By 10 Mart 2008 Devamı →

BEŞİ BİR YERDE ÇAYININ ZARARIBEŞİ BİR YERDE ÇAYI GERÇEKTEN FAYDALI MI?

Yeşil çay, biberiye, kekik, mate ve funda yaprağı karışımıyla ayda ortalama beş kilo verebilirsiniz.

Baharın ilk günlerindeyiz. Yaza daha üç ay var. Bir başka deyişle kışın aldığınız kilolardan kurtulmanız için üç ay süreniz var. Bu süre yaza sağlıklı ve ‘fit’ girmek için yeter de artar bile. Peki ama nasıl yapmalı, hangi diyetisyene gitmeli, hangi diyetleri günü gününe takip etmeliyiz? Telaşlanmayın! Size bir diyet programı önerecek değiliz.

Beşi Bir Yerde Çayı
Hemen her aktarda bulabileceğiniz beşi bir yerde formülü ile üç ayda 20 kilo vermeniz mümkün! Nasıl mı? Şöyle: Mate yaprağı, kekik, funda yaprağı, biberiye ve yeşil çaydan oluşan karışımı, günde üç fincan içmeniz yeterli.

Sağlıklı beslenme ve yaşam uzmanı Dr. Ender Saraç, doğal yollardan kilo vermenin insan sağlığı için büyük önem taşıdığını söylüyor. ‘Bitki yaprakları, dengeli bir şekilde kullanıldığında vücuttaki yağları yakmaya ve kolesterolü dengelemeye yardımcı oluyor’ diyen Saraç, bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermenin mümkün olduğunu vurguluyor. Sağlıklı yaşam uzmanı, bitki karışımlarından elde edilen zayıflama çayının günlük iki veya üç bardaktan fazla içilmemesi gerektiğini ifade ediyor. Saraç, “Diyet çayları hazırlanırken bitkiler kaynatılıyor. Bu yanlış bir uygulama. Doğru ve etkili bir bitki çayı hazırlamak isteyenler, suyu kaynattıktan sonra yaprakların demlenmesini beklesin.” şeklinde konuşuyor.

Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Taylan Kümeli ise yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte sağlıklı bir bedene sahip olmak isteyenlerin bitki çaylarına yöneldiğini belirtiyor. Toksinlerin doğal yöntemler sayesinde kolayca atılabileceğine dikkat çeken Kümeli, bitki çaylarının içerisine tatlanması için şeker karıştırılmasının yanlışlığına dikkat çekiyor. Bu karışımların bazı hastalarda alerjiye yol açabileceğini hatırlatan Kümeli, ‘Çabuk zayıflamak için aşırıya kaçmayın.‘ uyarısını yapıyor.

Mısır Çarşısı’nda şifalı bitkiler satan Sait Develi, yağ sökücü, tok tutucu ve sindirimi kolaylaştırıcı bitki yapraklarından hazırlanan ‘beşi bir yerde’ karışımının son derece etkili olduğu, müşterilerden olumlu tepkiler aldıkları bilgisini veriyor. Mate, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik yapraklarının sıcak suda demlenmesiyle oluşan karışım, vüvutta biriken toksin ve ödemi atarak ayda yaklaşık beş kilo vermenizi sağlıyor.

Her şifalı ot zayıflatır mı?

Ünlülerin diyetisyeni Selahattin Dönmez: 2006 yılı American Journal of Clinical Nutrition dergisi mart sayısında yayınlanan bir makalede bitki çaylarının zayıflama üzerindeki olumlu sonuçlarına yer verilmişti. Ben, bir diyetisyen olarak kilo problemi yaşayan hastalara bitki çaylarını öneriyorum. Peki, nedir bu bitki çayları? Her şifalı ot, zayıflamaya yardımcı olur mu? Tabii ki bu mümkün değil. Doğal ortamda yetişen kekik, yeşil çay, biberiye, mate ve funda yaprağının ortak bir özelliği var. O da şu: Bu bitki yaprakları kış aylarında insan vücudunda biriken toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Ama bu diyetin yanında gün içerisinde alınan besinlere çok dikkat etmek gerekir. Eğer sıkı bir gıda diyetinin yanında günlük iki ya da üç bardak taze demlenmiş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise bu bitkilerin bir uzman kontrolünde alınmasıdır.

Diyetisyen Oya Yüksek: Bu bitkiler, insan metabolizmasını hızlandırarak vücutta oluşan ödemi atmaya yardımcı oluyor. Özellikle yeşil çay, bunlar arasında en etkili olanı. Bitki yapraklarından oluşan bu karışımın doğal olması ve kimyasal madde içermemesi sebebiyle pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Burada önemli olan ise ‘doğal’ diyerek aşırıya kaçmamaktır.

Beşi bir yerde nasıl hazırlanıyor?

Bir litre kaynamış suya birer çay kaşığı mate, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik yaprağı atılır. On dakika demlenmesi bekelenir ve süzülerek içilir.

ENDER SARAÇ: Doğal yollardan kilo vermek, insan sağlığı için büyük önem taşıyor. Bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermek mümkün. Ancak günde iki ya da üç bardaktan fazla içilmemeli.

TAYLAN KÜMELİ: Son zamanlarda zayıflamak isteyenler bitki çaylarına baş vuruyor. Kış aylarında vücutta biriken toksinler kolayca atılabiliyor. Ancak bu karışımları içerken dikkat edilmeli, aşırıya kaçmamak lazım.

SELAHATTİN DÖNMEZ: Her şifalı ot, zayıflamaya yardımcı olur mu? Sıkı bir gıda diyetinin yanında günlük iki ya da üç bardak taze demlenmeş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur.

Hangi bitki, ne işe yarıyor?

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor.

İştah azaltan 10 bitki

Sağlıklı kilo vermek isteyenler, iştah azaltan ve yağ yakımını hızlandıran bu bitkileri tercih ediyorlar…

* At kuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki, yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir.

* Maydanoz, metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem.

* Adaçayı, zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.

* Fesleğen, vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor. Üstelik, içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor.

* Kekik, sindirim sorunlarını tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikayet edenlere zindelik veriyor.

* Civanperçemi, tatlıya karşı iştahı keser, tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir.

* Biberiye, sindirimi düzenler. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.

* Tere, vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca içinde birçok vitamin barındırır.

* Sinameki, kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.

* Balık otu, bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir.

Beşi bir yerde çayı” gerçekten çayı faydalı mı? Bakalım deneyenlerin tecrübelerinden anlayacağız.


Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, mevsim değişimlerinin insan vucüduna olan etkisinin son derece önemli olduğunu, bu etkileri hafifletmek ve vücuttan su atılımını hızlandırmak için 5 farklı bitkiden yararlanılabileceğini belirtiyor.Sonbahar mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte mevsim geçişlerinden kaynaklanan rahatsızlıklar, metabolizmamızdaki yavaşlama çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor.
Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, mevsim değişimlerinin insan vucüduna olan etkisinin son derece önemli olduğunu, bu etkileri hafifletmek ve vücuttan su atılımını hızlandırmak için 5 farklı bitkiden yararlanılabileceğini belirtiyor.
Biberiye, funda yaprağı, yeşil çay, mate yaprağı ve kekik gibi bitkiler içlerinde barındırdıkları özelliklerle vücutta tam bir detoks etkisi yapıyor.
İşte Prof. Dr. Erdem YEŞİLADA’nın önerdiği 5 farklı bitkinin kullanım amaçları:
Biberiye yaprakları, yapılan deneysel çalışmalarda pankreatik lipaz enzimini baskılayarak bağırsaklardan yağın emilmesini azalttığı ve dolayısıyla kilo almayı ve karaciğer yağlanmasını önleyebileceği bildirilmektedir. Ayrıca safra salgısını artırarak sindirimi, bilhassa yağlı besinlerin sindirimini kolaylaştırmaktadır.
Diğer taraftan, biberiye yapraklarının idrar söktürücü özelliği vücuttan ödemin sökülmesine yardımcı olmaktadır.
Funda yaprakları, idrar artırıcı etkisinin yanı sıra sindirimi kolaylaştırıcı özelliği bulunmaktadır.
Yeşil çay ve Mate, içinde bulunan kafein maddesi nedeniyle fiziksel halsizliği giderici ve enerji verici (analeptik) bir içecek olarak bilinmektedir.
Kafein türevleri idrar artırıcı etkisi ile yine vücutta ödemin sökülmesine yardımcı olur.
Yeşil çay ve mate bitkileri yağ yakıcı (lipolitik) ve glikojenolitik özelliktedir. yağ yakıcı etkisi klinik çalışmalar ile de ortaya konulmuştur.
Kekik uçucu yağının safra artırıcı etkisi bulunmaktadır. Dolayısıyla sindirimi kolaylaştırır.

Sağlıklı ve Zayıf Günler.
www.xprodoksit.com

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,


599 Yorum Var "BEŞİ BİR YERDE ÇAYININ ZARARI"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. gizem dedi ki:

  18 aylik bebeğim var emziriyorum ve de guatr ilaci kullanıyorumbu cayi kkullanmada bi sakinca warmi lutfn acil cvp bekliyorum şimdiden tesekkurlet

 2. meral şentürk dedi ki:

  arkadaşlar ben bu çaya başlayalı 2 gün oldu ıştahımı kesti ama bacaklarımda şişlik oldu nedeni nedir bilen varsa cevap yazarsa sevirim simdiden teşekkürler

 3. Lale Cale dedi ki:

  Peki paketin üzerine niye bunlari yazmiyorsunuz ve bizi internetten arattiriyorsunuz ?

 4. serpil uzkan dedi ki:

  ben 5 li yeşil çayı 3 aydır kullanıyorum. en azından kilom sabit 67 kiloydum şu anda 62 kilodayım ama bende kalp çarpıntısı çok yapıyor.

 5. SELİME dedi ki:

  arkadaşlar ben de yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ( 4 kg verdim ). Yanlız yediklerime pek dikkat etmedim ve sporda yapmadım sadece yürüdüm . gerçekten faydasını gördüm. Günde 3 adet ve yemeklerden yarım saat önce içiyorum. Karın bölgesindeki şişkinliği önlüyor, sık sık tuvalete çıkartıyor ve en önemlisi tokluk hissi veriyor. Denemekten zarar gelmez derim ben 🙂

 6. ceren dedi ki:

  mrb 5 bir yerde bnce denenmesı gereken bir bitki çayı ben bir sene 30 kilo verdım şuandada kendımı çok rahat ve özgüvenlı hissedıyorumm

 7. hava kaska dedi ki:

  arkadaslar bu cayin ulsere bir zarari olurmu?? bitkileri 2 hafta once aldim ama doktoruma hala soramadim cocuklardan dolayi gitmeye firsatim olmuyor, cevap yazarsaniz sevinirim. Zarari olmadigi taktirde bir an once kullanmak istiyorum

 8. hava kaska dedi ki:

  bu cayin ulsere zarari varmi acaba???

 9. ayşe karakaya dedi ki:

  ben 4 aydır düzenli olarak kullanıyorum ve 7,5 kilo verdim hiç diyet yapmadım hatta gece 12 yada 1 gibi makarna ekmek arası yediğim bile oldu ve ben pilavla bile ekmek yiyen bir insanım halada kullanmaya devam ediyorum

 10. nadiye dedi ki:

  azra cım bitkisini alman daha etkılıdır bende yarın baslıcam ins guzel sonuclar alırız ayrıca bunlar sadece AKTARLRDA satılıyor.sallamayı tavsıye etmem faydasını goren olursa cevap yazsın

 11. CEREEEN dedi ki:

  BENCE KESİNLİKLE DENEMELİSİNİZ.AÇ KARNA YEMEKLERDEN ÖNCE İÇİN 3 BARDAĞI GEÇMESİN. AYRICA BUNUNLA BİRLİKTE ARA ÖĞÜNLERDE ALTIN ÇİLEK VE SALATA YEMENİZİ ÖNERİRİM.

 12. sevil ay dedi ki:

  nerede satılıyor bu yaaa…:(

 13. aslı eklemış dedi ki:

  arkadaslar annemle ben bu caya başladık.bugün tam 12 gün oldu ve ikimizde 2 kilo verdııkkk:))) cok mutluyuz pes etmeyin içmeyeee devaaammmmm 😀

 14. azra dedi ki:

  arkadaşlar bende sallama olarak kullanıyorum hangisi daha etkilidir cvp lütfen.

 15. çiğdem dedi ki:

  mrblar ben 1 aydır beşi bir yerde çayını içiyorum ve saat 16 00 dan sonra bisey yemıyorum 1 ayda 4 kilo verdim cok memnunum hiç bir yan etkisi yok ama tabıkı yedıklerıne dıkkat etmek gerekıyo özellikle aksam yemeğini kesmek gerekıyo

 16. ayşe pınar dedi ki:

  beşi bir yerde göbek eritiyormu

 17. aylin dedi ki:

  merhaba ben aç karnına ılık aldım tansiyon 11/4 küçüğünü düşürdü bıraktım okuyorum herkes soruyor açmı tokmu bir bilen yok kafasına göre içiyorlar bence yanlış yapıyoruz doktorlardan açık cevap gelse rahatlayacağım ayrıca sağ böbreğimde sorun var bana zararlımı onuda bilemiyorum saygılar

 18. esrarengizz;) dedi ki:

  ben daha dün başladım kullanmaya sabah aç karınla içtim ve nedense iç açlık hissetmedim ancak biraz baş ağrısı yapıyo aslında kilolu değilim ama ouz kısımlarımın biraz incelmesi iyi olur bakalım nasıl olacak sonuç alırsam tekrar yazarım zayıflamak isteyenler kolay gelsin;)

 19. figen dedi ki:

  ben bu cayı 2 yıl önce içtim ve diyetle 15 kılo verdim bıraktım ve yine cok yemeye basladım gene kılo aldım tekrar basladım 1.5 hafta oldu 2 kılo verdim ve ödemlerimden kurtuluyorum yavas yavas işe yarıyor sadece 3 gun falan kabızlık yapıyır sabah ac karnına 3 kayısı kurusu yiyin kurtulcaksınız bol su yediklerinize dikkat edin asla ac kamayın ac kaldınız zamn mideye giren ilk şey yag olarak geri dönüyo çunku az ve sık yıyın tuzdan tatlılardan hamur işinden uzak durun aksam 7den sonra sadece meyva yiyin

 20. Ozlem.arıkan dedi ki:

  Bende bugun basladım besı bır yerde cayına aksam uzerı ıctım sımdı saat 23.30 ve ben hala acıkmadım normalde ben aksam yemegınden sonra atıstırma yapmadan hayatta yatmam canım kesın bıseyler yemek ısterdı ıns bende kılo verıcem ark. Gıbı dogumdn sonra kalan bı 12 kılom var bakalım hepsını verebılckmyz ama ılk ıcısımde bu etkı gercektn mukemmel suan tek sorun sıskınlk ıns oda gecer ve kılolara sonsuza kadar elvedaaaaaaa

 21. DR.DYT.ESRA dedi ki:

  arkadaşlar merhaba; beşi bir yerde çayı bnm arkadaşlarımda kullanıyorlar ama ben bi çayın sadece doğal olmasından dolayı faydalı denilmesine karşıyım. medyada besin üzerine her hangi bir eğitimi olmayan ancak kendisini bu şekilde tanıtan Ender Saraç gibi kişilerin her sözünün kesin doğru olarak anlaşılıp her dediğinin uygulanmasına karşıyım. bu çayların idrar söktürücü etkisi olduğu için vücuttan yağ yerine su atımını artırabilir. yani tartıda gözle görülen değişimler olabilir. ama önemli olan vücuttan su değil yağ atımının sağlanmasıdır. yeşil çayın olumlu etkileri olduğu doğru. diğer bitkilerinde . ancak hepsi bir araya gelerek ne kadar olumlu sonuçlar ortaya çıkarır araştırılması gerekir. her denileni doğru diye değerlendirmeyin lütfen. böyle şeylere umut bağlamak yerine egzersiz hareketlerinizi artırıp porsiyonlarınızı azaltarak daha güzel ve sağlıklı sonuçlar elde edersiniz. herkese sağlıklı günler:)

 22. gökçen çınar dedi ki:

  slm bende bu çayı bi arkadaşımatavsiye ettim ve kilo verdğini grdüm bende kullanma istyorum ama bbeğim var bir zararıolurmu emiyor ama 1yaşında etkiisi our mu bebeğime lütfen cvp verirmsnz:(

 23. meral durgun dedi ki:

  merhaba ben beşi bir yerdeye başlayalı yaklaşık bir hafta oldu. depresyon tedavisi görüyorum. ilaç kullanıyorum. ilaçlar bende şikinlik yapıyordu ve kila almayı durduramıyordum. bu çayı bir hafa kulandım ve yaklaşık bir haftada 2 kilo verdim. tartıya inanamdım. belki yanlış tartıyor dedim. ama 2 gündür aynı tartıyor. benim gibi ilaç kullananlar da mutlaka kullansın. mucize gibi birşey. kesinlikle tavsiye ediyorum.

 24. yeşim yıldız dedi ki:

  Arkadaşlar ben 17.5 yaşındayım ve 62 kiloyum bu çayı denemek istiyorum ve 50 kg olmak istiyorum inşallah faydasını görürüm.6 Senedir kot pantolon giyemiyorum ya 🙁 🙁 Umarım faydası olur 1 hafta sonra yazıcam buraya.

 25. meral durgun dedi ki:

  merhaba ben beşi bir yerdeye başlayalı yaklaşık bir hafta oldu. depresyon tedavisi görüyorum. ilaç kullanıyorum. ilaçlar bende şikinlik yapıyordu ve kila almayı durduramıyordum. bu çayı bir hafa kulandım ve yaklaşık bir haftada 2 kilo verdim. tartıya inanamdım. belki yanlış tartıyor dedim. ama 2 gündür aynı tartıyor. benim gibi ilaç kullananlar da mutlaka kullansın. mucize gibi birşey. kesinlikle tavsiye ediyorum.

 26. şule kurt dedi ki:

  iştahımı kesmesiyle yeme kültürüm değişti haftada 3 kilo verdim 🙂 tavsiye ederim..

 27. zeyno dedi ki:

  ya allah askına yokmu bı bılgısı olan bnde emzırıyorum bı zararı olurmu dıyen bınlerce anne var ama hiç birine cevap verılmemeıs ve bende cevap beklıyorum lütfen bnde vermelıyım bu kıloları

 28. Sibel can dedi ki:

  Arkadaşlar tek başına ne bitki çayı nede spor fayda vermez. Tabiki hepsi bir arada olacak .Yani sık sık yiyip günde hiç olmadı yarım saat yürüyüş yapamayanlar için evde ip atlamak sizin için uygun olan bir egzersiz mutlaka yapılmalı kahvaltı asla atlatılmalı mutlaka sebze agırlıklı olsun ögunleriniz.Aksam yemeklerinizi sadece salataylada giderebilirsiniz karısık kocaman bir tabak yagsız nar ekşisi kullanın.salata hem tok tutar hemde kalori degeri cok düşük bunun yanındada tabiki bitki çayı takviyesi faydasını bu şekilde görmuş biri olarak yazıyorum tam 25 kg verdim 6 ayda sabır isteyince yaparsınız UNUTMAYIN GUNDE 6 ÖGUN SIK SIK VE AZAR AZAR BİRAZ EGZERSİZ VE BİTKİ ÇAYI TAKVİYESİ …

 29. buket dedi ki:

  aç karına mı içeceğiz yoksa tok mu 🙁

 30. sultan ertural dedi ki:

  slm arkadaslar ben bu beşi bir yrde çayını aktardan toz halinde aldım etkili olurmu acaba acil cvp istiyorum

 31. HEDİYE GEDİK dedi ki:

  ARKADAŞLARR BENDE BUGÜN BAŞLADIMM YAA BENİM İŞTAHIMI HİÇ KESMEDİİ ABURCUBURA DEVAM İNŞŞ VERRİM KİLOYU AMA ÇAYI İÇTİKDEN SONRA TUVALET İHTİYACIMI GÖRDÜMM BİRAZDA BİZİM ELİMİZDE GALİBA TUTMAMIZ LAZIM BOĞAZIMIZI BU ARADADA BEN SALLAMASINI ALDIMM BİDE BUNU İÇERKEN MİDEM ÇOK BULANIYO …

 32. aliye dedi ki:

  yormların br kısmını okudum öncelikle doktorl eşliğinde dyet yapılmalı helede troid v.b rahatsızlığınız varsa dyet yaparken aç kalmak çok tehlikeli çokta kuralcı olmamak lazım bu çayı bir haftadır içiyorum braz umutsuzdum troid ve dahası var..
  1kg verdm sadece ama devam etmeyi düşünüyorum iştah kesiyo bu yuzde yüz en azından bu kar ı var ama 1 lt yapıyordu m fazla oldınu öğrendm artk 3 bardak yapacağım benm merakım hep yemeden önce blinir bgun başka br karşımı tvde doktr yemkten sora dedi şaşırdımm

 33. esmer melegim dedi ki:

  ben 85 kiloyken bu çayı içtim tam 25 gunde 14 kılo verdim çok yogun bir spor ve dıyet yaptım şekeri tuzu ve ekmegi tamamen cıkartım hayatımdan .haşlanmiş tavuk ve salata yedım akşamları sabah klasık dıyet kahvaltı hiç ekmek yemedım toplam 14 kılo verdim.sporun ve dıyetın de çok büyük etkisi oldu..bogazı tutmadan çok fazla etkısı olmuyor..

 34. gülsüm ulu dedi ki:

  arkadaşlar bnde bu çayın sallama olanını kullanıyorum yeni başladım ama yüzümde kızarıklıklar olmaya başladı bu çayla ilgisi var mı acaba? bi de bi zararı var mı çayın??

 35. fatma taş dedi ki:

  arkadaşlar gerçekten kilo vermek istiyorsanız açai 1200 deneyin daha 4 gün oldu kullanalı yan taraftakii yağlarım eridi gözle görülür şekilde. 15 gündür forum bitki çayıda içiyorum onunda faydası çok oldu tuvalete çıkamıyordum şimdi gayet iyi. şişkinliğim gitti en azından ama açai 1200 tavsiye ederim. internetten araştırın öğrenmek istediğiniz birşey varsa.

 36. sedef yayla dedi ki:

  valla arkadaşlar ben 1.68 boyun dayım 70 kilo idim 38 gün oldu kullanıyorum şu an 57 kiloyum ama hamur işi hiç yemedim ekmekde dahil geri kalan her şeyiyedim sabah 2 subardağı öylen 2 subardağı akşam 2 subardağı ve yatarken 2 subardağı çitim kabızlık problemim vardı artık oda yok yalnızca bu cayın içine sinem eki bitkisinide karıştırın hamile bayanlar günde sadece bir subardağı için.

 37. ismimi vermek istemiyorum. dedi ki:

  beşi bir yerde ile ben 8 kilo verdim.rısperdal qucklet kullanıyorum.bu çayın yan etkisi olurmu.

 38. ilkim yılmaz dedi ki:

  arkadaşlar çayı tam bir haftadır kullanıyorum tam 1 kilo verdim ama bazı günler içememiştim bence de çok işe yarıyo kesinlikle deneyin 🙂

 39. ilkim yılmaz dedi ki:

  arkadaşlar ben de bu çaya yarın başlicam. İnşallah bir faydasını görürüm ama onunla birlikte yemeği ve tatlıyı da azaltıcam. İnanıyorum ki iyi gelicek bir hafta sonra tekrar yazıcam bakalım kaç kilo vermişim 🙂

 40. Kadriye Kızılkaya dedi ki:

  Bu çayı ongündür kullanıyorum 2,30 kg verdim, devam edeceğim kendimi hafif hissediyorum ve iştahımda kapalı herhangi bir yan etkisi olmadı. Bir litre sıcak suya birer tatlı kaşığı ama yeşil çaydan iki tatlı kaşığı atarak 5-10 dk. demlendirip aç karnına bir büyük fincan içiyorum ama hamurişi ve tatlıdan uzak duruyorum. Bir ayda beş kilo verebileceğim daha önceki yorumlarda yazmışlar bakalım belki yeni yıla zayıf girerim. Tavsiye ederim, zayıf ve sağlıklı günler dilerim.

 41. mert mert dedi ki:

  Farmamann Beşi Bir Yerde Bitkisel Kapsül çay yerine tercih edliebilir..şu anda kampanyası da var…Detaylı bilgi için 0 216 532 xx

 42. songül dedi ki:

  bende iki haftadır içiyorum.yediklerimede dikkat ettim ve 3 kilo verdim.ama karnım ve midem agrıyo caya başladıgım günden beri.gecicimidir,ne yapmalıyım lütfen bilgilendirin

 43. mert mert dedi ki:

  Farmamann Beşi Bir Yerde Bitkisel Kapsül çay yerine tercih edliebilir..şu anda kampanyası da var…Detaylı bilgi için 0 216 532 27 01

 44. renan ERKAK dedi ki:

  emziren annelerde kullanımı konusunda bilgisi olan varmı acaba? Zararı olur mu bebeğe?

 45. zeynep yılmaz dedi ki:

  slm arkadaslar 4 aylık bı bebegım war emziriyorum 2 gundur yesıl cay mate ve rzeneyı karıstırıp iciyorum sızce bı sorun olurmu gozlemledıgım kadarıyla sorun yok sızne dusunuyorsunuz

 46. bahar gündüz dedi ki:

  Ben aktardan yaklaşık 70er gramlık paketler halinde aldım. reflüm olduğu halde bir zararını görmedim sadece biberiye ve fundanın tadı çok hoşuma gitmediği için yeşil çay ve kekiğini artıp içtim. gündüzleri meyveli kornfleks öğlenleri hafif yemek ve akşamları da salata yedim. ama salatamın içine bir gün haşlanmış barbunya koydum başka gün enginar doğradım,ya da peynir koydum. çok lezzetli salatalar oluyor bu şekilde. saat 7den sonra çook acıkırsam meyveli maden suyu içiyorum tok tutuyor.. ama kesinlikle kızartma,kremalı yemekler ve tatlı yemedim(çok sevdiğim halde). ilk hafta 3 kilo 2. hafta 2 kilo verdim. ne yazık ki hiç spor yapmadım. yeniden başlayacağım çaya,çok işe yarıyor ama kesinlikle yemeği azaltıp,abur cuburları kesmek lazım. herkese bol şanslar,sabredin oluyor. ilk başlarda kilo veremeyebilirsiniz ama kesinlikle ödem attırıyor!

 47. irfan çakmak dedi ki:

  ben yaklaşık 10 gün kullandım 6 kilo verdim izne aileme gittim çayı bıraktım 6 kiloyu geri aldım 🙂 tekrar başladım 6 gündür 3-4 kilo verdim yine bence çok faydalı 5i1 yerde.bu arada ben sallama içiyorum.öğlen yemeğinden yarım saat önce ver akşam yemeğinden yarım saat önce 2 tane toplam.öğlen yemeğimi ekmeksiz çok sağlam yiyorum sabah kahvaltıda 2 dilim çavdarlı ekmek 1 yumurta.akşamları çoook hafif.

 48. leyla birsen dedi ki:

  ben kolandım gerçekten bütiş bir cay bunu bence herkes kolanmalı ben içiyorum çok ta memnunum biraydır 5 kilo verdim ama yemenize dikat ederseniz çok işe yarıyo size iyi zayıflamalar hanımlar işimiz cok zor

 49. htc ak dedi ki:

  1.70 boyunda 64 kiloyum. Bu çayı 2 aydır içiyorum. Sporcu olduğumdan dolayı günde 10km koşuyorum. Sıkılaşmam bundan dolayı ama kilo konusuna gelinde 2 kg verdim. O da çok göze batmasa bu kadar emeğe. Çayın hiç bir faydası yok demek istemiyorum ama görünen köy de kılavuz istemiyor..

 50. zeynep demirturan dedi ki:

  arkadaşlar gerçektn kilo aldırıyo mu bu çay ben başlayalı 4 gün oldu beraberinde diyet de yapıyorum ama fazla spor yapmıyorum maalesef bunları şehir dışında olduğum için fazla düzenli olamıyoooo inş işe yarar hepimize dua ediyorummm zayıflamak isteyn herkese

 51. merve baser dedi ki:

  bende kalp hastasıyım 5i bıyerde cayı ıcebılırıyım aydınlatırsanız bu onuda sevınırım

 52. deniz şahin dedi ki:

  mağlum yaz aylarında istediğimiz elbiselerin içinde daha fit ve seksi görünmek isteriz biz bayanlar. ve bende hocalarımızın tavsiye ettiği bu karışımı beşi biyerde olan çayı herzaman uğradığım aktarcıma hazırlattım ve içiyorum.yemekten yirmi dakika önce içiyorum ve zaten kapanan iştahım yemek yeme isteğimi azaltıyo.buda çok güzel bence. üstelik içindeki destekleyen diğer bitkiler sayesinde kendimi zinde ve yorgun hissetmiyorum.güne erken başlıyorum ve bu karışım sayesinde daha az yemek yiyorum.herkese tavsiye ediyorum.3 gün oluyo içiyorum 2 kilo verdim.ama zaten kilo problemimde yoktu

 53. şule dedi ki:

  arkadaşlar ben çok zayıftım hamilelikten sonra kilo aldım 70 kiloyum çay içiyorum 1 ay olacak aynı zamanda yediklerimede dikkat ediyorum nerdeyse hiç zayıflamadım şimdilik kafama çok takıyorum gerçekten zayıflayan varmı

 54. mızmız damla dedi ki:

  arkadaşlar ben 1 haftadır kullanıyorum ama yorumlardan birinde bağırsaklara zarar vermesinden bahsetmiş bilgisi olan var mı yardımcı olur musunuz?

 55. zehra g. dedi ki:

  ben iki ayda 11 kilo verdim rejim yaparak…bir haftadır diyetime bu çayıda ekledim sanırım kalp çarpıntısı yapıyo ve iştahımda arttı gibi.. offf kilo vermek zor iş..sık sık idrara cıkartıyo çay sanırım ödemlerimi atmamı sağladı şişlerim indi.. devam edip etmemekte kararsızım ama en azından miktarı azaltıcam…

 56. Merve demir dedi ki:

  Merhaba ben 19 yaşında 1.55 boy 60 kiloyum ortalama 10 kilo vermek istiyorum buçaya yeni başladım ama sanırım kabızlık yapıyor bundan dolayı korkum var üstlik beya ekmegi azalttım yememede dikkat etmeye basladım acaba normal mi bu kabızlık durumu devam etmek istiyorum yanlız istedigim bu kiloları verenler nasıl kullandıklarını yazabilir mi?

 57. funda g. dedi ki:

  ya ben cayları ayrı ayrı aldm hepsını karıstırdım bırbırne 1lt suya 1 kasık atsam yeterlı olurmu

 58. esra gündüz dedi ki:

  merhaba ben esra 2.5 aylık oglum var emziriyorum bu çayı içebilirmiyim acaba?

 59. birzenur ceylan dedi ki:

  ya arkadaslar herkesin vüçut yapısı metobolizması farklı bende hemen etki gösterdi sende belki yavas kilo vereceksin bir ay kullan ona göre karar verin hamile olan emziren kullanmasın ben iki çocuk annesiyim 67 kilo idim suan 58 kiloyum amacım 55 inmek iki aydır beşi biryerde çay kullanıyorum tatlandırıcı atmıyorum günde 3 bardak taze yemeklerden önce içiyorum bir ay deneyin ben yan etki felande yasamadım

 60. ESRA SEFER dedi ki:

  Merhabalar yorumların hemen hemen hepsini okudum bir kısmı çok fayda görmüş bir kısmıda hiç faydasını görememiş. Ben bundan 1 sene önce kilo almak için bebe bizküvisü bile yedim o zmanlar çok zayıftım ve istediğim kiloya da ulaştım. Daha doğrusu ulaşmıştım fakat şu üniversiteyi kazanıp KOCAELİYE gelişim benim bünyemi alt üst etti yemek düzeni yok uyku düzeni yok sınav stresi çok….. Yurtta kalmaktan bu yüzden sıkıntılıyım. Şimdi 1.65 boyundayım ve 60 kilodayım çok şoktayım kendimi kötü hissetmedm ben memnundum ta ki çocuğun biri evet seni hatrlıyorum sarışın azda toplu biriydin dedi kendimi kötü hissettim. 4 dündür yememe dikkat ediyorum 3 dündür de 5i 1 yerde çayını kullanıyorum kendimce oturduğum yerden hareketler yapıyorum ama kendimde hiç bi değişiklik hissetmiyorum. Ben zaten lavobaya sık giden biriyim. Göbeğimde çok şiş gerçi önceden de şişti inşhallah faydasını görürürm ….

 61. oya ışın dedi ki:

  Bende içtim mateyi tam dedikleri gibi 1 ayda 5 kilo verdiriyor ama tek yan etkisi var cinsel isteksizlik yapıyor benden demesi…:D

 62. şadiye gümüş dedi ki:

  ben bu çaya daha başlamadım ama yorumları okudum geneldee arkadaşlar memnun ama emziriyorum bebğim 8 aylık oldu hem emzirip hemde bu çaydan günde 3 sefer içsem bi zararı olurmu bu konuyla ilgili yorum bulamadım bana yardımcı olun lütfen

 63. gulay kaya dedi ki:

  10 Gündür kullanıyorum hiç kilo kaybım yok.. Poşet çay olarak içiyorum.. bu sebepten olabilir mi?

 64. Rngn ayyldz dedi ki:

  Ben 3-4 gün önce yazmıştım. İnanır mısınız bilem ama migdeme kramplar giriyor resmen. Geçen cuma acıdan bayıldım. üni. de ne yapacaklarını şaştı millet. Dikkat edin ya. Kilo diye bindik bir alamete gidiyordum kıyamete. Allah yardımcınız olsun. Ben vaz geçer 🙂

 65. fatma yıldız dedi ki:

  bugün başlıycam 17 kilo fazlam var inşallah işe yarar kurtulmak istiyorum artık şu kilolardan

 66. htc akdnz dedi ki:

  Aldık bakalım malzemeleri neler olacak göreceğiz.. 1.70 boyundayım 65 kiloyum hiç 50li bir kilo görmedim 🙁 Ben de bu zevki tatmak istiyorum 🙂 herkese çok ama çookk kolay gelsin.. kendim de dahil hepinize güveniyorum 😉

 67. NİSANUR SESLEN dedi ki:

  mrb ben beşi bir yerde çayını kullandım 15 günde 4 kg verdim inanılmaz bişiy ama gerçek tabiki arkadaşlar bunun yanında diyet yapıcaksınız ben ekmek yemedim ve yağlı şeylerden uzak durdum salata ve yoğurdumu eksij etmedim her gün yedim ve özelliklede 3 fincandan fazla içmeyin sağlık yönünde iyi değil 3 fincan yeterli oluyor

 68. esra bolat dedi ki:

  arkadaşlar kesinlikle öncelikle bu iş istemekle oluyor bn üç öğün aç karna elma sirkesi ve bal içiorum günde 2 defada bitki çayı kullanıorum yemeklerden 1&2 saat sonra çok faydasını grdüm isteyin yeter ekmeğide kestim kullanma gereği dyduğumda çavdar ekmeği kullanıorum umarım her şey istediğiniz gibi olur..

 69. gulay kaya dedi ki:

  Merhaba,

  bugün başladım hedef 10 kilo.. hepimize kolay gelsin….

 70. dila ayaz dedi ki:

  arkadaşlar bu çayı arkadaşım 3 haftadır kullanıyor ve 3 haftada tam 4 kilo verdi hemde hiç aç kalmadan ve hiçbir yan etkisi yok çok güzel bi çay bende kullanamaya başladım faydasını görürüm inş

 71. melis bennu dedi ki:

  arkadaşlar ben başlayalı 2 gün oldu.70 kiloyum 7 kilo vermek istiyorum inşallah işe yarar .burdan okuduğum yorumlarla gaza geldim.değişiklikleri paylaşıcam.inşallah söylenenler gibi yan etkisi olmaz tiroitim var çünkü.nasıl iştime gelince 1 su bardağı kaynar suya 1tatlı kaşığı karışımdan koyuyorum taze taze içiyorum yapması kolay arkadaşlar taze için bence sallama poşet içmeyin bitki olarak için sağlıklı zayıflamalar:)

 72. bennu inal dedi ki:

  slm

 73. bennu inal dedi ki:

  arkadaşlar ben başlayalı 2 gün oldu.70 kiloyum 7 kilo vermek istiyorum inşallah işe yarar .burdan okuduğum yorumlarla gaza geldim.değişiklikleri paylaşıcam.inşallah söylenenler gibi yan etkisi olmaz tiroitim var çünkü.nasıl iştime gelince 1 su bardağı kaynar suya 1tatlı kaşığı karışımdan koyuyorum taze taze içiyorum yapması kolay arkadaşlar taze için bence sallama poşet içmeyin bitki olarak için sağlıklı zayıflamalar:)

 74. nuray ünsal dedi ki:

  çidoş'a tamamen katılıyorum ben bu çayı hamile kalmadan önce içtim,doğumdan 5ay sonra sütüm kesildi emzirmediğim için tekrar kullanmaya başladım gayet güzel kilo verdiriyor,göbek gidiyor aralıkta 3 hafta içtim ve 4buçuk kilo verdim bugün yine aldım bence mükemmel derecede işe yarıyor… ama zayıflamadım,kilo aldım,işe yaramıyor diyenler siz tamamen çaydan medet umup nasıl olsa çay yakacak ben oturup homini gırtlak yerim diyor ve yiyorsanız kusura bakmayın veremezsiniz ve tabiki alırsınız birazda boğazınızı tutn lütfen,ve birazda sabredin sabrın sonu selamet her bünyede aynı süredde kilo verdirmez. sabır bayanlar sabır,

 75. sibel dedi ki:

  mrb benim bi arkadaşım bu çayı kullandı. 79 kilodan 61 kiloya çok kısa bi zamanda düştü… şimdi kilosu kontrol altında kilolarını geri alma gibi bişi yaşamadı.. çayı bırakmadı günde 1-2 bardak ara sıra içmekte… şimdiden herkese kolay gelsin..

 76. buket dedi ki:

  daha diyet yapıcaksam bu çayı neden içiyimki alakasız bence diyet yapınca zaten zayıfllarsın çaya gerek kalmazki arkadaşım ben iki hafta biticek nerdeyse kullanıyorum daha bi faydasını gömremedim gram bile gitmedi vücudumdan eve tartı aldım sırf bu yüzden çayı içdiğimden beri kilomu kontrol ediyorum ama yok hala aynı çok üzülüyorum:(( acaba bana yaramıyomu diye düşünmeye başladım ama çareler tükenmez 1 ay kadar kullanıcam bakıcaz sonucu yazıcam sizlere..

 77. sevgi turna dedi ki:

  arkadaşlar ben birbuçuk aydır beşi bir yerde çayını içiyorum… 4 kilo verdim ..ben hazır poşettte olandan aldım ..hergün 2 bardak içiyorum … ve gerçektende faydasını görüyorum .. şişlikler indi…hafifledim… eteklerimde belimde dönmeye başladı..devam ediyorum … ama aktardan açık olarak alıcam… ve 1 lt suya degilde, bardak olarak taze yapıp içicem …yani devam …… kesinlikle tavsiye ediyorum sabahları 8 10 dilim ekmek yiyen ben, şimdi 4 dilimde doyuyorum…acaaaayip iştahımı kapadı … süper bişey bu ….. devammmmm…

 78. yasemin tokmak dedi ki:

  slm bende sallama içiyorum başladıgımda 71 kiloydum şu anda 65 ..

 79. serap erikci dedi ki:

  Arkadaslar benim bebegim4aylik bazilari icmis emzirirken bazilari icmemis kafam karisti iceyimmi yoksa cocuga zarari olursa ben vicdan azabi cekerim banada tavsiye verin dogumdan sonra 10 kilo aldimda

 80. sinan dedi ki:

  Arkadaşlar ben daha önce(gecen yıl) kullanmıştım faydasını gördüm.Bugün tekrar aldım.Fakat herşeyi de bu caydan beklemeyin.Sabah koşusu -akşam yürüyüş veya koşu -birazda yemeğinize dikkat ettinizmi gerisi corap söküğü gibi geliyor Ben ayda 10 kilo verebiliyorum.KİLO VEREMİYORUM DİYENLER BENCE TAM KARARLI DEĞİLLER

 81. EY dedi ki:

  07.02.2011 de başladım bu çaya devam ettim bugün (05.03.2011)tam 7 kg vermişim……….. YAŞASINNNNNNNNN …..AMA BEN DAHA ÖNCE YORUM YAZDIM DEDİĞİM DİYET DAHİL….ÖZELLİKLE GÜNDE 5 BARDAAK TA YEŞİL ÇAY TÜKETTİM…ÖNCE ŞİŞİYORSUNUZ 2 -3 HAFTA SONRA KİLONUZU TARTIN…..

 82. pınar kahraman dedi ki:

  ben kullanmaya bir ay önce başladım ve bir ayda tam 5 kilo 100gr verdim. kullanmaya devam ediyorum gayet memnunum herkesede tavsiye ederim..

 83. hemşire dedi ki:

  yhaa ne bu be ! kimn ne dediqi belli deil. FAYDALIMI FAYDASIZMII??

 84. mavi bulut dedi ki:

  selam arkadaşlar ben bu çaya başlıyalı br buçuk hfta oldu ancak 1 kilo anca verebildim.sanmayın ki sadec çay içtim günlük olarak 60 dk ile 100 dk arası yürüyorum yememe dikkat ediyorum ama yorum yapan arkadaşar gibi 5-6 kg birden gitmedi, benden hala gitmiyo bilmiyorum 1ay sonrası etkisini gösteren diyenlr var ozamana kadar kullanıcam bakalım yararı olacak mı?baklım gelişmeleri paylaşırım……

 85. serpıl karhan dedi ki:

  slm arkadaslar bu bıtkıyı hıc kullanmadım kullanıp zayıflamak ıstıyorum ama 7 aylık bı oglum var emmeyı bıraktı sayılır cunku tek sabah emzırıyorum bazende hıc emzırmıyorum kullansam bı zararı olurmu tam 95 kıloyum 1,60 boyundayım dogumdan sonra cok kılo aldım cocugumu sut olcak dıye yedım herseyden sımdı ıse napcagımı bılmıyorum kendımden utanıyorum o dereceye geldım lutfen cvp yazın yardımcı olun acmı tokmu ıcılıyo kıme nasıl ınancagımı sasırdım en kısa zamanda cvp beklıyorum

 86. burcu yılmaz dedi ki:

  bende yarın başlayacağım ama mideme falan bi zararı olurmu kimi tavsiye ediyor kimi etmiyor ikilemde kaldım uzmanlar 2veya 3 bardak için diyor burda 1 litreden bahsediliyor nasıl olacak acaba?

 87. pelin cenap dedi ki:

  herkese selam.8 aylık bebeğim var.ek gıda alsada emziriyorum.ve bu çaydan bugun ilk defa 2 bardak içtim.ve burda yazılanları yeni okudum.şuan ne yapmalıyım.bir şey olurmu.çok kötü oldum.hastaneye mi gitsem.bebeğime birşey olur mu.emzirmesem mi.lütfen yardım edin.

 88. EY dedi ki:

  Arkadaşlar bu çayı içerken dikkat edilmesi gerekenler;
  1.Güne en az bir bardak ılık su içerek başlayın ama gece saat 3 veya 4 gibi uyanarak 1 bardak sıcağa yakın ılık su daha iyi oluyor. Su mutlaka oturularak ve yudumlayarak içilecek.
  2.Sabah kahvaltısından 1 saat sonra beşibiryerde 5 dakikadan fazla demleyerek içilecek.
  3.Ara öğün vaktiniz bir elma arkasına en az 2 bardak ılık su olacak.
  3.Öğle yemeğiniz pırasa, ıspanak, lahana, enginar,kereviz,brokoli gibi bildiğiniz ve MUTLAKA SEVDİĞİNİZ bir sebze yemeği olacak. Yanında mutlaka salata veya bir kase yağsız yoğurt yenilecek.
  4.Öğle yemeğinizden 1 saat sonra beşibiryerde 5 dakikadan fazla demleyerek içilecek.
  5. Ara öğün vaktiniz bir elma arkasına en az 2 bardak ılık su olacak.
  6. Akşam et (90 gramı geçmeyecek ve ızgara olacak) veya tavuk bol salata ile tüketilecek.
  7. Akşam yemeğinizden 1 saat sonra bir limon bir greyfurt bir elma yenilecek.
  8. Yatacağınızda beşibiryerde 5 dakikadan fazla demleyerek içilecek.
  Gün içerisinde en az 2LİTRE ph sı 7.35 den büyük su tüketilecek.

  Canınız içecek çektikçe yeşil çay içebilirsiniz. Kabızlığı engellemek için1 bardak form çay içiniz.
  EĞER BU DİYETİ YAPAR YARIM SAAT KADAR YÜRÜRSENİZ KABIZLIK KANSIZLIKYORGUNLUK STRES OLMADAN ZAYIFLANIYOR.
  İLK HAFTA KİLONUZ ARTIYOR ZAYIFLAMA 15 GÜNDEN SONRA BAŞLIYOR.3 AYDA 86 KİLDAN 64 KİLOYA GELİYORSUNUZ.
  (HAFTADA 1 GÜNÜ ORUÇ TUTARAK BEDENİ DİNLENDİRMENİZ İYİ OLUYOR ORUÇ GÜNÜNDE İFTAR VE SAHUR ÖĞLE VE AKŞAMLA AYNI VE SAHURDA AĞZINIZI KAPATIRKEN 3 BARDAK SU İÇİNİZ.)
  YALNIZ KİN NEFRET ÖFKE KARAMSARLIK ÜMİTSİZLİK BEZGİNLİK HAYATINIZDAN ÇIKMALI”¦
  YEDİĞİNİZ HER YEMEĞİ SEVEREK HER LOKMAYI YAVAŞ YAVAŞ ÇİĞNEYEREK VE ALLAHA ŞÜKREDEREK YİYİNİZ.
  ALLAH’I BOL BOL ZİKREDİNİZ(YA ALLAH YARAHMAN YA RAHİM YA ŞAFİİ DİYE)

 89. ece dedi ki:

  bende bu çayı kullanıyorum çok ağır bir baş ağrısı yapıyo neden oluyor bilmiyorum..birisi biberiyeyi çok fazla beklettiğinden olur demiş yorumlarda ama bu mümkün değil..ben 1 litre sıcak suya hepsinden 1 tatlı kasıgı yeşil çaydan 2 tatlı kaşıgı koyuyorum ve sonra 2 en fazla 3 fincan içiyorum..gerı kalanını zaten döküyorum bir gunun çayını ertesi güne bekletmıyorum..neden oluyo baş ağrısı acaba zararımı var?

 90. tekin dedi ki:

  ben 5 i bir arada çayını 1 ay kullandım.ii konsantre oldum inanmazsınız 1 ayda 10 kilo verdim ama hızlı vermeyi tavsiye etmem.sabah aç karnına içtim akşam aç karnına ve gece yatmadan önce içtim…ayrıca sıcak soğuk fark etmez ve ben limon sıkıyordum çünkü tadı iğrençççççç….

 91. D. TaŞ... dedi ki:

  Daha KuLLanmadm Yarn KuLanmaya ßaşLıyacam İnşaLLah FayDasını qörürüm….

 92. SELMA ERTAK dedi ki:

  BEBEGİM 8 AYLIK GÜNDE SADECE 4 DEFA SÜT VERİYORUM KULLANMAMDA NE GİBİ SAKINCA OLUR CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM

 93. ayşe taş dedi ki:

  Ben bimden almiştım onu kullanıyorum bu gün tam 4 gün oldu bağarsakları çok güzle çalıştırdığı doğru, ben normalde kabızlık sorunu yaşayan biri olarak beni çok rıhatlattı ama zayıflatırmı bilmiyorum hazır kullananlar varmı etkisini gördünüzmü bendi bir ay deneyceğim bakalım ne olacak ama ne olursa olsun buraya yazacağım

 94. Şule Ural dedi ki:

  Beşibir yerde çayını bugün kullanmaya başladım.Dakika bir gol bir:)) Kendimi incelmiş hissediyorum.Çayın etkileri bünyeye göre değişiyor olmalı.Ongündür sabah kahvaltısı dahil hiçbir öğünde ekmek veya unlu şekerli gıda kullanmıyorum.Bu şekilde 2 kilo vermiştim.Belkide böyle bir diyetin arkasından kullandığım için etklili oldu.Henüz tartılmadım.Doğadanın sallama poşet çayını kullanıyorum.Kabızlık sorunum geçecek gibi görünüyor.Bu arada daha fazla su içme isteği duyuyorum.Şimdilik bir yan etki yok.Sonucu bir dahaki hafta yazacağım.Bu arada yaşım ellibeş,boyum 1.62 kiom 72 yani bana yedi kilo vermek yetecek.

 95. ayşe taş dedi ki:

  1,56 boyudayım ,,60 kilo dayım İŞALLAH 50 olmak bende sizin gibi zyıflamak istiyorum bende bir ara içip bırakmıştım, tabiiki karışımı evde kandim yapıyordum ama şimdi yine başladım ama hazır alıyorum bir etkisi olurmu bilmiyorum ama bu defa bir ay kullamacağım yanı sıra 1lt yakın ılık su da içiyorum 6 sonra sadece bitki çayımı içiyorum sizce hazır olmasında bir sakınca varmıdır bir bilginiz varmı aciiil cvp bkliyorum sezden

 96. YELİZ dedi ki:

  merhaba arkadaşlar..yorumları okumak istedim ama o kadar çok yorum yapılmış ki buna vaktim yok.ben iki gündür içiyorum 5i1yerde çayını.içtikten sonra mide bulantısı oluyor.sonra baş ağrısı.gastritim var acaba zararlı mı oluyor bilemiyorum.kullanım olarakta yemeklerden 20 dk önce içilmesi gerektiğini duymuştum.en fazla 3 kupa içmeyi düşünüyorum tabi baş ağrısı devam etmezse.arkadaşım çok faydasını görmüş bu çayın.akşamları bitki çayları içmeyi pek tavsiye etmiyormuşlar.ne kadar doğru bilemiyorum ama paylaşmak istedim.yediklerime dikkat ediyorum akşamları pilates yapmaya çalışıyorum.aslında kilolu sayılmayacak bi görüntüye sahibim.ama göbeğim var bunun nedenide doğuştan olan bağırsak tembelliği rahatsızlığım.metabolizmam çok yavaş çalışıyor.çayın bu sorunu çözeceğinede inanıyorum.ayrıca henüz başlamadım ama akşamüstleri civan perşemi çayını deneyeceğim.onunda çok faydalı bir bitki olduğunu duydum.arkadaşlar mide bulantısı baş ağrısı umarım bu sorunlar geçer çayı bırakmak istemiyorum.hele de kilo verenlerin yazdıklarını okuduktan sonra 😉 umarım herkes sağlığını bozmadan ideal kilosuna ulaşır.sevgiler..

 97. senem dedi ki:

  bende yarın kullanmaya başlayacağım.1 haftanın sonunda sizi bilgilendireceğim… xoxo byee

 98. ela s dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar Prof ece hanım özellikle size sorayım ben bu cayı gecen sene kullandım aynı sorunu yaşadım bu senede benım reglim her ayın 20 sındedır ama gecen sene bu cayı ıctım aynı sorun oldu bu senede cayı ıctıgım zaman hasta olamıyorum yada gecıkıo bende korkudan bırakıorum bugun hıç içmedim gunde 3 fincan ıcıodum bırakmak zorunda kaldım.
  3 kılo verdım 10 gun oldu kullanan arkadaşlar sizdede problem varmı?

 99. inci tanem dedi ki:

  ya bende iki gundur kullanmaya basladim bas agrisi ve mide agrisi oluyo acaba normalimi lutfen beni bilgilendirin kullanan arkadaslar ins ise yarar hepinize iy kilo vermeler

 100. gamze hilal dedi ki:

  ya ben bu çayın sallama olanını içiyorum bi faydasını göremedim.acaba ayrı ayrı otlarını mı alsam bi cvp yazın

 101. çidoş dedi ki:

  kilo veramiyoruz diyenler çok yemek yiyenlerdir eminim kendini tutamayanlardır ya siz neden bahsediyorsunuz allah aşkına ben kullandım 2 haftada 7 kilo verdim tekrar kullanacağım çok faydası var tabi biraz boğazınızdan kısında ekmek yerinede etimek yiyin ve bol bol salata yeyin bakın nasıl veriyorsunuz kiloları o zaman.zayıflayacağız diyorsanız böyle kardeşimmmmmmmmm..

 102. sema dedi ki:

  selam gizem bende senin gibi yeni başlıycam yarın işallah faydası olur 20 kilo fazlam var.çok umutluyum artık daha hoş görünmek istiyorum umarım zayıflatır…

 103. gizem dedi ki:

  slm arkadaslar bnde 3 gundur içmeye basladım beşi bir yerde yi ve cok zor wcye cıkıyorum zyorumları okuyunca rahatladım ılk bır hafta kabızlık yapıyormuş 2 haftadan snra verılıyor kılollar.. 10 kilo fazlam var umarım ıyı gelır bu arada sınameki cayını haftada 3 bardaktan fazla içmeyın lutfen cok samimi söylüyorum benim bir akrabam haftanın her gunu bır bardak ıctı ve baırsakları erıtmış lütfen cok rica ediyorum aşırıya kacmayın ve sımdı hıc wcye cıkamıyor.. beşi bir yerdeyı herkese tavsıye edıyorum dıyetısyen doktorumda kullanıyor.. pes etmeyın sabırlı olun bende bırakmayı dusunmuyorum daha yenı basladım hıc bıeşey yapmadan 1 ayda 2,5-5 kılo garanti… yemeklerden 10 dk önce ıcın… gunde 3 bardak… ve yemeklerınızı yarım porsıyona ındırmenızı öneriyorum.. kendınızee ıyı bakın gelışmelerı yazıcam hşçkln:) iyi kılo vermeler

 104. berktuğ dedi ki:

  arkadaşLar ßen kuLLandığım bi formul var 1 ayda 9 kılo verdım hallen daha devam etmekteyım hiç bir ağrısıda olmuyor ınsan vucunda en azından ben yasamadım dıyebılırım ama aldıqım yere sordum kımse yaşamıyormus çok güzel ben devam ediyorum 106 kıloydum aldıqımda 97 kıloya ındım su anda tartılmadım 1 haftadır ama tartılmayı düşünuyorum baya kılo verdıyor bilgi almak isteyen olursa ekleyebılır msnden yazabilirim giuvvv@hotmail.com

 105. serpıl karhan dedi ki:

  merhaba arkadslar lutfen bana yardımcı olun ıcsem cocuguma zararı olurmu napmam gerekıyo ben gıt gıde kılo alıyorum her tarafım sısıyor kılodan gerek kahvatıdan sonra gerekse aksam yemeklerınden sonra cok agırlasıyorum hıc bır ıs yapamıyorum cok halsızlesıyorum hıc aktıf olamıyorum ayrıca hıcbır kıyafetın ıcıne sıgamıyorum bunalımdayım lutfen yardımcı olun kullananların bılgısıne ıhtıyacım vaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 106. serpıl karhan dedi ki:

  slm arkadaslar lutfen bana yardımcı olun ben dogum yaptım 5aylık ogglum var tam 95 kıloyum zayıflamak ıstıyom bu cay hakkında bılgı verın nasıl kullanılcak acmı tokmu ıcılcek emzıren anneler nasıl kullancak lutfen yardımcı olun bana cvp yazın

 107. DAMLA DEMİRBAY dedi ki:

  SLM BENDE 2 GÜN OLDU BU CAYI İÇİYORUM TUVALETE DAHA COK SIK CIKMAYA BAŞLADIM.AMA KURU KARIN AGRISIDA YAPIYOR BENDE BAKIP GÖRÜŞEM OCAK 15 EKADAR TARTILMICAM BAKALIM KİLO VERMİŞ OLACAKMIYYIM İYİ GELİRSE TEKRAR YAZICAM :İYİ ZAYIFLAMALAR

 108. esra yalınkaya dedi ki:

  Bende yarın baslamayı düşünuorum ama düşünceliyim çogunluga ii gelmş ama ben o ii gelmiynlerden olucm buda işe yaramıck die korkuorum ama denemeye degr

 109. damla dedi ki:

  walla bende yeni başladım ilk gün hiç tuvaletten cıkamadım desem yeridir hala devam ediyorum bakalım nolcak hiç bir fikrim yok ama vucuttaki şişkinliği aldıgı kesin bide bilen varsa soylesin ben 1 lt suyla 2 gün götürüyorum bu çayı aktardaki çalışan oyle yap dedi bi bildiği olan varsa solesin bana :((

 110. gamzee dedi ki:

  ben bu çayı kullanmaya başlayalı 2 gün oldu şişkinliğim azaldı ama bir sorum olucak bağırsaklarda tembellik yaratır ilerde demiş bazıları gerçekten öylemi eğer öyleyse ne yapmamız gerek kullanmayalım mı çayı?? bu konuda gerçekten bilgi sahibi olan biri varsa cevap verirse sevinirim..

 111. yasemin dedi ki:

  ben bu çayı kullanmadan 12 kilo verdim 1 ayda ama dogum kontrol hapı kilo aldırmıştı bana. şimdi doğumda aldığım kiloları veremiyorum 72 kiloyum 10 kilo fazlam var yani doğumdan kalma 10 kiloyu biturlu veremiyorum çayıda kullandım 2 ay sadece kabızlığıma iyi geldi benim gibi doğum kilolarını vermeye çalışıpta veren varsa tavsiyelerinizi bekliyorum…)))

 112. gül dedi ki:

  kesinlikle bu çay panik atağı tetikliyor …. ben bir saglıkçı olarak denedim ve yaşadım…

 113. zekiye dedi ki:

  kızlar size söyliyim 1 haftada 2 kilo verdim ama yediklerime dikkat ettim şimdi 70 kiloyum

 114. aslidemir dedi ki:

  Ben de cayla beraber duzenli rejim de yapiyorum ama spor yapamiyorum ne yazik ki. 1 haftada tam 2.5 kilo verdim ama size bir sorum olucak kizlar..
  Ben de panik atak oldu gecen aksam uyuyamadim, cay kullanirken boyle bir sorun yasayan oldu mu?

 115. ferda dedi ki:

  arkadaşlar ben 2 aydır içiyorum yediklerimede biraz dikkat ediyorum 8 kilo verdim gerçekten çok faydalı halen devam ediyorum

 116. zekiye dedi ki:

  ben yarın kesin başlıcam degişikleri yazıcam kızlar şimdi 72 kiloyum bir hafta sonra görüşürüz

 117. şero temel dedi ki:

  kesinlikle işe yarıyo mutlaka deneyin

 118. emtalin dedi ki:

  Ziyaretçi eklemiş. | 01.11.2010 Saat 15:33
  177 boyum 102 kilom var bugun ilk günüm çayda inşallah hazirandaki düğünüme filinta gibim olacağım he he he:))

  24 gün 5 kğ nasıl kızlar züppper dimi ahha ahhha durmak yok devam etcez :))))))))))))

 119. emtalin dedi ki:

  Ziyaretçi eklemiş. | 01.11.2010 Saat 15:33
  177 boyum 102 kilom var bugun ilk günüm çayda inşallah hazirandaki düğünüme filinta gibim olacağım he he he:))

  24 gün 5 kğ nasıl kızlar züppper dimi ahha ahhha

 120. yasemin salar dedi ki:

  21 11 2010 yasemin ,bende bu gün başladım faydası olacağınada yorumları okuduktan sonra daha çok inandım bende 15 gün sonra değişiklikleri olumlu yada olumsuz yazarım inşallah başaranlardan olurum moralimi bozmak istemiyorum

 121. hatice arı dedi ki:

  ya arkadaşlar ben anlamadım şimdi iyi yorum kadar kötü yorum da var bende emziriyorum 1.59 boyunda 55 kiloyum 5 kilo vermek istiyorum doktorumuz artık bebegin büyüdü herşeyden etkilenmez diyor ama burda yazılanlar korkuttu beni kızım 18 aylık ama ek gıda pek yediremiyorum elbette onun saglıgı herşeyden önemli ama antibiyotik bile veriyolar artık bitkiler bana mantıksız geliyo çünkü mate yaprgı dışındaa hepsinin hiç zararını duymadım birtek mate hakkında bilgim yok ikilemde kaldım emziripte kullanan anneler lütfen bigilendirirmisiniz doktorunuza sordunuz mu bide adet düzensizligi kilo almak için başlı başına bi sebep hem düzensizlik yapıp hem nasıl kilo verdiriyo anlamadım ?

 122. akif tekcan dedi ki:

  21 gün oldu 3 kilo verdim.Sık sık az yiyorum…

 123. emtalin dedi ki:

  177 boyum 102 kilom var bugun ilk günüm çayda inşallah hazirandaki düğünüme filinta gibim olacağım he he he:))

 124. Ziyaretçi dedi ki:

  Her öğünden sonra içilmesi gerekiyor sanırım. Yani tok karına olmalı.
  Bir de sanırım çayın yağları eritme gibi bir fonksyonu var. Diğerleri gibi kasları eritmiyor ki, hemen sonuç alalım tartıda. Yani aylarca alınan kilolar 1 ay gibi kısa bir zamanda verilemez.. Kısmen olacaktır. Tabii ki, yediklerimize dikkat ederek ve aktiv hayat yaşayarak. Doğal bitkiler sabrı sever, sabırlı olun.

 125. binnaz arık dedi ki:

  arkadaşlar beşi biyerdeyi aç karnamı yoksa tok karnamı içecez bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim şindiden teşekkürler.

 126. meryem tiryaki dedi ki:

  merhaba arkadaslar ben bu çaya yeni basladım ve bu gün 1.gün sonucu nasıl olucak bilmiyorum ama okuduğum yorumlara göre bence kişiden kişiye fark gösterirçünkü bazı ları etki etti bazıları etmedi diyo bakalım sonuç ne olacak

 127. sevda yılmaz dedi ki:

  bence bi çok kişi yanlış yorumlar yapıyo, altı üstü 5 tane günlük hayatta yemeklerde vs kullandığımız otlar ve herşeyi buna bağlıyorsunuz. burnunuz kanasa, parmağınız kesilse ot yüzünden diyeceksiniz. içerisinde kimyasal bişey yok, kimseyide öldürmediğine göre sorun yok diye düşünüyorum. beğenmeyen kullanmasın ve yorum yazmasın, çünkü hepimiz motive olmak için bu stelere girip yorumları okuyoruz. gün boyunca tıka basa yeyipte sonra bu tarz şeyler yapmanın tabiki faydası olmaz. bence biraz dikkat edersek ve bu çayı yapıp içersek faydasını görebiliriz. bende baslayalı 3 gün oldu, ayrıca günde 2_2.5 lt su içmeye çalışıyorum, azda yiyorum bakalım nolcak. sonuçları paylaşalım lütfen….

 128. yasemin sude dedi ki:

  bende 1 aydır kullanıyorum hiç bir etkisini göremedim yediklerimede dikkat ediyorum ama 1 kilo bile veremedim

 129. Sibel Tezcan dedi ki:

  Arkadaşlar geçen sene bu çayla ve yediklerime dikkat ederek 6 kilo vermiştim.2-3 kilo geri aldım ve bugün yeniden başlıyorum.İşe yarıyor bence…

 130. aylin soylu dedi ki:

  ben lipton form plus içiyorum içinde çoğu bitki aynı yanlız kekik ve yeşil çay bitkisi yok.Fakat sinameki,rezene,kiraz sapı,böğürtlen sapı,maydonoz var bunlarla daha çok etkisi olacağını düşünüyorum.Bu şekilde kullanan varsa yorumları bekliyorum.Teşekkürler…

 131. aylin soylu dedi ki:

  merhabalar,yorumları okudum biraz tedirgin başladım bugün ilk günüm 61 kiloyum bakalım benimde mide sorunlarım var artmasından korkuyorum deneyip görücez herkese iyi şanslarr..

 132. seda dedi ki:

  kabızlık yapıyo

 133. gül sayman dedi ki:

  bende 4 gündür kullanıyorum istahı kesiyo ama bende sivilce yaptı .hayatımda sivilce nedir bilmezdim dünden beri suratımın dört bes yerinde sivilce cıktı.ayrıca 3 gündür wc de yok.bilmiyorumki devam etmelimiyim 100 kiloyum .165 cm boyum benim durumum hepinizden vahim

 134. aysel azeri dedi ki:

  mrb arkadaşlar bende başladım bu gün ama yemekten sonra içtim ve boğazımdan kesip spor da yapacam şu an 66 kiloyum bakalım bı faydası olacak mı

 135. ayfer güllüoğlu dedi ki:

  bugün 14 gün oldu içmeye baslayalı 92 kiloyum ama ödem su an gidenler sanırım arkadaslar kullananlar devamlı yorum yazınki bizde motive olalım sağlıklı zayıflayalım işallah hepimize

 136. ben tarifini bu gün aldım ve yorumları beğendim açıkcası =) kzımla birlekte denemeyi düşünüyorz… umarım işe yarar {sizce yararmı ya}

 137. diloş dedi ki:

  bende bugün kullanmaya başladım

  nekadar iğrenç bir tadı var yaaa nasıl içiyorsunuz bunu

 138. FatoşYıldız dedi ki:

  MERHABA.ARKADAŞLAR.BENDE. YENİ.KULLANMAYA.BAŞLADIM. BEŞİBİRYERDE.ÇAYINI.85. KİLOYUM.BOYUM.1.65.LÜTFEN. YARDIM.EDİN.GERÇEKTEN.ÇOK. KİLO.VEREN.VARMI.AYRICA. NASIL.KULLANICAMI.BİLMİYORUM. LÜTFEN.AYDINLATIRSANIZ.BENİ. SEVİNİRİM.

 139. ayfer gülllüoğlu dedi ki:

  ben 2 gündür içiyorum aşırı kiloluyum bakalım ne olcak yürüyüşede basladım sabahları 1 saat bazen2 saat yürüyorum yorumları okudum bende kendimi feda edeyim bu iğrenç çayı içerek bide bunu denicem düzenli yorum yazıcam buraya şu an 95 kiloyum iki üç aç içicem nasipse ama yorumlar çok düzenli deil arkadaslar kulllanan lar devamlı bilgilendirelim birbirimizi

 140. özlem dedi ki:

  ben yalnızca bir ay kullandım 2 kilo verdim.sonra tadından tiksindim.bırakalı 7 ay oldu .3kilo daha verdim .çay içmeden.yeniden başlayacağım.3 kilo daha versem sorun kalmayacak. denemeye değer deneyin…

 141. arda yılmaz dedi ki:

  arkadaşlar bende 1 ay kullandım 4 kilo verdim ama 2nci ay pek kilo veremedim. bence bazen halsizlik yarattığını hissettim. galiba bu da yediklerimi daha hızlı erittiğinden kaynaklanmış olabilir. birde tuvalete gitme sıklığım artmaya başladı

 142. Nur dedi ki:

  ben 2 haftadır kullanıyorum kilomda bir değişiklik olmadı ama gariptir pantolonlarım daha rahat oluyor üstteki yorumlarıda okudum kimisi baş ağrısı yaptığını söylemiş bendede baş ağrısı yapıyor normalde enerji vermesi gerekiyormuş bende garip bir halsizlik oluyor başım ağırlaşmış gibi hissediyrum :S

 143. kader kaplan dedi ki:

  ben bebek emziriyorum bu çay içsem zararlımıdır.. bebeğe yan etkisi olur mu?? 15 yaşındaki kızımda içemek istiyor ama ben izin vermiyorum. ona da zararı olabilir mi?

 144. Çisee dedi ki:

  emine yiğit arkadaşım psikolojik haplar kullanıyorum acaba ondan mı demişsin ondan mıdır bilemem ama bende bir ara o haplardan kullandım ve kilo aldım nedeni ise çok uyuyuyor nerdeyse hiç hareket etmiyor ve çok yemek yiyordum…bunlar kullandığım ilacın yan etkileriydi ilaçları kullanmayı bırakınca tekrar dene istersen..şimdilik kendinle barışık ol :):)

 145. emine yiğit dedi ki:

  bnde iki haftadır içiyorum beşibiyerde çayı 55lilodan 60şa çıktım acaip şişlık yaptı ben ınanmıyorum böyle şeylere okadardada dikat ettım tatlı yememeye psikolojik haplar kullanıyorum ondanmı veremıyorum acaba arkadaşlar çok kötüyüö herkles zayıflıyoda ben niye zayıflamıyorum

 146. emine yiğit dedi ki:

  bnde

 147. ayşe dedi ki:

  arkadaşlar bu beşibiyerdeyi kullandım tam 30 kilo verdim ama 6 ay hiç kahvaltı yapmadım ve tatlı tuzlu ekşi hamur işi yemedim sadece çorba makarna ve salata ile beslendim beni gören herkez şok geçirdi 52 bedenden 38 bedene inmiştim sonra vucudumda agrılar başladı vede bıraktım saçlarım azaldı dermansızlık 2 kere bayıldım sonra herşeyden azar azar yemeye başladım vede vitamin ilaçları serumlar vede ameliyat geçirdim gözümden 1yıl içinde15 kilo aldım şükür eski sağlığıma kavuştum kilo verirken çok abartıp sağlığınızdan olmayın işe yarıyor fakat abartmamak lazım kiloma dikkat etmeye çalışıyorum biraz yemeyim beynim duruyor sanki şimdi bıraktım kullanması size kalmış herkezde aynı etki yapmayabilir paylaşmak istedim

 148. ilknur dedi ki:

  bende yaptım 3-4 günde 1.5-2 kilo verdim şuan bıraktım korkuyorum yan etkisi var diye

 149. özlem dedi ki:

  benim annem kullanıyor 2 aydır memlekete gitti orada tempo içindeydi ikisi bir arada olduğu için 5 kilo verdi ama memleketten döndü çaya devam ediyor hiç kilo veremedi bence çay etkili olmuyor sizce gerçekten zayıflatıyormu?

 150. ısmayıl Duman dedi ki:

  Hiç korkmayın için .. Ben içtim 8 kilo verdim . şimdi haftada 1-2 fincan keyif için içiyorum.Üstüne kahve .. çok güzel oluyor.

 151. tuğba dedi ki:

  arkadaşlar benim 4 kilo fazlam var..gittiğim aktar bana bu bitkilerin hazır karıştırılmış olanı önerdi ben de onu aldım..ama günde bir bardak içmemin bana yeteceğini söyledi…başlayalı iki gün oldu ama bende hep bir baş ağrısı var,gözkapaklarım ağrıyor düşüyor.bana zindelik felan varmedi bilmiyorum niye böle oluyor ne yapmalıyım sizce?..

 152. merve gülşah kaplaner dedi ki:

  arkadaşalr ben bu çaya başlayalı 5 gn oldu.ilk iki gün çok acıktım hiç tok hissetmedim ama sonradan etkisini göstermeye başladı.acayip iştahım azaldı ama zorla da olsa yemeye çalışıyorum.bu arada tansiyon hastaları bu çayın içinden kekiği çıkaracakmış haberiniz olsun.galiba bu sefer olacak 🙂

 153. ceyda dedi ki:

  yhhaaa bazıları elma sirkesinden bahsetmiş ben 2 haftaya yakın kullandım hiç bi yararı yokk 5i bi yerdeyi çok merak ediyom başlicam inş… yararıı olur hade bb

 154. akile satiroglu dedi ki:

  ben 93 kıloydum arkadaşlar suan 78 kıloya dustum 3 ayda hedefım 70 kılo olmal ılaclar kunlandım veremedım cebıme zara verıyordum ama 5 şi biyerde ıle verdım sabır ıstıyen bıse tabı az yıyın ve aksam 7 den sonra meyve yıyın bol su ıcın arada yeşil cayda icin ve mutlaka yuruşte yapın hayta 3 kez

 155. emine us dedi ki:

  ben bu çayı içerek ve birazda dikkat ederek doğum kilolarımı verdim herkese tavsiye ederim

 156. Ceyda Ateş dedi ki:

  bendende size bomba gibi bir formül

  ZAYIFLATAN-GÖBEK ERİTEN VE GÜZELLEŞTİREN HİNT KADINLARININ SIRRI:UYGULA:
  Kızlar size bomba gibi bir haberim var.Siz de benim gibi mucizeye inanamayacaksınız!Aşağıdaki kür ile hem göbek yağlarınız mum gibi eriyecek hem de cildiniz ışıl ışıl olacak ve güzelleşeceksiniz.
  Bu kür garantili ve %100 etkili.denemesi bedava.Çünkü bilimsel olarak kanıtlandı.Gülden Çimen’in önerdiği bu kür ile yüzlerce kişi aynı anda hem zayıflıyor ve hem de güzelleşiyorr.
  Bilimsel açıklamasına gelince;yağsız yoğurdun göbek yağlarının %81 inin tek başına erittiği ABD Tennesse Üniversitesinde yapılan araştırmalar da ortaya kondu.Ayrıca zencefil’in yağ yakıcı özelliği aşikar.Yine zerdeçalın hazmı kolaylaştırdığı ve ödem attırdığı bilinmekte.Tarçınıda zayıflamaya yardımcı olduğu bilimsel kanıtlanmıştır.
  Kür:
  1 kase yağsız yoğurt
  1 çay kaşığı zencefil
  1 çay kaşığı zerdeçal
  1 çay kaşığı tarçın
  1 kase yağsız yoğurdun içine 1 çay kaşığı zencefil ,1 çay kaşığı zerdeçal ve 1 çay kaşığı toz tarçın ilave edip kkarıştırıyoruz.Bunu sabah,öğlen ve akşam olmak üzere 3 kez yapıyoruz ve tüketiyoruz.Tadı da muhteşem.Aynı zamanda yoğurtun tok tutma özelliğinden açıkmıyoruz.Ben uygulayalı 1 hafta oldu ve şimdiden 3,5 kilo verdim.Yüzümde düşmeden kilolarımı verdim.

  hadi bakalım gerii size kalmış

 157. gülsen dedi ki:

  arkadaşlar ben bu çayla bir haftada 2 kilo verdim 55 kiloyum şuan 53 klioya düştüm hedefim 50 kilo olmak 1 hafta daha kullanmayı düşünüyorum tabi bu çayı içerken yediklerimede dikkat ettim herkesin denemesini tavsiye ederim

 158. sibel kutluca dedi ki:

  mrh arkadaşlar bende mate çayını içtim ve faydasını gördüm.sadece çayı içmekle değil yediklerinizide kısmanız gerekiyor.o zaman herşey süper.şimdi komşuma tavsiye ettim oda içiyor memnun kaldı.ama emzirenler ve hamileler kesinlikle içmesinler…..

 159. defne seren dedi ki:

  Merhaba arkadaslar bende kilo vermek istiyorum,bugun ilk defa 5i bir yerde kullanmaya basladim,
  acaba soguk icilebilirmi, ustelik tadi cok kotu geldi acaba limon kullansak olurmu? Kullananlar lutfen cevap verirmisiniz? Kilo verebilecemmi merak ediyorum, tabiki saglikli beslenme ve bol su icmek lazim…

 160. MELEK TÜRK dedi ki:

  KESİNLİKLE KİLO VERMEK BÜNYE İLE İLGİLİ KİMİMİZ HIZLI KİLO VERİR KİMİMİZ YAVAŞ… BEN YENİ DOĞUM YAPTIM 75 KG İLE HAMİLE KALDIM 100 KG İLE DOĞUM YAPTIM 56 GÜN SONRA 75 KG MA DÖNDÜM BU KADAR HIZLI VERMEMİN SEBEBİ ÖDEMDEN DOLAYIYMIŞ DRUM ÖLE DEDİ. AMA TEKRAR TARTIDA 80 Nİ GÖRDÜM İLK KEZ 2 HAFTA SÜREN BİR DİYETİM VAR ŞUAN DİYET DEDİYSEMDE ÖLE KATI KURALLAR YOK. MESELA BEYAZ EKMEK YERİNE KEPEK. HAMUR İŞİ YOK! ÇAYI ŞEKERSİZ İÇEMEDİĞİM İÇİN SADECE KAHVALTIDA İÇİYORUM 1-2 FİNCAN. ASİTLİ İÇEÇEK İÇMİYORUM. SPOR YAPTIĞIM PEK SÖYLENEMEZ. 5 İ Bİ YERDE ÇAYINDAN İÇİYORUM SONUÇ: 2 HAFTADA 2 KG. BENCE SAĞLIKLI BİR HAFTADA 3-4 KG VERENLER VARMIŞ. ÖNÜMDE DAHA ÇOK YOL VAR TARTIDA 60 KG GÖRENE KADAR. SİZE TAVSİYE HAFTADA 1 GÜN SABAH WC YE GİTTİKTEN SONRA AÇ KARNA TARTILMAK EN DOĞRUSUYMUŞ BENDE ÖYLE YAPIYORUM .. CUMA GÜNLERİNİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

 161. emoş dedi ki:

  bu zayıflama çayları kullanılırken bazı arkadaşlarım nasılsa zayıflama cayı içiyorum diye yediklerini kesmiyolar. birde herkesin bünyesi birbirinden farklı bazı kişilerde bir ayda etkisini gösterir bazılarında ise bir haftada. tek çözüm istikrarlı bir şekilde yediklerimize dikkat edip günde en az bir saat yürüyüş yapmak. herkese kolay gelsin..

 162. sevgi yilmaz dedi ki:

  bende malzemeleri aldim yarin baslicaktim ama yorumlari okuyunca hevesim kacar gibi oldu 🙂 yanliz benim arkadas 10 günde 4 kilo verdi bu cayla.. ama o icine sinemakide koymus.. sizin dediginiz gibi 1 litre degil, sabahlari ac karnina bütün bitkilerden 1 cay kasigi cay bardagina döküp sicak su ilave edip icti.. ekmeyi tamamen kesti ve aksam bi cay bardagi daha icti.. bence fazla tüketmeyin derim faydasindan cok zararini görürsünüz.. herseyi tadinda birakmak lazim 1 litre cok gelio banada.. günde 2 litrede su icin inanin faydasini görüceksiniz.. spora üsenen veya zamani olmiyan hanimlar gidiceginiz yerlere yürümeyi deneyin..

 163. meltem dedi ki:

  arkadaşlar bende 2 gündür ara öğün saatlerinde hazır poşetli olanlarından sıcak olarak içiyorum. işyerinde diğerini hazırlama imkanı yok. acaba hangisi daha etkili, evde hazırlayıp gün içinde soğuk da içilebilir mi? deneyip faydasını gören arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler….::))

 164. gökayalp dedi ki:

  arkadaslar bende ıkı gundur kullanıyorum.önceden yataktan olu gıbı kalkıyordum çok yorgun kırgın oluyodu vucudum.sımdı cok rahatım yorgunlugum kalmadı.ikincisi acıkdıgımda elım ayagım tıtrerdı sımdı ıse yemekten once kullanıyorum 20dk once ne aclık hıssedıorum ne bısı ınanın.yemekten 20 dk once….

 165. merve özerrr dedi ki:

  bende ili haftadır kullanıyorum her içişimde baş ağrısı oluyorr sivilcelerimde arttı ama göbeğimdede erime oldu belim inceldii ne yapcm bilemiyorum zararlarıda var yararlarıdaaa zayıflamam lazımmmmmmm …

 166. Çisee dedi ki:

  Ben 2 hafta kadar kullandım bu çayı daha önce yorumların hepsini okudum yan etki olarak bende sivilce yaptı diyenler var evet bende de daha fazla cıkmaya başladı bende bıraktım başka yöntemlerle zayıflamaya calıscam cildimi bozamam zaten fazla kilom yok aslında hiç kilom yok sadece göbişin biraz incelmesi lazım… 😀

 167. pelin dedi ki:

  arkadşlar her birinden birer çay kaşıgı atıp üç su bardagı kadar suyla demleyin ve yeemklerden yarım saat önce içildignde daha etkiliymiş ben öyle kullandım

 168. pelin dedi ki:

  ben içtim bu çayı 7kg verdim hemde hiç diyet yapmadım hatta normal yememdende fazla yedim harika bişey ama bu çayın yanında günde 3lt d su içtim sanırm birazda ondan 5haftada 7kg gitti. smdi yine başlıcam 5kg dha vermem gerekiyo.denemek isteyenlere tawsiye ederim yasımda 18.

 169. Selvi Uçak dedi ki:

  beşi bi arda içtim fakat faydasını göremedim.Aksine şişkinlik ve hazımsızlık yaptı..bu hazımsızlık ve şişkinlik geçici mi yoksa bana yan etkimi yaptı..

 170. şevval dedi ki:

  slm bende 3 haftadır içiyorum ilk başta mide ağrısı, kabızlık, şişkinlik yaptı ama şu anda daha rahatım hatta 4 kg verdim bile kesinlikle tok tutuyor ama bugün kan sonuçlarımı aldım demir eksikliği başlamış bu çayla ilgisi olabilirmi? adet düzensizliği yaparmı? yada hormonlara bir etkisi var mıdır? bilen arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. bu arada ben beyaz ekmek yemiyorum çavdar ekmeğiyiyorum yemeklerden önce çörekotu yiyorum ve iştahım kapandı sayılır zaten aşırı kilom yok ben çok zayıf olmayıda sevmiyorum 169 boy 65 kiloyum şu anda ama kg çok farketmesede fazlalıklar gidiyor bir aydan sonra etkisini daha çok gösteriyormuş

 171. zeynep topcu dedi ki:

  slm bende bu caya başladım banada tavsiye etiler 1,60 boyum ve 55 kiloyum ve 5o olmak istiyorum napmam gerekiyo

 172. deniz demir dedi ki:

  1 aydır içiyorum bu çayı,ama tık yok… bence abartıyolar

 173. asi delikanlı dedi ki:

  ben denedim bayağı faydalı tabi yemek düzeninizede dikkat edin biliyorsunuz ki karbonhidratlarda yağ çevrilerek depolanıyor.dikat ederseniz yağ ve su üzerine çalışıyorlar yaz aylarına girdiğimiz yaklaştığımız bu günlerde su dengenizide koruyun.Çayı spor yapmadan 30-45 dakika önce içtikten sonra bayağı faydasını görebilirsiniz.Ayda 7-10kilo arası verebiliyorsunuz nihayette yemek yemeğide düzen almak lazım……

 174. gül eren dedi ki:

  arkadaşlar hepinizin yorumunuzu okudum herkes farklı söylüyor bende beşi1yerde bu gün aldım nasıl başlayacağımı bilmiyorum yemeklerden yarım saat önce içiliyormuş sanırım anladım başlıyacam 7 kilo vermek istiyorum.sirkeli bal denedım hiç vermedım kekik suyunu içtim aksine kilo aldım bakalım beşi 1 yerde nekadar faydası olacak

 175. TANER KAYA dedi ki:

  BENDE HAŞİMATO TİROİTİ VAR BEŞİBİRYERDE KULLANMAM ZARARLİ MI?

 176. gülşen arslan dedi ki:

  selam arkadaşlar ben bu beşi bi yerdeyi hepsini karıştırdım öyle kullanıyorumbir bardaga bi tatlı kaşıgı koyuyorum dogrumu yapıyorum bana cevap verin lütfen

 177. Çisee dedi ki:

  Ben daha pazartesi başladım bu çaya ve bir haftadır da diyet yapıyorum düzenli spor yapıyorum ve 2 kilo verdim devam ediyorum bi yan etkisini görmedim daha annem de kullanıyor ve memnunuz tadı da çok hoş güzel..Fazla kilom yok gerçi ama göbekten yanlardan kurtulup yaza ince girmek lazım :):)

 178. mağdur dedi ki:

  bende kullandım ancak acayip miğde ağrısı yaptı bande.ve kullanan arkadaşların hormonları bozulmuş tüylenme olmuş anca doktora giderek kurtulmuşlar bu ağrılardan.ilk olarak miğde ağrısıyla başlıyo dediler.ve benmde miğdem çok ağrıdığı için bıraktım yanlız iştaha etkisi var kesiyo…

 179. özlem dedi ki:

  bir haftadır içiyorum değişiklik olmadı siz nasıl zayıfladınız

  özlem

 180. eliya dedi ki:

  ya bu beni kabız yaptı anlayamadım normalde hergün düzenli bi şekilde çıkardım pufff :(((((((((

 181. deniz çelik dedi ki:

  meraba 5 li zayıflama çayını içtigimin ilk ay benim adetim kesildi.Adet söktürücü kullanmak zorunda kaldım.Yani bana böyle yan etkisi oldu bıraktım içmiyorum….

 182. sema can dedi ki:

  arkadaşlar bende bu çayı kullandım işe yarıyor yanlız yanında sıkı bir diyetle günde 2 yada 3 bardak içmek yeterli tatlıdan kesinlikle uzak durulacak,forum bisküvileri var tatlı kırize girildimi onlardan alınıp yenilecekben öyle denedim ayda 5 kilo verdim şimdi biraz ara verdim gene başlayacağım…

 183. nevin özbilen dedi ki:

  ben 3 haftadır kullanıyorun 5biryerdeyi hiç bir faydasını görmedim hatta zararını gördüm onu kullanmadan önce benim bagırsaklarım düzenli olarak çalışırdı 5biryerdeyi kulanmaya başladıktan sonra kabızlık sorunum başladı ve iştahımı inanılmaz derecede açtı keşınlikle tafsiye etmiyorum nevin özbilen 17 04 2010

 184. nurdan güçlü dedi ki:

  merhaba arkadaşlar benim yedi aylık bebeğim var acaba babeğime yan etkileri olurmu süte geçermi lütfen cevaplayın

 185. asiye dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben de bir haftadır düzenli olarak günde 4 bardak bu çayı içiyorum bugün tartıldım fakat hiç bi eksilme yok aslında bir ayı doldurduktan sonra tartılıyım diyodum ama dayanamadım tartıldım ve hiç eksilme yok sinirlerim bozuldu.okadar yiyeceklerimi de ciddi derecede azalttığım halde nasıl böyle oluyo anlayamıyorm bunun yanın da 2 litrede su içiyorum wc den çıkamıyorum ama yok işte.aslında kendimde biraz veriyorum gibi geliyodu dar gelen giysilerimide giyebiliyorum kesin dedim 2 kilo verdimama tartıda azalma yok niye böle oluyo acaba bundan sonramı farkedecek bırakmayı düşünmüyorum bir ayı doldurucam dediğim gibi veriyorum gibi geliyo eşim de öle diyo bakalım 3 hafta sonra sonuç ne olcak. acaba bundan sonra mı vermeye başlıcam hani bi alışma süresi falan mıydı ki ilk hafta 🙂 benim durumumda olupta devamındavermeye başlayan varsa ya da başka bi fikri olan varsa lütfen biran önce bi cvp yazsın lüfeeeeeeeeen bekliyorum.

 186. sebnem eratik dedi ki:

  4 gündür içiyorum ve günde 3 kez tuvalete gider oldum.kabızlık yaptı diyenlere anlam veremiyorum.resmen bağırsakları çalıştırdığını hissediyorsunuz.göbek gitti sayılır zaten azdı.fakat çaydan mı yoksa az yediğim için mi bilemiyorum.muhtemelen sıkı olmayan diyetimle alakalı.diyet yapmadan bu çayı içenler var mı,fayda gördüler mi,bunu öğrenmek istiyorum.spor yapamıyorum ama yediklerimi kıstım.2 ay süren bir gebeliğim oldu ve 5 kilo alarak imkansızı başardım.hepsini vermek istiyorum,dha da fazlasıyla.hayır kilo aldık o kadar,elde avuçta çocuk yok:(

 187. fatma gül dedi ki:

  slm arkadaşlar.ben 1.58 boyunda 60 klo ve 28 yasndayım.tempolu bı ıste calısıyodum daha sonra daha cok oturarak calıstıgım bı ıse basladım ve 1 yılda 8 kılo aldım.dugunum vardı ve hızlı bı sekılde zayıflamam lazımda bende elma kromu denedım ve hıc bı faydasını gormedım .bu arada sporumu yuruyusumu yaptım gunde en az 3 lt su ıctım 1 ayın sonunda kılo vermeyı bırakın 2 kılo aldım.besı bı yerde ise tamamen dogal en azından denemeye deger benım bu cayla zayıflayan cok arkadasım var bende arada ıcerdım tadı da cok hos yarından ıtıbarende duzenlı bı sekılde kullanmaya baslıyacam ınsallah bu sefer işe yarar ve su gobek derdınden kurtulurum gelısmelerı yazacagım hepımızebol sans

 188. gunsel dedi ki:

  ben bu çayı 15 gündür içiyorum.2 kilo verdim ama biraz tadı ağır geliyo 1 dilim limon eklesem olurmu ?bide sıcak mı içmeliyim ılık mı yoksa soğuk mu : yanlız lütfen cevap yazın genelde bütür şeylerde cevap alamıyorum da:)

 189. tugba dedi ki:

  evet ben daha once denedım ekmek yemedım tatlı fazla yemedım ve bu cayı gunde uc fıncan ıctım bır ayda 5 kılodan fazla verdım. Ama ne yazık kı dogumdan sonra kıloları yenıden aldım. Sımdı tekrar ıcmeye baslıcam ama emzırdıgım ıcın cok korkuyorum.Bakalım sonuc ne olacak duzenlı kullanılınca cok faydalı bence herkez denesın

 190. Buse naz dedi ki:

  Selam ben diyetle 1 senede 21 kilo verdim. tabi bunu diyetle yürüyüşle verdim.3 çocuk annesiyim yaklaşık 9-10 kilosunu geri aldım şuan kilo veremiyorum birde miğde rahatsızlığım var miğdem şişiyor bağıırsaklar yavaş çalışıyor ben bu 5 bir arada kullansam faydası olurmu yada zararı olurmu bunun sallama cayıda var bunu kullansam nasıl kullanacam cevapınızı bekliyorum. teşekkürler.

 191. aysun b dedi ki:

  yha arkadaşlar bu çayın tableti varmı ?

 192. leyla çelik dedi ki:

  selam arkadaşlar ben bu çayı 3 ay kullandım 20 kilo verdim.Tabi yediklerime dikkat ettim.tavsiye ederim.

 193. aysun balta dedi ki:

  evt arkadşalar çayım geldi içmeye başladım ve inş etkisinide görürüm 😀 kilolarımdan kurtulmayı çok istiyorum

 194. zehra dedi ki:

  slm ben çayı bir haftadır kullanıyorum 2 kg verdim. kepek ekmek yiyorum. 2 saat aralıklarla mutlaka bir şeyler atıştırıyorum. çayı içmeye başladığım günden beri aşırı su tüketiyorum günde abartısız 3-4 lt. içiyorum. 1 hafta içinde kendim dahi inanamadım vücut çok sıkılaşıyor. ama yürüyüşte şart günde 1 saat yürüyorum. denemenizi tavsiye ederim.

 195. esra çakıl dedi ki:

  yaa birşey sormak istiyorum ben 11 yaşındayım alında fazla kilom yok ama olmıyanlardanda kurtulmak istiyorum neyse ben 5 bir yerde çayını içiyoruum acaba çocuklar için zararlımıdır öğrenmelk istiyorum cevabını lütfen yazın çok önemli

 196. aysun balta dedi ki:

  slm arkadşalar ben bu çaydan bu gün sipariş etim inş etkisinide görürüm eger etkisini görürsem yine yazcam 🙂

 197. özlem çakır dedi ki:

  slmlar ben beşibiryerde çayını kullanalı 1 hafta oldu ve 2kg 800 gr verdim gerçekten işe yarıyor 3 hafta kaldı yanlız 1 ay kullanılması gerekiyormuş 1 aydan sonra nezaman sonra tekrar başlanması gerekiyor teşekkür ederim şimdiden

 198. nilufer eren dedi ki:

  yeni bir zayıflama formulü buldum arkadaşlar..sebze çorbası..4soğan,2sarımsak,2kırm.biber,2yeşil biber,karnıbahar,brololi,beyez lahana,dereotu,maydanoz,2domates,1kereviz saplarıyla birlikte,2et bulyon..bunları pişirip blendırdan geçiriyoruz…denemenizi tavsiye edrim kilo kaybettiriyo ayrıca sağlıklı….mutlaka deneyin yediklerinize dikkat ederek..

 199. banu dedi ki:

  merhaba yasemin demek ikiz kızların var benimd eikiz ogluşlarım var bende emziriyorum ve içiyorum hergün yaklaşık 3 hafta içtim sonra 1 hafta ara verdim iki gündür yine içiyorum ama sadece 3.5 kilo verebildim

 200. sibel dedi ki:

  arkadaşlar aranızda 2ay kullandıktan sonra faydasını gören varmı annem 2 aydır kullanıyo ama fayda etmedi bide 47 yaşında olup kullanan ve faydasını gören varsa yazabilirmi acaba..yazarsanız sevinirim..

 201. nilufer eren dedi ki:

  tabki hergün 3 bardak….tadı çok kötü geliyo bana ama mecbur içiyorum doğum kilolarımı vermem lazım..zayıflama kemerini hiç kullanan yokmuu????

 202. neslii dedi ki:

  bu çayı her gün mü içicezz acabaa??

 203. vedia nihal demirkol dedi ki:

  arkadaşlar ben bu çayı ilk çıktığı zaman denedim.pek faydası olmadı.yemeklerinize dikkat ederseniz sadece yardımcı olur.

 204. berk dedi ki:

  daha önce çok diyet yapmak istedim ama yapamadım bende beşibiryerde içiyorum 3 gün oldu inşallah kilo veririm içmeye devam edicem eğer verirsem yazmayı düşünüyorum

 205. nilufer eren dedi ki:

  şu zayıflama kemerinden kullanan varmııı…..

 206. nilufer eren dedi ki:

  merhabalar şu masaj kemerini kullanan varmıııı

 207. nilufer eren dedi ki:

  ben daha bugun başladım birçok yorum okudum kimi işe yaramıyo diyo ama yinede aldım ve içiyorum. evde ne gibi egsersizler yapmak faydalı olur sizce..ayrıca masaj kemeri göbek ertirmi kullanan varsa cevap yazarsa çook sevinirim…

 208. melis dedi ki:

  merhaba ben bu cayı 1 sene once kullandım ve iyi sonuc aldım 65 kılodan 55 dustum fakat yedıklerıme dıkkat etmedıgım ıcın 3 .4 ay sonra verdıgım kıloyu aynı sekılde aldım. tekrar zayıflamak ıcın denedıgmde ıse sonuc alamdım bu neden olabılır acaba bunye alıstıgından olabılırmı

 209. ali kemal dedi ki:

  ben tam10 kilo verdim ama yeniden almaya başladım arkadaşlar yememize dikkat edelim lütfemn

 210. yasemin dedi ki:

  merhaba arkadaslar.bende emziriyorum 7.5 aylık ıkız kızlarım var.ek gıdalara ve anne sutu beraber gıdıyor.genelde yesıl cayı funda yapragını ve zencefılı tek basına kaynatarak ıcyorum.hepsını aynı gün icmiyorum.bırde sabahları kahvaltıdan yarım saat once bir tatlı kasıgı cörek otu.faydasını gordum 2 3 kilo gıttı.sutum cogaldı ozellıkle funda yapragıyla yesıl cayı az ıctım.sonucta ikiz emziriyorum .ama istedigim kiloya kavusamadım.6 kılo fazlam var.bugun 5 i biyerde cayına baslıyorum.cok arastırdım.sonucta mate dısındakılerı yanı yesılcay kekik funda biberiye zaten kullanıyordum.bu arada emzırmeye devam ettım.bır sorun olmadı.inşallah faydasını gorurum mate cayı da sorun olmazda rahatca kılo verırım.ınşallah isteyen ozellıkle emziren butun anneler kılolarını rahatca verir.

 211. meltem özdoğan dedi ki:

  ben bu çayı 19 aralıktan buyana kullanıyorum bugün itibariyle tam 7 kilo verdim ama sadece çay ile değil yürüyüş ve egsersiz birde rejim ile bence bu çay işe yariyor 70 kilo le başlamıştım şuan 63 kiloyum ama bi 7 kilom daha var umarım veririm herkese tavsye ediyorum

 212. banu dedi ki:

  14 günde 3 kilo verdim aslında az geldi bana amaspor yaamıyorum sadece diet ve çayla verdim dogum kilolarım bunlar inşş daha fazla veririm

 213. serra poyraz dedi ki:

  arkadaşlar ben bu çayı kullanmaya başlayalı 10 gün oldu ve 3 kilo verdim ama yediklerimede dikkat ediyorum ayrıca günde 1 saat mutlaka yürüyorum.TatLıLardan hamurişlerinden uzak duruyorum bakalım hedefim 12 kilo vermek inşallahh bu gidişle vericem gibi gözüküyor.Bence istikrarlı bi şekilde bu çayı için ve tabiki yedikLerinize dikkat edinn eminim bu şekilde herkes istediği kiloya ulaşabilir .

 214. hediye sakal dedi ki:

  ben bu bitki çaylarını kullanıyorum ama hiç bir etki göstermiyor

 215. doğa dedi ki:

  herkese merhaba beşi bir yerde çayını 2 sene önce yazın 3 ay civarı içtim ama kilo verme amaçlı değil.kekiğin regl tarihini düzenlediğini ve ağrı yapmadığını duydugum için kullandım.ve çokta faydasını gördum 3 ayda tam 9 kilo verdim.gerçekten metobolizma hızlanıyor tokluk hissi yapıyor idrar söktürüyor ve agrısız acısız regl atlatıyorsunuz.herkese tavsiye ederim ama günde 1 litreyi geçmeyecek şekilde ve her ottan 1'er çay kaşığı atarak.kesinlikle de fazydasını göreceksiniz.midenizin küçüldüğünü de anlayacaksınız..2 sene önce verdiğim kiloyu hala geri almadım ve herşeyi yiyorum şuanda.bırakınca kilo alırmıyım derdiniz de olmasın…

 216. banu dedi ki:

  emzirme döneminde kullanan anneler varmı acabaaa

 217. remzi kurt dedi ki:

  aç karnına mı içilior tokmu?

 218. ceren acar dedi ki:

  selam ben ceren bu çok övülen beşibiyerdeye bugün bende başlıyorum inşallah faydasını görürüm ve sizlere zayıflamış bi şekilde cevap yazarım inşallah

 219. banu dedi ki:

  merhabalar bende buçaya bugün başaldım kafamı kurcalayan bebek emziriyorum etkisi olurmu sorusuydu görüyorumki emzirme öneminde kullanan arkadaşlar var benim bebeklerim 16 aylıklar ikizler yani gönül rahatlıgı ile kullanabirmiyiz bunu
  birde ben ayrı ayrı aldım kendim demliyorum sallama olandan almadımmm
  herkese ii zayıflamalarrr

 220. yasemen dedi ki:

  önemli değil canım yeterki sağlıklı bir şekilde vermen dileğiyle herhangi bir sorun olursa yardım etmeye hazırım

 221. sevgi karageyer dedi ki:

  tsk ederım yasemen bende basladım caya 3gunde 2kılo verdım ıns dahada cok verıcem yarımların ıcın saol…..

 222. yasemen dedi ki:

  sağol canım cümlemizin bebeklerine sağlıklı bir hayat dilerim bende ben aç karnına içiyorum çünkü tokluk hissi veriyor ve daha az yemek yiyorsun yemeklerden yarım saat bir saat önce iç ayrıca ben günde 3 büyük su bardağıyla içiyorum faydalı olabildiysem ne mutlu

 223. sevgi karageyer dedi ki:

  tesekkur edrım yasemencım bende bı denemek ıstıyorum ıns bı sorun olmaz sana ve bebegıne saglıklı uzun omurler dılıyorum….bıde gunde kac bardak ıcılıyo ac mı tokmu bunu yazarsan sevınırım…

 224. yasemen dedi ki:

  ben bu çayı kullanalı tam 1 hafta oldu ama herhangi bir yan etkisi görmedim arda bence senin kız arkadaşının bünyesi kaldırmamıştır sevgicim benim bebeğim 2 buçuk aylık oldu tam bugün ben kullanıyorum sütümü kesmedi ya da bebeğe herhangi bir tesiri olmadı ben kullanmaya devam edeceğim ama karar senin vebal altına giremem kullanıp kullanmamak sana kalmış kolay gelsin sibel teşekkürler canım ben de yediklerime dikkat ediyorum pilates yapıyorum ve haftada 3 gün kondüsyon aletleriyle hareket yapıyorum inş. en kısa zamanda kurtulurum kilolardan iyi günler herkese ve de sağlıklı zayıflamalar

 225. sevgı karageyer dedi ki:

  arkadaslar ben sımdı bunu anlamadım 7bucuk aylık bebebgım var ve coook yogun emzırıyorum yorumları okudum ve gozum korktu acıkcası kullanmalımıyım kullanmamalıyım bılemıyorum ama bu dogum kılolarından da kurtulmam lazım ne tavsıye edersınız lutfen cevap yazın sımdıden tsk herkese….

 226. ARDA CETIN dedi ki:

  ARKADASLAR SAKIN KULLANMAYIN KIZ ARKADASIM 3 GUNDUR HASTANEDE YATIYOO BUNYESI KALDIRMADI SANIRIM YOK ÖLE BI CAY MADEM ZAYIFLAMAK ISTIYOSUN YEMICEKSIN BUNUN BASKA BI CARESI YOK VEYA SPOR YAPCAKSIN SUAN TANINMAZ HALDE HERGUN MIDE BULANDISI KUZMA FALAN FILAN GOZLERININ ALTI MORARDI RESMEN TANINMAZ HALDE SAKIN KULLANMAYIN BENDE SIZE TAVSIYE…

 227. yasemen dedi ki:

  arkadaşlar ben bu çaya başlayalı yarın tam 1 hafta olacak çay içmenin yanısıra pilates yaptım ayrıca eşim nöbete gideceği ve nöbetten çıktığı günler bebeğe o bakarken aşağıdaki kondüsyon aletlerine gittim yani haftada 3 gün oldu ayrıca yediklerime dikkat etmeye çalıştım geçen hafta 69.7 iken şuan 68.5 oldum yani faydası var zaten farkediyorsunuz ama sadece çay içmekle olmaz muhakkak egzersiz yapın ve yediklerinize dikkat edin homili gırtlak yiyerek zayıflayamazsın ayrıca sabır çok önemli ben de bunu zor yapıyorum ama sabredeceğiz artık herkese iyi günler

 228. sibel dedi ki:

  merhaba yasemen senin bebişinide allahım bağışlasın cümlemizinkini bağışlasın..seni çok iyi anlıyorum aynalara bakamaz hale gelmiştim artık okadar bunalımdaydımki anlatamam çayı içerken yediklerimede dikkat ettim mesela şekeri tamamen hayatımdan çıkardım tatlılarıda ayda bir veya iki kere yer oldum oda sütlü tatlıları yiyorum,akşam yemeklerini biraz azalttım emzirdiğim için tamamen kesemedim akşam 7den sonra yemiyorum ekmek olarak kepek ekmeği yiyorum kahvaltıda 3dilim akşamlarıda 2 veye 3dilim pilav türü varsa 1 dilim yiyorum pirinç pilavıda artık çok nadir yiyorum bulguru tercih ediyorum pirinçtede şeker olduğu için,havalar güzelken yürüyüşe çıkıyodum 1saat başka spor yapmadım artık yürüyüşte yapamıyoruz malum havalar,çok sıkı bi rejim yapmadım ama yinede öğlenleride çorba falan yiyorum pilavın varsa oda olur yemekleri erkenden yapıyorumki abur cubur yemiyim diye bide elma yiyorum aralarda,,aklıma gelen şimdilik bukadar yasemencim geldikçe gene yazarım inşallah istediğin kiloya kavuşursun canım başarılar dilerim…..

 229. yasemen dedi ki:

  merhaba sibel allah bağışlasın benim de minik bir kızım oldu ve kilolar beni çok sıkıyor çünkü hamile kalmadan önce zayıftım şimdi ise 69 kiloyum boyum170 zayıflamam lazım sen bu çayı içerken ayrıca ejim yaptın mı ya da hareket spor falan yoksa sadece çayı içerek mi zayıfladın merak ediyorum

 230. sibel terzi dedi ki:

  ARKADAŞLAR BENİMDE 1BUÇUK YAŞINDA Bİ OĞLUM VAR 2AYA YAKINDIR KULLANIYODUM ZAYIFLAMA ÇAYINI 8 KİLO VERDİM BEBEĞİMİDE EMZİRDİM GERÇİ BEBİŞİM ARTIK ZEVK İÇİN EMİYO İLK AYLARDA KULLANMADIM HİÇ BİŞEY SORDUĞUM AKTAR EMZİRMEYE Bİ ZARARI YOKTUR DEMİŞTİ HATTA SÜTÜDE ARTTIRIR DEMİŞTİ 2AY KULLANDIM YALNIZ ADETLERİMDE Bİ BOZULMA OLDU ÇAYDANMI YOKSA BAŞKA BİŞEYDENMİ OLDU ANLAYAMADIM BENDE ARA VERMEK ZORUNDA KALDIM AMA TEKRAR BAŞLIYCAM 6 KİLO DAHA VERMEM LAZIM ZAYIFLAM ..HERKESE ZAYIFLAMA YOLUNDA BAŞARILAR DİLERİM HERŞEYİN BAŞI SAĞLIK SAĞLIK SAĞLIIIK….

 231. yasemen dedi ki:

  merhaba funda sütün kesildi mi peki bebeğin emmesinde farklılık oldu mu ben de kullanıyorum ayrıca pilates yapıyorum ve haftada 3-4 günde kondüsyon aletleriyle hareket yapıyorum iki haftadır henüz değişiklik yok sadece göbeğimin biraz gittiğini düşünüyorum çayı da 6 gündür kullanıyorum 9 kilo fazlam var inş. gider ama benim 2 ayım var gitmesi için çünkü öğretmenim ve yarıyıl tatilinden sonra çalışmak zorundayım kıyafetlerime tekrar girmem gerekiyor cevap yazarsan sevinirim bebeğim şuan 2 buçuk aylık

 232. funda kılıç dedi ki:

  selam arkadaşlar ben bu çaya yaklaşık beş ay önce başladım doğum kilolarım vardı akşam yemeklerini az yedim sadece onun dışında diyet yapamadım emzirdiğimden dolayı.beş ayda 12 kilo verdim ya çaydan yada kendiğinden bilmiyorum ama harika kilo verdim bence herkes denesin.

 233. yasemen dedi ki:

  ben bugün başladım bu çaya bebeğim 2 buçuk aylık fakat içmekte zarar olmadığını söylediler deneyip göreceğiz bakalım bebeğe zarar vereceğini sanmıyorum sonra tekrar yazarım

 234. turkay asil dedi ki:

  arkadaşlar doğruyu söylemek gerekirse bende kullandım bu çayı gerçekten cok faydasını gördüm.bağırsakları calıştırıyor mide ağrısı hissetmedim bu çayı kullanalı iyi ve güzel bir çay fakat herkes kullanabilirmi onu bilemem sanırım zararı yoktur bunu kullanıcaksın ondan sonra yorum yapacaksın bana göre sağlıklı bir çay.şunu da söylim sadece çayla olmuyor doğal beslenebilmek önemli.doğal beslenebilmek ve bunu hayatına yaymak cevreye yaymak arkadaşlarla paylaşmak önemli olan bu zaten.her şeyin doğalı güzel zaten bilinçli beslenmek.denemek ve görmek lazım şunuda söylemek gerekirse nasıl 3-5m günde insan şişmanlıyamıyorsa 3-5 günde de zayıflamak mümkün değil.insanın zayıflamayı kafasına koyması ve bunu gün atlamamak gerekir deneyin ve görün diyorum.

 235. canan dedi ki:

  slmlar…ben iki haftadır kullanıyorum istah azaltıyo.ben daha kilo veremedim ama sıkılısma var.5 i 1 yerdenin yanında elma sirkeside içiyorum ama.bende günde iki kez yemeklerden önce yeterli ama taze yapılmalı hem tadı kötü oluyo bekledikce hemde içeriyi deyişebilir bekledikçe.baş agrısı olanlar o yüzden olabilir.iyi zayıflamalar herkese

 236. eda ozyurt dedi ki:

  yoo demet, mesela ben günde 2 bardak içiyorum..Sıcak suyu ısıtıp bir fincana 5i 1 aradayı katıp içiyorsunuz..tabi demlensin fincanda biraz.Bildiğin sallama çay gibi yapıp içebilirsin. 😉

 237. saime demir dedi ki:

  çayı aldığm aktarcı emziren anneler içebilir demişti. 2 gün kullandım ama 2 gece de bebeğim ağlaya ağlaya bir hal oldu bu çayın etkisimi oldu yoksa bir rahatsızlığımı vardı bilmiyorum ama ben hemen çayı kestim. bebeğe böyle rahatsızlık verir mi ?

 238. demet adak dedi ki:

  birşeyi merak ettim bende içiyorum ara verdim ama şimdi tekrar başladım bu üç bardak olayı kafamı kurcalıyor 1 litre suya yapıyoruz bu çayı üç bardak içtikten sonra kalanı ertesi gün mü içiyorsunuz eğer ertesi gün içiyorsanız tadında bir değişiklik oluyormu

 239. eda ozyurt dedi ki:

  arkadaslar bu cayı eczacı arkadasımın tavsiyesi üzerine kullandım.Ve sadece 1 ayda 6 kilo verdim.Ben bile kendime inanamadım..Oldukça memnun kaldım.Ayrıca fiyatıda gayet uygun.Tabi bu çayın yanında yürüyüşümüde yaptım,biraz yemekten kıstım.Bol su tükettim.
  Aklınızda bulunsun sabah aç karnınıza ılık limonlu su için.Benden size tavsiye.İsteğe bağlı yatarken de ılık sirkeli su içerseniz ki insanı tok tutuyor ve vucudu sıkılaştırıyor.Tabi yürüyüşünüzü de mutlaka yapın.Bunu uygularken sabır ve kararlı olmakta şart tabiki 😉

 240. büşra kartal dedi ki:

  ya yeni doğum yapanlara yani emzirenlere inanamıyorum ya siz nasıl içebiliosunuz çocuğunuz söz konusu bikaç ay kilolu kalsanız ölürmüsünüz 9ay kalmışsınız bikaçaymı kalamıyonuz

 241. sibel terzi dedi ki:

  ha bu arada yediklerimede dikkat ediyorum çok sıkı bi rejim yapmasamda dikkat ediyorum mesela akşam 7den sonra yemiyorum acıkırsam elma veya dere otu yiyorum salatalıkta olabilir şekeri tamamen çıkardım çaylarımdan arada oda mecburen tatlılarda kullanıyorum ki artık oda ayda bi kere giriyo hayatıma oysa ben tatlısız yaşamayacağımı düşünürdüm okadar severdim ama iş sağlığa gelince yaşanıyor tatlısızda arkadaşlar biraz irade ve sabır herkese başarılar dilerim..

 242. sibel terzi dedi ki:

  selam arkadaşlar bende bu çaya başlayalı 40 gn oluyo ve 8 kilo verdim günde 3 bardak içiyorum su bardağıyla ..çok memnunum herkesin denemesini tavsiye ederim sabahtan demliyorum gece yatana kadar içiyorum..herkese sağlıklı zayıflamalar dilerim..

 243. fatma dedi ki:

  slm arkadaslar bu cayları 2 aydır ıcıyorum 13 kılo verdım.neler ıctım bugune kadar ne dıyetler yaptım ama yok zayıflayamadım.onemlı olan suymus yenı anladım.ac kalmamak.vucudun kılo vermesı ıcın canlı olması lezım.bu cay zayıflamaya yardımcı.sırf ıcerek bısey beklemeyın.aksam 6dan sonra bırsey yemedım.ama gun boyu yedım.ögunlerı arttırdım ve bu cayı ıctım.sonuc ıyı bır aydaha kullanıp bırakacam.zararrıda olbılır.dahada uzatmaya gerek yok.egzersızde ev ısı yapmak yeterlı.

 244. meral kaplan dedi ki:

  yaa kimileri verdiriyo diyo kimileri işe yaramıo eee napcam ben mesela 1ayda kilo veremedim diyelim2ay kullansam kilo verirmiyim bide bünyem kilo almaya musaıt offf

 245. mediha yıldız dedi ki:

  ben 2 aydır kullanıyorum fakat hiç bir etkisini görmedim en güzel zayıflama yönteminin ekmegi kesmek ve spora başlamak oldugunu düşünüyorum şimdi 78 kilo idim 4 ay geçti 57 kiloyummm spor sporrrrrrr sporrrrr ekmek yok ama ekmek yerseniz tombişşşş olmaya devam ve mahkum olursunuzzzzz

 246. semihaaa dedi ki:

  merhaba ben bu cayi yaklasik on gundur kullaniyorum yemeklerden once bir bardak taze ve sicak olarak bol limon sikiyorum icmek daha kolay oluyor.2 kilo verdim ama yemeye dikkat ediyorum 6 dan sonra birsey yemiyorum meyve falan sadece canim ne isterse onu yiyorum ama az zaten bunu yapabilmeyi basarirsaniz emin olun kalici olarak verirsiniz kilolari

 247. elvan dedi ki:

  kemik erimesi yaptığını duydum doğru mu arkadaşlar

 248. ebrar ayça dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben 2 haftadır beşi bi yerde çayını kullanıyorum. haftada 3 -4 gün yürüyüş yapıyorum ayrıca evdede egzersizler yapıyorum. 2 haftada 3 kilo verdim. ben günde 1 litre demlemiyorum sabah ve akşam taze olarak 1 subardağı kaynamış suyun içine çay kaşığının ucunla hepsinden koyup 2 dk demleyip süzerek içiyorum. benim aldığım aktar da bu şekilde taze demlememi tavsiye etti . Sizinde denemenizi tavsiye ediyorum.

  iyi günler:)

 249. Canan dedi ki:

  valla bende kullanmaya yeni başladım, etkili olabileceğini düşünüyorum. çünkü şimdiden faydasını gördüm.iştahı kapatıyor ama tabi sadece çaylara güvenerek yemeye devam ederseniz zayıflayamazsınız.boğazı biraz kısmak gerek ve en önemlisi yürüyüş ve spor..hadi hayırlısı