By 26 Aralık 2007 Devamı →

BÖBREK TAŞI AĞRISI ÖNLEMETaş ağrısını nasıl önlerim?

İki kez böbrek taşı nedeniyle operasyon geçirdim. Çok ağrılı geçen bu durumu bir daha yaşamamak için ne yapmalıyım?

Her 100 kişiden 10’unu etkileyen bu hastalıktan korunmanın yollarını, Hospitalium Hastanesi’nden Dr. Mete Ekinci açıkladı:

* Öncelikle sıvı alım alışkanlıklarınızı yeniden düzenleyin. 24 saatte çıkarılan idrar miktarının 2 litrenin altında kalmaması gerekiyor.

* Endüstriyel içeceklerden kolalı olanları değil, daha çok sitrat içeriğine sahip meşrubatları tercih edin. Sıkılmış meyve suları arasında ise tercihiniz greyfurttan değil, portakal veya limon sularından yana olsun.

* Taş hastalığından korunmak için günlük tuz alımı 4 gramı geçmemeli, sodyumun tersine potasyumlu gıdalar daha fazla alınmalıdır. Hayvansal protein (kırmızı-beyaz et ve balık) alımı 70 kg ağırlığındaki bir kişide 70 gramı geçmemelidir.

* Oksalat içeren ıspanak, çay, kepek, patates ve çikolata gibi besinleri kısıtlı kullanın.

Taş hastalığında eskiden beri kalsiyum içermeleri nedeniyle klasik olarak yasaklanan süt ve diğer mandıra ürünleri, artık geçmişteki kadar katı bir şekilde kısıtlanmamaktadır. Uzmanlar artık hastalara, günlük bir gram kalsiyum alımını önermektedir.

Dr. Mete Ekinci


Böbrek Taşlarında Tedavi Nelerdir?

Böbrek taşların çoğu kendiliğinden düşme eğilimindedir.
Tüm idrar yolu taşlarının yaklaşık 80’i ilaç tedavisi ile düşer. Taşın düşmesini etkileyen en önemli faktör taşın büyüklüğüdür.
4 mm’nin altında taşın düşmesi beklenirken 6 mm’nin üzerindeki taşlar‘a müdahale gereklidir. Ayrıca taşların şekli ve idrar yolundaki yerleşimide düşmeyi etkileyen önemli faktörlerdir.
-Kendiliğinden yada ilaç yardımıyla taşın düşürülmesi
-ESWL ( şok dalgası ile taşları kırmak)
-Minimal invaziv girişimler ( Perkütan Nefrolitotomi, Üreterolitotripsi)
-Klasik açık ameliyat yöntemi
Bu yaklaşımlardan hangisinin uygulanılacağı taşın yerine, büyüklüğüne, idrar yollarına verdiği veya verebileceği zararına ve taşın cinsine bağlıdır. Günümüzde minimal invaziv tekniklerin gelişmesi sonucu klasik açık cerrahi, enaz başvurulan ve enaz tercih edilen metod olarak kalmıştır.

TEKRAR TAŞ OLUŞUMUNU ENGELLEMEK

Eğer ağrı ile beraber seyreden bir böbrek taşı tecrübeniz olmuşsa, büyük olasılıkla bir daha taş oluşmasını engellemek için ne yapmanız gerektiği sorusunu soruyorsunuzdur. Tüm dünyada kabul edilen en önemli tedbir, mümkün olduğu kadar vücuda su alınmasıdır. Kristalize olarak taş oluşumuna neden olacak kimyasal maddelerin konsantrasyonlarını azaltarak bu ihtimali azaltmaktadır.

Bunun dışında taş oluşumundaki mekanizma oldukça karmaşıktır. Bu taşınızın kimyasal içeriğine, kan ve idrar biokimyanıza ve diyetinize bağlıdır. Doktorunuz bu konuda çeşitli testler isteyebilir ve bunlara göre size tedavi önerebilir. www.medistanbul.org

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Sağlık

Etiketler:, , ,


170 Yorum Var "BÖBREK TAŞI AĞRISI ÖNLEME"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Maviay dedi ki:

  Arkadaşlar bende de kum vardı dün geceye kadar, ALlaha şükür ki düşürdüm. 4 gündür ağrıdan kıvrım kıvrım kıvrılıyordum doktor purınol vermişti aynı myomumda vardı purınol myomumu etkiledi ve sancılarım ikiye katlandı.ama her gün aç karnına bir bardak yoğurt suyu içtim (kumları ve taşları eritme özelliği vardır) dün akşam da rowatinex denilen ilacı aldım 1 tane içtim ağrı kesicide içtim biraz hafifleyince ağrılarım deli gibi zıpladım ve kumlar gitti şimdi sıfır ağrı. Rowatinex 6 mm taşları bile ağrısız sızısız kanamasız düşürüyor ve organik bir ilaç bilgilerinize herkese acil şifalar diliyorum Rabbimden..

 2. Ahmet dedi ki:

  Bende ilk taş düşürdüğüm de bilmiyordum taş düşürdüğümü sancı nöbetleri çok şiddetlenince doktora gittim filim ve tahlil istedi tahlil bardağına taş düştü doktora film sonucunu getirdim sen hiç taş düşürdünmü dedi evet ne zaman biraz önce dedim nası dedi bardağa düştüğünü söyleyince gülüştük tabi ondan sonra sancı felan kalmıyor ama her sene tekrarlanıyor şimdi gene başladı nası geçecek bilmiyorum yukarıda arkadasin maydanoz limon zeytinyağı tavsiyesini deniyecem inşallah faydası olur

 3. mert dedi ki:

  van erciş böbrek taşı kırdım çevreden çok korkutmuştular ama hiç acı duymadım çok kolay mış hiç kormayın

 4. sadiye dedi ki:

  arkadaslar bende de 1 cm büyüklüğünde taş vardı aynı gün agrılardan dolayı doktora gittim doktor ameliyata koymadan kendiliğimden düşürdüm kesinlikle lazere gitmeyin.bunun tek çaresi maydanoz suyu 1 çay kasıgı limon ve zeytin yagını damlatın ve için faydasını görceksiniz..

 5. psyke dedi ki:

  Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. Eğer taşlar 6 hatta 7 mm ye kadar olan taşlar dahil yılmak yok kendi düşebilir. 1. Bol SU içmek gerekiyor günde (3-4) litre. 2. Üreter kanalını genişletici ilaçlar düşürmede yardımcı olabiliyor.(prostat ilaçları xtral,purinol,rowatinex vs..) 3. Bol hareket etmek gerekiyor zıplamak karın ve bacak hareketleri (ayaklarınızın ucuna kalkıp topugunuzla yere vurmak). 4. Limon suyu (ama ilaçlarla beraber alınmaması gerekiormuş min 2 saat ara ile).. acil şifalar..

 6. deriaad dedi ki:

  Selamin aleykum arkadaslar.. Ben 2 haftadir bobrek agrisi cekiyorum. Sizin gibi tas magduruyum. Oncelikle sunu belirteyim ki tas sancisinin yogun oldugu anlarda igne ve agri kesici ilac kullanmayin. Tasin hareket etmesini durduruyormus. C.tesi gunu tam bobregimde olan tas pazartesi gunu mesaneye dustu.. igne ve agri kesici ilac almadan.. biliyorum dayanmasi cok zor hatta mumkun degil ama dayanin.. pazar gunu 12 saat cektim bu agriyi oldum oldum dirildim.. tam igne yaptirmaya gidecekken pes etmedim dayandim.. arada maydonoz suyu ictim.. kuveti doldurup cok sicak suya oturdum. Bir de esime bol bol sol bobregimin ustunu agri kesici kremlerle bobregimi sallaya sallaya ovdurdum. Cok etkisini gordum. Mesaneye dusune agrilarda azaliyor. 5-10 dk lik sancilar gelip gidiyor. Igne oldugunuzda 3 saat sonra gelen agrilar mesaneye dusunce 7-8 saat sonra 5-10 dk lik nobetler halinde geliyor. Allahim sifalar versin cumlemize.. kim bir baskasi rahatlasin diye minicik bir bilgi yazarsa buraya rabbim ondan razi olsun. Dayanin pes etmeyin. Sifa Allahtan..

 7. Deniz Yeşilırmak dedi ki:

  Bende böbrek taşı düşürüyorum.Herkese aynı etki yapar mı bilmiyorum ama kendi çözümüm.Limon ve hurma . limonu kabuğu ile dilimliyerek (mideme rahatsızlık vermesin diye ) sıcağa yakın bol su içerek yiyorum arada hurmayı da alıyorum ve 10 dakikaya kalmadan ağrı kesici gibi tık diye ağrılar kesiliyor.Taş düşene kadar devam ediyorum.Bu arada yürüyüş ve hareket ediyorum.Dün gece ufak ufak yine bir taş belirtisi ağrılar vardı aynı yöntemi uyguladım ağrılar kesildi ama taş düşürene kadar yemeye ve içmeye devam.Daha az ağrı ve kolay düşürme ..ALLAH herkese acil şifalar versin

 8. DENİZ BULUT dedi ki:

  merhaba;
  24 yaşındayım,4 yıldır taş düşürüp kum düküyorum allah herkese şifa versin en son ki taşım idrar kanalımı tıkamıştı,eğer ameliyatla alınmasaydı neredeyse böbreğim iltihaptan çürüyecekti bir yakınım bu nedenden geç kaldığı için böbreğinin %75 ini kaybetti,sizlere tavsiyem kanala düştüğünde beklememeniz acil ameliyatla aldırmanız bu konuda ciddi araştırmalar yapıyorum taşınız düştükten sonra UROCİT-K tedavisine(ilaç)başlayın.bir üroloji doktoruna danışın..Urocit-k (potasyum sitrat) kullanımı çok düzenli olduktan sonra bir daha böbreğiniz taş üretmiyor,Allah herkese şifa versin..

 9. mustafa aksoy dedi ki:

  Artk profosyanel tas dusurucuyum 😐 agri cekmek istemeyen arkadaslar biliyorsunu sanci baslamadan once ben gliyorum diyor penisiniz ucu haff yanmaya basliyor son bobreginizi hissediyorsunuz sonra sanci sonra acil yets yetisebilirsen. Agriyi onlemek icin penisinizin ucu haff yanmaya basladigi zaman direk en az 2 3 litre suyu 2 dkda kafaya dikin sonra hemen en yakin dewlet weya ozel hastaneye gidip doktordan yazdrmis oldugunuz dikloran ve buscopan ignelerini wurunuyosnz boylece pek agri cekmezsiniz en azndan bende ise yariyo zaten serum yiyenler bilir agriyi en iyi engelleyen sudur. Simdi eskina balik tasi war bigun aglaya aglaya gittigm hastanede bi adam acimis soylemisti en iyi tas dusuren sey budur google arayin nasil kullanicagnzi da arastirin benm gibi bir haftada 5 tane dusurursunuz umarim.

 10. fatih bulut dedi ki:

  arkadaşlar kayışkıran otunuda denemenizi tavsiye ederim.ben denedim taşı düşürmede kolaylık sağlıyor.bazı yerlerde böbrek oto olarakda biliniyor.kaynatıp suyunu içiyorsunuz.allah herkese şifalar versin

 11. Raif karadaş dedi ki:

  Artık cektıgım acılardanda geçtim iş hayatımı cok kotu etkılıyor ve yakında atarlar heralde 🙁

 12. dayan böbregim.. :) dedi ki:

  hepimizin farklı yorumları ve sancı siddetleri var Rabbim herkeze şifa versin..mesela benim de suan basladı of…..

 13. Fahrettin ALKAN dedi ki:

  Allah böyle bir sancıyı düşmanımın başına dahi vermesin. Neredeyse her yıl bu sancıyı çekiyorum. Ağrı kesici iğnelerle biraz olsun rahatlıyorum. Yine yaklaşık 2 haftadır ufak ufak sancılarım oluyor. Hastaneye gidip muayene oldum ve idrar tahlili, ultrason istedi doktor. İdrar tahlili temiz çıktı fakat ultrasonu daha bugün çektirdim ve çeken doktor küçük bir taş var dedi. Dün inanılmaz sancılar çektim. Belkide 5 litre su içtim ancak tuvalate gidince inanılmaz yanıyordu idrar yollarım ve yapamıyordum. Maydanozu kaynatıp suyunu içtim aç karnına 2 defa dün. Akşamüstü yanmalarım azaldı ve şükürler olsun idrarımı yapmaya başladım. Bütün gün içtiğim suları 5 dakikada bir idrara giderek çıkardım. 14,30 da doktora göseterecem sonuçları. Allah herkese şifa versin.

  • Mevlüt dedi ki:

   Meraba herkeze ben 6 mlik bi taş dusuruyorum, böbrekten yeni çıkmış bi taş ,henüz daha basindaymis,günde 6 7 kez agri m oluyor ve uyku uyuyamiyorum,lütfen yardımcı olun ben bu bu taşı nasıl düsurebilirim ,

 14. Selim Maraşlı dedi ki:

  2 haftadır sol böbreğimin alt kısmında böbrek taşı varmış doktora gittim leblebi büyüklüğünde olduğunu söyledi, ve taş kırma yöntemi ESWL tavsiye etti bende 5 gün arayla üç kere gittim.. 3'sünden sonra ağrılarım bitmek tükenmek bilmedi sanırım işe yaradıda o yüzden ağrılar çoğaldı diye düşünüyorum bugün hamama gideceğim ve okuduğum yorumlara bakarak Avakado yaprağı çayı içeceğim düzelir belki.Perşembe günü de tekrar gideceğim hastaneye İnşallah düşmüştür ve rabbim kimseye yaşatmasın bu ağrıyı çok kötü.. Allah herkese acil şifalar versin.

 15. öznur K. dedi ki:

  gilaburu suyunu için 1 ay arayla iki böbreğimden de taş ve kum düşürdüm. Günde 2 su bardağı suyla karıştırıp içiyorsunuz. Tadı peynir ve ayak kokusuna benziyor =( ama taşı eritme özelliği olduğu için faydasını gördüm…çoook zor ağrılı bir dönem.. Acil şifalar =((

 16. ismail batu dedi ki:

  arkadaşlar böbrek kanalında sıkışan ve düşmeyen taşlar için denediğim sonuç aldığım bir yöntemi sizinle paylaşmak istiyorum. 1 bardak su içip bir 5 dakika sonra namazda secde pozisyonunu alıp, titreşimli masaj aletini böbreğin üzerine ve çevresine gezdiriniz, elinizle de böbreğinizi sallayınız yaklaşık 4-5 dakika devam ediniz. tekrar su içip idrara çıkınız, umarım sonuç alırsınız… Allah şifa versin şimdiden…

 17. matador dedi ki:

  Arkadaşlar allah yardımcımız olsun acısı gerçekten zor. Ben 2 aya yakın taşı kırdırdım epey düşürdüm. Dün gece düğüne gittim düğünde epey oynadım ve sabah wc gittim küçük parça taş yine düşürdüm kaldı 2 küçük parçam. 5mm büyük olanlar arkadaşlara tavsiyem ilk sefer böbrek taşını kırın çünkü taş büyuük olduğu için düşme ihtimalı zor Taşı kırdığında yavaş yavaş düşüyor hergün bol bol su ve hareket yapınca düşüyor. ben elazığ araştırma da kırdım dr süperdi vallahi süperde kırdırdı allah razı olsun ondan inşallah hepsini düşürürüm

 18. ahmet özkanca dedi ki:

  mrb hocam benimde sol böbreğimde ağrı ve idrar yollarımda inanılmaz yanma var hep tuvalet ihtiyacı hissediyorum bunu nasıl önlicem bana lütfen yardımcı olun doktora gittim ama bana yazdığı ilaclar etki etmiyo offfffffffff of su an çok kötüyüm.

 19. benay haşhaş dedi ki:

  merhaba hocam benimde sağda 4mm ve 3mm olmak üzere iki tane taşım var solda 8mm 4mm olmak üzere iki tane daha taşım var
  ilk bu sayılardaki taşlarım hamileliğimde çıktı sonra düştü ikinci hamileliğimde tekrar çıktı ama düşmedi çok şeyler denedim arılarım oluyor 8 mm lik taş haznedeymiş düşmez dedi doktor ne yapabilirim kırdırayımmı aldırayımmı taşımın yağ bağladığınıda söyledi beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler…

 20. matador dedi ki:

  taş acısı çok zor ben 6 mm di ben kapalı amelyat oldum bu taşlar genellikle tekrar çıkma olasılığı varmış ben taşı düşürdüm maden teknik aramaya verdim inlediler taşın cinsine baktım taş iyi çıkmış ama hergün 2lt üzerinde su içmek lazım su içerken limon sıkarak için daha iyidir etkisi oluyormuş
  böbrek taşını 1 defalık amelyat bişey olmaz ama birkaç defa olduysanız o böbreğe zararlıdır hasar veriyormuş bol şifalar diliyorum

 21. ilkay kaya dedi ki:

  arkadaşlar allah hepinize açil sifalar versin.ben 15 yıldır uğraşıyorum böbrek taşıyla kapalı ameliyatoldum aldılar 16 mm taşı ve sol tarafımda tekrar oluştu ameliyattan bir buçuk sene sonra. ve idrar kanalında şuan doktor hemn ameliyat dedi kanalı tıkarsa böbregi çürütür dedi ama ben olmadım dogal yolla düşürmwek istiyoum avakado suyu içiyoorum bakalım 2 gündür çok agrım var. sice ne yapmalıyım ameliyat mı olmalıyım yıksa beklamelimiyim herkese taşşız günler diliyorum.

 22. gülümse can dedi ki:

  selam bende bir senedir tas sancısı cektim cok zor önceki gece düsürdüm rowatinex diye bir hap kullandım benim tasım büyüktü amelitet olmam lazımdı bir tavsiye üzerine bu ilacı aldım fayda gördüm daha öncede düsürdüm bu en kötüsü idi allah kimseye vermesin

 23. Matador dedi ki:

  ayşe naynnn yani yok sende taş fln çok kötü üşütmüşsün ondan
  böbrek taşı öyle bir anlık olur ki yani beklenmedik bir anda olur o ağrıdan sen ağlarsın böbrek taşı acısı doğum sancısı çekenlerden daha büyük bir acısıdır.

 24. ayşe ersoy dedi ki:

  slm ben 1 aydan beri ishalim acaba beni böbrek taşımı etkiliyor bnde böbrk taşıda vr gndn gne zayıflıyrm ne yapmm gerekir

 25. Matador dedi ki:

  geçmiş olsun senin taşların ideal bol sıvı tükettiğinde zıpla hoppa yürüyüş yap dr git idrar genişletici hap versin daha rahat düşer al o taşları inceletmeye götür taş tekrar çoğalırmı na baktır.. bol suvı ve çay bardagına su koy sonra limon sık 1 tanede kesme şeker koy karıştır iç buda düşüyormuş taş zor bende 2 tane var az kaldı düşürmeye

 26. ezgi köse dedi ki:

  17 yaşımdayım 2 ay aralıklarla 7mm ve 8mm çapında iki taş düşürdüm. Son iki gündür yoğun batma oluyor bugün dehşet verici ağrılar yaşadım bol sıvı tüketimi uyguluyorum bugün düşmesi mümkün mü ?

 27. Matador dedi ki:

  Arkadaşlar allah yardımcımız olsun. Bende sağda 2 solda da 1 tane vardı en büyüğü benim 8,5 mm diğerleri ise 3 ve 4 mm idi. 8,5 taş benim böbreğin içindeydi şu tavsiyede bulundu.Böbreğin içinde şu haldeyken düşme ihtimali zor bunu lazer ile kır küçük parçacıklara ayrılır o şekilde daha rahat düşer yok eğer lazer ile krmazsan ilerde mikroskopik diye bişey var ucundan fln o şekilde yaparlar bende düşündüm lazer ile kırdım. lazer ile kırdım ardından bol su içtim 2 saat sonra kum fln epey düştü sonra 1 hafta içinde mercimek tanesi kadar 3 taş düştü sonra 1 hafta içinde de ondan daha büyük düştü az kaldı. ama daha çok düşürmem lazım bolsu ve hareket zıplamak.
  İkinci tavsiyem ise taşlar iyi huylu ve kötü huylusu vardı yorumları okuduğumda kimse bunu bilmiyor. taşların iyi ve kötü olduğunu yani tekrar çoğalma durumunu nasıl öğreniriz kimse bunu bilmiyo size ilk ben söylüyeyim. Kim taşını düşürürse onu maden teknik arama var böbrek taşını inceliyorlar iyi veya kötü oldugunu ben mesela 3 parça gönderdim bakalım taş iyi veya tekrar çoğalırmı sizde kesin yapın taşı inceletmeye gönderin
  Üçüncü tavsiyem ise doğuda çökelek suyu vardır . bunu içen bilir %80-90 düşürenler vardır içtiğinizde bol hareket yapın diğer bitkilerden bile daha etkilidir.
  ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

 28. TUFAN dedi ki:

  BÖBREK TAŞI DÜŞÜRME KÜRÜ
  1 Kilo Medine hurması al.(Kesinlikle ucuz diye Tunus, Cezayir v.s. hurması alma.) Akşam 5 tane hurmayı çekirdeğinden ayır. Ayırdığın hurmayı 3-4 parçaya böl. Ayırdığın hurmaları ve bütün halindekileri çekirdeklerini büyükçe bir cam bardağa koy. Bardağı klorsuz içme suyu ile doldur. Sabaha kadar bekle. Sabah kalkınca yemek yemeden 10-15 dakika önce bu bardağın içindeki malzemeleri(hurma ve çekirdekleri) teflon olmayan bir kabın içine koyup ocakta bir taşım kaynat. Kaynayınca köpürmeye başlıyor. Ocağın altını kapatıp, kabın içindeki hurma suyunu cam bardağa boşaltıp suyu iç, kabın içindeki hurmaları ye, çekirdekleri çöpe at.
  Aynı işlemi akşam yemeğinden önce yapmak için aynı şekilde 5 tane hurmayı yukardaki tarife göre hazırla. Akşam eve gelince tekrar uygula. Bu kürü 1 ay boyunca aralıksız uygula.
  Tarif benden şifa Allah’tan. Afiyet olsun.

 29. osman tekin dedi ki:

  arkadaslar bende 1.5 cm uzunluğunda tas var dortorum kıralım dedi kırmadan baska çaresi varmı herkese geçmiş olsun allah sifa versin…

 30. muhammed ballı dedi ki:

  1 yıldır taş agrısı çekiyordum doktorum amaliyat dedi hemde hemen ben kabul etmedim .doktorum taşın doğal yolla düşmeyeceğini çünkü taşın böbreğin üst kısmında oldugunu söyledi..taşın pıtıraklı oldunu yani diken gibi oldugunu söyledi.kurban bayramında istanbulda dügünümüz vardı dügün esnasında dügün evinde misafir olduk bu esnada yemeklerde köyde yapılmış HAKİKİ KUŞBURNU EZMESİ TAMAMEN DOGAL HİÇ BİR KATKI MADDESİ YOK YEMEKLERDE YEDİM çok aşırı terleme oldu ve üçüncü gün taşı düşürdüm… 30. 01. 2012

 31. burak kızıltan dedi ki:

  yaa arkadaşlar bende gecen gece 5 mm taş çıktı sancılarım cok napayım ne olur yardım edinn..

 32. MUHAMMET dedi ki:

  LÜTFEN OKUYUN.
  Arkadalar bende 14 senedir taş var ve her iki senede bir kaç tane düşürüyorum.Yaşım su an 29 yani 16 yaşımdan beri bu derdi çeki yorum.Tecrübelerimden söylüyorum hiç amelyat olmadım toplamda en az 12 taş düşürdüm sağ böbrek sol böbrek ikisindende askerde iken 3 taşım verdı bir hafta amelliyat sırası bekledim baktım ki çok şaçma sebepten dolayı amelyat edecekler olmadım iyiki olmadımda taşınız 1 cm den fazla olsa bile düşer sadece uzun sürer oda çeşlidine göre değişir amelliyat enson çağre oda çok büyük bir teşşa yemile söylüyorum askerken hastanede ammeliyat oln bir arkadasım vardı sol böbreğinden 56 taş çıkardı doktor kutuya koydular birnin çapı en az 6.5 cm vardı örümcek gibi uzantıları vardı adam 20 yasındaydı ve anlşlamamıştı en az 18 kadar.
  Şunları iyi okuyun…..
  1.İlkez taş olduğunu ögrendiyseniz doktora ölçtürün risk durumun örenin hemen bıçak altına yatmayın.
  2.böbrek ağrınız varsa çok su içmek çözüm dildir eyer böbrek içindeyse taş su icerseniz böbrekleriniz suyu atamaz aşırı sı tekrar kusma yolu ile geri atılır böbrekleriniz fazla sudan şiser
  3Yapmanız gereken normal zamanlarda fazla su içmek böbrek agrını olduğunda dil tabi böbrek içinde ise teş bağırsak yolunda ise için fakat mide bulantınız oluyorsa su içmeyi bırakın bir saat sonra tekrar için.
  4.Mesele suyu çok tüketmek arka arkaya içmek dil bu çok önemli böbrek ağrısı varken hafif ağrıda suyu çok içerseniz ağrı şidetlenir suyu mideden atarsınız bu çok önemli.
  5.Ağrınızı iğne dahi kesmiyorsa bir pet şiseye sıcak su koyun 70 80 derece sıcaksu önce pete az soğuk su koyon sonra sıcak ilave edin pet sise erimesin veya sıcak su torbası kulanun ağrıyan yere bir havlu sararak petsiseyi bastırın hafifce agrınız kesilmezse farklı bir yönde deneyin illa kesecektir yanlız su sıcak olmalı kendinizi yakmayın.100 90 kesecek.
  5.Soğukta kalmaktan açık yatmaktan kacının agrınız hemen başlar üşütmeyin ayrıca ağzınızın içinde eşkime duğusu varsa böbrekleriniz susu kalmış az su tüketmişsinizdir demek su için 2 saate bir bir barda veya 4 sate bir bardak tabi havanın durumuna göre.
  6.UNUTMAYIN BİRDEN LİTRELERCE SU TÜKETMEYİN SACECE ARALIKLI İÇİN HELE BÖBREK AĞRINIZ VARSA BÖBREK İÇİNDE İŞE ARALIKLI İÇİN MESANEDE İSE FAZLA İÇMENİZDE SAKINCA YOK BİRDE UNUTMAYIN TAŞ BAĞIRSAK İÇİNDE İKEN AĞRI ÇÜNKÜ BAGIRSAKLARA SÜRTER YOL ALI SİZDE İLİÇ KULANIN DOKTORUNUZA BAĞIRSAK YOLLARINI GENİŞLETİCİ İLAÇLAR İSTEYİN BAĞIRSAKLAR GENİŞLER RAHAT TAŞ DÜŞER BİRDE TAŞ MESANEDE İSE ERKELER İDRARA ÇIKARKEN İDRAR YAPARKEN KAMIŞ UÇUNU SIKIP İRARINI TIPKI BAHÇE HORTUMUNU KATLEYIP AÇAR GİBİ ELİ İLE SIKIP İDRAR GEÇİŞİNİ ARA ARA ENGELEYİP BİRDEN BIRAKSIN BÖYLELİKLE TAŞ BİR ANDA PENİSTEN ÇIKAR GEDE CANI ÇIK YANMAZ YOKSA ÇOK ACI CEKER BİRDE SICAKSU İYİ GELİR UNUTMAYIN

  • yılmaz dedi ki:

   Bağırsak nedir yahu? Taş dediğin böbrekten çıkan üreter yani idrar kanalından çıkar.

   • Baran dedi ki:

    Harbi bende okuyunca sasirdim adamin idrar yollari gotune baglanmis:)

 33. esra doğan dedi ki:

  merhaba..24 yaşındayım.. 4gün önce aniiden sağ böbreğime bir ağrı saplandı.. yorumları okudum ki herkeste hemen hemen aynı ağrı ve belirtiler.. sağ böbreğimde 6 mm ve kanala düşen 4.5 mm tş olduğunu öğrendim.üstelik kanala düşen taşın kanalı tıkama ihtimalinden bahsetti doktor. hergün hastanedeyim.. akşam serumun etksiyle uyuyor sabahları aynı ağrıyla uyanıyorum.. ve midemde 2.5 lt den fazla suyu almıo malesef.. içebildiğim 2.5 lt suyun çok yeterli olmadığını biliorum ama fazlasını çıkarıyorum zaten.. başka ne yapabilirim .. kırdırmayı doktor tavsiye etmiyorum dedi.. ameliyattan da çok korkuyorum.. bana neeler önerirsiniz..

 34. halil dedi ki:

  xxxx sakın ticari amaçlı reklam yapan şarlatanları dinlemeyin arkadaşlar, bol su için Allah yardımcınız olsun.

 35. daimi turnagöl dedi ki:

  merhaba ben30 yaşındayım 27 senedir böbrek taşıyla uğraşıyorum 2defa acık ameliyat oldum yaklaşık 10defa beşer seyans taş kırdrdım ve şu anda 1 santim çapında taşım var ama kırdıramıyorum çünkü taşım kaburganın altındaymış ve atış yapılamıyormuş bu taşı yok etmenin bir yolou varsa e mailleriinizi bekliyorum

 36. sait yımaz dedi ki:

  merhabalar hocam oğlum 5 yaşında 8 aylıkken iki böbreğindede sistin taşı taşhisi konuldu bir sefer açiktan böbrek yollarına müdahale edildi altı sefer katater değişim ve takılma işlemi uygulandı onsekiz defa eswl uygulandı şuanda solda 7.6mm bir adet sağda en büyğü 10 mm 4 adet taş var çok düşürdü fakat bitmiyo devlet hastanesinde bulunmayıp özel hastanedev bulunan bir aletle böbrektentaşları aldırmayı düşünüyoruz tam karar veremiyorum bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum

 37. ahmet ablak dedi ki:

  benm derdim de taş düşerken gelen mide sancısı, bulantıdan hiç bir yeme içme kalmadı, bunu engellemek mümkünmü…

 38. ALPER ÇAM dedi ki:

  Arkadaşlar sol böbrek kanalında 1cm den buyuk tek parça halınde bır tas varmıs bende. hiçbir belirti ağrı flan göstermemişti bir sabah kalktım ve sancıyla acile koştum ve sol bobrek kanalında tas oldugun ogrendım kanalı tıkadıgı ıcın sol bobrek buyumus mecburen amelyat dedıler lazer ıle amelyat oldum amelyat cok kolay pekı ya sonrası…. o sontanın şeyinize verdiği sancı kıpırdatmıyor bile insanı vee sonta sonrası eve yollanıyosunuz ama işeyemiyosunuz sancıdan tuvalete gidemiyorum sıkıştığım halde korkuyorum. bence kçük boyutlarda işe doğal yontemlere basvutrun amelyat en sonrakı iş….

 39. ergun dedi ki:

  böbrek taşına kesin çözüm eşkina balığında bulunan taştır 10 gün öncesine kdar sancıdan duramıyordum şimdi çok şükr iyim.. o taşı bulmak için aylardır arastırdım ve sonunda buldum 10 adet 2 sini kullandım satışa çıkarıyorum 543 585 90 33 ergun..

 40. emine yıldız dedi ki:

  ben yıllardr taş düşüryrum ALLAH KMSEYE VERMESİNN DİYRUMMM İKİ BÖBREKDEDE EN BÜYÜGÜ 7mm 5şer tane taslarım var böbregimin biri dursa biri sancıyo..herşeyi dendimm en iyi sonuç veren girebolu suyu içitigim gün sancılanıyorum kesin düşürüyo ama tabi sancıya dayanbilrsen ben artık içmyrum çünkü artık dayanmıyorum düşürmek istyenler kesin densinn girebolu suyunu çünkü gerçekten işe yarıyooo ALLAH hepimziin yardımcısı olsun

 41. tugce dedi ki:

  benimde öle tatlım bi tek düşerken ortaya çıko seni cok iyi anlyrum normalde hıcbyrde gözükmyrr..

 42. gökçe dedi ki:

  arkadşlar benim taşım düşerken ortaya çıkyor bi gdyrum ultrosona fılme b şy gozukmuyr ama srklı sancılı agrılarım oluyo bı tek dsrken gozukuyo bole olna varmı aranızda

 43. nazif kaba dedi ki:

  Hayır derya yanlız değilsin ablam'da da kum varmış ve tam anlamıyla çaresi yok galiba ona çok üzülüyorum ALLAH cümlemiz'e şifa verir inşALLAH

 44. tuğçe dedi ki:

  bnmde sag böbregimde 1 5cm de taşlarım var ne yapmama rgmen düşmüyor artık bıktım bugunde sol böbregim aynı agrıo soldda var taş ne yapacagımı şaşrdım arkdslar doktora gdyrum bazlıları ıgne bıle vurmadan gönderiyolar anlamıyolar gcn hafta persembe tomografiye gnderdler sonuçlar 1 hafta sonra cıkcak ddler bn bu acıya 1 gun dayanamzken adamlar 1 hftaya attılar üstelk bu sene sınavlara hazrlanyorum allh hepmızn yrdımcısı olsun sızelre soryorum yrdımcı olurmusunz nasıl düşüreblrmmm:(

 45. nihal uzun dedi ki:

  memmet burak arkadaşa benimde 3 4aydır sürekli soltarafımda bazen göbegimde baazen kaburgalarımda bazen belime dogru anlayamadım sızlamamı yanmamı şeklinde agrılarım oluyo sol böbregimde 7mm taş var.günlük hayatımı maaf ediyor bende senn gibi agrı çekiyrum ve diyorumki bukadarcık tas yaprmıııııııı

 46. sezai özcanlı dedi ki:

  çocugumda 7mm taş var sol böbreyinde daha 3 yaşında ameliyatsız tedavi olabilirmi
  ilginiz için şimdiden teşekkürler

 47. Nil dedi ki:

  Arkadaşlar, biri eşim olmak üzere defalarca farklı hastalarda denediğimiz ve her seferinde mutlu sonuç aldığımız bir kür var. Yarım kilo iğdeyi 1 kilo suda iyice kaynatıyorsunuz, suyun azalmaması için düdüklü tencere kullanın. İğdeler kaynadıktan sonra süzüp suyunu bir cam şişeye koyup, buzdolabında muhafaza edin. Her sabah aç karnına 1 bardak için. İğde suyunuz bittikten sonraki 15 gün içinde ağrısız, sancısız taşlarınızın nasıl düştüğüne hayret edeceksiniz. Hepinize Allah acil şifa versin.

 48. pelin dedi ki:

  merhaba ben pelin
  Cumartesi gününden başladı sancısı pazar akşamına kadar çektim sancıyı çok kötü ve çok ağır bi sancı allah düşmanıma vermesin 6mm lik taş düşürüyorum biri böbrekte biride kanalada mesanenin tam üstünde işte onunasıl düşüreblirim ağrısız ama çünkü serumlarla sancım durdu.bol bol su içiyorum ip atlama ya başladım lütfen bana yardım ağrısız bi şekilde nasıl düşürebilirim .cevap bekliyorum hocam
  şimdiden tşk.

 49. yasin cihan dedi ki:

  valla bendede böbrek taşı var yaklaşık2 aydırdaben çekiyorum cokilac denedim ama bos bence en güzeli ameliyat cekilen agriya yazık

 50. Mehmet KÜSKEN dedi ki:

  eklemeyi unuttum 5 aylık hamile gibi kaldım karnım sisti buyuk ihtimal ictgim suları atamıyorum 🙁

 51. Mehmet KÜSKEN dedi ki:

  Arkadaslar HEpinize GEcmis olsun. Ben 1Hafta Once Bi Ses Dalgasıyla TAs Kırdırdım Suan Mesanede idrarimi DIsarı ATarken TAs Yarı Yolda KAldı Hisettim Dusuremedim Sonra 3 Litre Su ictim Ve Tazikli YApamıyorum Cok Az iseyebiliyorum Buyuk İhtimal Tas Tıkandı Kaldı Simdi BEn Ne Yapayım Acil Bi cevap Yazarsaniz Sevinirim Sontaj Taktırmak iStemiyorum BEnim Heryerimi Kesinler Orama Dokunmasınlar 🙁

 52. Alirıza ŞAHİN dedi ki:

  merhaba arkadaşlar…şu an sol böbreğimde 3 taş var biri 7 mm büyüklüğünde..doktor diğerlerinin düşebileceğini ancak bunun kırdırılması gerektiğini söyledi…daha önce de bi çok taş düşürdüm..kendiliğnden..sanırm ERZURUM kaplıcaları iyi geliyo..bunu tavsiye ederim..Allah şifa versin..inşallah bunlarıda düşürürrüm..

 53. fidan dedi ki:

  herkese ii günler geçmiş olsun arkadaşlar bende sizin gibiydim bu sorunların hepsini il taş düşürmemde yaşadım sonra tekrar doktora gittiğimde sol ve sağ böbreğimin 5 er cm taş olduğunu söyledi bünun üzerine aynı ağrıyı çekmemek için xxxx adresinden bitkisel tedavi ilacı aldım taşı erityormuş düşmesine bile gerek kalmadı

 54. cuma toklucu dedi ki:

  merhaba arkadaşlar. ben de kronik böbrek hastasıyım iki senedir. ama yöntemini buldum artık ağrı ve acılarım çok az bazen de hiç olmuyor.BİLECİK-OSMANELİ'NDE İÇMELER ŞİFALI SULAR var. böbrek mide ve egzama için. ben yararını görüyorum sizlere tavsiye ederim. Allah şifa versin.

 55. Alperen dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. Benimde 6mm lik böbrek taşım vardı. Salatalığı su içinde kaynatıp, ılık olarak içtim ve taşları düşürürken sancısız olmasına yardımcı oldu. Herkese tavsiye ederim.

 56. süreyya dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben de taş sıkıntısı yaşadım çare :ROWATİNEX adlı ilaç ağrısız ve taşı çamurlaştırarak düşürüyor fiyatı 50 tl aç karnına günde 3 kez içilen bitkisel bir ilaçtır.doktor tavsiyesi, tavsiye ederim en azında kronik hale gelen bu rahatsızlık ağrısız ve iğnesiz düşüyor.herkeste aynı sonucu verir mi bilmem ama en az yüzde 25 lik bir fayda sağlamakta.Rabbim şifalar versin cümlemize..

 57. sancılı adam dedi ki:

  SLM Ne acılar çektim küçük emrak bile benim kadar acı çekmedi yaş 32 oldu 8 senedir taşlarla uğraşıyorum taş ocagı acacak kadar sermayem bile var acılarla yaşamak sanki yeni kardeş gibi hiç bırakmıyor peşimi ne ilaçlar ne doğal ilaçlar palavra Taşın neyden oluştugunu doktorlar bile bilmiyor anca su için diyorlar su içeceksek senin ne işin var orda taş bende yokkende günde 3 lt içiyordum gayet dikkat ederdim yediğime içtiğime en iyisi sancı zamanı dayana bilirseniz ip atlayın çünkü sancının başlaması demek taşın yerinden oynaması bu fırsatı değerlerndirin hepinize banada tabi acil şifalar şu an zor yazıyorum az da sinirliyim acımdan dolayı; zıp zıp zıpla durma ))

 58. Ayhan Sula dedi ki:

  Arkadaşlar,ben 15 yıldır çekiyorum.
  Düşürdüm,kırdırdım,önden girip aldılar vs. vs. en son 3 ay önce ameliyat ile 14 adet taş ve 4 adet kist alındı.Ameliyattan korkudan son beş yıldır taşlarla yaşadım,şunu söyleyim,ameliyatı olup kurtulmak taşın ağrısıyla uğraşmaktan çok daha kolaymış,ameliyattan boş yere korkmuşum,hiçbir şeyi yok ameliyatın,sakın korkmayın.Allah hepinize şifa versin.
  Tavsiye isteyene:ayhansula@hotmail.com

 59. YUSUF dedi ki:

  herkeze hayırlı günler böbrek taşı nedir bilmezdim. taki 1 hafta öncesine kadar eğer ağrı çekmek istemiyorsanız kesinlikle türk kahvesi içmeyin. ben 4mm taşı 4 günde düşürdüm ağrısız sancısız hiçbir bitkisel bir ürün yada ilaç kullanmadım. tavsiyem bol bol su içmeniz hareket etmeniz ve zıplamanızdır.

 60. muammer dedi ki:

  hayırlı günler hocam benim böbregim ilk sabah sag böbregim agrıdı.doktora gittim giderken agrısı geçmeye başladı. doktor ulturasan ve filimi çektirmemi istedi. ikisindede bir bulguya rastlanmadı. GECE agrı yaptı tekrar hastaneye kaldırıldım bu severde idrar tahlili yaptılar. kanama filanda olluyordu idrarımda. acil doktoru taş var dedi. 3 agrı kesicili serum verdiler yarıyı geçtiginde agrım geçti. sabah doktora gittim..oda iltihab dedi antibiyotik yazdı. hocam şimdi 4 gün sonra renkli filimi çekeceklermiş. ilaç ile içimi boşaltıp.serumda agrı geçmişti. geçen agrı hafif hafif hissediriyorum, serumdan 1 gün sonra. ne oldugunu bende pek anlayamadım.biri taş biri iltahab. hocam ben birde akşamları soguk içeçcek içtim dondurma yedim önceleri yemezdim etkisi olabilirmi. bana ne önerirsiniz hocam nasıl bir yol izlemeliyim yada ne yapmalıyım.

 61. muammer dedi ki:

  hayırlı günler hocam benim böbregim ilk sabah sag böbregim agrıdı.doktora gittim giderken agrısı geçmeye başladı. doktor ulturasan ve filimi çektirmemi istedi. ikisindede bir bulguya rastlanmadı. GECE agrı yaptı tekrar hastaneye kaldırıldım bu severde idrar tahlili yaptılar. kana filanda olluyordu. acil doktoru taş var dedi. erum verdiler 3 agrı kesicili serum yarıyı geçtiginde agrım geçti. sabah doktora gittim..oda iltihab dedi antibiyotik yazdı. hocam şimdi 4 gün sonra renkli filimi çekeceklermiş. ilaçla işimi boşaltıp. geçen agrı hafif hafi hissediriyor serumdan 1 gün sonra. ne oldugunu bende pek anlayamadım. bana ne önerirsiniz hocam nasıl bir yol izlemeliyim yada ne yapmalıyım.

 62. savaş memiş dedi ki:

  26 yaşındayım.8 yaşında sag böbrekten 15 yaşında da sol böbrekten açık ameliyat oldum.bu yaşıma kadar da yılda en az bir defa taş düşürüyorum.2010 yılının agustos ayında lazerle kapalı taş ameliyatı oldum.şu an da çok kötü bir batma var peniste. taş düşürüyorum kesin çünkü alıştım artık onun acısına.taş önleyici ilaçlar var mı kesin çözüm mü teşekkürler…

 63. hülya duman dedi ki:

  …ben 7 aylık hamileyim çok ağrım var ilaç ta kullanamıyorum ne yapmalıyım yardım ediin

 64. yıldırım keklik dedi ki:

  selaqm arkadaşlar benim ismim yıldırım keklik benim sag böbregimde 2 santim taş vardi 1 yıl oldu taşi yeni kırdırdim ama taşa ilk deşhisi koyan doktor lazer ameliyatini önermedi cok sorun yaşarsin ve cok aci cekersin dedi ben dinlemedim başka bi doktor lazerle kırdı ama şimdi pişmanim cünkü lazer o kadar iyi deil bence kimse lazere kanmasin cok aci cekersiniz
  cünkü böbrek agrisi cok kötü ben ameliyati oldukdqan sonra hergün acile gidip geliom bence acik ameliyat en dogrusu tek seferde aliyorlar taşi bilgi almak isteyen arkadaşlarim 05347900065 arasin sorularini yanitlayim

 65. muhammed dedi ki:

  merhabalar
  Sağ böbrekte 7 mm civarı taş var.3 seans eswl ye girdim.Kırıldı dediler sonrasında ağrılar sancılar derken başka bi doktora gittim hoooppp sürpriz taş olduğu gibi duruyor.Neticesinde salı günü lazerle kırdırdım.şu anda midem bulantım,kanamam ve şiddetli ağrılarım var.Hala da düşen bişey yok.Acaba yine mi kırılmadı?Kırıldı da ben mi beceriksizim?Yoksa bu taşta bi gariplik var.Bilgi verebilirmisiniz???

 66. özgür dedi ki:

  arkadaşlar tamamen para tuzağı ben 5 mm lik taşı 20 günlük kür le eritemedim. 340 tl zehir zıkım olsun. Allahın ve kitabın üzerine yemin ederim bu söylediklerim doğrudur

 67. eren erenler dedi ki:

  slm bende damar tıkanıklığı var ama böbrekte 2 tane 1.5 cm ye 7 milim ve 4 tanede 4 milim ve 6 milimlik tas var sağ böbreğimde sol böbreğimde de aynı taslardan var ilac verdiler.
  ilac isimleri doline ,,bvscopan,,pümol ğibi ilac verdi ama faydadan cok zararını ğördüm.suan eskisinden kötüyüm……0506 952 90 51 numaram yardımcı olursan sewinirim

 68. aynur gür dedi ki:

  slm hocam bend 2 sene önce bı taş duşürdüm ama şimdi gene var 4mm boyundaymış agrısı her tarafıma vuruyo belım kasıklarım böbreklerım dayanamıyorum ne olur yardımcı olun sıvıda tuketıyorum ama düşmüo ne yapabılırımmmmm ne olur yardım edın lütfennn

 69. kubilay karakas dedi ki:

  3-4 Aydır sağ böbreğim de hafif ağrılar vardı.heralde susuzluktan falan diye fazla önemsemedim…taki birgün bıçak saplanmış gibi o çok feci ağrı saplanana kadar….o nasıl bir ağrıdır…Allah kimseye göstertmesin…arkasından feci bir şekilde mide bulantısı ve kusma ile rahatladım…bununla birlikte ilerleyen zamanda mesane tarafında çok hafif ağrılar ve devamlı idrar varmış hissi veriorudu tabi ben hala önemsemiyorum ve doktora gitmiyorum….ta kii 2. o muhteşem ağrı saplanana kadar….
  hemen doktora koştum…
  testler sonuclar derken 4×6 mm bir taş çıktı…kanala düşmüş acilen alınması gerekiyormuş.. kanalı taıkayabileceğinden ve böbrekte şisme yapabilir diye hemen ameliyat şart koşuldu…kim ister ameliyat olmak ama mecbur kurtulmak lazım…endoskobik yöntemle bir ameliyat geçirdim çok şükür ne amelyatım ağrılı oldu ne de daha sonra böbrek ağrıları dicem şu ki ameliyat olmaktan korkmayın ertelemeyin….şimdi ise tekrar oluşmasın diye günde en az 2.5 litre su içiyorum… ve su içinde az minarellli olan erikli suyu tavsiye ediyorum….herkese sağlıcakla bir yaşam dilerim……

 70. mami dedi ki:

  Arkadaşlar çok kötü bşey bu böbrek taşı Allahıma şükür düşürdüm ama yeni taşın oluşmaması için nasıl beslenmeliyiz tavsiyeleriniz var mı …?

 71. selda yıldırım dedi ki:

  merhaba ben 29 yaşında bir bayanım sağ böbreğimde birkaç gün ağrım oldu doktora gittim ultrsaonda 7mm bir taş olduğu gördüler bol su içmemi söyledi ağrı kesici ve antibiyotik verdi ama kan ve ya idrar testi yapmadı iltihap yok sanırım idrarımda yanma veya zorlukta yok fakat ben müdahale edilmesi gereken bir büyüklükte bir taş mı diye endişeleniyorum yoksa kendiliğinden düşermi ve bunun için neler yapmamı önerirsiniz ? yardımcı olursanız çokk sevinirim

  • Emrah akdağ dedi ki:

   Slm Selda bıraz anlatırmısın nasıl düşürdün benim böbrekçigimde 7mm tAs var ve cok ağrı cekiyorum

 72. Nurcan YAZICI dedi ki:

  merhaba öncelıkle herkese Allah acil şifalar versin bu acıları agrıları bıtek çekenler anlar tarıfı mumkun olmayan agrılar uykusuz geceler.21 yasındayım ve 3 yıldır cesıtlı zaman aralıklarıyla sol bobregmde agrı oluodu acıle gdıodum ıgne yapıp gonderıolardı kum var dııp ılac verıolardı bundan yaklasık bır ay önce gecenın 4bucugnda sıddetlı bı agryla uykudan uyandım acıle gttm yıne ıdrar tahlılı ıstedıler ve kum dııp ıgne yaptılar ama bukez olan agrı dıgerlerıne benzemıodu hemen ertesı gun urolojıye gttım ultrason ıstedıler ve sonucunda sol bobregımde 16 mm taş oldgu tespıt edıldı ılaclı bı fılm ıstendı ve taşın neredeyse 27 mm oldugu goruldu hergun acıllerdeyım artık ılaclar fayda etmıoo o ıgneyı vurulmadan rahatlamıorm tas bobrekten cıkmıs ıdrar kanalının agzında duruo ama ordan gecmesı ımkansız ben artk bu agrıları cekmek ıstemedıgım ıcın lazer yontemını ıstemıorm acık amelıyat olmak ıstıorum sızce ne yapmalıyım?

 73. murat gürer dedi ki:

  böbrek taşı üreten kardeşlerim kesinlikle karabiberden uzak durun böbrek taşını üretmeye birebirdir

 74. YILMAZ BAYINDIR dedi ki:

  MERHABALAR ARKADASLAR BURDAKI YORUMLARINIZI OKUDUM BÖBREGINDE TAS OLAN ARKADASLAR SIZE ÖNERECECEGIM ÜC ILAC VAR BUNLAR KÜCÜK BILYE HAPLAR GIBI HEPSINI BIR ANDA ALIYORSUNUZ VE TASI ERITIP ATIYOR..SIMDI ILACLARIN ISMINI YAZIYORUM BERBERIS D3,CANTHARIS D3 ve NUX VOMICA D4 BUNLARI GÜNDE 3 DEFA ALIYORSUNUZ YANI SABAH ÖGLEN VE AKSAM.berberis ve cantharis ilaclarini onar tane aliyorsunuz nux vomica denilen ilacida beser tane aliyorsunuz insalla kisa zamanda sifaya kvusursunuz slm lar

 75. meral özdemir dedi ki:

  merabalar bende yıllardır sağ ön tarafta sürekli olan bir ağrı çekiyorum.8 yıldır sağ böbreğimde 8 mm büyüklüğünde bir taş olduğunu biliyorum ancak böbrek ağrısı yaşamadım.Sağ ve sol yandan kasıklara doğru inen sürekli olan ağrılarım var.Devamlı İdrar yolu enfeksiyonuna yakalanıyorum ve artık doktorum bu taş ordan gittiğinde taştan mı yoksa başka bir nedenden mi idrar yolu enfeksiyonunun oluştığunu anlayacağız dedi.8 Şubatta ESWL ile ilk seansı yaptık 4 Martta da 2.seans yapıldı.Ancak kırma işleminde sedasyon uygulanıyor çok zor bir durum.Bir hafta kendime gelemiyorum dayak yemiş gibi oluyorum,çok fazla mide bulantısı yaşıyorum.Lütfen 3. seansa girmek istemiyorum, bana bu konuda önerileriniz neler olabilir? Allah herkesin yardımcısı olsun.

 76. ABDULKADİR DERTLİ dedi ki:

  ben bir haftadır sıklıkca sancılar cekiyorum sakarya akyazıda yaşıyorum adapazarına gittik hastaneye taş çıktı cok filim çektik zor göründü doktor 10 gün müddet verdi insalla 10 gün icinde bu taşı düşürürüm biraz inmis taş inşalah idrar yoluyla düşürürüm bana önereceğiniz bitkiler varmı?Allahtan herkese acil şifalar diliyorum

 77. öznur aynacı dedi ki:

  selam hocam bende uzun zamandır taş ağrısı çekiyorum enson geçen hafta ultrason röntgen vs herşeyi yaptırdım taş görünmediğini söylediler yani meshaneye kadar inmiş bu durumda idrarımı yaparken tıkanma oluyo artık ağrılardan duramıyorum alt bölgemi hissetmiyorum tıkanma yaptıktan sonra artık düşürme noktasına gelmiş mi sayılıyorum bunu öğrenmek istiyorum günde 4 litre su içiyorum artık su içmekten midem bulanır hale geldim allah kimseye bu ağrıları vermesin herkese acil şifalar diliyorum

 78. hale acder dedi ki:

  benım bır haftadr hıc dınmeyen sancılarım oluyor hergunum acilde gecıyor.4mm buyuklugunde sol böbregımden ıdrar yoluna kaymış hala düşüremedım avukado yapragını kaynatıp ıcıyorum bolbol su ıcıyorum bol bol ewın ıcınde zıplıyorum fakat hıcbırı fayda etmıyor .zeytın yagla limon suyunu karıstırıp ıcmemı soledıler ıyı gelıyomus arkadslar sızde deneyın hepımıze acıl şifalar

 79. ahmet akyurek dedi ki:

  slm herkeze bende 5 mm yani yarim santim buyuklugunde tas var ve tas bøbregimden idrar yoluna kaymis ve dar olan sidiklik bolumune dusmedi biraz yukarida bekliyor acaba duserse idrar yolunu kapatirmi yoksa disari cikarmi kafama takildi ne yapmam gerekir lutfen cevap

 80. nesrin yavuz dedi ki:

  benim böbreklerimde 5mm taşlarım var çok sancı çekıyorum ve idrarımdan kan geliyor bu taşları aldıramazmıyız bana yardımcı olurmusunuz

 81. tamer dedi ki:

  slm iyi günler bende 8.4 mm sağ böbrekte taş war baya bi ağrı yaşadım belki doğum acısın 10 katı ve taş yüzünden kanallarda daralma olduğu söylendi ilk başlarda böbreğin sağ tarafından son günlerde kasıklardan ağrı girmeye başladı bunun nedeni nedir yardımcı olursanız sewinirim iyi günler şimdiden teşekkürler

 82. sevgi caba dedi ki:

  hocam iyi geceler ben sevgi benimde sol böbreğimde taş vardı üreter kanala düştü iki gün sancıyla tabi mesaneye yakın yerde duruyo 7 milim miş hocam nasıl düşer idrar kesesine

 83. çetin şimşek dedi ki:

  MERHABA BEN 2 GÜN ÖNCE İNANILMAZ TARİFİ MÜMKÜN OLMAYAN BÖBREK AGRISIYLA UYANDIM 2 DEFA ACİLE GİTMEK ZORUNDA KALDIM AMAN ALLAHIM BU NE AGRI SERUM VE AGRI KESİCİ İLE AGRIM DİNDİ DOKTOR SAG BÖBREGİMDE 4 ADET TAŞ OLDUGUNU SÖYLEDİ ÇOK ARAŞTIRDIM 1 SU BARDAGININ 3 / 1 İNE ZEYTİN YAGI GERİ KALAN KISMINA LİMON SUYU SIKIP İÇİLECEK . AYRICA AVAKADO YAPRAGI TAŞ DÖKMEYE ÇOK FAYDALIYMIŞ ÇETİN ŞİMŞEK

 84. cemil ağırbaş dedi ki:

  slm hocam ben de bir haftadır sancı var çok sık tualete çıkıyorum ve idrarımı çok sancılı bi şekilde yapıyorum ve idrarımı hiç tutamıyorum ne yapmam gerek bana bi yol gösterin hocam büyük sancılar çekiyorum c…..

 85. bekir metin arıtürk dedi ki:

  Şiddetli baş ağrılarında bile ağrı kesici kullanmayı sevmeyen birisi olarak 2-3 saatte bir ağrı kesici içiyorum. Bu 3. taş düşürüşüm. 1 gün içerisinde 2 kere acile gitmek zorunda kaldım. Acilde tek yapabildikleri ağrı kesici ve serum verip göndermek. Bu güçlü ağrı kesiciler yarım saat içerisinde geçici bir rahatlama veriyor. Ağrılarım aşırı şiddetli olduğu için mide bulantısı yaşadım. yaklaşık 15-16 saat hiçbir şey yiyemedim. 1 gün boyunca kendime gelemedim. Ağrıların 2. günü ve hala daha sancımalar hafif şiddetli kendini gösteriyor. Avakado yaprağı ile bitkisel destek alıyorum. Nefrolaji bölümünde ultrason sonuçlarım incelenecek. Hastalığın diyeti çok zor olduğu için düzenli bir diyet yapmak çok zor. Bu yüzden bitkisel desteğe devam edeceğim. Şu an sancılarım böbreklerden daha aşağıda toplanmış durumda. Taş ağrısı çeken hastalara tek tavsiyem sabırlı olmaları olacak… Çünkü ilk günün sancısı kesinlikle azaltılamaz derecelerde oluyor. Herkese geçmiş olsun…

 86. aynur kaya dedi ki:

  slm yıllar önce böbreklerımden taş düşürüyordum gün sayıyordum ılaçlar ne zaman düşürecek dıye tam bır hafta sürüyordu gece uykularım yoktu. süreklı ıp atlıyor yada evde en yüksek neresı ise ordan atlıyordum allahım kımsenın başına vermesın felaket bır ağrı ve acı çekılıyor. şimdi çok ıyıyım allaha şükür tavsıye üzerine bır kür kullandım ve bır daha böbrek taşım oluşmadı sızlerle paylaşmak ıstıyorum çok basıt bır kür bana iyi geldı umarım sızlerede iyi gelir. bildiğimiz tavuk taşlığı tavukçularda bulunur yıkayıp temızledıkten sonra kurutulup(fırında yapabılırsınız) havanda leblebı tozu halıne gelene kadar dövülür bır su bardağı kadar yapın ve bır su bardağı toz şeker ekleyip karıştırın her sabah aç karnına bır tatlı kaşığı için ben şifa buldum inşallah sizlerde şifa bulursunuz tabıı bu arada bol su içmeyi ihmal etmeyin herkese geçmiş olsun dıleklerımle…

 87. GÜLSEN ACAR dedi ki:

  merhaba benim bi arkadaşım hepatit B hastası bunun için ne yapmalıyım ??yardım etmek istiyorum bunun için ne yapmalıyım?? YARDIM EDERMİSİNİZ?? LÜTFEN

 88. MUSTAFA ÜLKÜ dedi ki:

  arkadaslar onu bunu bosverin bendede vardi bu böbrek tası illeti ALLAH düsmanima vermesin BU ACİYİ CEKEN DAHA İYİ BİLİR SU 3 YİL İCİNDE DENEMEDİGİM İLAC KALMADI ZIKIM ÜRETİYORDA ÜRETİYOR AMA SÜKÜR ONUNDA CÖZÜMÜNÜ BULDUM HANİ DERLERYA DERMENSIZ DERT OLMAZ DİYE İSTE BÖBREK TASI OLUPTA DÜSÜREMEYENLER İCİN VE TEKTARLAMAMASI İCİN SİZE BİR BİTKİSEL İLAC TAVSİYE EDEYİM MNC FAİTH DİYE BİR BİTKİSEL GIDA TAKVİYE Sİ İNANİN BENDE TEREDDÜT İCİNDE KULLANDİM BİR HAFTA İCİNDE NOHUT BÜYÜKLÜGÜNDE CAMUR SEKİLİNDE TAS DÜSÜRDÜM 4 AY OLDU SEYTAN KULAGINA KURSUN
  NE SANCI NE TAS NEDE KUM GECENLERDE EMİN OLMAK İCİN DOKTORA GİTTİM FİLİM CEKTİRDİM SONUC POZİTİF SÜKÜRLER OLSUN ALLAHIMA

 89. gülnur raşit dedi ki:

  merhaba benin sol böbrehimde 9 mm taş var doktorum endoskobik yöntemle alınmasını söyledi 3 gündür evde ip atlıyorum ve bol su içiyorum taşı böbrekten mesaneye yaklaşması allahın izniyle sağladım bu gün doktorum 1hafta daha bol su iç ve ip atlamaya ve sıcağa ver dedi düşmesse müdahale edilecek inşallah düşer duanısı bekliyorum allah herkese yardımcı olsun bu arada avukado yaprağını bende denicem.

 90. zeynep_Diazem dedi ki:

  4 qündür taş yüzünden böbrek ağrısı çekiyorum 4 mm lik taş varmış doktorun masum dediği taş fena halde canımı yakıyor denemediğim ßitki çayı kalmadı acile qitmekten doktorlarla hemsirelerle samimi oldum bu ağru yüzünden dayanacak halim kalmadı ölüm qißi ßişe dayanamıyorum ve 23 yasında ßöyle tarifi imkansız ßi ağrıyla karşılaşmak ağır geliyo sabaha kadar evde gezinmekten bacaklarım ağrıdı allah hepimizin yardımcı olsun saat gece 4 ben düşsün diye evde zıplıyorum ağrı geliyo ağlamaktan göz pınarlarım kurudu daha önce düşürmedim ilk defa ve ağrı dur durak bilmiyor gece gündüz dinlemiyor sürekli evde kıvranıp bizimkilere acile qideLim demeye yüzüm kalmadı doktorlar hemsireler artık sormuyor bile o derece biliyorlar artık neden ağrıdıqını ßunları düşürmenin hiçmi çaresi yok ßöle ßi acının tarifi olamaz

 91. serap karbulut dedi ki:

  dr bey iyi çalışmalar benim7,5 aylık bir bebeğim var sağ böbreğin alt kısmında çok küçük toplu iğne başı kadar taş varmış (dr bu şekilde söyledi taşın büyüklüğünü 3 mm miş ) sadece anne sütü ile besleniyor ek gıda mamav.b. hiç kullanmadık . oğlum üşüttüğünde karnına sıcak havlu v.s. koymak istiyoruz ama taşa bir zararı olurmu diyede korkuyoruz . vede biz bu taşı nasıl düşürebilirz çok küçük olduğundan suyu çok çok az miktarda alıyor . cevaplar iseniz sevinirim.

 92. GMZ dedi ki:

  4 gündür yataktan bile kalkamıyorum.hem kum hem tas vardı böbregimde.ignelerle agrılarım diniyordu.tas düsüren bi aradasımı aradım dediklerin yaptım ve 2 saat içinde tası düsürdüm.önce banyoyu iyice ısıttım bi kovanın içe sıcak suyu doldurdum tabi yakmıycak sıcaklıkta kovanın üstüne oturdum 20 dk kadar bi yandanda fiskiyeyle böbreklerimin oldugu yere ve göbek bölgeme sıcak su akıttım tabi küvetin deligini kapatım akan sıcak sularda ayagımı sıcak tututu.20 dk sonra cıktım banyoda ve evin icinde ip atlamayabasladım 10 dk arayla cünkü sürekli cıkarmakata halim kalmıyodu artık 10 arayla 3 -4 kae ip atladım ve bi 10 sonra inanılmaz bi agrı hissetim kasık bölgemde sanki biri igneyle bastırıyordu.tasın indigini aNLADIM SU İÇMEYE BASLADIM VE TUVALETE GİTTİGİMDE SİMSİYAH CIKTI İDRARIM VE TIK DİYE BİR SES O SEVİNCİMİ ANLATAMAM TASI DÜSÜRDÜM DÜNYALAR BENİM OLDU UFACIK BİR TAS NE HALLEERE SOKTU BENİ ÖĞTÜLMEMİŞ KARABİBER BÜYÜKLÜGÜDE SEKLİDE RENGİDE …DEDİGİMİ YAPAIN KURTULUN

 93. süleyman koc dedi ki:

  benim sag böbremde 7mm solda 6 mm taş var inanılmaz bi agrıyla hastaneye gittim tabı 5 defada kustum acile gideli 3 gun oldu hala agrım devam edıyo hastaneye daha önce gittımde bol bol su iç yürüyüş yap dedıler ama uzun zaman yaptım düşmedi şimdi kırdırmayı düşünüyorum umarım kırarlar Allah kımsenın başına vermesin çok kötüüüüüüü:(

 94. Derya dedi ki:

  Arkadaşlar böbrek taşları sizin de karnınızda şişkinlik, hafif mide bulantısı ve karnın yan taraflarından kasıklara doğru inen bir ağrı yapıyor mu? Bu arada gilaburu meyvesini çok fazla yazan ve kullanan olmuş. Ben Kayseri ürünleri satan bir aktardan bir şişe aldım ve günde beş gün boyunca bir bardak içtim. Sonuç tamamen hüsran!Bende zehirlenmeye benzer belirtiler yarattı. Belki herkesin bünyesi farklıdır. Fakat bir daha asla bu içeceği almam. Geçen yaz içmiştim, yine aynı olay olmuştu. Demek ki pek hayırlı bir içecek değil arkadaşlar.. Tavsiye etmiyorum..

 95. özgür cödel dedi ki:

  merhaba hocam;
  benim sol böbreğimde 1.5cm taş cıktı doktor ilac tedavi verdi onu kullanıyorum ilac haricinde sizlerin önerebilecegi başka birşey var mı çok korkmaya başladım acıkcası ailemde de kimsede yok sadece bu taş bende cıktı yani kalıtsal degil yediklerim ile alakalı olabilir mi?
  şimdiden çok teşkkür eder iyi çalışmalar dilerim

 96. sinem altan dedi ki:

  arkadaslar herkese slm benim çektiğim bu taş agrısı dünyada cekilebilecek en agır seydi bu sancının tarifi yok felekett kasılmalar bulantılar ama 5 günde koca bi taş düşürdüm nasılmı;EVDE DURMADAN İp atladım merdivenleri ikişer ikişer atladım ve günde 4 lt yakın su içtim demem o ki arkadaslar kasılp durmayın atlayın sürekli allah kmseye vermesn böyle bir agrı herkese acil sifalar sinem,,,,

 97. Derya dedi ki:

  Ben daha şu idrar yanması, karın ve kasık ağrılarından kurtulamadım. Üç yıldır
  sıkıntı vermeyen 3 mm taşlar dokuz aydır düşmüyor ve her günümü zehir ediyor. Ne yapacağımı şaşırdım. En başlarda idrar yolu enfeksiyonu sandım ama tahlillerim hep temiz çıkıyor. Tam on bir defa ultrasona girdim. Bir ara kurtulduğumu düşündüm fakat ağrılar tekrar başladı. Evden dışarı çıkamıyorum. Taşlar öyle duruyor. Hergün ağrı, hergün yanma yeter artık bıktım yaa!

 98. kaan dedi ki:

  arkadaşlar benimde sag ve sol böbregimde en küçük 5 en büyük 10 mm taşlar vardı. böbrek taşı olan arkadaşlara önerim minokef balıgı diye bi balık türü var bu balıgın kafasında bulunana bir taştan bulabilirseniz 5 adet alın ve havanda ezin içine 2 yada 3 adet limon sıkın karıştırın ve iki gün bekletin her sabah aç karnınıza bir tatlı kaşıgı için. eger şanslıysanız ve böbreginizdeki taş kalsiyum içerikli ise kesinlikle eritiyooo.

 99. seda demirel dedi ki:

  arkadaşlar 1 yıldır sol böbreğimde 9mm taş var bazen hiç yokmuş gibi ağrılar yok olsada 3 ay 4 ay sonra arkası kesilmez 10 günlük tarifsiz ağrılar oluşuyor.acillerde sabaklıyoruz.3 seans eswl ses dalgasıyla kırmaya çalıştılar ama olmadı.6 7 şişe gilaburu içtim.avakado.kırkkilit banamısın demediler.sonunda idra yolundan girerek endoskobik olarak kırdılar(öyle dediler)son durumda anlaşıldı ki hala 8mm taşım duruyor üstelik kanalda.doktor taşın görünen kısmını kırdıklarını söyledi.şimdi burdan okuduklarıma göre haham yöntemini deneyeceğim.hamam tedavisi nasıl gerçekleştirilmeli.kaç gün kaç saat paylaşırsanız sevinirim.

 100. HABİB FINDIK dedi ki:

  selam arkadaşlar heppimize acil şifalar versin Allah.Derdi veren rabbim dermanını da verir düzelmeyecek iyilesmeyecek hiç bir hastalık yoktur imkansızlar haric bu hastalık çok kişide düzeldiğine göre bizdede düzelecektir.Ben 2 gün evvel sabah yataktan kalkacagım an bi agrıyla uyandım ve hastanede aldım solugumu sol böbregimde 6.3 mm lik bir tas oldugu ve bu tastan dolayı böbrekte büyüme oldugu söylendi 2 tane doktora çıktım 2 side sağdece agrı kesici ilac verdi ve bol bol su içmemi söylediler,5 gündür düşmesi için günde 10 lt su içtim ama sağdece ağrım asırı değil düşme konusundada hiç bir belirti yok böyle dewam ederse bu acılara tammül edemeyecem artık nerde hikmet nerde düzelcek ümit varsa orada bulacam sanırım kendimi ama unutmayın ve ümidinizi hiç bir zaman yitirmeyin ALLAH HER DERDE DERMANDIR. DERDİ VEREN RABBİM DERMANINI BİZLERE VERECEKTİR İNS . HERKEZE ACİL SİFALAR DİLİYORUM.

 101. neslihan eryılmaz dedi ki:

  merhaba hocam öncelikle kolay gelsin eşim boşluklarında çok ağrı yaşıyor sürekli halsizlik hissediyor ne yapmamız gerekiyor acaba taştan dolayı olurmu diye düşünüyorum saygılar

 102. fikret dedi ki:

  öncelikle herkese geçmiş olsun.hocam ben bir senedir bu ağrıyı çekiyorum,ama fazla değil.bir sene içerisinde iki kere hastahaneye gittim 6 aylık aralıklarla.serum taktılar ğeçti.doktor taş düşürüyosun dedi.son gittiğimde taşın mesaneye düştüğünü söyledi.mesaneye düşene kadar 2 kere ağrı yaptı ama şu son bir ayda çekmediğim ağrı,sızı kalmadı.polis memuruyum doğuda şark görevindeyim.içmediğim acı su,maydonoz suyu limonata,kalmadı.etrafımda ne kadar dağ varsa hepsinin acı suyundan,kaynak suyundan içtim nafile.şu bir ayda zıplamaktan yürümeyi unuttum.yok düşmüyor.idrarımı yaparken çok acıyor.düştü düşecek diyorum ama düsmüyor.doktora gittim ilaç ver diyorum bunun ilacı yok diyor zamanla düşer diyor..benim sorum bu taş böbrekten mesaneye düştüyse mesaneden dışarı çıkmama ihtimali varmı.bu taş mesanede kansere neden olurmu saygılarımı sunarım hepimize geçmiş olsun arkadaşlar

 103. Hocam bobrektasidusur.com a gir 10 günlük böbkor siparişi ver yada gir direk mail at onlar seni arasınlar bu ürünün faydasını gör bendede vardı 8 ml iki böbreğimdede allah razı olsunki kurtuldum ne ağrı çektim nede sancı

 104. hakan karaaslanoglu dedi ki:

  slm hoca sol böbregimde 4 ml oltrasyonda gözüktu doktur bey açık ameliyat önerdi ameliyat olmadım ne yapmam lazım
  iki haftadır bu şekildeyim bana yardımcı olun

 105. böbrek taşı dedi ki:

  heryerde böbkordan bahsetmişler olumlu yada olumsuz bir çok insan hep olumlu yazı yazmış bende aldım kullandım ve olumlu sounç aldım ancak zaten size faydalı olamııcağı durumlardan bahsediyorlar bu çok güzel birşey bunlar ürünlerinin arkasındalar.böbkoru tavsiye ederim doktorlar bile söylemeye başladı

 106. Dr. Emre Eren dedi ki:

  Merhabalar, böbrek taşınızı doğal yöntemle düşürmek istiyorsanız böbkor adlı bir ürün var tavsiye ederim. Ama taşınız alt pol veya ete yapışık ise böbkoru pek tavsiye etmem ama eğer değilse böbkor kesin çözüm olabilir size.

 107. alev doğan dedi ki:

  mrblar..ben24 yaşında bir talihsiz bayanım .neden talihsiz =Geçen sene sağ böbrekte kumlar vardı düşürdüm.busenede sağ böbrekte kristaller solda ise 2taşım var.biri böbreğin içinde sabit, biride mesanedeymiş ve 4gündürrrrrr ölüyorum resmen şuan bile ağrıdan doğum bile bundan iyidir doğurursun biter :((genç yaşımda mahvetti beni düşürsem ne fayda yine ürüyecek nasılsa :/iflas satsan satılmas atsan atılmas bi böbrek oldu allah canımı alamadı:(

 108. yücel dedi ki:

  ben bu BÖBKOR'u kullandım.hiç işe yaramadı.renkli ultrasonla öncesi ve sonrasına baktırdım.bir değişiklik yok.üstüne üstük birde mide rahatsızlığım başladı.

 109. YILDIRIM ÖNAL dedi ki:

  ARKADAŞLAR BU SİTEYE YORUM YAPMAYIN BUNLAR CEVAPSIZ KALIYOR BENİM BÖBREĞİMDE 8MM LİK TAŞLAR VARDI DÜŞÜRDÜM (İDRAR YOLUNDAN) İDRAR YOLU KANAMASI VE İDRARDA RENK KARARMASI TAŞLARDA NORMAL BEN 3 DEFA YAŞADIM AĞRI KESİCİLER FAYDA ETMEZ OLDU SİZE TEK ÖNERİM SU VE AMELİYAT YÖNTEMLERİ ALLAH KOLAYLIK VERSİN.

 110. hidayet bektaş dedi ki:

  ben 30 yaşındayım sağ böbreyimde 4mm 12×21 gibi löbileli taşlar var aynı zamanda %5 çalışıyor böbreyim vede küçülmüş bu durum karşısında ne önerirsiniz

 111. cem dedi ki:

  mrb hocam ben 6 ay içinde 3 sefer taş düşürdüm ilk düşürdüğüm iki taş küçüktü en son düşürdüğüm taş 9mm çapında 1.5cm uzunluğunda oldu şimdi sol tarafımda yine ağrım var ve idrarımı yaparken çok az geliyo yinemi taş düşürüyorum acaba ne yapmam lazım hangi bitkileri kullanmam lazım şimdiden tşk ederim herkese acil şifalar

 112. Muhsin dedi ki:

  Meraba Hocam benım sag bobreğimde 3ml taş ultrasyonda gözuktü ama film çekindim filmde gözükmüyor.Şuan Doktorum renkli film istedi ne yapmamı önerirsiniz ve böbreğimdeki taş zamanla büyürmü??..Ağrılarım devam ediyor.Şimdiden teşekkür ederim

 113. hulya yarız dedi ki:

  2 bobrektede 4mm tas var daha oncede tas dusurdum ama dayanamıyorum her seyi denedım sag bobrek gecen seferkı tas olayında agır tahrıp gormüs ne yapmamı onerırsınız

 114. gökperisi dedi ki:

  Merhaba hocam;Ben 15 gün önce ağrıyla hastaneye gittim idrar yolu enfeksiyonu var ürolojiye görün dediler.Ürolojidede ilaçlı film çekildim 1.5 – 2 cm civarında 1 tane böbreğin ortasında taş var dediler.Kapalı ameliyat öneriyoruz,illede kırdırmayı denieceğim dersen küçük bir operasyonla böbreği tıkamaması için bişey koyarız dediler ama %40 mış şansım.çoğu taş kırma merkezleride biz bu taşı kırmayız diyeceklerdir özel de 2000 tl den aşağı kırmaz dedi.Şimdi ben böbreği tıkamaması için o parçayı koydurmasam kırdırmayı denesem bir zararı olurmu ? Çalışan kişiyim düşerken ağrılardayanılacak gibimi?Şu an çok ağrım var hiç kırılmadan bu büyüklükte düşmeye yönelirse bana negibi zarar verir?birde ağrıyor iken çok üşüyorum bu taştanmı?Cevaplarınızı bekler,İlginize şimdiden çok teşekkür ederim.Allah herkese bol şifalar versin

 115. SERVET KALKAN dedi ki:

  merhabalar benim eşimde böbrek taşları bulunmakda, 3 adet olup cm düzeyindeler. en büyük taşı 3 seans kırma işlemine tabi tuttuk parçalandı ama tamamen değil. bize izlediklerimiz ve duyduğumuz ve tedavi başlangıcında 3-4 seans denmiş ve bu seansların uzatılmaması gerektiği böbreğin hasara uğradığı belirtilmişdi. dün kontrole gittiğimizde seans sayısı 6 ya yükseltildi. ve biz çekincemizi belirtince tedaviyi kesin denildi doktor tarafından. net bib bilgi rica ediyorum sizden bu kırma işlemlerinin kaç seans olması gerekir ve fazlasının ne gibi zararları vardır.

 116. murat coşkun dedi ki:

  benim böbreğim sürekli taş üretiyor böbkor kullandım 4 aydır çok iyiyim inşallah bidaha oluşmaz saygılarımla murat

 117. Derya dedi ki:

  Arkadaşlar ekim ayından beri çektiğim sıkıntıların tarifi mümkün değil. Dört aydır hergün karnımda, belimde ve sırtımda ağrılardan perişan oldum. Yaptırdığım tahlillerde sürekli kum çıkıyor. Bu nasıl birşeydir? Neden bitmiyor anlamadım? Acılar içindeyim ve hergün artık bana zehir oldu. Ne yapacağımı şaşırdım. Su içince ağrılarım azalıyor ,sonra tekrar başlıyor. Karnımda hergün sürekli gaz, ağrılar vs.. beni bitirdi. Bütün tetkikler temiz çıktı. Sadece böbreğimde 3 mm olan, iki üç adet kum çıktı. Aranızda böyle aylarca kum döken ve hergün ağrı çeken oldu mu? Lütfen birisi birşey söylesin 🙁 Bu acıyı aylardır ,hergün yaşayan tek ben miyim, merak ediyorum 🙁

 118. mehmet burak dedi ki:

  artık bıktım bu hastalıktan hayatım boyunca düşürdüğüm taşlardan ev yapılırdı… kesib bir çözümü varmı ? eğer yoksa bu böbreği satmayı yada bağışlamayı düşünüyorum yani. artık oralara kadar geldi daha bu gün birtane düştü :(:(:(:(

 119. ALİM dedi ki:

  bir yıldır böbrek ağrısı çekiyorum.geçen yıl mayıs ve aralık aylarında şiddetli ağrım oldu.3 gün hastanede serum ve iğne tedavisi gördüm.Hiçbir faydası olmadı.Dün yine rahatsızlandım.Yine iğne.Doktor operasyon yapalım diyor.Bana mantıklı gelmiyor.En son şu meşhur girebolu suyundan aldım.İki gündür kullanıyorum.Ağrılarım yine var ve daha hafif.Hem bu suyu içiyorum hem de ilaçlarımı kullanıyorum.Ama hala düşmedi.Bir kaç yerde de şifalı su varmış.oralara bakacam düşmezse.Bi defa ağrıdan nerdeyse ağlayacaktım.Bu gidişle birilerine sağ böbreğimi bağışlayacağım.Bana faydası olmadı belki alana olur.hem ona nakil yaparlarken taşlarınıda temizlerler.

 120. mustafa adanalı dedi ki:

  arkadaşlar anamdan emdim süt burnumdan geldi derler ya aynı öyle.böyle birşey yok ya,ne büyük sancı ,ne ilaç, nedebaşka bişey,sadece ağrı kesici iğne rahatlatıyo ikincisırada muşmula meyvesi karedeniz bölgesi iyi bilir, beni bitek o iyileştirdi.kurtulmak istiyorsan dene.sancıyı otomatikmen kesiyor ve kan işetiyorve alaha dua ediyosun bu meyveyi yarattı diye.akdenizli biri olarakkaradeniz meyvesini tavsiye ediyorum.deneyin

 121. http://www.gilaboru.eniyiforum.org

  slm arkadaşlar böbrek taşı sorunu olanlara mucize bitki gilaborunun suyunu içmeleri tavsiye edilir ve gilaboru sayesinde ağrısız , ameliyatsız taşları düşürmüş olursunuz detaylı bilgi için ve sipariş için tıklayınız

  gilaboru.eniyiforum.org@windowslive.com msn adresine sipariş verebilirsiniz gilaboru meyvesi kg mı 3 lira

  http://www.gilaboru.eniyiforum.org

 122. Halil Argın dedi ki:

  arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. Ben Herbalist Halil Argın. Yaklaşık 20 yıllık doktorum ve şifalı bitkiler üzerin büyük araştırmalar yaptım. Sorunlarınızn çözümü için yardımcı olabilirim. İlgilenen arkadaşlar bana herbalisthalilargin@gmail.com adresinden ulaşabilirler.

 123. ahmet kayalı dedi ki:

  arkadaşlar ben ahmet 30 yaşındayım. dün ezeli izlerken tuvalette gittim sıkışmama rağmen çok az geldi şaşırdım. neyse dolaptan bir maden suyu aldım içtim ve 10dk sonra bir acı… tarifi yok bu acının sağ yanımda… hayatımda hastaneye gitmeyen ben ne kırık ne çıkık,apar topar devlet hastanesine. kendimi bir köpekten farksız hissettim,hatta köpekten daha aşağılık .hani yolda köpek görüp seversin ya .adamın biri çıkıpta kardeşim senin neyin var geberiyomusun demedi…millet çığlıklarmı atmıyor bağıran çağıran daha neler neler…sonrasında bir sedyeye yatırdılar orda 1 saat acı içinde kıvrandıktan sonra. dayanamayıp 1km yakınındaki bizim ünlü kent hastanesine gittik.böyle ilgi alaka hayatımda görmedim…ama bir serum bağladılar 220 kusur aldılar. buda hakmı kardeşim. hani ne biliyim 100 150 falan al ya. sonra idrar tahliline göre taş var dendi.çaresi yok dendi.su iç dök taşlarını dedi bu acıyı çekeceksin dedi.içimden yuh dedim yıl 2010 şu çaresizliğe bak…bu olay dün oldu yani 1 gün bile olmadı.yukarıda yıllardır çektiğini söyleyen var allah yardımcımız olsun….

 124. mehmet kunt dedi ki:

  meraba ben 20 yasindayim bobregimde 7 mm tas var. kirdirmamma gerek var mi? agrim sizim hic yok hocam,,, cvpnizi bekliyorum

 125. canan cüce dedi ki:

  çok ağrıdığında ne yapmalı

 126. yasin caferoğlu dedi ki:

  arkadaşlar bendeki taş 3 mm ayrıca doktor mesaneye 10 cm kaldığını söylüyor. düşermi bilmiyorum bu konuda fikri olan varmı

 127. Böbrek taşı tedavisinde son teknoloji ile hizmetinizdeyiz.

 128. FARUK İLGUY dedi ki:

  gilaboru kullanıyorum ama bakalım sonucunu cok merak edıyorum….olumlu sonuc alırsam bıldırıcem arkadaslar…

 129. http://www.gilaboru.eniyiforum.net

  slm arkadaşlar böbrek taşı sorunu olanlara mucize bitki gilaborunun suyunu içmeleri tavsiye edilir ve gilaboru sayesinde ağrısız , ameliyatsız taşları düşürmüş olursunuz detaylı bilgi için ve sipariş için tıklayınız

  http://www.gilaboru.eniyiforum.net

 130. mahfuz altepe dedi ki:

  sol böbrek alındı sağ böbrek te 9mm çapında 2 taş var kırdırmak riskli
  ayrıca 14 mm çapında kist var. doğal tedavilerden bir sonuç alamadım bir öneriniz var mı

 131. Metin Verim dedi ki:

  Hocam böbrek taşı nedeniyle Üronet taş kımaya gittim. Ağrısız bir şekilde taşımı kırdırdım. Dökerkende hafif ağrı dışında birşey olmadı.

 132. SERKAN BİLGİN dedi ki:

  hocam adana çukomedde renli böbrek filmi çektirdim.sol distal üreterde pelvis sol bölümünde 7 mm uzunluğunda radyo opak taş olduğu saptandı mesaneye 4 cm kalmış amaliyat olmadan taşı düşürme şansım varmı neyi önerirsiniz. SAYGILAR

 133. burak şahin dedi ki:

  BÖBREK TAŞINA UCUZ VE KESİN ÇÖZÜM ARKADAŞLAR EKLEYİN.!!!MSNİM AŞŞAĞIDA BENDE COK CEKTİM AMA COK KOLAY BİR YÖNTEMLE 1 HAFTA GİBİ BİR SÜREDE TAŞIMI DÜŞÜRDÜM..

  b—s@hotmail.com

 134. tolga uygun dedi ki:

  arkadaşlar böbreğimde 1,5 cm taş vardı.yeni bi ürün buldum tereddüt içinde aldım denedim ama korktuğum kadar yokmuş.çünkü böbreğimdeki taş düştü.bu ürünü çıkarandan Allah razı olsun.ürünün ismi böbkor.alacağınız site .www.bobkor.com

 135. resul gumus dedi ki:

  merhaba hocam ben herkez gibi böbrek taşıyla ugrasıyorum benim idrardan tam bir yıldır kan geliyor tasın boyutu 12 mm agrıyı kesemiyorum bugünlerde daga sık agrılar olmaya basladı dokdorum ameliyat kararı aldı ama rikslide dedi oparasyon esnasında kanama yaparsa böbreyi almak zorundayım dedi bu dogrumudur……

 136. gayebitkisel dedi ki:

  böbrek taşının agrısını 1 saatte keser düşüş şeklini anlamazsınız çok büyükse enfazla 10 günde %100 düşer hemde kum şeklinde düşüremezseniz para almayız idda ediyoruz dünyada tek en hızlı doğal gayebitkiselcom

 137. mustafa yaprak dedi ki:

  böbek taşımı tüşürdüm bundan sonra böbreklerimi korumam icin ne yapmalıyım idar yolları tariş olabilir ne yapmalı yıyım

 138. sedat inan dedi ki:

  ben 30 yasindayim 22 yasimdan beri belki 20 defa bobrek tasi olayi yasadim en buyugu 3 cm idi( mm degil) .3 ay bobregimle idrar torbasi arasina yerlestirilen sonda ile yasadim ve o halde birde calisiyordum .(bu sondanin amaci idrar yolunun tikanmamasi idi,3 cm lik tas ses dalgasiyla kirildi ve kirilan tas parcalarinin idrar yolunu tikamamasi icin bobrekle idrar yolu arasina sonda takildi) hayatimin en zor gunleriydi,her gun iskence gibi.uc ay sonunda hala kirilan taslarin dusmemesi sonucu sondayi cikartirmaya karar verdim ama doktor olum tehlikesi sebebiyle cikartmadi.bende baska hastane ve baska doktor buldum,o doktor sondayi narkozsuz morfinsiz penis yoluyla cikartti(boyle bir aci tarif edilemez :(( ) ondan sonra taslar acilan idrar yolundan tikanma olmadan dustuler ( olsaydi zaten simdi bunlari yaziyor olmazdim)
  simdi yine tas var bu sefer bir kac mm falan,yine hastane yollari gozuktu bana.bitkisel yada dogal yollarla bu isin bi caresini bilen varsa lutfen bana yazsin e mail adresim inan-s@live.be benim kendi tecrubelerime dayanarak soyleyebilecegim ise spor yapmak. ozellikle basketbol ve squash oynarken tas cok kolay dusuyor cunku cok ziplayarak tas yerinden oynuyor kendiliginden dusuyor
  herkese tekrar gecmis olsun.

 139. serap koz dedi ki:

  32 yaşındayım. sabahları olan karın ağrısı şikayetiyle doktora gitiim.araştırıdıktan sonra ultrason ve filmde sağ böbreğimde 6mm taş tespit edildi ama 3 hftadır uğraşıyorumm düşüremedim.ben de alaaha şkr hiç sancı olmuyyorr. hamama da gittim iki defa. bol su tüketiyorumm. tekrar kontrole gitmekten korkuyorumm. çok korkuyorumm. hamile kalmayı düşünüyorumm ama taştan dolayı erteliyoruzz. ne yapmam konusunda yardımcı olursanız sevinirim

 140. fırat deniz dedi ki:

  sol böbrekte tas var cok agrıyor ne zaman gecer ne zaman düşer en kısa en uzun

 141. fatih ay dedi ki:

  bu bir haftadan beri böbrek sancısı çekiyorum ve çok sancılı geçiyor
  yapılan utrasyonda 5 ml büyüklüyüde taş bukundu acaba bunun mudahalesi nasıl olur
  ayrıca sancıyı en aza indirmek için ne yapılmalıdır

 142. kamer soysal dedi ki:

  eşimde 3 taş düşürme vakası yaşadık yaklaşık 2 sene arayla.En sonunu 6 ay önce düşürdü. Ama son bir haftadır aşırı derecede kanlı ve az idrar yapmaya başlayınca doktora gitti dr. idrarda kan bariz belli ise idrar tahliline gerek olmadığını sadece ultroson çektirmesini söylemiş. oda yaptıve dr. biraz büyük taş öne kaymış ve tıkayarak tahriş etmiş şansına 10 güne kdar geriye tekrar kayarsa rahatlarsın demiş. biz şimdi ne yapalım hocam biraz daha öne gelirse çok sancı yapar demş. bize bir tavsiyede bulunun. çok acı çekiyor taş düşerken hele bu büyükse ne olacak.

 143. taş değil kum düşürüyorum yardımcı olurmusuz lütfen???

 144. selçuk soyan dedi ki:

  mrh hocam ben 26 yaşında 65 kilo bir erkegim son 5 yıldan beri hersene belirli aralıklarda taş düşürüyorum ve şuanda yine taş var böbregimde inanılmaz sancı oluyor ve idrarımın rengi bazen siyaha yakın bir rekn alıyor tabi u aradada yanmaları nı hiçe saymamak lazım beni en çok bitiren zaten bu yanmalara her defasında doktorlar farklı ilaçlar veriyorlar bende normal dogal bitkilerle nasıl düşürebiliim bu taşı büyklügünü henüz bilmiyorum ayın 14 de ultrasyona girecem kan -idarar-ve film çektirdim en son ultrasyon kalı ilaç içmekten artık gına geldi ne olur bana bir yardımcı olun birde ben bunu nasıl önleyebilirim…tşk..bu arada herkese geçmiş olsun arkadaşlar allah şifa versin hepinize.

 145. canan GEDİK dedi ki:

  yaklaşık 2senedirböbreklerimle ve idrar yollarımla ilgili sorun yaşıyorum.ilk başta kanlı idrar ve yanmayla başladı. ozaman doktora gittm bikaç tetkik yapıldı sağ böbreğimde taş var yazıyodu sonuçta ama doktorum bu taşa benzemiyo dedi.bi ileri tetkik istedi sanırım şu renkli filmlerden ve ben içtğim ilaçtan rahatsızlandğm içingidemedim.ama ilginç olan hiç böbrek ağrısı çekmedim.1yıl sonra yine tekrarladı,başka şehirdeydm orda çok ilgilenmediler.bi doktor taş diğeri iltahap dedi. ve 1yıl içinde 4-5kez aşırı derecede idrar yanması ve 2kez kanlı idrar sorunu yaşadm. hep acillerde serumla yada ilçlarla sorunumu kısa sürelğine hallettm.bu dönemlerde hiç börek ağrısı çekmedim. ama 3-4gündr ara ara çok yoğun olmayan bi ağrım var fakat sol tarafmda. bu da beni çok korkutuyo.aslında korkutan belirsizlik. taş mı, iltahap mı,tümör mü..?? lütfen bana bi yol gösterin. ankaradaym,gidebileceğim iyi bi yer var mı?

 146. feyza EREN dedi ki:

  böbrek taşını düşürmek çok zor çok korkuyorum ama korkunun ecele faydası yok 🙁

 147. birol uzun dedi ki:

  merhaba bende sol böbreğimde 3 mm taş vadı 4 sene sonra 5 mm oldu doktorum bol su sıvı tüket dedi ama nereye kadar benı rahatsız ediyor idrarda yanma hissi veriyor
  ne yapmam lazım karasızım
  4senede 2 mm buyümüs yanı 8 sene sonra 1cm mı olacak anlamadım gitti
  ve ayrıca 5 mm olan taşlar kırılmıyomu bana doktarım öyle söyledi
  yardımcı olursanız sevınırim

 148. Selçuk Özerman dedi ki:

  mrb hocam 42 yaşındayım. 5 yıldır böbrek taşından müzdaribim 4mm çapında olduğu ve geyik boynuzu şeklinde olduğu söylendi. 2 yıl önce 5 seans lazer tedavisi gördün ancak bir sonuç alamadım. Tavsiyeniz nedir hocam?

  Şimdiden teşekkürler.

  saygılarımla,

 149. Murat Öz dedi ki:

  Böbrek taşı kırma konusunda üroneti tavsiye ederim

 150. yıldıray koşum dedi ki:

  mrb hocam benım oglum 8 yasında ve her 2 böbreginde de 1mm 2mm mikrokalküler ekojentine var ne yapabılırız hocam cocukta cok agrı var acıl cvp lutfen hocam sımdıden ALLAH razı olsun

 151. fatma yabar dedi ki:

  mr hocam 48 yaşındayım sag bobreyımde 15 yldır taşla yaşıyom dayanılmaz agrılarım var dr kırılmasını onerdı amelıyatan çok korkuyorum daha oncede mıyom amelıyatı oldum nasıl kurtula bılırım bu taştan 4 mm boyutunda onerılerınız için şimdıden tşkler allahahım sızı vede tum dr korusun

 152. güngör doğan dedi ki:

  merhabalar hocam benim sol böbrek üst polemde 12 mm çapında taşım var .resmi güvencem olmadığımdan dolayı doktora gidemiyorum.allah rızası için bana bi tedavi yöntemi söyleyin nolur allah düşmanımın başına vermesin bu rahatsızlığı.acil cevap bekliyorum hocam.bitkisel yöntem olsun lütfen

 153. şeyma yavuz dedi ki:

  merhaba ben 20 yaşındayım ve bende sağ böbrek taşında 8mm üreter taşı var eswl taş kırma yöntemiyle 3 seans yapıldı ama düşmedi.şimdi değişik sular ve gilaburu suyu var onu içiyorum ama düşmedi.ne yapmam gerekir ameliyat olmadan bi çare varmıdır.lütfen yardm edin ameliattan korkuyorum..çok teşekkür ederm şimdiden..

 154. nimet dedi ki:

  günaydın sitenize yeni grdim benim 15 aylık oğlum var.sağ böbreğinde ki taş temizlendi solda 3mm çzpında var.ilaç kullanıo parçalıyıcı bi asit ama doğal nasıl tedavi olur bilmem.yardımcı olursanız sevinirim.rabbim herkese acil şifa versin…

 155. meral torun dedi ki:

  merhaba ben e. hemşireyim gecen sene tatilde sol böbregimde 7mm lik bir taş oldugunu ögrendim telaşlandim üroloji uzmani lazerle yada endeskopi yöntemiyle alalım dedi o ara maddi durumum yetersizdi bol bol su tükettim aktarda n ayrik otu ve karişik bitkilerle mesaneye düşürmeyi başardim bir haftadir bekliyorum başka ne önerirsiniz?

 156. ELİF KALAFAT dedi ki:

  merhaba hocam benim önceden idrarımda kan görülüyordu doktora gittik iltihap kapmış dediler başka doktora gittik böbrek taşı var dediler 10 iğne vuruldum ve ilaç tedavisine başladım kan iğneleri hapları içince geçti siz ce böbrek taşımı? iltihap mıdır ?

 157. ebru can dedi ki:

  20 yaşındayım bu 2. taş düşürmem sağ böbreğimde 2 tane 6 ml büyüklüğünde taş var bugun 4. günüm ama hala düşüremedim çünkü miğde bulantısından su içemiorum sürekli çıkartıorum iğne tesiriyle ayaktayım gecen ayda düşürmüştüm 2 günde ayaktaydım bu seferki ağır gecio galba banada hamam yolu gözüktü:( korkuorum ameliyattan..

 158. muzaffer murat dedi ki:

  iyi günler hocam 5 senedir ben de böbrek taşı var sağ tarafımda 1,5 mm ve 2 mm olmaktadır ilaçsız doğal yönden bana önerebileceğiniz bilgiler nelerdir yardımcı olursanız memnun olurum şimdiden teşekkürler saygılarımla MUZAFFER MURAT

 159. SERDAR TURHAN dedi ki:

  BENİM SOL BÖBREĞİMDE 25 MM BÜYÜKLÜĞÜNDE TAŞ VARDI DOKTORUM BANA AMELİYAT ÖNERDİ.SOL BÖBREĞİMDEN BİR OPERASYON GEÇİRDİM. SAĞ BÖBREĞİMDE DE 35 İLA 40 MM BÜYÜKLÜĞÜNDE YİNE BÖBREK TAŞIM VAR NE ÖNERİRSİNİZ. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM….

 160. aygül dedi ki:

  merhaba ben 20 yasındayım ve böbregımde küçük bır tas var ıkı aydan berı dusmuo ve doktorum amelyat dıyor bende amelıyat olmak ıstemıyorumbana önerebılecgınız bır sey varmı sımdıden tesekkur edrım

 161. mahmut sahin dedi ki:

  1 yil once bobrek tasi dusurdum nasilmi?turkiyemizde dogal kaynak sularimiz var o yontemle.yani hamama gittim sicak suyun icinde saatlerce bekledim ertesigun tas dusurdum.ama simdi yeniden bobreklerim sancilanmaya basladi avrupada hamam yok bana yine turkiyenin yolu gorundu

 162. YÜCE KARAKAŞLAR dedi ki:

  sn. irem yıldız geçmiş olsun ben as. romatizma
  hastasıyım yaklaşık 10 senedir sal—-n adlı ilacı
  kullanmak zorundayım , bu ilaç kiristalleşme ya-
  pabildiği hususunda doktorum tarafından uya-
  rılmadım . belkide oturarak çalışmak zorunda
  olduğum için taş oluştu .doğal ilaç kullanarak
  düşürdüm , o günden beri günlük 2 lt. üstü su
  içiyorum. tavsiyem google;da
  minekop-umbrina cirrosa- balıkavı veya
  eşkine-minekopvetaşları!!.-balıksevdası
  sayfalarını okumanız ACİL ŞİFALAR

 163. irem yıldız dedi ki:

  dün geceyi acilde geçirdim allahım ne kadar kötü zor bi ağrı allahım düşmaına vermesin çok zor neyi önerirsiniz taş düşürmeyle ilgili şimdiden teşkk

 164. Hüseyin Bozdemir dedi ki:

  Doktor Bey!Halk arasında hep söylenir.Isırgan otunun ve karpuz suyunun faydasını.sizce de doğru mudur?

 165. yasemin dedi ki:

  dotor bey bence hastalarınıza avakado yaprağının çayınıda yavsiye etmelisiniz biz faydasını gördük diğer insanlarda faydalansınlar .üstelik taşı eriterek düşürdüğü için acıda çekmiyorsunuz.başarılarınızın devamı dilerim allahım sizin ve diğer doktorların yokluğunu vermesin…