By 31 Temmuz 2013 0 Comments Devamı →

Bakımlı Saçlara Sahip Olmak İçin

Bakımlı saçlara sahip olmak kadınların en büyük arzularından biri. Ancak yazın gelmesiyle birlikte güneş, tuzlu su ve klorlu su saçları yıpratarak saç rengini olumsuz etkiliyor. Evoria uzmanları yazın saç rengini korumak için tavsiyelerde bulundu.

Bakımlı Saçlar İçinBakımlı saçlara sahip kadınları görünce, yıpranmış ve solan saçlarınızı bir şapkanın altına saklıyorsanız, saç renginiz solmuş ve artık saçınızın bakımını üstlenmenin zamanı gelmiş demektir.

Saçlarınıza şampuan sonrası bakım kremi uygulayın

Yaz aylarında saçlarınıza, sıcak ve nemsizlikten kaçınmak için özen göstermeniz gerekir. Saçlarınızdaki rengi güneş yüzünden daha hızlı kaybedersiniz. Saçlarınızı korumak istiyorsanız öncelikle güneşten mümkün olduğunca uzak durmaya çalışmalısınız.

Şapka giymek, eşarp takmak, saçları mümkün olduğunca güneşten koruyacaktır ancak sizin daha köklü bir çözüme ihtiyacınız var, saçlara bakım yapan ve nem veren bir şampuan kullanarak, öncelikle saçın sağlığını korumak. Aynı tip şampuan ve saç kremi kullanırsanız, yıkandıktan sonra birbirini besleyen ürünlerle saçınızı yumuşatır ve kremle bakımını yaparsınız.

Herkes hacimli, sağlıklı ve ışıltılı saçlara sahip olmayı ister. Tatile gittiğiniz dönemlerde saçlarınızın bakımını ihmal etmemeniz gerekir. Özellikle denize girdikten sonra saçlarınız tuz yüzünden çok fazla kurur ve nemini kaybeder. Nem veren, yoğun nem terapisi içeren kremler ve şampuanlar kullanarak denizin yan etkilerinden saçınızı koruyabilirsiniz. UVA ve UVB filtresi olan ürünleri seyahat boyunca yanınızdan eksik etmemeniz gerekiyor.

Havuz veya denizde saç rengi zamanla değişime uğrar. Mineraller veya klor, saçınızda bazı renklerin değişimine neden olur. Sarı ve bakır tonların zamanla yeşile döndüğünü fark edersiniz. Bu tür durumlar için saç bakım maskeleri kullanmak, bu renk değişimlerini engellemenize yardımcı olur.

Saçlarınızı yaz boyunca şampuandan sonra soğuk suyla durulamaya çalışın. Hazır hava sıcakken, saçlarınıza soğuk su terapisi uygulayın. Saçlarınıza uyguladığınız şampuan, krem ve bakımların ardından dayanabileceğiniz kadar soğuklukta suyla durulamanız saçınıza faydalıdır.

Güneşten zarar görmüş bir saçın rengini korumanız mümkün değildir. Kızıl, sarı veya kahverengi, hangi renk saça sahip olursanız olun yaz aylarında güneş, deniz ve sıcak havanın saçınızı yıprattığını bilmelisiniz. Yapmanız gereken saçlarınıza hassasiyetle yaklaşmak ve onların bakımına kışın olduğundan daha fazla özen göstermektir.

Dr. Yasemin AMATO

* Dr. Yasemin Amato Kimdir?

- Buluğ Çağında Dikkat Edilmesi Gerekenler
- Dövme Nasıl Silinir?
- Uyurken Güzelleşmek Mümkün mü?
- Cilt Lekeleri ve Kurtulma Yolları
- Parlak Bir Cilt İçin Öneriler
- Siyah Noktalara Karşı Doğal Maskeler
- Cilt Problemlerinin Kaynağı Şeker ve Karbonhidrat
- Bebeğiniz için Nemlendirici Seçimi
- Nemlendirici Seçimi
- Göz Çevresi Kırşıklıklarına Savaş Açın
- Yumurta Akı Mucizesi
- K Vitamini
- Vücut Ritmi ve Cilt Bakımı
- Doğum Yeniden Doğmaktır
- Vücut Ritme ve Cilt Bakımı
- Cilt Bakımı Neden Gerekli
- Çatlaklardan Kurtulmak
- Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?
- Photo Aging Nedir?
- Kusursuz Güzellik
- Diyet Yapmak Uzmanlık İster
- Selülitlere Radyo Frekansı
- Doğru Yürüyüş Nasıl Olmalı?
- Sağlıklı Bir Yıl İçin
- Kış ve Cildiniz
- Kahvaltının Faydaları
- Faydalı Güzellik Formülleri
- Domatesle Sihirli Maske
- Yeşil Çay ve Diyet
- Akne İzleri
- Kafeinle Yağlara Veda
- Tonik Tavsiyeleri
- Doğal Cilt Temizleme
- Kuru Ciltler İçin Temizleyici
- Saçlara Yapılan Yanlışlar

Paylaş
Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Guzellik, yaseminamato

Etiketler:,


Yorum Ekleyin


− 6 = sıfır