By 09 Ekim 2010 Devamı →

CAMEL SEZONUN EN İDDİALI RENGİSezonun en iddialı rengi : camel

Sonbahar kış sezonunun baskın rengi ‘camel’. Bunu şöyle bir vitrinlere bakarsanız çok daha iyi anlarsınız. Favori kombin ise camel rengi pantolon, jean gömlek ve yine camel palto…

Günümüz modasında ‘sezonun rengi’ diye tek bir renkten söz etmek artık mümkün değil. Zira her zaman her renk moda. Ancak bu kış diğerlerini gölgede bırakan öyle bir renk var ki, ‘sezonun en iddialı rengi camel’ dedirtiyor doğrusu. Hangi vitrine baksanız, hangi dergiyi karıştırsanız, hangi Hollywood yıldızını izleseniz karşınıza mutlaka, şehre çöl esintisi taşıyan devetüyü rengi çıkıyor. 70’lerden sonra en şaşalı dönemini yaşıyor.

Go to ImageShack® to Create your own Slideshow

Peki ama durdu durdu da niye şimdi patladı bu renk? Bunda modayı yeniden etki altına almaya çalışan minimalizmin parmağı ve bu sezon 20’lere ve 50’lere göre ağırlığını daha çok hissettiren 70’lerin tesiri var.

Bu renkten bahsedince ilk aklınıza gelen kuşkusuz, her gardıropta olması gerekenler listesinin üst sırasında yer alan devetüyü bir palto olmuştur. Kaynaklara göre ilk olarak 1908 yılında Londra Olimpiyat Oyunları’nda görüler devetüyü palto, 1920’de çok popüler olmuş ve 70’lerde ise Catherine Deneuve gibi Hollywood yıldızlarının gözdesi haline geldi.

İLK TAŞI CHLOE ATTI

Tabii ki her gördüğümüz camel rengi palto, devetüyünden üretilmiş değil ancak makbul olanı bu. Devetüyü ya da değil ne olursa olsun önemli olan kumaşı kaliteli olsun, kesimi düzgün olsun zira bu açık renk siyah gibi kusurları gizleme yeteneğine sahip değil. Ancak siyah kadar, belki de çoğu zaman siyahtan bile pratik bir renk. Camel rengin yanına hangi rengi koyarsanız koyun, hepsiyle inanılmaz bir şekilde harika duruyor. Kırmızı, mavi, mor, yeşil… Ve pek çok desen çiçekli ya da leopar…

Ancak şunu söyleyebilirim ki bu doğal renkle yapılabilecek en popüler kombin, jean gömlekle olanları. Chole’nin 2010-2011 sonbahar-kış defilesinde sergilediği bu kombin o kadar sevildi ki daha pek çok marka Chole’nin izinden gitti.

BÜTÜN MARKALARDA CAMEL ETKİSİ

Michael Kors’un ‘Kar beyazı kadar davetkar ve rahat, siyah ve gri kadar pragmatik. İki dünyada da var olabilen bir renk’ dediği deve tüyü, her ten rengine de rahatlıkla uyum sağlayabilen bu sihirli rengi bu sezon kullanmayan marka yok. Başta Chloe olmak üzere, Max Mara, Gucci, Salvatore Ferragamo, Stella McCartney, DKNY, Tommy Hilfiger, Mango, Zara, Koton, Gusto ve İpekyol ilk göze çarpanlar…

Rengin dayanılmaz cazibesinden ve pratikliğinden etkilenip sahip olmak istiyorsanız paltoyla başlayın derim. Vakko, Beymen, BGN ve İpekyol’da klasik ya da farklı tarzlarda camel paltolar bulabilirsiniz.

‘Alayım ve yıllarca gardırobumda dursun’ diyorsanız daha klasik zamansız modelleri tercih etmelisiniz. Ancak yeni nesil modern tasarımlar da hiç de yabana atılacak gibi değil, hepsini almak istiyor insan.

NEYLE İSTERSENİZ ONUNLA GİYİN

Nasıl giymeliyim sorusunun cevabı ise bu renk için, ‘her şeyle’. Deve tüyü paltoyu ister mini etekle ister jeanle giyin, dilerseniz gece dışarı çıkarken gece elbisenizin üstüne. Camel renk pantolonu, favori kombin olan jean gömlek dışında krem ve kahverengi kazakla, leopar desenli bir bluzla; camel rengi bir bluzu ise mor bir etekle, kırmızı bir pantolonla rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Moda

Etiketler:, ,


2 Yorum Var "CAMEL SEZONUN EN İDDİALI RENGİ"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. beautiful lady dedi ki:

    camel etekle siyah kazak da iyi kombin oluyorrr

  2. Beren Kurt dedi ki:

    bende kendıme camel rengi deri ceket aldımda onunla hangi rengi kullanabilirim … Lütfen bana cevap verin ….