By 29 Eylül 2007 Devamı →

BÖCEK SOKMALARINA DOĞAL İLAÇLARBÖCEK VE SİNEK ISIRIKLARINA KARŞI UYĞULANABİLECEK DOĞAL İLAÇLAR

Adaçayı yapraklarından yapılan merhem, sivrisinek, arı sokmasında acıyı dindirici, kaşıntıyı önlemeye yardımcı etkisi vardır.

Andız otu

yaprakları veya kökünün hayvan ısırma ve sokmalarında enfeksiyon oluşumunu önleyici etkileri vardır. Çok miktarda andız otu mide bulantısına neden olur.

Çalı kavağı (ezilmiş) arı sokmalarında sokulan yere sarılırsa etkili olur. Zeytinyağı ile karıştırılarak elde edilen merhem yanıklara sürülürse şifa verir.

Deve tabanı yaprakları ezilip merhem haline getirilerek yaraların, çıbanları, şişen ayakların ve böcek sokan yerlerin üzerine sarılırsa çabuk iyileşmeye yardımcı olur.

Maydanoz tohumlarının ve yapraklarının kaynatılması ile elde edilen saf maydanoz suyu, arı ve haşarat sokmasında, sokulan yere sürüldüğünde ağrısını geçmeye yardımcı olur.

Sarımsak rendelenmiş olarak yara, çıban ve zehirli hayvanların soktuğu bölgelere sarıldığında iyileşmeye yardımcı olur.

www.xprodoksit.com

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:, ,


2 Yorum Var "BÖCEK SOKMALARINA DOĞAL İLAÇLAR"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. watashe dedi ki:

    orticiğim amma uzun geldi bu tur :S dön artık valla.

  2. mehp@re dedi ki:

    Merhabalar pazar ziyaretlerine gidiyordum size de geldim umarım kabul edersiniz ziyaretimi…

    Verdiğiniz bilgiler için öncelikle tşk ederim. Bir çoğumuzun aman sende kocakarı işi deyip geçiştirdiğimiz şeylerin aslında sağlık açısından ne kadar da önemli olduğunu bir kez daha sayenizde görmüş oldum. Özellikle sedim'im bir dönem oldukça yüksekti ve bir tavsiye üzerine maydonoz yedim ve kan tahlillerimin sonucunda önemli bir düşüş gördüm ve çok mutlu oldum. Elbette herşeyden önce bir doktor kontrolünde olmak gerekiyor ancak bitkisel tedavilerinde güvenilir olanlarına inanmak gerekir diye düşünüyorum….

    SAĞLIKLI GÜNLER DİLEKLERİMLE