By 16 Mayıs 2010 Devamı →

CİLT ZIMBASI NASIL UYGULANIR VE SÖKÜLÜRCilt Stapleri, Ameliyat sonrası Cilt Zımbası nasıl uygulanır ve Nasıl Sökülür.

Cilt Zımbası

Cilt Zımbası Nedir :

İçerdiği titanyum tellerinin cilt kenarlarını biraraya getirdiği disposible bir alettir. Titanyum doku için inert bir materyaldir ve herhangi bir reaksiyona yol açmaz. Stapler az bir tecrübe ile kullanılabilir.

Operasyon ve anestezi süresini kısaltır. Bir torakotomi insizyonu için ortalama kapama süresi 3-4 dakikadır. Enfeksiyon riski düşüktür. Kozmetik olarak iyi sonuç verir.
Cilt Zımbası - skin stapler
Stapler tüm yöntemler içerisinde en pahalı olanıdır, ilave olarak pansuman da maliyeti olumsuz olarak etkiler. Titanyum tellerinin esneme yeteneğinin olmaması, hareket anında mekanik irritasyona ve doku hasarına yol açabilir.
Cilt Zımbası Nasıl Uygulanır :

Cilt Zımbaları Ne Zaman Sökülmeli :

Titanyum tellerinin 7. günde özel bir enstrüman ile çıkartılması gereklidir.Cilt Zımbaları Neyle Sökülür :
Cilt Zımba SökücüCilt Zımbaları Nasıl Sökülür :

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:, ,


3 Yorum Var "CİLT ZIMBASI NASIL UYGULANIR VE SÖKÜLÜR"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. CEM PEKŞEN dedi ki:

  ABD YENİGELİŞTİRİLEN STAPLER CİLT ALTINDAN ATILIYOR VE SÖKMEYE GEREK KALMADAN KENDİLİĞİNDEN KAYBOLUYOR KAPATMA SÜRESİ 4 DAKKİDADIR TEL ZIMBALAR GİBİ TREN RAYI GİBİ HİÇ BİR İZ BIRAKMIYOR HASTADA ÇOK İYİKOZMETİK SONUÇLAR ALINMAKTADIR.ENFEKSİYON %0 DIR BU ÜRÜNDE

  • berna kışlacı dedi ki:

   cem bey 4 aydır kapanmayan ameliyat yarası ile ilgili olarak uğraşıyorum. derken yazınıza rastladım lütfen sizde bilgi alabilmem için bana yazrmısınız

   • Mehmet dedi ki:

    o kişi anlaşılan medikal ürün satan bir kişi. Sonuç almak için plastik cerrahi veya genel cerrahi uzmanı ile görüşülmeli.