By 22 Mayıs 2013 Devamı →

Botoksu Unut Yüz Yogası ile TanışBotoks yerine yüz yogası

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre botoks bitti. Günümüzün güzellik trendi Yüz Yogası oldu.

Yüz Yogası18 AYRI YÜZ HAREKETİ

İngiltere’de botoks yaptırmaktan kaçınan kadınlar yüz kaslarını harekete geçiren egzersizleri tekrarlayarak kırışıklarından kurtuluyor. İngiltere’nin ilk “yüz yogası” eğitmeni Julia Anastasiou, saati 65 sterlinden 20 dakikalık bir programı öğretiyor.

Julia, haftada altı kez uygulanacak 18 ayrı yüz hareketinin sadece yedi gün içinde sonuç verebileceğini söylüyor.

Yöntemi Hollywood aktrisleri Jennifer Aniston ve Gweneth Paltrow’un da uyguladığı söyleniyor.

Önemli Hareketler :

Yüz Yogası

1 Parmaklarınızla ‘C’ şeklinde yaparak gözlerinizin altına ve kaş üstüne getirin. Gözlerinizi açabildiğiniz kadar açın, bu esnada parmaklarınızla onaar saniye baskı uygulayın. Üç kez tekrarlayın.

Yüz Yogası

2. İşaret ve orta parmaklarınızı ‘V’ şekline getirin. İşaret parmakları ile kaşınızın başlangıç noktasına orta parmaklar ile kaşın bitiş noktasına onar saniye baskı oluşturun bu hareket esnasında yukarıya doğru bakın. Altı kez tekrarlayıp on saniye gözleri kuvvetlice sıkarak kapatarak bitirin.

Yüz Yogası

3. Yüzük parmaklarınızla kaşlarınızın başlangıç doktasından itibaren göz çevresinde hafif dokunuşlar yapın kaş bitiminde geriye doğru hareketi tekrarlayın. Dört kez tekrarlayın.

Yüz Yogası

4. Yanaklarınızı şişirebildiğinizde şişirin bu esnada dudaklarınızı büzün. Ellerinizle yanaklarınıza 30 saniye boyunca hafif dokunuşlar yapın.

5. Boynunuzu eğerek boynunuza masaj yapın. Ardından başınızı öne doğru eğin çenenizi köprücük kemiğinize değdirmeye çalışın.

6. Dudaklarınızı sırayla şişirin ve üfleyerek havayı boşaltın. Her yanak için 30 saniye.

7. Baş parmaklarınızı çene altına yerleştirin. Çeneden başlayarak kulağa kadar küçük çimdikler yapın. Kulak memesine ulaştığınızda hafifye çenenize doğru çekin. Üç kez tekralayın.

8. Başınızı arkaya doğru eğerek yukarıya doğru öpücük atın. Bu halde derin nefes alıp verin ve iki kez tekrarlayın.

9. Yavaş hareketlerle parmaklarınızı tüm yüzünüzde gezdirin. Avuç içlerinizi birbirine sürterek ısınması sağlayın ve gözlerinizi avuç içleri ile kapatın. Derin bir defes alarak yüz kaslarınızın gevşemesini bekleyin.

Kahkaha Yogası ile Kırışıklıklara Veda Edin

Yüz Yogası Nedir?

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:, , , ,


Comments are closed.