By 08 Mayıs 2011 Devamı →

BOY UZATMA DAVASIBoy uzatma davası AİHM’de

Mersin’de 42 yaşındaki Meryem Akyol, 1.64 metre boyunu 10 santim uzatacağını söyleyerek ameliyat edip sakat bıraktığı gerekçesiyle mahkemeye verdiği Dr. Ömer Sayar, 417 lira para cezasına çarptırıldı. Yargıtay aşamasında zaman aşamı gerekçesiyle davanın düşmesi üzerine şoke olan Meryem Akyol, “Türkiye’de artık iç hukuk yolları bana kapandı” diyerek, olayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) taşıdı.
Emlakçılık yapan 2 çocuk annesi Meryem Akyol’a, 2001 yılında Dr. Ömer Sayar tarafından boy uzatma ameliyatı yapıldı. Ameliyatın ardından yarası iyileşmeyip, sol bacağı diz hizasından bükülme özelliğini kaybeden Akyol, tekerlekli sandalyeye mahkum olunca, Dr. Ömer Sayar hakkında suç duyurusunda bulundu.
Sağlık Bakanlığı Yüksek Sağlık Şurası tarafından da 8’de 8 kusurlu bulunan Dr. Sayar’a, Tarsus 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi, 2009’da sonuçlanan davada ‘Dikkatsizlik ve tedbirsizlikle yaralamaya sebebiyet vermek’ suçundan 2 ay 15 gün hapis ve 117 lira para cezası verdi. Hapis cezası da paraya çevrilip, toplamda 417 lira para cezası verildi.
ZAMAN AŞIMINDAN DAVA DÜŞTÜ

Sakat kalan Akyol, cezayı az bulunca kararı temyiz etti. Davanın temyiz aşamasında Yargıtay 9’ncu Ceza Dairesi de, 10 yıllık zaman aşımı nedeniyle davayı düşürdü.
Bunun üzerine AİHM’e başvuran Akyol, “Ben cezayı az bulup itiraz ederken, dava tamamen düşürüldü, zaman aşımına uğradı. 10 yıl önce sakat kalınca yıkılmıştım, Yargıtay kararı elime geçtiği zaman tekrar yıkıldım. İnsan hayatı bu kadar ucuz olamaz. Hayatım karardı. Ayakkabı giyemiyorum, istediğim kıyafeti giyemiyorum, istediğim gibi yürüyemiyorum. Bundan sonra hakkımı AİHM’de arayacağım” dedi.
Boyunu uzatmak isterken evliliğinin bitiğini anlatan Akyol, şöyle konuştu:

“Doktor beni o kadar umutlandırdı ki, ameliyat için her şeyimi aldı. Bir tek oturduğum evim kalmıştı, şimdi de onu satıyorum. Ömür boyu sakat yaşayacağım. Ben adalet istiyorum. Sadece benden aldığını geri versin. Para için beni ve hayatımı mahvetti.” DHA

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kürü
Çocuklarda Boy Kısalığı
Boy Uzatan Ameliyatlar
Dr. Ginza Kojima Boy Uzatma Tekniği
Çocuğunuzun Boy ve Kilosunu İzleyin
Motorlu Çivi ile Boy Uzatma Tekniği
Çinde Boy Uzatma Ameliyatları
Boy Uzatmak Mümkün
Çocuklarda Boy Uzatmak Tarih Oluyor

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:,


2 Yorum Var "BOY UZATMA DAVASI"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. hilal hilal dedi ki:

    Meryem hanimin yasadiklari beni cok etkiledi. Ona yüce allahtan sabir ve sifa diliyorum. Ama unutmasinki allah bu doktora gereken cezayi verecektir hemde bu dünyada. Para icin insanlari deneme tahtasi yapiyorlar. Maalesef türkiyede arkan yoksa kaybediyor ve insan yerine konulmuyorsun. Bunu ben türkiyede yasamadigim halde cok iyi tecrübe edindim. Suc kanunlarda deyil aslinda. Kanunlari iyi uygulamaya koymayan insanlarda. Ayrica bir duyarsizlik var herseye karsi bu ülkede. Bana dokunmayan yilan bin yasasin gibi. o yilan gelip bir gün senide sokabilir. Acaba yurtdisinda tedavisi mümkün olmazmi meryem hanimin???

  2. tuğçe bilmiş dedi ki:

    gercekten yazık olmuş…bu bnm tyzemm doktor mahvetti hayatını elnden aldı…piskolojisi bozuk olamzmı bnce doktor amlitay depilde direk pikolojye gndermesilazmdı …bu ne yha parayı gördu gözüaçıldı …haylen doktorluk ypyo bu nasıl adalett yha..bz nerde yaşıyoz ya…kuznlermn haytyla oynadı ..kuzzenlrmm okuyamadı …neleri vrsa bu doktora verdler…hç bşyleri klmadı..ve hylen görev başında sağlık bakanlığına seslenyoruzz…lütfe artık napcksanız ypın .. yeterr artıkk..bu kötu doktor yuzunden artıkk hç bi doktora guvenemyoz..hasthnelere ble gtmek istemyoz ..ne olckk yha ne turkiye sana seslenyoruzz..atın bu doktoru yha nasıl görev başında haylen..kim bunun yanına gdpte tedavi oluyo yha kimm nasıl guvenyolar yha…o zamn tek bnimi bilerek sakat brktı haylen bırkyonuz görevde yazık değilmi yha bu insanlara nasıl adalet yha bun