By 01 Ocak 2012 Devamı →

ÇİN’DE KUŞ GRİBİNDEN ÖLÜMÇin’de kuş gribi tespit edilen bir kişinin öldüğü bildirildi.
Çin’in güneyindeki Şenzen kenti yerel sağlık yetkilileri, hayatını kaybeden 39 yaşındaki otobüs şoföründe H5N1 virüsü tespit edildiğini kaydetti.
Hastanın yüksek ateş nedeniyle 21 Aralık’ta hastaneye kaldırıldığı ve yapılan ilk testlerde kuş gribi saptandığı belirtildi. Sağlık Bakanlığı’nın ileri tetkikler için bilgilendirildiği bildirildi.

Şenzen kenti ile küçük bir nehrin ayırdığı Hong Kong’ta bir hafta önce bulunan iki ölü kuşta virüs tespit edilmişti. Dünya Sağlık Örgütü rakamlarına göre 2003 yılından beri dünya genelinde 573 kişi kuş gribine yakalandı, 336 kişi hayatını kaybetti.


İKİNCİ ÖLÜM DE GELDİ

Çin Sağlık Bakanlığı, tedavi gören bir hastanın kuş gribi nedeniyle öldüğünü duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ülkenin güneybatısındaki Guizhou’da 6 Ocak’ta hastaneye kaldırılan hastanın hayatını kaybettiği kaydedildi. Yerel medya kanalları, hastanın 39 yaşında bir erkek olduğunu belirtti. Çin’de, 18 ay sonra kuş gribinden ilk ölüm Aralık ayında bildirilmişti.

Vietnam’da, iki yıl sonra ilk kez geçen hafta bir kişi kuş gribi nedeniyle öldü. Kamboçya’da da ise 2 yaşında bir erkek çocuğun geçen hafta öldüğü bildirildi. 22.01.2012

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Sağlık

Etiketler:, ,


Comments are closed.