By 07 Ağustos 2011 Devamı →

BİTKİSEL BEN TEDAVİSİSadece tek seferde ve sadece bitki suyu sürülerek, birkaç dakikada benlerinizden kurtulun.

Temiz bir kürdan ile sıvı olan bitki suyunu benin üzerine azar azar sürülerek bekleniyor.

Bitkisel Yöntemlerle Ben Tedavisi
Hafif bir şekilde bir yanma hissettiğinizde ben renk değiştirmeye başlıyor. 15-20 dakika sonra yanma geçiyor. Ertesi gün ben kurumaya başlıyor ve düşme süreci başlıyor. Düşme süresi benin ve cildin yapısına göre 7-10-15 gün aralığında değişiyor. Ben düştükten sonra yerinde hafif bir kızarıklık kalıyor. Elle oynanmadığında ve kopartılmadığında bu kızarıklık zamanla kayboluyor. Tedavi sürecinde uygulamadan en üst verimin alınabilmesi için hastanın dikkat etmesi gereken durumlar vardır. İlaç sürüldükten sonra 24 saat boyunca uygulama yüzeyine su değdirilmemesi gerekiyor. Ayrıca ben düştükten sonra kızarıklık gidene kadar elleme ve kopartma yapılmaması gerekiyor.

Çıkıntılı olan her türlü et benine bu uygulamayı gerçekleştiriliyor.

Tek seansta tedavi oranını yüzde yüz olarak belirtiliyorlar.


Tedavi yöntemini bulan ve uygulayan Kadir Alparslan ile yapılmış bir röportaj :
-Bu bitkileri nereden buluyorsunuz?

Bunlar senede bir sefer yetişir. Hangisi lazımsa yetecek kadar toplarım ya da toplatırım. Fazlasında gözüm yok. Güneş görmeden kuruturum. Görürse özelliği, vitamini gider. Kendim öğütürüm. Kiminin yaprağından, kiminin kökünden, kiminin de tohumundan faydalanırım.

-Kaç tane bitki kullanıyorsunuz ürünlerinizde?

Basur (hemoroit) için bir bitki. Aktarlarda satılmaz. Her yerde satılsa buluşumun bir özelliği kalmaz. Cenab-ı Allah’ın bana bir lütfü. Kütahya’da belirli yerlerim var. Kimseye göstermem. Zamanında gidersen görürsün bu otu. İyi
kollamak lazım. Bir iki aylık bir süredir bu. Diyelim ki marul gibidir. Kökü lazım bana. O da toprağın 30 cm altında. Ceviz büyüklüğündedir. Temizleyip kurutuyoruz

-Halk arasında bu bitkiyi hasbelkader kullanan var mıdır?

Belki farkındadır ama neye yaradığını bilmez. Binlerce ot çeşidi var. Neyin neye iyi geleceğini kim nereden bilsin? Benim topladığımı kullanan yok. Otlardan bir ottur.

-Babanızdan eski bir kitap kaldığını söylüyorsunuz. Bu bitkiyi elinize geçen kitaptan faydalanarak mı buldunuz?

Bronşit, basur ve ben tedavisini tamamen kendim geliştirdim. Prostat bilgilerinin yarısını kitaptan aldım. Etkiyi yüzde yüze çıkardım. Damar
tıkanıklığında da biraz yararlandım kitaptan.

Alparslan’ın ilk buluşu benlerle ilgili. İkincisi basur. Damar tıkanıklığı üçüncü sırada. Bunları bronşit ve prostat takip ediyor. Bütün hikâye vücudunda beliren ve kaşıdıkça büyüyen benin başına açtığı olaylarla başlıyor aslında. Doktora gitmekten korkar, para da sorundur. ‘Sanayiden asit al sür’ der biri. Tehlikeli bir girişimdir bu. Güç bela temin eder. Sürer sürmez öyle bir yakar ki, dayanamaz. Ben artık açık bir yaradır ve iki mislidir. ‘Hiç asit sürülür mü, altıncılardan kezzap alıp sür’ der bir başkası. Yara tamamen açılır, ben kestane ebadındadır. Dönemin mikrop kırıcı ilaçlarını tatbik eder. Dağa çıkmayı çok sever Alparslan. Hâlâ haftanın iki günü dağlarda yatar. Otların durumunu gözetler. “Her zehirli ve acı otun şifası var. Ama her birinin derecesi ayrı.” diyor. ‘Aspirinin hammaddesi söğüt ağacı’ bilgisini hatırlatıyor bu arada.

-Kitap elinizde miydi o sıralar?

Kitapta binlerce bilgi var. Herkesin bilmediğini bilmek istedim. Şifalı bitkiler dolu. Onları zaten kullanıyorlar. Bana ‘Bu ilacı nereden bulabilirim?’ diyorlar. ‘Bulamazsınız, bizzat benden temin edeceksiniz.” diyorum.

Neyse dağda iken gözüne bir ot ilişir. Yaprağından birazcık koparıp çiğner.  Acıdır, dili, dudağı uyuşur. Anlar ki, zehirlidir. Yutmadan tükürür. Bir iki gün sonra dudakları siyahlaşır. 10 gün içinde kabuklaşan deri düşer: “Rüya ve hayal gibi, o ottan yaraya sür diye bir his geldi içimden. Koparıp sürsem olur mu diye düşündüm. Gittiğimde yaprak yok, ufacık bir parçasını buldum. Yaprağı kalmamış, incecik sapı kalmış. Kazdım dibini. Kökünü bulayım derken, 25 cm altında büyük fındık, küçük ceviz büyüklüğünde soğan gibi bir kök buldum.” Sarımsak gibi ucunu
kesince yağ misali hafif bir sıvı belirir. Yarasına sürer. Kavrulur âdeta.

Kendine gelemez. Su olsa dökecek: “İyi ki de dökmemişim. Evde sızmışım. Ertesi gün yara sertleşti. İki gün geçti. ‘Su değdirme’ dedi hanım; mikrop kapar değer diye. Bildiğin estetik. Üç dört gün sonra kaşınmaya başladı. Kestane kabuğu gibi koptu. Yeri kırmızıca kaldı. İyi bir bitki bulduğumu gördüm. Aramaya başladım ama yok. Ama yeri biliyorum ya işaret koydum, oraya. Yaprağı tanıyorum. O yaprak nereden çıkacak diye gözledim. Topladık. Suyunu ezerek damla damla çıkardık.”

-Yılda ne kadar toplayabiliyorsunuz?

Parmak kalınlığında iki şişe kadar toplarız. Onu dörde beşe böleriz. Kırılır dökülür diye. Üç sene yeter. Birinden bir damla çıktı mı yetti. İçine başka bir madde katmıyorum. Çevremdekilerde denedim. Baktım bütün benler iyi oluyor. Sürüş tekniğini geliştirdim. Ne kadar sürülmeli, beklenmeli vs. Yara, iz yapıyor mu, oyuyor mu, leke mi kalıyor vs. 5–6 sene denedim. İstanbul’dan iş adamı bir hasta geldi. Burnunda kanserleşmek üzere bir ben varmış. İngiltere’ye gitmiş. Önce kızındaki beni tedavi etmiştim. O da tedavi oldu. İyi paraydı karşılığında verdiği. Telefon almamı tavsiye etti. Davetiyle İstanbul’a gittim. Başkalarına da tatbik ettirdi. Onlar da fayda görünce yayıldı. Kulaktan kulağa şifa bulanlar anlatıyor ilacı. Onlar da bize ulaşıyor.

-Her bene sürülebiliyor mu bu ürününüz?

Akan, kokan, durup dururken büyüyen ben kanser başlangıcıdır. Mercimek ya da nohut gibidir. Büyüyorsa, kızarıyorsa, yanı başından patlıyorsa kanser olabilir. Bu olaylar yeni başlamışsa ilacım etkisini gösterir. Bunun haricinde her türlü ben, görüntü bozukluğu, nerede ve nasıl olursa olsun problem değil. Çok büyükse iki seans gerekebilir. Yüzde 99 tek seferde kesmeden, kanatmadan, acıtmadan tedavi ediyorum. İki gün su değmeyecek. Eliyle kurcalayıp kabuğunu düşürmeyecek. Hemen ertesi gün siyahlayıp kuruyor, bir hafta 10 gün içinde kendiliğinden
düşüyor, Allah’ın izniyle.

-Basurdaki tedavi nasıl gerçekleşiyor?

Tek bitki, tedavi yedi günlük. Her sabah bir çay kaşığı ağza alınır, üzerine bir yemek kaşığı süzme bal ile süratle ağızda bekletilmeden yutulur. Toz şeker gibidir ürün. Büyük mikrop öldürücüdür. Üzerine bir saat bir şey içilmeyecek. Açlık ya da tokluk fark etmez. Her basur türü için de geçerli; kanamalı, memeli ve sancılı.

– Bronşit de tek bitkiyle mi iyileşiyor?

Üç bitkiden elde ediyorum. Tohumlarını kullanıyorum. Kurutuyorum, çekiyorum, baharat hâline getiriyorum. Yarım kilo balın içine atılır. Çocuklara çay kaşığıyla, büyüklere de tatlı kaşığıyla günde üç defa verilir. Ağızda eğlendirilerek, dondurma yermişçesine tüketilir. Özelliği de şudur. Doktora gidince göğsün öksürürken ağrıdığı söylenir. Hırıltılıdır, öksüremez, acır; doktorlar antibiyotik verir, kurutur orayı. İlacım bir hafta kaba kaba öksürtür. Acımaz. Öksürdükçe ceviz gibi balgam söker kişi. Ama balgam yutulmayacak. Herkes kullanabilir. Balın buradaki görevi ilacı içirtmek. İlaçlarım fabrikalardaki gibi kutulara konulmuyor hâliyle. Beni bilen biliyor. 25-30 senedir yapıyorum bu işi. Talep olunca her ay hastalara ulaşıyorum.

-Damar tıkanıklığında ne gibi bir yol izliyorsunuz?

Üç bitkiyle başladım. Azami 6–7 oldu şimdi. Üç ile de tedavi ediyordum. Otların yapraklarını harmanlıyorum. Kurutuyorum. Bunlardan her yerde olabilir ama hangisi hangisiyle ne kadar karışacak, ne yapılır onu kimse bilmiyor. 6 litre suya katılıyor karışım. 3 dakika sonra ateşten indirilir. Sabaha kadar dinlenir. Tülbentle süzülüp otlar sıkılıp atılacak. Suyun içine 10 limonun suyu ilave edilip karıştırılacak. Şeffaflaşıyor böylece. Serin yerde muhafaza edilmeli. Sabah ve akşam aç karna bir çay bardağı miktarı ara vermeden içilir. İlaç kullanıldığı sürece öğlenleri karın tokken yarım çay bardağı suyun içine 2 tane normal aspirin ve iki çay kaşığı şeker atılıp içilir.

-Prostat ilacınızı da öğrenebilir miyiz?

Kanser olmayan prostata uyguluyorum ilacımı. Üç çeşit madde var. Bir tohum, bir kök, bir de karışım. Kökü dört litre suyla karıştırıp içiyorsun. Tohumu da aynen. En sonunda beş bitkinin karışımı içiliyor. Bu da içilince idrarını başka bir kaba yapıyor hasta. Akşamki idrara sabah bakıyor. Rahatlıkla su dökebildiğini görüyor öncelikle. ‘Kanlı oldu, idrarım irin gibi, kurt gibi bir şeyler var’ diyor. Bir hafta sonra cam gibi idrar yapıyor. Prostatı ameliyatsız, lazersiz, kesmeden akıtıp, döktürüyorum. Tohum ile kökü kitaptan aldım. Karışımı ekledim. Prostatın büyüklüğü önemsiz. Yeter ki kanser olmasın. Kanseri de iyi ediyorum diyemem.

Alparslan basur ve ben hariç kitaptan ilham alıyor. “Kimyasal ilaçlardan önce tıp yok muydu?” diye soruyor. Keza, azami 200 yıllık geçmişten söz edilebilir, sentetik ilaç sanayii için. ‘Patentini alalım, seni dünyaya tanıtalım’ diyormuş kimi ilaç firmaları ve büyük eczacılar. Özel hastaneler ortaklık öneriyormuş: “Ekmek paramı kazandım mı, ele muhtaç olmadım mı çok zenginim ben. Büyük parada gözüm yok.” Hastaları arasında halkın yakinen bildiği sanatçı, iş adamı ve kimisi bakan politikacılar da var Alparslan’ın. Damar tıkanıklığı ilacını dünürü Necmettin Yılmaz yıllardır deniyormuş: “Benim ilacı kullandı. Yüzde 45 idi iyileşme, bir sene sonra yüzde 65 oldu. ‘İlaçları değiştirmeyelim’ demişler ABD’de. Pil var kendisinde.”

– Geleneksel Bitkisel Ürünler Yönetmeliği’nden haberdar mısınız?

Belirli standarda ulaştırılmasıyla eczanelerde satılması öngörülüyor” Hangi biriyle uğraşacaklar? Ben de uğraşamam. Çok ilacım yok öyle benim. O kapasitede değilim. Türkiye’de (bitkisel tedavi uzmanı) Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nu iyi tanırım. Hakikaten değerli, bilgili bir insan. Ama benimkileri o da bilmiyor.

Kadir ALPARSLANKadir ALPARSLAN
Esrek Sultan İş Hanı No: 13 Merkez / KÜTAHYA
Telefon : 0274 2494777 – 2235977 – 0532 5566600

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:, , ,


5 Yorum Var "BİTKİSEL BEN TEDAVİSİ"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. ss ss dedi ki:

  bu bitkinin adi hindiba (dandelion) yurt disinda kremleri mevcut. arkadas kendini buyuk mucit goruyor heralde

 2. fatih kaya dedi ki:

  allahın kutfu dedıgınız sıvıyı baya baya ıyı r fıyata pazarlıyorsunuz yanı her tarafta oldugu gıbısızde para gecıyor hayır duası yada daha asagılarda ucret sızı kurtarmıyor demı bu da allahın lutfu elhamdılıllah muslumanız demı elahmdılıllah

 3. elif çevik dedi ki:

  merhaba ben kütahyada oturuyorum bu yazınızı görünce kütahyada olduğunuza çok sevindin.ben aldırmak istiyorum ama korkuyorum.sizin bitki suyunuzu denemek istedim.lütfen bana yardımcı olun.

 4. öndergönenç dedi ki:

  internet aracılığıyla size nasıl ulaşabiliriz. benimde yüzümde benler var sizin bize ulaşmanız mümkün olur mu? o ilaca bende ulaşmak istiyorum teşekkürler…

 5. aslı köklükaya dedi ki:

  size ulaşmak istiyorum ancak kütahya dısında ikamet ediyorum..benimde yüzümde ragatsız olduğum benlerim var..nasıl yardımcı olabilirisiniz..yaptığınız karışımdan gönderme imkanınız var mı?