By 16 Nisan 2011 Devamı →

ÇINLAYAN SEDİR KOLYESİÇınlayan Sedir Kolyesi

İnsan sağlığına yararları antik çağlardan beri bilinen, ilaç ve kozmetik sanayinde kullanılan sedir ağacının gerginlik giderici, rahatlatıcı, anti-septik, balgam söktürücü, saç dökülmesini engelleyici, kepeklenmeyi önleyici, doku sıkılaştırıcı etkileri olduğu bilinmektedir.

ÇINLAYAN SEDİR KOLYESİ

Sedir ağacının insanın fiziki ve ruh sağlığına yararları antik çağlardan beri biliniyor. Bugün de mobilyanın yanı sıra ilaç ve kozmetik sanayinde kullanılan sedir ağacının Rusya’nın kuzeyinde, Sibirya bölgesinde bulunan bir türüne “çınlayan sedir” adı veriliyor.

Uzun ve sağlıklı yaşamalarıyla dikkat çeken yöre insanlarının kutsal kabul ettikleri ve “ağaçların çarı” diye niteledikleri bu sedir ağaçlarının gövde kalınlığı birkaç metreye, boyu ise kırk metreye kadar ulaşıyor ve 500 yıl kadar yaşıyor.

Yüzlerce yıl boyunca kozmik enerjiyi emdiklerine, biriktirdiklerine inanılan bu Sibirya sedirleri, ömürlerinin sonlarına doğru bu enerjiyi geri vermek, başka canlıların kullanımına sunmak isterlermiş ve çınlama sesine benzer bir ses çıkarmaya başlarlarmış. Bu nedenle “çınlayan sedir” adını almışlar.

Çınlayan Sedir Kolyesi Kullanımı :
– Sibirya’nın Çınlayan Sediri’nden yapılmış bu kolyeyi teninize temas edecek şekilde göğsünüze yerleştirin.
– Kesinlikle metal zincir takmayın, üzerindeki iple kullanın.
– Zaman zaman teninize değmeyen yüzünü elinizle ovalayın.
– Birkaç ay içinde ferahlayacak, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:,


3 Yorum Var "ÇINLAYAN SEDİR KOLYESİ"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. gülter dedi ki:

    merhabalar çınlayan sedir kolyesini nereden temin edebilirim.
    telefon 532 771 58 09
    saygılrımla