By 27 Eylül 2012 Devamı →

BİTKİSEL 2012 SEMPOZYUMUAnkara Eczacı Odasının düzenlediği “Bitkisel 2012 Sempozyumu” 28-30 Eylül 2012 tarihlerinde kapadokya’da gerçekleşecektir.
Ankara Eczacı Odası olarak meslektaşlarımızın meslek içi eğitimlerine ilişkin çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.
Son yıllarda ülkemizde, bitkisel ürünlere artan ilgi ve bu ürünlerin hiç bir eğitim almamış kişilerce, denetimden uzak bir şekilde topluma ulaştırılması, halk sağlığına olumsuz biçimde etki etmiştir.
Ülkemizde ve Dünyada bu konuda akademik eğitim almış olan Eczacıların bitkisel ürünlerle ilgili alanda en yetkin meslek grubu olduğu gerçeği tartışma götürmeyecek biçimde ortadadır.
Bu nedenle bitkisel ürünlerin eczacı danışmanlığında ve eczanelerde topluma ulaştırılmasının gerekliliğinden yola çıkarak, meslektaşlarımızın bu konudaki akademik donanımlarını güçlendirmek, eczanelerindeki uygulamalarında kullanabilmeleri için pratik bilgileri kendilerine aktarmak amacıyla Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulu olarak 28-30 Eylül 2012 tarihleri arasında Nevşehir Ürgüp’ te “BİTKİSEL 2012 SEMPOZYUMU” düzenliyoruz.
Eczacılık yasasında yapılan değişiklikle Homeopati ve Aromaterapi ürünlerinin de eczanelerden satılacak olması, öte yandan Türk Eczacıları Birliğinin 14 Mayıs Eczacılık haftası ana temasını Bitkisel Ürünler olarak belirlemesi bizlerin konuya olan ilgisini daha da arttırmış ve bu sempozyumun gerekliliğini ortaya koymuştur. Bu sempozyum meslektaşlarımıza sağlayacağı faydaların bir yansıması olarak toplum sağlığı üzerinde de ürünlerin bilinçli kullanılmasıyla olumlu etkiler doğuracaktır.
“Değerli Meslektaşlarım;”
Sempozyum kapsamında meslektaşlarımıza verilecek teorik bilgilerin yanı sıra eczanelerinde kullanabilecekleri pratiğe yönelik uygulamalar ile ilgili de bilgi verilecek ve çalıştaylar yer alacaktır.
Sempozyumun meslektaşlarımıza katkı sağlayacağı, farklı bir bakış açısı kazandıracağı umuduyla sizleri hem tarihi hem de turistik değeri yüksek Ürgüp’e bekliyoruz.
“BİTKİSEL 2012” de görüşmek üzere.
Saygılarımla.
Ecz. Oğuz EKİNCİOĞLU
Ankara Eczacı Odası Başkanı
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Etkinlik

Etiketler:, , , , , ,


Comments are closed.