için

 280. ali ersöz dedi ki:

  ilacın etkisi var fakat ürün fiş fatura vermeden satılıyor,maliye yetkilileri şu firmayı bir incelesinler bakalım milyonluk gelirin vergi kdv si ne kadarmış .işin ilginç yanı ise işi islami zıha bürüyerek paraları nerde de kullandıklarıda meçhul

 281. ibrahim akyıldız dedi ki:

  bu ürünle ilgili satış aşamasında herhangi resmi belge verlmemektedir.olası ters bir durumda yasal hiç bir hakkınız olamaz .ayrıca devletin binlerce lira vergi kaybı olmaktadır.paranın nereye gittiğini merak ederseniz arkasında bir tarikat mensubu bir politikacının olduğunu görürsünüz.

 282. orhan demir dedi ki:

  bakın arkadaşlar hemen hemen tüm yorumları okudum.fakat durum şu ki bu bitkisel ilaç gerçekten anlatıldığı gibi faydaları vardır.öncelikle bu bitkisel ürünün laboratuvarlarda araştırılıp ondan sonra güvenli bir şekilde piyasa sürülmesi gerekliliği bir gerçek durumunda.bu ürün hakkında olumsuz yorum yapan insanlar gerçekten birşeyler biliyor da mı konuşuyorlar yoksa kendi mantıklarını sorgulayıp mı yorum yapıyorlar.ben bu ilaça iyi veya kötü demiyorum fakat ibni sina olsun lokman hekim olsun bu insanları bilirsiniz her derdin devasını bitkilerden bulan insanlar.birileride bitkiden ilaç bulduğunda bu iğnsanları yadırgamadan veya sorgulamadan önce ürünün sağlık bakanlığı kontrolü altında gerekli laboratuvar araştırmaları yapıldıktan sonra çıkan sonuçlardan sonra düşünceleri,ni paylaşması gerekiyor.doğru olanda budur…

 283. Önder Kartal dedi ki:

  İşte düzen belli; sağ kesimden inançlı olduğu hal hareket ve davranışları ile ortada olan halkın dilinden çok iyi konuşabilen televizyonda gayet rahat su tesisatından bahseder gibi kardiyolojiden bahseden ve insanda inanılmaz güven uyandıran bir figuran.
  Amaç belli; kısa zamanda saadet zincirini oluşturup, para kazanmak.
  Sonuç şu; İnsanlar nasıl oluyorda bazı insanların günahına girerek kendi pis emellerini gerçekleştirmek için gözleri hiç bir şey görmez hale geliveriyor.
  Maalesef bizde kurbanlardan biriyiz. İlk 3 ay kullandık bu ilacı a size yanlış ilaç vermişiz bide şunu deneyin diye yeni bir markalarını tavsiye ettiler, umut dünyası onuda aldık,gelişme varmı yok tabi. peki şimdi ne olacak sayın dr. mustafa eraslan, bunun hesabını kim verecek senmi partinmi yoksa seni kullananlarmı.

 284. Selami Aydın dedi ki:

  DR. Mustafa Eraslan hoca ile ben hala görüşme imkanı bulamadım.Çeşitli tv kanallarında çıkan reklamlarda danışma hatlarını aradım.En az beş kez her birirde deşik degişik tarifler verdiler.Bunlar sadece insanların acizliginden yararlanıp ticari rant elde ediyorlar.Mustafa Eraslan dr oldugunu söylüyor. Madem muayene hane açsın kat kat muayene ücreti ödeyelim ilacı kendi imzası ile hastaya versin.Veremez nedenmi o zaman hastada olumsuz bir şey olursa hukuk önünde hesap verir.Birde bu pazarlama firmasının sahibi Haydar BAŞ isimli parti liderinin olduğunuda bilmekte yarar var.Parti için para gerek oda bizim gibi hasta çaresiz kalmış hasta yakınlarını sömürerek elde edecekler.Bence itibar edilecek bir ilaç degil.Doktorlarımızı dinleyelim bence.

 285. ceyhun demir dedi ki:

  bu millet her HIYARIM VAR DİYENE TUZLUGU ALIP KOSTUĞU için yadırgamıyorum seni Tolga

 286. Tolga dedi ki:

  DR MUSTAFA ERASLAN SENİN GİBİ BİNLERCE İNSANLA KONUŞUYOR ! BOŞ LAF KONUŞMA BEN KENDİSİYLE KONUŞMA İMKANI BULDUM KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDERİM.

 287. ceyhun demir dedi ki:

  tarım bakanlığinin daha önce GDO lu bebek mamalarına da onay verdiğini gördük o yüzden tarım bakanlığının onayını kimsenin sallayacağını sanmıyorum. Eğer çok iddialı bir ürünse gider delikanlı gibi ilaç ruhsatı alır hatta FDI dan onay alır o zaman güvenir alırız. Böyle kara borsa gibi elden, internetten satılan, tarim bakanlığı onaylı kapsüllere ŞAHSEN itibar etmiyorum.

 288. HAYRİ TURKOGLU dedi ki:

  MADEMKİ BU PANAX DOGRU BİR İLAÇ SAYIN MUSTAFA ERASLAN ARADIGIMIZDA TELEFONLARA NİYE CIKMIYOR ANLAMADIM.EGER SAGLIK BAKANLIGI BU İLAÇLARIN DORULUGUNU İNCEMESİ LAZIM. ZARARLIİSE HEMEN TV YAYINLARINI DUDURMASI LAZIM.

 289. ali özgül dedi ki:

  aziz dostum bizim doktorlarımız dünya çapında ün yapmış ve bir yerlere gelmiş hekimlerdir devletimiz daimdir ve onun kuruluşları bu bütün parçanın kolları gibidir. bizde devletimize inanan ve güvenen bir fert olarak onay alınmamış ve sadece ilgili bakanlıkça onayı verilmiş ki bu bakanlık ilacın neye yaradığına değil içindeki maddelere bakar hiç bir iyileştirici etkisi yoktur rahatlatabilir dinlendirebilir illa bunlar olsun istiyorsan git bir tane pastil al yada fitil al yardımcı olacaktır saygılarımla. . .

 290. aziz ozkan dedi ki:

  bir akrabam clavıs panaks ürünü kulandı.doktora ıkıncı gidişnde doktor hayretler içinde kaldı.ve "senı kalbınde bır sorun gozükmüyor.geçtiğimiz 2 ay içinde ne yaptın diyerek "evinegönderdi.benim diyeceğim şu.ilaç firmaları ve doktorlar bu tip kalp rahazsızlıklarını iyileştirebilece bir doğal ilaç bulamamanın stresini yaşıyorlar ve biz hastaneye düştüğümüzde yan etkileri olan ilaçları dayıyorlar.bugun ilaç firmaları ve doktorlar adam gibi ilaç yasınlarda alalım.hem beceremiyorlar ve hemde konuşuyorlar .hayret bir şey.

 291. yakub ten dedi ki:

  19.07.2011 Türkiye Eczacılar Birliği'nin yayınlamış olduğu yazıda genel hedef Bitkisel destek ürünleri asıl hedef ise Clavis bitkisel destek ürünleridir.Bu yazıda anlatılanları özet geçecek olursak denilmektedir ki clavis ürünlerinin içerigi belirli degildir içerisinde tamamen bitkisel ürünler oldugu söylenerek halkımız kandırılmaktadır.Saglık bakanlıgından izin alınmadan satışı yapılmaktadır ve bunu üreten tam manasıyla söylemek gerekirse doktor oldugunu iddia eden kişiler bu ürünü satmaktadır.Şimdi gelelim suçlamanın nasıl asılsız oldugunu ispatlamaya.
  1.Ürünlerimiz tamamen tarım bakanlıgı tarafından onaylı olmakla beraber belgelerimizi sanal alemde de paylaşmaktayız.
  2.Ürünlerimizi sadece tek bir doktor tarafından üretilmemekte Farmakognozi (Bitkiler içindeki maddeleri inceleyerek bunlardan organizmaya girdiğinde hastalıkları iyileştirici etkisini bulmaya çalışan bilim dalına farmakognozi denir.) uzmanları ve prof. dokt. tarafından belirli formüller dogrultusunda üretilmektedir ki bu kişiler Türkiye'de önemli bir noktadadır.
  3.Suçlamanın asıl sebebi ise bu ürünlerimizin eczanelere girmemesi (kendi istegimiz üzerine) ve eczanelerin bundan kar elde edememesi üzerine bu suçlamayla karşı karşıyayız.

  Şimdiiii asıl noktaya gelirsek yılların emegi üzerine kurulan ve üretilen clavis neden önceden degil de şimdi bu suçlamayla karşı karşıya kaldı diye akıllara soru geliyor.Nedeni çok açık. Ürün oldukca kaliteli tamamen bitkisel ürün ve bunun karına ortak olmak isteyen adı geçen bazı kurumların bu tip yazı çıkararak istediklerini yaptırmaya çalışmalarıdır.Tabiri caizse "MEYVE VEREN AĞACI TAŞLARLAR".Bu gibi asılsız iddialara inanmadan önce kullanan kişilerden memnuniyetlerini ögrenelim.

  Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 292. Veysi İrdam dedi ki:

  …Sayın türk eczacılar birliği, öncelikle bu ‘clavis panax’ hakındeki uyarınız için teşekürlerimi Arz ediyorum. Eğer bu söyledikleriniz doğru ise, Sağlık Bakanlığı hemen el koyması ve durdurulması lazım gelirdi. bakıyorum bu CLAVİS PANAX reklamı hemen hemen tüm TV kanallarında ve internet sahifalarında durmadan tam hıziyla reklamı devam etmektedir. Bakanlık ve türk eczacılar birliği eğer bu ‘clavis panax’ ürününe bir çare bulamıyorsa ve durduramıyorsa demek ki bu ürünün reklamı doğrudur. çünkü AHMET MARANKİ de ( Cosmic Panax Ginseng) ismi altında satış ve reklamı yapılmaktadır. O zaman insanların ve benim aklıma bu soru geliyor, Dr. Mustafa Eraslan tv lerde belki sizlerde seyretmişsiniz, Prf. hocalara meydan okuyur. acaba işlerimi azaldı diye, yoksa kendilerine yediremiyorlar, kıskanıyorlar v.s gibilerden mi karşı çıkıyorlar. cevabınızı bekler başarılarınızın devamını dilerim saygılarımla.